Keresés

Részletes keresés

t3v3d3s Creative Commons License 2006.08.26 0 0 168
hát, szerintem elvi lehetetlenség. Valahová a kompresszort is el kell tenni, olyat még nem láttam, mint a számítógépnél, hogy külön tápod van hozzá... A csövek, amiben a hűtőfolyadék kering, meg az ajtószigetelés szerintem már eleve 15 centi, a maradék helyre meg már nem lehetne pakolni. Nem véletlenül vannak standard méretek.
...
Lemértem a hűtőmet: kívül 65 mély, belül 52 körül (ennek egy része az ajtón van, így nem tudom pontosan bemérni), plusz a háta mögött pár centi kötelező hely. Hűtőd gondolom van, vegyél helyette egy kombit.
Előzmény: írhaTOM (167)
írhaTOM Creative Commons License 2006.08.26 0 0 167
Szervusztok!

Látott már valaki olyan fagyasztószekrényt, ami egészen (de tényleg nagyon-nagyon, mondjuk 30 cm-es) lapos, ha a falhoz tolom? Széltében lenne helyem, csak mélységet nem tudok neki biztosítani, és nagyon kéne legalább egy kisebb fagyasztószekrény (mondjuk 1 m magas).
jaccso Creative Commons License 2006.08.24 0 0 166
Hello!

A kerdesedre itt megtalalod a valaszokat:

http://www2.merloni.com/ariston/_pdf/hu_HU/1_0_catalogue_cold.pdf

Udv.: Jaccso
t3v3d3s Creative Commons License 2006.08.22 0 0 165
nem tudom, de majdnem biztos, hogy teljesen feleslegesek :)

első: talán gyorsfagyasztás
második: talán gyorshűtés (csak ha egy elkülönített rekeszre érvényes, ahová külön lehet hideg levegőt fújatni)
harmadik: pezsgőhűtés? b+, mintha azt egy sima hűtő nem tudná. El nem tudom képzelni, milyen extrát tudhat egy hűtő azon kívül, hogy hűt.
Előzmény: nyucika (164)
nyucika Creative Commons License 2006.08.22 0 0 164
Mit jelentenek ezek a funkciók?
Super freeze
Super Cool Funkció
Champagne Funkció
jaccso Creative Commons License 2006.08.13 0 0 163
Köszi a gyors hozzászólást!

Vásárlás előtt tuti végignézem életnagyságban a hűtőket, de az még odébb lesz. Addig próbálok begyűjteni minden info-t :)
Se nyers húst se halat nem fogok én se tárolni, de zöldségeket és sajtokat annál inkább..

Az Ariston és az LG a két esélyes, de hogy Samsungék nem tudják leírni normálisan a tulajdonságokat....

Várom a véleményeket : Jaccso
t3v3d3s Creative Commons License 2006.08.13 0 0 162
A típusokat én most nem fogom neked végignézni, de a 0 fokos zóna szerintem sehol nem lehet egyenlő a zöldségesfiókkal, az enyémben mindkettő van. A z.fiókon a "páradús" szerintem annyit jelent, hogy van rajta egy tolóka, amit ha kinyitsz, kimegy a pára, ha becsukod, bent marad :) Én nem tartok zöldséget a hűtőben, szóval nem tudom, mennyire hatásos. A vákuumos izé - hát, szerintem nem kötelező használni hozzá a vákuumot (én nem használnám, de én lusta vagyok), az árában viszont biztos benne van.

A 0 fokost én konkrétan utálom, ui. az egész hűtőben minimálon menetve is teljesen jó hideg van, és feleslegesnek érzem azt a fiókot kihúzó mozdulatot (ráadásul nem is látod át, hogy mi van benne, egyszerűen elfelejtődik a benne lévő kaja), és eleve egy polcnyi részt elvesz, holott annyi parizert meg sajtot soha nem tárol ott az ember (én a nyers húst is max. egy napig tárolom a hűtőben, szóval az sem játszik).

Szerintem azért menj el műszaki áruházba is, és nézd meg, ha van készleten, érhetnek meglepetések, hogy nem teljesen olyan az ajtóbeosztása, dizájnja stb., mint a katalógusban.
Előzmény: jaccso (161)
jaccso Creative Commons License 2006.08.13 0 0 161
Sziasztok!

