Keresés

Részletes keresés

kiwancsi Creative Commons License 2004.05.04 0 0 281

Hát döcögök a röhögéstől, csak azért szólalok meg, mert nem illik itt heteken át hallgatódzni!
Még éppen nem vagyok anyós. :->

Tudom már hogy mit kérek az öcsémtől ajándékba amerikából! Nem kerülhet sokba, de ajándéknak fogja érezni, ha sikerül beszereznie ezt a paradicsommagot. :->

Hanem ami a lényeg! Ezt az oldalhajtás ötletet nagyon köszönöm. A muskátliknál már rájöttem hogy a legjobb szaporításimód, de a parira nem gondoltam.

sziasztok
kiw...

Előzmény: CORTEN (276)
rferi Creative Commons License 2004.05.04 0 0 280
Köszi.
Előzmény: Frint (278)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2004.05.04 0 0 279
CORTEN! Oldalhajtásról szó sem lehet, mert a talaj felett 1 mm-el döntötte ki a fonom mozgásu anyuka a szerncsétlen növényt. Lehet hogy anyuka nem EU komform :) De jó lenne!

Azt nem tudom, hogy a EU palántákat mivel kell locsolni, de a kertészt, bánatában deresre hűtött, sziklaszáraz Tokaji furminttal locsoltam. (Bőségesen)

Előzmény: CORTEN (276)
Frint Creative Commons License 2004.05.04 0 0 278
Látom, hogy keveset aludtál... :) Konstans fajta, átörökít, nem változik, stabil. Próbálok magot szerezni.
Előzmény: rferi (275)
Frint Creative Commons License 2004.05.04 0 0 277
Hát ilyen nincs, nekem is egy Pál nevű ember adott először, első évben PALI volt az azonosítója a vetéstérképen. :)
Előzmény: CORTEN (276)
CORTEN Creative Commons License 2004.05.04 0 0 276
A pontos fajtát megállapítani nem tudom, nekem az amish paste és a pantano romanesco hozott hasonló termést, bár az utóbbi inkább lapítottabb.Aztán még van egy fajtám, azt név nélkül szereztem egy Pál nevű embertől :). Az is valami hasonló formájút terem, csak a levele más. A paprikához annyiban hasonlítanak, hogy a termésfal elválik a magoktól, üreget képez. Ezek a paradicsomok kevésbé levesesek mint a kereskedelmi forgalomban kaphatóak, viszont kiváló szószokat lehet készíteni belőlük.
Meg is ragadnám az alkalmat, és megkérdeném GURIGÁT, hogy lehet-e szó csereberéről? Mert bár már május van, még semmi sincs elkésve és szívesen gyarapítanám a választékomat. Palántát is tudnék küldeni, csak a postát ismerve valószínűleg sűrített paradicsomként érne oda.

Kilgore! Ne búsulj, Anyuka csak jót akart :) A paradicsomok meg igen szívós növénykék, az oldalhajtásokról minden gond nélkül szaporíthatók, és hosszú még a nyár! Mostmár úgyis eukonform az időjárás, tehát bőséges termés várható! Jó lenne tudni, hogy az eu milyen szabályokat ír elő paradicsomkertészeknek. Kell e valami játéklehetőséget biztosítania palántáknak, vagy zenehallgatással kell-e oldani a röghözkötöttség okozta stresszt, esetleg csak iso9000 szerint minősített palackozó üzemből származó szénsavmentes gleccservízzel szabad-e öntözni ?

