Keresés

Részletes keresés

joevagyok68 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 11399

230...én győztem !  :-))

Előzmény: Samsam1974 (11398)
Samsam1974 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 11398

220v

Előzmény: Samsam1974 (11397)
Samsam1974 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 11397

Vettem 1 kis fát :-)

 

 

 

 

Mivel megvan kb 3 évre a tűzelőm eladó  2hetet használt 200v 3kw 6tonnás rönkhasitó 

 

 

dubi74 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 11396

Tisztelt Fórumtársak!

 

Tud valaki egy faelgázosító kazánban lévő Tech ST-81i  vezérlőhöz magyar használatit adni?

 

Köszönöm.

Atus65 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 11395

Persze, persze mindenféleképpen jobb, csak a tisztesség kedvéért morgok.

Már az is nagyon király, hogy nem kell 1/2 óránként tenni a tűzre, a 32kg is majdnem befért egyszerre, 2 hasábot kellett kb. a 3.órában rátenni, mert nem fért elsőre.

Még arra leszek kiváncsi, ha beindul a szezon és nem 20c-ról kell felfűteni a pufikat, hanem 35-40C-ról, akkor hogy alakul a "hatásfok", bár akkor meg a lakás fűtés huuza meg.

Na meglátjuk.

Előzmény: joevagyok68 (11394)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 11394

Megvan az valahol ! 

A laborban mindenféle képpen..

Amúgy meg :

- felfűtötted a kazán "vasát", vizét

- csöveket, abban lévő vizet

- a kazánházad is melegebb lett...

 

Gondolj arra, hogy a vegyeshez képest 30%-al kevesebb fával beéri. De lehet, hogy még egy kicsit többel is....

Úgy már jobban teccik ?  :-))

 

Előzmény: Atus65 (11393)
Atus65 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 11393

Köszi a gyors számítást, persze érthető....

 

A fa 2 éves csont száraz, műszer 0% nedvesség tartalmat jelez, szellős vízmentes helyen volt tárolva,a "cipő 42-es méret csont száraz volt".

ESBE 60C van beszerelve, így a kazán visszatérő végig 60c-vel üzemelt, a pufi visszatérő az utolsó 1/2óráig 20-22C volt, akkor kezdett emelkedni 60C-ig.

 

Na most akkor hol van a beharangozott 80-85 %-os hatásfok, ez is csak egy parasztvakítás.

 

 

Előzmény: joevagyok68 (11392)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 11392

A cipőnek mekkora volt a nedvességtartalma, és mennyi az energia tartalma ?  :-))

A fáé azért fontosabb lenne...

 

Jobb lett volna több helyen mérni a hőmérsékletet, .... a puffer visszatérőt is jó lett volna tudni...mert ugyi nem tudjuk, hogy a 60 fokos hőmérő alatt hány fokos volt tulképpen a víz hőmérséklete !

Lehet, hogy végig 60...vagy hidegebb.

Mind1 60 fokkal számolva:

Ha a fát száraznak, és 4,2kwh/kg energiatartalmúnak vesszük, és ugyan úgy számolunk mint régen -csak a puffer vizére leadott teljesítménnyel számolunk, és nincs benne a felfűtési veszteség, csövek, puffer vas stb - akkor 65 % a hatásfok.

KB ennyi szokott lenni általában az elgázosítóknál.

 

Nálam talán kicsit kevesebb volt (60-61%)....de az lehet, hogy a cipő miatt van !   :-))))

Vagy lehet azért mert aránylag kicsi a puffer (DC22 vs 970liter), ezér arányaiban  nagyobb a felfűtési szakasz a tényleges pufferre dolgozási szakaszhoz viszonyítva...így ha nagyobb a puffer - mint nálad - a hosszabb,  már  jó hatásfokó szakasz javít az össz hatásfokon...

EZ érthető volt ?  :-))

Előzmény: Atus65 (11391)
Atus65 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 11391

Szép napot!

 

A mult pénteken felfűtöttem a pufikat (főpróba) (1400l) 20-20-20C-ról, 80-80-60C-ra, mértem 32kg bükkfa fogyott + "1pár cipő". 3,5-4 óra kellett a C30S-nek. Lakásfűtés ugye még nem volt, csak egy kis melegvíz készítés.

Szerinted(tetek) ez jó hatásfok?

 

Előzmény: joevagyok68 (11389)
pohikopó Creative Commons License 2012.09.17 0 0 11390

Szerintem 1 megrakás gyertyánnal és felfűti 3-4 óra alatt.

Előzmény: dancika87 (11388)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.09.16 0 0 11389

Attól függ, hogy mennyi meleget kér közben a ház..

ÉS kérdés , hogy hány fokról ? Ami ugye függ, hogy hány fokos vízzel tudsz még, fúteni, tehát hány fokos az előremenőd, és ezáltal meddig hül le a puffer.

