Keresés

Részletes keresés

Jenny baba Creative Commons License 2010.07.09 0 0 49289

Szia Werder03!

 

Várom majd a beszámolódat eddig 90%, hogy mi is a Ruspinába megyünk. Már alig várom:)

Előzmény: Werder03 (49286)
cs.gizi21 Creative Commons License 2010.07.09 0 0 49288
Szia!

Üdítőt nagyon sok helyen lehet kapni hűtöttet is, arra kell figyelni hogy mindig szatyorba kell bevinni a szállodába!
A Slim center sincs nagyon messze a szállodától ez egy bevásárló központ inkább ruha légkondis.
Kis boltok minden szálloda környékén vannak, mi még távolabb a Jinenebe voltunk kétszer és egyik alkalommal fp.-on és még itt is volt a szállodával szemben egy kis bolt ahol az alapvető dolgokat bevásároltuk.
Előzmény: gjessica (49263)
GYURMÓKA Creative Commons License 2010.07.09 0 0 49287

Szia !

 

Sajnos ez előfordulhat bárhol a világban, de nem kell gondot csinálni belőle. Ha határozott vagy, megszeppennek, és itt az Orientben pl. azért nagyon pimaszkodni

nem mernek a vendégekkel .

 

 

Üdv

 

Gy 

Előzmény: gjessica (49262)
Werder03 Creative Commons License 2010.07.09 0 0 49286
Szia Emőke,
köszönöm az eddigi hasznos infókat. Közlekedésre tehát a taxit javaslod? Olvastam vonatról is. Mi az a dottó?

Borravaló gyanánt mennyit szoktál adni?

Az All inclusive ellátás hogy megy a Ruspinában? Írnál ezekről picit bővebben?

Köszi, üdv, Werder03
Előzmény: Emőke1 (49234)
klari50 Creative Commons License 2010.07.09 0 0 49285

Szia raczkevi!

Visszavágyunk? Visszavágyunk?  nem csodálom....

No, ezt nézd meg:

 

http://utazas.invia.hu/tunezia/nabeul/les-pyramides/tour-192062/?id=11869647

 

Én voltam a Pyramidesben -igaz, nagyon régen- de jó kis hely!

Előzmény: raczkevi (49284)
raczkevi Creative Commons License 2010.07.09 0 0 49284
Köszi, megnézzük!
Előzmény: sanona (49277)
kosaarka Creative Commons License 2010.07.08 0 0 49281
Szia! Úgy tudom, hogy a Medina Tours Monastirba induló járata délután 16-17 óra körül indul oda és dél körül vissza.. pénteki napokon. Jobb, ha rákérdezel az irodánál.
Lehet, hogy főszezonban már más időpont van, de a charter járatoknál amúgy is bizonytalan az indulás..főleg főszezonban..
Előzmény: penge boris (49279)
kosaarka Creative Commons License 2010.07.08 0 0 49280
Igen, a jatt, vagyis a baksis teljesen természetes, főleg keleti és déli országokban és ne csodálkozzatok, nagyon keveset keresnek. Amúgy meg itthon is adunk borravalót...mi a baj ezzel?Szerintem nem kell sajnálni azt a pár Dinárt, mindenki jobban jár...
Előzmény: Törölt nick (49268)
penge boris Creative Commons License 2010.07.08 0 0 49279
Elnézést, hölgyeim és uraim,
valami udvariatlanságot követtem el, hogy nem válaszol senki?

Azt szeretném tudni, hogy
Mindenkit hajnali-éjszakai repülővel utaztatnak manapság vagy vannak barátibb megoldások is valahol?

Köszönöm.
Előzmény: penge boris (49258)
PAgi73 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 49278

Mi a véleményetek az El Mouradi Palace szállodáról?

Mégse a Palm Marinába mennénk.

Előzmény: PAgi73 (49250)
sanona Creative Commons License 2010.07.08 0 0 49277
10-étől láttam, van gyerkőcökre kedvezmény is
Előzmény: raczkevi (49276)
raczkevi Creative Commons License 2010.07.08 0 0 49276
Aug 9-től nem láttam, a szabik miatt az a hét sajna fix, de rajta leszek!!
Előzmény: sanona (49275)
sanona Creative Commons License 2010.07.08 0 0 49275
Medinának van most akciója, a keret mintha elég lenne, nézd meg az akcióknál
Előzmény: raczkevi (49274)
raczkevi Creative Commons License 2010.07.08 0 0 49274

Augusztus 09-től egy hétre visszamennénk Tunéziába, max 300 ezer van rá- és 2 felnőtt 1 4 és egy 8 éves gyerekkel.

