Keresés

Részletes keresés

Tropea Creative Commons License 2008.10.22 0 0 248

Kedves topiktársak!

 

Sajnos, az Alitalia-féle sztrájk miatt csak ma érkeztünk haza (ennyit gyalogolni!), ezért sem tudtam beszámolót írni a szeptemberi nyaralásunkról. :-)

 

Most sem fogok - egyéb irányú elfoglaltságaim miatt /csak a munkahelyről tudok írni/, de legalább életjelet adok magamról.

 

Mint azt korábban is írtam, 8 napot töltöttünk Tropeában, gondolom, nem lepek meg senkit azzal, ha azt mondom, nagyon jól éreztük magunkat.

 

A következő helyeket kerestük még fel: Capo Vaticano, Pizzo Calabro, Stromboli, Scilla.

 

Nekem utóbbi városka jobban tetszett Tropeánál is, talán azért, mert alig volt turista. Mondja ezt egy turista! :-)

 

Ha jól rémlik, Pizzóról nem nagyon volt szó a korábbi hozzászólásokban, legalábbis mi az egyik helyi kiadványban értesültünk a létezéséről. Mindenképpen megérte felkeresni, egyrészt a sajátos óvárosi utcaszerkezete, másrészt a Murat-vár, harmadrészt a város szélén található Chiesa Piedigrotta /barlangtemplom/ miatt.

 

Elöljáróban ennyit, majd igyekszem többet írni, és képeket is feltenni, ha sikerül. Bemutatom részletesebben a szállodánkat, ami nagyon klassz hely /bármennyire giccsesek is a szobái/, továbbá adok néhány utazási tippet is.  

Zara32 Creative Commons License 2008.10.01 0 0 247
Hello!

Zara vagyok és szeretnék tőled egy -két dolgot kérdezni privátban.Légyszi írj nekem egy
mailt erre a címre:zarasls@yahoo.com
Előre is köszönöm!! xoxoxo
Előzmény: fragolina (246)
fragolina Creative Commons License 2008.08.29 0 0 246
Szia!
Igen, úgy tűnik, hogy jó az amit találtál, azzal biztos egyszerűbb lenne az odajutás.
Ha a reptér oldalán megnézed a transzfereket, az első buszos ajánlattal be tudsz menni Lamezia Terme Centrale-hoz, ahol fel tudsz szállni a vonatra. Óránként mennek vonatok, az sem tűnik túl bonyolultnak. Érezzétek nagyon jól magatokat és ha hazaértetek írjatok! :)
Előzmény: Tropea (245)
Tropea Creative Commons License 2008.08.28 0 0 245

Azt elfelejtettem említeni, hogy a S.Eufemia állomás elvileg nem jó, Lameziából megy a vonat Tropeába.

Előzmény: Tropea (244)
Tropea Creative Commons License 2008.08.28 0 0 244

Köszi a választ!

 

Találtam egy cikket:

 

http://www.calabrianotizie.it/2008/03/26/lamezia-terme-aumentano-i-collegamenti-con-laeroporto-un-bus-navetta-elettrico-e-non-inquinante-da-e-per-la-stazione-ogni-20-minuti/

 

 

Ez elvileg jót jelent, nem? Ha jól értem, 20 percenként mennek buszok Lamezia vasútállomásra (is). Csak fura, hogy a repülőtér honlapján nem írnak róla.

 

Szeptember 2-án, 14 óra 20-kor landol a repülő.

Előzmény: fragolina (243)
fragolina Creative Commons License 2008.08.27 0 0 243
Szia Tropea!
Sajnos erről nem tudok Neked pontos infókkal szolgálni, mert mindig autóval közlekedünk. Utánanéztem és nekem a legjárhatóbb útnak a busz és vonat kombinációja tűnik.
S. Eufemia 2km (AUTOLINEA Lamezia Multiservizi tel. +39 0968.441812 - a reptér oldalán megtalálod a linket is), 5perces buszút.
Én taxisokban nem bízok, mert annyit kérnek, amennyit akarnak.
Mikor és hány órakor érkeztek Lameziába?
Előzmény: Tropea (241)
Stms Creative Commons License 2008.08.26 0 0 242
A helyet nem ismerem konkrétan, de a buszjáratok általában jók, olcsó, és meg szoktak állni minden fűzfánál. Érdemes a sofőrrel elbeszélgetni, akár menetrenden kívül is megáll.
Előzmény: Tropea (241)
Tropea Creative Commons License 2008.08.26 0 0 241

Szia fragolina!

