Keresés

Részletes keresés

Amari bp Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11943

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, megnéztelek, Te egy vasútmániás vagy :)

Én nekem meg annyira tetszett vasút tavaly, hogy arra gondoltam, hogy mi lenne, ha idén, csak úgy vasutaznék egyet, Bar-Bijelo Polje, meg vissza:) ?

Előzmény: rutthin (11942)
rutthin Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11942

Igen, ott a késés mindennapos, és természetes dolog!

 

Voltam úgy egyszer Sutomoréban, hogy a délelőtt 10 órási vonattal akartam feljönni Belgrádba. Délben mondta a forgalmista, hogy a vonat még le sem jött! Valamikor 14 óra körül ment le Bárba, és még onnan fordult vissza.

Már nem emlékszem pontosan, de vagy 6 órát késett.

Előzmény: Amari bp (11940)
rutthin Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11941

Egyébként azt is lehet hogy sétálgatsz az utcákon, és látsz kiírást, érdeklődsz.

Mindenhol kiírják, ahol kiadó szoba, vagy apartman van.

 

Csak nem jó (főleg cuccokkal) céltalanul bolyongani.

 

Viszont előny lehet abban, hogy ha nincsen vendég valahol, akkor olcsóbban is kiadják a helyet! Ha viszont valakinél már ott vagy, és tetszik is a hely, lehet hogy 1-2 Euroval többet fogsz fizetni.

Előzmény: Amari bp (11939)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11940
jah késnek, jól láttam? mikor megyünk lefelé, akkor mindig megvárnak egy vonatot, mi felfelé megy??:)
Előzmény: rutthin (11938)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11939

Na ez az, célszerű megkérdezni, irigyellek hogy tudsz helyiekkel beszélni:)

Mert máskülönben úgy képzelné el az ember, megy az úton vagy parton, lát valami kiírást, sobe, apartmani.........

Előzmény: rutthin (11937)
rutthin Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11938

Nyugodtan nekivághatsz így!

 

Én a háború alatt is mindíg így mentem oda, nem volt semmi gond!

 

Sutomore Bár előtt van, kb. 10 perccel előbb van ott a vonat. Egy hosszú alagútból mikor kiér, már készülhetsz is az ajtóhoz leszállni!

Van helyi menetrendem is, de nincs értelme betenni ide, mert órákat is szoktak késni a vonatok, tehát az időadatok csak tájékoztató jellegűek...:-))

Előzmény: parajpure (11935)
rutthin Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11937

Eddig én is értem a dolgot, de mi van ha, nem tetszik amit ajánl?

Elvisz oda, és ha nem tetszik.........................

 

Voltam már én is így, és akkor kerestem másikat.

 

Mondjuk az én heylzetemet megkönnyítette, hogy tudok a helyiekkel beszélni, és nekem már olyan is volt, hogy ex. hasra becsöngettem magánházakhoz, és érdeklődtem kiadó szoba után.

 

Egyébként a kiadók általában már úgy mennek ki a vonatokhoz, hogy néhány fotó is van náluk a kínált szállásról, tehát lehet elképzelésed, mit ajánlanak.

Azt célszerű esetleg megkérdezni, hogy hol van, mihez, milyen távolságra, stb.

Előzmény: Amari bp (11934)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11936

Nem kell nézni, ha már tengerpartra indulsz, elég Podgorica, a főváros, megáll,  utána Skadarsko jezeró, utána egy alagút, és máris Sutomore, megint megáll. Aztán Bar.

De ne is aludj, Montenegró határ után, ha szépet, és izgalmasat akarsz látni:)

Előzmény: parajpure (11935)
parajpure Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11935
Rutthin,köszi!
Szóval engem fognak keresni?Mennyire biztonságos ez a módszer szerintetek?Mmint hogy teljesen vakon beleindulunk a világba?
Sutomoréban nem is tudtuk hogy megáll a vonat.A megállókat hol lehet vajon megnézni?Az Elvirán nincs fent!
Amari bp Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11934

Eddig én is értem a dolgot, de mi van ha, nem tetszik amit ajánl?

Elvisz oda, és ha nem tetszik.........................

Előzmény: rutthin (11931)
rutthin Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11933

Egyébként ha nem ragaszkodsz Bar-hoz, ajánlanám Sutomore-t is!

 

Bár előtt van, minden vonat megáll ott, és szerintem jobb hely nyaralás szempontjából, mint Bar.

Előzmény: parajpure (11929)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11932
Ha ott szállsz meg, ott vagy partisétány közepén, egymás hegyén hátán evődék, ivódák.Szerintem úgy elsőre, teljes az elképedés:) mi minden van:) Az elegánstól az egyszerüig, és mindez 2km-en keresztül.
Előzmény: chocho (11930)
rutthin Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11931

Ha Barban leszállunk a vonatról,és tényleg semmiféle szállás nincs rendezve,hol kezdenétek?
Azaz merre induljunk?Kitől,vagy hol lehet érdeklődni?

 

Nincs ott semmi gond, minden érkező vonathoz szobakiadók tucatjai mennek ki, így ők fognak keresni Téged, nem kell neked kérdezősködni!

Elég ha látják, hogy túristák érkeztek, és már ajánlkoznak is.