FP is esetleg, de AI lenne ideális- tudom ennyiért, de hátha valakinek valami előtte közbejön..

Extra-ultrabrutálüberlaslastseconjd út is játszik, de ha valaki tud valamit írjon légyszi mailt!!!!

 

 

Köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.08 0 0 49273
Előzmény: Törölt nick (49271)
Emőke1 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 49272
Kartagonál nézzen szét, vannak helyei.
Előzmény: Törölt nick (49271)
Emőke1 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 49270
Persze,ez szegény Törökországba,meg Egyiptomba menőknek borzasztó.
Csak gondoltam ide is felrakom, ha valaki hezitál, válassza Tunéziát,meg a jól bevált régi irodákat.
Előzmény: Törölt nick (49269)
kvalcsi Creative Commons License 2010.07.08 0 0 49267
Budapesten a Tescoban!
Előzmény: gjessica (49263)
Emőke1 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 49266
"Hírek
A MAI NAPPAL MEGSZÜNTETJÜK UTAZÁSSZERVEZŐ TEVÉKENYSÉGÜNKET!
2010.07.08.

Tisztelt Utasaink, Partnereink!

A Karya Tour Kft. a mai nappal kénytelen megszüntetni utazásszervezői tevékenységét a beutaztató cég fizetésképtelensége miatt.


A döntés hátterében az a tény áll, hogy a Karya Tour Kft. utasait fogadó Sunspot incoming operator a mai naptól nem képes kiszolgálni utasainkat a célterületen.

Cégünk Atlasz Biztosítónál - a QBE Insurance Europe Limited Magyarországi Fióktelepe - rendelkezik külföldi utazásszervezői tevékenységre vonatkozó felelősségbiztosítással.

Hangsúlyozni kívánjuk, hogy a gyors és váratlan, de szükségszerű döntés hátterében az áll, hogy lehetőleg egyetlen utasunk se maradjon a célterületeken szükséghelyzetben és bizonytalanságban.

Irodánk munkatársai mindent megtesznek a kárrendezés zavartalanságának biztosítása érdekében és ehhez kérjük tisztelt utasaink és partnereink közreműködését.

Az utasok kárigényeiket a QBE Magyarországi Fióktelepénél az alábbi elérhetőségeken jelenthetik be:

Telefon: 06 1 460 15 00



Fax: 06 1 460 15 18

Törzs utasainknak és partnereinknek ezúton is köszönjük eddigi bizalmukat!

Budapest, 2010. július 8.

Karya Tour Kft."


Karyatour honlapjáról, még jó,hogy mi Tunéziát választjuk mindannyian.
Elképesztő nem?
vajdai Creative Commons License 2010.07.08 0 0 49265

Sziasztok!

 

Megjöttünk mi is szerencsésen.

A mgeorgiáékkal voltunk egy szállodában. Mivel Ők előbb megjöttek írt egy szép és részletes beszámolót a nyaralásunkról.

Minden úgy volt ahogy leírta. Most van egy kis egészségügyi problémám de holnap a beszámolót kiegészítem a magam oldaláról. Csak további szépeket tudok írni.

Klári50!

Ugyan még nem olvastam vissza de gondolom a legrosszabb történt veled amíg mi nyaraltunk.

Akkor ha valóban ez tötént akkor jó döntést hoztál.Külön puszillak

   

Csupesz Creative Commons License 2010.07.08 0 0 49264

Szia Ritus!

 

Mi 1 hét múlva megyünk a Garden Parkba, tudnál töb infót írni róla? Ma fizettük be, mert mindenképpen el akartunk utazni valahoa, és ez még megfizethető volt. .. vagy kár volt????

 

Sajnos nagyon rosszakat olvastam eddig a szállóról.