 

Hétvégén utazunk, így lenne néhány S.O.S. kérdésem hozzád. Persze más is válaszolhat, ha tud. :-)

 

Eddig valamilyen megmagyarázhatatlan okból úgy véltem, Lamezia Terme repülőtéren egyszerűen csak átszállunk egy vonatra, amely Tropeába repít. Még régen utána is néztem, hogy van egyenes járat Lamezia Terme és Tropea között. A bökkenő csak az, hogy maga Lamezia Terme település a vasútállomásával együtt kb. 5 km-re található a repülőtértől. Ez az, amit csak most fedeztem fel.

 

Megnéztem a repülőtér honlapját, ahol tömegközlekedésként csak a buszt ajánlják, azok is csupán "C" betűs nagyvárosokba mennek nagyritkán, a másik lehetőség a taxi. Egy tropeai hotel honlapján a repülőtérre érkezőknek szintén a taxit és egy bizonyos navetta megjelölésű közlekedési eszközt ajánlanak a vasútállomás megközelítéséhez.

 

Nem tudod véletlenül, hogy az említett buszok valamelyike megáll-e Lamezia Terme városban, továbbá mennyire borsos árúak a taxik, és hogy mi az a navetta?

 

 

fragolina Creative Commons License 2008.08.22 0 0 240
Szia Libácska!
Igen, lesz még rá alkalom. Valószínű, hogy karácsonykor megyek, bár akkor gondolom nem érdemes Le Castellaba menni, majd nyáron. :)
Köszönöm, hogy válaszolsz majd, nagyon várom!
Szép hétvégét!
Előzmény: Libácska (239)
Libácska Creative Commons License 2008.08.22 0 0 239

Szia Fragolina!

 

Üdv itthon és köszi a képeket!

Akkor La Castella majd legközelebb...gondolom lesz még rá alkalom. :)

 

A mail-edre jövő hét elején mindenképpen válaszolok.

 

Ágnes

Előzmény: fragolina (238)
fragolina Creative Commons License 2008.08.21 0 0 238
Így van! :)
Előzmény: gyzozo (237)
gyzozo Creative Commons License 2008.08.21 0 0 237
Húúúúúúú,, ez csodállatossan szép hely!!! Ide tényleg elkell menni!!!
fragolina Creative Commons License 2008.08.21 0 0 236
Sziasztok! Elnézést azoktól, akiknek megígértem, hogy lesznek képek Le Castella-ról... Sajnos nem jutottunk el, mert "nyakunkba szakadt" egy 86éves nagymama és ezért nem mehettünk túlságosan messzire... (oda-vissza több mint 400km lett volna)
Kárpótlásul mutatok új Tropea képeket. Hatalmas hullámok voltak és istenien meleg volt a víz!
ketti Creative Commons License 2008.07.22 0 0 234
Valóban, a 230-as első, és 231-es utolsó képe Peschicit ábrázolja, de a többi hely neve is fel van írva a képekre.......    :)
Előzmény: gyzozo (232)
pécsi hornet Creative Commons License 2008.07.21 0 0 233

szépek nagyon, az utcák kicsit Máltára emlékeztetnek..

a 5 Terrét nem fogod megbánni

Előzmény: ketti (231)
gyzozo Creative Commons License 2008.07.21 0 0 232
Nagyon szép fótók, ez itt Peschicire emlékeztet.
Előzmény: ketti (230)
ketti Creative Commons License 2008.07.21 0 0 231

 Vignanotica

 

 

Vieste Vieste 

 

 

Vieste Peschici
ketti Creative Commons License 2008.07.21 0 0 230

Peschici

 

Arco San Felice

 

 

Faraglioni

 

 

strand Mattinata közelében

 

 

Vieste - strand

 

Vieste

 

 

Vieste
ketti Creative Commons License 2008.07.21 0 0 229
Hát akkor néhány kép a júni végi nyaralásunkról (Gargano félsziget):
Előzmény: pécsi hornet (223)
ketti Creative Commons License 2008.07.19 0 0 228

Ja jó, hát Basilicata nekünk még hátra van, ott lehet, hogy nekem is megváltozik a véleményem :)

 