Előzmény: rferi (273)
rferi Creative Commons License 2004.05.04 0 0 275
Hát, megkóstolnám....
És ez átörökíti a termésében magát?Úgy értem hibrid-e vagy nem-e :--)
Előzmény: Frint (274)
Frint Creative Commons License 2004.05.04 0 0 274
Ez AZ, és tudod milyen finom? Próbáljak magot szerezni ???
Előzmény: rferi (273)
rferi Creative Commons License 2004.05.04 0 0 273
Gyerekek ez most tényleg paradicsom?
Én isten bizony egy paprikát látok!
Vagy megártott hogy csak három órát aludtam!
Tuti pari ez itt alant, az első képen (a második nem jön be sehogy)
Előzmény: GURIGA (271)
Frint Creative Commons License 2004.05.04 0 0 272
Szia :) Mizújs felétek? Rég találkoztunk... Ismerem a növényt, házikertekből ismerős konstans fajta, ízében a Kanadai óriáshoz hasonlít. Sajnos nem tudom a becsületes nevét, Corten biztos ismeri. Rendkívül bőtermő, burgonya levelű fajta. Becsüld meg, remek kis növényke. Frint ( Mo. délkeleti sarkából - viharsarkából)
Előzmény: GURIGA (271)
GURIGA Creative Commons License 2004.05.03 0 0 271

Szóval ez az.
Az idén megint vetettem, és ugyanolyan gyatrán indul. Tavaly már majdnem kidobtan, úgy látszik, ez a szokása. Nem volt rajta rengeteg, de ha a zember beleharap, mindent megbocsát neki.
Mi a neve?



Előzmény: GURIGA (270)
GURIGA Creative Commons License 2004.05.03 0 0 270

Szevasztok, paradicsom-haverok!

Csak a néhány legutóbbi beszólást olvastam eddig, de azt már látom, hogy jó gárda jött itt össze.
Na, meg azt, hogy hihetetlenül széles körüek az ismereteitek. Pedig nem hiszem, hogy mindenki mögött Paradicsom-kutató doktorátus lapulna!

Szóval, hogy rövidre fogjam...canadai amatör kertrajongó vagyok az ország legdélibb csücskéböl.
Eddig itteni paradicsomokkal vacakoltam a kertemben, de két éve kaptam egy (állítólag ) otthoni paradicsomot. Meg se kóstoltam, csak a napon hagytam magnak.
Nem bántam meg. Olyan zsenge a héja, amilyet még nem láttam. Majd mindjárt keresek egy tavalyi képet, hátha meg tudom mutatni.

KILGORE TROUT Creative Commons License 2004.05.03 0 0 269
CORTEN! Sok variációs lehetőség nincsen, mert csak tőled kapott Tiny Tim -eket ültettem. A legnagyobb termésem már legalább 1 cm-es! Amióta kiviszem őket a levegőre, had sétáljanak szegények egy kicsit az erkélyen, annyira elgémberedhettek bent a párkányon, megkapta őket az EU levegője és össszeszedték magukat. Elhatározták, hogy megmutatják, milyen a tökös magyar pari! Sétálni nem sétálnak (legalább is amikor odanézek) de azért jókat napoznak és serényen kötögetnek. Este amikor kilegelészték magukat behozom a lakásba.

Csak azt a paradicsom bokrot sajnálom, amelyik szegény kedves drága anyósom csapásvonalába esett. Azóta mankók tartják. (Nem az anyósomat:( Mi a frásznak kell az erkélyre kolbászolnia, amikor az a növényeké és az enyém. Ült volna a ... akkor esetleg a széket sajnálnám csak. Vajon más mért nem rugja fel a növényeimat csak pont szegény anyuka ? Hogy rogyna ...

Előzmény: CORTEN (268)
CORTEN Creative Commons License 2004.05.03 0 0 268
No, legalább már van akinek haszna van ebből az agyrémből...

Ismét bebizonyosodott, hogy kissé elhamarkodtam a paradicsom magvetését, valamint újfen tnem voltam képes mértéket tartani.

Már vagy 140 tő pari zöldel a fólia alatt, és vagy 200 bízik sorsának jobbra fordultában. Addig pohárban sínylődnek. Odakint a szabadban elég mostoha az időjárás, tegnap pl. jégeső hullott. Éjszaka, kab 10 cm jég volt!! Húdejó, hogy semmit sem ültettem még ki a szabadba. mondjuk most egy darabig megint nem lehet a sár miatt. Ezisazuniómiattvan! Április 30.-án még minden szép volt, most meg tessék... :)
Csak nem az általam küldött paradicsom indult be? Nálam még csak a tomatillókon fedeztem fel bimbókat, a többi csak lombosodik. Remélem az idén több képem lesz, jó lenne mndegyiket dokumentálni.

