Keresés

Részletes keresés

AFUTO Creative Commons License 2014.02.12 0 0 5240

Lehet nem mondok újat, de az ülést nagyban tudja segíteni a speciális párna, gyógyászati segédeszköz-boltban kapható, 2000HUF környéke. 

Előzmény: smass (5237)
smass Creative Commons License 2014.02.12 0 0 5239

Világos, és rajta vagyok a dolgon, csak konkrétan nagyon meg vagyok ijedve, panaszaim alapján remélem vki magára ismer, és tud mondani vmi bíztatót. Persze tudom, hogy minden eset más és más.... ha esetleg tudnátok ajánlani Veszprém megyében orvost már annak is örülnék. Bánfalvi doktor úrhoz, csak holnaphoz egy hétre van időpontom, ha így maradok, biztosan nem húzom el odáig, minden esetre bejelentkeztem. Köszönöm a tanácsot.

Előzmény: Cinkefej (5238)
Cinkefej Creative Commons License 2014.02.12 0 0 5238

Szia! Az a baj ezzel, hogy - csak magamról tudok írni -, hogy nekem amikor már lüktetett és nem tudtam ülni, állni sem, semmi nem segített. Azért mentem azonnal egy magánrendelésre, teljesen mindegy volt ki az, hogy végre orvos is lássa. Hátha más mégis tud valami szert ajánlani.

Előzmény: smass (5237)
smass Creative Commons License 2014.02.11 0 0 5237

Üdvözlök mindenkit! Orvosi vizsgálat híján itt kérnék tanácsot, hogy milyen kenőcsöt használjak, mert jelenleg a kúp felhelyezése esélytelen a fájdalmak miatt. Egész nap lüktet a végbélnyílásom, sajnos nem múlik se ülve, se állva, se sehogy..illetve keménynek érzem a nyílás herezacskó felé eső oldalát, nyomásra, illetve a körülvevő bőrterület húzódására (pl törölközéskor) fájdalmas. Ennél pontosabban nem tudom leírni, szivesen venném hozzáértő tanácsát. Vizsgálatra természetesen már bejelentkeztem, de a magánrendelésre is csak jövő7 második felében tudnak fogadni. Köszönöm

Cinkefej Creative Commons License 2014.02.11 0 0 5236

Pedig mennyire izgultál :-)) A lényeg, hogy már jól is vagy!

Előzmény: Rika86 (5228)
kázmér17 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 5235

Köszi a választ! Ha azonnal kellene választanom talán a lézerest választanám,de abszolút nincs még eldöntve,jobban körül akarom járni a lehetőségeket.Más véleményét,tapasztalatát is szívesen fogadom!

Előzmény: Rika86 (5229)
Rika86 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 5234

Köszi! :)

 

Előzmény: mira2013 (5232)
Rika86 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 5233

Ebben sajnos nem tudok segíteni, vidéken lakom. De szerintem kérj beutalót a hàziorvostól, ő megmondja hova menj.

Előzmény: xperxy (5231)
mira2013 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 5232

örülök, hogy jól vagy

Előzmény: Rika86 (5228)
xperxy Creative Commons License 2014.02.11 0 0 5231
Igen itt Budapesten, csak nem tudom melyik kórházban fogadnak :/
Rika86 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 5230

Szia! Proktológushoz menj ne urológushoz. Ő más tészta. 

Hol szeretnél korházat? Pesten?

 

Előzmény: tyler00 (5227)
Rika86 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 5229

Szia! Doktor úr ha lesz biztos pontos választ ad majd.

Én a szikést javasolnám, leginkább azért mert nekem is így csinálták, tudom a menetét, a gyógyulását. Nem volt műtét után semmi gond. Gyorsan szépen gyógyult szövődmény mentesen.

Olvastam a fórumon sok régi beszélgetést, a lézerről sok rosszat olvastam. Sok volt a szövődmény a végbél záróizommal gyógyulás után.

A longot meg ugy tudom speciális helyzetekben alkalmazzák, na ehez nem értek...

Előzmény: kázmér17 (5224)
Rika86 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 5228

Szia! Köszi az érdeklődést! Voltam. :) Kivette a külső varratot ami nagyon szúrt. Amúgy azt mondta normális hogy még nem szívódtak fel. A belsők maradtak is. Azért figyelgetem őket.

Szépen gyógyul, eltünt a kis borsónyi csomó is, biztos ödéma volt.

Így utólag nagyon nem bánom hogy megműtettem, 3 hetes, de jobb mint az elmúlt 2 évben bármikor!

Előzmény: mira2013 (5226)
tyler00 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 5227

Hello, sajnos nekem aranyeres panaszom lett úgy 2 hete már, és szeretném meg nézetettni, sikerült rá jönnöm, hogy az aranyérrel a Progtológus foglalkozik, de az urológus is, jó? tudnátok segíteni, hogy melyik kórházban tudnák meg vizsgálni, mert én nem tudom és holnap szeretném meg vizsgáltatni, nagyon szépen meg köszönném a segítséget :((

mira2013 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 5226

voltál ma orvosnál?