 

Köszi, Jutka

Előzmény: Ritus79 (48034)
gjessica Creative Commons License 2010.07.08 0 0 49263
Most nézem kartagot oldalán az orientet már csak 24-re van leghamarabb 8 napos. Nem hiszem hogy sok esélyem lenne arra hogy ezt beakciózzák...
Közelben van valami bolt, étterem, gyorsétkezde(kfc, mc donalds stb.)? Üdítőt lehet valahonnan olcsón bevinni?
Előzmény: GYURMÓKA (49261)
gjessica Creative Commons License 2010.07.08 0 0 49262
Köszönöm a beszámolót, nagyon hasznos. Na én biztosan nem osztogattam volna a borravalót, anélkül is elkellene látni a vendéget. Tavaly a Morganában történt velem, hogy egyik reggel korábban mentem a medencéhez és lefeküdtem egy napozóágyra (amin semmi foglalt jelzés nem volt). 8-kor jött medenceman és elakart zavarni, mert én nem fizettem neki... Végül eléggé leordítottam mit képzel, maradtam az ágyon, de megtudott volna ölni a szemével. Felháborító mit képzelnek.
Előzmény: GYURMÓKA (49261)
GYURMÓKA Creative Commons License 2010.07.08 0 0 49261

Sziasztok !

 

Akkor néhány szó az Orient Palace-ról. Mivel voltam már többször Tunéziában, más-más szállodákban , van összehasonlítási alapom. Június 22-29-között voltunk a Kartagó Tourssal, akciós alapár: 69.900-Ft , de ki kellett várni az utolsó percig. Kedden indultunk, és előző hét csütörtökön akciózták le erre az összegre. Egy régi szállodáról van szó, a szobában a bútorok kicsit kopottak, de lényegében tágas, kényelmes volt a szoba. (tengerre néző szobát a recepción lehet intézni , "némi " bakfis fejében -felesleges idehaza befizetni. ) A kert tiszta, rendezett, a medence kellemes, úszásra is alkalmas, külön rész le van kerítve a gyerekeknek. Van egy hatalmas  fedett medencéje, ami nagyon klassz, és van fitness terem is -(fizetős) .

A tengerparttal kapcsolatos hírek részben igazak. Valóban nagyon keskeny a part, egy sor napágy fér el, viszont a víz tiszta  (és kellemesen hideg volt -most már szerintem jó) , és egyáltalán nem hínáros. A kertben  és a parton a napágyak ingyenesek .Napközben és este  animátorok szórakoztatták a nagyérdeműt, lelkesek voltak,de nagyon gyenge műsorokat produkáltak. A konyhájuk nagyon jó , gazdag a választék ,eddigi tunéziai útjaim során a legízletesebb ételeket itt ettük . A takarítás teljesen rendben van.

 

Összehasonlítva a 3 *-os Marhabá-val:  A Marhaba kertje sokkal szebb, a tengerpart sokkal szélesebb. Az Orient külső és  belső medencéi jobbak, mint a Marhabában. Az ételek jobb ízűek az Orientben, nagyobb a választék is. Összességében meg voltam elégedve az Orienttel is , bár az 5*-os színvonalat már nem üti meg, de 5-10 évvel ezelőtt még  megfelelhetett az elvárásoknak.  

 

Hogy némi gondról is írjak: a pincérek  az étteremben nagyon pofátlanok. Mivel a hotel 80-90%-a all inclusive -os , feltehetően nem kapnak sok borravalót, így megpróbálják kikényszeríteni. Ha valaki nem ad, le se sz**ják, fél órákig várhatsz

asztalra, késre, villára, sörre , levegőnek néznek. Eleinte nem zavart a dolog, de

amikor 40 percet kellett várni a sörömre, már kezdtem ideges lenni. Egyik alkalommal, déli 12-kor a pool  bárnál közölték, hogy nincs kiszolgálás, mert a dolgozóknak "ebédszünet" van .Ilyenről 5*-os hotelben még nem hallottam. A pincérek egyébként figyelik, és számontartják, hogy ki jattol. A 4. naptól egy huszárvágással elkezdtem osztogatni a borravalót. Attól  kezdve tejbe -vajba fürdettek, és az utolsó este majdnem összebalhéztak, hogy melyikük  asztalához üljek.

 

 

Mindezek ellenére ajánlom ezt a szállodát mindenkinek!

