Keresés

Részletes keresés

florg Creative Commons License 2004.01.07 0 0 50
Köszi, nem rossz, bár nekem meg van azt hiszem mind, de itt a pontos cím, hátha másokat érdekel.
http://www.naxos.com/naxos/naxos_marco_polo.htm
Előzmény: Konrad Wallenrod (49)
Konrad Wallenrod Creative Commons License 2004.01.07 0 0 49
Felhivom a figyelmet, hogy a Naxos ujdonsagai között szerepel egy Django-cd, amit hallgatni helyben lehet (de le is lehet tölteni ingyen)
florg Creative Commons License 2004.01.07 0 0 48
Hangszerész engem is érdekelne, mert vannak elképzeléseim egy új gitárról, és szívesen konzultálnék valakivel majdan. Az én emberem nem speciálisan gitáros, inkább vonós, abban szuper, hozzá járunk évek óta, azért vittem hozzá az enyémet, meg mert egyébként is inkább vonóshangszer jellegű a gitár építése.
Azon is filóztam már, hogy lehet, hogy kéne rendelni egy tervrajzot,(20 euro körül van) és valami komoly emberrel megcsináltatni egy hangszert, lehet, hogy olcsóbban kijönnénk, mint Eimersnél, és legalább lépésről-lépésre készülne a hangszer, lehetne válogatni a fát, kézhez lehetne állítatni stb.
Annyira nem érzem a Gallin, hogy gyengébb lenne a hangja, a mély húrok még dögösebben is szólnak, mint a Savarezen. Meg aztán, ha Rosenbergéknek jó... (persze, ha hinni lehet a reklámnak!).
A nagy királyok különben szeretik a JP és a Dell'arte húrokat is, csak ezek mind nagyon drágák, drágábbak, mint a Savarez.
Persze nem mindig az ár határozza meg a minőséget.
Előzmény: tzuiop (47)
tzuiop Creative Commons License 2004.01.05 0 0 47
Aylwardot volt szerencsém nyáron hallani,próbálni(egy balos Favino típust) és egy-két hónapos létére úgy lealázta hangszingazdagságban a Selmer/Maccákat,hogy nagyon megtetszett nekem.Shelley Parkot is próbáltam(az is balos volt(kb.ez a két balkezes volt az egyész kempingben:))) ) az is nagyon szépen szólt,de arra már annyira nem emlékszem ráadásul a gazdája mindig csak kísért.

Pont most olvastam,bundzizegés ügyileg,hogy vannak gitárok(Pl:Dupont) amiket 3-4 húrlábbal árulnak,mert a hőmérséklet és a páratartalom miatt cserélgetni kell őket rendszeresen.Állítólag még a jazzgitárokon is ezért van állítható magasságú húrláb(többek közt)!
A témával kapcsolatban szóba kerültek a húrok is és a Galliról írta valaki, hogy egy hét után neki meghalt a húr.Én használtam sokáig,nekem sem a kedvenc húron,de ha lehet kapni akkor olcsó és gyakorolni meg nekem nem számít ha kissé gyengébb a gitárom hangja.

Gyúrjál keményen! Én is azt teszem, aztán hátha jól fogjuk nyomni!:))
Eimers!Talán 1-2 hónap és kész!? :))))

Most ajánlottak,dícsértek egy nagyon elhivatott(igazi) hangszerészt,asszem megpróbálom hátha bejön.

Azt mondtam már hogy az én húrlábaim ki vannak könnyítve?

Előzmény: florg (46)
florg Creative Commons License 2004.01.02 0 0 46
Formára nem tetszik a D lukas. Kicsit nekem idétlen. (Egyébként az ovál külsejétől sem vagyok annyira elragadtatva, inkább csak Django miatt tetszik, ha nem kötődne hozzá, nem nagyon érdekelne.)A hangjával semmi bajom. Én a szólózásba csak kóstolgatok, először inkább megtanulok kísérni, aztán majd jöhet a többi. Csak fokozatosan.
Aylward biztos jó, Robin Nolan is favorizálja rendesen.(Bár az egyik lemezen játszik egy Shelley Park féle nejlonhúros ! D-lukason is)
Megkaptam a Gallit, most tesztelem az Epiphonon, egyelőre bejön (három napos :)).
Mostanában nem nagyon érek rá, vizsgaidőszak van, dolgozom, meg stúdióba megyek a Noémi Bárkájával, nekem csak februártól lesz valamennyi időm (nem tudom mennyi,mert nyárig igen el leszek havazva, idén diplomázom). De ha lesz időm, összeugorhatunk, oszt belecsapkodhatunk a húrokba, csak Pestre nem biztos, hogy be tudok menni.
Nyártól viszont időmilliomos leszek, de addigra lehet, hogy jobb leszek, mint Romane (hihi).
Mesára nincs sok esély, reklámozd máshol is, nem nagyon keresték, persze soha nem lehet tudni...
Ki építi a D.hole-t? Eimers?
Húrláb faragás ügyében (ha még aktuális) javasolnám Bíró Ádámékat (Vintage52), (ha ráérsz kivárni) vagy esetleg valami nagy türelmű fiatal hangszerkészítő mestert. Aki nekem csinálja, nem nagyon szeret ilyesmivel molyolni.
Előzmény: tzuiop (44)
tzuiop Creative Commons License 2004.01.02 0 0 45
A Swing film DVD-n angol és francia felirattal!

