Keresés

Részletes keresés

youlcsi Creative Commons License 2014.03.14 0 0 57848

jól néz ki :)

 

és nem mondom, hogy nem élvezem ;)

 

Előzmény: Jokeva (57847)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.14 0 0 57847

Akkor már enyim görbét is :)

 

Bár ez alapján úgy tűnik hogy nem tegnap, hanem tegnapelőtt volt PÉ, de sebaj. Én azért 99%-ra teszem, hogy tegnap volt :)

Előzmény: Jokeva (57846)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.14 0 0 57846

:)))))))))))))

Igen, most azért már jobban néz ki :) Ezek szerint olyan 28-ik nap körül lehetett peteérés? Nyákok ugyan nem konkrétak, de lehetséges.

 

Youlcsi, azért ne mond, hogy nem élvezed :)

 

Ncsk, dögrovásod hogy áll? Hőt még mindig nem tudsz mérni?

Előzmény: youlcsi (57845)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.14 0 0 57845

na, most már látom ebben a görbében is a fantáziát :) mennyit tud rajta dobni egy kis emelkedés... ugye?

Előzmény: szegedi_lány (57844)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.14 0 0 57844

tessék, ma már 37,1

 

A fene sem igazodik el ezen.:-D

Előzmény: ncsk (57836)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.14 0 0 57843

ugye? mondtam én, hogy ezt fölösleges mérni ;)

Előzmény: Jokeva (57842)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.14 0 0 57842

Szegedi lány, mi az ami nem lehet? Terhesség, vagy mi? Nem látszik a hsz eleje :) Láttunk már csodát, szó se róla, de nem tipikus terhesgörbe, még csak PÉ sem látszik rajta eddig.

 

Zsizsazsu, egy 25 napos ciklusnál simán lehet a 11-12-ik napon a peteérés. Ha netán megvolt a 11-ik napon a PÉ, és netán el is kaptátok, és netán babásodtál is, akkor az LH teszt lehet hogy már ezt jósolja a 17-ik napon, és azért jelez pozit :) Bár a nyúlós nyák nem jön vissza, ha már egyszer megvolt a PÉ... szóval azért ne éld bele magad.
A hőt testüregben kell mérni, reggel, felkelés-pisilés-ivás előtt, ágyban fekve, ez az első mozdulat. Tehát lerázni is este rázod le a hőmérőt :) Nem nehéz ám, csak egyszer kell magadon erőt venni!

 

Youlcsi, tipikusan te vagy :))) Semmi ciklus... Fenébe :(

 

Nekem tegnap elvileg megrepedt a tüszőm, de nagyon nem kaptuk el, úgyhogy most nem kell izgulni értem :)

youlcsi Creative Commons License 2014.03.14 0 0 57841

 na, milyen??? :D

youlcsi Creative Commons License 2014.03.14 0 0 57840

miért nem megy? nem lehet. testüregben kell mérni.

 

most szaladok, de később teszek fel egy cééép görbét... olyan tipikusat ;)

Előzmény: zsizsazsu (57839)
zsizsazsu Creative Commons License 2014.03.13 0 0 57839
Ez a homerozes nekem nem nagyon megy... Lehet homlokmerossel is???
zsizsazsu Creative Commons License 2014.03.13 0 0 57838
Na, nem latom h hol tudnam szerkeszteni a hsz-emet uh most ujat irok. Azert fura ez az egesz, mert volt tojasfeherjes valadek a 11. napon, masnap verpotty, aztan votunk egyutt parommal. A kisfiam egyebkent pont ilyen verpotty utan fogant, se elotte se utana nem volt ilyen nekem ciklus kozepen csak akkor meg most. Aztan eltelt a szombat meg a vasarnap es hetfon megint volt ilyen nyulos ize, de az vizesebb volt valahogy. Es kedden szerdan csak vizes erzesem volt, nem volt nyulos valadek. Ma meg semmi kb. Ja es tegnap volt full pozitiv ovu tesztem.... Ma este meg full negativ.
A ciklusom kb 26-27 napos, van h 25. Elvileg mi ket hettel azelott voltunk egyutt parommal h meg kene jonnie. De akkor mi volt elotte meg utana is 2-3 nappal a nyulos valadek? Es a pozitiv ovu teszt a 17. napon?? Nem ertem.
zsizsazsu Creative Commons License 2014.03.13 0 0 57837
Hu, koszi! Na ezt nem tudtam eddig. Akkor jo keson volt pe, bar nem tudom h ovu volt-e... Ma este nega lett az ovu teszt. Reggel egyforma volt a ket csik... Akkor azt hiszem nem jokor voltunk egyutt :-(
Előzmény: Jokeva (57834)
ncsk Creative Commons License 2014.03.13 0 0 57836

