Keresés

Részletes keresés

Nagy10 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 8302

Hát,egy kicsit lehet hosszú lesz,de ha érdekel olvasd el.

Ezt a gépet én tavaly úgy kaptam egy kedves ismerősömtől,hogy anno 14 éve ők vették újonnan,nyuzták kb.10 évet,aztán vettek sokkal nagyobbat (kertészetbe) és ezt csak lerakták a pincébe,ott pihent kb.2 évet,aztán elhozta nekem,én felújítottam,és most én használom.

Igazából semmilyen nagyobb javítást nem csináltam rajta,pici dolgok voltak csak,mint példáúl gyertya,gyertyapipa csere,és egyéb apróságok.

Aminek nagyon örülök hogy az olajat eggyátalán nem eszi,pedig 10 év használat,az 10 év használat.

Előzmény: Furak (8301)
Furak Creative Commons License 2011.07.11 0 0 8301

Amúgy megkérdezhetem hogy miket javítgattál rajta?

Csak az az egy bajom van vele hogy szántásra nem alkalmas!

Újonnan vetétek vagy használtan?

Igen a robi 56-ot jól össze rakták meg a 66 S40-et is ami majdnem ugyan az még jó hogy agyták ahogy van mert jól megcsinálták őket!

A tied röpsújos az új pedik kuplongos ez szerintem a külümbség!

Előzmény: Nagy10 (8300)
Nagy10 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 8300

Ja értem.Hát a sebessége egy olyan lassabb sétatempó szerintem kb.

Igen,ez tényleg olyan mint az enyém,csak az enyém régebbi.Szerintem rosszul nem jársz vele,megbízható,könnyen szerelhető kis gép.

Az enyém 14 éves,de ez a gép már dolgozott annyit.....Jó lenne az a földterület nekem eggybe,amit ez már "megművelt"

 

Előzmény: Furak (8299)
Furak Creative Commons License 2011.07.11 0 0 8299

A sebeséget úgy értem hogy mennyire irányítható milyen tempóval mén körmöskerékkel!

Nekem speciel még nincs gépem tavaszra lessz ha minden jól mén ezért is érdeklődök mert nagyon megtetszett egy Robi-66 S40 tipusú kapálógép és az szinte ugyan az mint a tied!!

 

 

Robi-66 S40

Előzmény: Nagy10 (8298)
Nagy10 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 8298

A kerék belül üreges,de kehet rászánom magam,és feltöltöm valamivel.

Maga a vascső átmérője 16 cm viszont ha rászálomjuk a 3 cm-es körmöket,akkor 22 cmm.

Igen,lehet hogy csinálok még egy szélesebb,könnyebb,magtakaró boronát,meg valószínüleg rögtörő henger is lesz,de ki tudja hogy mi jut még az eszembe....

Ezt a kérdést nem értem:"A sebessége mekkora??"

Nyugodtan kérdezz!!!!

Köszönöm szépen!!

És neked milyen géped van?

Előzmény: Furak (8297)
Furak Creative Commons License 2011.07.11 0 0 8297

köszönöm a képeket!

A körmös kerék belöl üres?az átmérője mekkora már mint a keréknek?? a sebesége mekkora?? Készülsz még valamilyen munkaezközt csinálni??ű

Bocsi a sok kérdésért!!

Nekem a fogas tetszik a legjobban szerintem jól megoldottad, ugyesen megcsinélted a többi munkaezközt is! Csak így továbbb!

 

Előzmény: Nagy10 (8295)
Furak Creative Commons License 2011.07.11 0 0 8296

kapálás után el szerette volna símítani a talajt (szerintem) csak nem volt hozzá járókereke és azér voltak roták a gépen!

Legalábis én úgy gondolom!

Előzmény: Kölyök Zsiráf (8294)
Nagy10 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 8295

Persze:

Vaskerék,Kukorica Sorközművelő,Kis Borona,Orrsúly,A gyári kapatagok,

Képek:

Előzmény: Furak (8293)
Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.07.11 0 0 8294

Valahogy nem értem a henger szerepét :S!!

Előzmény: Furak (8284)
Furak Creative Commons License 2011.07.10 0 0 8293

Ha neked van a robi 56-os kapálogéped akkor megkérdezhetem hogy mielyen munkaezközeid vannak hozzá?

Előzmény: Nagy10 (8290)
Nagy10 Creative Commons License 2011.07.10 0 0 8292

Hát kb. 1 hét szerintem....

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.10 0 0 8291

Üdv énis így csináltam hogy beregisztáltam küldem be mutatkozo levelet de semi ma ujra beregiszráltam és írtam egy ből be mutatkozo levelet a de még nem fogadták el neked menyi idő mulva fogadták el.

Előzmény: Nagy10 (8290)
Nagy10 Creative Commons License 2011.07.10 0 0 8290

Sziasztok!

Én tag vagyok azon a fórumon,és nektek azért nem aktiválták a regisztrációt mert nem küldtetek bemutatkozást.

Regisztráljatok be újra,és utánna rögtön küldjetek egy bemutatkozó  e-mailt az: agrolux@freemail.hu-ra

A bemutatkozásban kb.5 mondatot írjatok magatokról.(név,lakhely,érdeklődési kör,stb)

Egybként én is jártam,3 hónapot vártam a semiire,mivel utánna láttam meg hogy bemutatkozást kell írni.

Aki nem ért valamit,szóljon,és segítek.

 

Furak Creative Commons License 2011.07.10 0 0 8289

Igen sokan panaszkodna a regisztrációra  csak az az egy baja van a forumnak amugy egész jó!

Előzmény: Törölt nick (8288)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.09 0 0 8288

ja igen énis ezel szerekodom nekem se fogaták még el a regiszráciomat

Előzmény: Furak (8287)
Furak Creative Commons License 2011.07.09 0 0 8287

ÜDV el küldtem a regisztrációs levelem már vagy fél éve de még nem aktiválták!

Előzmény: Törölt nick (8286)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.09 0 0 8286

Üdv te oda be vagy regisztrálva?

Előzmény: Furak (8285)
Furak Creative Commons License 2011.07.09 0 0 8285

Házunk tája forum nem annyira pörgős de azért jó kis forum

 

http://sgforum.hu/listazas.php3?id=1300219312&order=reverse&index=1&azonosito=kmoforum

Furak Creative Commons License 2011.07.09 0 0 8284

 

Furak Creative Commons License 2011.07.09 0 0 8283

Vari szántás

Furak Creative Commons License 2011.07.09 0 0 8282

 

 

Furak Creative Commons License 2011.07.09 0 0 8281

 Ezeknek gépet adni!

adingos Creative Commons License 2011.07.09 0 0 8280

Hát ránézésre ez a membrán is megitta már a kenyere javát. Idelye cserélni !!!!!

Előzmény: speed racer (8272)
adingos Creative Commons License 2011.07.09 0 0 8279

HÓÓÓ uram. Az asszony engedélye kell, meg 1 litykó vetykóóóó......   :-)))))))

 

Olvasd el a kressz idevonatkozó paragrafusát, miszerint a lassú járműre mi vonatkozik, és a mezőgazdasági járműre. Ott megtalálod a választ. Ha elakadsz, az első rendőr megmondja.

Előzmény: gyula81 (8278)
gyula81 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 8278

Sziasztok.Tud nekem valaki segiteni?Van egy 4 LE kapálogépem vettem hozzá utánfutot.Megy is vele.Terhelést is birja.

Szóval azt akarom megtudni hogy kell e jogsi vagy valami hozzá ha közuton NEM FŐ UTVONALON akarok vele közlekedni.Köszönöm segitségeteket.

speed racer Creative Commons License 2011.07.08 0 0 8277

Ez nagyon stupid volt részemről :)

 

Köszi!!!

Előzmény: Törölt nick (8276)
speed racer Creative Commons License 2011.07.08 0 0 8275

Köszönöm!

 

Már csak az a kérdés hol kapok ilyen membránt. A linken amit nemrég küldtek nincs ilyen membrán. Na majd körbenézek!

Előzmény: Kölyök Zsiráf (8274)
Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.07.07 0 0 8274

Lehet , hogy a membrán épnek látszik , de megvan nyúlva, felvan hólyagosodva és nem jo !

Előzmény: speed racer (8272)
Sanyi544 Creative Commons License 2011.07.07 0 0 8273

Helló! Ez engem is érdekelne. Mailban leírom a mail címemet.

Előzmény: hitike1 (8271)
speed racer Creative Commons License 2011.07.07 0 0 8272

Köszönöm, az időben nem fér bele.

 

Szétkaptam a karbit, csatolok két képet. Avatott szemek látnak rajta bármi hibát? Nekem a membránok teljesen épnek tűnnek és a szűrők is tiszták.

 

 

Előzmény: hitike1 (8271)
hitike1 Creative Commons License 2011.07.07 0 0 8271

Szia!

 

Debrecenhez közel (40 km) tudok neked mondani egy srácot, aki profi a dologban.

 

Ha gondolod dobj egy mailt, s leírom az elérhetőségét. (hiti@freemail.hu)

 

Üdv.

 

Hiti

Előzmény: speed racer (8270)
speed racer Creative Commons License 2011.07.07 0 0 8270

Sziasztok!

 

Tudna nekem valaki mondani Debrecenben egy szervízt, ahol viszonylag rövid határidővel meg tudnak nézni egy RK02-est? Valószínűleg a membrán az, mert minden mást megnéztem, de nem tudom különválasztani a porlasztót a benzintanktól.

 

Köszönöm!

Rex maxi Creative Commons License 2011.07.05 0 0 8269

Sziasztok

 

Nekem van egy ilyen gépem. Tul sokat nemtudok róla mondani mert még nem dolgoztam vele. A lehajtása miatt szerintem nagyonis le van lassítva de így van nyomatéka. Rotációzásra szerintem nem túl jó de vontatásra szántásra töltögetésre szerintem jó lehet.

Előzmény: LipiG (8268)
LipiG Creative Commons License 2011.07.04 0 0 8268

Sziasztok!

 

Fortschritt 931-es kapáról tudnátok véleményt mondani? Mennyire lehet vele szántani, rotációzni nem furcsa ilyen kormánnyal, vontatni gondolom jól lehet vele a váltója miatt,stb.? Most néztem egyet és gondolkodok, hogy megvegyem e.

 

Köszi!

Machello Creative Commons License 2011.07.04 0 0 8267

Üdv mindenkinek!

Uraim! Lenne egy nem éppen idevágó problémám, ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném. Szükségem lenne egy Rőmer Britax kerékpár gyerekülés rögzítőszerkezetére, amivel a gyerekülés főtartóját a vázhoz lehet csatlakoztatni. Képet is teszek fel, ha a fényképezőm is úgy akarja.

speed racer Creative Commons License 2011.07.02 0 0 8266

nagyon szépen köszönöm! A rajzot is és a linket is!!!

Előzmény: Törölt nick (8265)
Flanell Creative Commons License 2011.07.02 0 0 8261

Hát igen, ez is egy megoldás.

Köszi.

Előzmény: Machello (8251)
speed racer Creative Commons License 2011.07.02 0 0 8260

Köszi!

Előzmény: Kölyök Zsiráf (8259)
Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.07.02 0 0 8259

A membrán a karburátor és a tank között van . Membrán és tömítés egyben !

Előzmény: speed racer (8256)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.07.02 0 0 8258

Az egy fos gép, nem szabad megvenni.

Más gépeik viszont egész jók.

Egyébként nem csak a piros mtd-k léteznek, van félprofi és profi gépsorozatuk is.

Pl. a cub-cadett trakeszaik 2-3 milla között vannak. :-)

Előzmény: Jánosom (8257)
Jánosom Creative Commons License 2011.07.01 0 0 8257

 Csak azt nem értem, hogyan  tudtam az elmúlt 75év egyetlen hibás MTD 790-es fűkaszáját ilyen biztos kézzel kiválasztani? Lehet, hogy lottóznom kellene?

 

 

 

Előzmény: Észtraktor (8248)
speed racer Creative Commons License 2011.07.01 0 0 8256

Köszi!

Azt a membránt hol találom, mert én nem láttam. Egyetlen membránt sem láttam az igazat megvallva. Csak feszegetni kellene azt a karburátort, mert szerintem a tank és a között lehet valahol a gond. Biztos, hogy nem a motor vagy a henger, mert felkapja és jár. Vagy levegőt nem kap vagy benzint. Szerintem...

Előzmény: Machello (8255)
Machello Creative Commons License 2011.07.01 0 0 8255

Bocsi közben megtaláltam RK02 4HP Briggs motor.

A karburátorban ha van gumimembrán azt kellene kicserélni, mert elöregszik, kilyukad és nem nyomja a benyát. Az ára néhány száz forint. Nemrég vettem egy 5 lovas Briggsbe, annál kilyukadt és mindent csinált szerencsétlen motor, csak menni nem ment.

Előzmény: Machello (8254)
Machello Creative Commons License 2011.07.01 0 0 8254

Pontosan milyen motor is az? Ne haragudj nem emlékszem pontosan.

Előzmény: speed racer (8252)
xantia1.9d Creative Commons License 2011.07.01 0 0 8253

Szia. A laírtak alapján kevés benzint kap induláskor, vagy hiba van a hidegindítóval vagy alacsony a benzinszint az úszóházban.

Előzmény: speed racer (8252)
speed racer Creative Commons License 2011.07.01 0 0 8252

Ez egy két órás küzdelem volt...

 

Leszereltem a tankot és a porlasztót, a porlasztónak kicsavaroztam ugyan a csavarjait de nem tudtam a tankról leszedni? Ez bug vagy feature? :-D

Szerintem az nem volt szétszedve 15 éve és ennyire összeért. Mindenesetre benzinnel letakarítottam teljesen, a csöveket is, kifújtam, kitöröltem, fényesre nyaltam. A csavarokat beállítottam a kézikönyv szerint, összeraktam, fecskedeztem bele benzint és ugyanaz.

 

Mit csinálok rosszul? Hol lehet még a hiba? Beindul és utána lefullad. Szinte azonnal. Amikor fecskendezek be benzint akkor tovább jár néhány másodperccel.

 

Köszi előre is!

Machello Creative Commons License 2011.07.01 0 0 8251

Én egy anyát vagy egy vastagabb alátétet szoktam föléhegeszteni, és így már nem kottyan a furat.

Előzmény: Flanell (8247)
Machello Creative Commons License 2011.07.01 0 0 8250

Semmivel, mert bármit is kensz rá a por felrakódik rá. Én speciel csiszolópapírt tekerek az újjamra és azzal dörzsölgetem meg belülről a kapatagokat, a tengelycsonkot meg kívülről időnként. Ha elfogadsz egy jótanácsot, ne is mosd, pláne ne összeszerelve, mert előbb utóbb össze fog rohadni. Drótkefe meg csiszolópapír.

Előzmény: speed racer (8246)
Észtraktor Creative Commons License 2011.07.01 0 0 8249

Már csak hétfőn leszek, mert megyek a telekre!!

Észtraktor Creative Commons License 2011.07.01 0 0 8248

Üdvözletem az Uraknak!

 

(Csak hogy helyre rakjuk a dolgokat!)

 

Az MTD Products története több mint 75 évvel ezelőttre nyúlik vissza. 1932-ben három ötletgazda, német mérnök, Theo Moll, Erwin Gerhard és Emil Jochum alapítottak egy szerszámkészítő gyárat Cleveland-ben (Ohio) azzal a céllal, hogy hozzájáruljanak a világgazdasági válságot átvészelő amerikai gazdaság, illetve az akkori gépgyártás újabb reneszánszához, a modernizációhoz. A vállalatnak a „Modern Tool and Die Company” nevet adták. (magyar jelentése: Modern Szerszám- és Gépgyár).

Néhány év alatt a cég, mint kiemelkedő minőségű sajtoló- és présszerszámok gyártója szerzett magának hírnevet. A vállalkozás a kitartó, következetes munkának köszönhetően folyamatosan fejlődött. A II. világháború idején az egyre növekvő autó iparnak gyártott különböző termékeket, a Goodyear beszállítója lett, akinek különféle szerszámokat és öntvényeket készítettek. Rövid idő alatt az autóipar egyik legnagyobb gyártójává lépett elő.

A további terjeszkedés első lépcsőjeként az MTD a játékipar számára készített prés- és öntőformákat, emellett különféle játékszerek és játszótéri berendezések gyártására is specializálódott. Az ötvenes évek elején a vállalat azon olyan késztermékek gyártása mellett, mint a tricikli és a kerékpár, a talicskagyártásba is belefogott. A vezetés számára bátorítást jelentettek a pozitív vevői visszajelzések, így az MTD megkezdte kertápolással kapcsolatos termékkörének fejlesztését és gyártását. A sikertörténet 1958-ban vette kezdetét az első kézzel tolható motoros fűnyíró legyártásával, mellyel a vállalat további orientációja véglegesen eldőlt.

Az első Ohio államban található clevelandi és willardi üzemek mellett a vállalat újabb telephelyekkel gazdagodott. Üzemei létesültek Mississippi, Tennessee és Ohio államban illetve Kanadában is. A hetvenes években új műszaki központ létesült Valley cityben. Az amerikai növekedéssel párhuzamosan a világpiac meghódítására indult sajátos termékskálájával, mely bármely fogyasztó igényeit kielégíti. 1968-tól a hómarógyártás is a vállalat profilját képezi.

A ’70-es években az amerikai vállalat megkezdte hódításait az európai piacon. Képesek voltak megvetni lábukat nemcsak Németországban, hanem Franciaországban és Nagy-Britanniában, Ausztriában egyaránt. A vállalat a későbbiekben tovább folytatta terjeszkedését, egyre több gépgyártással foglalkozó cégben szerzett részesedést, akvirálta többek között a Yard-Man, Cub Cadet és White Outdoor márkákat, melyeket ma is nap, mint nap láthatunk Amerika kertjeiben.

Az eltelt 77 év alatt a vállalkozás következetesen és eredményesen fejlődött, mára a világ egyik legnagyobb kerti gép gyártójává nőtte ki magát. Mexikóban, Németországban és Magyarországon létesült üzemei mellett olyan távoli országokban is kereskedelmi bázist működtet, mint Ausztrália. Több mint 10.000 alkalmazottjával a világon, a legmagasabb színvonalon törekszik kielégíteni a fogyasztók folyamatosan változó igényeit, illetve bővíti vevőkörét. Mindezt olyan nemzetközileg elismert márkák pozícionálásával éri el, mint az MTD, Gutbrod, Yard-Man, CubCadet, és WOLF-Garten, amely márkanevek rendkívül széles termékportfoliót foglalnak magukban, megfelelő alternatívát kínálva bármely felhasználói célcsoportnak. Minden márka egyediséget képvisel.

Az MTD átveszi a WOLF-Garten irányítását

A piros és sárga színek kombinációját közel 80 éve a kimagasló kerttechnikával azonosítják. A cégalapító August Wolf elsőként könnyítette meg a földművelők munkáját azzal, hogy megalkotta az első kerti szerszámot, amely később kapává majd talajlazítóvá fejlődött. Ezzel a lépéssel példaértékű sikertörténet vette kezdetét, amely a WOLF-Garten vállalatot az egyik legnagyobb hobbi kertgép választékkal rendelkező szervezetté tette.

2009 szeptemberében a WOLF-Garten cég teljes mértékben az MTD szervezetébe integrálódott. Ennek köszönhetően napjainkban az MTD termékportfoliója a WOLF-Garten termékeivel egészül ki. Így a vásárlók minden igényének megfelelő termékválaszték áll rendelkezésre.


MTD Hungária Kft.

Az európai piacon 1970-ben kerültek bevezetésre az MTD termékek. Az amerikai vezetés 1995-ben felvásárolta a német Gutbrod vállalatot, amelynek már akkor voltak magyarországi kötődései. A Magyarországon működő veszprémi székhelyű Mezőgép, később Robix kisgépgyártó vállalat 1990-ben a német Gutbroddal létrehozta Gutbrod-Robix Kft. nevű vállalkozást az akkori veszprémi cég nemesvámosi telephelyén, ahol a német vállalat dízelüzemű kistraktorjainak gyártását és értékesítését végezte. A Gutbrod központja Saarbrückenben volt, amely azonban a ’90-es évek közepére a csőd szélére került, így jó alkalom adódott a cég felvásárlására. Ezzel a lépéssel 1995-ben a nemesvámosi Gutbrod-Robix Kft. is az MTD tulajdonába került.
A név- és profilváltás 1996-ban kezdődött meg, amelynek során létrejött az MTD Hungária Kft.

