Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.20 0 0 49346

2010-ben még biztosan voltak, mert az egyik kecskéjük megette a kutyának szánt kajamaradékot a kezemből, balról támadott a kerítés mellett! :-)

Legutóbb nem emlékszem, akkor inkább beszélgettünk.

 

Nagyon szépen élnek, takaros kis gazdaságot vezetnek, számomra irigylésre méltóan idillikus az életük, bár biztosan megvannak a maguk nehézségeik.

 

Más lenne a világ ha a mai gyerekek csak legalább egy évet eltöltenének egy ilyen farmon, nagyon nagy nevelő hatása lenne természetesen jó irányban.

 

 

Előzmény: Törölt nick (49345)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.20 0 0 49345

Köszi az infót! Én 2001-ben és 2007-ben jártam ott. Hát igen, a bürokrácia! Már akkor mesélt, hogy milyen falakba ütköztek! De ugy látom az optimizmusukat nem adták fel! Kecskéik vannak még?

Előzmény: Törölt nick (49344)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.20 0 0 49344

Most megfogtál, én négyre emlékszem.

Van egy fotóm, amelyen Tavaszi Széll beszélget a családdal 2012 márciusában, azon van egy pici baba babakocsiban, és két másik lurkó. (egyikük lány, a másik aki háttal áll őt nem tudom.)

Van egy 2010-es fotóm is, azon két lány van. Ha van egy fiuk is akkor biztosan négyen vannak a gyerekek!

De akkor is ha Te 2012 0lőtt már három gyermekről tudtál.

Tiszta matek! :-))

 

1. kép 2012 március

2. kép 2010 nyár.

 

Arról nekünk is meséltek hogy szerettek volna turistaszállást létrehozni itt, Cirkálótanyán de annyit akadékoskodtak a hivatalok hogy -legalább is egy időre- feladták ezt a tervet.

(Hülye aktakukacok, mindennek keresztbe tesznek aminek csak lehet, amiből nem tudnak elég zsetont kicsavarni...)

 

Tevemadár!

 

Most mondanám hogy a kocsma biztosan nyitva van ünnepnapon is, de átfutottam a bélyegzőhelyek fórumát és az alapján nem biztos, írták már többen hogy ünnepnapon zárva volt.

Volt aki úgy oldotta meg hogy a népszerű szállásadó Vilma nénivel áthozatta a szállásra a bélyegzőt erre a napra, de ők ott is aludtak.

 

Ha más nem legfeljebb ha legközelebb majd csináljátok a Regéc-Makkoshotyka túrát akkor bélyegeztek kétszer a füzetbe.

Előzmény: Törölt nick (49342)
timetable Creative Commons License 2015.04.20 0 0 49343

Nagyon köszönöm az információkat mindenkinek! (Bár most úgy néz ki, mégsem Barcika felől jövök, úgyhogy kb. tárgytalan lett azóta a kérdés. Attól tartottam, esetleg olyan üzemi területet találnék az északi oldalon, ahol nem szabad áthaladni. )

 

Garass, az új nyomvonalról írod hogy még nem 100%-os a készültsége...ettől még, ha alkalmas lesz az idő vasárnap, megpróbálnánk végigjárni. Legalább lesz róla friss kép itt a topicon. :)

Kelemérig megyünk majd azon a napon, így az időbe kényelmesen bele fog férni.

Előzmény: garass (49335)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.20 0 0 49342

Zsoltiéknak már négy gyerekük van? Régen jártam arra, meg kellene látogatni őket! Tervezte anno, hogy turista szállást csinál, sátorozó helyet, de aztán nem lett belőle semmi. :-( Ott sátoroztam kétszer is a kertjükben.

Előzmény: Törölt nick (49334)
Tevemadár Creative Commons License 2015.04.20 0 0 49341

Szia!

 

Hú... köszönöm a választ, nagyon! Erre a kisebbségi dologra nem is gondoltam! Pedig nem is olyan régen, itt a fórumon volt is szó róluk...

Nos, ez mindjárt más megvilágításba helyezi a kérdést. Érdemes átgondolni.

 

De, ha már így szóba került a Makkoshotykai pecsételőhely, azt nem tudod/tudja valaki, hogy vajon május1.-én mi tart nyitva? Azaz, ilyenkor hol tudok pecsételni Makkoshotykán kifejezetten?

 

Köszönöm még egyszer a gyors válaszokat mindenkinek! :-)

Előzmény: Törölt nick (49334)
olahtamas Creative Commons License 2015.04.20 0 0 49340

Tegnap a Balatonhenye Szentbékkálla szakaszon jártunk, amit nemrég módosítottak.