Éjjen és virágozzon hazánk és az ejrópaji unijó örök és megbonthatatlan baráccsága, valamint Kilgore paradicsoma a párkányon!

Előzmény: KILGORE TROUT (267)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2004.05.03 0 0 267
Na az EU meghozta a várt gyümölcseit (zöldségeit) itt még a paradicsom is jobban nő :) Szépen kötek sorba és gömbölyödnek a parik. Hurrá!
KILGORE TROUT Creative Commons License 2004.04.26 0 0 266
Hiába rokonok, akkor is tök máshogy néz ki a viráguk. További megfigyelés, hogy az árnyékba levő palántán és az árnyékoló-fényvisszafogó pauszpapír mögött levő növényeken nincsen termés. Az a paradicsom amelyik kinőtte a védőpapírt és tűzi a nap a tetejét, ott van termés a csúcson.
Előzmény: CORTEN (265)
CORTEN Creative Commons License 2004.04.26 0 0 265
Pedig elég jellezetes mindkettő. Hiszen szegről-végről rokonok volnának. (csucsor-félék)
Előzmény: KILGORE TROUT (264)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2004.04.25 0 0 264
CORTEN!

Az az érdekes ebben a méhecskézésben, hogy a paprikák szemmel láthatóan jó sok virágport termelnek és láthatók jól beazonosíthatóan a portokok és a bibék a virágban, de a paradicsom virágokkal valahogy nem boldogulok. Hiába birizgálom egy szemernyi virágport nem látok és a portokokat és a bibét sem sikerül beazonosítanom. Szét fogok egyet boncolni!

kiwancsi Creative Commons License 2004.04.21 0 0 263

Lehet a piacon jót kifogni, de rá is fázhatsz.
Javaslom a hétvégi vásárt a Kertészeti Egyetemen(már ha közeli vagy persze)
Kaposvárról azért ne gyere ide. :>
Megmondják a fajtáját is.
Ha semmi extrát nem akarsz akkor K2 (Kecskeméti 2-es)

Folytontermő, jóízű(szerintem). Nem túl nagy, nem túl kicsi.

Előzmény: xukac (262)
xukac Creative Commons License 2004.04.21 0 0 262
Sziasztok!
Tanácsot kérnék tőletek, mint hozzáértőktől. Hét végén tervezem, hogy az erkélyre veszek piacon néhány paradicsompalántát. Nem korai még? Mit vegyek figyelembe a kiválasztásnál? Magasság, stb. Egyáltalán szerintetek milyen fajtát célszerű erkélyre venni. Az igazán nagy termésűeket nem nagyon szeretjük, de a nagyon picit sem. Köszi a segítséget.
kiwancsi Creative Commons License 2004.04.20 0 0 261

Föld az van a kertben elég, de én nem érek fel olyan magasra. :>
Különben köszönöm.
Előzmény: CORTEN (260)
CORTEN Creative Commons License 2004.04.20 0 0 260
Mármint 'futó' paradicsom? Marha magasra (3-3,5m is meg tud nőni ideális körülmények között, egy száron nevelve. Átlagos esetben is simán van két méteres, akár két szálon is. Ehhez azért legalább olyan 10l-nyi föld kell, meg kis tápoldatozás.
Előzmény: kiwancsi (258)
kiwancsi Creative Commons License 2004.04.20 0 0 259

Ezzel én is így voltam. Olvasd el/olvassátok el ezt ha van kedvetek. Igaz azóta eltelt másfél év, de a tartalom még aktuális.
Drukkolok Neked!

http://www.kertpont.hu/index.php3?menu=cikk&cikkid=189

Előzmény: KILGORE TROUT (256)
kiwancsi Creative Commons License 2004.04.20 0 0 258

Ja! Tulajdonképpen azért jöttem ide...
Először is sziasztok!