Hát nem tudom, de ez még mindig nagyon az alaphőd közelében van. Az előző menstruációs előtti napon, ott 37,2 volt, na azt nevezném én magas hőnek, de ugye a görbék mindig produkálnak meglepetéseket és láttunk mi már olyat, hogy valakinek szép lépésenként ment fel a hője :) 

Előzmény: szegedi_lány (57835)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.13 0 0 57835

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman","serif";}

Csajok, ez még mindig felfelé tart. Tuti nem lehet....? Mind a menstruációhoz, mind egy peteéréshez magas ez a hő.

Jokeva Creative Commons License 2014.03.13 0 0 57834

Utolsó napon mikor ez a vizes-áttetsző-tojásfehérje cucc van, no aznap vagy másnap van a peteérés. Abból (is) tudod, hogy utána kiszárad a hüvelyed mint a szahara. Ovuteszt addig pozi, és onnantól nega, de ebben nem vagyok biztos, mintha így láttam volna a csatolt képeken anno. Én sosem használtam ilyet, szóval ez lehet hogy nem jó infó...

Kezdj el hőt mérni, és abból kiválóan látszani fog, hogy mikor repedt meg az a tüsző, és mikor volt csak próbálkozás!

Előzmény: zsizsazsu (57832)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.13 0 0 57833

Tényleg kérdéses.... Kár hogy nem sikerül megrepednie annak a tüszőnek, igazán ideje lenne már!

Bár az is tény, hogy láttam hőgörbét, amin a peteérés a 87-ik napon volt! És terhes maradt az illető hölgy :D Bár nyilván nem az a cél hogy ilyen hosszú legyen a ciklusunk, ezt csak érdekességként írtam.

Előzmény: szegedi_lány (57831)
zsizsazsu Creative Commons License 2014.03.12 0 0 57832
Sziasztok!
Nagyon koszonom a valaszokat!!! Nagyon hasznosak voltak!
Most megint vam egy kerdesem..
Ebben a honapban mult het szerdan volt az a nyulos tojasfeherjes cucc a 11. napon, masnap csutortokon egy csopp verfolt, 13. napon penteken volt szex, hetfon megint volt vmi nyulos cucc csak inkabb atlatszo es vizes, aztan masnap, azaz kedden meg ma is olyan vizes erzes a bugyim (bocsi), ma meg csinaltam ovu tesztet es sztem pozitiv lett, de nem tudom h most ez mit jelent.. Most tleg van ovu vagy mi ez? Csatolok a tesztrol kepet, ma van a 18. nap es 5 napja voltunk egyutt.
Nem csatolok, nem tudok telorol :-(
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.12 0 0 57831

Csajok, most itt tartok:

Nagyon kíváncsi leszek, lesz e, és ha igen, mikor ebből menstruáció.

 

szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.12 0 0 57830

Szia!

 

Hát a nőgyógyászok többsége a 3.napi hormonsort erőlteti. Gondolom az több dologról informál. Ha teljes körű képet akarsz, költségoptimalizálva, és csak egy beutalód van,akkor szerintem a 3.napira menj el sztk alapon, és ha hőgörbe alapján esélyes, akkor 21.napon menj egy magánúton csak progeszteron szintet nézni. Az kb 2 e Ft egy magánrendelésen, még éppen kibírható.

 

 

Előzmény: mgesa (57829)
mgesa Creative Commons License 2014.03.12 0 0 57829
Sziasztok!

Voltam ma nogyogyasznal és kaptam beutalót prolaktin + hormon vizsgálatra, hurrá, így meg tudom majd mutatni Breyer doktornonek.

Szerintetek a 3. vagy 21. napi a fontosabb vervetel? Mármint nyilván mindkettő, de persze csak. 1 beutatot kaptam (mondván úgyis magas a prolaktinom így szoptatás után, így a többinek ugysincs értelme...) Ha már úgyis megyék, akkor azért úgy idozitenem, hogy vagy 3. vagy a 21. napon menjek. A kisteso miatt és hogy volt-e PE inkább a 21. napon érdemesebb? Most épp nem barnazok, így van ciklusom. :-) Vagy fontosabb lehet a ciklus elején az alap hormon ertekeket nézni?