 

Ha van még kérdés, csak bátran !

 

 

Üdv

 

 

Gy 

 

Előzmény: gjessica (49257)
Jobblator Creative Commons License 2010.07.08 0 0 49260
Sousse-El Jem

2010. 07. 01. csütörtök

 

Előző nap megnéztük, hogy hol található a vasútállomás, ahol próbáltuk kideríteni, hogy mikor indul a vonat. Az állomás kinézete szocreál jellegű, még a mi MÁV emblémánkhoz hasonlatos szárnyacska szerű, jelzést is felfedezhetünk rajta. Az állomás belseje viszont teljesen modern és tiszta. A mérete nem nagy, mintha Sousse egy kisváros lenne. (Nem nagyon utazhatnak vonattal, igaz miért is tennék 120 HUF körüli benzinárnál, aki szegény az ezt sem engedheti meg magának a középosztály meg autózik.) Nálunk Zalaegerszeg rendelkezik hasonló állomással. Adott egy nagyváros, de nincs átmenő vasúti forgalma. Az állomás medina mellett található, a Prima Life Karawan szállodától erős 5 perc gyalog. A vonatunk 8 óra körüli indulását sikerült csak kideríteni. Kifüggesztett menetrendet nem találni az állomáson, csak egy készséges, de nyelveket nem beszélő információs kisasszonyt.

Reggel háromnegyed nyolc körül kibattyogtunk az állomásra. (Már akkor éreztük, hogy meleg napunk lesz.) Számítógépen nyomtatott jegyeket kaptunk. A jegy ára egy útra: 4,450 TD volt. (Jobb, aprót adni, mert a váltópénzt a visszajárónál szeretik elsinkófálni.) A jegyen szerepelt a vonat indulása 8.07. A vonaton nem volt hely, eleve sokan utaztak rajta és a felszálló arabok ügyesebbek voltak nálunk. A vonat állapota se nem jobb se nem rosszabb a hazaiakénál. A kalauz egyenruhája viszont egyértelműen jobb kinézetű mint nálunk. Ami nagyon fontos előnye a vonatuknak, hogy működőképes légkondicionálása volt. Az út háromnegyedórát tartott. El Jem volt az első megállója. Az állomásról látszódik az amfiteátrum csodás épülettömbje. A főutcán befelé gyalogolva, az egyik élelmiszer üzletben vettünk vizet. Egy kicsit drágább mint a Sousse-i teszkóban. (1l – 110 HUF) A belépő 8 TD, kellett volna 1 TD  ért fotójegyet is venni, de aki azt árulta épp nem volt a helyén. Az épületben szabadon lehet sétálni, fel lehet menni magasra és le lehet szállni mélyre. Nagy előnye a szervezett utakhoz képest a magánútnak, hogy nem hajtanak, szabadon bejárhatod, mert nincs időkorlát. A jegy árában benne van a múzeum megtekintése is ahol csodálatos mozaikpadlók vannak kiállítva. Egy kicsit macerás odajutni, de érdemes. Visszafelé „luázzsal” mentünk -ez egy érdekes szolgáltatás-. Egy autóban 7 fő + vezető utazik az ára 4 TD/fő (gyerek is, alku erre nincs). Amíg nincs meg a létszám nem indul el. Az állomás a mecset előtt elhaladó utcából nyíló udvar, majdnem a mecsettel szembe van, csak pár ház. Mi elmentünk mellette. Az udvaron nagyon gyorsan kiderítik, hogy hová tartasz és már irányítanak is a megfelelő autóhoz. Erős félórás autópályázás után megjöttünk a Sousse-i „luázsállómásra”. Ami a város déli szélén található. A sárga taxik már sorban várják, hogy vigyék az érkezőket tovább. (Mi 4 TD ért jöttünk haza a szállodához, lehet, hogy ment volna 3 TD-ért is) Az ebédre már itthon voltunk, egy délelőtti program volt megjárni El Jemet. Nem volt annyira fárasztó, félelmetes és undorító. Nagy előnye az olcsóság és a szabadság. A város oly kicsi, hogy gyalog is nyugodtan bejárható.

gjessica Creative Commons License 2010.07.08 0 0 49259
Még kérdezném melyik utazási irodával, mennyiért tudtatok menni?
Előzmény: GYURMÓKA (49254)
penge boris Creative Commons License 2010.07.08 0 0 49258

Sziasztok!