Előzmény: parajpure (11925)
chocho Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11930
Köszi Amari!
nekünk csak az kell hogy tudjunk hol aludni.éppen ezért nem fizetek be félpanziót,inkább elmegyek a helyi kis étterembe s eszem valami különlegességet.Úgyis azt hallottam nem drágák arrafelé az ételek... ???
parajpure Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11929
Köszi Podrum!
A lényeg,hogy tényleg nem szeretnénk itthonról bármit is intézni,nem címre menni,hanem elindulni az állomástól,és adhoc lebeszélni,esetleg jó árra lealkudni vmit.
Mivel mindenhol kb.harmadára csökkentek a foglalások,hátha magánzóként olcsóbban adná vki a szállását.Gondolom neki is jobban megéri "feketén",bár nem ismerem az ottani adózási szabályokat.
Ilyen megközelítésből kérdeztem,hogy ott állunk az állomáson,honnan kezdjünk kérdezgetni?Taxist,buszsofőrt,eladót...stb:?
Amari bp Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11928

Ez egy tavalyi élménybeszámoló része.

 

Este 7 órára értünk Budvába, a tengerparton lévő Slovenska Plaza üdülőtelepre. Ez gyakorlatilag egy önálló falu a városban, több száz szálláshellyel, vendéglőkkel, kis üzletekkel. Mi fejenként 20 eurót fizettünk egy éjszakára félpanziós ellátással. De ez kedvezményes ár volt tekintettel arra, hogy zenénkkel emeltük (?) az intézmény rangját. Párommal egy 2 ágyas szobát kaptunk légkondival (erre már nem volt szükség) és TV-vel. A szoba rendben volt, éjszaka a vékony takarók miatt kicsit fáztunk. A szomszédban hazai vagy szerb fiatalok laktak, persze éjszaka nem bírtak magukkal, rendesen szeszeltek és szólt a szerb rock. Ezt persze nem csendben tették. Az étkezde egy külön épületben volt, ez inkább kollégiumi menzára emlékeztetett, az ételek színvonalában is. Érdekes, hogy a 4 nap alatt egyszer sem kaptunk olyan ennivalót, amit nálunk nem szokás fogyasztani.

Előzmény: chocho (11924)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11927

Szoba reggelivel , ilyen ár, legfeljebb szocreál:)

Előzmény: chocho (11924)
Dalmatinski Podrum Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11926

 

 

BAR (Ha volt már, akor sorry.)

 

 

Előzmény: parajpure (11925)
parajpure Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11925
Ha Barban leszállunk a vonatról,és tényleg semmiféle szállás nincs rendezve,hol kezdenétek?
Azaz merre induljunk?Kitől,vagy hol lehet érdeklődni?
chocho Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11924
Szabad hely az van.csak nekem gyanús hogy nagyon olcsón adják ki a szobákat.az 1 hét 1 főre reggelivel 35 ezer ft.mi lehet benne az átverés?azért kérdeztem volt-e már ott valaki....
Amari bp Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11923

Itt dilemmázok, szóljak, ne szóljak, úgy látszik, nagyon ráérős vagyok:)

Előbb meg kéne tudni, van-e szabadhely, mert ha nincs....

De ha jól emlékszem, senki nem szállt meg ott.

Előzmény: chocho (11922)
chocho Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11922
Sziasztok!
én még új vagyok itt,próbáltam visszaolvasni a hozzászólásokat,de még nem kaptam minden kérdésemre választ.
Mi szeptember közepén megyünk Budvára busszal.Néztünk már szállást,s ez a Slovenska plaza tetszik hogy rögtön a part mellett van.Esetleg volt már ott valaki?valami rossz tapasztalat?
S még valami.lehet ott robogót bérelni?kocsit nem szeretnénk,az túl drága kettőnknek.
Köszönöm annak aki válaszol! :)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11921
Akkor bocs.
Előzmény: Amari bp (11919)
Dalmatinski Podrum Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11920

 

Bocs, de nem tudom, te miről beszélsz.

Én egy olyanoknak szóló kérdést tettem fel, akik tudnak friss információval szolgáli az általam jelzett utazási lehetőséggel kapcsolatban. Lásd: autóvonat!

 

 

 

Előzmény: Amari bp (11919)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11919
Nem, még a vonatot sem vették igénybe, autóval  mennek.
Előzmény: Dalmatinski Podrum (11917)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11918

Hát mikor Pluzinét keresgéltem, akadtam rá egy fotótár félére.

http://www.trekearth.com/gallery/Europe/Montenegro/North/Pluzine/

valahol a környékén, Piva folyó, kanyon.

Előzmény: vargamarcs (11898)
Dalmatinski Podrum Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11917

 

Üdv!

Ha volt már szó róla, akkor elnézést, de engem az édekelne, hogy vette-e mostanában valaki igénybe a Subotica-Bar között közlekedő autóvonatot oda-vissza?

A jelenlegi tarifák érdekelnének autó és utas bontásban, jegyverziókra tekintettel.

 

Köszönet!

 

Amari bp Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11916
Csak az is igaz, hogy rendesen csúcsidőben mentek.
Előzmény: Amari bp (11915)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11915

nem kell egyből úszni :)

Ezt is szervezkedő ajánlotta, ő sokat tud, arról a környékről.

http://canj2009.tar.hu/

Előzmény: parajpure (11914)
parajpure Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11914
Megint csak köszi,nem láttam még az oldalt.
Mostmár tényleg teljesen tanácstalanok vagyunk.Azt olvastam,Barnál minden strand nagyon mély,amerre Te jártál milyen volt?Jó lenne ha nem rögtön úszni kellene,hanem csak néha beleállni lehűlni a vízbe.Mennyire tiszta a tenger?Állítólag idén 19 helyen kapták meg a kék zászlót,de nincs még fent hogy mely strandok.Sokfelé építkezéseket hallani,különösen Kotri-öbölnék,arra mi nem mennénk már,mivel autó nélkül nem könnyű mozognunk.Két tinédzsergyerek jön velünk,trolibőrönddel. Röhejes lesz a brigád. :)
Az időjáráselőrejelzés szerint nagyon forró lesz a következő két hét,trópusi!!Tehát mindenképp kellene légkondis lakás,v.szoba ugye?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!