Szóval a hétvégén vásár van a kertészetin. Magam csak a citrom és narancssárga parikat nevelem, és tavaly olyan jó minőségű palántát vettem a vásárban hogy idén is erre készülök.

A kérdésem a következő: volt ott futónak nevezett, de nem mertem olyat venni. Nem ez a kérdés természetesen, hanem hogy milyen magasra nő az meg? Nem nehéz-e a nevelése, tartása? Ti ezt biztosan tudjátok.

köszönöm
kiw

kiwancsi Creative Commons License 2004.04.20 0 0 257

Türelem és kivárás!
Nálunk azurammal volt gond. Eljön a megfelelő lélektani pillanat! :)
Mióta tudja hogy nincs "elvárás" még ásnia sem kell, csak füvet szabad nyírnia, ami a legnagyobb gyönyörűség, hiszen magában lehet a gondolataival. A legnagyobb nyugalmat a családban a fűnyírás közben lelte meg, hiszen abban az iszonyatos zajban senki emberfiának nem jut eszébe Őt háborgatni(pedig villanyosat használunk). :>
Én meg buzerálhatom békésen a kertemet. :)
Előzmény: KILGORE TROUT (254)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2004.04.19 0 0 256
Nekem se lift se lapostető csak részeg szomszéd :( Bármi lenne én belaknám, beépíteném, felszántanám ...
Előzmény: CORTEN (255)
CORTEN Creative Commons License 2004.04.18 0 0 255
Ja!

Szvsz rövid szoktatás után már lassan mehetnek ki, ha a kinti hőmérséklet nem csökken nagyon 10°C alá, akkor éjszaka is elvannak kinn. Bár ahány növény, annyi elvárás.

Amikor újpesten laktam akkor az egyik tízemeletes lift gépházait összekötő folyosón egy faszi komplett kis növényházat realizált, két évig még a tető egy részét is beépítette (olyan 6nm-es alapterületen) és ott nevelt mindenfélét. Érdekes módon senki sem gányolta össze, csak a tűzoltóság kötött bele???? így le kellett bontania. Ha nekem lenne egy tízemeletesem , akkor biztos, hogy édenkert díszlene a tetején :) Lapostető rulez! Az usákoknál elképesztő kerteket varászolnak, ahova csak tudnak, legyen az csak 10nm-nyi sík felület, akár 30 emelet magasban is. Nálunk meg a Dunát is leaszfaltozzák lassan...

Előzmény: KILGORE TROUT (254)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2004.04.18 0 0 254
Természetesen az asszony támogat és pártol (azt hiszi ennyivel megússza kertészkedésemet és nem lesz kertes házunk soha:)

A kérdés inkább az volt hogy már ki lehet-e rakni a szobából a szabadba az áttelelt növényeket, nem az, hogy évelő-e, vagy nem. Így termetes növényektől szabadítanám meg a szobát, sok helyet nyerve.

Előzmény: CORTEN (253)
CORTEN Creative Commons License 2004.04.18 0 0 253
A paprika elvileg (legalábbis jelentős része) évelő. Az élőhelyén mindenképpen. Mintahogy sok paradicsom és a tomatillók is. Ha túlélte a telet, és aktív, akkor miért ne maradhatna.

Megértem a türelmetlenségedet, én is alig türtőztettem magam, még jó, hogy március elején nem értem rá, mert már földbe kerültek volna a magok. Az a röhej, hogy már a jövő évet tervezem, mert akarok építeni egy földbe süllyesztett (legalábbis háromnegyedéig :) palántanevelőt, rendes fűtéssel. Fekvőkémény, fűrészporos kályha, miegymás.

Az asszony hogyan áll nálatok a kérdéshez? Tetszik neki a selfmade rainforest? Nálunk, amióta a lakásban nem a poharakkal teli ládákat kell kerülgetni egészen nagy támogatottságot élvezek.

Előzmény: KILGORE TROUT (252)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2004.04.18 0 0 252
Hoppá ez azt jelenti, hogy amelyik áttelet bent az már mehet ki, mert az öreg növény?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!