Nekem határozottan tetszett a kitérő a Bika-tóhoz, nagyon szép környék.

http://waymarkedtrails.org/hu/?zoom=16&lat=46.90012&lon=17.59258&hill=0.3

 

garass Creative Commons License 2015.04.19 0 0 49339

Örülök, hogy feltetted ezt az egykori képet. Alább már leírtam, hogy régen a Víztároló déli ágában a Bán-patak futott. ez az Upponyi-sziklafal előtt egyesült az Uppony felől, a szoroson át érkező Csernely-patakkal. Az egyesült völgy ma a tároló északi ága, Bánhorváti, a régi Bánfalva felé. Mindkét völgyben kocsiút haladt a feltöltést megelőzően. Erről tanúskodik a kép. Én még túráztam errefelé valamikor száraz lábbal. A képen látható útelágazás nagyjából a Lipóc-völggyel egy magasságban volt, ennek közelében volt egy jó vizű forrás. Ez ma a tófenéken van.

Előzmény: Törölt nick (49322)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.19 0 0 49338

Részemről köszönöm szépen a széleskörű tájékoztatást.

 

Előzmény: garass (49336)
garass Creative Commons License 2015.04.19 0 0 49337

A hétközepi információim szerint a Három-kő-bérc felé az új nyomvonal még nincs teljesen kész. Az előjelzés elkészült, de leálltak vele az ózdiak, mert a bérc környékén több erdei út is van és a Pilisi festésmegrendelés térképmelléklete enyhén szólva használhatatlan. Az MTSZ korábbi GPS-es felmérés trekkjei ugyanakkor hozzáférhrtetlenek. Ráadásul egy illegális K3 jelzés is fel van/volt festve a Sajóvelezdi vadászház felé. Van némi bizonytalanság, ezért úgy tudom egyenlőre nincs véglegesítve ez az útvonal. Bár én is festek egy más területen, nem vagyok napra kész erről. Lehet, megoldódott a probléma. Ezért ezek az információk azóta módosulhattak.

Előzmény: HEV (49319)
garass Creative Commons License 2015.04.19 0 0 49336

A tározó megépülése előtti állapot (annak déli ága) gyakorlatilag a Bán-patak völgye. Ebben futott egy kocsiút a régi Bántapolcsány és Uppony között. Ez az völgy és az út lett elárasztva később. Ennek egy kis része még ma is meg van, a Dédestapolcsányi horgászpart van most itt. Az első két kép ezt az utat mutatja. Ez aztán a festékbánya után befut a tóba.

A mai jelzett betonút és a régi között több helyen van a partoldalban átkötő ösvény, melyet főleg a horgászok használnak.

Az Uppony utáni új nyomvonal valóban látványosabb, bár ez szubjektív. Mert a feltett gyümölcsösnél pl. geológiai rétegek tanulmányozhatók épp az Upponyi-hegység képződésének tanulságaként. A Három-kő-bérc kerülő viszont egy más élményt nyújtó, valóban a 60-as évek OKT útvonalának visszahozása. Legalább is részben.

Előzmény: Törölt nick (49317)
garass Creative Commons License 2015.04.19 0 1 49335

A LÁzbérci  víztároló északi partja minden gond nélkül járható. Bánhorváti után a Vízmű bekötőútjánál van egy buszmegálló. Innen a telepig betonúton, majd a tó partján földúton lehet gyalogolni. Az út gyakorlatilag az Upponyi -szoros sziklafalánál éri el az OKT-Kohász út jelzett utat. De előtte már találkozik egy K3 jelzéssel, amin a Kalica-tető/Herkópáter kereszthez juthatunk. Ez a jelzés fentebb is találkozik az új OKT nyomvonalával egy útelágazás erejéig.

Előzmény: timetable (49315)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.19 0 0 49334

Szeretném neked egy picit más megvilágításba helyezni a dolgot.

Először is amit HEV mondott az úgy is van, ebből a szempontból Vágáshuta a nyerő.

 

Viszont Makkoshotyka egy ci... khmmm, kisebbségi falu, úgy 60-70 %-ban sajnos. Ha ennyire lehet válogatni akkor én innen indulnék, az biztos, mert reggel még a kocsmában és a kiskertekben maximum az alapozás folyik, délutánra szoktak megerősödni a fiúk.

Igaz, én mindkét kéktúrámon délután érkeztem ide, de voltak is alekinnyók a kocsmában rendesen.

 

Vágáshuta pedig egy igazi, békebeli, szoktam volt mondani olyan kéktúrás hangulatú kis falu, ha itt fejezitek be akkor szép lesz az első túrátok vége, ami nem elhanyagolható élmény.