 

Már olvasgatlak egy ideje benneteket, de most kérdeznék is valamit, ha nem bánjátok.

 

Előrebocsátom, hogy tavaly mi is Tunéziában nyaraltunk (Hammamet, Dino Club El Fell, a tömegtől eltekintve tökjó volt), idén is mentünk volna Tunéziába, ki is néztem a megfelelő szállodát részben az itt olvasottak alapján (El Mouradi Mahdia), de a repülő indulása elbizonytalanított.

 

Szóval a kérdésem: Budapestről minden repülő ilyen elcseszett időpontokban indul? Konkrétan oda 7:40, vissza 3:20 (hajnalban)?

Nem tudtok valamilyen olyan irodát, aki valami viszonylag emberi módon utaztatja az embert?

Én magam nem nyafognék emiatt, de gyerekekkel mennénk, és visszafele annyira kipurcannának az éjszakai bumlizástól, hogy az egész nyaralás már azelőtt lenullázódna, még mielőtt kiforognak a csomagok Ferihegyen.

 

A menetrendszerinti repülő meg annyira megdrágítaná, hogy arról szó se lehet.

 

Mi a véleményetek, illetve a javaslatotok?

 

 

Köszi :)

gjessica Creative Commons License 2010.07.08 0 0 49257
Szia Gyurmóka!
Írnál pár sort az Orientről? engem érdekelne...
Előzmény: GYURMÓKA (49254)
maya821 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 49256
Sziasztok! Utazás előtti utolsó dilemmánk: két hotel között vacillálunk, az egyik már egyszer jól vizsgázott (Marhaba 3*), a másik ismeretlen (Orient Palace 5*). A Marhaba a 3* ellenére drágább, de az ár mellett egy korábbi kellemes nyaralás is bizonyítja, hogy remek hotel, finom ételekkel, gyönyörű kerttel, jó fekvéssel. Az Orient Palace tengerpartjáról hallottak kissé elgondolkodtatók, többen kifogásolták hogy a homokos part keskeny és hordalékos, a napágyas rész feljebb, egy töltésen helyezkedik el a kertben. Ezzel önmagában még nincs baj, bár a "szinte a lábunkat nyaldossa a tenger" feeling emiatt kilőve. Ami elrettent, az a hordalék, a mesterséges hullámtörő látványa, valamint a vízbe borult betonbunker, amire emlékszem is egy korábbi parti séta kapcsán, kérdés, hogy ez a hotel partszakaszához képest hol helyezkedik el. Nem először utazunk Tunéziába, nagyrészt mindent bejártunk már, most inkább a pihenés, láblógatás, mintsem az aktív nyaralás a cél. Aki járt már esetleg mindkét hotelben, a véleményével segíthet dönteni. Írjatok. Köszi!
kvalcsi Creative Commons License 2010.07.08 0 0 49255

Szia vitibi!

 

Remélem szerencsésen megérkeztetek és a további napokban is nagyon jól sikerült a nyaralásotok, mint az utolsó bejelentkezésed óta.

Amennyiben lesz rá időd kérlek válaszolj majd az alábbi kérdéseimre.

- A klíma egész nap mehet a szobában vagy csak akkor, ha fenn vagy és beteszel egy       kártyát ami a szobakulcson van?

- A főétkezéseknél az étteremben kötelező a férfiaknak hosszúnadrág vagy elég a bermuda (nem rövid gatyó) is egy pólóval vagy inggel?

- Van-e olyan étterem a szállodában ahol lehet ebédelni anélkül, hogy felöltözne az ember és fürdőruhában is bemehet. (Az El Mouradi Skanes Beachben van ilyen).

- A főétkezéseknél az italt felszolgálók hozzák ki vagy magad mész érte?

- Mindíg azonos pincér van az asztalodhoz rendelve a kajánál vagy váltják egymást?

 

Egyenlőre ennyi jutott eszembe, de nem ígérem, hogy nem fogok még kérdezősködni.

Nagyon köszönöm előre is a válaszod!

Azért számítok majd egy élménybeszámolóra is, szívesen olvasnám!

Üdv.: Valcsi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!