A tulajdonosok látva a gyors ütemű fejlődést, további (nemesvámosi) beruházások mellett döntöttek. Így került sor 2000-ben illetve 2001-ben arra, hogy egy 1,5 milliárdos beruházás keretében, közel 14 000 m² alapterületű csarnokrendszerrel bővüljön a gyár. Ezek mellett egy új festőüzemmel is gazdagodott a cég. A kivitelezések a legkorszerűbb környezetvédelmi, műszaki és biztonságtechnikai előírásoknak megfelelően valósultak meg.

A megvalósítás eredményeképpen egy modern és innovatív fűnyírógyártás vette kezdetét a magyar kistelepülésen, növelve az európai értékesítést és elősegítve a márka kelet- európai centralizációját.

A termékpaletta évről-évre bővül. Nemesvámosi üzemünkben a legváltozatosabb tolós fűnyírók, kapálógépek, gyeplazítók, motoros kaszák és egyéb kézi mozgatású termékek mellett hómarókat és rider fűnyírókat állítunk elő. Gyártósoraink egyedi tervezésűek. Munkahelyeink a legszigorúbb előírásoknak megfelelően kerültek kialakításra. Ma közel 20 ezer négyzetméteren folyik a termelés, alkalmazotti létszámunk folyamatosan növekszik. A régió egyik kiemelkedő foglalkoztatójaként büszkén mondhatjuk, hogy meg tudunk felelni azon alapelvnek, melyet alapítóink hagytak ránk: azaz a legfőbb érték az ember.

Az MTD Hungária Kft.-nél gyártott gépek 90 százaléka exportra készül. A saját fejlesztésű termékek a legmodernebb technológiákkal készülnek, számtalan szabadalom birtokosaként mindig egyedi megoldásokat kínálunk a megbízhatóság és hosszú élettartam jegyében.

Az termékeinket nagyházakon és szakkereskedőinken keresztül értékesítjük az egész világon. Számos értékesítési partnerünk gondoskodik nap, mint nap arról, hogy Ön a lehető legkönnyebben jusson termékeinkhez.

Flanell Creative Commons License 2011.07.01 0 0 8247

Ha a kapatag a csapszeg mellett kikotyogósodik, akkor hogy kell a lyukat felhegeszteni? Van rá valami praktika? Arra gondolok, hogy ne follyon bele az anyag a cső belsejébe, mert azt ugye elég kínos onnan eltávolítani.

speed racer Creative Commons License 2011.07.01 0 0 8246

Köszönöm!

 

Más: Ti mivel szoktátok lekenni a kapatagokat? Gépzsírral, olajjal, semmivel? Ott ahol illeszkednek egymáshoz + a tengelynél.

Előzmény: Machello (8245)
Machello Creative Commons License 2011.07.01 0 0 8245

Üdv!

A levegőcsavar gyári beállítása. teljesen be, majd két egész fordulat vissza, majd innen ahogy hallod, érzed.

Előzmény: speed racer (8244)
speed racer Creative Commons License 2011.07.01 0 0 8244

Sajnos rámszakadt az ég és nem tudtam folytatni, de leszedtem a kapákat és kipucoltam a tengelyet (vagy mi az a kis csonk amire a kapa meg rá). Nagyon dzsuvás volt, de lekapartam drótkefével mindent. Aztán lecseréltem az olajat alul, kapott friss motorolajat (remélem jó bele). Lemostam a kapákat is és a védő discet. Ha elvonul az eső nekiesek a motornak, lecserélem az olajat és kiszellőztetem a hengert (azt írja az útmutató, hogy 6-8X, 0 fokozaton hagyva be kell rántani), aztán beállítom, hogy mennyi levegőt kapjon. Erre van valami tippetek, hogy a csavar melyik állásában mennyit kap (betekerve tökig kapja a legkevesebbet, ugye?)?

 

Köszi

Előzmény: speed racer (8242)
NMT Creative Commons License 2011.07.01 0 0 8243

Na meg is hegesztették a műanyag benzintartányt egy ezresért, úgyhogy nem veszek újat 30,5-ezerért.

 

Megjött a Robixos rendelt alkatrészcsomag is, ők is ALCO motorolajat árulnak, mert ezt kaptam.

Előzmény: NMT (8208)
speed racer Creative Commons License 2011.07.01 0 0 8242

Szia!

 

Na most van csak időm kipróbálni, eddig nem tudtam vele foglalkozni, majd írok. A szervízbe (Zilahi) azt mondták 1,5 hét a várakozási idő, de nekem jövő héten már kellene :( Megpróbálok nekiesni.

Előzmény: Törölt nick (8179)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.07.01 0 0 8241

Állítólag a Thorx is kínai honda koppintás.

Előzmény: Kölyök Zsiráf (8239)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.07.01 0 0 8240

Vélemény és tapasztalatom szerint a kínaiak tudnak jót és rosszat is gyártani, attól függ, hogy mit kérnek és követelnek(ellenőriznek) rajtuk!

A számítogép és elektronikus alkatrészek java ma már kínai és ott sem csak szarok vannak.

 

Van pár güde gépem, jó minőség és barátságos ár jellemzi őket, de ugyanettől a márkától láttam már bovli szarokat is, szóval vásárlás előtt jól meg kell nézni, hogy mit veszünk, az ár azért már mutatja valamennyire a minőéget is, persze ennek sem szabad minden esetben hinni.

Előzmény: Rex maxi (8238)
Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.07.01 0 0 8239

Nekem Thorx 55/6os motor van a kapálómon , de én megvagyok vele elégedve . Erő van benne , nem füstöl szépen teszi a dolgát !

Előzmény: Furak (8230)
Rex maxi Creative Commons License 2011.07.01 0 0 8238

Sziasztok

 

Én ezért használom a régi 151-es motort. Kétütemű de pörög és teszi a dolgát. Van egy négyütemű brigges is azt alig használtam a lehajtását 4x újítotam a motor meg lassan jobban füstöl mint a kétütemű.

 

A 151-es motorba még talán nincs kínai cuc de ha felújítom akkor nagy valószínüséggel lesz sajnos.

Előzmény: Dolmi mackó (8237)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.07.01 0 0 8237

Nekem több kínai motorom is van, nem volt velük gond!

Briggsről viszont volt negatív tapasztalat az ismerettségi körömben, de ez sem következtet semmire, mindegyiknél van hibás darab, arról nem beszélve, hogy adott márka, adott tipusán belül is igen nagy minőségi szórás lehet.

Sokszor nem csak egy gyárban gyártják a motorokat, a beszállítók is változnak és az általuk beszállított alkatrészek minősége is változhat.

Az meg már csak hab a tortán, hogy a gyártók bármikor változtathatnak a gépeiken és ezt még nem is kell tipusszám változással jelölniük, szóval hiába mondja vki, hogy ő fél éve ilyen és ilyen motort vett és az milyen jó, lehet hogy én veszek egy elvileg ugyanolyat, ami aztán eséllyel mégse ugyanolyan jó.

 

Azt viszont nyugodtan megemésztheti mindenki, hogy majd mindegyikben tele van kínai alkatrészekkel, szóval felesleges a kínai motorokat elkerülni :-) illetve nem lehet :-)

Előzmény: Gokartos (8228)
Furak Creative Commons License 2011.07.01 0 0 8236

megérheti csak a hajtóműve nem a legjobb sűtűn kell javítani!Amúgy maga a brigga motorokra nem szoktak panaszkodni!

Előzmény: csabicsek007 (8233)
Kukuma Creative Commons License 2011.07.01 0 0 8235

Helló !
Ha nagyon megvagy elégedve a briggs 675-sel akkor nézd már meg a légszűrő szélén nem -e benzines.Nálam mintha az autómataszivatóm elzárna valamelyik nap kitakaitottam légszűrőt és láttam ,hogy benzines volt a széle milehett a baja miért csinálja ezt ,az előtti gépem briggs 55 nem nagyon hiszem ,hogy volt ilyen gondja biztos az ujjak már tul vannak variálva..:-))

Előzmény: Gokartos (8228)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.30 0 0 8234

Van egy 4Le-ős 1990es évjáratú Briggs motorom azt teszem fel a MTD-motor helyére!A kapámon volt rajta míg nem vettem meg az újj motort rá!Tavaly télen meggyűrűztem mert már nagyon kartelgázolt,utánna tökéletesen működött,de már 4hónapja pihen!Mielőtt megkérdezné valaki hogy miért vettem újj motort miért nem volt jó a régi 4lovas válaszolok:Alul a szimeringnél nagyon minimálisan szivárog az olaj,és hiába cserélem ki a szimeringet a főtengelynél van probléma mert bevan rágódva és ez miatt le kellett venni a traktorról mert bele csöpögött a röpsúlyos kuplunba és már utánna nem nagyon akart fogni,tehát ez miatt lett a csere!Pedig volt itthon vagy 3db briggs motorom szétszedve csak nem kelletek az alkatrészek senkinek én meg itt rakosgattam előrre hátra és a végén a méh telepre kerültek(dugók,gyűrűk,főtengelyek,blokk házak)!

csabicsek007 Creative Commons License 2011.06.30 0 0 8233
Gokartos Creative Commons License 2011.06.30 0 0 8232

Igen ilyen!Szerintem lehet alkatrészt kapni hozzá de én nem tákolgatom,nem nagyon éri meg!Mi a hondával is így jártunk 4év után eltört a kipufogó szelep,szerencsére a dugónak és a hengernek nem lett semmi baja!Megvettük hozzá mind a két szelepet kicseréltük,utánna meg eltört a szelephimba,na akkor már annyiba is maradt az egész mert észre vettem azt is hogy felül a főtengelynél oválisra kivan kopva a siklócsapágy,de nem kicsit!De mondjuk azt hozzá teszem hogy azért a 4év alatt ki is lett használva!Mondjuk a Hondához meg egyébként dréga nagyon az alkatrész!

Előzmény: Furak (8230)
Furak Creative Commons License 2011.06.30 0 0 8231

Szerintem jó motor a honda beválhat szerintem legaláb gcv 160 (5.5LE)-ast vegyél az elég mindenre!

Briggs motorok is nagyon jók nem hullanak szét pár hónak kemény munka után sem megérik a pénzuket!

Előzmény: stevie76 (8226)
Furak Creative Commons License 2011.06.30 0 0 8230

ÜDV!! Ilyen motor van rajta??

 

Throx motork szerintem nem bírják sokáig már az se jelent jót hogy kínai!

Lehet bele alkatrészeket kapni??

Előzmény: Gokartos (8229)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.30 0 0 8229

Megadta magát az MTD-fűnyíróm és most volt 2éves áprilisban!Úgy eszi az olajat ahogy elővan írva,füstöl is ám keményen!(-: Hát nem azért mondom,de elég kis egyszerű összedobott valami a motorja!Levettem a szelepfedelet megnéztem a szelephézagot az jó zár rendesen mind a két szelep,de elég gagyin van megoldva a szelephimba,lötyök ott össze vissza azon az egyszál tengelyen!Azt hittem azért valami komolyabb teknika ez az MTD!

Előzmény: Gokartos (8228)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.30 0 0 8228

Üdv!Én a kínai motort nem ajánlanám!Szerintem a Briggs és a Honda közül válassz!Mondjuk Nekem a Hondával nem igazán volt szerencsém nem sokat bírt ki,de attól függetlenül másoknak bevált!Én 4hónapja vettem egy 675-ös briggs motort 56600Ft-ért és meg vagyok vele elégedve,szép csendes egyenletes járása van!

Előzmény: stevie76 (8226)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.06.30 0 0 8227

Hondát kizártad?

 

ha eldöntötted hogy milyen teljesítményű kell, akkor írj egy levelet az agroforgnak, nekik szokott lenni amerikai import briggs moci is, meg kínaiak is, bár hogy kapálógépr evan-e, azt nem tudom.

www.agroforg.hu

 

A motorok teljesítmény feltüntetése és mérése, a gyártók között nagyon változó volt, elvileg ma már ez egységes, de azért érdemes utána nézni mielőtt megveszel egy mocit.

 

Itt olvashatsz erről bővebben:

http://www.profikisgep.hu/MTD/Extrak/teljesitmeny-Teljesitmeny-adatok.html#middle

 

Előzmény: stevie76 (8226)
stevie76 Creative Commons License 2011.06.30 0 0 8226

Üdvözlet !

 

Egy Szentkirályi rotációs kapán  (Kf-04 /Briggs Quantum 35) szeretnék motort cserélni, mivel a felújítás várható összege kb 20-22e ft gazdaságtalannak tűnik egy egy új motor árához képest. A hajtómű meg egy szimmering és olajcserével újszerű állapotba került.

 

A motorok kiválasztásához kérnék egy kis segítséget, bár magam is műszaki ember lévén értek a motorokhoz, de nem akarok sem alul, sem túlmotorizálni, illetve a motorválaszték strapabíróságáról sincs információm!

 

A terület ahol használnám 3-5 ezer m2, fekete föld, tavasztól őszig heti rendszerességgel 3-5 óra használat.

 

Az alábbi delikvenseket találtam keresgéléseim folyamán:

 

 

600 OHV MTD Motor 4.5 HP    20e Ft

 

4.5HP Briggssz motor             38e Ft

 

Briggss 5-5.5HP Motor            44e Ft

 

Zongshein ZS1P70 5 HP         39e Ft

 

NGP 475 4HP                          28e Ft

 

NGP 675 6HP                          36e Ft

 

 

Esetleg ha valakinek van még használható ötlete ezeken kívül, szívesen meghallgatnám.

Szóval várnám a véleményeket!

További szép napot!

Dolmi mackó Creative Commons License 2011.06.30 0 0 8225

Csak nem félbolond, hogy 4x4-nek írja, amikor nem az, mondjuk tényleg érdekes hogy az első hajtás kapcsolható le, meg a képeken sem látszik semmi.

Lehet, hogy hidros és csak az olajat nyomatja hátra (csak poénkodom) :-))

 

Nincs valaki Zalából?  Talán érdemes lenne megnézni ezt a gépet, ha valóban 4x4-es, akkor ennyiért megérheti.

Előzmény: Gokartos (8222)
NMT Creative Commons License 2011.06.30 0 0 8224

"Robi 56 univerzális kerti kisgép üzemeltetési dokumentáció".

 

Sikerült szereznem, megvan pdf-ben, ha valakit érdekel.

 


 

cudar08 Creative Commons License 2011.06.29 0 0 8223

Hali!!

 

Hát kardán az tényleg nem látszik. De ki tudja, élőben kéne megnézni.

Előzmény: Gokartos (8222)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.29 0 0 8222

Üdv!Hát én kételkedem ebben a 4kerék hajtásban!Nem látni ott semmiféle kardán tengelyt ami hajtaná a hátsó kereket!Meg szerintem az lenne az ésszerűbb hogyha a hátsó kereket lehetne kikapcsolni nem pedig az elsőt!De ez csak az én véleményem!Ti hogy látjátok ezt?Vagy az is lehet hogy most le van véve a kardán hogy nem hajtson állandóan vagy nem tudom!

Előzmény: cudar08 (8219)
Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.29 0 0 8221

Dede , csak még kapálni akarok vele, ezért nemszereltem össze.

Előzmény: LittleHornet (8209)
Furak Creative Commons License 2011.06.29 0 0 8220

Jó kis gépnek tűnik erdőbe rossz terep viszonyok közt is elboldugul teli pótkocsival is, fuvarozni tökéletes!

Előzmény: cudar08 (8219)
cudar08 Creative Commons License 2011.06.29 0 0 8219

Hello!!

 

Ezt nézzétek ez elvileg 4x4-es tudja hajtani a pótkocsit is, na ezt már elfogadnám.  :):)

 

http://www.jofogas.hu/zala/Rotax_kisgep_1960208.htm

Előzmény: Dolmi mackó (8218)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.06.29 0 0 8218
Előzmény: Machello (8217)
Machello Creative Commons License 2011.06.29 0 0 8217

Üdv!

Valóban. Bár én hóekét pakolnék rá, meg fűkaszát, már ha lehet.

Előzmény: Dolmi mackó (8216)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.06.29 0 0 8216
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.29 0 0 8215

bocsi nem jól vastam a szivacsot aszt lehet mosni

 

Előzmény: Törölt nick (8212)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.29 0 0 8214

ja tényleg el nézést nem jól  olvatam el a szivacsot aszt lehet mosni bocsánat

 

Előzmény: Dolmi mackó (8213)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.06.29 0 0 8213

Már miért ne mossa?

A szivacs szűrőt langyos mosószeres vízben ki szabad mosni, csak utána meg kell szárítani és egy kis olajat kell bele gyúrni.

Előzmény: Törölt nick (8212)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.29 0 0 8212

Üdv fulydki kompreszoral de  semi folyadékal ne mosd.

Előzmény: Pakcsi (8210)
adingos Creative Commons License 2011.06.29 0 0 8211

Mosd ki mosószeres vízbe.

Előzmény: Pakcsi (8210)
Pakcsi Creative Commons License 2011.06.29 0 0 8210

Sziasztok!

Robi 56 kisgépen a szivacsos levegőszűrő betétet mivel ajánlott tisztítani?

Vagy csere?

Benzinben nem jó mert kinyúlik :)

LittleHornet Creative Commons License 2011.06.29 0 0 8209

Felező nélkül nem lesz gyors???

 

Hornet

Előzmény: Kölyök Zsiráf (8205)
NMT Creative Commons License 2011.06.29 0 0 8208

Az élet nem egyszerű. Nekikezdtem az olajcserének, leakasztottam a kapatagot, a gépet levettem, és mit látok? Az egyik tengelykapcsoló pofáról le van esve a ferodol (?). Hogy hogyan működött ez egy pofával ki tudja de én semmit nem vettem észre. Meg is rendeltem a Robixtól, néhány apróság társaságában, mint pl. motorolaj.

Remémem ez adta ki azt a surrugó hangot és nem valamelyik csapágy.

 

Az műanyag üzemanyag tartály 2 helyen el van repedve. Kinyomoztam a Briggs márkaképviseletnél, hogy 30,5 e forintért beszerzik. Király. Most megpróbálom meghegesztetni.

Dolmi mackó Creative Commons License 2011.06.29 0 0 8207

Az olaj linkje lemaradt:

http://kertikisgepek.hu/?ter=04830

 

Ennél picit alacsonyabb és magasabb ár is elő szokott fordulni erre az olajra.

Előzmény: Dolmi mackó (8206)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.06.29 0 0 8206

Minek veszel bele briggs olajat?

 

Ha ragaszkodsz a kerti gépes olajhoz, akkor vegyél bele al-co olajat, ennek smemi köze az al-ko kerti gépeket gyártó márkához!

Az al-co egy amerikai márka, az agroforg hozza be az olajaikat hazánkba, minden jobb kisgép boltban árulják, van lánclkenő olajuk és 2T olajuk is, jó minőség és viszonylag alacsony ár jellemzi ezt a márkát.

 

 

Az agroforgban is meg lehet venni, mert nem csak viszonteladókat szolgálnak ki.

www.agroforg.hu   postázást is vállalnak!

Előzmény: NMT (8203)
Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.28 0 0 8205

Na lassan közeledek a hótoló project végéhez ...
íme pár kép :         

lacy63 Creative Commons License 2011.06.28 0 0 8204

Briggs SAE30 motorolaj:

fehérvári Tesco --> 950 Ft körül, igaz ez márciusban vagy áprilisban volt.

 

Előzmény: NMT (8203)
NMT Creative Commons License 2011.06.28 0 0 8203

Írok néhány tapasztalatot Robi 56-os (1989, Briggs 3,5 LE motor) TMK-zásával kacsolatban.

Szeged.

 

Briggs SAE30 motorolaj. 

Calendula Kft. 0,6L / 1750.- 

Szevafém 0,6L / 1500.-

 

80W90 váltó/hajtóműolaj

Kovács Autó 1 L / 1500.-

 

Levegőszűrő

Szevafém 2700.-


Ki tudja Szegeden vagy környékén hol lehet ilyen cuccokat ill. alaktrészeket reális áron venni?

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.27 0 0 8202

kinyamta=kinyomta

Előzmény: Törölt nick (8201)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.27 0 0 8201

Üdv én ara gondolok hogy kinyamta az olaj a szimeringet a kuplungnál.