Köszi!!
ncsk Creative Commons License 2014.03.12 0 0 57828

Szuper, hogy volt tojásfehérje nyákod és igen az úgy nyúlik ki időnként :) Nem is értem addig miért nem vettem észre, csak amikor elkezdtem figyelgetni :)
Én nem kaptam anno metet, de a diéta és főleg a mozgás nagyon sokat javított az IR-emen, konkrétan eltűnt. Persze amint lazítás van mondjuk fél-egy évig megint romlanak az eredményeim.  

Érdemes mondjuk 3 hónapnál nem régebbi hormonsorral menni és olyannal, ami ciklus 3. napján készült, már ebből is sokat lát a doki, de ha van 21. napi hormonsorod, az már csak ráadás. Pajzsmirigynél tényleg kéne a TSH mellé a T3, T4. Ált. kérnek egy UH-t a petefészek állapotáról is.  A D vitamin szint nem életbevágó, de ártani nem árt. Tuti amúgy a D vitaminnak is köze van az egészhez, mert amikor én "meggyógyultam", akkor előtte tengerpartra költöztünk és munkám nem lévén hónapokig kint voltam a szabadba (sok séta, kerékpár), aztán mikor írták volna fel a metet és csináltak egy kontroll vérvizsgálatot, mindenkinek fennakadt a szeme, mert mindenem tökéletes lett. 15 évig előtte sehogy nem tudtam ezt elérni. Szóval ezer százalék, hogy a genetikánkon kívül ez az egész nagyrészt életmódon is múlik. Tudom, hogy nehéz, de a kis mozgás is aranyat ér, még fél óra mozgás is brutál sokat számít. A másik ami már saját megfigyelés, hogy azok, akik úgy fogynak, hogy nem vigyáznak az izmaikra és izomleépülés is van, rosszabb állapotba kerülnek, mint előtte, így szerintem többet ér a zsír-izom arányon javítani, mint magára a fogyásra koncentrálni. én speciel híztam 5 kg-ot, amit nem kellett volna elvileg és ennek ellenére lett minden tökéletes. Persze mindenkinek meg kell találnia, hogy saját magának mi a jó, szóval nem én vagyok a minta :)

Persze hiába vagyok okos, szülés után plusz 10 kilóval nekem sem egyszerű sem a diéta, sem a mozgás.

 

Ja diétáról a megadott honlapon találsz sok mindent, de van a facebookon egy zárt csoport az a nevük, hogy PCOS Alapítvány - Minden ami PCOS, na ott tuti van aki segít a diétában.

Előzmény: zsizsazsu (57826)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.12 0 0 57827

Szia, üdv a topikban!

Nem ciki, ha az lenne, akkor nem is élne a fórum, ne viccelj :))
Igen, ez az a nyák, amit tapasztalsz, a legtermékenyebb "tojásfehérje" nyák. Amikor tapasztalod, érdemes ráugrani apára :)
Nem, nem fojtja meg az inzulin a babát, ha megfogan, esélyes hogy meg is marad. Persze lehet, hogy rá kell segíteni támogató hormonokkal :) Néhány éve még nem ismerték a PCOS-t, és csakis clostival, meg műtéttel kezelték. És lám, metformin nélkül is megmaradtak a babák :)
A PCOS elvileg egyenlő az IR-el, noha a tünetek nagyon változékonyak.
A diétáról én nem tudok infót adni, de a http://pco-szindroma.hu/ oldalon szerintem találsz ehhez segítséget. Vagy talán az itt lévő csajok közül is tud majd segíteni valaki.
Vigyél minden eddigi leletedet, és ha a D vitamin és pm hormont is meg tudod nézetni sztk-ra, akkor azt is vidd! Pajzsmirigynél próbálkozz, hogy ne csak TSH, hanem T3 és T4 szintet is nézzenek :)
A mens-ben jó helyen leszel. Ha belövik a metformin-adagodat, és elkezdesz javulni, akkor jó eséllyel spontán lesz babád. Tény, hogy csak kezeljük a betegséget, de nem gyógyítjuk, sajna ez életünk végéig elkísér :(
Esetleg elkezdhetsz hőt mérni (ébredésit), az faszán mutatja, hogy a szervezeted mennyire működik, és még a mensben is lehet hogy örülnének néhány hőgörbének!