Hűtőgép vásárlása előtt állok. Végigolvastam a topikot, és megnézegettem a gyártók honlapjait.
Ami első látásra szembetűnt, hogy szerintem az Indesit és az Ariston rokon lélek.. A hozzászólásokban van aki az egyiket favorizálja van aki a másikat kevésbé.. :)

Amire nekem szükségem van: nagy mélyhűtő, 0 fokos zóna (főleg sajtok miatt).
Ami nem igazán jött le neten keresztül, hogy melyik hűtőben milyen 0fokos zóna van. Mert elvileg nem kéne a sajtot a frissen szedett zöldségekkel összerakni..

A jelöltek a következők:

Indesit BAAN 34 VPS:
http://www.indesit.hu/indesit/productsheet.do?productId=34203HU
Ebben elvileg egy kivehető FLEX COOL BOX van amit alsó - felső részbe helyezve látja el a hús - sajt tárolást. ( http://www.indesit.hu/indesit/_pdf/manuals/19504951101_PL-RO-HU-CZ.pdf )
Nem túl nyerő megoldás..

Whirpool ARC 7550 IX
http://www.whirlpool.hu/index.php?o=termek&tid=245

Egész normális, leszámítva a hozzászólások alapján a márkáját, a 79L-es fagyasztóját és az árát..


Samsung RL-39WBSM és RL36EBMS
http://www.samsung.com/hu/products/refrigerator/tmf/rl39wbsm.asp
http://www.samsung.com/hu/products/refrigerator/tmf/rl36ebms.asp

Itt ami nem tiszta, hogy hogy működik a 0fokos zóna ha egyáltalán van...?
Az egyikben (39) frissentartó fiók van, a másikban páradús zöldséges fiók. Miért nem lehet értelmesen leírni...


Ariston MBA 45D2 NFE
http://www2.merloni.com/ariston/productsheet.do?productId=28560HU
Normális 0fokos zóna plusz egy vákumcsomagolást alkalmazó fiók.
Ez utóbbinak szerintetek van értelme?

Ariston MBT 2022 CZ
http://www2.merloni.com/ariston/productsheet.do?productId=34812HU
Hasonló az előzőhöz, kisebb hűtő némi extrák, és A+ kategória


LG GR-439 BLQA
http://hu.lge.com/prodmodeldetail.do?actType=search&page=1&modelCategoryId=050103&categoryId=050103&parentId=0501&modelCodeDisplay=GR-439BLQA&model=NOTHING#
Korábban már kérdeztek róla, 119L mélyhűtő, 0fokos zónáról nincs sok info, de talán úgy működik ahogy illik..

Ezek alapján látjátok, hogy alul fagyasztósat szeretnék, és 200E-ig.
Persze örülnék ha maradna is azért ebből vmennyi :-)

Kinek mi a véleménye a fenti típusokról?
Ha vmi még szóba jöhet, ne kíméljetek :)

Köszi előre is : Jaccso
shane1 Creative Commons License 2006.08.11 0 0 160

Sziasztok, írtam az LG-nek és legnagyobb meglepetésemre válaszoltak is, hogy hívjam ki a szakszervízt, mert valami érzékelős alkatrész problémám lehet...

Úgyhogy lehet, hogy tényleg sikerült hibás hűtőt vennem :-(

rz332 Creative Commons License 2006.07.28 0 0 159
Szerintem ez a nagy meleg miatt van.
Nem 38 fokos klímára tervezték ezeket ezeket a gépeket
A 18-22 fok lenne elvileg ezeknek az idális hőmérséklet
Előzmény: shane1 (157)
rz332 Creative Commons License 2006.07.28 0 0 158
Szia
Igen, megvettem.
Lassan 3 hete megy. Egyenlőre meg vagyok elégedve vele maximálisan.
Szép nagy. Okosan ki lehet használni a helyet. Még a görögdinnyét is kényelmesen be tudom tenni, nem úgy mint a régi közül 20 éves lehel hűtőnél.
Electroworldbe vettem 99k-ért
Ennyit simán megért szerintem.
Sehol egy icipici jegesedés, ez is nagyon szokatlan volt :)
Remélem nem változtatja meg a hűtő a véleményemet magáról.
Előzmény: banderas97 (156)
shane1 Creative Commons License 2006.07.28 0 0 157

Sziasztok,

nos az én LG hűtőmnél egyre gyanúsabb, hogy nem zár rendesen a fagyasztórésze...

nagyon sokat megy (ami akár ráfogható a kánikulára is) de mikor nyitom ki, kb annyi ellenállást érzek, mint a kivetőpántos konyhaszekrénynél...

