Keresés

Részletes keresés

ki vagyok váncsi Creative Commons License 2014.02.19 0 0 2612

A csavarkivétel nekem ugyanolyan körítéssel zajlott, mint az "eredeti" műtét: zuhanyozás, lábfertőtlenítés, kórházi hálóing, a műtőben műtős sapka, szájmaszk.

Én a hálóing alatt hagytam a fehérneműt, ez szerencsére maradhatott - bár a kísérő nővér le akarta vetetni hálóingestül, de a műtős koma rászólt, hogy ambuláns műtétnél ezt nem kell!

Kitöltették velem a "szokásos" papírokat is: legközelebbi hozzátartozó, akit értesítsenek, beleegyezés, stb.

Nem maradhattak a fülbevalóim, nyakláncom sem.

Felvettek kórházi ápolásra 2 napra, mert csak így lehetett hivatalosan (az más kérdés, hogy aláírtam egy "saját felelősségre..." papírt, így hazamentem, de ez a doki előzetes beleegyezésével történt.)

Furcsa volt mindent hallani és érezni, de közben beszélt hozzám a műtős koma, viccelődött, így amikor fájt, azon is hamar túlestem. Egyébként csak az egyik lábam fájt 1-2 másodpercre (akkor csillagokat láttam :( ), de kibírható volt.

 

Előzmény: jparchyka (2609)
Nelli80 Creative Commons License 2014.02.18 0 0 2611

Kedves Ágica!

 

A kérdések és az aggodalmak jogosak :-). 

Szerintem abszolút a doktor úr szava a mérvadó mindenben, pl.  abban is, hogy mikor mennyire szabad ráállni a lábra. Amit mond, egy az egyben, szó szerint követni kell. Én is így tettem, s nagyon szép eredménye lett! :-)

Minden orvos más eljárást és lábadozást tart helyesnek, a fórumon sok véleményt és tapasztalatot olvasni, de szerintem a saját orvosunkhoz érdemes igazodni, hiszen ő műtött és csak ő van tisztában a lábunk pontos állapotával.

Nekem is csak varratszedéskor lett átkötve a lábam. Maga a varratszedés nem lesz vészes, csak egy picit kellemetlen.

A kérdéseket bátran tedd fel a doktor úrnak, mindenre választ ad.

Kitartást péntekig!

Előzmény: Ágica6105 (2610)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.17 0 0 2610

Igy lábadozás közben minden nap felvetődik bennem valami kérdés, kétely, hogy  biztosan jól vigyázok a lábamra??

Annyi félét olvasok itt, már másnap ráállt, két hétig nem állt rá, mi az ami megengedett??

Nincs egyöntetü válasz.

Én már azért a lakásban mászkálok a kezelőcipőben,remélem nem teszek rosszat ezzel.

A tornával kapcsolatban.

Néhol azt olvasom, hogy az első két hétben nem kell, mások azt irják, első perctől tornáztatták a lábukat.

Nem tudom, mi a helyes, nem szeretnék lemaradni olyan dolgokról, ami késöbb behozhatatlan.

Pénteken megyek varratszedésre, tehát ma 11 napja mütöttek. Már nagyon várom.Mindent megkérdezek.

Jaa, a kötözés. Ez is ahány beteg annyi féle.

van aki két naponta járt kötözésre, nekünk a mütét másnap átkötötte a doktor Úr és csak két hét mulva mondta, hogy menjünk ismét, amikor is a varratszedés lesz.

Na mindegy, lehet hogy tul sok időm van most evvel foglalkozni, de annyira szeretném, ha megérné és jó lenne az eredmény, ha már ennyit szenvedünk érte.

Ami még aggaszt, hogy ugye nekem a  mütét elött Austinról beszélt és hogy drót lesz benne.

Mütét után azt mondta a doktor Úr, hogy nem kellett bele tenni.

Én ettől tartok egy kicsit, jobban örültem volna, ah tesz bele drótot. Félek, hogy igy nem lesz olyan tartós és egyenes.

De Ő tudja, bizom benne!!

Majd pénteken már meglátom az eredményt!

 

jparchyka Creative Commons License 2014.02.17 0 0 2609

Akinek kivették már a csavarokat leírná, hogy hogyan zajlik? Akkor is úgy visznek, mint a műtétre egy szál hálóingben?

jparchyka Creative Commons License 2014.02.17 0 0 2608

A kórházban adtak jeget, volt aki vitt magának. Mivel jó volt behozattam a saját jégzseléimet.