2000 literes puffer, Dc32, puffer 40 fokig kifogyasztva, majd 80 fokig felfútve (Dt40) :

kb 3 óra alatt lehet felfűteni, úgy hogy a csak a puffert fűtöd a kazánnal.

 

Mivel nem tudsz gáz fogyasztási adatokat, amiből saccolni lehetne a hőigényt, ezért érdemes lenne kiszámoltatni a ház hőigényét .

Vagy érdeklődni hő)szigetelésesben.....ha szépen megkéred nopanick olvtárst biztos segít....

 

Előzmény: dancika87 (11388)
dancika87 Creative Commons License 2012.09.16 0 0 11388

köszi!

de azt mennyi idő lenne vele kifűteni?

 

Előzmény: pohikopó (11387)
pohikopó Creative Commons License 2012.09.16 0 0 11387

ekem néha kevés a dc25-höz az 1000 literes pufi. A 32-es jó elgondolás, de 2000 liter pufi kell hozzá szerintem...

Előzmény: dancika87 (11383)
Cgabesz74 Creative Commons License 2012.09.16 0 0 11386

Viadrusal talán szerencsésebb lenne a Vigas 40 S-t összehasonlítani, 700 E körül.

Bár természetesen szabályozottság szempontjából egy lapon sem említhetők!

Befúvó ventilátor problémáról 1 bejegyzésre emlékszem!

Minden kazán a jó szárazfát szereti, tapasztalatom szerint a faelgázban is el lehet tüzelni egyéb anyagot (én is ezt teszem).

Saját szervízes hatáskörömben a legidősebb Vigas kazán 10 éves, egyenlőre nem úgy tűnik, hogy cserére szorulna, 7 évesen cseréltünk benne fúvókát!

Természetesen előbb szigetelés, kazántól függetlenűl minden elszökő hő veszteség, és pazarlás!

Előzmény: krisztian98 (11384)
krisztian98 Creative Commons License 2012.09.16 0 0 11385

Ui: Udvözlöm a régi usereket, anno akikel a napenergiás topikban voltunk.

krisztian98 Creative Commons License 2012.09.16 0 0 11384

Sziasztok,

 

Jövőre családi ház felújításban gondolkozok.

 

A kérdés a következő megéri-e vigas 40LC-t venni?

Az ára olyan 900eft körül mozog.

A Viadrus öntvény kazán pedig 300e körül van. 40Kw körül.

 

A kettő között van 600eft különbség.

 

Tudom, hogy a Faelgáz szép és jó, mag jobb a hatásfoka, de viszont 20-30 évet ki fog bírni (szerintem 15év kellene, hogy megérje)?

 

Olvastam, hogy vannak olyanok, akiknek csapágyas lett a befúvó ventillátora a finom pór miatt.

Mondták, hogy azért, mert poros volt a pince, de a kazán egy hamú, por termelő berendezés.

Utánna ott a beton fúvóka, ami szintén használódik. (Tudom ki lehet cserélni vasra, vagy öntvényre)

Ott van az, hogy a fának tökéletesnek kell lennie.

Viszont az öntvényben meg mindent el lehet tüzelni (Fahulladék, szórólapok stb.)

 

Tényleg megéri? Az tudom, hogy akki használ valamit, annak általában öröme telik benne, gondolom itt a fórumon többségében ilyenek vannak.

 

Az a 600eft-ot, nem lenne esetleg érdemesebb hőszigetelésre költeni?

 

Bocsi az esetleges negatív hozzáállás miatt.

 

Köszi:

Krisztián

dancika87 Creative Commons License 2012.09.16 0 0 11383

Sziasztok!

Fűtés korszerüsítésbe kezdek!Régi szilikát 10x10m es családi ház semmi fűtés csak minden helyiségbe 1-1 kémény!

Központi fűtést szeretnék!puffertárolóra meg radiátorokra gondoltam!

alul 5 cm lépésálló nikecell lesz+a födémben 20cm üveggyapot!90m2 nettó terület 2,6m belmag., 234 m3 kell befűtenem a kazánház ebbe nincs benne de oda nem is tennék radiátort. 

A probléma hogy hétköznap 5-17 óráig nem vagyok otthon!

És jólenne ha a maradék otthontöltött időt nem a kazánban kéne töltenem!

 

Ezért kellene egy jól vezérelhető fűtés!Én 1000 literes pufferre és egy atmos DC 32 S-re gondoltam!????

 

Ha 17 órára hazaérek mikkorra fűtöm ki a tartályt?

Ha pl 17kor megrakom a tüzet + 22kor telepakolom reggelig 04:45 lessz e parázs hogy újra csak rakni kelljen rá!