Előzmény: Rika86 (5223)
smass Creative Commons License 2014.02.10 0 0 5225

Tisztelt Bánfalvi doktor úr!

 

Sokat vacilláltam, hogy tanácsot kérjek, de szűnni nem akaró panaszaim szükségessé teszik. 3-4 hónapja bajlódom a fissurához hasonló panaszokkal, (mivel kb másfél-2 éve azt állapítottak meg innen az emlékek), amire felirattam az akkor kapott gyógyszertári készítményt, ami akkor 1-2 hét alatt segített. Na most ez most a teljes doboz elhasználása után nem valósult meg, de a tünetek is megváltoztak a 3 hónap alatt. Tervezem Önt személyesen is felkeresni, viszont annyira nyugtalanít a dolog, h itt próbálkozom tanácsot kérni elsődlegesen. 30 egynéhány évesen van esélye végbéldaganatnak? Fájdalmas a székelés, közvetlenül a végbélnyílásom, illetve a záróizom kemény, duzzadt, legalábbis annak érzem. A székletem azóta vékony, talán lapos, néha kevés vérrel. Néha lüktető, néha éles, szúró fájdalmat érzek. Váladékozás, viszketés érzés nincs. Megítélésem szerint a lelki bajaimat leszámítva (ami elvileg nincs jó hatással a lenti szervekre) egészségesen élek, táplálkozom, aktív sportolói életvitelt folytatok, de a közérzetemet nagyon negatívan befolyásolja ez a dolog, ezért is fordultam elsődleges tanácsért itt Önhöz valamiféle készítmény ajánlása miatt a személyes vizsgálatig.

 

Köszönöm válaszát!

kázmér17 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 5224

Sziasztok!

 

Elkerülhetetlenné vált a műtét számomra,IV.stádiumú aranyerem van.Olvastam már a műtétekről (lézer,longó,szikés),de nem tudom eldönteni melyiket válasszam.Melyiket javasolnátok,és miért?

 

 

Rika86 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 5223

Mindenesetre hétfőn visszamegyek a dokihoz. Biztos ami biztos.

Előzmény: Rika86 (5222)
Rika86 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 5222

Köszönöm a válaszod! Az a baj hogy ez nem csak külső varrat. Kivül van a kis hurok, ezt látom is, viszont ez fut be végig a végbelembe. Be szoktam kenni egy kis bepanthennel mert már annyira viszket ( ez kicsit segít) és ilyenkor picit ha bentebb kenem érzem kb 3 cm-ig belül végig a varratot. Ez sajnos nagyon nem külső, és nagyon nem szívódik. A másik oldalon is volt egy kis hurok ( nem tudom végül hányat vágtak ki) de az már egy hét utàn leesett.

Előzmény: bonap arte (5221)
bonap arte Creative Commons License 2014.02.07 0 0 5221

Nálam a külső varrat nem felszívódó anyagból volt. Hasonló egy vékony zöldes színű horgászdamilhoz. Ez engem is zavart mert szúrt és kényelmetlen volt. Meg tudtam fogni és húzni de az utolsó hurok nem akart kijönni. A nejem csípte ek egy kis körömollóval és mindjárt kijött. Egy kis gubanc damilszerű műanyag fonal volt.

Azonnal elmúlt a zavaró érzés.

Nekem a doki azt mondta, hogy 8-10 nap körül kezdenek a varratok ürülni, bár én sosem találtam egyet sem. Csak ez az utolsó hurok nem engedett. 5-6 centis kis darab volt ha kinyújtottam de elengedés után összeugrott egy gubancba.

 

Szerintem nézd meg tükörrel, hogy látszik-e valami, meg tudod-e fogni esetleg. Aztán vagy visszamész varratszedésre vagy megoldod otthon.

Előzmény: Rika86 (5220)
Rika86 Creative Commons License 2014.02.07 0 0 5220

Tisztelt Doktor úr!

Lentebb leírtam műtétemet, kérdésem Önhöz az lenne, hogy kedden 3 hete lesz a műtétnek és még az összes varratom megvan. Nagyon szúrnak, viszketnek már. Mikorra kellene ezeknek felszívódni, kipotyogni?

Előre is köszönöm a választ!

Előzmény: Bánfalvi Péter (5215)
Rika86 Creative Commons License 2014.02.07 0 0 5219

Nem is értem... Ez most hogy jön ide? Kit érdekel ez az aberráltság??? pfúúú....

Előzmény: Pennysta (5217)
Cinkefej Creative Commons License 2014.02.07 0 0 5218

Ezt a hozzászólásod megint érdemes lenne látnia egy orvosnak! Nem proktológusra gondoltam...