 

Előzmény: Ágica6105 (2603)
jparchyka Creative Commons License 2014.02.17 0 0 2607

 

Szia!

Wilson -féle műtétem volt. Műtétre való jelentkezés miatt október 2-án mentem szakrendelésre, az időpontot levélben küldték laborbeutalóval és aneszteziológusi rendelésre időponttal. November 7-én vettek fel az osztályra,másnap műtöttek. A nővérkék aranyosak és leterheltek,kevesen vannak. Az orvosom minden nap jött megnézni és megkérdezte hogy vagyok. A kötözésen fényképeztem a lábaimat, erre az orvosom részletesen elmagyarázta mit hogy vágott,varrt, csavart. Még a röntgen felvételetek is odahozta megmutatni, hogy állnak a csavarok. Meg vagyok elégedve az eredménnyel. Otthon mamuszban járkáltam, az udvarra is mamuszcsizmában tudtam kimenni :-) Kb 4 héttel műtét után sikerült 1 számmal nagyobb sportcipőt felvenni. Most csak a csizmám kényelmes, mert nincs a heg és a csavarfej környékén varrás. Ja, igen már nagyon nyom a csavar. Ha kicsit visszakeresel tettem fel előtte utána képet.

Rossz tapasztalatom nem igazán volt.A kórházi koszt nekem elfogadható minőségre, mennyiségre az ebéd ok, de reggeli és vacsi nagyon kevés. A folyosón van hütő. Az osztályon külön szobákban, de egy folyosón vannak a nők és férfiak is.

Amikor a műtétre jelentkeztem mondta a doki, hogy 10-12 napig bent kell lenni. Nem igazán bántam, otthon biztos nem tudtam volna rendesen pihenni és nem magamat kellett szurkálni. Nem igazán engedtek senkit hamarabb haza, hiába kérdezgették. Egy szobatársam mehetett kicsit hamarabb, de neki ínszalag műtétje volt.

 

Most biztos fogom használni a homeopátiás bogyókat, a műtétkor kiment a fejemből. Félek kicsit a csavar kivételtől, mert most csak helyi érzéstelenítés lesz.

Én az itthoni orvosomat szoktam megkérdezni, Ő homeopata és természetgyógyász is.

Előzmény: nibiru61 (2605)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.16 0 0 2606

Szerintem akkor ne halogasd a mütétet, ha ilyen problémáid vannak.

Sok jó ortopéd orvos van itt Pesten, mindenkimást dicsér, a János kórházban is, és az Uzsokiban is van sok tehetséges orvos.

Én az Ortopéd Klinikára tavaly juniusban telefonáltam a Mády doktorhoz kértem időpontot.

Október 17.re kaptam időpontot, ahol megnézte a lábam és február 5.re kaptam időpontot a mütétre.

Hozzá elég sokat kell várni, de Ő már nyugdijas, és heti két alkalommal műt, és péntekenként rendel.

Egyébként még tanit a Táncmüvészeti Főiskolás, valamint a Balett kar orvosa is.

Ugyhogy 70 évesen nagyon aktiv életet él, de ennek ellenére sosem ideges, és végtelen türelemmel kezeli a betegeit.

Szóval ha hozzá szeretnél menni, akkor már el kell kezdeni intézned,hogy táncolhass a lagzin:)

Máshol kevesebb a várakozás.

Köszi hogy a homeopátiával kapcsolatban irtál pár hasznos tanácsot.

Előzmény: nibiru61 (2604)
nibiru61 Creative Commons License 2014.02.16 0 0 2605

Szia!

 

Köszi, h válaszoltál nekem. :)

 

Megkérdezhetem, h melyik módszerrel műtöttek, mikor, mennyit kellett várnod a várólistán, és hogy mennyire vagy elégedett az eredménnyel? Mi újság a" cipővel"?

Vannak-e jó, vagy rossz tapasztalataid a miskolci ellátással kapcsolatban? .. Nem volt nehéz 2 teljes hetet ott tölteni? Ha valaki hamarabb szeretne elmenni, azt elengedik?

 

Amúgy én jártam homeopátiás tanfolyamra, és azt tanultuk, hogy vágott sebekre az árnica montanán kívül még jó  staphysagriát is szedni. 