Előzmény: Molnarjozsef95 (8200)
Molnarjozsef95 Creative Commons License 2011.06.27 0 0 8200

Nah valakinek valami ötlete hogy miért jön fel az olaj a hajtóműből a kuplunghoz a Terrában szántáskor? Fontos lenne! :S

Előzmény: Molnarjozsef95 (8187)
biota orient Creative Commons License 2011.06.27 0 0 8199

A  1978. hsz-ban Zetor írt  róla,de sajnos cimet nem írt.

 

 

Előzmény: biota orient (8198)
biota orient Creative Commons License 2011.06.27 0 0 8198

köszi.megtudtam hogy a motor aminek leírását keresem, egy kismotor és gépgyár által gyártott  1,5 kw-os 30.053 tip. 6000/min.A lehajtást gyátotta a szevafém.   A múltkor   itt olvastam, hogy van egy szervíz Budán ahol van eredeti alkatrész és javítanak is ilyen motorokat.Csak sajnos cím nem volt. Na ez kéne nekem.                                 

Előzmény: Törölt nick (8191)
LittleHornet Creative Commons License 2011.06.27 0 0 8197

Szia,

 

A töltőekéről lszi tegyél fel képet oldalról és hátulról is! Pont ilyet akarok csinálni!

 

köszönöm

 

Hornet

Előzmény: Rex maxi (8195)
Jawa lovas Creative Commons License 2011.06.26 0 0 8196

Rex maxi Creative Commons License 2011.06.26 0 0 8195

Léptem mert mennem kell melózni.

Rex maxi Creative Commons License 2011.06.26 0 0 8194

És érdemes vele foglalkozni?

Előzmény: Kukuma (8193)
Kukuma Creative Commons License 2011.06.26 0 0 8193

Olasz gyártmány 

 

 

 

Előzmény: Rex maxi (8192)
Rex maxi Creative Commons License 2011.06.26 0 0 8192
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.26 0 0 8191

Szerintem az egy RK 01-es, rotakapa lesz. Kétütemü olasz aspera motorral szerelve.

Strapabíró gép, ilyen van nekem is, 6 kapával kapálok vele.

Előzmény: biota orient (8188)
Machello Creative Commons License 2011.06.26 0 0 8190

Hali!

Igen. Tavaly legalábbis még megvolt.

Előzmény: Törölt nick (8180)
biota orient Creative Commons License 2011.06.26 0 0 8189

jav. légszűrő

Előzmény: biota orient (8188)
biota orient Creative Commons License 2011.06.26 0 0 8188

köszi segítségedet.Igyekszem képet feltenni.Ez a gép egy szevafém 1,5 kw-os 2 ütemű kb. 15 kg-os, a légszürője egy gégecsövön kormányon van, 1989-es.

Előzmény: Machello (8174)
Molnarjozsef95 Creative Commons License 2011.06.26 0 0 8187

Üdv! Olyan történt a szomszédban, hogy próbálgattuk a Terrát ekével, mert azzal akarjuk majd szedni a krumplit mikor odakerül a sor. Mentünk vele egy kört ekével, és azt vettük észre, hogy jön fel az olaj a hajtóműből. Az mitől lehet? Mi arra gyanakodtunk, hogy ez a hajómű már nagyon öreg, és annak idején sok fuvar disznó el lett vele hordva. Az lehet hogy attól van?

Rex maxi Creative Commons License 2011.06.25 0 0 8186

Ja a fűnyírást kihagytam. :D

Előzmény: Rex maxi (8183)
adingos Creative Commons License 2011.06.25 0 0 8185

Te milliomos !!!!!!   -)))))))

Előzmény: Rex maxi (8183)
adingos Creative Commons License 2011.06.25 0 0 8184

Mivel soha sem áll meg a motor teljesen zárt szelepekkel, így ez a verzió is elképzelhető.

Előzmény: Kukuma (8172)
Rex maxi Creative Commons License 2011.06.25 0 0 8183

Sziasztok

Az üzemórát azt nem tudom de januártól több mint 60 liter benzint használtam el. Ebben van minden fűrészelés pótkocsizás szántás rotálás vetés sorközművelés.

Előzmény: LittleHornet (8151)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.25 0 0 8182

igen

Előzmény: speed racer (8181)
speed racer Creative Commons License 2011.06.25 0 0 8181

Köszi, ezt kipróbálom!

A karburátor az ami a légyszűrő alatt van, ugye?

Előzmény: Törölt nick (8179)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.25 0 0 8180

egy kérdés debrecenben mondod?

Előzmény: Machello (8173)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.25 0 0 8179

nekem van egy ilyen csak én fűnyirásra használom  aszt probád meg hogy piricelybe a hengerbe egy kis benzint és karburátorba is és ha így beindul és jár egy darabig nem 2-3 másodperci a kor vagy el van dugolva vagy kiment aa bebrán.

Előzmény: speed racer (8169)
speed racer Creative Commons License 2011.06.25 0 0 8178

Köszi! Végső esetben felkeresem őket. Nem is annyira a pénz, mint inkább a macera. Benzint le, olajat le, kocsiba be, lerögzíteni, elvinni kipakolni hazahozni stb stb... persze ha még annyit rá kellene költenem mint amennyiért vettem nem lennék boldog.

 

köszi

Előzmény: Machello (8173)
speed racer Creative Commons License 2011.06.25 0 0 8177

A gyertya cserélve lett újra az olajfolyás után, a régit lemostam és kitettem száradni, mert az is tökéletes. A többit megszívlelem, köszi!

Előzmény: Kukuma (8172)
speed racer Creative Commons License 2011.06.25 0 0 8176

Igen, ez egy RK02, én meg még azt hittem noname :) 30.000 pénzért jutottam hozzá 1.5 hónapja. A faszi akié volt úgy vigyázott rá mint a gyerekére, a kezelési útmutatója olyan mintha most vettem volna ki a plazma tévé csomagolása mellől. Még viccelődtem is vele.

 

Átnézem amiket leírtál, bár így első nekifutásra bonyolult. Nagyjából értek ezekhez, de félek nem fogom tudni összerakni. Majd elolvasom a kézikönyvet, abban van elég részletes szerelési útmutató is és mielőtt nekiesek lefotózok mindent, hátha könnyebb lesz ha elakadok.

 

Köszönök mindent!

Előzmény: lacy63 (8170)
csatotomi Creative Commons License 2011.06.25 0 0 8175

Köszönöm a tippet megpróbálom a karburátor nem pillangó szelepes.

Előzmény: Machello (8171)
Machello Creative Commons License 2011.06.25 0 0 8174

Szia!

Sajnos így nem igazán tudom, hogy milyen is az RK 41. Ha képet tudnál feltenni róla, akkor hátha valaki tud segíteni.

Előzmény: biota orient (8149)
Machello Creative Commons License 2011.06.25 0 0 8173

A Széchényi utcán a buszállomás mellett van egy kisgépbolt és szervíz. Ha a kipufogó szelepen fojt az olaj, akkor szerintem a szívó oldal is kapott az anyagból. A karbit is érdemes áttakarítani. Bár szerintem 30 fokos dőlésnél nem lenne szabad olajnak fojnia bárhová is, az olajteknőn kívül.

Előzmény: speed racer (8153)
Kukuma Creative Commons License 2011.06.25 0 0 8172

Szerintem valamelyik szelep nyitva volt azon keresztűl folyt az olaj mikor előre

dőntőted ,mitha a hajtőműnél is folyna az olaj lekell szedni a kapasort megnézni nem-e foly a tengelynél ...próbáld meg leengedni az olajat és kimosni a karbit a gyertyát megnézni  stb

Előzmény: speed racer (8169)
Machello Creative Commons License 2011.06.25 0 0 8171

Üdv!

Terheléskor játssz a szivatóval, húzz neki negyedet, felet és így tovább. Minden szivató állásban próbáld terhelni, ha szivató bármilyen állásában nem fullad, akkor falsot kap valahol. A karbi pillangószelep tengelye szokott kikopni a régi kétüteműek esetében.

Előzmény: csatotomi (8154)
lacy63 Creative Commons License 2011.06.25 0 0 8170

Szia!

Hát irigyellek érte. Ez egy Rk02. Magyararoszágon valaha kapható volt legjobb négyütemű. Mennyiért sikerült megvenned?

Tényleg jó állapotú lehet, a kapákon nem nagyon látszik kopás.

Nekem 1987 óta van egy példány. Imádom a mai napig. Már hervatag a motra, de megy.

A következő problémákra tippelek:

- A szívócső tömítése a kipufogó felett kiégett, fals levegőt szív. (szívtam vele én is sokáig mire rájöttem)

- A karburátor membránja lukas. (ez nem nagyon jellemző, nekem még az eredetivel megy)

- A karburátoron van két búvárcső, ezek szűrői eltömődhettek. (időnként leveszem a tankot, meg a karbit és kimosom)

- ...

A motor alatt a hajtás házát olajosnak látom. Meg kellene nézni, hogy a kuplung házba nem folyt-e olaj. Lehet, hogy a főtengely szimeringje is engedi az olajat. Ehhez le kell venni a motort.

A kihajtásnál is látok némi olajat a házon, illetve a gép alatt is. Cserélni kell a szimeringeket.

A kapák között van az a nagy csavar 84. kép) itt tudod pótolni az elfojt olajat. Ellenőrizd rendszeresen, hogy abenne levő olaj elérje a luk szélét. Ebbe hajtóműolaj kell, a motorolaj nem jó.

Hidd el nincs nagy baja a gépednek. Nem biztos, hogy szervízbe kell vinni, mert ott úgy kezdik: motorgenerál 35 000,-, aztán sosem lesz jó.

Remélem tudtam segíteni.

Üdv: Laci

Előzmény: speed racer (8169)
speed racer Creative Commons License 2011.06.25 0 0 8169

szóval itt :)

 

Előzmény: speed racer (8168)
speed racer Creative Commons License 2011.06.25 0 0 8168

Itt vannak a képek. Most megint lett alatta egy folt, pedig látszólag nem folyik sehonnan az olaj, bár a tengelye elég gyanús, lehet csak amikor feltöltöttem benzinnel, az ment félre.

Előzmény: speed racer (8167)
speed racer Creative Commons License 2011.06.25 0 0 8167

Megnézem, lefényképezem és jövök :D

Előzmény: Törölt nick (8164)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.25 0 0 8166

egy jó gépnél nem befoalsolya anak még ugyan ugy kée müködnie

 

Előzmény: alfi13 (8165)
alfi13 Creative Commons License 2011.06.25 0 0 8165

A légszürő levétele meg a kipufogó levétele is okozhat rendellenes mükődést.

Előzmény: Törölt nick (8164)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.25 0 0 8164

Úgy értem hogy a karburátor alat van a tank ez a membrános vagy amelyik egy csövel van össze kötve a tank és a karbi.

Előzmény: speed racer (8161)
csatotomi Creative Commons License 2011.06.25 0 0 8163

Amikor raktam rá másik karburátort annak külön légszűrője volt nem a robi légszűrőjét használtam. Esetleg a megszakító nem tud ilyen hibát okozni mivel már szinte minden ki van cserélve.

Előzmény: adingos (8160)
speed racer Creative Commons License 2011.06.25 0 0 8162

A pillangószelep nyit rendesen, azt már néztem amikor légszűrő nélkül próbáltam. Hamarabb lefullad mint ahogy a szelep lezár, tehát szerintem valahol máshol lehet a baj. Amikor leáll, úgy áll le, mintha elcsavarnám a gázt. Szerintem vagy levegőt nem kap, vagy üzemanyagot. Telitankkal próbálom általában, hogy nehogy az legyen a gond és rendszeresen nézem, hogy a gyertya ne legyen koszos.

Előzmény: speed racer (8161)
speed racer Creative Commons License 2011.06.25 0 0 8161

Szia John Deere!

 

Ezt hol tudom megnézni? Amikor leszedem a légszűrőt akkor pilangószelep van a karburátornál (lehet nagy baromságot mondok, sajnos ennyire nem értek hozzá).

 

Üdv,

Sh

Előzmény: Törölt nick (8157)
adingos Creative Commons License 2011.06.25 0 0 8160

próbáld meg nézd már meg rendesen átjárható e a levegő útja? Nem e elvan tömődve a légszűrő valahol??

Előzmény: csatotomi (8159)
csatotomi Creative Commons License 2011.06.25 0 0 8159

A kuplung rész nem csúszik az is fel van újítva egyébként röpsúlyos a hajtás rész, maga a gép olyan mintha rotálás közbe elfogy az erő ahogy beleengedem a földbe szinte bele is fullad a gép nem hörög le vagy nem áll le csak nem kapál.

Előzmény: cudar08 (8158)
cudar08 Creative Commons License 2011.06.25 0 0 8158

Hello.

 

Amikor a kapákat bele engeded a földbe akkor a motor kezd fulladni vagy az pörögne tovább???

Nem lehet hogy a kuplung csuszik és terhelés alatt azért nem forgatja a kapákat???

Előzmény: csatotomi (8156)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.25 0 0 8157

Üdv mlyen fajta membrános vagy sima?

Előzmény: speed racer (8153)
csatotomi Creative Commons License 2011.06.25 0 0 8156

Szia!

 

Fals levegőt nem szív szerintem a blokkban mindenhol kicseréltem a tömítést , a benzinszintet próbáltam úgy is hogy nagyon keveset adtam neki és a másik végletet is hogy túl sokat de úgy sem akart kipörögni. Tesómnak van egy benzinmotoros háti permetezője hasonló a karburátor felfogatása mint a Robin és azt ráraktam azzal is ugyanezeket a tüneteket produkálta.

Előzmény: adingos (8155)
adingos Creative Commons License 2011.06.25 0 0 8155

talán nézd meg az üzemanyagot. Kap eleget terhelés alatt? Benzin szint ok? Vagy jól raktad össze, nem kap fars levegőt?

Előzmény: csatotomi (8154)
csatotomi Creative Commons License 2011.06.25 0 0 8154

Üdvözlök mindenkit.

 

A mai nap fedeztem fel ezt a forumot, lenne is gyorsan egy kérdésem. Van egy Robi-50 tipusú rotációs kapám ez a francia motoros változat. Ha felállítom a csoroszjára és ügy pörgetem a levegőbe egész jól pörög de amikor kapálnék vele olyan mintha belefulladna nem lenne neki ereje. A gép meg van fúrva új csapágyak szimereingek, gyújtás beállítva indikátor órával. A karburátort is másik van rajta egy alig használt. Mi lehet a baj miért nem tud teljesen kipörögni. A trafó is másik van rajta egyedül a megszakító nem új mivel ilyet nem találtam hozzá. Esetleg ha valaki tudna valamilyen tippet adni mit csináljak még vele.

Előre is köszönöm a segítséget.

 

Üdv:Tamás

speed racer Creative Commons License 2011.06.25 0 0 8153

Sziasztok!

 

A következő a gondom, kíváncsi vagyok mit lehet a hiba.

 

Van egy Briggs & Stratton motoros (4HP) rotációs kapám, 15 éves, keveset volt használva, jó állapotú. Nemrég vetten Vaterán, mikor először kipróbáltam nagyon frankón működött, 2 órát használtam hiba nélkül, mikor végeztem letettem úgy, hogy kb 30 fokos szögben ELŐRE dőlt és otthagytam a garázsban. Kb 1 hónap múlva vettem észre, hogy egy hatalmas olajtócsa van alatta, a kipufogón keresztül kifolyt egy csomó olaj. Mint utólag kiderült, hiba volt előre döntenem. Kitisztítottam természetesen, kapott új gyertyát, de azóta állandóan lefullad 20-30mp üzem után: Eddig ezeket csináltam:

 

- Szintre töltöttem az olajat

nem segített

- Lecseréltem a kipufogót egy vadi újra, mivel nyakig olajos volt és már amúgy is régi

nem segített

- Gyertya csere

nem segített

- Légszűrő betét csere és rátettem a gyári szivacsot is ami a nagyobb szennyeződésektől védi

nem segített

- Állítottam azon a csavaron ami szabályozza, hogy mennyi levegőt kapjon

nem csak nem segített, hanem azóta hiába állítom bármilyen irányba, beindulás után szinte azonnal lefullad, kb 2-3mp ig jár

 

Na itt feladtam, mondván ennyihez értek, a többi már szakember dolga, de mielőtt elviszem szervízbe megkérdezlek titeket. Van még tippeteket, hogy mit kellene csinálni? Ezeket próbáltam még:

 

- Kipufog nélküli üzem, ugyanúgy lefulladt

- Légszűrő nélküli üzem, ugyanúgy lefulladt

 

Előre is köszi minden segítséget!

 

Esetleg ha valaki tud Debrecenben jó szervízt, az is jöhet!

 

Üdv,

Shad

 

Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.25 0 0 8152

   Ímee               Én ezt a fajta megoldást választottam :D esztergáltam egy dio pántot és azon fordul jobbra ill. ballra .

LittleHornet Creative Commons License 2011.06.24 0 0 8151

Azért arra érdemes figyelni, hogy van különbség egy 60 éves külföldi traktor és egy MZ, Pannónia, Fürge, vagy hasonló motorral épített gép között. Ez utóbbiakhoz alkatrész és szakértelem is van idehaza, és így simán javíthatóak. De ebay-en sok alkatrész megvehető, szóval sztm annyira nem kell parázni. Ráadásul a motor is kicserélhető bármelyik gépen, a fogaskerék az nem romlik el, szóval azért elég nagy a mozgástér a javításra - és még csak ekkor is csak egy kapálógép áránál tartunk.

 

Jó lenne, ha megtudhatnánk évi mennyi üzemóráról beszélünk, és ebből mennyi kapálás, vontatás, szántás, töltés, stb....

 

Előzmény: Rex maxi (8147)
Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.24 0 0 8150

Na ma sikerült időt szánnom a hótolómra. 80%os jelen pillanatban ...apróságok hiányoznak róla ...gumilap ,merevírőlá és a csinosítás . Holnap teszek fel képeket .

biota orient Creative Commons License 2011.06.24 0 0 8149

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem.Kaptam ajándékba egy RK 41-es rotakapát.Ha volna valakinek leírása vagy tapasztalata róla kérem ossza meg velem. üdv.

Gokartos Creative Commons License 2011.06.24 0 0 8148

Üdv!Motorolaj:15w-40-es vagy amit lehet hozzá kapni gyári briggs motor olaj,kb:4-5dl kell bele!Hajtómű:80w-90es hajtómű olaj 2,5-3dl!A motorba a gyár azt írja elő hogy idényenként egyszer vagy 25üzemóránként!Ha sokat használod akkor érdemes egy szezon alatt 2szer lecserélni a motor olajat!A hajtóműbe azt írják hogy évente egyszer kell cserélni!Ha poros környezetbe dolgozol akkor takarítzsd ki többször a légszűrét és elég sokáig kibírja az is!

Előzmény: NMT (8143)
Rex maxi Creative Commons License 2011.06.24 0 0 8147

Sziasztok

 

Egyre ritkábban írok de azért ha tehetem mindig elolvasom épp mi a téma a fórumon. :D

Sok a meló.

Én használok egy 151-es rexmax rotációskapát de én nem vennék újonan rotakapát régi nem olyan szép de még azért nagyon jó és az ujnak a töredéke. Bár ez még nincs 50-60 éves.

Van egy másik vasam is amiben mz ts 150-es blokk van. Ezt a gépet 1978-ban gyártoták a budapesti gépgyárban. Ezzel szántok pótkocsizok és nemrég kipróbáltam a sorközt is töltögetésben. Hát nem igazán szeretnék megválni tőle. A rexmaxinak kellet 2 liter benzin míg bejártam a területet a tsnek elég volt egy fél liter alapjáraton. Igaz majdnem 3X annyi paci vann benne.

 

Biztos hogy jó a kis disel traki de azért nekem kicsit sok az ára sorközé meg pótkocsizni.

Az mzs kistrakit megtudtam szerezni nagyon olcsón mert az előző tulaj szétbarmolta a gyújtását és nem indult se szikra meg a töbiek. Felújítottam a gyújtást így benne van 30.000ftbe.

Előzmény: Furak (8144)
Furak Creative Commons License 2011.06.24 0 0 8146
Furak Creative Commons License 2011.06.24 0 0 8145

Nem kell be olajazni a levegőszűrőt.