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=3347227082

Előzmény: florg (27)
tzuiop Creative Commons License 2004.01.02 0 0 44
Mire alapozod a D luk nem szeretést?Csak kinézet,vagy az az egy-két alkalom amikor játszottunk,esetleg máskor-máshol is probáltad már?

A D lukasnak nyitottabb és hangosabb hangja van,jobban hallja a játékos önmagát.Kicsit régimódibb is a hangja,agresszívabb...más...mindkettő(d oder o) nagyon jó kis hang.
Az F lukasok sem rosszak,kicsit közelebb álnak a normál jazzgitár hanghoz.Pl.idén a Django fesztiválon jópáran el voltak(tunk) döbbenve egy f lukas gitáron aminek volt egy átlagnál kisebb ovál luka is és akkorát szólt a gitár,hogy csak na.Látszott hogy rettentően vékony a fedlapja.
A fesztiválon is általában kísérőknek D luk,szólósoknak ovál volt,szinte kivétel nélkül.
DE
Tavaly Bireli egy D lukas 14 érintős gitáron szólózott és a kísérői mind oválakon játszottak és így is nagyon jól szólt a koncert(Megvan már?Érdekel?)
Ezen és az eddigi tapasztalataimon felbuzdulva én is D lukast(14 érintős) gitárt építtetek.A Saga elég jól szól és még egy rózsa hátú ovál lukasra is gyűjtök,mindkettőbe bigtone és akkor mellé egy AER erölködő,ill. egyszer egy Aylward/Favino kópiagitár(most van is eladó potom 2600 dollárért és nem kell rá 12 hónapot várni!)
Ha ki lehetne próbálni és a Kis úr is elpasszolná már a Mesám akkor még lehet,hogy ki is tudnám csengetni?
Ui. nekem ez az ÁLOMHANGSZER!
:))

BOLDOG ÚJ ÉVET MINDENKINEK!

Ja hétfőtöl rá(d)érek!
;-))

A húrfeketedés lehet a kezedtől(izzadás,bőrkopás)
,aminek remek ellenszere a fast fret.Valamint a fekete wegen pengetők is jobban kopnak,mint a fehér.Legalábbis az első szériások biztosan,mert talán már kicsit keményebbbek a mostaniak(nekem már nincs bajom a mostani feketémmel)

Én a bumcsikket nem gyakorlom túl sokat,mert a szólózást szeretném kicsit megszelídíteni,de jól csinálni szerintem egyáltalán nem könnyű a kíséretet sem!

A müa. gitár úgy tudom kis szériában készült és nem volt sikere,nem is láttam senkit használni,de néha árulnak a neten ilyet. Anno. sem volt drága asszem és ha jól emlékszem nem dícsérték nagyon a hangját(valami topicban).
De azért elférne a falon nálam is(legroszabb esetben)!:)))