Nekem is volt egy műtétem, és már a műtét előtt 3 órával el kezdtem ezeket szedni, és szépen gyógyultam is, noha az én sebgyógyulásaim  hosszadalmasok és csúnyák szoktak lenni.

 

Idézek egy helyről:

"Vágott, metszett sebeknél (üvegcserép, kés, fűszál, nád ejtette vágás) Staphysagriát adjunk! Így a heggyógyulás hamar lezajlik, épphogy csak látható sebvonal marad.

Akkor is alkalmazhatjuk, ha netán sebészeti ellátás, sebvarrás vált szükségessé.

Amennyiben ideget ért a sérülés, akkor semmiképpen nem kerülhető el az orvosi ellátás, de a regenerációt akkor is serkenthetjük Hypericum perforatum adásával, a teljes gyógyulásig alkalmazva.

 

Gyorsabban forr össze a csont Siliceával
Ha törés is bekövetkezik, akkor a ficamnál említett szerek mellett – hiszen mindig sérül lágy rész is – a csontvégek összeforrását segíteni fogja a Calcium phosphoricum, Symphytum és Silicea adagolása. Ezeket mindaddig kell szedni, amíg a gipszkötés ideje tart."

 

Remélem, h én is tudtam kicsit segíteni...

További szép napot nektek!

 

 

 

Előzmény: jparchyka (2598)
nibiru61 Creative Commons License 2014.02.16 0 0 2604

Köszi szépen, h nekem is válaszoltál Ágica!

 

Nem a bütyköm  problémás gyerekkorom óta, hanem  a lábfejem deformálódott el a sok focizás miatt (lánylétemre).

Egyszer futás közben úgy belerúgtam a földbe, h eltört a nagy lábujjam, és mereven forrt össze, majd  kb 40 éves korom körül  egy roppant kényelmetlen műanyag cipőtől nőtt meg a bütyköm úgy, h mára már csak kevés lábbeli jön rá.

Te konkrétan mennyi időt vártál arra, hogy a jelentkezésed után kiírjanak műtétre?

Mert ha sokat, akkor mielőbb indítom az ügyet.

Augusztusban már táncolni szeretnék a nevelt fiam lagzijában ( szép  cipőben :)

Dr Mádyn kívül kit dicsérnek még a SOTE-n? Vagy más budapesti kórházban, pl az Uzsokiban?

 

Köszi a segítséget, gyógyulj meg mielőbb( jó már neked :)

Előzmény: Ágica6105 (2595)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.15 0 0 2603

érdekes,hogy mennyire eltérőek az orvosok javaslatai, mütét utáni tanácsai.

Itt Pesten is az a baj, hogy annyira nincs idő foglalkozni a betegekkel.

Itt már reggel felkeltünk, senki nem jött be, hogy fel állhatunk e vagy nem, a nővérek hozzáállása azért hagy némi kivetni valót!

Remélem azért rendesen vigyázok rá,attól függetlenül, hogy néha felállok.

A jegelést sem mondta senki, vagy azt a varratszedés után javasolják?

Lehet hogy megpróbálom, mert most fáj a bütyök helye.

Előzmény: jparchyka (2601)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.15 0 0 2602

Azt veszem észre, hogy már nem olyan nyil egyenes a nagy ujjam, mint mütét után volt.

Mind ha kezdene megint befelé hajolni:((

Alig várom már hogy menjek kötözésre!

Mi lenne ha a kezemmel kicsit huznám kifelé?

Neeeeeem akarom, hogy igy forrjon össze, alig várom már hogy lássam, mennyire tünt el a dudor!!

 

jparchyka Creative Commons License 2014.02.15 0 0 2601

Műtét után ágytálazni kellett, ha wc-re tolókocsival vittek ki. Kevés nővér van és elég sok dolguk van.  5 nap után a szobában felállhattam,de csak a gyógytornásszal. 1 hét után kaptam egy járókeretet és mehettem ki a folyosóra. Egy nagypárna volt a lábaim alatt folyamatosan, amikor a tolószékbe beültem és nem volt felpolcolva rettenetesen fájtak. Én nagyon szenvedtem.

