Keresés

Részletes keresés

pusi66 Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11957
Komoly volt, hogy más irányba, Deberecen felé kell elmozdulnom... Sajna erről a hétvégéről lemaradtam....
Előzmény: szervezkedő (11883)
parajpure Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11956
szia Julcsikiss!
Szombaton indulunk vonattal Barba.Örülök,hogy egy ilyen friss hozzászólóval is találkozhatok.
Mit tudsz mondani a vonatos utazásról?
Hányan voltatok egy kocsiban(kupéban)?Tudtatok pihenni?Milyenek voltak az utastársak?(nemzetiség,viselkedés...)
Mennyi vizet kell vinni egy főre a vonatra ha késéssel is számolunk?
A kocsivezető személyzet is szerb,vagy csak a kocsi?
Köszi
Előzmény: julcsikiss (11953)
parajpure Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11955
Szia Julcsikiss!
Szombaton indulunk vonattal Barba.Örülök,hogy egy ilyen friss hozzászólóval is találkozhatok.
Mit tudsz mondani a vonatos utazásról?
Hányan voltatok egy kocsiban(kupéban)?Tudtatok pihenni?Milyenek voltak az utastársak?(nemzetiség,viselkedés...)
Mennyi vizet kell vinni egy főre a vonatra ha késéssel is számolunk?
A kocsivezető személyzet is szerb,vagy csak a kocsi?
Köszi
Előzmény: julcsikiss (11953)
parajpure Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11954
hello Julcsikiss!
Szombaton indulunk vonattal Barba.Örülök,hogy egy ilyen friss hozzászólóval is találkozhatok.
Mit tudsz mondani a vonatos utazásról?
Hányan voltatok egy kocsiban(kupéban)?Tudtatok pihenni?Milyenek voltak az utastársak?(nemzetiség,viselkedés...)
Mennyi vizet kell vinni egy főre a vonatra ha késéssel is számolunk?
A kocsivezető személyzet is szerb,vagy csak a kocsi?
Köszi
julcsikiss Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11953
Ma hoztuk haza a Nagyokat...A vonat odafele 2,visszafelé 3 órát késett...Kiváló újságolvasó idő volt ma szabadkai vasútállomáson!!!!Azt mondják,hogy a Szlovenszká csupa mocsok szóval nem ajánlják senkinek!A part tele szeméttel,pet palackkal.A Mogrenen újra van belépő / 1 EUR/és még mindig kristálytiszta!!!
A húsos burek amit nyammogok viszont szuper!!!
lpierre Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11952

Szia Anka679!

 

A szállásunk pontos nevét nem tudom, de alatta van egy étterem, aminek a neve "Pod Lozom", és itt van a honlapjuk: www.loper-tours.com.

Boltból volt egy pár, a legközelebbi kb. 15 méternyire, megtalálható benne minden, ami szükséges, van egy Tesco kaliberű bolt is, kb. 10 perc sétára. Piacon nem voltunk, nem tudom, hogy van-e ott olyan egyáltalán. Egyébként a városka nem túl nagy, kb. 20 perc alatt végig lehet sétálni az egészet, úton-útfélen vannak kisboltok,zöldségesek, büfék, éttermek, árusok stb.

A kivihető mennyiségekről elég sokan írtak már, általában az a vélemény, hogy nem érdemes túl sok mindennel útrra kelni, mert az árak nagyjából megegyeznek az itthoniakkal. Ha jól emlékszem, valahol olvastam a pontos mennyiségekről, talán a www.montenegro-info.hu-n, de ha szétnézel a tavalyi bejegyzések között, valahol tuti benne lesz.

 

 

Előzmény: Anka679 (11899)
rutthin Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11951
Látom, képben vagy!:-))
Előzmény: Amari bp (11950)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11950

 

vonatozunk:)
Előzmény: rutthin (11949)
rutthin Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11949

Na majd teszek fel egy menetrendet, ha ráérek!

De valóban nem sok vonat, azért 4-nél kicsit több.