Előzmény: florg (40)
florg Creative Commons License 2004.01.01 0 0 43
Azaz: MINDEN
Előzmény: florg (42)
florg Creative Commons License 2004.01.01 0 0 42
BOLDOG ÚJ ÉVET MINDE DJANGO RAJONGÓNAK (MEG A TÖBBIEKNEK IS)!
Előzmény: florg (41)
florg Creative Commons License 2003.12.31 0 0 41
Nekem ez szívfájdításabb!
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=2368634216&category=41406&sspagename=rvi:1:1
Tudom, hogy műanyag, stb., de ez egy zsír új darab, valószínűleg még a Mester kezeiből, csak nem fejeződött be. Kipróbálnám, milyen, nem volt ez a Maccaferri olyan buta gyerek, lehet, hogy tudnak valamit ezek a műanyag gitárok (l. később az Ovationt, hogy befutott vele). Nyakat rá, bigtone bele, oszt hajrá. De ezen az ebayon szerintem ember nem vett még hangszert, legalábbis innen a keleti oldalról. De hallottam olyat is, hogy valaki külföldi kapcsolattal próbálkozott, aztán ott is volt mindenféle kamu dolog (hirtelen áremelkedés, utolsó pillanatban, vásárlás előtt, meg hasonlók). Mindenesetre bevállalnám, és erre már szívesen szánnék némi pénzt. (pláne, hogy ha jól láttam 15 dolcsiról indul a dolog, nem nagyon gyanús!!) Ajándékba a másik is jöhetne persze...kár, hogy már elmúlt Karácsony...na majd a nyúl!
Előzmény: tzuiop (39)
florg Creative Commons License 2003.12.30 0 0 40
Nem szeretem a "d" lukast. Hamár, akkor ovalhole, vagy vagy "french jazz-style archtop" (mint pl. az én szegedim). 2000 dollár meg 7700 az meg már elég sok.
Nekem a savareznek nem a hangja volt gáz, hanem a sodrott húrok fáradtak el hamar (feketedés, kopás, hangvesztés). Viszont elég sokat sikerült rajta gyakorolnom, lehet, hogy itt hibáztam el. Egyébként szinte kizárólag valami manouche jazzt, vagy mit gyakorlok, hozzájutottam némi kottaanyaghoz is (az ominózus RNT kollekció azért megszerezhető, főként, ha az embernek zenész rokonai élnek Hollandföldön, meg aztán az internet széles országútján sok Django rajongó található, akik közül sokan örömmel megosztják nem kis tudásukat a hasonszőrűekkel), meg hangzó anyaghoz is (sok-sok RNT, meg némi egyebek, Django például). Így aztán szinte mást sem csinálok szabad időmben, mint bumcsikket és hasonló dógokat.
Előzmény: tzuiop (39)
tzuiop Creative Commons License 2003.12.30 0 0 39
Egy kis szívfájdítás!
:))

Szakértők szerint kb. 2000 dollár ráfordítással használhatóvá lehetne tenni!

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=2583869032

tzuiop Creative Commons License 2003.12.30 0 0 38
Nekem nem volt gondom a Savarezzel(én használom rendszeresen a fast fret húrtisztítót),kb. fél évig teljesen jó volt.
Ha nagyon vékonyan szól a húr az lehet a gitárod miatt is.Gondolom az epiphonera raktad fel,amikor nekem volt egy country gitárom akkor azon sem szólt túl jól a H és az E húr.Valószínűleg a gitár konstrukciójának differenciái miatt.
Hú, de szépen írtam.:))

Gyakorlás?
Mit szoktál gyakorolni mostanság?Hogyan?

Előzmény: florg (37)
florg Creative Commons License 2003.12.27 0 0 37
Na, ennyiért jön most nekem tíz készlet (1000/készlet) Galli, Palmguitarstól. Csak még nem ért ide. Ha megjön, azt teszem föl, de ha nem, addig kipróbálom a Framust. Savarezt nem szeretem, nagyon vékony az alsó E, és semmi mélye nincs. Arról nem is beszélve, hogy igen hamar elfáradt, alig egy hónapot bírt ki, azért az nem túl gazdaságos,pláne ilyen drága húrnál.
Előzmény: tzuiop (36)
tzuiop Creative Commons License 2003.12.27 0 0 36
Ha pl megnézed itt:

http://www.bigcitystring.com/gypsy.htm

Szinte minden húr ezüst pevonatú,réz húr. Bronz húrt nem szoktak használni(pl:a Django fesztiválon sem látam egy gitáron sem!)A húrok nyomása is fontos nem biztos,hogy öreg gitár szeretné!
Ha olcsó húr kellene akkor a fenti oldalon is látható Galli Silk & Steel-t tudnám ajánlani.Én ezt használtam(1-2 évig) amíg nem vettem meg a Savarez Argentine-t.Szerintem egész jól szól,sajnos a G húrral voltak gondok,de az a gitárom hibájából is szakadozhatott(bár a G húr szinte minden húrkészletben mumus)Az ára is egész jó volt ui:kb 1000-1100 ft volt a dohány utcai hangszerboltban.Az egyetlen probléma,hogy kb. fél éve nincs nekik,de ha nyúzzuk öket akkor előbb-utóbb biztos lesz.
:))
Ja, amúgy hivatalosan a Rosenberg trio is ezt a húrkészletet használja és asszem a hangszerkészítőjük, Leo Eimers is ezzel szereli fel gitárjait.