Előzmény: NMT (8143)
Furak Creative Commons License 2011.06.24 0 0 8144

Öreg gép de ha találsz hozzá olyan enbert aki ilyenekkel foglakozik kapsz hozzá alkatrész felujítod akkor szerintem sok baj nem lessz vele de te tudod!Szerintem ha gyártanának az ilyen öreg gépekhez alkatrészeket mindenki meg lenne ezekkel senki nem adná el aki egyszer megvette az meg is tartaná és akkor fel vehetnék a mai kínai gépek ezekkel az 50-60 éves gépekkel a versenyt senki nem venne ilyen hitvány ócska vasat amiket magyártanak (tisztelet a kivételnek)!!

Előzmény: robix 93 (8132)
NMT Creative Commons License 2011.06.24 0 0 8143

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni, lenne néhány láma kérdésem.
Hozzám került tartós használatra egy Robi 56-os (1989, Briggs 3,5 LE motor) rotátor.

Mit kell ezen nekem TMK-znom, ha tudom hogy nem volt már vagy 6 éve semmi csinálva rajta? Évente kb. 3x volt használva, alkalmanként 3/4 óra használatttal.

1. Levegőszűrő csere. Ezt ha megveszem akkor olajjal be kell fújni vagy mit kell vele csinálni? 

2. Motorolaj cseréje. Mennyi olaj kell ebbe és milyen olaj?

3. Hajtóműolaj. Mennyi olaj kell ebbe és milyen olaj?

4. Gyertya? Milyet? Itt a mennyiséget tudom. :-)

5. Van még valami?

 

Nagyon megköszönném a tanácsokat, mert a gépkönyve sincs meg.

Mennyi időnként kell olajakat cserélni, meg szűrőt? Mit kell rajta átnézni?

 

Köszi.

Dolmi mackó Creative Commons License 2011.06.24 0 0 8142

Egyébként van kerti kistraktoros topic is, illetve a pontos neve " barkácsoljunk kistraktort"

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9198378&la=111035767

Előzmény: robix 93 (8140)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.06.24 0 0 8141

Ha dizelt szeretnél olcsón, akkor vegyél egy MF70, stb. gépet motor nélkül, vegyél rá egy kipor dizel mocit, 125 ezerért bárhol megkapod számlával garival, de ha ügyes vagy ennél olcsóbban is hozzá tudsz jutni, az MF 70 ára meg állapottól függ én is ezen a megoldáson gondolkodtam, végül inkább vettem egy kipor traktort, gyűjtöttem rá a zsét és kölcsönt is kellett kérnem a rokonságtól.

Mf70+kipor dizel motor kombónál olcsóbban biztos nem jön ki egy megbizható dizel kistraktor sem, a videón látható gép 288 ezer számlásan, tudom nem olcsó, de ha fele ennyiért veszel vmit, amire ráköltesz egy vagyont, ráadásul sokat is szereled, esetleg nem működik akkor, amikor kellene, akkor nem hogy ugyanott vagy, mintha vennél egy ilyet, még rosszabbúl is jársz.

A többieknek igaza van, hogy csak akkor vegyél 60 éves gépet, ha szeretsz bütykölni és "szerelmes" vagy a tipusba.

 

Vagy vegyél benzinest, azt olcsóbban megúszhatod.

 

Ezen is kipor dizel moci van, 6 lóerős:

 

Előzmény: robix 93 (8140)
robix 93 Creative Commons License 2011.06.24 0 0 8140

Hát nem tudom én is be valom atól félek hogy ha valami tönkre megy rajta bár pedik egy 60 éves gépen már szerintem ha előfordul nem nagy meg lepődés akkor tudok e hozá alkatrészet szerezni?

De amugy meg azért tetszik mert disel de az ien panónia, trabant,kétütemü motorok benzinesbe nem tudom de szerintem azért fogyasztanak rendesen.

De ha valaki tud még valami ötletet szivesen meg halgatom és meg is köszönöm. :)

Köszönöm az edigi hozá szólásokat :) :)

cudar08 Creative Commons License 2011.06.23 0 0 8139

Itt van még egy, kicsit egyszerübb de szerintem annál nagyszerübb. Egy kis ügyességel még lehajtás is kiépithető rajta. De még egyszer, a te döntésed. 

 

 

http://www.jofogas.hu/veszprem/Kerti_traktor_1946189.htm

Előzmény: cudar08 (8138)
cudar08 Creative Commons License 2011.06.23 0 0 8138

Szia! 

 

 

Nem akarlak lebeszélni, de igaza van az elöttem szolóknak nem egy költségtakarékos dolog üzemelni egy ilyet. 

Nekem is van egy Rotax fűkaszám, hiánytalan minden müködne rajta de egy hengerfúrás+ dúgó 20.000-25.000 

forint úgy hogy most csak ál a sarok ban.

 

De ha még is inkább maradnál az elképzelésednél mutatok pár olcsóbb gépet(mihez képest).

 

http://www.jofogas.hu/gyor_moson_sopron/Kapalogep_Agria_1832369.htm

 

http://www.jofogas.hu/zala/Rotax_Agria_2_T_kaszalogep_1774035.htm

 

http://www.jofogas.hu/veszprem/Rotax_kisgep_1881379.htm

Előzmény: robix 93 (8132)
Machello Creative Commons License 2011.06.23 0 0 8137

Üdv!

Ha jól értettem, a gépednek az a baja, hogy ugrál a fordulatszám.

Én is jártam hasonlóképpen Briggs motorralé egy alig 300Ft-os gumimembrán szívatott a karbiban. Kicseréltem, ément, mint a doxa óra. Érdemes megnézni hátha az.

Előzmény: Sanyi544 (8103)
NickCitrom Creative Commons License 2011.06.23 0 0 8136

Szerintem egy ilyen 50-60 éves szerkezetet veterán járműként illik kezelni, csak az adott típus szerelmeseinek ajánlható, aki nem sajnálja idejét és nem kevés pénzét a restaurálására, szép állapotban való megőrzésére. Ha munkára kell egy mindig  üzembiztos, megbízható gép, szerintem valami fiatalabb modellt válassz, ahogy egy 1950-es VW Bogárral se sokan akarnának  napi szinten munkába járni. Ha érdekel, itt megtalálod a márkahívőket: http://www.myholder.de/

Előzmény: robix 93 (8132)
Furak Creative Commons License 2011.06.23 0 0 8135

De szerintem megéri a pénzét nagyon jó öreg megbízható gép!

Előzmény: robix 93 (8132)
Furak Creative Commons License 2011.06.23 0 0 8134

Elég öregnek tűnik! Mennyire lehet hozzá alkatrészt kapni?

Előzmény: robix 93 (8132)
buszosjozsi Creative Commons License 2011.06.23 0 0 8133

üdv:előszőr is mint ha kellene  hozzá dugattyút gyűrűvel keresned,,vagy próbálj legalább is.a többi alkatrészt is   ki tudja?

Előzmény: robix 93 (8132)
robix 93 Creative Commons License 2011.06.23 0 0 8132

Sziasztok szeretném ujabban csak megint véleményeteket kérni találtam használtan egy

HOLDER ED 10 es traktort 150000 ft nézétek meg http://www.agroinform.com/aprohirdetes/Holder-ED-10/20091205-203761/#

 

mit gondoltok róla meg vegyem ér anyit.

Vagy aki már találkozot iennel az mondja el a véleményét.

Előre is köszönöm :)

Jawa lovas Creative Commons License 2011.06.22 0 0 8131

Én 20.000FT gondoltam érte helyileg Szeghalmon van!

Előzmény: Rex maxi (8128)
Machello Creative Commons License 2011.06.22 0 0 8130

Még valami!

A Robi 202L hajtásháza szétszerelhető fogja vagy 50db 6-os csavar, az RK-nál kényelmetlenebb a szerelés.

Előzmény: Machello (8129)
Machello Creative Commons License 2011.06.22 0 0 8129

Üdv mindenkinek!

Elég rég nem voltam fenn a fórumon, nem nagyon van időm.

A Van itthon egy Robi 202L hajtóművem is, meg ahogy korábban írtam 15évig nyűttem az RK 05B mindkettő ékszíj-lánc hajtóműves. A Robinak komolyabbnak tűnik a hajtóműve , mint az Rk-é de azt még nem próbáltam ki. A 202L tengelycsonkja 30mm, míg az RK-é 25mm. Én az RK-val mindent csináltam (szántottam, rotáltam, futóztam) és mindösszesen csak egyszer kellett láncot cserélni. Inkább az ékszíj hajlamos a nyúlásra, de azt meg lehet spanolni. Kis kertekben nem lehet megfizetni a hátramenetet sem. De kinek a pap, kinek a papné....

Előzmény: cudar08 (8086)
Rex maxi Creative Commons License 2011.06.22 0 0 8128

Sziasztok

 

Menyi lenne az eke és helyileg hol van?

Előzmény: Jawa lovas (8100)
LittleHornet Creative Commons License 2011.06.22 0 0 8127

Inkább felezőt csinálj, mert a fele akkora kerékkel semmire se mész majd:

- érzékeny lesz minden kicsi kátyúra (amiből sokszor több van, mint nagyobból)

- sokkal könnyebben elforog (mert kisebb felületen érintkezik a talajjal)

 

Szerintem egyébként ha nem sietsz, akkor jobb a harmadoló, legalábbis földmunkához. Van felezőm, de még így is gyors.

Előzmény: lacirekasi (8125)
Sanyi544 Creative Commons License 2011.06.22 0 0 8126

Az enyém nyomogatós szívatós. Nemtudom segítettem-e ezzel valamit. Várom a képet!

Előzmény: Gokartos (8115)
lacirekasi Creative Commons License 2011.06.22 0 0 8125

Közben a legnyilvánvalóbb dolgot nem tettem meg, mielőtt tanácsot kértem, a keresőt nem használtam, de nem baj, az egyéni dolgok jobbak szoktak lenni!?Rátaláltam a"Marci" gyártású önzárós szabadonfutós kerékre, az ára sem veszett, de mivel az amúgy is kiváló hajdúhadházi útviszonyok miatt szeretnék nem terepes gumival közlekedni, azért kerestem egy jó megoldást. Az, hogy a dragonnal dolgozzon is az ember, a rotációs kapán kívül is, az még egy másik téma lesz, mert a terepes kerékkel szerelve úgy megy, mint a rakéta, és nem leszaggatni szeretném a szólót, hanem megművelni, úgyhogy, az eredetinél kisebb vaskereket kell csinálnom, mert a felező ára nagyon húzós. Mindenesetre köszönöm az ötleteket!

 

Furak Creative Commons License 2011.06.22 0 0 8124

Nem vagyok benne bisztos de egy házilag elkészített sebeség felezővel jó lehet az ,áttétel miat kell a házi.

Előzmény: lacirekasi (8123)
lacirekasi Creative Commons License 2011.06.22 0 0 8123

Köszönöm "cudar 08"-nak az ötletet és a képeket, segített, bár nekem nem vaskerékkel van gondom /az majd jövő hónapban készül hozzá/, hanem a járókerekével, de az ötlet nagy segítség, innentől már minden fogaskereket potenciális szabadonfutó-jelöltként nézek!

Azért szeretném magam elkészíteni, mert egyszerűen rosszul vagyok tőle, hogy egy új kereket a gyártó csak ilyen precízitással tud megcsinálni, az meg abszurdum, hogy mármár szemmel követhetően kopik a szerkezet. Szívesen vennék az eredeti kérdésben szereplő másik dologgal kapcsolatban is tanácsot, mégpedig, hogy milyen egyéb hajtással lehet még ezt a kiskuplungos GCV 160-as motort összeilleszteni úgy, hogy ne kelljen átalakítani?

Köszönöm még egyszer

Laci

cudar08 Creative Commons License 2011.06.21 0 0 8122

Találtam egy hasonlót, kicsit barátságosabb áron.

 

http://www.jofogas.hu/bekes/JLO_Rockwell_125_os_munkagep_1892184.htm

Előzmény: LittleHornet (8121)
LittleHornet Creative Commons License 2011.06.21 0 0 8121

Robix93, ha még itt vagy

 

Egy ilyenre gondoltam, amikor írtam a véleményemet:

 

http://www.expressz.hu/gep-szerszam/kerti/hirdetes-26650877/

 

Hornet

Előzmény: robix 93 (8098)
cudar08 Creative Commons License 2011.06.21 0 0 8120

Szia!

 

Nekem hála istennek nem kell foglalkozzak ilyen kerekekkel mert van difi a trakiba. De szerintem valami hasonló 

kilincs müves (remélem így hívják) megoldás kéne a kivizelezése se valami bonyolult. Itt van pár kép róla, 

vagy esetleg a neten keresni valami bevált fajtát. Remélem tudtam segíteni.

 

 

 

Előzmény: lacirekasi (8118)
Sanyi544 Creative Commons License 2011.06.21 0 0 8119

Köszi várom! Alfi13 neked is köszönöm.

Előzmény: Gokartos (8115)
lacirekasi Creative Commons License 2011.06.21 0 0 8118

http://www.youtube.com/watch?v=Hz-ldh7FbZE

 

Az előzőben említett "kapálógép" verseny, ha valaki nem látta volna még!

üdv

 

Laci

lacirekasi Creative Commons License 2011.06.21 0 0 8117

Kedves Gokartos!

Az a típus, amit a géphez árulnak tartozékként, a rugós stift belül van és kihúzva, 90 fokban elfordítva bármerre lehet tologatni, ha eredeti állapotában fordítom vissza, akkor elöre tudom tolni, ha 180 fokkal elfordítom kihúzva, akkor hátrafelé. Bocsánat, de csak így tudom leírni. Egy katasztrófa az "illesztése", eleve bővebb a szükségesnél és annak ellenére, hogy kb 12x voltam vele a 3 Km.-re lévő kertben, már úgy kell leimádkozni, ha a kapát akarom feltenni.

Itt láttam már az említett gk. kerekekkel felszerelt Honda gépeket, /sőt a szentkirályi honlapon található rotációs kapa versenyen is/de nem találom sehol sem, hogy milyen módon oldják meg a szabadonfutót rajta, mert ugye anélkül nem használható. Lehtőségem lenne megcsinálni, illetve megcsináltatni rendesre, de nincs ötletem, hogy a szabadonfutó hogy van megoldva!?

Ezért kértem, hogy az ebben járatosabb emberek szíveskedjenek már megosztani az ezirányú tapasztalataikat velem!

Gokartos Creative Commons License 2011.06.21 0 0 8116

Üdv!Melyik fajta szabadon futós kerékről van szó??Amiből a csapot kell kihúzni és úgy lehet tolni vagy a másik fajta amiben egy rugós stift van?

Előzmény: lacirekasi (8107)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.21 0 0 8115

Üdv!Igen van olyan fajta karburátor is ami le van dugózva,mint például az én új 675ös motoromnál és nem lehet állítani,de szarintem a te fajta karbidba kellene az állítócsavar!Nekem is van itthon 2db 4le-ős qwantum karbim és mind kettőbe van csavar csak ezek nem nyomogatós szivatósak hanem a gázkarral lehet rá adni a szivatót!Majd teszek fel képet rólla és nézd meg!

Előzmény: Sanyi544 (8113)
alfi13 Creative Commons License 2011.06.21 0 0 8114

Megnéztem mindkét juk le van zárva semilyen csavar nincs bennük.

Előzmény: Sanyi544 (8113)
Sanyi544 Creative Commons License 2011.06.21 0 0 8113

Ezen hátha többet látsz.

Előzmény: alfi13 (8110)
Sanyi544 Creative Commons License 2011.06.21 0 0 8112

Ja légszűrőt és gyertyát cseréltem benne, de nem sokat javult a helyzet. Szerintem a csavarok kellenének bele.

Előzmény: Sanyi544 (8111)
Sanyi544 Creative Commons License 2011.06.21 0 0 8111

A karburátor nincs levéve, nem szeretném most levenni. Ez a kép azt illusztrálná hogy onnan hiányzik az alapjárati és a levegő csavar. A lyukakban meg van a menet, de csavar nincs bennük, holott az szerintem kellene bele, vagy nem jól tudom?

Előzmény: alfi13 (8110)
alfi13 Creative Commons License 2011.06.21 0 0 8110

A légszürőt megnézted illetve cserélted e mert az enyém is épp most kezdett furcsán járni a légszürő cserével rendbe jött. A karburátorrol föltett képek nem egyértelmüek számomra de ga készítesz jobb képeket és negnézhetem a gépemen.

Előzmény: Sanyi544 (8087)
Sanyi544 Creative Commons License 2011.06.21 0 0 8109

Nos itt vannak a képek. Erről lenne szó, a másodiknál nem látszik konkrétan a csavar, de tudjátok miről van szó.

 

 

Dolmi mackó Creative Commons License 2011.06.21 0 0 8108

 

:-)

lacirekasi Creative Commons License 2011.06.21 0 0 8107

Tisztelt fórumozók!

Kf 04-es Rotációs kapával kapcsolatban szertnék ötleteket kérni. Gcv 160-as motor van rajta, de sajnos a gyári szabadonfutós kerék siralmasan keveset bír ki, a csapszegnél erősen kiverődik. Van-e valakinek közületek ötlete, mit kellene helyette alkalmazni, esetleg házilag kellene másikat, jobb minőségűt készíteni hozzá?A gép kiskuplungos, az is érdekelne, milyen komolyabb hajtóművel lehet még összeházasítani? látok itt autókerékkel felszerelt kapákat, ott hogyan van a szabadonfutó megoldva? A válszokat előre is köszönöm!

 

Laci

Sanyi544 Creative Commons License 2011.06.21 0 0 8106

OK! Azért köszi!!

Előzmény: LittleHornet (8105)
LittleHornet Creative Commons License 2011.06.21 0 0 8105

tegyél fel képet, talán úgy beugrik vkinek

Előzmény: Sanyi544 (8103)
LittleHornet Creative Commons License 2011.06.21 0 0 8104

Én Honda fan vagyok:) Sem a Briggsekhez, sem a porlasztókhoz nem értek. Ebben sajnos nem tudok segíteni:(

Előzmény: Sanyi544 (8103)
Sanyi544 Creative Commons License 2011.06.21 0 0 8103

Ha ez így van tökéletesen vezetted le és érthető is. A 10 cm-es fűtéma azért került bele a témába mert hogy nem erősen esetleg bozótos, magas fűves területet vágtam vele ami esetleg jobban fogná a motort. A gyertya ki lett újra cserélve, a karburátor pucolás ezután történik. Ha lehetne még egy kérdésem. Tegnap amikor megnéztem a gépet, akkor láttam, hogy a karburátorban nincs benne a két csavar. A levegő és alapjárati. Ma megkérdeztem egy boltban ahol szerelnek is, azt mondták, hogy van olyan Briggs motor, amiben már nincs is állítócsavar. Van olyan is ahol látszik a két lyuk a csavar helyén, de le van vakolva. Én viszont ahogy belenéztem azt láttam, hogy van két lyuk és menet van bele metszve. Akkor most mi van? Kell-e bele csavar, vagy nem? Kivettem a roti kapából az állítócsavart, a motorja ugyanaz, mint a fűnyíróé csak nehézlendkerekes, de nem tudtam teljesen becsavarni a lyukba, csak valameddig. A gép hangja talán változott egy kicsit, de nem számottevően. Akkor most mitévő legyek.

Előzmény: LittleHornet (8102)
LittleHornet Creative Commons License 2011.06.21 0 0 8102

Szia,

 

Biztos senkinek nincs fejben adata, azért nem írt senki.

 

Szerintem ha a benzin égéshőjéből: 47 MJ/kg és a benzinmotor 40% körüli hatásfokából indulsz ki, akkor kijön, hogy egy 3kw-os motor óránként 3000*60*60=10,8 MJ munkát végez, és ehhez 10,8MJ/0,4=27 MJ energiatartalmú benzint éget el. Tehát ha a motorod 1 órán át fullgázon megy (tehát leadja a 3kW-ot), akkor 27MJ/(47MJ/kg)=0,57 kg benzint kéne elégetnie. 0,57 kg benzin az kb 0,75 l.

 

De hogy ez hogyan jön össze a 10 cm-es fűvel azt már nem tudom:)

 

Ha nem jár egyenletesen a motorod, akkor biztosan nem jár jól. Karburátortisztítás, gyertyapucolás 90%-ban segít.

