Keresés

Részletes keresés

Cirfandlia Creative Commons License 2005.07.29 0 0 129
Kérdés, hogy alulterhelésnek minősül-e ~10 hajtás egy folyóméter tőkekaron? :) még sosem volt (egy jégverést kivéve) termésmenny. problémám, a fagykár minimális, ha van, bőven pótolja a mellékrügyek (szintén termékenyek) kihajtása. Válogatnivaló még így is bőven marad - iker, meddőhajtás; létszámon felüli fürt. (utóbbiből idén kevesebb, ikerhajtás viszont rengeteg volt - lehet az alulterhelés miatt? :)) 
Előzmény: Törölt nick (128)
Cirfandlia Creative Commons License 2005.07.27 0 0 127
jaja, igen-igen. milyen fajtád van? Én már a metszésnél eleve igan alul terhelem (2x1es térállásban 8-10 világos rügy -> ue. hajtás) hajtásonként 1 fürt nálam is mert eléggé nagyfürtű a fajta. (Cirfandli) Tavaly mindenképp jól jött a fürtritkítás a sok eső és a gyenge évjárat ellenére szépen cukrosodott. Akkor nagyon sok fürtöt levettem (minden hajtáson min 2 de néhol 3 óriási fürt volt - oka a 2003as forró év jó rügydifferenciálódása, fagykár elmaradás) idén közel sincs annyi és akkora méretű, egyenlőre várok, ránézésre nagyjából beállt a tőkénkénti ~ 1,5-1,8 kg.
Előzmény: RAMBO (125)
Cirfandlia Creative Commons License 2005.07.27 0 0 126

újabb adatlék a Quadrishoz, hogy 10nappal permetezés után a friss telepítésű oltványokon kivirágzott peronoszpóra foltokat találtam ami legalább 3-4 nappal korábbi fertőzést feltételez. Igaz akkor sokat esett az eső, meg talajközeliek az új tövek, viszont gyommentes, szellős az állomány.... ennyit a 2 hetes fordulóról.

 

Nálad az augusztus végi Quadris kezelést nem értem... minek? Szürkerothadás ellen vmi speciális szert inkább.... a másik két betegség meg akkor már nem játszik. Sőt a peronosz már most sem nagyon támadja meg a bogyókat, ebben a melegben meg pláne nem. használatát a gyártója is csak a virágzástól fürtzáródásik tartó időszakban blokkszerűen javasolja.

A topast is erősnek érzem aug közepén már...

Előzmény: RAMBO (123)
RAMBO Creative Commons License 2005.07.26 0 0 125
Ja, és amiért benéztem ide: terméskorlázozás?

Ki csinálja? Én a múlt héten a tetővágással-fattyazással együtt megcsináltam. Minden vesszőn egy fürtöt hagytam, egy szőlőn 10, max 12 fürtöt.
RAMBO Creative Commons License 2005.07.26 0 0 124
Nem, lisztharmat ellen is jó a felszívódó szer. A Thiovit (bár állítólag kevésbé) és minden kén tartalmú szer erősen perzsel 20C fok fölötti hőmérsékleten, szóval érdemes vigyázni vele!!!
Előzmény: Chess (111)
RAMBO Creative Commons License 2005.07.26 0 0 123
A Quadris hírneve nagyobb, mint az ereje. Nálam se fogta meg a lisztharmatot. Ha nincs "olyan" idő, akkor talán jó lehet, de erős fertőzés esetén nem kira.

Rubigan + Karathane - nal nyomultam a hétvégén lisztharmat ellen, meglátjuk.

Viszont a Quadris komplexitása miatt nem jól keverhető (a növényvédő boltos szerint) ezért a Topassal permetezést külön javasolja. (Én is azt vettem a jövő hétre.)

Kén ugye kiesik ebben a kurva melegben, mégha a Thiovit nem is perzsel annyira. Ezért lenne jó egy kistraktor, amivel fél óra alatt lefújnám az egészet...

Szóval nálam így lesz:

2 hét múlva: Topas + Dithane
4 hét múlva: Quadris
utolsó (remélem): Rézgálic
Előzmény: Cirfandlia (113)
RAMBO Creative Commons License 2005.07.26 0 0 122
Figyu, valami nem OK itt a permetezésben!

1. Ha ridomillal permetezel, akkor kékes foltoknak kellene lennie a levélen, mégpedig elég soknak, ahogy beszárad a permetlé. A felületen kolbászoló zoo-spórákat elöli a nehézfém, így véd a szer. Ezért próbálj meg egy kicsit bővebb lével permetezni!!

2. Én elgondolkoznék a lisztharmat elleni védekezésen is a helyedben, mert ezek a képek nekem erősen gyanúsak. Kérdezd meg Antisystemet a növényvédelem topicban, ő igazi csúcsmenő.