Úgyhogy mostmár tényleg fel kell vennem a kapcsolatot velük, mert lassan ott tartok, hogy állandóan azt figyelem, vajon rendesen csukva van e fagyasztó ajtó...

banderas97 Creative Commons License 2006.07.14 0 0 156

Szia rz332!

Végül is megvetted az LG-t?

Végigolvastam a topicot, meg elmentem ma jópár üzletbe. Az LG GR 399SQF nekem is nagyon tetszett. De itt Szolnokon 115.000 Ft-nál olcsóbban nem láttam sehol.

Ha esetleg ilyet vettél érdekelne, hogy milyennek találod használat közben.

 

Üdv!

Banderas97

Előzmény: rz332 (155)
rz332 Creative Commons License 2006.07.09 0 0 155
LG
Előzmény: rz332 (154)
rz332 Creative Commons License 2006.07.09 0 0 154
LG
http://www.lg.hu/download/product/G/GR-399SQ/gr399sq_nor_2.jpg
Samsung:
http://www.samsung.com/hu/products/refrigerator/tmf/images/20040610120830031_RL39SB-M_1.jpg
Előzmény: rz332 (153)
rz332 Creative Commons License 2006.07.09 0 0 153
én két hűtőgép között agyalok.
Az egyik az lg gr399sqf, holnaptól a eletroworldben 99k
217/86 nettó térfogatok
a másik a samsung rl 36sbsw 115k az elektropontban
217/108
Még nézelődök hol melyik olcsóbb, meg hogy megéri e a +22 liter a 15k difit
Valószínüleg az lg meg is lesz véve a hét folyamán
t3v3d3s Creative Commons License 2006.07.06 0 0 152
Remélem, megszeretitek :-)
Én pedig tegnap nagytakarítottam, és a hűtő hátát is leszippantottam, s láss csodát: térdmagasságban ott a távtartó! Sokat nem érek vele, mert a konnektor + hűtődugasz eleve kijjebb ér, tehát ha akarnám, sem tolhatnám be ütközésig, de a tudat, hogy az én kis hűtőm ilyet is tud, na az megnyugtat! És neked köszönhetem, hogy felfigyeltem rá :-)
Előzmény: gligeti (151)
gligeti Creative Commons License 2006.07.04 0 0 151

Van egy 65x70-es beugró faldarab, és jobbról L alakban jön a szekrény megint, szóval igen, keresztben kell tudnom kihúzni a fiókokat. De hatszor körbejártam, körbemértem, elolvastam, stb. és tényleg stimmel.

 

 Döntés megvolt, szombaton megrendeltük, hétfőn leszedtem a szekrényt, kifestettem mögötte, vidámság, ma megjött délben, 2 óra pihi után bekapcs, 2 óta hűl lefele.

Előzmény: t3v3d3s (149)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.06.30 0 0 150
ja, a kiállást meg felül értettem: a két méter magas hűtő a szabvány felsőszekrénynél mindenképpen mélyebb, vagyis a fenti résznél előrébb ugrik.
Előzmény: gligeti (148)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.06.30 0 0 149
a fiókot nem értem, vagy ez az L száránál van? nekem is fiókos a hűtő melletti egység. egyébként döntöttél már?
Előzmény: gligeti (148)
gligeti Creative Commons License 2006.06.30 0 0 148

Meg is szívnám, mert 64 cm mélységem van -- szabvány konyha, és ki sem állhatna nálam, mert olyan a kialakítás (jobbról is jön a szekrény, aminek ki kell tudnom húzni a fiókját). Szóval a mélység is fontos szempont nálam...

 

Előzmény: t3v3d3s (146)
H_G Creative Commons License 2006.06.30 0 0 147
"Érdekes,hogy a hiperolcsó Welton fagyasztóm remek!"

Ilyen nem is létezik.
Előzmény: cserella (143)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.06.30 0 0 146
na, azért megnéztem még egyszer: felette 10, mögötte legalább 5. De akkor nagyon meleg alatta a kő (sajna elég rosszul szellőző részen áll, mondjuk a fogyasztását a méréseim alapján ez nem befolyásolja - egyelőre), szóval nyáron kijjebb szoktam húzni, télen meg betolom majdnem a konnektordugaszig, nem fűtjük a konyhát.
Előzmény: t3v3d3s (145)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.06.30 0 0 145
az jó - az enyém nem electrolux, nincs távtartója, és eléggé ki kell húzni a haszn. ut. szerint. De ez legyen ez vele a legkisebb problémám :-)
viszont most okosodtam (majd megnézem az anyukámét).
Előzmény: gligeti (144)
gligeti Creative Commons License 2006.06.30 0 0 144

 

 Mögötte 10-15 centi? Talán fölöttét akartál írni...