Annál is inkább, mert ha lehet súlyozni akkor a 20 km szebbik fele az nagyjából a Bányi-nyeregtől Vágáshutáig terjedő szakasz,bár az igaz azért hogy a Makkoshotyka-Bányi-nyereg rész sem csúnya, mégiscsak a Zemplénben járunk. :-)

 

Cirkálótanyán egy négygyerekes magyar család él, nagyon vendégszeretőek, érdemes velük szóba elegyedni ha van rá mód. A kutya barátságos volt velünk mindkét alkalommal, igaz mi is barátsággal közelítettünk felé.

 

 

1. Makkoshotyka, a kék bevezet a templomkertbe, itt be kell menni!

2. Cirkálótanya, bélyegzőhely

3. Makkoshotyka feletti mezőről a Sátor-hegyek, az irányt is belövik, mert ott lehet picit kavarni.

 

 

1. Bányi-nyereg bélyegzőhely

2. kilátás a Vágáshuta felé vezető földútról vissza a Sátor-hegyekre

 

Tavaly írtam is egy beszámolót, akkor én a Bányi-nyeregtől mentem Nagyhuta felé, alkalmi túratársakkal, jó kis túra volt!

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=131995410&t=9012640

 

 

Előzmény: Tevemadár (49332)
Csuhás Creative Commons License 2015.04.19 -1 1 49333

Tegnap bejártuk a Bódvaszilas Bódvarákó új okt útvonalat. A vasúti töltés gond nélkül járható, nekem meglepetésül szolgált hogy a sínek is megvannak még. Az új jelzés jelzésalapjai jól követhetően megvannak, a Rákóczi barlang környékén, illetve a rákói letérésnél kék sáv is festve van már. A hidak is gond nélkül járhatók. A növényzet olyan hogy csak a bánya dózer út és a sín kereszteződésénél volt kb 20 30m-en kivágva a bozót. Az vissza fog majd nőni, de a az útvonal más részén nem kell a jövőben sem bozóttal számolni. Végeredményben érdekesebb látványosabb útvonal ez mint a régi aszfalt.

Tevemadár Creative Commons License 2015.04.19 0 0 49332

Kedves HEV!

 

Köszönöm szépen!

:-)

Előzmény: HEV (49330)
vViktor13 Creative Commons License 2015.04.19 0 0 49331

Én itt aludtam anno

 

iglauerpark.hu

 

 

Előzmény: donjuan1984 (49325)
HEV Creative Commons License 2015.04.19 0 0 49330

Vágáshuta kb. 210 m magasan van, Makkoshotyka pedig kb. 140 m-en. Ha a magasabb helyről indultok kicsit kevesebb a szint és ebben az irányban a jelentősebb (kb. 200 m) emelkedőt a túra elején pihentebben tudjátok megcsinálni, később is lesz de az már kevesebb.

Előzmény: Tevemadár (49329)
Tevemadár Creative Commons License 2015.04.19 0 0 49329

Szervusztok Kéktúrások!

 

Bocsánat, hogy így ismeretlenül rontok be hozzátok :-) kérdezni szeretnék. Feleségem és én most kezdtünk kéktúrázni, május elsején a Zemplénbe megyünk, 1 napos túrára és az lenne a kérdésem, hogy szerintetek melyik irányból csináljuk meg a Makkoshotyka-Vágáshuta távot? (Egy napra megyünk, kocsi visz minket - és jön is a "célállomásra" értünk, ezért, szinte mindegy, honnan kezdjük a távot.)

Melyik az izzasztóbb rész?

 

Hörpölin webolaldalán néztünk szintmetszetet, olvastuk a leírását (köszönet érte ezúton is), de nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre.

 

Előre is köszönöm!

 

Tevmadár

donjuan1984 Creative Commons License 2015.04.19 0 0 49328

És ez csak 102 megás? Én meg folyton az 1,2 gigás verziót töltöm le az openmaps.eu-ról :S

 

 

Előzmény: HEV (49326)
rozaa Creative Commons License 2015.04.19 0 0 49327

Bakonyerdő Farkasgyepűi erdészet németbányai vadászháza? Régen az ÜCs-t elfogadták.

Előzmény: donjuan1984 (49325)
HEV Creative Commons License 2015.04.19 0 0 49326

Ez a frissebb, benne van.

http://data2.openstreetmap.hu/garmin/

Előzmény: donjuan1984 (49325)
donjuan1984 Creative Commons License 2015.04.19 0 0 49325

Szerintem jobb lesz az Upponyi szakasz mint a dagonyázós régi :)

Más: Most töltöttem le a legfrissebb OMP térképet és mintha még nem lenne rajta a cserhátsurányi terelés..másnak sem, vagy csak 

én sikerítettem el valamit? :)

Megint más: Városlődön - vagy kicsivel előtte - jól bevált és ha lehet nem túl drága - esetleg SZÉP kártyás - szállást tud valaki ajánlani? :)

HEV Creative Commons License 2015.04.19 0 0 49324

Talán 100 m emelkedő van max. azon a szakaszon, az É-i ági gáttól Upponyig. Nézd meg ezen belül az itinert.