Előzmény: florg (35)
florg Creative Commons License 2003.12.23 0 0 35
Mi van, csak mi topikozunk ide? :)

Csokoládé nekem is megvan (eredeti hanggal). A világ második... lemezem van, filmem nincs.

Más: Framus cég húrja: Bronze light 11-15-22-30-38-47. (összehasonlításként Savarez: 11-15-23-29-37-46) Olcsó is (legalábbis annak kéne lennie, nem ismerem a bolti árát). Ha meglesz a gitárom, kipróbálom.

Boldog Karácsonyt!

Előzmény: tzuiop (34)
tzuiop Creative Commons License 2003.12.23 0 0 34
A filmből egy gitárszóló látható Tchavolo előadásában,ill. egyéb filmrészletek Djangoról(!),Stochelo Rosenbergről,Raphael Faysról a

http://www.about-django.com/

-on.

tzuiop Creative Commons License 2003.12.23 0 0 33
A fesztivál üde színfoltja és egyik fő eseménye volt Tony Gatlif Swing című filmjének bemutatója, melyet a műben önmagukat és ún. "manouche" cigányjazzt játszó zenészek fülledt hangulatú koncertje követett. A Swing kötelező opus operatőröknek vagy pusztán a "kép megszállotjainak", mert a nagystílű és színkezelt kameramunka lehengerlő: a vizualitás és a zene primátusa a filmet egyfajta kedves történettel fűszerezett klippé teszi. A Swing többjelentéssel bír a filmben: a swingelés minden jazzes muzsika alapja, de a nyújtott ritmusra épülő stíluson kívül a főszereplő vadóc cigánylánykát is így hívja motollakezű gitáros papája (Mandino Reinhardt játssza, a híres gitárvirtuóz Django Reinhardt rokona). A szünidőt a nagymamájánál töltő, szeplős, vöröshajú Max összehaverkodik az "andalúz Szaffival", s nemcsak a kislány, hanem a hat acélhúr iránt is vonzalma ébred. Swinget a tizenéves, karakteres Lou Rech alakítja, aki elbűvölő, pajkos arcával és huncut barna szemeivel bizonyára még jó néhány filmben fel fog tűnni, bár a közönségtalálkozóig még nem döntötte el, színésznő lesz-e. Szóval a kis angolnak Swing tölti ki az életét minden téren, tisztességesen megtanul pengetni, átértékeli a környezetét, jobban megismeri a lakókocsikkal vándorló cigányokat, már a csajjal is sínen van, amikor egyszer csak szívrohamban meghal gitármentora (erős szimbolikus képben mutatja meg Gatlif a szenvedélyes cigányatmoszférát: a zenész halálakor nagy lánggal porig ég a lakókocsi), és a nyaralás is véget ért. A szintén cigány származású Gatlif filmje nem szerzői film, rendezése inkább csak koordinálás: a másfél óra hódolat a zenének, a pezsdítő, életerőt sugárzó, vérbeli és spontán cigánymuzsikának, amelyben - a film sugalmazása szerint - az élet kvintesszenciája van elrejtve. A film nagy részét az örömzenélések teszik ki, a nagy sírvavigadások közepette tanúi lehetünk egy klezmer-cigány zenei párbajnak (a Budapest Klezmer Band alakítja önmagát, a hegedű szólót Illényi Katica virítja).
tzuiop Creative Commons License 2003.12.23 0 0 32
Tegnap valaki azt mondta,egyre jobb Katica.Asszem egyszer már meghallgatom.

Ugyanez az ilető segít megszerezni CD-n a

Világ második legjobb gitárosát

A Csokoládét

és a

Swingnek is utána néz!

Ja, és ezek soundtrackjét!

BOLDOG KARÁCSONYT !

tzuiop Creative Commons License 2003.12.22 0 0 31
Ilényit én sem kedvelem annyira az eddig tőle hallott dolgai alapján.

A filmben egy párbajt vívnak azt hiszem Tchavolov Schmidttel!(????)

A film nagyon jó.
Gatlifnak egyéb filmjei is foglalkoznak a cigány léttel,de azokban azt hiszem nincs Manouche zenélés.