Előzmény: zsizsazsu (57826)
zsizsazsu Creative Commons License 2014.03.11 0 0 57826
Sziasztok! Elnezest, hogy csak ugy berobbanok ide, en nem vagyok pcos-os csak IR-es, de olyan topikot nem talalok. Ma jelentkeztem be Breyer Helga doktornohoz, majus 6-ra kaptam idopontot. Tuu doki mar juniusra is betelt allitolag. Szuksegem van nehany otletre/tanacsra:
Nekem eddig van egy darab terheleses cukor/inzulin vervizsgalati eredmenyem meg tavaly oktoberi vagy novemberi hormonsorom. Ami kiderult, h vacakok az inzulin ertekeim es nincs peteeresem (ezutobbi miatt ketnaponta jartam uh-ra ket cikluson at). A nodokim clostit akart felirni, de en azt nem akarom szedni, nem hiszek a latszat megoldasokban. Az IR lehetoseget felvetettem nala, de csak legyintett, h ez divatbetegseg, nem kell vele foglalkozni. En meg ugy voltam vele, hogy engem nem erdekel, hogy mindenkinek clostit ir fel, amig utana nem jarok ennek, be nem szedem. Igy kerultem a Mens Mentisbe es megcsinaltattam az terheleses vizsgalatot.
Milyen leleteket vigyek meg a konzultaciora? Ami tuti kell. Elvileg tudok sztk-ra beutalot szerezni, azert kerdezem. Csinaltassak uj hormonsort? Meg volt aki mondta a pajzsmirigyet es a D-vitamin szintet is... Van meg valami ezen kivul?
Probalok dietazni, baromi nehezen megy. Valaki le tudja irni az alapszabalyokat? A mozgast meg nem sikerult beiktatnom, heti egy hastancot kezdtem el, hatha segit a noi mukodes felebreszteseben...

Az egyik ismerosom azt mondta, hogy ha teherbe is esnek, elmenne a baba, mert az inzulin megfojtja a babat. Igaz ez?? Mi van, ha vki IR mellett teherbe esik? En most eppen remenykedem h volt pé es sikerult, mert most megint volt tojasfeherjes cucc, masnap egyutt voltunk, de ket napra ra megint volt ilyen tojasfeherjes "folyas", de atlatszo volt, nem olyan mint elotte par nappal. Azota meg csak olyan vizes erzes a bugyim vagy h mondjam... Aaaa tok ciki ezeket leirni, de mi a velemenyetek? Es a tojasfeherjes valadek nektek is olyan h ugy nyulik ki beloletek?? Vagy az mas? Ahhhh... Bocsi.... :-S
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.11 0 0 57825

hát.... :) a pesszimista-optimista világképemet is tükrözi a hőgörbém:)

Előzmény: Jokeva (57823)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.11 0 0 57824

Én is felteszem, nem mintha látni lehetne valamit rajta, hanem csak úgy :)

Jokeva Creative Commons License 2014.03.11 0 0 57823

:) De te is optimistán látod a világot, nem? :)

Előzmény: youlcsi (57821)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.11 0 0 57822

Volt időm hozzászokni, hogy a pozitívumokat nézzem :)

Lehet mensi PÉ nélkül is, persze. De azért csak jobb így, hogy "látod" hogy mizu odabent ;)

Előzmény: szegedi_lány (57820)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.11 0 0 57821

hőm semmilyen. 36,3. hozom a régi formám :)

Előzmény: Jokeva (57817)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.11 0 0 57820

Irigylem az optimizmusod, de tényleg minden helyzetben lehet pozitívumot találni.

Egyébként PÉ nélkül is van menstruáció, uh nem kizárt, hogy ez a ciklus már PÉ nélkül megy végig.

Előzmény: Jokeva (57817)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.11 0 0 57819

Jobbulást neked!

 

Én szivesen látnék lázgörbét is, egyrészt hogy látszódjon, egy görbét hogy "dob meg" egy betegség, másrészt talán így nem nekem lenne a legmagasabb alaphőm;)

Előzmény: ncsk (57812)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!