 

Hornet

Előzmény: Sanyi544 (8101)
Sanyi544 Creative Commons License 2011.06.20 0 0 8101

Tudom hogy a (8087) hsz nem igazán idevaló téma, de azért bátorkodtam ide irni, mert a rotikapán is ugyanilyen motorok vannak és hátha tudna valaki segíteni rajtam. Nagyon fontos lenne és nagyon megköszönném a segítséget.

Jawa lovas Creative Commons License 2011.06.20 0 0 8100

Rex maxi Creative Commons License 2011.06.20 0 0 8099

Sziasztok

Engem is érdekelnének a képek mert van egy ilyen trakim.

Előzmény: Jawa lovas (8084)
robix 93 Creative Commons License 2011.06.20 0 0 8098

Köszönöm a válaszaitokat és a segitséget lehet téleg jobban járok egy nagyobal és olcsóbal.

Gokartos Creative Commons License 2011.06.20 0 0 8097

Üdvözlök mindenkit!Tudnál képet föltenni az ekéről meg árat?Köszönöm!

 

Előzmény: Jawa lovas (8084)
LipiG Creative Commons License 2011.06.20 0 0 8096

Egy Robi-155-el.

Előzmény: Molnarjozsef95 (8079)
Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.20 0 0 8095

És az említett két gép nagyon elvan találva ...megbízható jó munkagép ;)

Előzmény: Furak (8094)
Furak Creative Commons License 2011.06.20 0 0 8094

LittleHornet barátunknak igaza van enyiért egy jó honda f400-as is kapunk 2+1 sebeséggel 85000+körmöskerék+váltaforgatós eke

                                                                  vagy egy honda f600-ast is kapunk 3+1 sebeséggel 100000- járókerékkel

 

 


Előzmény: LittleHornet (8093)
LittleHornet Creative Commons License 2011.06.20 0 0 8093

Egy másik gép megfoghatná:)

 

De ne érezze robix 93 topiktársunk, hogy elvicceskedjük a problémáját: tényleg nézz körül más gépek piacán is, mert ez nagyon sok pénz egy kerti gépért, ráadásul kiderülhet, hogy a kapálógép csak kapálásra jó igazán - nagy területen, gyakori használatnál főleg gyorsan jön a felismerés.

Előzmény: cudar08 (8092)
cudar08 Creative Commons License 2011.06.20 0 0 8092

kéme=Kéne

Előzmény: cudar08 (8091)
cudar08 Creative Commons License 2011.06.20 0 0 8091

kéme hozzá ember aki megfogja:):)

Előzmény: LittleHornet (8090)
LittleHornet Creative Commons License 2011.06.20 0 0 8090

nnnnnna erre feltenni 15 kapatagot, 4-esbe a váltót, aztán hajrá:)

Előzmény: cudar08 (8088)
cudar08 Creative Commons License 2011.06.20 0 0 8089

Lehet hogy nincs rá garancia, de komplett trabi blokkot lehet venni fillérekért.

Előzmény: cudar08 (8088)
cudar08 Creative Commons License 2011.06.20 0 0 8088

Igazad van, ilyen árak mellet nagyobb felszereltség, és teljestmény járna. Hogy ha nekem kellene vegyek valami gépet én is valami építettet vennék.

 

Itt egy példáúl.

 

http://www.jofogas.hu/szabolcs_szatmar_bereg/Kistraktor_1787729.htm?ca=17_a

Előzmény: LittleHornet (8085)
Sanyi544 Creative Commons License 2011.06.20 0 0 8087

Sziasztok! Van egy  Briggs Quantum 4HP motoros fűnyíróm. Mennyi lehet neki egy óra fogyasztása kb?A fogyasztást közepes fű magasságnál értem, pl: 10 cm. Én egy kissé sokallom a 3/4 tank benzint. Úgy érzem nem igazán húz a motor, nem igazán egyenletes a járása, egyszer felpörög, egyszer meg fullad, mintha sokat kapna. Mi lehet a baja? Hogyan lehet esetleg szabályozni a fogyasztását?Fekete füstöt nem bocsájt ki csak induláskor egy nagyon rovid ideig, meg ha nagyon van terhelve egy kis ideig.

cudar08 Creative Commons License 2011.06.20 0 0 8086

Üdv.

 

Nézd meg Machello RK05B tipusú gépét azon milyen vékony a hajtás ház, és azt írja hogy 15 éve gond nélkül üzemel. Szerintem megfelelő lenne ez is de tetudod.

 

 

Előzmény: Molnarjozsef95 (8083)
LittleHornet Creative Commons License 2011.06.20 0 0 8085

Elképesztő árak vannak:(

 

Mostanában vettem egytengelyes kistraktort 95.000-ért használtan. Szerintem, ha tényleg traktorozni, kapálni is akarsz, akkor nézz körül, mert ennyiért korrekt használt kisgtraktort lehet venni, amik sokkal többet tudnak ezeknél a gyenge kapáknál. Ha nagy a kerted, lehet előbb-utóbb szántani is akarsz majd, kapálógéppel meg csak szántogatni lehet.  Régebben rotakapa fan voltam (hótolót csináltam hozzá, ekét vettem, felezőt), de be kellett látnom a határokat.

 

http://szerszampiac.hu/jarmu-munkagep/traktor/terra_t_20_kerti_traktor

 

 

Jajj, rotációs kapa topikban ezzel lehet nem leszek népszerű:)

 

 

Előzmény: robix 93 (8080)
Jawa lovas Creative Commons License 2011.06.20 0 0 8084

Sziasztok!

 

Eladó sorba került egy gyári Fortschritt váltvaforgatós eke, és egy töltő eke. Továbbá Fortschritt 931.50 való gyári kerékráf párban.

Molnarjozsef95 Creative Commons License 2011.06.20 0 0 8083

Üdv! A robi 202 Lx-nek nem gyenge a hajtóműve? mert ahogy így képről néztem, elég vékonyka..:S

cudar08 Creative Commons License 2011.06.20 0 0 8082

Szia!

 

Hát hogy ha traktorozásra is akarod használni akkor én a ezt választanám.

Robi-202LX, de csak azért mert van rajta hátramenet.

Előzmény: robix 93 (8080)
Furak Creative Commons License 2011.06.20 0 0 8081

Én a  Robi-202 LX-re szavaznék robi hajtómú és egy jó brigss motor. Én a lánc hjtást nem tudom milyen még soha nem használtam de a forumozók közül mindenki azt álítja hogy kötött talajon is 15 év után cseréltek!

A KF gépek se rosszak csa a hajtóművük nem a legjobb!!

Előzmény: robix 93 (8080)
robix 93 Creative Commons License 2011.06.20 0 0 8080

Sziasztok tanácsot szertnék kérni tőletek váaszaitokat előre is köszönöm. :)

 

Venem kell egy új kapálógépet 3 kapálógépet néztem ki magamnak de nem tudom meiket vegyem meg segitsetek ebben meg szeretném tudni meikel mennék a leg több re elég nagy kertünk van hozáteszem még a talaj is kemény de traktorozás ra is szeretném a gépet használni ezek a néző pontok me ik gép lenne ere alkalmas.

 

http://www.profikisgep.hu/Manufacturer/Kapalogepek/KF-gyartmanyok/KAEF5300-KF-EXTRA-850-Briggs-6-kapas-kapalogep.html#middle

 

 

http://www.profikisgep.hu/Manufacturer/Kapalogepek/R_202LX-Robi-202-LX-kapalogep-55-HP-BRIGGS-motorral-lancos-hajtomu.html#middle

 

 

http://www.profikisgep.hu/Manufacturer/Kapalogepek/KF-gyartmanyok/DRAG0019-KF-DRAGON-65-Honda-6.5LE-6-kapas-kapalogep.html#middle

Molnarjozsef95 Creative Commons License 2011.06.19 0 0 8079

Üdv! Milyen géppel fogod használni a futót?

Előzmény: LipiG (8075)
Furak Creative Commons License 2011.06.19 0 0 8078
Előzmény: Robi 151t (8076)
adingos Creative Commons License 2011.06.19 0 0 8077

Tegyél rá 150-es mz karbit, és megoldódik a gondod. Erősebb is lesz a gép.

Előzmény: Robi 151t (8076)
Robi 151t Creative Commons License 2011.06.19 0 0 8076

Sziasztok!

 

Robi50-es géphez nem tud valaki tűszelepet?

LipiG Creative Commons License 2011.06.19 0 0 8075

Igen ilyenre.

Amit Dolmi mutatott linket azon látni már, hogy mi hiányzik. Holnap lehet neki is állok odahegedálni azt a két "fület".

Egyébként ő róla van szó:

     

Előzmény: Kukuma (8073)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.06.19 0 0 8074

Én meg ma vettem egy ugyanilyen futót.

Az enyém is tiszta rozsda, ülés kiszakadva, lámpák fele hiányzik, gumik lassan cserére érettek, amúgy a fék jó és nagyon szépen fel fogom újítani, szerencsére a gyári magasítók is meg vannak hozzá.

 

Sajnos múltkor erről lemaradtam, 16 ezerért ment végül el:

http://epitkezes-otthon.vatera.hu/egyeb/robi_utanfuto_1451667515.html

 

Viszont ma vettem egy szinte zsír új töltögető ekét, 2 ezerért.

Előzmény: LipiG (8072)
Kukuma Creative Commons License 2011.06.19 0 0 8073

Ilyenre gondolsz

 

 

Előzmény: LipiG (8072)
LipiG Creative Commons License 2011.06.19 0 0 8072

Sziasztok!

 

Először is üdvözlök mindenkit, most találtam rá a topicra.

Mindjárt egy kérdésem is lenne. Van nekem egy Robi-155-ös gépem. Tegnap vettem hozzá egy utánfutót (elég rozsdás ,stb., lesz is vele munka). Amit kérdeznék, hogy a hátsó ajtó hogy van felfogatva gyárilag? Mert erről sztem hiányzik vmi lemezke. Ha vki tudna képet mutatni az nagyon jó lenne. Ja ez egy Békéscsabai gyártmányú futó.

 

Előre is köszönöm!

Üdv.:LG

 

t 20 Creative Commons License 2011.06.18 0 0 8071

ma már nézegettem,próbálgattam rá a honda motort.kuplungvilla is másik kell.

Előzmény: Kukuma (8070)
Kukuma Creative Commons License 2011.06.18 0 0 8070

Házilag kell csinálni közdarabot vagy adaptert

Előzmény: t 20 (8069)
t 20 Creative Commons License 2011.06.18 0 0 8069

Sziasztok!Valaki látott már itthon a Kukuma által mutatott motorfelfogató közdarabot terrához?

Előzmény: Kukuma (8067)
Rex maxi Creative Commons License 2011.06.18 0 0 8068

Sziasztok

 

Ez a kicsike. :D

 

Ezen csak 4.00X8as a kerék.

Előzmény: Gokartos (8064)
Kukuma Creative Commons License 2011.06.18 0 0 8067

Nem tudom ,hogy mennyiért csak ugy találtam valahol a neten

Előzmény: t 20 (8066)
t 20 Creative Commons License 2011.06.18 0 0 8066

Helló Kukuma!Ehhez a közdarabhoz hol lehet hozzájutni és mennyiért?

Előzmény: Kukuma (7900)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.17 0 0 8065

Van még itt valaki?

Gokartos Creative Commons License 2011.06.17 0 0 8064

Kapálni nem jó vele az biztos!Kocsi elé tökéletes,attól függ hanyas kerekekkel!?Mert haveromnak 4.00-10es kerekek vannak hozzá de azzal nagyon lassú,de viszont nagy erőt ki tud fejteni!Jó éjt!

Előzmény: Rex maxi (8063)
Rex maxi Creative Commons License 2011.06.17 0 0 8063

Megmondom őszintén hogy nem dolgoztam vele még de nagyon könnyen és szépen indul és szerintem sorközé meg pótocsi elé való inkább. Széles a nyomtáva most és nem vlt időm összébb venni.

 

Na megyek hunyni mert holnaptól 6 napig délelőtös vagyok. :D Jó éjt.

Előzmény: Gokartos (8061)
Rex maxi Creative Commons License 2011.06.17 0 0 8062

Raktam fel képet régebben de ha minden igaz akkor holnap teszek fel ha gondolod.

 

Csak gumikerék van hozzá sajnos és kell rá egy kis munka ráfordítás.

 

Cserébe elsősorban érdekel váltós rotásióskapa, motoros fűkasza és permetező 12" terepes gumik. nameg még sok minden. :D

Előzmény: buszosjozsi (8059)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.17 0 0 8061

Nem vált be??Mennyiért adnád?Haveromnak is van 40000Ft-ért vette de nincs megelégedve vele!

Előzmény: Rex maxi (8056)
Nagy10 Creative Commons License 2011.06.17 0 0 8060

Szia.

Azt szeretném meglérdezni hogy milyen széles ez a kasza,amit felraktál hogy eladó?

Mekkora fordulat kell ezt meghajtani?

És helyileg hol van ez melyik városban?

Köszi

Előzmény: buszosjozsi (7842)
buszosjozsi Creative Commons License 2011.06.17 0 0 8059

képet tudsz? és árat is esetleg?nekem kellene kocsi elé.vagy cseredarab is akad ha kell!

Előzmény: Rex maxi (8056)
buszosjozsi Creative Commons License 2011.06.17 0 0 8058

nálunk békésben a nyolcvanas éveket tudom mondani, a Tsz-ben,a szántás után kulturnövényváltással csak tárcsázás 3 évig,majd szántás,de legkésőbb 6 évente mélyszántás is.

Gokartos Creative Commons License 2011.06.17 0 0 8057

OKÉ!

Előzmény: Kölyök Zsiráf (8055)
Rex maxi Creative Commons License 2011.06.17 0 0 8056

Én rögtön kérnék is egy kis segítséget. :D

 

Van gyári simsonmotoros kisgépem ha érdekel valakit eladó ill cserélhető.

 

Ha tud valaki segíteni kérem jeleze itt vagy 06204475119. :D

Előzmény: Gokartos (8054)
Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.17 0 0 8055

Pontosan !

Előzmény: Gokartos (8054)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.17 0 0 8054

Nah jó!Ne veszekedjünk ezen!Inkább segítsük egymást!

Gokartos Creative Commons License 2011.06.17 0 0 8053

kozso1 helyeselt neked ezzel:

Erre én is csak ezt tudom mondani.

Sajnos nem tudtok annyira mélyen szántani amennyire kéne főleg kukorica föld.

Alá is forgassa, szép is legyen.

Pláne amilyenek manapság a földek.

Gokartos Creative Commons License 2011.06.17 0 0 8052

De olvastam!Én arra fel írtam hogy itt felénk ha kukoricát vetnek azt mindíg szántani szokták,nagyüzembe!A búzával kapcsolatban is azért írtam mert itt nállunk ha alá van szántva a búzának sokkal szebb mintha csak megtárcsázzák vetés előtt a földet!Van egy barátom ő (nagy)mezőgazdász 47hektár földje van és szoktam nálla traktorozgatni hébe-hóba!Neki 82-es mtz-je van és egy 3fejes vogel ekéje amivel 40-50cm mélyen szánt minden évbe!

Előzmény: Kölyök Zsiráf (8049)
Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.17 0 0 8051

Ki mondta azt , hogy hülyeség ? kezdünk belekeveredni egy lényegtelen dologba:D

Előzmény: Gokartos (8050)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.17 0 0 8050

Köszönöm hogy már valaki ki áll melletem és nem tartja hülyeségnek a szántást!

Előzmény: Rex maxi (8048)
Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.17 0 0 8049

Értelek ! Csak az a baj , hogy nem olvastad el rendesen amit az elején írtam ! Úgy kezdtem , hogy NAGYÜZEMBEN ! a korica termés sokmindentől függ még a talaj állapotán kívül ...pl csapadék ...hiába szántasz , vetsz,műtrágyázol, ha nincs csapadék ...

Előzmény: Gokartos (8047)
Rex maxi Creative Commons License 2011.06.17 0 0 8048

Sziasztok

 

Én csak a tapasztalatom írnám le.

Szántottam tavasszal kb 2000m2 -ert a kistrakimmal. Sikerült kb 20-25cm mélyen szántani. Vártam vele kb 2 hetet az egészet átrotáltam a rexmaxival. Még aznap belet vetve kukoricával. (az is volt benne előző évben.) Másik földben kb 1 hektár azt már szántattam mtz-vel szintén kb 2 hét ment rá a tácsa ér rögtön a vetőgép. Az érdekeség az hogy amit rotáltam azt kevesebszer kellet sorközművelőzni nameg kapálni. Az még nincs betöltve. Az 1 hektár az töbször lett sorközművelőzve meg kapálva nameg ma betöltve.

 

A rotálás jobban eszi az üzemanyagot de a telses év számit szerintem.

 

Ez kukoricaföldbe kukorica eset volt. :D

Előzmény: Gokartos (8043)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.17 0 0 8047

Én ezzel csak arra akarok kilyukadni hogy szerintem nem hülyeség a rotációs kapával szántani,föleg akinek nagyobb és komolyabb gépe van ez alatt értem például:250-es robit,terrát....stb azokkal meg már akár 25cm mélyen is lehet szántani!

Előzmény: Gokartos (8046)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.17 0 0 8046

Csak azért mert abba a földbe kukorica volt és elég szépen kiszántottam úgy hogy a gyökerét leforgatta az eke és tavasszal nagyon jó munka volt benne a rotációval,és most nagyon szép benne a kukorica 160-170cm!Na most ezt a földet ha ősszel csak elrobizom meg tavasszal is akkor nem így nézne ki!

Előzmény: Kölyök Zsiráf (8044)
Furak Creative Commons License 2011.06.17 0 0 8045

Igen itt a talajlazítás is sokat ér!!

Előzmény: Kölyök Zsiráf (8041)
Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.17 0 0 8044

Igen láttam , miért?

 

Előzmény: Gokartos (8043)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.17 0 0 8043

Na de akkor csak van értelme a szántásnak,még ha rotációs kapával  is csinálod!Láttad a képeimet amit a tavaly őszi szántásról csináltam??

Előzmény: Kölyök Zsiráf (8041)
Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.17 0 0 8042

... kimaradt az előbb , hogy nem rotálásról volt szó hanem tárcsázásról ! ha kicsit komolyabb a gép ami húzza a munkaeszközt akkor elbírja a nagytárcsát és átalában egy tárcsalevél sugara nem 7-17 cm...

Előzmény: Kölyök Zsiráf (8040)
Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.17 0 0 8041

Itt igazán nem csak a föld forgatásról van szó !!! Hanem meglazítód azzal a talajt h megszántod , majd jön a kemény téli fagy ami a kártevőket megölis és porhanyosítja a földet !

Előzmény: Gokartos (8039)
Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.17 0 0 8040

A vetőgép azért teszi le mélyen a magot , hogy a nedves földbe legyen , de megnézheted ha kikelt a kukorica , a gyökere nem a föld alatt húzódik hanem a föld felett !!

Előzmény: Gokartos (8038)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.17 0 0 8039

Teszek fel egy kérdést!A kiskerteket miért szokták felásni??Azt sem mélyen csinálod mégis van értelme mert átforgatod a földet!

Előzmény: kozso1 (8036)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.17 0 0 8038

Üdv!Nem vitatkozni akarok veled,de felénk a kukorica földet mindíg szántják,és ha megnézed  még ha csak 15-25cm mélyen van megszántva akkor is többet ér mint a tárcsa!Nézzél meg 2db búzaföldet egy olyat aminek alá van művelve és egy másikat ami meg csak megvan tárcsázva!Szemmel látható a külömbség a 2db föld között!A becker vetőgép beleteszi a kukoricát 15cm mélyre akkor már nem lehet a gyökere pár cm mélyen!Még ha a rotációs kapával csak sekély szántást tudsz végezni ami 7-17cm akkor is többet ér mint a rotálás!

Előzmény: Kölyök Zsiráf (8037)
Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.17 0 0 8037

Manapság a kukorica földeket is ritkán szántják , attól függ mi lesz belevetve következő éven .
Mi nagyüzemben kukorica aratás után tárcsázzuk a földet és mehet bele a gabona ugyanis a gabona gyökere hasonlóan a kukoricáéhoz csak pár cm mélyen van. A vetőgép leteszi a kötött talajba is a magot. 2évente azért mélyszántás , mert ha nagyon elvan hanyagolva a föld nincs termés , csak üzemóra és üzemanyag spórolás.