Utána néztem az arnica ch30-at műtét után napi 2x5 adagban írják. Igaz császárral szült anyukáknak ajánlva találtam, én is szülés előtt szereztem be anno. Most eszembe se jutott a homeopátia, de biztos jobb lett volna. Egyébként inkább vérzéscsillapítóként használják.

Előzmény: Ágica6105 (2600)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.15 0 0 2600

Lehet hogy elkerülte a figyelmem, és már irtad, de nagyon rácsodálkoztam, hogy két hétig bent tartanak Miskolcon a kórházba??

Ez nagyon durva, itt Pesten meg már mütét másnapján ugy dobnak ki mint macskát...

Azért  legalább szerintem egy hétig nem ártana bent lenni állandó felügyelet alatt.

És a kórházban a két hét alatt mennyit engedtek mozogni? ajánlották, vagy inkább semmit?

Én ma vagyok 9 napos, de ma már terigetek, sőt egy tökfőzeléket is összedobtam.

Arnica Montana 30 ch, de rajta nincs semmi, és a neten sem találtam.

Igazából nem ismerem a homeopátiás szereket, csak sokan dicsérték itt, és nem vagyok egy nagy gyógyszer evő, ezért gondoltam erre.

Megvettem, egyszer vettem be 5  szemet a nyelvem alá, azóta nem-

 

Előzmény: jparchyka (2598)
jparchyka Creative Commons License 2014.02.15 0 0 2599

Szia!

Ha zavar a háziorvossal is átköttetheted. Nekem 3 naponta átkötöttek, főleg ha átvérzett.

Az arnica montana milyen hígítású? Attól függően kell szedni. A homeopátiás szerek alkati szerek és a homeopátiával foglalkozó orvos mondja meg melyik neked való és hogy szedjed. Ez nem olyan fájdalomcsillapító,mint pl az algopirin.

Előzmény: Ágica6105 (2591)
jparchyka Creative Commons License 2014.02.15 0 0 2598

Szia!

Nekem Miskolcon volt műtve novemberben mindkét bütyköm. Én Tiszaújvároshoz tartozom és az ottani rendelésre mentem. Dr Berczi Kálmán rendel ott és Ő is műtött, Tb alapon. Miskolcon 14 napig bent tartanak. Én abban a szobába kerültem,ahol dr Papp Miklós betegei voltak, vele is mindenki meg volt elégedve.

Szeptember végén voltam műtétre jelentkezni és november 7-én kellett befeküdnöm.

Itt nem szoktak kezelőcipőt használni, sarkon és külső lábélen lehet járni.

20-án megyek megint 2 napra a csavarok kivétele miatt.

Ha van kérdésed szívesen válaszolok.

Előzmény: nibiru61 (2594)
Nelli80 Creative Commons License 2014.02.14 0 0 2597

Kedves Mindenki!

 

Nem tudom, hogy hasznát tudjátok-e venni, de van eladó magasszárú gyógycipőm és egy bal lábra való bütyökkorrigáló sínem.

A cipő 38-as, kissé magas szárú, sosem hordott, nagyon ízléses kidolgozású, nem tipikus gyógycipős kinézetű.

A bütyökkorrigáló a még nem nagyon kialakult, de bütykösödésre hajlamos lábra jó (éjszakai viselet). 

Akit érdekel bármelyik is, nyugodtan írjon. Képeket tudok küldeni.

 

 

Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.14 0 0 2596

az mit jelent, hogy gyerekkorod óta??

Azóta van bütyök a lábadon?

Ne halogasd,egyre rosszabb lesz, ahogy öregszünk, és a bütyök kihat az egész tartásunkra, járásunkra, a gerincre, derékra.

Előzmény: nibiru61 (2594)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.14 0 0 2595

Szia!

 

Én vagyok most az ügyeletes válaszoló, mert tulságosan ráérek, friss mütött vagyok, egy hetes.

Igy szivesen válaszolok a kérdéseidre.

Egy pillanatig sem halogasd a mütétet.

Nagyon megéri,mondom én ezt ugy, hogy még nem is láttam, milyen lett az "uj" lábam:)

De biztos vagyok benne, hogy annál jobb lesz, mint volt, és abszolut nem nagy dolog maga a mütét.

Inkább az elötte ügyintézés, és az utána hosszadalmas lábadozás.

Általában TB-re csinálják minden hol, szerintem felesleges magán uton keresni orvost, mert nagyon sok profi ortopéd orvos van a kórházakban és nekik ez már szinte rutin mütét.

