Keresés

Részletes keresés

padler Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49310

Hajógyári-sziget

 

A jelzés színe a vasárnapi tájékozódási túraverseny (Gémes Sziget Kupa) első bónusz kérdése volt:)

Előzmény: vViktor13 (49300)
jzp2107 Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49309

Sárváron van ennyi fa a parkolóban?

mintha nem lenne..

 

egyáltalán arra megy még a kék? mert ott is variáltak valamit :-)

Előzmény: Törölt nick (49307)
nagypapi Creative Commons License 2015.04.17 -3 0 49308

Én Sopronra tippelek. A Lővérekben is van K- jelzés.

Előzmény: Törölt nick (49307)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49307

Ez tök jó gondolat, na így kell ezt csinálni! :-) Dobi kilőve (más okból is)

 

Sárvár is lehetne, de tényleg jó lenne tudni hogy csak OKT vagy más is szóba jöhet megfejtésként?

Előzmény: olahtamas (49306)
olahtamas Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49306

Dobogőkőn esélytelen egy ennyire kevés jelzéssel ellátott fát találni :)

Előzmény: Törölt nick (49304)
jzp2107 Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49305

nekem valamiért Sárvár ugrott be

de persze biztos nem az

 

egyáltalán OKT-ra kell gondolni, vagy bármi lehet a kék körön?

Előzmény: Törölt nick (49304)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49304

A parkoló eléggé "Dobogókős", de nekem erről a platánfás, ligetes parkolóról inkább egy fürdőváros parkolója ugrik be.

Talán Hévíz?

Előzmény: vViktor13 (49300)
Güsziológus Creative Commons License 2015.04.17 -3 1 49303

Kajálni szerettünk volna a csárdában, de zárva volt:-(

 

Észrevettem a táblákat, de a jelzések nem voltak szinkronban a térképpel.

Mivel a kilátó 1,2 kilométerre volt a tábla szerint, gondoltam, körülnézünk.

 

Ott megtaláltam a S+ jelzésű utat, de a tábla másik "oldala" azt mutatta, hogy Homokkomáromig PIROS.

Nálam volt a GPS, az Aligvári-hegy tetejéig mértem, de ott visszafordultam, az asszony addig a pihenőben várt.

A jelek alapján követhető az útvonal, elég durva a völgybe le, hegyre fel, majd vissza.

 

Fel vannak festve a P jelek Magyarszerdahely vasútállomásig is, autóval arra mentünk, onnan a térképen is feltüntetett P vezet a torony felé, de ezt most kihagytunk.

 

Zalakaroson tudtunk kajálni:-)))

Előzmény: Joeyline (49302)
Joeyline Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49302

A K+ jelzésnek már régóta nincs itt nyoma, és a kilátóig csak annyi látszik, hogy a nyomvonalán elindul az új P jelzés. Hogy a továbbiakban követi e azt, hol éri el a DDK-t, és hol van a vége, ezekről sajnos nincs információm, nekem akkor nem fért bele, hogy elinduljak rajta.

 

Neked honnan meddig tartott a túra, és mi volt az úticél, ami miatt ott túráztál?

Előzmény: Güsziológus (49299)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49301

Igen, egy jó késsel átvágták volna magukat :) Szóval lent is volt, aki képes volt rá, még a P szakaszon, valahogy elkevertek bal felé egy mellékágba, kimásztak a tetejére, ott sikerül GPS jelet fogniuk és akkor döbbentek rá, hogy marhára nem tudják, hogy kerültek oda. É meg pont ott gombásztam, a tetején kalauzoltam ki őket a királyszállás felőli bejárathoz.

Előzmény: HEV (49297)
vViktor13 Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49300

Na merre lőttem ma ezt a jelzést? :-)

 

Güsziológus Creative Commons License 2015.04.17 -3 1 49299

Szia!

 

Te cinkelt lapokkal játszol!

:-)))

 

Gondoltam, hogy felismered, ha "benézel".

 

Nagyon jó hely, felmentünk a kilátóba is, sőt, a K+ helyetti P- jelzést is próbáltam felmérni, de nem jutottam el Homokkomáromig.

 

Szép az erdő, az Aligvári-hegy előtti völgyben nagy sár lehet kora tavasszal és ősszel, de most tűrhető volt.