Előzmény: kozso1 (8036)
kozso1 Creative Commons License 2011.06.17 0 0 8036

Erre én is csak ezt tudom mondani.

Sajnos nem tudtok annyira mélyen szántani amennyire kéne főleg kukorica föld.

Alá is forgassa, szép is legyen.

Pláne amilyenek manapság a földek.

Előzmény: Kölyök Zsiráf (8000)
abodi72 Creative Commons License 2011.06.16 0 0 8035

Köszönöm a tanácsokat :)

Rex maxi Creative Commons License 2011.06.16 0 0 8034

Így van.

Kb 80 ill 100 szemcsés.

Nyíregyházán az agroforgnál találsz szimeringet a lehajtáshoz.

Előzmény: Kölyök Zsiráf (8033)
Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.16 0 0 8033

smirgli :D finomszemcsés

Előzmény: abodi72 (8032)
abodi72 Creative Commons License 2011.06.16 0 0 8032

Mire gondoltál ,mivel csiszoljam fel a kuplungtárcsát ?

abodi72 Creative Commons License 2011.06.16 0 0 8031

Igen elég nehéz a motor de tényleg ledarál mindent amit elkap  nem köhög :)

amit a csavarokrol irtál ,hajlok a felé hogy igazad van ,reggel megnézem a csavar helyét

Rex maxi Creative Commons License 2011.06.16 0 0 8030

Sziasztok

 

Jó látni hogy nagyon beindult a szezon.  :D

 

Egyre többen kérnek tanácsot és látom sokmindenki szerez hasznos tanácsokat.

 

A motorod teljesen ugyan az mont a 151es robié.

Köbcenti és a teljesítménye is az.

Jobb tapadás céljából csiszold fel a két kupkuplug részét és javúl sokat.

Fűnyíráshoz szerintem magyon nehéz a motor de amit elkap azt pépé darál az igaz.

 

Üdv egy Rexmaxi tulaj. :D

Előzmény: abodi72 (8009)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.16 0 0 8029

Próbálok valakit találni aki esetleg tudna segíteni az e-bay használatába.

Előzmény: Törölt nick (8026)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.06.16 0 0 8028

Ezt a simson motor csodát láttátok már?

Nem tudom, hogy milyen a használatban, de a kinézetre adott a készítője :-)

 

http://www.expressz.hu/vegyes/hirdetes-26583061/

 

 

Dolmi mackó Creative Commons License 2011.06.16 0 0 8027

Megnéztem, a forgatható eke, az honda, nagyon dúrva ára van, közel 50 ezer :-(

 

itt meg lehet nézni a honda adaptereket és az áraikat euroban:

http://www.keijsers.com/Werktuigencatalogus_2011.pdf

Előzmény: Furak (8019)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.06.16 0 0 8025

Csak nem tudom, hogy ennek a kínai kipornak fordítható-e a kormánya, mármint hátrafele, vagy előre is meg lehet oldani a hajtást?

A gyári adaptereire hártafele van lehajtva.

Előzmény: cudar08 (8024)
cudar08 Creative Commons License 2011.06.16 0 0 8024

Hello !!

 

Szerintem nem olyan nehéz megoldani, amúgy nekem is kell majd csináljak egyet.

 

Itt van két kép.

 

 

 

Előzmény: Dolmi mackó (8020)
Furak Creative Commons License 2011.06.16 0 0 8023

Ezen szerinted Robi hajtómű van szerintetek??

Előzmény: Furak (8022)
Furak Creative Commons License 2011.06.16 0 0 8022

Ezen Robi hajtómű

 

Dolmi mackó Creative Commons License 2011.06.16 0 0 8021

Gondolom kétféle fék kell rá, rögzítő és üzemi, egy robix futót veszek a hétvégén, azon elvileg van mindkét fékből :-)

Előzmény: Gokartos (8016)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.06.16 0 0 8020

Maga a gép az Kipor kdt610e, az agroforg hozza be az orszákba, kínai dizel gép, 300 ezer körül van az alapgép ára, önindítós.

 

Én ilyet tervezek venni, viszont csak szíjlehajtása van, kaszát (alternáló) is szeretnék rá, de elég macera lesz...

 

 

Előzmény: Furak (8019)
Furak Creative Commons License 2011.06.16 0 0 8019

nem tudom nagyon idegen a váz a hasonlit a Honda f600-as vázára az eke az 90%-ig Honda gyártvány (Profi hamisítvány) szerintem valami Honda KLÓN féleség lehet!!

Előzmény: Dolmi mackó (8013)
Furak Creative Commons License 2011.06.16 0 0 8018

http://www.jogsipont.hu/kategoriak.html

 

Eggyet értek Gokartos barátunkal teljesen igaza van utánna jártam és pont ez a választ kaptam!

A belinkelt címen mindenki elolvashatja!!

Előzmény: Dolmi mackó (8008)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.16 0 0 8017

Köszönöm a segítséged.Az a baj hogy nem tudom hogy kell használni az oldalt,meg nem tudok angolul,és jövőhét végére már kellene egy karburátor,mert kapálni kellene.

Előzmény: Törölt nick (8007)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.16 0 0 8016

Tömeg korlátozásról nem tudok,biztosítás nem kell rá,de fék az nem árt ha van az utánfutón mert azt már több embertől is hallotam hogy azt ha megállít a rendőr akkor számon kéri!Hát egyébként majd várható lessz ezeknek a gépeknek is a vizsgáztatása,mert a kismotorokkal akarják majd egybe tenni őket!Amikor majd behozzák azt hogy a kismotorra is rendszám kell akkor majd a kerti traktorokra is és majd akkor kell rá a biztosítás is!De ez előreláthatólag a távoli jövőkép!

Előzmény: Dolmi mackó (8011)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.16 0 0 8015

Üdv!Nincs súly a kerekeken meg nincs is hozzá súlyom!Nekem csak a traktor elején van súly,de az sincs mindíg fent az 20kg!

Előzmény: Furak (7990)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.06.16 0 0 8014

kapa helyett eke :-)

 

eléggé KO vagyok :-(

Előzmény: Dolmi mackó (8013)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.06.16 0 0 8013

Erről a kapáról mi a véleményetek?

Lehet ilyet valahol a hazánkban kapni?

 

Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.16 0 0 8012

Nem lehetséges , hogy a motor főtengelyére rögzítő csavar tekeredett aki ami a kúpkerék ellendarabját fogja ??

Előzmény: abodi72 (8009)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.06.16 0 0 8011

Köszi, ez nagyon jó hír! (bár kicsit hihetetlen is számomra, végre egy olyan dolog-törvény, ami a gazdálkodást segítené)

 

És semmi teljesítmény, vagy tömeg korlátozás nincs rájuk?

 

Illetve kötelező biztosítás sem kell rájuk?

 

 

 

Egyébként, sajnos olyan országban élünk, ahol a rendősrég és a többi szerv, de még a bíróságok is, nem jogalkalmazók, hanem jogértelmezők, ezért megyénként, de még településenként is változó, hogy mit itélnek legálisnak, vagy miért bírságolják meg a embert, vagy épp miért itélik el a bíróságon. :-(

 

Előzmény: Gokartos (8010)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.16 0 0 8010

Üdv!Én most vizsgáztam B-kategóriából!Lehet használni ezeket a traktorokat közúti forgalomba és nem kell rá rendszám!Nemzetközi kategóriába tartozik tehát K-kategória!Fogalma:Kerti traktor: az egytengelyes motoros részből és hozzákapcsolt egytengelyes pótkocsiból álló, a közúti közlekedésben egy egységként résztvevő és 15 km/h sebességnél gyorsabban haladni nem képes lassú jármű!

A "K" kategóriába tartozó jármű a "K" kategóriára, továbbá a 16. életév betöltésétől bármely nemzeti és nemzetközi kategóriára (alkategóriára) érvényesített vezetői engedéllyel vezethető.Nem kötelező rá a világítás csak éjszaka,de az is úgy van ha az utánfutó nyomtáva nem haladja meg a 1,5m-ert akkor csak bal oldalra kötelező a lámpa ha meg több mint 1,5m akkor pedig a jobb és a bal oldalra kell!

Előzmény: Dolmi mackó (8008)
abodi72 Creative Commons License 2011.06.16 0 0 8009

Tiszteletem uraim.

Nagyon sokat olvasom a hozzászólásotaikat,tanácsaitokat ,eszmecseréiteet.

most nekem is lnne egy kérdésem :

Rex Maxi-m van 6.6 lóerő 202 köbcenti, két ütem.

Levettem a motort és át tettem a fűnyíró adapterre és e a látvány fogadott :

kérdésem az lenne ,hogy honnan vannak a benne talált csavar,meg az alátétek ,

nem tudtam rájönni.

a motor az emelkedőn nem ugy megy mint régen

de amugy nem vettem észre váltzást a telyesítményén.

Tehát honnan van a csavar , segitsetek ha tudtok,mert nem akarom hogy szétverjem a kuplungot egy banális csavarhiány miatt

 

ja ,álitolag a motor ugyanaz mint a 151 robié 

 

 

Dolmi mackó Creative Commons License 2011.06.16 0 0 8008

Robi régebben kérdezte ezt, de nem találtam meg a rá adott választ, tehát hazánkban használhatóak közuton az utánfutós egytengelyes tarktorok?

ha igen, akkor kell vmi vizsga, stb.?

 

 

"Üdv Urak! Komoly kérdésem lenne, azok felé, akik ilyesmi vontatmánnyal járnak: Egy másik fórumban kissebb vita alakult ki, miszerint Magyarországon nem használható a közutakon, mivel világítás sincsen rajta, ha közútra megy büntethetik a rendőrök... Más országokban szabályos, de itthon nem, csak ha rendszámot rakunk rá, vizsgáztatjuk, miszerint: http://www.nkh.hu/kozuti_jarmu/content/view/8/14/lang,hu/ Én úgy tudom segédmotorkerékpár kategóriába tartozik, és nem kell rá rendszám. De mondjátok meg légyszi a frankót!"

macaca Creative Commons License 2011.06.16 0 0 8005

A melyszantas szamomra nem fontos jelenleg mivel malna kozt hasznalom es annak a gyokere elegge a talajfelszin kozeleben van igy elegendo a 15 - 20 cm is de a gondom az hogy annyira elhuz a gep hogy sokszor meg kell allitsam hogy ne fusson a sorba mar a kultivatorozas soran, nem tudom elkepzelni, hogy merre fog majd szaladni szantas kozben

Előzmény: Kölyök Zsiráf (8000)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.16 0 0 8004

Sajnos nem sikerült,pedig már írtam több üzletnek is :(

Előzmény: Furak (8002)
Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.16 0 0 8003

Persze , jól jöhet ,de minnél mélyebben van megszántva annál porhanyósabb lesz a föld tavasszal .

Előzmény: Furak (8001)
Furak Creative Commons License 2011.06.16 0 0 8002

Sikerült találni karburátort?

Előzmény: Törölt nick (7874)
Furak Creative Commons License 2011.06.16 0 0 8001

Igen ha jól tubom nem nagyon szántanak ezek a kis ekék mélyebben a rotálásnál, de hogy ha belegondolunk betakarításkor igen magtapossuk a talajt és egy kis őszi talajmozgatás ártani nem árt (érthető legyek) szóval nem használ annyit mintha mondlyuk mtz-vel megszántanánk de a semminél csak több és a rotálás is könnyebb tavasszal.(nem lessz olyan kötött a talaj rotáláshoz) azért a földet is megmozgatja egy kicsit!!

 

Az tény hogy nem mindegy hogy mivel szántunk de egy kis öszi szántás csak jól jöhet!!

Előzmény: Kölyök Zsiráf (8000)
Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.16 0 0 8000

Itt afórumon sokaknál látom , hogy szántanak és kultivátoroznak . Próbáltam énis a kultivátort , de számomra nem jött be. A szántásról csak annyit , hogy nem tud olyan mélyen szántani ami a talajművelésnek a célja lenne ...mert az őszi mélyszántés 30-40cm mélységnél van ! Ja és persze ezek a szerszámok nem kötött talajra vannak tervezve !!!

Előzmény: macaca (7997)
Furak Creative Commons License 2011.06.16 0 0 7999

Nem tudom hány lóerős ez sz új BRIGGS motor de szerintem erősebb mint a régi amit a robi 55 halytóművel vettél!

Előzmény: Gokartos (7984)
Furak Creative Commons License 2011.06.16 0 0 7998

Ém meg már aszt hittem hogy elromlott a halytómű!

Előzmény: bizmark6 (7991)
macaca Creative Commons License 2011.06.16 0 0 7997

Koszonom

 

a burgonyat en is ezzel a modszerrel vetettem, es tenyleg nem volt nagy gond, de a nagyobb baj a kultivatorral es a szantassal van mivel a kerekek a konnyebb utat valasszak es mivel az eke jobbos ezert a gep is inkabb jobbra huz. a kultivatornal pedig ha egy nagyobb gyomot kap el akkor teritti a gepet.

Előzmény: Kölyök Zsiráf (7994)
cudar08 Creative Commons License 2011.06.16 0 0 7996

Köszönöm.

Előzmény: Kölyök Zsiráf (7993)
cudar08 Creative Commons License 2011.06.16 0 0 7995

Robi 151 blokk egy HEBA orosz trakin.

 

Előzmény: Furak (7989)
Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.16 0 0 7994

Én úgy töltöm a burgonyát , hogy egyszer végig járom géppel , majd a felrakom a töltőekét és másodszori járáskor már be is töltöm. Ilyenkor nem húz 1oldalra !
De szokott olyan probléma is lenni , hogy nem rendesen van megkapálva aztán a kerék hol elmerül a főldbe hol kiügrik az 1ik fele és hullamzanak a sorok .

Előzmény: macaca (7992)
Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.16 0 0 7993

Hali !
Igen , jártas vagyok az esztergálásban és a marásban is , ez legyen CNC v Hagyományos !
A kúpot simán kilehet esztergálni és az ékpályát vagy beleüreelik (speckós üregelő szerszám) vagypedig horonymaróval szépen kiveszi !
Nos ha a főtengely végére lesz , komoly szakembert igényelhet a dolog , mert ha egy pici kis deformáció lesz a szíjtárcsában akkor a főtegely örökké ütnin fog.
ezt úgyszokták kiküszöbölni h egyfelfogásból csinálják vagypedig 2 csúcsközöt !
Remélem sikerült , értelmes választ adnom !
Üdv.:Norbi

Előzmény: cudar08 (7988)
macaca Creative Commons License 2011.06.16 0 0 7992

Udv

 

Nemreg vasaroltam egy Szentkiralyi Honda motoros (most nem tudom pontosan ) 6 LE kapagepet. Nagyon meg vagyok elegedve vele mivel nem hittem hogy ilyen munkat kepes elvegezni. Az utobbi idoben akadt nehany gondom mivel vasaroltam tartozekokat is hozza: kultivatort, eket, toltogeto eket  termeszetesen felezo hajtomuvet es 330 mm es kormos kerekeket is.   A gondok igazan ekkor kezdottek mivel ezekkel a tartozekokkal nem is olyan konnyu dolgozni mivel sajnos a gep arra megy amerre neki jol esik en meg sajnos nem birom sokszor erovel tartani. alltalaban jobbra huz. Ezert irok hogy ha tud valaki tanacsot adni hogy letezik e valami  ami megkonnyitene ezt a felrehuzast vagy tovabra is az erommel es a morgolodasommal kuszkodjek.

Elore is koszonom

bizmark6 Creative Commons License 2011.06.16 0 0 7991

A hajtóműnek semmi baja,illetve anélkül vettem  a robi 156-ot fűnyíróadapterrel szerelve.És mivel nem volt hozzá ezért keresném.

Időközben vettem hozzá egyet,de az robi 55-höz való és más a kuplung szerkezete.Mos azon gondolkodom,hogyan lehetne a kettőt működőképessé összehozni.Ha volna ötlet szívesen fogadnám.

Előzmény: Furak (7958)
Furak Creative Commons License 2011.06.16 0 0 7990

Van súly a kerekeiden?

Előzmény: Gokartos (7966)
Furak Creative Commons License 2011.06.16 0 0 7989

Milyen robid van??

Előzmény: cudar08 (7988)
cudar08 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7988

Szia!

 

 

Olvastam a hozzászolásodat és írtad hogy  "1-2 dolgot még esztergálok hozzá"  akkor gondolom értesz az esztergáláshoz.

Egy kérdésem lenne, akarok a Robimhoz egy ékszíjtárcsát esztergáltatni amibe van egy kúp ékpályával ami felmegy a főtengelyre. És ezt az ék pályát esztergagéppel bele lehet marni vagy valamilyen más gép kell hozzá??????

 

Üdv.:István

Előzmény: Kölyök Zsiráf (7975)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7987

Értem en meg csak porban járok  az enyémel robizos és nyomatás töménytelen menyiségben  ezeket szok tam mostanában dolgozni a gépel

Előzmény: Gokartos (7985)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7986

Megyek aludni!Holnap reggel megyek az okmány irodába intézem a jogsimat utánna meg megyek dolgozni!Majd 4után leszek a fórumon!Jó éjt mindenkinek!

Gokartos Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7985

Hát most a porolás úgymond elmaradt,mert nem robiztam a kukoricát mint tavaly hanem lovas húzató kapával meghúzattuk!Utánna kötöttem láncal a traktornak,sógorom ment a traktorral én meg utánna a húzató kapával!Így gyorsabb volt és nem is porolt annyira!

Előzmény: Törölt nick (7981)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7984

Mindíg a pincében állok vele és ott azért nyáron is csak hűvös van inkább második rántásra indul!De ha az udvaron áll akkor elsőre szokott!

Előzmény: Furak (7982)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7983

Ha esetleg érdekel valakit valamelyik,eladók!

Furak Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7982

Szokott indulni mindig első rántásra?

Télen kiderül jobban hogy mien az autómata szívató!

Előzmény: Gokartos (7966)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7981

Akkor jó neked nem sokat dolgozol vele porban.

Előzmény: Gokartos (7980)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7980

A légszűrőt a 3hónap alatt 4vagy5ször fúvattam ki!Az végül is nem olyan sok szerintem,de nem is volt nagyon poros sem!

Előzmény: Furak (7979)
Furak Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7979

Mekkora időközönként takarítod?

Előzmény: Gokartos (7977)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7978

Üdv!Köszi szépen!

Előzmény: Törölt nick (7976)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7977

Ugyan ilyen légszűrője volt annak is!Amit látsz a képen a légszűrő házon az nem nyílás,hanem egy plexi kukucskáló!Ezen keresztül lehet megnézni mennyire koszos a légszűrő!(-:

Előzmény: Furak (7972)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7976

Üdv királylett így lefestve jól ál neki eze szín:):)

Előzmény: Gokartos (7966)
Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7975

Frankó ! LAssan az enyém is késsz , lesz ...1-2 dolgot még esztergálok hozzá , egykis hegesztés aztán késsz

 :D

Előzmény: Gokartos (7971)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7974

Hát fordíts rá egy kis időt megtakarítod szépen és lefested!Meg már ennyi pénzért nézhet is ki valahogy!25000Ft-ért vettem a gépet vas kerékkel és egy rossz 4Le-ős briggs motorral!Azóta teljesen felújítottam a hajtóművat kb 5000Ft-ból!Akkor megvettem rá a 675-ös motort ütiköltséggel eggyütt 60000Ft a két darab 5.00x12 es felnit vettem 7000Ft-ért akkor plussz rá a két gumi 10000Ft és a felnihez csináltattam agyat és tengelyt 5000Ft ért!Számold össze!(-: De még akkor is azt mondom hogy megérte!

Előzmény: cudar08 (7970)
Furak Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7973

Ügyesen megoldottad gratula!

 

Előzmény: Gokartos (7971)
Furak Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7972

Szerintem rakhattak volna több nyílást a levegőszűrőre.a Marci 55-ön mien volt a levegőszürő?

Köszi a képeket!

Előzmény: Gokartos (7969)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7971

Tessék a képek a hótolóról!

cudar08 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7970

Szia!