Dec 24.-én 21.20-tól(asszem) az RTL KLub adja a CSOKOLÁDÉ c. filmet amiben Johnny Deep személyesen játsza Django Minor Swingjét!!
Sajnos a film végén a stáblista alatt adják le végig a számot,amit a RTL már nem szokott mutatni.
Kölcsönzőkben megszerezhető ez az (amúgy asszem Oscar díjjas) nagyon kedves kis film!

Előzmény: florg (30)
florg Creative Commons License 2003.12.21 0 0 30
Tzuiop: Szívesen.
Film ügyben: megvenni tudom, hol lehet...Inkább kölcsönözni szeretném, vagy valami hasonló okosság. Van még Tony Gatlif-nak (a rendező) két másik filmje is, vajon milyenek?
Illényi művésznő nem a kedvenc előadóim egyike, ez kicsit meg is ingatott nagy kiváncsiságomban. Mit keres egy operettsztár egy swing filmben? Hallottam ugyan már jazzt imitálni, hát...nem hogy a swinghez nem volt sok köze, hanem a jazz-hez sem. Lehet, hogy klezmert meg operettet jól csinál, de az azért más. Én maradnék inkább Grapellinél és követőinél. Sznobság ide vagy oda.
Más: kitaláltak valami újfajta gypsy pengetőt, Palmguitars.nl-éknél lehet kapni, igen érdekesen néz ki.
Előzmény: tzuiop (28)
tzuiop Creative Commons License 2003.12.20 0 0 29
Romane-t nézem!
Köszi!
:))))
Előzmény: florg (27)
tzuiop Creative Commons License 2003.12.20 0 0 28
Ammennyire emlékszem van DVD-n ,de sajnos nincs hozzá felirat(asszem).Amúgy játszik benne Illényi Katica is!

Kapható itten:

http://www.amazon.fr/exec/obidos/ASIN/B00008NEQK/qid%3D1071931292/402-8970170-7448945

Nyálcsorgatás remek dolog!:)

Előzmény: florg (27)
florg Creative Commons License 2003.12.20 0 0 27
Ha már így nyálcsorgatásilag is nézelődünk, ez is egy kellemes oldal: www.gypsyguitars.com
Persze nem a mezei user bankszámlájához vannak mérve, de nézegetni azért jó.
Más: tudja valaki, hol lehet megszerezni a Swing című francia filmet, Netán angol felirattal. Mondjuk akár dvd-n? Vagy túl sokat kérek?
tzuiop Creative Commons License 2003.12.17 0 0 26
Olvassátok!

http://www.guitarplayer.com/archive/0104/0104_BenchTests3.htm

Florg!

Nelkem is dolgoznom kell 12.30-tól csütörtökön,de pénteken de. vagy 7VGn rádérhetek!

florg Creative Commons License 2003.12.12 0 0 25
Olyasmi lesz. Csak kicsit tuning módban fut szerdától. Néminemű anyagiak rááldozásával. Majd megmutatom. Az a baj vele, hogy nem biztos, hogy más gitárt a kezembe akarok venni ezután. Maximum Django Selmerét, de azt meg nem lehet kihozni a múzeumból.
A rnt könyv nekem is úton van, csak nem tudom, mikor érkezik, mert nem küldik, hanem hozzák. Csütörtökön sajnos nem leszek benn, mert dolgom van, valami mást beszéljünk meg, máshol, majd tel.
Előzmény: tzuiop (24)
tzuiop Creative Commons License 2003.12.12 0 0 24
Csak nem a hátsó műhelyi régi szegedi hangszer(vagymi)?

Képzeld kapok valami meglepit,de még nem tudom pontosan mit!(Szerintem valszeg Robin Nolan Gypsy Licks lesz)Nagyon kíváncsi vagyok!:))

Előzmény: florg (23)
florg Creative Commons License 2003.12.12 0 0 23
"Új" gitár, de már tulajdonképpen láttad,csak nem a mostani állapotában. Elég meggyőző hangja van.
Előzmény: tzuiop (22)
tzuiop Creative Commons License 2003.12.11 0 0 22
Ahoy!
:))

Mit csinál(tat)sz vele,vagy ez egy másik gitár?
Ne csigázz!
:)

Előzmény: florg (21)
florg Creative Commons License 2003.12.11 0 0 21
Helló! Ki a harmadik? Mert lehet, hogy négy. tzuiop: Csütörtökre készen lesz az "új" gitárom is, majd megmutatom.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!