Előzmény: Joeyline (49298)
Joeyline Creative Commons License 2015.04.17 0 1 49298

Ez ott van nálunk, Dél-Zalában a Szerdahelyi-hegyen, és valóban kb 4 km-re van innen a S+ mentén a Vár-dombi-forráshoz való rövid bekötő kiágazása.

 

Az említett kilátó és ez a pihenőhely 2013 őszére készült el, én magam a 2013-as Deák teljesítménytúrák előtti napokban, az útvonal egyik szalagozó bejárásán botlottam bele.

Előzmény: Güsziológus (49296)
HEV Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49297

Mert kés nélkül indultak el. :-) Fenntartom, hogy a Burok-völgyben lehetetlenség eltévedni, a 'környéke' az meg akármekkora is lehet  ott nyilván el lehet tévedni.

Előzmény: Törölt nick (49295)
Güsziológus Creative Commons License 2015.04.17 -4 1 49296

Az alábbi táblával (útirányjelző oszloppal) "találkoztam" tegnap.

 

Érdekesség a tájékoztatás mikéntje.

Nem tudom, hogy milyen a magyar szabvány, de a tábla alsó sorában két jelzés van, elől az So, utána a S+.

 

Én ezt úgy értelmezem, hogy az a pont, ahol az So indul a forráshoz, 4,2 kilométerre van.

 

Máshol is találtunk hasonló táblát, elől annak az útvonalnak a jelzése, mellyel "találkozik", hátul a jelzett útvonal, melyen haladni kell annyit, amennyit a tábla mutat.

 

Ezt a táblát az SL-HU együttműködés keretében helyezték ki, jó egy éve, az útvonalról (P-), melyen található nincs se TUHU, se OSM térkép. Pedig kilátó is van, és ahogy a képen látszik, igényes pihenőhely. És a DDK útvonalától sincs messze. Sőt. Csatlakozik.

 

Még kerékpár "tárolásra" alkalmas "rács" is van, fából.

 

És akkor a kép:

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.17 0 2 49295

...mindezek ellenére már többször kellett benne és a környékén eltévedt turistákat keresni...

Előzmény: HEV (49294)
HEV Creative Commons License 2015.04.17 0 1 49294

A völgy jelentős része turistautakon bejárható. Egy része nehezen járható (főként a kidőlt fák miatt), viszont a völgy annyira szűk, oldalai pedig annyira meredekek hogy eltévedni sem lehet. Mivel Természetvédelmi terület, ezért az ösvényről tilos letérni! Az ide vetődő turistáknak nyáron érdemes komolyan odafigyelni és felkészülni, a magas páratartalomra. Emiatt és a komoly terepi nehézségek miatt tekintélyes mennyiségű vizet célszerű fogyasztani. A rengeteg akadály miatt nagyon kell figyelni arra, hogy hova lépünk, ugyanakkor érdemes nézni mindazt a szépséget, érdekességet, különlegességet, ritkaságot és azokat a barlangokat, amit ez a völgy rejt. A barlangokhoz nem vezet jelzett út, viszont ott lapulnak, általában elég magasan.

(wikipedia)

Előzmény: HEV (49289)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49293

Ha nem ilyen szárazság van, akkor mind a P, mind a P+ izgalmas tud lenni, főleg - ahogy írod - bő vegetáció idején... (Igazság szerint a jelzésen a Burokban ritkán megyek, általában a Mellár felől érkezem, keresztülmegyek az árkon ahol jólesik, fel a túloldalra, és ott szoktam sokat bóklászni. Hosszában meg inkább a tetején a Kéken, az jobban tetszik, főleg a fenyőerdős szakasz.)

 

A fülledtséget jó, hogy írod, mert nekem az ki is ment a fejemből. Valóban odalent nyáron szubtrópusi a klíma, ami jelentősen nehezítheti a haladást. Egy-két helyen a jelzésekre se árt figyelni, mert ha nem nézed, beszaladhatsz a dzsumbujban valamelyik mellékágba, és akkor van pislogás, hogy most hol vagyok és merre kéne menni :)

Előzmény: HEV (49289)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49292

Jaja, tényleg. Ráadásul ott hűvösebb van, amikor máshol már elvirágzott, ott még akkor kezd csak nyiladozni. 