Tehát kezdésnek el kell menni a körzeti orvoshoz, akitól kérsz egy beutalót az ortopédiára.

Aztán eldöntöd, hol és kivel szeretnéd megmüttetni.

Én Miskolcon nem ismerem az orvosokat, csak Pesten, de lehet, hogy lesz valaki aki tud ajánlani.

Vagy olvasgasd vissza a fórumot, nagy a valószinüsége, hogy lesz olyan hozzászóló, aki arra mütette a lábait.

Aztán ha meg van a doki, kérsz egy időpontot hozzá, ott megnézi a lábad, és megbeszélitek a mütét időpntját.

Ez nagyon változó,  hogy mennyi idő, vannak olyan orvosok, akikhez többet kell várni, máshoz kevesebbet

Nekem konkrétan közel egy év telt el, az időpont kérés és a mütét közt.

Ortopéd Klinika Mády Ferenc doktorúr, fantasztikus orvos, nagy tudásu, a kisujjában van az egész.

Hozzá sokat kell várni, de megéri!

Hát röviden ennyi, hátha még mástól is kapsz tanácsokat!

Előzmény: nibiru61 (2594)
nibiru61 Creative Commons License 2014.02.14 0 0 2594

Sziasztok!

 

Már régen nézegetlek benneteket, mivel én is bütyökműtétre készülök. Közeledik a tavasz, és az edző cipőmön kívül egy cipő se jön a lábamra.:(

Nemcsak hogy van egy hatalmas csontkinövésem, de az egész jobb lábam el van deformálódva( igaz, h gyerekkorom óta) , úgyhogy nem ártana arra se ránézni.

 

Miskolci vagyok, volt valakinek ott műtéte?

Esetleg fel tudnátok sorolni pár "bevált" ortopéd orvost, akihez bizalommal fordulhatnék?

Áruljátok már el, hogy ez Tb alapon működik, vagy inkább érdemes fizetős helyre menni?

Mert én inkább az előbbit választanám.

Mennyi idő kell ahhoz, hogy jelentkezés után műtétre kerüljön sor?

 

Köszi előre is a választ, és jó lábadozást a műtötteknek :)

Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.14 0 0 2593

Köszi Nelli, nem is merném teljesen levenni a kötést, de inkább a fáslit sem bolygatom, kicsit meglazult a kötés, de még egy hetet kibirok valahogy inkább, ugy döntöttem.

 

Előzmény: Nelli80 (2592)
Nelli80 Creative Commons License 2014.02.13 0 0 2592

Kedves Ágica!

 

Célszerű megvárni, hogy a doktor úr kösse át a lábadat, mert a fásli is speciálisan van tekerve, stabilizálja a lábujj helyzetét.

Lehet, hogy azért fáj most jobban az egyik lábad, mint a másik, mert eleve rosszabb állapotú lehetett és a műtétnél jobban hozzá kellett nyúlni. A jegelés a jégzselével nagyon sokat segít.

További jó lábadozást!

 

Előzmény: Ágica6105 (2591)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.13 0 0 2591

Sziasztok lányok!

 

Már egy hete mütöttek, olyan gyorsan megy az idő:)

Ugy hogy Rozim, csak vágj bele minél elöbb, hamar mennek a hetek, és egyszer csak azt vesszük észre, hogy ismét járunk egy sokkal szebb lábbal, amit már nem kell takargatni:)

Most igy egy hét után az a kérdés merült fel bennem, hogy ti átkötöttétek otthon a lábatokat?

Mert tegnap láttam, hogy kicsit vérezhetett valamikor a két ujjam közt, mert kicsit olyan a kötésem.

De a doki nem emlitette, tehát én nem igazán szeretnék hozzányulni, de még egy hét van a varratszedésig, inkább hagyom, ha lehet.

Érdekes, hogy az egyik lábam érzékenyebb mint a másik.Amikor felveszem a cipőt és ráállok, az egyik ugy feszül, ugy érezm, mint ha szét akarna durranni, amásiknál  nincs ilyen érzésem.

Na mindegy, ilyen érzések még sokáig lesznek biztos.

Olvastam itt régebbi irásokban az Arnika Montana nevü fájdalomcsillapitóról, sokan dicsérték.

Nem igazán találom, hogy ezt hogyan kell szedni, mert állitólag a sebgyógyulást is gyorsitja.

