Keresés

Részletes keresés

najsebva Creative Commons License 2003.09.03 0 0 82
Szervusztok!
Van egy kis problémám. Az egyik ültetvényemet megszállták az alant látható poloskák/poloskaszerű rovarok. Megjelenésükkel párhuzamosan a növények is elalélni látszanak: a levelek fonnyadnak, a bogyók zölden-pirosan szalódnak. Mit kell, mit kellett volna tennem? bevallom semmiféle permetezést nem eszközöltem.




Frint Creative Commons License 2003.09.03 0 0 81
Kedves Lev, a Mezőgazdasági Könyvkiadó néhány éve adott ki egy könyvet a paradicsomról, de a net-en is temérdek szakirodalom van. Részletek tapasztalatok pedig a zöldujjú termelőknél :)
Cserepes fajtáim is vannak, erkélyen remekül megél.Üdvözöl Frint
Előzmény: Levendula (79)
rferi Creative Commons License 2003.09.02 0 0 80
Menj be egy antikváriumba.Szerintem lesz fél méter belőle.Sokat járok pesten a központiba, ott legalábbis minden haszonnövényről van vagy fél méter.
Előzmény: Levendula (79)
Levendula Creative Commons License 2003.09.01 0 0 79
Valamilyen szakirodalmat tudtok a paradicsomról? Belehúznék jövőre. LEV
KTa Creative Commons License 2003.08.07 0 0 78
A karókkal én is így jártam. Mindenki mosolygott, amikor májusban bevertem a 2,5 m magas karókat a 20 cm-es palántákhoz. Most úgy döntöttem, hogy lecsípem a hajtások végét, mert ezen is túlnőttek és egy erősebb szél még ledönti az egészet. Sajna a termés mennyisége ehhez képest nem túl nagy, mert elég beteg az egész állomány. Későn kezdtem el a gombaölést.
Előzmény: rferi (73)
rferi Creative Commons License 2003.08.06 0 0 77
Aha értem.Nem túl szimpi, bár lehet igazsága, de szerintem ahogy elnézem az enyémeket, minden fényt és levegőt megkapnak így is.Igaz, nekem kevés tő van.Ha fólia alatt sokméteres sorokban lenne, lehet, hogy ez jobb lenne.
Jövőre annyit változtatok, hogy ültetéskor a tő alá teszem a földbe a zsineget, visszahajtva, és akkor nem kell a száron megkötni alul.Ezt fóliásoknál most láttam, de persze nem tudtam már átvenni, július lévén.De a felkötözés így a legkönnyebb.A hálót régen próbáltam, de nem szerettem, mert ahogy nőtt a növénnyel a súly, úgy nyúlt egyre jobban a háló, és a felsőbb régiók "lenyomták" az alsókat, alul "hasasodott".
Persze, lehet, hogy azóta van valami jobb háló erre, én tíz éve csináltam, műanyaggal
Előzmény: Frint (76)
Frint Creative Commons License 2003.08.06 0 0 76
Szóval az első fürt után odarögzíted a szárat a vezetőszálhoz, és átirányítod a növényt a közvetlenül mellette lévő szálhoz. Így a növény szára kb.20 fokban megtörik,így futtatod tovább; jobban jut fényhez, levegőhöz.Igazából háló mellett lehet jól elkövetni ezt.Hollandus prospektusban láttam, de frissen végzett paradicsomszakértő is megerősített a módszerben. Nem tudom lerajzolni, sajna.Frint
Előzmény: rferi (75)
rferi Creative Commons License 2003.08.06 0 0 75
Ezt a ferde dolgot kifejtenéd, mert nem világos egészen
Előzmény: Frint (74)
Frint Creative Commons License 2003.08.06 0 0 74
Nálunk is nagyüzem van, 17 tő GálaF1 ontja a termést, valamint 50 tő Mobil is termel. Nálam szőlőkordon szerű lugas van, de jővőre áttérek a műagyag hálóra, azt feszítem ki az akáckarók ill.acélcsövek közé.
Én még jó évben sem engedem 170 fölé,(én 193, én nyertem..:) mert nem tudja kinevelni a zöldparadicsomokat.Az első fürt utáb érdemes ferdén továbbfuttatni, a háló erre is remek lehetőséget kínál. Fogtam magot a törpepariból, lesz jövőre is, nagyon hálás növény.
Előzmény: rferi (73)
rferi Creative Commons License 2003.08.06 0 0 73
Bezoooony!