Esetleg nappal is kibír e 12 órát parázsal hogy este se kelljen tüzetrakni?

Hogy kell fűtenem hányszor kell egy ilyenre kazánra fát rakni?

Vagy az az egyszerűbb ha reggel nem is teszek rá mert a puffer úgyis meleg, és csak délutántól estig (22kor megrakom)?

 

Légyszíves segítsetek!

ganjapower Creative Commons License 2012.09.14 0 0 11382

HIBAELHÁRÍTÁSI ÚTMUTATÓ – LADDOMAT® 

 

A Laddomat 21 kopogó hangot ad ki

Ha a Laddomat 21 kopogó hangot ad ki, azt szinte minden esetben a visszacsapó szelep okozza, ami időnként, vagy másodpercenként kinyílik, majd visszazáródik.

Tapasztalatunk szerint ezt mindig egy, vagy több, a rendszerben ragadó légbuborék okozza.

Amikor a Laddomat 21 szivattyúja beindul, vagy a hőszabályzó szelep kinyílik, nyomáskülönbség jön létre, és az így keletkezett légbuborék rugóként működik, így a visszacsapó szelep kinyílik, majd visszazáródik.

A levegő gyakran a kazán, a tartály, vagy a hősugárzó-kör szellőztetetlen részein szorul be. A padlófűtés-rendszerek különösen problémásak ilyen szempontból, mivel a csövek nem mindig vannak azonos magasságban elhelyezve, így sok az olyan hely, ahová beszorulhat a levegő.

Légtelenítse a padló alatti hurkokat úgy, hogy egyszerre csak egyet indít be, a lehető legnagyobb szivattyú-sebességgel.

 

Nyomástartó tágulási tartállyal rendelkező rendszer

Gyakori okként nevezhetjük meg továbbá azt, hogy a nyomástartó tágulási tartállyal rendelkező berendezések üzemi nyomása túl alacsony. A tartály gumimembránja ellennyomást fejt ki a tartályban lévő légbuborékra. Ezt úgy tudjuk ellensúlyozni, hogy feltöltjük a rendszert vízzel, az üzemi nyomást körülbelül 0,2bar = 2mvp-re emelve.

Hideg gyűjtőtartály esetén az üzemi nyomásnak minimum a nyomásmérő és a legmagasabb hősugárzó felső része közötti magasság-különbség + 2mvp egységnek kell megfelelnie (ld: ábra).

Az üzemi nyomás megnövelését követően ellenőrizni kell, hogy a tartály elég nagy-e, hogy a biztonsági szelepnek ne kelljen működésbe lépnie, amikor a tartály teljesen fel van töltve.

MEGJEGYZÉS: ÉVENTE EGYSZER ELLENŐRIZZE, hogy a nyomástartó tágulási tartály elő-nyomási értéke helyesen van-e beállítva.

 

Ha a légtelenítés nem segít

Egyes esetekben, különböző okok miatt, lehetetlen megoldania légbuborék-problémát. Légbuborékok a kazán és a tartály olyan részein is kialakulhatnak, ahol nem lehet légteleníteni.

A kopogó hang megszűnését úgy is el lehet érni, hogy növeljük a visszacsapó szelep kúpjának súlyát. Ezt a legkönnyebben úgy tehetjük meg, hogy beszerelünk egy visszacsapó szelep alátétet (www.puffertartaly.hu alkatrész-szám: 412006). Ennek a megoldásnak a hátránya azonban az, hogy befolyásolhatja az ön-keringetést.

 

Kösse be a SPIROVENT légtelenítő készüléket közvetlenül a kazán után. A SPIROVENT egy erőteljes légtelenítő készülék, ami mikrobuborék-leválasztó technológiájának köszönhetően a rendszer olyan részeiből is eltávolítja a légbuborékokat, ahol a hagyományos légtelenítési eljárásokkal nem boldogulunk. A SPIROVENT 1-3 hét alatt távolítja el az összes légbuborékot.

A SPIROVENT működéséhez minimum 0,4bar üzemi nyomás szükséges.

 

Küön kérésre razot is tudok küldeni ino@puffertartaly.hu

 

 

 

Előzmény: kagura (11086)
sz.z Creative Commons License 2012.09.13 0 0 11381

Cgabesz nálam is felmérte a házat s a VIGAS 25 kazánt ajánlotta. Teljesen rábíztam a szakmai részt ő a szakember. Most már azért várom, hogy élesben is kipróbáljam mennyivel másabb lesz egy ilyen kazánnal a fűtés! 

gmkiev Creative Commons License 2012.09.13 0 0 11380

:)

Előzmény: Cgabesz74 (11379)
Cgabesz74 Creative Commons License 2012.09.13 0 0 11379

Ehhez én már csak annyi, hogy no comment!