Előzmény: Amari bp (11948)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11948
Értem, deeeeeeee, nincs vonatozás összevissza, Bár és Belgrád között naponta 4 vonat közlekedik, és sajna robogózásnak sincs hagyománya, mi nem csoda, az már jó út, ha két kocsi kényelmesen elfér, meg csupa fel-le, szerpentin.
Előzmény: chocho (11944)
rutthin Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11947

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, megnéztelek, Te egy vasútmániás vagy :)

 

Nem csak vasútmániás vagyok, hanem utazómániás is!:-))

Persze ehhez hozzájárul az ingyenes szabadjegy...:-))

 

Az egész Belgrád-Bár vasútvonal nagyon szép, rengeteg alagúttal, és viadukttal! És ott van a Mala-Rijeka vasúti híd, amely 200 m magas. Mikor áthalad rajta a vonat, elkanyarodik jobbra, utána fotózható visszatekintve.

 

Ha érdekelnek fotók a vonalról, nézzél bele a vasutas topikok közül a "balkáni vasutak" ciműbe!

Előzmény: Amari bp (11943)
parajpure Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11946
Dalmatinski Podrum!!
Lemaradtam egy kicsit,megtudtad az autóvonatról amit akartál?
parajpure Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11945
Mindenkinek köszi az infókat,már csak indulnunk kell.Alig várjuk!!
chocho Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11944
Megtudnátok mondani a web címet ahol a vasúti menetrend van?mert a montenegro.lapon ami van,nem jeleníthető meg...
meg a robogókölcsönzésről tud valaki valamit mondani?
Amari bp Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11943

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, megnéztelek, Te egy vasútmániás vagy :)

Én nekem meg annyira tetszett vasút tavaly, hogy arra gondoltam, hogy mi lenne, ha idén, csak úgy vasutaznék egyet, Bar-Bijelo Polje, meg vissza:) ?

Előzmény: rutthin (11942)
rutthin Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11942

Igen, ott a késés mindennapos, és természetes dolog!

 

Voltam úgy egyszer Sutomoréban, hogy a délelőtt 10 órási vonattal akartam feljönni Belgrádba. Délben mondta a forgalmista, hogy a vonat még le sem jött! Valamikor 14 óra körül ment le Bárba, és még onnan fordult vissza.

Már nem emlékszem pontosan, de vagy 6 órát késett.

Előzmény: Amari bp (11940)
rutthin Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11941

Egyébként azt is lehet hogy sétálgatsz az utcákon, és látsz kiírást, érdeklődsz.

Mindenhol kiírják, ahol kiadó szoba, vagy apartman van.

 

Csak nem jó (főleg cuccokkal) céltalanul bolyongani.

 

Viszont előny lehet abban, hogy ha nincsen vendég valahol, akkor olcsóbban is kiadják a helyet! Ha viszont valakinél már ott vagy, és tetszik is a hely, lehet hogy 1-2 Euroval többet fogsz fizetni.

Előzmény: Amari bp (11939)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11940
jah késnek, jól láttam? mikor megyünk lefelé, akkor mindig megvárnak egy vonatot, mi felfelé megy??:)
Előzmény: rutthin (11938)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11939

Na ez az, célszerű megkérdezni, irigyellek hogy tudsz helyiekkel beszélni:)

Mert máskülönben úgy képzelné el az ember, megy az úton vagy parton, lát valami kiírást, sobe, apartmani.........

Előzmény: rutthin (11937)
rutthin Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11938

Nyugodtan nekivághatsz így!

 

Én a háború alatt is mindíg így mentem oda, nem volt semmi gond!

 

Sutomore Bár előtt van, kb. 10 perccel előbb van ott a vonat. Egy hosszú alagútból mikor kiér, már készülhetsz is az ajtóhoz leszállni!

Van helyi menetrendem is, de nincs értelme betenni ide, mert órákat is szoktak késni a vonatok, tehát az időadatok csak tájékoztató jellegűek...:-))

Előzmény: parajpure (11935)
rutthin Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11937

Eddig én is értem a dolgot, de mi van ha, nem tetszik amit ajánl?

Elvisz oda, és ha nem tetszik.........................

 

Voltam már én is így, és akkor kerestem másikat.

 

Mondjuk az én heylzetemet megkönnyítette, hogy tudok a helyiekkel beszélni, és nekem már olyan is volt, hogy ex. hasra becsöngettem magánházakhoz, és érdeklődtem kiadó szoba után.

 

Egyébként a kiadók általában már úgy mennek ki a vonatokhoz, hogy néhány fotó is van náluk a kínált szállásról, tehát lehet elképzelésed, mit ajánlanak.

Azt célszerű esetleg megkérdezni, hogy hol van, mihez, milyen távolságra, stb.