A mult héten szabin voltam, és befőztünk 10kg-ot, mert már a fülünkön folyt ki.Ezt három tő folytonnövő adta elő!!
Képzeljétek egy kicsit alábecsültem a növekedőképességét, és mostanra már minden karót kinőtt, szal az OBIban kellett vennem 2,5m hosszú 7centis oszlopokat, a sorok végén leütöttem, a tetjét egy vassal (!!) áthidaltam, és arra kötött zsinegre kellett áttennem a töveket, mert már minden leszakadt alattuk.Mikor az asszony meglátott a négy karóval, felsikoltott, hogy várat építek-e! :-))))
Mostanra már nálam egy fejjel magasabb.185 vagyok...

Előzmény: enginer (72)
enginer Creative Commons License 2003.08.06 0 0 72
Mindenki paradicsomot szüretel?
KILGORE TROUT Creative Commons License 2003.07.31 0 0 71
Gondolom rajtam kívűl még sok embert érinthet a hír, hogy Mats Pettersson barátom, svéd "paprika guru" és "fotóakrobata" internetes oldala új címre költözött, kinőve a régi helyet.

http://petterssononline.com/habanero/

KTa Creative Commons License 2003.07.29 0 0 70
Szia KILGORE TROUT!
Hát én erre a NOSPAM-os címre nem tudom, hogy kell küldeni, pedig elmagyarázták már egyszer.

Kösz, hogy küldöd. Érden lakom a Trencsényi u. 35-ben, az irányítószám 2030. A legjobb, ha sima levélbe teszed, de ne írd rá, hogy micsoda, mert amikor én küldtem magot ráírtam, így már nem levélnek számít és drágább.
Üdv KTa ; Kőhidi Tamás

Előzmény: KILGORE TROUT (69)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2003.07.29 0 0 69
KTa,
Küld el a címedet ahova postázni tudok!
Előzmény: KTa (68)
KTa Creative Commons License 2003.07.29 0 0 68
Köszönöm, hogy utánanéztél. A kecskeszarvút is szívesen kipróbálnám, ha nem erős. Remélem, sikerül Somogyból megszereznem ezt a "bocskor" nevezetűt. Már készpénznek vettem, hogy meglesz, de eltűnt a néni aki ígérte.
Előzmény: KILGORE TROUT (67)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2003.07.28 0 0 67
KTa!
Megnéztem. Sajna rosszúl emlékeztem, kecskeszarv paprika kapható nálunk. Az nem jó?
Előzmény: KTa (63)
Frint Creative Commons License 2003.07.27 0 0 66
Sziasztok, gyorsan utánajártam, és Somos András Zöldségtermesztés című könyvében(Mezőgazdasági Kiadó Bp.1983) találtam néhány utalást a paradicsom hazai karrierjéről.
Eszerint Magyarországon paradicsomról az első adat HEINDEL pozsonyi kertjének a katalógusában található(1651), ahol "Poma amoris colore aurantio" néven említi. Termesztése tulajdonképpen a XVIII.század végén kezdődött. Eleinte csak főúri családok asztalára került, mint csemege, később a városok környékén lévő kertekben is megindult a termesztése. A Pest környéki paradicsomtermesztés kezdete a XIX.sz.végére (1870-1890) esik. A legrégebbi fajták között szerepel a Rác, a Budai és a Fóti paradicsom. Nagyobb arányú termesztése hazánkban a XX.század elején kezdődött el, és az I.Vh.után lett jelentős.Éves fogyasztás:8-10kg/fő.
Hát ennyi, a többit már mi is ismerjük. (Vagy mégsem?) De most már legalább fogyasztjuk :) Frint
Előzmény: KILGORE TROUT (65)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2003.07.25 0 0 65
Mit lehet tudni a paradicsom magyarországi pályafutásáról? Mi a története? Tud valaki egy kis írás rittyenteni belőle??
KILGORE TROUT Creative Commons License 2003.07.23 0 0 64
KTa!

Igen van pótfényem, két halogén lámpa formájában.

Kosszarvú paprikát láttam nálunk árulni, legközelebb megnézem!

off
A többi oldalammal nagyon lassan haladok, idő hiányában. A kevés szabadidőmet a "fő" témákra fordítom. Rövidesen, 1 év után, a többivel is lesz előrelépés!

Előzmény: KTa (63)
KTa Creative Commons License 2003.07.23 0 0 63
Megpróbálni talán érdemes, de mire virágzik, pont addigra lesznek rövidek a nappalok. Ha akkor tudsz pótvilágítást adni, akkor biztos menni fog.
Megnéztem volna a borokról szóló oldaladat. Én is szervezek bortúrákat, jó mulatság.:)

Nem tudna-e valaki szerezni kosszarvú paprikát? Érd, ahol lakunk, nem éppen ideális paprikaérlelő vidék. Erősen meszes a talaj és az eső is ritkán hullik. Ezért kellenének olyan fajták, amik így is jól fejlődnek.