 

 Az Electorlux hűtők koccig betolhatóak, van a hátán egy kis távtartó, ez benne van a megadott 632 mm mélységben. Benne van a leírásban (ahogy a min 100 mm helyigény fölötte): A hűtőkészülék kialakítása olyan, hogy ütközésig a falig tolva üzemeltethető.

 

Előzmény: t3v3d3s (142)
cserella Creative Commons License 2006.06.27 0 0 143
hali!
Köszi a tanácsokat,pont olyan forma vagyok,aki erősködik a vevőszolin,természeresen okkal és észérvekkel.Negyed óra beszélgetés elég volt ezekből az emberekből,akik azonnal azzal kezdik,hogy a gyerek lóg a hűtőajtó-fogantyún meg a kutya.
Megelégedéssel tölt el,hogy igaz ,a saját káromon,de megtanultam,hogy ilyen márkát ,nemhogy márkát még egy fogantyút se veszek ezektől többet.
Érdekes,hogy a hiperolcsó Welton fagyasztóm remek!mondanom sem kell,hogy először ugyanazt a márkát szerettem volna,de a sztori után, hát,más lett. :)
Előzmény: t3v3d3s (136)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.06.27 0 0 142
arra ügyelj, hogy a hűtő mögött legalább 10-15 centi hely kell majd. Az én majd két méteres hűtőm felett van egy kis kétajtós szekrény (260-as belmagasságnál!), de nem létszükséglet: alig van benne valami, és az sem napi használati tárgy, hanem pl. a húsdaráló, mákdaráló, szivacskészlet, alkalmi borok, papírtörlő tekercsek, mert annyira kiugrik a hűtő, hogy az alsó polcot épp, hogy elérem, a többihez székre kell állni. Szóval nem vesztesz sokat a hiányzó szekrénnyel, és sztem a nagyobb hűtővel többet nyersz, főleg, ha olcsóbb is.
Előzmény: gligeti (140)
szkati Creative Commons License 2006.06.27 0 0 141

Sziasztok!

Épp most dühöngök, mert a 3 éves Gorenje HTS 2866-os hűtőszekrényem( ami 100.000 Ft volt) szinte alig hűt. Ki van csukva, hogy abból hideg italt ki lehessen venni. Automata leolvasztós és van egy 20 literes mélyhűtőrésze. Magát a hűtőt kizárólag a méretezése miatt vettük, mert szélesebb és mélyebb a szokásosnál, a magassága meg olyan 1.60 lehet. Szóval jól lehet bele pakolni, de......... Az elmúlt 3 évben az alábbi bajai voltak.

1./ Nem húzott be, nem volt tökéletes a szigetelése

2./ Már az első évben eltört a mélyhűtőrész ajtaja, pedig nem rángattuk

3./ Kitört az egyik oldalfali polctartó

4./ Most meg ebben a dög melegben nem hűt

 

Végső konklúzió: Gyenge konstrukció, nehéz tisztántartani és több vele a bosszúság, ami utánajárással jár, mint az öröm.

Na ilyet ne vegyetek!!!!!!!!!

 

gligeti Creative Commons License 2006.06.27 0 0 140

Electorlux ENB 3850-nel szemezgetünk.

 

 az alapmérete tökéletes (IKEA konyhában 60 cm van kihagyva; 64 mély a hely) 595x2010x635 netto 285/78, no frost alul fagyasztós; vagy a 185 centis változat az ENB 3450 245/78 kapacitással (a + 40 liter jó lenne, de ugrik fölüle a szekrény akkor).

 

 bárkinek pozitív/negatív tapasztalata ezzel?

 

 Akciós áruk 120,000 Ft; sőt, a magasabb olcsóbb (115,000) -- vajh miért?

shane1 Creative Commons License 2006.06.21 0 0 139
Na tegnap este betettem a hőmérőt, amikor néztem -8 fok körül volt, majd figyelgetem. lehet, hogy tényleg az az oka, hogy nincs nagyon tele, és így amikor nem megy éppen, nem tudja a levegő tartani a hőmérsékletet, de lehet, hogy majd felkeresem az LG ügyfélszolgálatot.:-))
Előzmény: t3v3d3s (138)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!