Előzmény: jzp2107 (49290)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.17 0 2 49291

Olvasás nélkül nincs se elalvás, se élet; se erdőben, se itthon :)

Előzmény: Jesper Olsen (49288)
jzp2107 Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49290

Burokba medvehagyma-idényben menjél

kolbászt vigyél :-)

Előzmény: Pápai vándor (49284)
HEV Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49289

A KDP nem megy végig a Burok-völgyön. A NY-i végén kikanyarodik a Bükkös-árkon keresztűl Hétházpuszta felé. A legnehezebben járható szakasz a sok kidőlt fa miatt igy kimarad az a P+-on van. Mi akkor jártuk ezt a szakaszt amikor még a Bükkös-árok felé vezető szakasz nem volt járható, de simán kimentünk a P+-on is.

Minél korábban mész - naptárilag - annál jobb, a vegetáció sok szépet eltakar, és meleg időben tripla adag folyadékot vigyél, annyira fülledt és meleg a völgy.

 

 

Előzmény: Pápai vándor (49284)
Jesper Olsen Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49288

Jó volt olvasni a beszámolódat.

 

Könyvtárosként különösen megdobogtatta a szívemet, hogy mennyi időt töltöttél olvasással. :-)

Előzmény: Törölt nick (49282)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49287

Köszi szépen.

 

Csodálkoztam volna ha úgy irtják ki az erdőt a Verga területén (vagy bármely erdészet területén)  hogy az nekik fel sem tűnik. :-)

Előzmény: Törölt nick (49283)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49286

Burok ugyanúgy járható, mint eddig. Bár nagy zsákkal necces a sok bedőlt fatörzs miatt. A csalán szerintem pár héten belül nyakig fog érni... :)

Előzmény: Pápai vándor (49284)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49285

Hamuházas pecsétről nem tudok, de ha gondolod, hétvégén megnézem. A jelzés nekem most végig kiváló volt. Az Oroszlány - Csernye közötti szakaszon tavaly ősszel voltam utoljára, de azzal sem volt semmi baj, bár ott általában helyismeretből megyek, nem a jelzések alapján, mint most voltam. 

 

Itt a mostani túrán annyira jók voltak a jelzések, hogy nem is kellett se térkép, se GPS. 

Előzmény: Pápai vándor (49284)
Pápai vándor Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49284

Szia!

 

Idén tervezem folytatni a KDP-t  Iszkaszentgyörgytől Piszke irányába , tudsz valamit mondani a jelzettségről , mire számítsak , illetve a Burok völgy mennyire járható most.

Hamuházhoz már tettek ki pecsétet?

 

Köszi

Előzmény: Törölt nick (49283)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49283

Erről még nem hallottam, de az a Verga területe, őket annyira nem ismerem. Itt körülöttünk a Vadex most bálványfaírtásra állt rá a Kisgyónbánya körüli szakasz  de inkább csak ritkítanak, tarvágás nincs. Tavaly beszélt arról az egyik erdész, hogy sajnos a hitelezés révén sokszor a bank "kényszeríti" rá az erdészeteket, hogy közvetlenül az utak mentén tarvágjanak, mert számukra az a legköltséghatékonyabb eljárás (sok faanyag egy helyen kidöntve, közvetlenül az út mellett, tehát nem kell kivonszolni őket messziről, kevesebb munkaórával több haszon jön be).

 

A kocsmában viszont mindenféle emberek mindenfélét tudnak mesélni ám :) "Illegális" vágást biztosan nem "megrendeltek". A felszántott utak rendszeresek, ezek a munkagépek durván súlyosak ám :) Ha vége a munkálatoknak, egy idő múlva le szokták túrni simára az utat, de ezt a végső fázist nem szokás elkapkodni. Nemrég írtam ugye, hogy alig lehetett Jásdról felkapaszkodni a tési kilátó felé, mert járhatatlanra törték a kiolvadó sárban az utat a munkagépek: na azt például már le is tolták, két hete már teljesen jó volt az út ismét. De itt nálunk a Hamuházhoz tartó Piroson volt, hogy nyár végén tették csak rendbe, amit tavasszal szétcsesztek, addig csúful nézett ki nagyon.

 

 

Előzmény: Törölt nick (49281)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.17 0 1 49282

Piszke - Oroszlány, Piros és Kék vegyesen:

 

http://www.maszogep.hu/index.php/2015/04/17/gerecsevertes

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.16 0 0 49281

Mászógép, te mint bennfentes, erről mi a véleményed?

 

(Kockamami írása, Jásd)

 

http://www.teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/okt_forum?a=dh&id=45

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!