Előzmény: KILGORE TROUT (62)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2003.07.22 0 0 62
Hurrá! Köszönöm, hogy befogadtatok!

Svéd barátomtól kaptam egy halom paprika különlegességet. Más kedves magyar ismerősömtől Jalapanót:)

Nagyon boldog és egyben türelmetlen is vagyok az új szerzeményeimmel. Szerintetek ki kell várnom a jövő tavaszt, vagy bátraké a szerencsé és már neki is foghatok az ültetésnek próbából?

A paprikáimat nem szabadföldönn nevelem, hanem cserépben, ládában, a lakásban és az erkélyen. Ezért játszom a gondolattal, hogy mi lenne ha ...

Nos? Mi a véleményetek?

Előzmény: Frint (61)
Frint Creative Commons License 2003.07.22 0 0 61
Természetesen nem OFF, sőt, így legalább együtt van majd'minden egy jó lecsóhoz :)))
Topicgazdai üdvözlettel:Frint
Előzmény: KILGORE TROUT (59)
KTa Creative Commons License 2003.07.22 0 0 60
Üdvözlet néked és a paprikának.
Előzmény: KILGORE TROUT (59)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2003.07.21 0 0 59
Első ránézésre nagyon off topic! De...

A Fűszeres topic nagyon elment (miattam) általános fűszernövénytől paprikás témák felé és ez úgylátom nem mindenki részéről kedvező fordulat (érthető módon).

A paprikás és paradicsomos dolgokban szerintem nagyon nagy az átfedés. Megtürtök néha egy-két paprikás kérdést is itt, mert akkor a részletekkel békén hagyom a fűszeres topicot, vagy maradjon szigorúan paradicsombarát a topicotoc és off a paprika?

KTa Creative Commons License 2003.07.16 0 0 58
Engem már nem is érdekel, mennyibe kerül a boltban. Leszedtem én is az első termést. Nem rossz, de az a tapasztalatom, hogy még javul a minőség a későbbiekben. Valamelyest rendbe is jöttek a növények a betegségből.
Frint Creative Commons License 2003.07.11 0 0 57
Valami történt. Ma reggel(piacos nap) 190-ért gyönyörűt kaptam, és -dacára a csapadékhiánynak-otthon is elkezd lassan bepirosodni a termés. Főleg a szendvicspari jeleskedik, és nagyon ízletes lett, párat megkóstoltam. A paradicsombefőzéstől azért még igencsak távol vagyunk.
Előzmény: pizza 3 (53)
kígyószisz Creative Commons License 2003.07.10 0 0 56
Jelentem, a lucullus új bogyókat növesztett és azok nem foltosak. Tehát lesz lucullus, jé.... Viszont a levelei - noha már a növény is nő - továbbra is kókadoznak. Tehát nem par. vész, nem is az az izé, amit mondtatok, akkor mi lehet?
rferi Creative Commons License 2003.07.09 0 0 55
Akkor én már bebebeee vagyok, mert szombat óta vagy fél kilót megettünk, és most is van még háromnegyed-érett egy pár darab.
Asszem még egy hét, és robbanás lesz.Akkor meg mindenhez parit kell enni.
De jó lesz
Előzmény: najsebva (54)
najsebva Creative Commons License 2003.07.09 0 0 54
Kicsit megnyugodtam, hogy nem feltétlenül én toltam el valamit és nem ezért késik a termés.
Szóval budapesti jelentés: eddig három elég apró szemet tudtam leszedni a május 1-én elültetett növényekről. Talán jövő héten -amikor indulunk nyaralni :( - beindul a dolog.

Előzmény: pizza 3 (53)
pizza 3 Creative Commons License 2003.07.09 0 0 53
Én borsodban lakom, itt tegnap a 300Ft-ot is megütötte a pari ára.Arra tippelek, hogy most futott ki a melegágyi pari,szabadföldi pedig még kevés van, ezért tudják föltornázni az árát.Nemrég még 140Ft-ért vettem.Megfigyeltem, hogy minden évben van a parinál egy hasonló ugrásszerű áremelkedés.Az biztos, hogy még nekem sincs éréshez közeli parim sem.Tavaly ilyenkor a gyerkőcök már kóstolgatták a zsendülteket.Én a kertünkből kb. augusztus elején szoktam enni, mikor már nekem is hagynak rendesen beérni, mert én az éretteket szeretem.
Előzmény: Frint (52)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!