Előzmény: kozak26 (120)
kisszszoros Creative Commons License 2005.07.25 0 0 121
Permetezz shavittal, és két nap múlva látni fogod a hatást, majd 9 nap múlva ismételhetsz, azután jöhet a mondjuk a mikal mint preventív szer az ujrafertőződés akadályozására újabb 9 nap elteltével.
Előzmény: kozak26 (120)
kozak26 Creative Commons License 2005.07.22 0 0 120
Sziasztok !

Hetfon lepermeteztem a szolomet Ridomillal, de ugy tunik, a peronoszpora nem dolt ki teljesen, ujabb feher foltok vannak a level fonakjan, es sargul az atellenes oldalon.
Erdemes meg varni egy esetleges ujrapermetezesre, vagy mielobb alljak neki?
A termes jonak igerkezik, nem szeretnem elbaltazni egy kesei permetezessel.

A levelek:






es a termes:

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.21 0 0 119
Köszönöm!

Már le is nyomattam, remélem segíteni fog!
Modjuk eléggé fújdogál itt a szél, de azért nagyjából sikerült a permetezés...

Mégeccer köszi!
Amphenol Creative Commons License 2005.07.21 0 0 118

Szia  !

 

   Itt két különböző mezőgazdasági boltban is szabadon kapható a

10 liter permethez adagolt verziója  a Shavitnak

 

 AMp

 

 

Előzmény: kisszszoros (117)
kisszszoros Creative Commons License 2005.07.21 0 0 117

Akkor ha lehet még ma nyomd le az egészet Shavit-tal (kontakt szer folpet tartalommal), és ismételd meg kilenc (9) nap múlva a permetezést. Utána újabb 9 nap múlva rubigannal permetezz (felszívódó, ún. szisztematikus szer)

Itt mese nincs a gyorsaságra szükséged van, mert már csak a kár enyhítése maradt, a bvetegség már kialakult.

 

Apropó a Shavit II. kategóriás szer, lehet, hogy a boltost meg kell kenni, hogy adjon méregengedély nélkül.

Előzmény: Törölt nick (116)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.20 0 0 116
Sziasztok!

Kérem segítsetek! Kezdő vagyok, idén először csinálom nagyapám szőlőjét!

Mult héten egyéb okok miatt 4 napot késtem a permetezéssel, és mivel a szerencsétlen idő is rátett egy lapáttal, a fél termést eszi a lisztharmat!

Mit lehet ilyen kor tenni? Mivel permetezzek a már kialakult fertőzés ellen?
kisszszoros Creative Commons License 2005.07.19 0 0 115

Tegnap beszéltem egy borásszal, mi várható az idén (ha az időjárás nem szól nagyon bele...:

1. rekord termés, mivel a csapadék pont időben jött a szőlőnek

2. ha a nyár és az ősz nem lesz borongós kiváló lesz a minőség

3. alacsony szőlő árak, mert rengeteg a tavaji készlet borból, és nincs elegendő tároló kapacitás az új boroknak

 

háát, ki tudja mennyire van igaza neki.

Amphenol Creative Commons License 2005.07.14 0 0 114

Sziasztok !

 

  Én a Shavit rajongója vagyok , igaz ami igaz a szőlőm java Otello , de

a nemes tőkék is egészségesek évek óta ..

 

   Általában , időjárástól függően 4 - 5 alkalommal permetezek vele .

 

   Nekem tetszik .

 

  AMp

 

 

 

Előzmény: Cirfandlia (113)
Cirfandlia Creative Commons License 2005.07.14 0 0 113

Sziasztok,

 

A Quadrist én is csodaszernek véltem, ami a gyártó szerint mindhárom (liszth. Peronosz, botritisz) gombabetegség ellen hatékony, de nálunk (Mecsekoldal)permetezés után 6 nappal több különböző fajta bogyóján megjelent a lisztharmat. Ezért a mostani permetezésbe ami 3.- utolsó volt a Quadris blokkban tettünk külön lisztharmat elleni (Topas) szert, és 9 napra permeteztünk. (Hallotam tavaly már ezt egy integrált termesztést folyató gazdától, h. a Quadris lisztharmat ellen nem 100as; arra inkább az Eclair jó de annak viszont a peronosz. elleni hatékonysága nem kiváló. Szóval nincs tökéletes megoldás.  - Másnak tapasztalatok?) 

napalm. Creative Commons License 2005.07.13 0 0 112

köszi a válaszokat, elugrok gizdaboltba;)

 

üdv

Chess Creative Commons License 2005.07.12 0 0 111
Eső után a köpönyeg nem sokat ér. Eső után a kontakt szer nem sokat ér peronoszpóra ellen, megelőző védelemre jó de bejutott kórokozó ellen semmit nem ér. A lentebb már említett rezes Ridomil G. Plus az igazi orvosság ellene. Lisztharmat ellen még inkább elmegy a kontakt kén pl. a Thiovit, mert a lisztharmat mindig kívül van. Üdv Chess
Előzmény: napalm. (109)
napalm. Creative Commons License 2005.07.12 0 0 109

sziasztok!

