Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Danny22 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 120

lehet, hogy a tankból felkeveredett a szmötyi a rossz úton, nézd meg az üzemanyagszűrőt

Előzmény: Kupcsik (119)
Kupcsik Creative Commons License 2014.04.06 0 0 119

Igen dízel, nem tudom mi lehet a hiba.

Előzmény: Danny22 (117)
WHIRLPOOLDOKTOR70/5407070 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 118

Valaki használ itt 1986-1990 közötti Jeep 2.5öst Renix központi befecsiset?

Danny22 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 117

a 2.1-es az dízel nem? legalábbis az enyém az volt. a 2.5-ös a benzines

Előzmény: Kupcsik (116)
Kupcsik Creative Commons License 2014.04.06 0 0 116

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni. Vásároltam egy 2.1 es cherokeet. Szép és jó de amikor hoztam haza kátyús, rossz minőségű utakon azt tapasztaltam, hogy mintha kihagyna gyújtás vagy pillanatra elvenném a gázt. Elkezdett bedadogni. Sík úton minden rendben volt vele. Valaki tudja mitől lehet? Válaszokat előre is köszönöm.

szilagyi01 Creative Commons License 2014.04.03 0 0 115

Hali!

 

Nagyon köszönöm, megtaláltam az említett szentírást.

 

Igaz még nem teljes az olvasmány - az utolsó 60 oldalt olvastam el :D -, de asszem megyek XJ-t nézni :D

lala63 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 114

Keresd a V8cars -Közösség-Fórum-Fanklub-Jeep fórum 13000 hozászólás elejétől olvasni végig

Előzmény: szilagyi01 (113)
szilagyi01 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 113

Üdvözlök mindenki!

 

Erőteljesen kacsintgatok az XJ felé, és bár olvastam róluk hideget meg meleget, mivel gyerekkorom óta hihetetlen mód tetszenek, úgy néz ki egyre inkább megfertőz a történet!

A jelenlegi sztenderd családi és egyben munka autómat cserélném le. Mindenképp napi használatra lenne a gép, 60/40% város/országút. Néha hobbi céllal egy kis földút, de szigorúan csak esős időben :).

Én a mostani autómat is ilyen arányban használom napi szinten (persze földúton nem, hisz nem terepjáró). Kinőttem az állatkodásból, nem hajtom, városban normálisan a forgalommal, országúton 100-110, pályán - amikor épp oda kerülök, ez évente max 2 alkalom - 120. A bónusz erő a jelenlegiben is csak tartalék, mert szeretem, ha van mire számítani, ha úgy alakul egy egy előzés, akármi...

 

Az USA autókban kb képben vagyok.

Azt kinyomoztam, h a diesel nekem felejtős, mert a 2,5 forr, ami nekem nyáron az x fokban forgalommal araszolva nem épp optimális, a 2,1 meg kevéske erőben, + a turbó javítása esetlegesen nem épp fogamhoz való.... meg hát USA autó dieselben valahogy nekem ... neeeemmm.

 

Így maradnék a 4.0L-nél, és innen jön a kérdésem:

Hogy viseli a gázosítást? Azt hallottam, h ez az egyik 'legjobb' étvágyú, de talán a legigénytelenebb motor is, jó értelemben. Állítólag nagyon elvan a gázzal, és azért ha kb annyira kijövök vele anyagilag gázból, mint a mostanival (9-10L benyából csak városban nyáron/télen), akkor azt tudom tartani, etetni napi szinten.

 

Szal a keresztkérdés, valóban olyan jól bírja ez a sor6os a gázt? A szelepek gondolom azért egy idő után +érzik, kérdés, h mennyi ez az idő kb futásteljesítményben?

 

 

Segítségeteket, véleményeiteket, hozzászólásaitokat előre is köszöntem.

 

Laci

Blasy Butters Creative Commons License 2014.03.24 0 0 112

Szia!

 

Most építettem át egy hibatlan belsejű tj-t. A kárpitokat szívesen oda adom.

 

Keress meg. +36 70 418 09 01

Előzmény: loloka1978 (89)
Semsei07 Creative Commons License 2014.03.16 0 0 111

Szia!

 

Sajnos nem nagyon van időm gép előtt sokat időzni. Keress telefonon +36/209 374 194 vagy e-mailben istermag@gmail.com! Szívesen segítek tapasztalatokkal, szerelési könyvvel stb.

 

Üdv

Atilla

Előzmény: Tamás Kubánka (109)
Semsei07 Creative Commons License 2014.03.16 0 0 110

Szia!

 

Sajnos nem nagyon van időm gép előtt sokat időzni. Keress telefonon +36/209 374 194 vagy e-mailben istermag@gmail.com! Szívesen segítek tapasztalatokkal, szerelési könyvvel stb..