5 szem a nyelv alá,de hányszor? és rendszeresen kell szedni, vagy csak fájdalom esetén?

És hányszor egy nap?

szóval mindig van valami amit nem tudok, de most ugye csak evvel foglalkozom:)

Szép napsütéses napot mindenkinek!

Rozim Creative Commons License 2014.02.13 0 0 2590

Kedves Ki vagyok váncsi és Jparckyka!

 

Nagyon szépen köszönöm nektek a sok hozzászólást, és a biztatást ! :)

 

Olyan jó nektek, hogy már túl vagytok rajta!!!

 

Majd még lehet, hogy foglak titeket "zaklatni" :)

 

 

Köszönöm még egyszer!

 

Üdv, és szép napot!

 

Rozim :)

 

ki vagyok váncsi Creative Commons License 2014.02.12 0 0 2589

Szia Rozim!

Nekem a Wilson műtét után 10 nappal szedték ki a varratokat, addig és még 1-2 napig nem érhette víz (amíg leváltak a pörkök).

Utána "bármit" csinálhattam - de csak szigorúan kezelőcipőben és mindig nagy pihenések beiktatásával; értsd ez alatt: vásárlás, főzés, kis séta az udvaron.

8 hét után vezettem (de ha előbb megkérdeztem volna, akkor szerintem lehetett volna már az 5-6. héttől is), ettől fogva dolgoztam is (már 6 hét után nem voltam táppénzen, de még nekem ott volt a kéthetes téli szünet)

A kezelőcipőt is ekkor hagyhattam el (először), onnantól topán és papucs (a jobb csavarom kidudorodó feje miatt én nem tudtam mást felvenni, de itt a fórumon sokan írták, hogy 6 hét után saját cipőben jártak).

Aztán csavarkivét 14 hét után - és megint egy hét kezelőcipő és kímélés. Varratszedésig nem érhet megint víz (holnaputánig :)), de aztán elvileg minden visszazökkenhet...

Bár ma voltam gyógytornásznál, aki szerint azért még el fog telni 2-3 hónap, mire teljesen rendbe jövök - ezen azt értette, hogy amennyit tudom, kíméljem a lábaimat, és az izületeket és izmokat tornáztatni kell (aktív és passzív), hogy az új anatómiai helyzethez igazodhassanak.

Az az igazság, hogy eléggé dagadnak a lábaim, mert szinte egész nap talpalok - ebből vissza kell vennem, ha gyorsan akarok rendbe jönni. Amikor pihentetem, vagyis nem munkában vagyok, hanem hétvége van, akkor semmi probléma nincs - ez is alátámasztja a gyógytornászt.

Most persze úgy tűnik, mintha rengeteg lemondással meg macerával járna ez az egész, de itt most töményen csak a problémás részekről írtam - amúgy ezek belesimulnak a hétköznapokba, elvesznek a mindennapok ezerféle eseménye közt, vagyis szinte nem is veszi fel az ember.

Ráadásul minden nap kárpótol, hogy ránézel a gyönyörűséges lábaidra :)

Előzmény: Rozim (2587)
jparchyka Creative Commons License 2014.02.12 0 0 2588

Szia Rozim!

 

Nekem is Wilson volt és azt mondta a dokim mindent csinálhatok. Én azzal kezdtem mikor mehetek túrázni,mert az új lábaimmal a Rysy-t megcélzom a Magas Tátrában :-)

Tavaly már nagyon fájtak a lábaim.

Ha a seb begyógyult akkor már érheti víz.

Nekem 10hét után mondta,hogy bármit csinálhatok, de óvatosan,fokozatosan terheljem .  3 hónapos kontrollon múlthéten volt röntgen és mivel összeforrt rendesen 1hét múlva kiveszi a csavarokat.

Előzmény: Rozim (2587)
Rozim Creative Commons License 2014.02.12 0 0 2587

 

 

Kedves Ki vagyok váncsi!

 

Nem akar olyan sokáig:) De azt mondta, hogy a lábdagadástól függően kelhetek fel az ágyból. Megkérdeztem a lydokaint, mármint a te eseted kapcsán, de sajnos ezt nem alkalmazza:(

Már én is gondolkodtam, hogy mit lehet majd sportolni... Neked is Wilson volt, ugye?