 

az eső levonulása után szeretném a szőlőt megszórni előzetes védekezésképpen lisztharmat és peronosz ellen. mit tudtok javasolni?

egyszerre akarom kijuttatni tehát keverhető legyen a 2 szer, és kimondottan contact szerre gondoltam.

 

előre is köszi.

lujza Creative Commons License 2005.07.05 0 0 108

váááá.

Akkor lehet, hogy nekünk egy rakás szőlőmatuzsálemünk van? :O)

Előzmény: Törölt nick (107)
lujza Creative Commons License 2005.07.05 0 0 106

Ismerősékhez annó befolyt a nagymama testvére from Német Szövetségi Köztársaság és a legnagyobb felháborodással észlelte, hogy a WC-be x@rnak, mikor ott a szőlő.

 

És hogy jó példával elől  járjon,  2 hétig tüntetőleg a szőlőbe végezte a dolgát. :)))

 

Amúgy óvatosan megpendítettem aptyuknak, hogy egyes nézetek szerint túl sok a szőlő, le kéne szedni belőle, de szokatlanul kemény ellenállásba ütköztem. :)

 

A miénk nagyon rági tőke, a fene se tudja mikori, asse lehetetlen, hogy a II vh előtti, mert az azutáni háztulajokból nem nézek ki szőlőtelepítést.

 

meddig él egy szőlő?

 

Ámbár az lehet, hogy bújtatással szaporították, de akkor se mai gyerek. Mert mi 86-ban vettük a házat, s akkor se volt zsenge korú a lugas...

 

 

Előzmény: Zitka (105)
Zitka Creative Commons License 2005.07.05 0 0 105
Nálunk is legalább ennyi fürt van a nagyszemű csemegeszőlőn (pontosabb fajtáját nem tudom, itt volt már a kertben mikor vettük a házat). Milyen bizarr tápanyag utánpótlásról hallottál? :-) Mi eddig nemhogy nem pótoltunk, de még a kapálással, öntözéssel is elég csínján bántunk. Mégis túl sok lett rajta idén. Tavaly pont ezt a sűrű részt vitte el a peronoszpóra még virágzás után. :-(
Előzmény: lujza (103)
lujza Creative Commons License 2005.07.03 0 0 103
Csemegeszőlő...
Előzmény: RAMBO (100)
RAMBO Creative Commons License 2005.07.03 0 0 102
Nem szeretnek hitvitaba bonyolodni.
Elmondom, hogy en hogyan gondolom es csinalom, fenntartva, hogy az ellenkezoje is igaz.
Előzmény: Törölt nick (101)
RAMBO Creative Commons License 2005.07.03 0 0 100
Ez orult sok termes, vesszonkent borszolonel egy, csemege szolonel egy-ket furtot erdemes hagyni - metszestol fuggoen.
Mikor a bogyo bors-borso nagysagu /azaz mostanaban/, le kellene szedni azokat a furtoket, amelyek a vesszo vege /hajtascsucs/ fele esnek.
Előzmény: lujza (95)
RAMBO Creative Commons License 2005.07.03 0 0 99

A Quadrisrol en is csak jokat mondhatok.

Javaslom furtzarodaskor a permetezest vele!!

Nagyon fontos, ezt semmikeppen se hagyjatok ki.

 

Előzmény: greyhead (94)
kisszszoros Creative Commons License 2005.06.30 0 0 98
A Quadrisról csak jókat hallottam eddig, van benne kontakt és felszívódó szer egyaránt, és egyszerre brutalizál majd minden gombabajt. Bár kicsit drágább mint a szokványos szerek de annyival jobb is.
Előzmény: greyhead (94)
lujza Creative Commons License 2005.06.29 0 0 97

Ajvé.

Tápanyagutánpótlásnak elég sok bizarr módjáról hallottam... :)))

Előzmény: Törölt nick (96)
lujza Creative Commons License 2005.06.29 0 0 95

Megszakad a tőke?

 

Én eddig örültem, hogy milyen szépen terem a lugasunk.

 

Lehet, hogy megszakad épen? :O(

Előzmény: RAMBO (89)
greyhead Creative Commons License 2005.06.28 0 0 94
Köszönöm a válaszod. Valószínűleg több hibát is elkövettem. A legelső, hogy túl sok levelet hagytam, azért, hogy takarjon. Így valószínűleg rosszul szellőzik és érzékenyebb a gombabetegségekre. Amikor a rozsdásodás megindult, pánikszerűen újra megpermeteztem, az addigi Thiovit után rézoxikloriddal. Igazad lehet, hogy leperzseltem. Tanulság: jövőre jobban megmetszem és csak egyféle, jó szerrel permetezek. Hogy ez mi legyen? Mi a véleményed a Quadrisról, amit itt ajánlott egy kedves levelezőtárs? Ajánlatod szerint Antisystemet is megkérdezem. Köszi! 
Előzmény: RAMBO (89)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!