Előzmény: Amari bp (11934)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11936

Nem kell nézni, ha már tengerpartra indulsz, elég Podgorica, a főváros, megáll,  utána Skadarsko jezeró, utána egy alagút, és máris Sutomore, megint megáll. Aztán Bar.

De ne is aludj, Montenegró határ után, ha szépet, és izgalmasat akarsz látni:)

Előzmény: parajpure (11935)
parajpure Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11935
Rutthin,köszi!
Szóval engem fognak keresni?Mennyire biztonságos ez a módszer szerintetek?Mmint hogy teljesen vakon beleindulunk a világba?
Sutomoréban nem is tudtuk hogy megáll a vonat.A megállókat hol lehet vajon megnézni?Az Elvirán nincs fent!
Amari bp Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11934

Eddig én is értem a dolgot, de mi van ha, nem tetszik amit ajánl?

Elvisz oda, és ha nem tetszik.........................

Előzmény: rutthin (11931)
rutthin Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11933

Egyébként ha nem ragaszkodsz Bar-hoz, ajánlanám Sutomore-t is!

 

Bár előtt van, minden vonat megáll ott, és szerintem jobb hely nyaralás szempontjából, mint Bar.

Előzmény: parajpure (11929)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11932
Ha ott szállsz meg, ott vagy partisétány közepén, egymás hegyén hátán evődék, ivódák.Szerintem úgy elsőre, teljes az elképedés:) mi minden van:) Az elegánstól az egyszerüig, és mindez 2km-en keresztül.
Előzmény: chocho (11930)
rutthin Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11931

Ha Barban leszállunk a vonatról,és tényleg semmiféle szállás nincs rendezve,hol kezdenétek?
Azaz merre induljunk?Kitől,vagy hol lehet érdeklődni?

 

Nincs ott semmi gond, minden érkező vonathoz szobakiadók tucatjai mennek ki, így ők fognak keresni Téged, nem kell neked kérdezősködni!

Elég ha látják, hogy túristák érkeztek, és már ajánlkoznak is.


Előzmény: parajpure (11925)
chocho Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11930
Köszi Amari!
nekünk csak az kell hogy tudjunk hol aludni.éppen ezért nem fizetek be félpanziót,inkább elmegyek a helyi kis étterembe s eszem valami különlegességet.Úgyis azt hallottam nem drágák arrafelé az ételek... ???
parajpure Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11929
Köszi Podrum!
A lényeg,hogy tényleg nem szeretnénk itthonról bármit is intézni,nem címre menni,hanem elindulni az állomástól,és adhoc lebeszélni,esetleg jó árra lealkudni vmit.
Mivel mindenhol kb.harmadára csökkentek a foglalások,hátha magánzóként olcsóbban adná vki a szállását.Gondolom neki is jobban megéri "feketén",bár nem ismerem az ottani adózási szabályokat.
Ilyen megközelítésből kérdeztem,hogy ott állunk az állomáson,honnan kezdjünk kérdezgetni?Taxist,buszsofőrt,eladót...stb:?
Amari bp Creative Commons License 2009.07.19 0 0 11928

Ez egy tavalyi élménybeszámoló része.

 

Este 7 órára értünk Budvába, a tengerparton lévő Slovenska Plaza üdülőtelepre. Ez gyakorlatilag egy önálló falu a városban, több száz szálláshellyel, vendéglőkkel, kis üzletekkel. Mi fejenként 20 eurót fizettünk egy éjszakára félpanziós ellátással. De ez kedvezményes ár volt tekintettel arra, hogy zenénkkel emeltük (?) az intézmény rangját. Párommal egy 2 ágyas szobát kaptunk légkondival (erre már nem volt szükség) és TV-vel. A szoba rendben volt, éjszaka a vékony takarók miatt kicsit fáztunk. A szomszédban hazai vagy szerb fiatalok laktak, persze éjszaka nem bírtak magukkal, rendesen szeszeltek és szólt a szerb rock. Ezt persze nem csendben tették. Az étkezde egy külön épületben volt, ez inkább kollégiumi menzára emlékeztetett, az ételek színvonalában is. Érdekes, hogy a 4 nap alatt egyszer sem kaptunk olyan ennivalót, amit nálunk nem szokás fogyasztani.

Előzmény: chocho (11924)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!