Előzmény: gmkiev (11378)
gmkiev Creative Commons License 2012.09.12 0 0 11378

A berendezés a tudását gyakorolhatja bármilyen hőigényű épületben. Ez nem kritériuma a teljesítmény tartománynak.

Ez egyszerű gyári adat, és jónapot.

Mellesleg egészen bizonyos, hogy a lakóházak java részébe éppen megfelelő.

Előzmény: joevagyok68 (11377)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.09.12 0 0 11377

"Igen, mert ez a típus alapból (S-es) tudja a teljesítmény szabályozást 5- 31 kw között!"

ÉS mindez kijelenthető teljes felelősséggel akkor is , ha nem tudod(juk) a ház hőigányét ?  :-)))

Előzmény: Cgabesz74 (11375)
gmkiev Creative Commons License 2012.09.12 0 0 11376

Azért ma már nem csak az a kérdés, hogy lambda vagy nem lambda?

Megjelent a piacon a két klasszikus márka (ATMOS, VIGAS) mellett a Szatmári kereskedőház faelgázosító családja, (ezek a reklámjáról ugye nem is érdemes szólni, mivel a szerelői százával mérhetőek) melyek árfekvésben igen előkelő helyen vannak, és szintén nem "nyugati" márka. Aztán ott van a DEFFRO aki még nem nagy számban de már jelen van a piacon, aztán az EDILKAMIN az ÖV égőterével, mely igen csak meggondolás tárgyává teszi az "árértrék" arány átgondolásást. És természetesen a BUDERUS, Hercz, amelyekre van fizető képes kereslet szintén. (egyéb kicsikről nem is szólva)

A SK.-ból behozott berendezések? 1 év jótállás van arra is, mert a csere alkatrészt a gyár MO.-ra is biztosítja. De azért nem bíztatnák senkit a "Whatáron túli" vásárlásra, mivel csak egyszerűbb minden utazgatás, nyelvi nehézség nélkül it elintézni az esetleges gondokat.

Javasolnámm még, hogy vásárlás előtt a márkaszervizek megkeresését. Szinte mindegyik foglalkozik tanácsadással, (telefonos, helyszíni, vagy esetleg a székhelyén való fogadás) értékesítéssel, nem utólsó sorban, kivitelezéssel.

Tehár itt az ősz és lehet szemezgetni az ajánlatok és lehetőségek sorában.

 

Jó munkát, vásárlást, reggelt! :)

gmkiev

Cgabesz74 Creative Commons License 2012.09.12 0 0 11375

-Érdemes-e(vagy megéri-e) ezt a fajta kazánt venni az egyzserübb nem lambdaszondás kazánhoz képest?

Oxigén szonda, avagy lambda. Az a lényege, hogy a kilépő füstgáz O2 tartalma alapján, egy belimó motor által mozgatott, csappantyúval szabályozza a primer-szekunder levegő arányát, a minnél tökéletesebb égés elérése miatt. Ezt a szabályozást (mármint levegő arány) alkalmazzák nagy kazánokban is (több megawatt)!

-Ha igen akkor hol tudom beszerezni a legolcsóbban

Pl nálam!

esteleg szlovákiában?

Gari?

-egyenlőre puffer nélkül fogom-e tudni normálisan(gazdaságosan üzemeltetni?

Igen, mert ez a típus alapból (S-es) tudja a teljesítmény szabályozást 5- 31 kw között!

Előzmény: blocked1 (11368)
gmkiev Creative Commons License 2012.09.11 0 0 11374

Ő valóban jó!

Előzmény: sz.z (11373)
sz.z Creative Commons License 2012.09.11 0 0 11373

Cgabesz néven megtalálod itt a forumon! Amúgy elérhetősége a vigas.hu-n is fent van! csak ajánlani tudom!!!!

Előzmény: Hrabovszki2 (11372)
Hrabovszki2 Creative Commons License 2012.09.11 0 0 11372

szi

és ha szabad kérdezni, hova valósi? Mert nekem is szükségem lenne egy ilyen szerelőre. köszi

Előzmény: sz.z (11371)
sz.z Creative Commons License 2012.09.10 0 0 11371

Helló! Nekem most a nyarán szerelte be a szerelő a Vigas25s-t. Igaz 35 fokban csináltunk próba fűtést, tehát éles bevetése még nem volt, de baromi korrekt áron szerelte és csak szuper latívuszokban tudok beszélni róla! Hihetetlen normális és segítőkész a srác! Mind emellett még nagyon korrekt is, nem beszél félre! Csak ajánlani tudom!

Előzmény: blocked1 (11370)
blocked1 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 11370

colts@citromail.hu

köszi a segitséget,és várom a válaszodat!

Előzmény: Törölt nick (11369)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!