 

Bárcsak az enyém nézne ki így.:)

Előzmény: Gokartos (7966)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7969

Úgy értettem volna hogy érzékeny,hogy elég sűrűn kell takarítani!Ha már poros észre lehet venni a motoron hogy nem olyan nem úgy harap!A régi 4Le-ős motoromnál nagyon ritkán volt takarítva!A kerék miatt kentem át a gépet is!Elég ocsmányul nézett ki a kerék és gondoltam lefestem,de ha már a kereket lefestem akkor már átkenem a traktort is ne üssön el egymástól a kettő!

Előzmény: Furak (7967)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7968

csinálok majd képeket a karbiról is!

Furak Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7967

Csinosítgattad a gépet!

A levegőszűrője hogy hogy érzékeny?

Előzmény: Gokartos (7966)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7966

Tessék a képek a gépemről,csináltam egy párat!

Előzmény: Furak (7950)
Furak Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7965

Köszönöm!

Előzmény: Gokartos (7964)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7964

SAE 80W-90es hajtómű olajat!

Előzmény: Furak (7962)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7963

Pár kép a tavaly őszi szántásról,90-es gyártású 4Le-ős briggs motorral,sebességfelezővel,duplakerékkel és 50kg+súllyal!!Kukorica volt benne!Majd az idén is csinálok képeket,mostis kukorica van benne!Letörtük,levágtuk a szárat lehordtuk és ment a szántás a tövét pedig kiforgatta az eke!

Furak Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7962

A hajtóműbe milyen olajat raksz??

 

Előzmény: Gokartos (7960)
Furak Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7961

Ugy értettem hogy arobi 55-öt eredetileg kétütemű motorral gyártották a briggs motorod az meg 4 ütemű!

Előzmény: Gokartos (7960)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7960

Nekem van sebességfelezőm!Rávan építve,úgy vettem!Úgy szántok meg minden nehezebb munkát a sebesség lefelezésével végzek!

Előzmény: Furak (7959)
Furak Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7959

Akkor felező nélkül nem nagyon lehetne használni!!

Előzmény: Gokartos (7953)
Furak Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7958

ŰDV!! Mi baja lett a hajtóművének? márt csak azért is mert a robi hajtóművek jónak számítanak!!

Előzmény: bizmark6 (7951)
Furak Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7957

ÜDV!! Jó vételt csinált!!!Mégha néha akadnak bajok is ezzel azzal. Mondlyuk ha egy boltba ujjonnan vette volna a gépet a gép került volna rossz esetbe 3szor negyvenezerve.

Előzmény: Törölt nick (7954)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7956

Jah!(-: Lehet állítani jobbra balra majd teszek fel képet rólla!

Előzmény: Kölyök Zsiráf (7955)
Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7955

Ismét félreértés történt ! Ugyanis én a hótolóról kértem képet :D
Számomra logikus h ekével csak 1 oldalra lehet dobatni :D

Előzmény: Gokartos (7952)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7954

Őszintén megmondom nemtudom milyen a gép alja,a motor az Honda GCV-135,de hétvégén megnézem az alját is.Tavaly vettük a gépet 40ezerért,egy öreg papi használta,de csak pótkocsit húzgált vele,csak sajnos amputálták a lábát és inkább eladta.Szerintem megérte az árát,adtak hozzá pótkocsit,gumikereket,meg 6 kapatagot.

Előzmény: Furak (7946)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7953

Üdv!1,5L-es az üzemenyagtartálya!Robi 55-ös hajtóművet használok!Kényelmes volt az ülés,de már azóta lecseréltem légrugós ülésre ez még kényelmesebb!(((-: 2utánfutóm van van egy gyári robi azon van az IFA ülés a másikon pedig a zöldön meg a légrugós ülés van!

Előzmény: Furak (7948)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7952

Igen csak eggy oldalra!Tessék a képek!

Előzmény: Kölyök Zsiráf (7943)
bizmark6 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7951

Kedves fórumozók!

 

Robi 156 DM tipusú kapálógéphez keresnék hajtóművet,lehajtást.

Ha valakinek volna elfekvőben,érdekelne a dolog,esetleg komplett gép,de rossz motorral.

 

 

Furak Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7950

Egyszer tudnál csinálni képeket a gépedről főként az üzemanyag ellátó rendszer érdekelne meg a gáz szabályzás megoldása nem sűrgős!!!

Előzmény: Gokartos (7841)
Furak Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7949

Az új marci 55h-kon már az erősített kormány van!!

 

Furak Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7948

Most milyen hajtóművet használsz?

Előzmény: Gokartos (7940)
Furak Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7947

A robi utánfutón kényelmes az ülés?

Előzmény: Gokartos (7841)
Furak Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7946

Nem hiszem hogy másik kapáé jó volna!A múgy mi a tipusa a gépednek?

Előzmény: Törölt nick (7944)
Furak Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7945

Mekkora a tankja az új briggs motorodnak?

Előzmény: Gokartos (7845)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7944

Az a baj hogy kölcsön adtuk a szomszédnak a gépet,az meg valami szar benzint rakott bele.Amikor vissza adta a kapát,beindult minden rendben volt de gázadásra nem reagált ugyan úgy alapjáraton pöfög meg fulladozik.Ebből is tanultam,többet hozzá nem értőnek nem adom kölcsön.Amúgy a hondához szinte minden drága,én az úszóházhoz meg az azt rögzitő csavarhoz vettem tömítést,a két kis szar papír tömités volt majdnem 3ezer forint,de következőnek tömítés helyett FBS tömítő ragasztót fogok használni.Azt nem tudjátok véletlenül hogy valamelyik más kapának a karburátora nem lenne jó a GCV-135-re?

Előzmény: Furak (7935)
Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7943

csak egy oldalra tudsz vele dobatni ? esetleg tennél még fel róla képet ?

Előzmény: Gokartos (7940)
Furak Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7942

Hát sajnos az új motorok sokkal érzékenyebbekmint a régiek!!

Előzmény: Gokartos (7938)
white wolf Creative Commons License 2011.06.14 0 0 7941

Nagyon köszönöm a kimerítő válaszokat!:)

Azért a légpuskás topikokban mi jobban

segítjük egymást.

Az itteni két hsz-emet nyugodtan töröltethetitek a moditokkal.

Üdv.:A.

Előzmény: white wolf (7913)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.14 0 0 7940

Nekem is van hótolóm!(-:

Gokartos Creative Commons License 2011.06.14 0 0 7939

Nem tudom mert nekem csak ez a fajta gyári ekém volt,de hamar túl is adtam rajta!Most egy teljesen házi készítésű ekém van:a kormánylemeztől kezdve mindent én csináltam!

Előzmény: Furak (7932)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.14 0 0 7938

Idáig még megvagyok vele elégedve!3hónapja van meg,de már azóta szántottam vele,húzattam vele lovas töltő kapát...stb!A szivatóval még úgy nem volt gondom,de nem is a legjobb megoldásnak tartom ezt a fajta rendszert,mert mikor hidegen beindítom én úgy veszem észre hogy sokáig rajta van!Azt már észre vettem hogy a levegőszűrőre érzékeny!

Előzmény: Furak (7936)
Furak Creative Commons License 2011.06.14 0 0 7937

ez az eke látszatra jobb mint a robix

KF eke:

Furak Creative Commons License 2011.06.14 0 0 7936

Az új briggs motorod milyen?

Mióta van meg??Nem volt baj az autómata szívatóval?

Előzmény: Gokartos (7845)
Furak Creative Commons License 2011.06.14 0 0 7935

Hát igen drágák!

De a honda gcv karburátorok nagyon érzékenyek!!

Előzmény: Törölt nick (7934)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.14 0 0 7934

Azt tudom utánna érdeklődtem,csak sehol nem kapok használtat,majdnem 20ezret meg nem akarok kiadni egy újért.

Előzmény: Furak (7933)
Furak Creative Commons License 2011.06.14 0 0 7933

A gcv 135 és a gcv 160 karburátora ugyan az.

Előzmény: Törölt nick (7927)
Furak Creative Commons License 2011.06.14 0 0 7932

Gyártanak még kapálógépekhez használható ekét?

Neked most milyen van?

Előzmény: Gokartos (7926)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.14 0 0 7931

Értem,azért köszönöm.Az enyémben meg a karbi adta meg magát.

Előzmény: Gokartos (7929)
t 20 Creative Commons License 2011.06.14 0 0 7930

kézi kuplunggal szeretném majd megoldani,csak sok munka lesz vele.röpsúlyossal másik kuplungvilla és átrakni rá a kuplungpofákat.ebbe a felfogatásba,amit tegnap is mutattál még jó is lehet.A Vari is így szerelheti manapság a Honda motorral?egyszerűbb a röpsúlyos.

Előzmény: Kukuma (7904)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.14 0 0 7929

Nem ez 160-as volt, de már nincs meg!Eladtam az egészet úgy ahogy volt 15000Ft-ért,mármint csak maga a motort!

Előzmény: Törölt nick (7927)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.14 0 0 7928

Ezek 2009-es képek!Eltört a kipufogó szelep az miatt lett szétbontva csak bontás után kiderült hogy más problémák is vannak a lendkerék alatt a főtengelynél oválisra kikopott a sikló csapágy!

Előzmény: Kölyök Zsiráf (7925)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.14 0 0 7927

Üdv!

Ha jól látom Honda GCV-135 van a képen.Esetleg a karburátor nem eladó?Üdv;István

Előzmény: Gokartos (7924)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.14 0 0 7926

Pont erről akartam neked írni!Ilyen fajta ekét ne vegyél,mert nem jó!Ku..va nehezen húzza a traktor és igazából nem is lehet beállítani!Nem csak nekem ez a véleményem rólla hanem már más is panaszkodott rá itt a fórumon és ő pedig  250-es sebességváltós robi-val használta,de még azt is kipányvázta ez a kis eke!

Előzmény: Furak (7923)
Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.14 0 0 7925

Na mitörtént vele ?

Előzmény: Gokartos (7924)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.14 0 0 7924

Ez lett belőlle 4év után!

Furak Creative Commons License 2011.06.14 0 0 7923

Igen tényleg hasonló.

Ha minden igaz ilyen:

Előzmény: Gokartos (7922)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.14 0 0 7922

Ilyen ekét még nem használtam,de jó állású kis ekének látszik!Íme pár kép a marci 55-ről!

Előzmény: Furak (7921)
Furak Creative Commons License 2011.06.14 0 0 7921

Használt már valaki ilyen ekér?

Gokartos Creative Commons License 2011.06.14 0 0 7920

Nem,az volt az első gépem!

Előzmény: Furak (7917)
Furak Creative Commons License 2011.06.14 0 0 7919

Arra elég lessz.

Előzmény: Kölyök Zsiráf (7918)
Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.14 0 0 7918

köszi ! ...kb 30m hosszú a kocsibejárónk és 5m széles + a járdák .

Előzmény: Furak (7916)
Furak Creative Commons License 2011.06.14 0 0 7917

ÜDV!! A Marci 55 előtt volt valamien géped??

Előzmény: Gokartos (7844)
Furak Creative Commons License 2011.06.14 0 0 7916

jó kis hótoló lett, nagy darabon fogod használni?

Előzmény: Kölyök Zsiráf (7910)
Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.14 0 0 7915

Segáz ! Kigoboztuk és rájöttünk a lényegre ! :D ;) További szép napot !

Előzmény: Gokartos (7914)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.14 0 0 7914

Üdv!Igen rossz a megfogalmazásom,inkább úgy kellett volna írnom hogy farmer mintás!

Előzmény: Kölyök Zsiráf (7906)
white wolf Creative Commons License 2011.06.14 0 0 7913

Sziasztok!

 

Olyan kérdésem lenne hozzátok hogy van e valakinek otthon

elfekvőben,Robi 55-ös berántó szerkezet kompletten???

A legnagyobb hibálya végülis ami szemmel látható,

hogy a viszahúzó laprugó el van törve.

De ha egészben lenne az egész szerkó,és jó is akkor

az sem lenne baj.

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv.:Attila

Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.14 0 0 7912

Az is egy jó megoldás :D Én először trabant karosszéria elemből akartam , de a vasas témát kicsit jobban szeretem , mint a fát . így elhoztam nagyim régi mosógépjét azt szétkaptam :D és lett egy jó villanymotorom is :D

Előzmény: LittleHornet (7911)
LittleHornet Creative Commons License 2011.06.14 0 0 7911

Jó lesz ez:)

 

Én számítógépházból hajlítottam, Trináttal festettem, arra sem tapadt.

Előzmény: Kölyök Zsiráf (7910)
Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.14 0 0 7910

A cső hossza még nem végleges !!!  

         A tolólap , egy régi tárcsás HAJDU mosógép "puttonya" Zománcozott , ezért remélem nem fog rátapadni a hó ! De ez télen majd kiderül :D:D

Előzmény: Kölyök Zsiráf (7909)
Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.14 0 0 7909

Készül a hótolóm! Délután teszek fel képeket !

Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.14 0 0 7908

Fogalmi félreértés történt :D
Kezdtem azthinni , hogy olyan gumi mint amiket régen lehetett kapni ...téli "szöges gumi " :D

Előzmény: Furak (7907)
Furak Creative Commons License 2011.06.14 0 0 7907

Szerintem a mintája miatt írta csak.(fenyőmintás,farmermintás)

Előzmény: Kölyök Zsiráf (7906)
Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.13 0 0 7906

ez mitől körmös ?

Előzmény: Gokartos (7896)
Molnarjozsef95 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 7905

Szivesen beleakadnák a neten egy jóállapotú terra ill robi rekord hajtóműre, ami nem is olyan túldrága^^

 

Kukuma Creative Commons License 2011.06.13 0 0 7904

Rőpsulyos kuplungot vagy kézit akarsz alakitani

Előzmény: t 20 (7901)
Furak Creative Commons License 2011.06.13 0 0 7903

Használt e már valaki Honda fg 305 nevezetű kapálóbépet?

 

t 20 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 7902

terrával együtt vettem azs-345 fűkaszát törött excenter csappal,most ügyködik rajta az esztergályos

Előzmény: Kukuma (7900)
t 20 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 7901

szentkirályi honda 5,5 lovas rotám is van,arról szeretném a motort átrakni majd valamikor.Ezeket a kiegészítőket is láttam amikor felraktad ide a fényképüket és francia oldalt linkeltél be hozzá.Békés megye.A dragon sebességfelezős,alapjárattal nekem is volt gondom,de ezen az oldalon szerzett infokkal mostmár szebben jár mint újkorában.

Előzmény: Kukuma (7900)
Kukuma Creative Commons License 2011.06.13 0 0 7900

Vagy ilyen is jó a 4T motorra

 

 

Kukuma Creative Commons License 2011.06.13 0 0 7899

Hova valósi vagy amugy

Előzmény: t 20 (7897)
Kukuma Creative Commons License 2011.06.13 0 0 7898

Milyen 4T motorod van, biztos lassabb lesz a fordulatszámtól függ,még azóta nem probáltam csak még a robi 151 motor van rajta

Előzmény: t 20 (7897)
t 20 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 7897

Igen,erre gondoltam.Ha 4 ütemű motort rakok  a váltóra,mennyivel lesz lassabb?

Előzmény: Kukuma (7895)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.13 0 0 7896

Üdv!Így néz ki ennek a párja!Ha gondolod tudok arról is képet csinálni csak maga a gumiról!

Kukuma Creative Commons License 2011.06.13 0 0 7895

Erre gondoltad

 

 

Előzmény: t 20 (7893)
Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.13 0 0 7894

Képet tennél fel róla ?
Köszi :D

Előzmény: Gokartos (7891)
t 20 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 7893

Kösz Kukuma!Magyar nyelvű dokumentáció érdekelne.Az eddigi hozzászólásaidból úgy látom,hogy terra témában járatos vagy!A kúpos kuplung hajtásod érdekelne.Fényképek  alapján nagyon jól megoldottad!

Előzmény: Kukuma (7892)
Kukuma Creative Commons License 2011.06.12 0 0 7892

A neten meglehet találni a Vari.cz  oldalon a google chrome

Előzmény: t 20 (7889)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.12 0 0 7891

Üdv mindenkinek!Ha esetleg érdekel valakit van 1db vadi újj 5.00-12 es körmös 4rétegű Pirelli gumim eladó!

Furak Creative Commons License 2011.06.12 0 0 7890
t 20 Creative Commons License 2011.06.12 0 0 7889

Hello!Új vagyok a fórumon.Eddig csak olvastam a hozzászólásokat.Vettem egy terrát.Dokumentációt szeretnék kérni róla.t-20 váltó.1984-es kiadás.PDF formátumban bőven elég.Előre is köszönöm!

Furak Creative Commons License 2011.06.12 0 0 7888
Előzmény: Törölt nick (7874)
trigi0722 Creative Commons License 2011.06.11 0 0 7887

Üdv, szakértők!

A rotációs kapa elején lévő támaszték letörött, elfáradhatott  az anyag, állítólag alumínium. Hogyan lehet visszatenni?

Molnarjozsef95 Creative Commons License 2011.06.11 0 0 7886
Molnarjozsef95 Creative Commons License 2011.06.11 0 0 7885

Ezt a gépezetet úgyazért elfogadnám.

 

Molnarjozsef95 Creative Commons License 2011.06.11 0 0 7884

Igen, pontosan ilyesmi megoldásra gondoltam, csakhát ekével.

Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.11 0 0 7883

Hasonlóra gondolsz ?

Előzmény: Molnarjozsef95 (7882)
Molnarjozsef95 Creative Commons License 2011.06.11 0 0 7882

Üdv mindenkinek! A 2+1 sebességes terrák 1esbe bírnák ezeket a kerekes hordozókat ami mögött eke van?

cudar08 Creative Commons License 2011.06.10 0 0 7881

Üdv.!

 

Gratulálok, aztán nekem meg ünnepelni.  :):)

Előzmény: Gokartos (7877)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.10 0 0 7880

Köszi szépen!

Előzmény: Törölt nick (7879)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.10 0 0 7879

Üdv gratulálok hozzá balestet mentes vezétést kivánok hozzá:):):):)

Előzmény: Gokartos (7877)
Furak Creative Commons License 2011.06.10 0 0 7878

Elsősorban gratulálni szeretnék a jogsihoz.

 

A robix mien hajtóműveket gyárt?

Előzmény: Gokartos (7877)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.10 0 0 7877

Üdv mindenkinek!Lehet gratulálni!Sikerült a forgalmi vizsgám B-kategóriára!Úgyhogy mostmár legálisan is traktorozhatok nem csak sunyiba!(-:!!15-20percet vezettem kb a vizsgán!

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.10 0 0 7876

Köszönöm:)

Előzmény: Furak (7875)
Furak Creative Commons License 2011.06.10 0 0 7875
Előzmény: Törölt nick (7874)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.10 0 0 7874

Sziasztok!

 

Honda  GCV-135 típusú rotációs kapa motorjához keresek karburátort és légszűrő házat.Használt is érdekel csak működőképpes és hiánytalan legyen.Vagy ha komplett motor lenne bontásra az is érdekelne.Az ajánlatokat az r.istvan2@citromail.hu címre várom!

Furak Creative Commons License 2011.06.09 0 0 7873

Esetleg valami strapabíró hajtóművet nem tudsz?

Az Új robi hajtóművek mienek?

Előzmény: Gokartos (7872)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.09 0 0 7872

Nem tudom a hajtómű sem egy strapabíró szerkezet!Nekem a kormány 3xvolt eltörve 2év után mind a két szimering engedte az olajat 5év után pedig eltört a jobb oldali tengelycsonk amire a kapát és a kereket tudod rátenni!

Előzmény: Furak (7867)
Machello Creative Commons License 2011.06.09 0 0 7871

Ja a lényeg! A képek készítése után felkerült egy duplaszövetbetétes gumicsík a hóeke aljára, 40-es laposvassal és 8db hatos csavarral fogatva. Sokkal jobb lett a hatásfoka, a fűből is teljesen kitolta a havat. A következő télre át kell alakítsam a Robi 151-hez, mert az RK már nincs meg.

Előzmény: Machello (7870)
Machello Creative Commons License 2011.06.09 0 0 7870

Az orrkeréktartóra csatlakozik 20x20-as zártszelvénnyel.

Előzmény: Machello (7869)
Machello Creative Commons License 2011.06.09 0 0 7869

Ezt a télen bütyköltem az RK 056B-hez csőből 330mm magas és 800mm hosszú

 

 

Előzmény: Kölyök Zsiráf (7859)
Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.09 0 0 7868

Naná , hogy el ..rápakolok 3 x 15kg meg se hajlik meg semmi ... :D szeretem túlméretezni a dolgokat és 1x megcsinálni mint 100x javítgati ...terveim szerint arra fogom felraki , csak még a merevítés elhelyezésével vannak fennakadásaim , mert ugye nem fémből lesz csinálva .