 

Üdv

Atilla

Előzmény: Tamás Kubánka (109)
Tamás Kubánka Creative Commons License 2014.03.15 0 0 109

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. Nem rég vásároltam egy Jeep Cherokee 2.1 td-t. Az egész egy romhalmaz de szeretném megcsinálni magamnak, utcai használatra. A gép jövő héten meg lakatoshoz padló csere, külső belső küszöb javítás. Sok kérdésem lenne köztük az első hogy mindenhol találtam 2.5 öshöz való kipufogó rendszert de 2.1 eshez valót nem. Ugyan az lenne a kettő vagy csak rosszul kerestem. A segítséget előre is köszönöm.

Danny22 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 108

2.5L 87 es YJ-nél ha sokat (5-10mp) kell köszörülnöm -melegen is- mire beröccen, acpumpát kéne cserélnem?

hasonló tapasztalata volt valakinek?

Danny22 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 107
Danny22 Creative Commons License 2014.02.23 0 0 106

Semsei07 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 105

'96. Grand Cherokke ZJ Nappali menetfénnyel szerelve

Előzmény: Semsei07 (104)
Semsei07 Creative Commons License 2014.02.16 0 0 104

'96. Grand Cherokke ZJ Nappali menetfénnyel szerelve

 

Sok gondolkozás és internetes utána járás után hoztam meg ezt a döntést.

A hiedelemmel ellentétben energiát spórol. Mivel nem kell a teljes világítási rendszert működtetni. Összesen 2x5W energiát használ a rendszer. A tapasztalatok alapján, érdemes autó villamossági szerelőknél be szereltetni. Nem én voltam az első, akinél az első, ill. 2 elektronika sem volt megfelelő. Vagy a rádiót zavarta vagy nem engedett át megfelelő feszültséget a másik lámpának stb… Ha én rendeltem volna meg neten, szívhattam volna a visszaküldésekkel, reklamációkkal.

Így a szerviz csapat le zongorázta helyettem.

 

 

 

 

 

 

 

 

Semsei07 Creative Commons License 2014.02.16 0 0 103

Szia!

 

Merre laksz az országban? Én Törökszentmiklóson

Az olajszűrőt le lehet tömíteni víz-gáz szerelő boltban kapsz tömítő szalagot amit a menetre szokta tekerni.

Nálam le lett cserélve VW üzemanyag szűrőre.

 

- Valahol a váltón látszik folyás. Van valami tipikus hibája?

Érdemes le mosnod alaposan a motort és a váltót is, hogy meglásd a pontos olajfolyás helyét. Nem jellemző a váltó hibája hacsak nem gyilkolta le az előző tulaj. Nálunk (Fegyvernek) a szerelők már rutinosan szerelik le a váltómat, meg a motort is. :-) Elég jó áron dolgoznak, én meg vagyok velük elégedve. Az biztos, hogy szeretek a nyakukon ülni és segíteni. Sokszor be is jön nekik, mert már jól felkészülve érkezem hozzájuk adatokkal és egyéb infókkal a netről és terepjárós barátoktól.

 

- A difikre azt mondták a szervizben valami spéci olaj kell bele. Ez igaz?

75/90 váltó olaj való bele

 

A MOTUL-nak az olaját használom, nagyok meg vagyok vele elégedve, mind a motorba és a váltóba is ezt a márkát ajánlom. Igaz a szerelők többsége hülyeségnek tartja, mert valamivel drágább mint a CASTROL, de annyival jobb is a véleményem szerint.

 

Ezt a típust használom

http://www.bardiauto.hu/webshop/olajok-adalekok/meretoil_valtomuolaj/-MOT100093

 

- Kanyarban való elindulásnál valamit hallok a hátsó futómű felől. Valami ötlet?

Emeld meg a hátulját fogd meg a gumit alul és felül mozgasd meg befelé-kifelé (mintha le akarnád szedni a kereket) ugyan így a jobb ill. bal oldalát a keréknek. Ha kotyog akkor csapágyas lehet a kerék.

Ha nem akkor érdemes aknára állni és átvizsgálni alulról is. Nálunk van rázatópad is ami a futóművet teszteli.

 

- Hallok valami hangot a bal elejétől 90-95 között. De alatta és felette semmi. Valami ötlet?

Elsőnek a gumikat ellenőriztesd nincs-e szál szakadás rajtuk, majd újra centiroztatnám őket. Ha utána is hallod akkor érdemes a futóművet is átnézni.

 

- Nem melegszik a motor igazán 60-70 fok fölé. Mitől lehet?

Termosztátot kellene elsőnek megnézni, mert annak 82 foknál kellene nyitnia, ha kell akkor csere. Utána jöhet a hűtő rendszer vízkő kipucolása. Ez már nehezebb ügy, de nem vészes. Vannak már erre szakosodott cégek. Gyorsak és nem drágák.

http://www.hullokft.hu/szolgaltatasaink/autohuto-javitas

 

 

- A szellőző potija megy, de mindig csak meleg levegő jön be. Ez mit mozgat? Hol találom?