Azt mondta a doki, hogy 4 hónap után szedi ki a csavarokat. És azután lehet futni, kangoozni stb. Hát jó sok idő....

Mennyi idő után érheti víz? Csavarral a lehet menni strandra, tóra? Úszni egyáltalán? Az nem megerőltető,  Sztem :)

 

Köszönöm minden hozzászólásodat, és biztatásodat!!!!!

 

Szép napot!!!

Rozim :)

Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.12 0 0 2586

Igen én vagyok a motorja a fórumnak, mert ennyire ráérek:)

És most nekem aktuális, igy örülök minden irásnak:)

Már holnap egy hete lesz, hogy mütöttek, azért elég jól megí az idő!

Most itt van anyukám, 78 éves, és ő segit, mivel a fiam is friss mütött, a lányaim meg dolgoznak.

Hát ez van, szörnyü amikor az ember cselekvő képtelen.De mindennap jobb.

Nekem se csavar, se drót nincs benne, igy nem tudom ez mivel jár, de biztos kellemetlen ,Igy ha kikerül biztosan sokkal jobb és könnyebb lesz a mozgás.

Neked mennyi ideje volt a mütéted?  Végül is miért kérdezem, mindjárt visszaolvasom a fórumot:)

 

 

Előzmény: ki vagyok váncsi (2585)
ki vagyok váncsi Creative Commons License 2014.02.11 0 0 2585

Azta!  Hogy megélénkült a fórum!

Úgy látszik, Ágica, te vagy ennek a motorja! Gratulálok, hogy túlestél a műtéten!

Türelem –ez a legfontosabb! Én végig arra gondoltam, hogy ennyi „kényeztetésben” se eddig nem volt, se ezután nem lehet részem, így kihasználtam az időt: kiolvastam egy csomó könyvet, megnéztem a kedvenc hírműsoraimat a délelőtti ismétlésekben, filmeztem, és 20 év után újra kötni kezdtem… Ja, és az egyetlen lehetséges mozgásformát, a súlyzózást gyakoroltam, mert a mozgáshiánytól azért szenvedtem (na, jó, ez az egy J)…

Rozim! Az új orvosod már nem akar 10 napig aszalni a kórházban, ugye?

Vissza ne táncolj a műtéttől, egyáltalán nem félelmetes benne semmi! Nincs fájdalom – ahogy sokan írták itt már -, legfeljebb a műtét után, de kivédhető az időben történő fájdalomcsillapítással. Nekem egészen speciálisan csinálták: a műtét legvégén körbeinjekciózták lidocainnal a lábaimat, ez kb 10 órán keresztül megakadályozta a fájdalmat (mire kiment a hatása, már túl voltam azon az időszakon, amikor egyáltalán lehetséges a hasító fájdalom).

8 napja vették ki a csavarjaimat, majd pénteken lesz varratszedés. Nekem sajnos a jobb lábamon a legmagasabb ponton volt a csavarfej, most meg a heg, így még mindig nagyon nyomja minden régi cipőm – vagyis „rendes” cipőt majd a sebgyógyulás után tudok viselni. De fűtött helyen dolgozom, van egy kis topánom, abban a vadiúj thermoplasztikus talpbetéteim, és minden teljesen jó! Mivel jó az idő, ez „kintre” is megteszi – ha ennyit vártam, majdcsak kibírom még azt a pár napot…

Az én dokim még a csavarkivét után egy hétig kezelőcipőt javasolt, hogy az újra meggyengült csontokat kíméljem, de már ennek is vége.

Apropó: eladom a kezelőcipőm, eredeti csomagolásban, féláron – 37-38-as lábra való, 2 db.

Mindenkinek a legjobbakat!

Nelli80 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 2584

A varratszedésnél még nem szépségdíjas, de legalább szép egyenes lesz. :-) A látvány mindent megér + az utcai cipő viselése sem lesz kínszenvedés.

Érdekes tapasztalatom volt, hogy mivel a lábujj kiegyenesedett, 1 számmal nagyobb utcai cipőre lett szükségem. Korábban 38-ast, most már 39-est hordok.

Előzmény: Ágica6105 (2583)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 2583

Én is alig várom, hogy lássam a bütyök nélküli lábamat:)

Ez ad erőt a mostani szobafogsághoz.

Számolom a napokat, gyorsan el fog telni!

Előzmény: Nelli80 (2580)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!