Előzmény: Furak (7865)
Furak Creative Commons License 2011.06.09 0 0 7867

ÜDV!! szerinted egy Marci 55-ös hajtómű és egy olyan Briggs motor ami a te gépeden van az jó párosítás lenne?

Előzmény: Gokartos (7841)
Furak Creative Commons License 2011.06.09 0 0 7866

ŰDV!!! Nagyobbnak néztem.

Előzmény: Gokartos (7862)
Furak Creative Commons License 2011.06.09 0 0 7865

Az orrsúj tartód elbírná?

Előzmény: Kölyök Zsiráf (7863)
franco84 Creative Commons License 2011.06.09 0 0 7864

Briggs 8HP 

KF-04 Maxi

Magnetron 

ennyi, amit tudok a gépről, mert hát nincs nálam, hanem édesapám bűvöli, esetleg majd hétvégén én is. Köszönöm a többiek ötleteit is!

Előzmény: Furak (7856)
Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.09 0 0 7863

A gyári az 850 mm széles , 330mm magas .
Igazán nem ezzel van a gondom , hanem a felfogatással .

Előzmény: Furak (7861)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.09 0 0 7862

Üdv!5.00x12-es kerekek!

Előzmény: Furak (7852)
Furak Creative Commons License 2011.06.09 0 0 7861

 

 

robi tolap

 

hogy ha jól tudom 80cm szerintem ekkora elég lenne neked és a géped is elbírná.

Előzmény: Kölyök Zsiráf (7859)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.09 0 0 7860

Üdv!Köszi szépen!Ezért szerettem volna én minden áron nagyobb kereket a 4.00X8as-nál mert nagyobbat fog és könnyebb vele dolgozni!

Előzmény: Törölt nick (7846)
Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.09 0 0 7859

Hali ! Használt valaki gyári Szentkirályi tolólapot ?? Esetleg vannak részletes képek ? Akarok csinálni egy tolólapot Trabat hátsó karosszérialemezből és kéne valami ihlet adó :D !

Machello Creative Commons License 2011.06.09 0 0 7858

Üzemanyag ellátási gondja lesz szerintem. Ha membrános a karburátor nézd meg a membránt, hogy nem-e lyukas, vagy nincs-e megöregedve. Ha kimegy belőle, akkor így ingadozik a fordulatszám.

Előzmény: franco84 (7855)
Machello Creative Commons License 2011.06.09 0 0 7857

15 év alatt egyszer cseréltem láncot, de nagyon sokat ment fekete földben, egyébként szerintem strapabíró jó kis gép.

Az RK02-ből van kuplungos verzió is az RK02B jelzésű.

Előzmény: Furak (7854)
Furak Creative Commons License 2011.06.09 0 0 7856

http://www.szentkiraly-tiller.hu/letoltesek

 

pontosan mi a tipusa a motornak??

Előzmény: franco84 (7855)
franco84 Creative Commons License 2011.06.09 0 0 7855

Segítségeteket kérném Brigss 8 lóerős, KF-04 Maxi rotációs kapa ügyében. Ez a kiváló szerkezet több évet állt használat nélkül, míg új tulajdonosához került. Nem tudom, hogy a hosszabb állás következtében, vagy milyen okból, de most a működése közben a motor fordulatszáma - és így teljesítménye is - folyamatosan ingadozik. Nem hozzáértő lévén nem tudom mi baja lehet, amit tudtam már megtisztítottam benne. Segítség lenne az is, ha tudnátok hozzá való műszaki leírással, szerelési könnyvel szolgálni.

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

Furak Creative Commons License 2011.06.09 0 0 7854

Bírják a lánckerekek és a lánc a terhelést?

Mien sűrűn kell cserélni a láncot??

Előzmény: Machello (7853)
Machello Creative Commons License 2011.06.09 0 0 7853

Üdv!

Az RK05B az ékszíj-lánc hajtásos, egy előre egy hátra sebességgel. Íme:

 

Ez a verzió Briggs notoros 5LE, négyütemű gép.

Én 15 évig nyűttem, nagyon jó, könnyen kezelhető masina. Kisebb kertekben nem lehet megfizetni a hátramenetet, kicsit lassabb a kapatagok forgási sebessége, mint az RK02-nél, de erősebb. A motor oldalán lévő műanyag burkolat alatt van az ékszíjhajtás 2 ékszíja, a hajtómű részében pedig a lánc és a két fogaskerék.

 

Most nem tudom, hogy milyen motorral szerelik, de a Briggs ezt az 5LE-s motort nagyon eltalálta. A henger hüvelyezhető, a teljes motorfelujítás 20-25-ből kijön szerintem.

Előzmény: Furak (7826)
Furak Creative Commons License 2011.06.09 0 0 7852

Mekkora kerekek vannak rajta?

Előzmény: Gokartos (7841)
Furak Creative Commons License 2011.06.09 0 0 7851

nem keverle össze senkivel, csak kertigépet szeretne vásárolni az egyik ismerősöm, és érdekelne hogy miet ér megvenni. Tudom hogy nincsenek eladó gépeid!

Előzmény: Gokartos (7840)
NickCitrom Creative Commons License 2011.06.09 0 0 7850

Ezzel az egyszerű, ingyenes programmal el lehet fordítani, vagy akár meg lehet tükrözni egy videót: http://www.dvdvideosoft.com/products/dvd/Free-Video-Flip-and-Rotate.htm

Előzmény: Gokartos (7844)
alfi13 Creative Commons License 2011.06.09 0 0 7849

A fényképező gépet kellen elfordítani a kész videót nem igen lehet forgatni.

Előzmény: Gokartos (7844)
NickCitrom Creative Commons License 2011.06.09 0 0 7848

Csak a  Szevafém RK-02B+B&S Quantum XM45 kombinációról tudok megalapozott véleményt mondani: hasonló területen, intenzíven, rendszeresen használva 1995 óta teszi a dolgát, és javításra még nem volt szükség. Viszont vontatásra felező hajtómű nélkül én nem ajánlom, pár hete kipróbáltam, feltettük rá a 4.00x8-as kerekeket, de egyenetlen talajon rémisztő volt, olyan brutálisan gyors! Nagyon drágának tartom a 42 ezerért kínált szevafém felezőt, így marad a kapálógép funkció, ahhoz remek ez az áttétel. (Vontatásra meg van egy Robi 250T Rekord.)

Előzmény: Furak (7830)
Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.09 0 0 7847

Én merem ajánlani az MTD Thorx-ot !!! Nálam kemányes dolgozik a gép . Elég agyagos felénk a föld és bírja a gép ...kocsit húzok vele ...tettem fel képeket régebben ...nézd vissza ...

Előzmény: Gokartos (7840)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.08 0 0 7846

Üdv nagyon királyul megy a géped  szép megy így nagy kerékel :)

Előzmény: Gokartos (7845)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.08 0 0 7845

Itt a másik videó is!Megyek mostmár aludni!Majd holnap felnézek!Jó éjt mindenkinek!

Gokartos Creative Commons License 2011.06.08 0 0 7844

Üdv!Idáig még tökéletesen működik!Nekem is hiányzott már a fórum mert nincs kivel beszélgessek a rotációs dolgokról!!!!Itt a megigért videóm csak sajna nem tudtam elforgatni!

Előzmény: Rex maxi (7843)
Rex maxi Creative Commons License 2011.06.08 0 0 7843

Sziasztok

Én is egyre kevesebbet vagyok mert közben elmentem 4 műszakban melózni. Jó újra olvasni tőled már majdnem keztelek hiányolni.

Bevált az új moci? :D

Előzmény: Gokartos (7831)
buszosjozsi Creative Commons License 2011.06.08 0 0 7842

üdv:lenne egy újszerű,alig használt kasza adapter eladó,nem az enyém,egy ismerősömé,15 ezerért,ha valakit érdekel irjon nekem.,továbbítom a címet.

 

 

 

 

Előzmény: Gokartos (7840)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.08 0 0 7841

Így néz ki most a gépem,meg a kukoricám!A kukorica kapott műtrágyát vetés előtt,meg már amikor kikelt levegyszereztem,vegyszerezést követően 2hétre rá pedig megtöltőkapáztuk!A traktor után kötöttem a lovas töltő kapát és azzal csináltuk meg!Olyan 150cm-magas a kukorica!

Gokartos Creative Commons License 2011.06.08 0 0 7840

Nem téveszt össze valakivel?Nekem nincsennek eladó gépeim!Nekem a Marci 4évet bírt ki azt én nem ajánlanám,meg az mtd-t sem mert szerintem a rotációjuk nem olyan strapabírók lehetnek!A többivel kapcsolatban meg nem tudok segíteni mert azokat annyira nem ismerem!

Előzmény: Furak (7839)
Furak Creative Commons License 2011.06.08 0 0 7839

Amugy mien gépei vannak még?

Kiskertre mijen gépet ajálsz? Főkén új érdekelne (PL:Marci 55,RK,KF,MTD)????

Előzmény: Gokartos (7838)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.08 0 0 7838

Üdv!Ha a hajtóműre gondolsz akkor az igen meg van még!Tegnap körbe szántottam a kukorica szélét,majd teszek fel videót rólla ment a gép magától!Szereztem azóta gyári robi utánfutót a méh-telepről!Majd teszek fel képeket!

Előzmény: Furak (7835)
Moco94 Creative Commons License 2011.06.08 0 0 7837

Moco94 Creative Commons License 2011.06.08 0 0 7836

Erről a rotációsról mi a véleményetek ???

Furak Creative Commons License 2011.06.08 0 0 7835

A marci 55 meg van még?

Előzmény: Gokartos (7831)
Machello Creative Commons License 2011.06.08 0 0 7834

Üdv!

Már azt hittem dezertáltál!:)

Főleg a Robi151éltetőknél nyomjuk a rizsát.

Előzmény: Gokartos (7831)
qwert03 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 7833

ÜDV. milyen motor olajat ajánlanátok egy 106-os robihoz.

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.07 0 0 7832

Üdv újra látni:):)

 

Előzmény: Gokartos (7831)
Gokartos Creative Commons License 2011.06.07 0 0 7831

ÜDVÖZLÖK MINDENKIT!Már vagy 2hónapja nem jártam a fórumon sajnos!Buszosjózsi,meg a többi ismerős meg van még?

Furak Creative Commons License 2011.06.07 0 0 7830

2-3 kisláncos kerthez mien kertigépet ajáltok?

előre is köszönöm a válaszokat?

Furak Creative Commons License 2011.06.07 0 0 7829

Robi 156h kapálógépekről tud valaki valamit?

Furak Creative Commons License 2011.06.07 0 0 7828

köszönöm a segítséget!!!

Előzmény: lacy63 (7827)
lacy63 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 7827

Sajnos a mostaniakban nem tudok segíteni. Nekem 1987-es RK-02 van, ezt  B&S 110902 típusú motoral szerelték. Amit hallottam, hogy már a Szevafém is kínai motorral szerel. (tán Thorx).

A szerelők a roták hajtására az alábbi sorrendet állították fel: Szeged (RK), Veszprém (Robi)... többi. Én már 23 éve nyírom, a hajtásban csapágyat,meg szimeringet kellett cserélnem. Ebben nincs lánc.

Előzmény: Furak (7826)
Furak Creative Commons License 2011.06.07 0 0 7826

Legfőképpen az érdekelne hogy az rk02-es és a rk05b kapálógépeket mien motorral szreleik, és a hajtása hogy bírja a terhelést. Ojasmit olvasta hogy van benne valami lánc hajtás, nos az éedekelne hogy az hol van.

Előzmény: lacy63 (7825)
lacy63 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 7825

Mire vagy kíváncsi?

Előzmény: Furak (7824)
Furak Creative Commons License 2011.06.06 0 0 7824

RK kapálógépekről tud valaki valamit?

 

Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.06 0 0 7823

Hali ! Szedett már valaki szét honda F600ast ? Milyen a hajtás rendszere ??

Kukuma Creative Commons License 2011.06.06 0 0 7822

Kukuma Creative Commons License 2011.06.06 0 0 7821

Nem is olyan rossz ez a kapálógép

 http://www.youtube.com/watch?v=gqTL2on6TRU&NR=1

Furak Creative Commons License 2011.06.05 0 0 7820

Egy ismerősöm rotakapát szeretne vásárloni.

Mivel a mai gyártókkal nem vagyok tisztába ezért segítséget szeretnék kérni.

Mien gépet érdemes hosszútávra venni?

A válaszokat előre is köszönöm.

Furak Creative Commons License 2011.06.05 0 0 7819

köszönöm a tanácsokat!

Előzmény: méray (7818)
méray Creative Commons License 2011.06.05 0 0 7818

Szia!

 

Érdemes karbit áttisztítani, tankot átmosni, benzinslagot átmosni, benzinszűrőt (ha van), illetve a benzin csapot( ha van),mert a Hondának "érzékenyek" ezek a részei a koszra.  Úgyhogy az egész üzemanyag rendszert. De lehet, hogy elég csak a karbit. Ha 2 évnél idősebb szerintem akkor érdemes ezeket kipucolni, amit felsoroltam. Ha fiatalabb, akkor a karbit. Ez az alapjárat ingadozás karbi gyanús.

 

méray

Előzmény: Furak (7816)
zsolt0101 Creative Commons License 2011.06.05 0 0 7817

Sziasztok

Mit gondoltok a kf extra 850-es ről?  szentkirályi de erősített hajtóművel a nagyobb területekre.

és ugyan ilyen árban van kb. a Husqvarna T50RS  .   minkettő 140e körül van

Furak Creative Commons License 2011.06.05 0 0 7816

szevesztok!

 

Egy honda gcv160-as motoros kapán ingadozik az alapjárat, annyi rémlik hogy valamit nem árt évente kitakaritani rajta de nem jut eszembe.

várom az ötleteket!

előre is köszönöm őket..

 

Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.03 0 0 7815

nekem csak a kerekekre lenne szükségem , mert másfelhasználási célra szeretném és ezért nem akarok újat venni ...

Előzmény: Krizantén01 (7814)
Krizantén01 Creative Commons License 2011.06.03 0 0 7814

Nekem van egy használaton kívüli, komplett adapter, fékbovdennel, 17 cm-es kerekekkel...

Ha érdekel privátba.. megdumálhatjuk...

 

Előzmény: Kölyök Zsiráf (7811)
bohókása Creative Commons License 2011.06.02 0 0 7813

Ez így került hozzám. Én is ezen gondolkoztam, hogy vajon hová lett. Így nem használható a lendkerék:((( 

Bkása. 

Előzmény: babszis28 (7812)
babszis28 Creative Commons License 2011.06.01 0 0 7812

lehet hogy jó lenne... de hol a lendkerék közepe????

Előzmény: bohókása (7809)
Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.06.01 0 0 7811

Hali ! Esetleg nincs valakinek számára fölösleges , de méghasználható (nem törött ) fűnyíró adapter kerék ??

LittleHornet Creative Commons License 2011.06.01 0 0 7810

Nekem volt olyan problémám, amit Masgas kollega említ, de az csak az alapjárati fúvókát érinti - hiszen abban áll a benzin álló motorban, a főfúvókában nem! Ergo ez a hiba az alapjárat eltűnését okozta nálam, szivatóval simán indult, és dolgozni is lehetett vele, csak nem volt alapjárat.

 

Vedd ki a gyertyát: ha száraz nincs benzin, ha benzines, akkor nincs dugulás. Esetleg próbáld a motort úgy indítani hogy gázt adsz, hátha úgy elindul.

Előzmény: kgb201 (7807)
bohókása Creative Commons License 2011.06.01 0 0 7809

Ezt találtam , ez nem olyan mint ami neked kellene sajnos. 

Bkása

Előzmény: bohókása (7808)
bohókása Creative Commons License 2011.06.01 0 0 7808



Előzmény: babszis28 (7806)
kgb201 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 7807

Köszönöm az infót.

Lenne még egy kérdésem. Mi oldja le ezt a trutyit? (féktisztító bevált az autóm alapjáratszabályzójánál (egy idő után elkoszolódik a kartegázvisszavezetés miatt), autószerelő ajánlására csináltam így és működik)

 

Illetve felmerül még egy költői kérdés. 1984-85 óta van meg a kapálógép, 5 éve van külön fűnyírónk (addig a régi motor hajtotta azt is), 5 éve van egy 5,5 le-s Briggs motoros MTD fűnyírónk, de ilyen még nem fordult elő, pedig soha nem használtam azt a speckó Briggs adalékot és általában benzinnel feltöltve tettem le a gépeket. Eddig mázlink volt, vagy a benzinadalékok változtak ennyit, vagy a porlasztó más?

Előzmény: Masgas (7800)
babszis28 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 7806

Oké majd írj! Köszi!

Előzmény: bohókása (7804)
bohókása Creative Commons License 2011.05.31 0 0 7805

mjd= majd

Előzmény: bohókása (7804)
bohókása Creative Commons License 2011.05.31 0 0 7804

Vmit találtam a héten. mjd holnap előkotrom, egy próbát megér. Talán Terra gyújtás lehet. 

Bkása

 

Előzmény: babszis28 (7803)
babszis28 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 7803

Én már ott tartok hogy keresek valami más gyujtást... Nincs neked valami ami talán jó lenne erre? esetleg egy kölcsön lendekerék hogy megnézzem vagy valami... ?

Előzmény: bohókása (7802)
bohókása Creative Commons License 2011.05.31 0 0 7802

Sajnos ami nekem van , az nem ilyen. Nincs a "titokzatos" fekete doboz. sztem nálad az a hunyó.  a tekercsben mi a fene romlana el. Bár semmi sem lehetetlen. Ami nekem van az tekercs, kalapács, kondenzátor tipusu. 

Bkása

Előzmény: babszis28 (7801)
babszis28 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 7801

Üdv. Itt vannak a képek a gyujtásról. Értek a gépekhez van sok Babettám Simsonom... Mivel magam szerelem őket így elviekben tudom hogy mi micsoda.. A Babetta gyujtás elviekben hasonló... Itt vannak a képek... Remélem látszik a lényeg... Az utolsó képen a gyujtóegység ott van középen....  Köszön előre is... 

Előzmény: bohókása (7685)
Masgas Creative Commons License 2011.05.31 0 0 7800

Nagyon úgy tűnik a porlasztóban dugulás van. Ha benne állt a benzin télen akkor előfordulhat , hogy valami kirakódás lett , én is így jártam a permeterővel, valéami gyantás szutyok lerakódott. Ja sajna a benzin is egyre sz...rabb. Sőt már nem is benzin mert telenyomják alkohollal.

Előzmény: kgb201 (7798)
janika0113 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 7799

Köszönöm szépen,holnap megpróbálom.

Előzmény: Kukuma (7796)
kgb201 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 7798

Sziasztok!

Van egy RK 02-es kapálógépünk, de sajnos tavaly tönkrement a Briggs motor (84-85 körül vettük, korábban eszméletlen sokat használtuk). Elvittem ismerős szerelőhöz, de mivel sürgősen kellett volna a gép, vettem egy új 4 lóerős Briggs motort, sokat nem is használtuk pár üzemórát csak (egyébként a TZ4K-14B+FN100 talajmaró kombinációt használjuk).

Most hét végén lett volna az idei első idítás, de nem indul.

Korábbi Briggs motoros gépeknél (kapa, fűnyírók) nem volt ilyen. Hosszú állás után is a szokásos procedúra után mindegyik elsőre indult. Most meg csak addig megy csak ameddig a kézzel bepumpált benzin tart.

Mi lehet a probéma?

A segítséget előre is köszönöm.

Furak Creative Commons License 2011.05.31 0 0 7797

A Robi 156h kapálógép hajtásáról mi a véleményetek?

Kukuma Creative Commons License 2011.05.31 0 0 7796

Probáld meg benzinlámpával vagy gázlámpával hátha lejön

Előzmény: janika0113 (7791)
Kölyök Zsiráf Creative Commons License 2011.05.31 0 0 7795

azért azt vízesen elég nehéz művelni , mert beleragad a kapák közé aztán semmire nem méssz vele ...

Előzmény: lamatic (7794)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!