 

Előzmény: timetable (49315)
rozaa Creative Commons License 2015.04.19 0 0 49323

    Az upponyi gyümölcsös.

 

   Talpra magyar!

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.19 0 0 49322

Köszi szépen! :-)

 

Jazzkedvelő, igen az a térkép és a szintvonalak alapján nekem is gyanús hogy bár el lehet jutni az északi oldalon is Upponyba, de csak némi hegymászás árán, ugyanis a térképek szerint azokon át vezet út (ösvény) Uppony felé azon az oldalon is.

 

Az aszfalton gondolkoztam picit, ugyanis egykoron itt egy ypszilon-elágazás volt, amelynek egyik ága Bánhorváti felé ment, másik ága Uppony felé.

Lehet hogy a túloldalon kibukkanó ág a Bánhorváti út volt? A völgytalpon tovább futó upponyi út akkor víz alatt van a szorosig.

 

1955-ben így nézett ki a Lázbérci-víztározó helyén az útkereszteződés.

 

forrás: FORTEPAN

 

 

Előzmény: jzp2107 (49318)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.18 0 0 49321

Elég hülyén rakja be mostanában a képeket az index, de ha ráklikkelünk, jobb a helyzet.

Előzmény: Törölt nick (49320)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.18 0 0 49320

Én a Dedevárat keresgéltem egy darabig a víztározó oldalában, van több földút is. Putnok felől érkeztem, és Uppony felől közelítettem, de mivel én felmásztam "várhegyre", így nem tudom, lent körbesétálható-e - nekem gyanús hogy nem. Viszont a betonúttal párhuzamosan - ahol megy a K jelzés - lejjebb van egy vékony ösvényszerűség, az nem tudom végig járható-e, vagy csak szakaszosan. Eléggé meredek a partrész egyes szakaszokon, így lehet, csak a fentről leereszkedő horgászoknak vannak kisebb összekötő sétányok.

 

Nekem Upponyon a szállásom az upponyi turistaházban volt A tulaj nem itt lakik, így egyeztetni kell, nem élnek egész évben ott. Viszont csinálnak reggelt amit kérsz. Hajnalban itt elég nehéz kaját szerezni :-(. Legalábbis amikor én voltam ott, akkor nem volt sokminden nyitva :-(.

 

 

 

 

 

Előzmény: timetable (49315)
HEV Creative Commons License 2015.04.18 0 0 49319

Ők festették az új utat Uppony térségében, hitelesebb forrást nem nagyon találsz.

Előzmény: timetable (49315)
jzp2107 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 49318

hú, de jó ez az utolsó kép a gyümölcsössel!!

Előzmény: Törölt nick (49317)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.18 0 0 49317

Amennyit én tudok segíteni:

 

A víztározó északi oldalán fut egy földút, amely nagyjából a Dedevár körüli szikláknál úgy tűnik hogy véget ér.

Namármost, a régi Uppony felé vezető aszfaltutat elárasztotta 1968-ban a víztározó, Dédestapolcsány felől itt tűnik el a régi országút a vízben:

 

 

Ez jelezve is van a térképeken is.

Viszont azt az útszakaszt én nem látom sehol jelezve amely éppen a Dedevár környékén bukkan fel a vízből, és elméletileg onnan Uppony felé tart, ez pedig annak az útnak a folytatása amely a fenti képen eltűnik a vízben, azaz a régi upponyi út "túlsó" szakasza, az Uppony felőli része.

Lombmentes időben fotóztuk:

És mintha jobbról (amerről Te is fogsz érkezni) ide érkezne egy másik út is, a földút.

Ez egy elmélet, talán garass tudná a frankót megmondani.

Őszintén szólva az a környék engem is nagyon érdekelne...de majd egyszer. :-)

 

Ami az új útvonalat illeti (Háromkő-bérc, Kalica-tető stb) annak a járhatósága biztosan sokkal jobb mint a régi elhagyott gyümölcsösben futó saras mélyúté volt, mindössze annyi a baj vele hogy hosszabb pár km-rel, cserébe viszont nagyon szép lesz.

Irigyellek, na! :-)

A kéktúra egykori útvonala ez egyébként amely a kezdetekkor itt volt felfestve.

 

ilyen a régi út, ezek a képek az első kéktúránkon készültek 2010 tavaszán, szügyig érő sár volt.

Azért is tudtam innen fotózni, mert kimásztunk a mélyútból, ugyanis járhatatlannak bizonyult. Az új út jobbra, körbe a hegygerincen vezet végig.

 

 

 

 

Előzmény: timetable (49315)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!