Előzmény: Pennysta (5217)
Pennysta Creative Commons License 2014.02.07 0 0 5217

Belerokkantam. De hogyisne rokkantam volna bele a szarásba, ha a "módszerem" ezt eredményezi. Az volt a baj, hogy mindig méregből, az idegtől remegve ürítettem. Mikor éreztem, hogy lassan el kell mennem a wc-re, akkor már kezdett felmenni az agyvizem. Mikor oda jutottam, hogy a trónterem ajtaját becsuktam magam mögött, akkor már valósággal tomboltam. Nem tudom megmagyarázni, hogy miért volt ez, szinte személyes bosszúnak vettem a szarást. Leültem, megkapaszkodtam kétoldalt és minden finomkodás nélkül egyből erőből kezdtem nyomni, teljes erőből. Sokszor kiabáltam is közben, annyira nem bírtam a feszültséggel. Tehát tombolva berontottam, leültem és erőből rászaggattam ánuszrózsámra, hogy csak úgy ropogva, recsegve ontottam magamból a mocskot.

Ennek az életszakasznak akkor lett vége, amikor 2 napig nem ürítettem, viszont zabáltam és rostot szinte semmit nem vittem be. Akkor változott a wc igazán kínzókamrává. Mintha murva kavicsokat ürítettem volna.

maxika123 Creative Commons License 2014.02.07 0 0 5216

Kedves Doktor úr !

 

Köszönöm szépen válaszát és segítségét, kissé megnyugtatott, hogy jól választottam,

és igy 1 hét után már kezd is visszahúzódni !

Az írásairól annyit hogyha lehet ebben a témában ilyet mondani.... fantasztikusan jók.

Ha nem lennék ilyen messze a rendelőjétől, már aznap bejelentkeztem volna !

 

Természetesen, már elolvastam a cikkeit, nem is csak a rögösödött aranyérről, hanem szinte az összeset, a hozzátartózó kérdésekkel és válaszokkal együtt !

Illetve a honlapot  ,onnan is tájékozódtam gyógyszer ügyben  .

 

Illetve még a panaszommal kapcsolatosan,lenne egy kérdésem :

Múltkor is megvolt , csak ilyettemben nem is kérdeztem , hogy van még a nyílástol egy kicsit beljebb (kb 1 cm-re )egy nagyon kicsi,

szinte gombostűfejnyi kis anyajegyszerű kitüremkedés.

Az is rögösödött aranyér lehet ilyen picikében ?

(erre sincs panaszom, csak ott van )

 

Igazából azt nem tudom, és kérdezném még, hogy mi a különbség a külső aranyér, és a rögösödött külső aranyér közt ?

 

 

Köszönettel :

Maxika

Bánfalvi Péter Creative Commons License 2014.02.06 0 0 5215

Kedves Maxika! 

 

Teljesen jól gondolja, a Lioton gél majd rendbe teszi. Más, hagyományos aranyérkrém használata felesleges. 

 

A külső rögösödött aranyérről az alábbi cikkben olvashat:

 

http://drbanfalvipeter.blogspot.hu/2008/09/jn-is-megy-is-marad-is-mi-az-kls-rgsdtt.html

 

Üdvözlettel:

 

Dr. Bánfalvi Péter 

Előzmény: maxika123 (5209)
Rika86 Creative Commons License 2014.01.31 0 0 5214

Sziasztok! Engem jan. 21-én műtöttek. Akit érdekel lentebb leírtam.

Azóta teljesen jól vagyok, talán az első 3-4 napban szedtem fájdalom csillapítót. Az első pár wczés  nem volt kellemes, de vészes sem. Most már semmi problémám nincs vele. Nem fáj, nem vérzik. Estefele kezd el nagyon viszketni, gondolom gyógyul, meg a varrat szúr. De szerencsére kezd felszívódni, tegnap már kiesett egy darab.

Kicsit még ödémás, de a varrat teljes felszívódásáig ez természetes.

Úgyhogy teljesen jó minden, meg sem gondoltam hogy ennyivel megúszom!

Rika86 Creative Commons License 2014.01.31 0 0 5213

Szia! A detralex tényleg jó. Én a hemorid krémet tudom még ajánlani, hűsíti az aranyeret.

De legfőképpen az étkezésen kell változtatni, mert ha egyszer kijött bármikor előjöhet. Sok folyadék, sok rost. Nem szabad erőlködni, nehezet emelni, hidegen ülni.

Előzmény: maxika123 (5212)
maxika123 Creative Commons License 2014.01.31 0 0 5212

Ugy gondoltam hogy ezektől a gyógyszerektől esetleg ?  :

Detralex, - reparon, és lioton gél

Előzmény: 3x_ (5211)
3x_ Creative Commons License 2014.01.31 0 0 5211

Sajnos, nem fog eltűnni magától, ez nem pattanás.

Előzmény: maxika123 (5209)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!