Autóvillamosság :-)

 

Remélem tudtam valamennyire segíteni. Keress meg e-mail-en (istermag@gmail.com) és feltudlak venni az alakuló közösségi e-mailbe ahol hasonló Grand Cherokee-k vannak, mint a mieink. Össze tudlak velük is hozni.

 

Üdv

Atilla

Előzmény: S-Pety (101)
kruppg Creative Commons License 2014.02.15 0 0 102
Sziasztok!
Kinéztem magamnak egy 1996-is 4.0L HIGH OUTPOT-Cherokeet.
A kérdésem az lenne hogy mit jelent a HIGH OUTPOT kivitel? Miben más mint a sima 4.0L? Jobb vagy rosszabb?
Érdemes-e vele foglalkozni egyáltalán?(gondolok itt arra hogy esetleg ritka kivitel és emiatt problémásabb alkatrész ellátás vagy hasonló)

Esetleg ha valakinek van bármilyen tapasztalata kérem ossza meg!

Köszönöm!
S-Pety Creative Commons License 2014.02.15 0 0 101

Sziasztok!

 

Pár hete szert tettem egy Jeep Cherokee 1999 2,5 Td-re. Lenne pár kérdésem.

- Az olaj szűrőt mibe belecsavarjuk fellazul újra. Mit lehetne kezdeni vele?

- Valahol a váltón látszik folyás. Van valami tipikus hibája?

- A difikre azt mondták a szervizben valami spéci olaj kell bele. Ez igaz?

- Kanyarban való elindulásnál valamit hallok a hátsó futómű felől. Valami ötlet? 

- Hallok valami hangot a bal elejétől 90-95 között. De alatta és felette semmi. Valami ötlet?

- Nem melegszik a motor igazán 60-70 fok fölé. Mitől lehet?

- A szellőző potija megy, de mindig csak meleg levegő jön be. Ez mit mozgat? Hol találom?

 

Nem igazán vagyok szerelő, de azért konyítok dolgokhoz és szívesen bütykölgetek.

Tudtok valahol ajánlani aki igazán ért a Cherokee XJ 2,5 Td-k szereléséhez?

 

Köszi a segítséget!

loloka1978 Creative Commons License 2014.02.06 0 0 100

Rendben varom valaszt !

kosz

Előzmény: Biri01 (99)
Biri01 Creative Commons License 2014.02.06 0 0 99

Majd megkérdezem a tervezőt, hogy alvázszámra menet-e az átalakítási dokumentáció. Ha igen akkor sima ügy.

Előzmény: loloka1978 (98)
loloka1978 Creative Commons License 2014.02.06 0 0 98

Rendben kosz keresni foglak telefonon !

Meg egy olyan kerdesem van ,hogy az autom belgiumbol lett hozva es forgalmi hianyaban jelenleg szarmazas ellenorzes folyamataba van,viszont a elso forgalomba helyezeskor pontosabban az elso muszakira mar ugy szeretnem vinni az autot hogy benne van a gaz! Mivel a kulfoldi forgalmiba nem szerepel a gaz gond lehet a muszakinal ? Nem szeretnem ketszer muszakiztatni!

Tudtok esetleg errol infot!

Előzmény: Biri01 (97)
Biri01 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 97

Volt probléma ezzel a gázzamegyek.hu val.....

Az 5% kedvezményt az átalakításra természetesen megadom kupon nélkül is és legalább azért sem kell fizetni.

Előzmény: loloka1978 (96)
loloka1978 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 96

A cim alapjan ti a Kontor vagy tok es ez a listaban benne vagytok: http://www.gazzalmegyek.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=74:kontor-gazauto-szakszerviz-bp-xiii-ker&catid=906 mar nem ervenyes?

Előzmény: Biri01 (95)
Biri01 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 95

Mi nem vagyunk benne :(

loloka1978 Creative Commons License 2014.02.03 0 0 94

Szia,

A kupon program kedvezmeny ervnyesitheto nalad?

Előzmény: Biri01 (92)
loloka1978 Creative Commons License 2014.02.03 0 0 93

Udv,

Kerdesem hogy tudtok olyan tartalyt szerelni mint az angoloknal ,a meglevo benzin tartalyt kissebre cserelik es melle szerelik a gaztartalyt?gyakorlatolag a helyen marad az uzemanyag ellatas!

 

Előzmény: Biri01 (92)
Biri01 Creative Commons License 2014.01.28 0 0 92

Bp XVIker Rákospalotai határút 47

Előzmény: loloka1978 (91)
loloka1978 Creative Commons License 2014.01.27 0 0 91

Udv,

Helyileg hol szereltek?

Előzmény: Biri01 (90)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!