Előzmény: Stms (225)
carlo76 Creative Commons License 2008.07.18 0 0 227

Sziasztok!
Van egy Szlovén autópálya matricám fél évre szól, (jelenleg csak féléves van) nem lett felragasztva és nem rendszámra van. Ha valakit érdekel szóljon. Megegyezünk. 36/70-321-9084

pécsi hornet Creative Commons License 2008.07.17 0 0 226
hát...nagyon úgy néz ki, hogy útba kell ejtenünk Basilicatat is....
Előzmény: Stms (225)
Stms Creative Commons License 2008.07.17 0 0 225
"Amalfi vidéket nehéz überelni"

Én is mondtam ilyeneket. Aztán beszippantott Basilicata. :)))

Előzmény: ketti (224)
ketti Creative Commons License 2008.07.15 0 0 224

Szia!

 

Majd teszek fel képeket hamarosan. Azért szép, nem kell aggódni, csak az Amalfi vidéket nehéz überelni, az nagyobb hatással volt ránk.

 

Az idei nyárra mi is a Cinque Terrét terveztük, aztán valami nem jött össze a szabadság összeszervezésében (jövőre halasztottuk ezt a részt), és inkbb gyorsan vettünk két római repjegyet, meg leszerveztük az autóbérlést onnan 1 hétre, hogy le tudjunk ugrani Garganora.

 

Puglia déli részét meg a csizma orrát is tervezzük, talán az belefér jövő nyárra :)))))

 

 

Majd hamarosan jelentkezem a Gargano-s fotókkal!

 

 

 

Előzmény: pécsi hornet (223)
pécsi hornet Creative Commons License 2008.07.11 0 0 223

szia,

mi is gondolkodtunk a Gargano-félszigeten, azért tehetnél fel képeket róla. bár lehet, hogy inkább Puglia déli részére mennénk majd.

 

az Amalfi-part nekem is kedvencem, hasonlóan szép a Cinque Terre is, most júniusban jártunk ott, a Minden, ami Olaszország topikban írtam róla és tettem fel képeket.

Előzmény: ketti (222)
ketti Creative Commons License 2008.07.11 0 0 222

Igazad van, nincs annyira délen, de hát ha jól tudom, már Puglia része... Viszont ha a viestei akciós út hirdetése elfért itt, akkor gondoltam, esetleg én is leírhatom e helyen szerzett tapasztalataimat :)

 

A jegyáruslány ránézésre olasznak tűnt, mindenesetre a helyi emberekkel nagyon szép folyékony olaszsággal bírt beszélni .... :)))))))

 

Na jó, látom, nem tettem túl nagy népszerűségre szert ezzel a nem túl pozitív véleményemmel nálatok, abba is hagyom a hülyeségek írogatását...

Egyébként jövő nyárra Calabria az úticél, nem adjuk fel ilyen könnyen, mivel egyébként imádjuk Olaszországot - ha ez egyébként eddig nem derült ki a kis irományomból.

Előzmény: Stms (221)
Stms Creative Commons License 2008.07.11 0 0 221
Gargano még nincs is annyira délen. A jegyáruscsaj meg lehet hogy nem is olasz volt. :)
Előzmény: ketti (220)
ketti Creative Commons License 2008.07.11 0 0 220

Sziasztok!

Múlt héten jöttünk haza Olaszországból, többek között 1 hetet töltöttünk a Gargano félszigeten. Vegyesek a tapasztalataink. Szép volt a táj, a strandok kicsit unalmasak (mindegyik lassan mélyülő homokos part volt - persze lehet, hogy rossz helyen keresgéltünk..), a neten talált fotók alapján kinézett szép sziklák meg félszigetek mind megközelíthetetlennek tűntek (vagy nem vezetett oda út, vagy le voltak zárva magánstrandként). Azért ne értsétek félre, jó volt, csak valahogy nagyobb élményt/katarzist vártunk ennyi utazás után (Rómáig repülővel mentünk,utána pedig autóval (a 450km-t 6,5 óra alatt sikerült megtennünk).

 Jól éreztük magunkat, bár kicsit fura volt, hogy a helyiek nem voltak túl kedvesek velünk (tisztelet egy két kivétellel), eddig teljesen más tapasztalataink voltak Olaszországban, már jó sok helyen jártunk, Calabria kivételével szinte mindenhol. Biztos közrejátszott benne az is, hogy nemigen beszélünk olaszul, ők viszont csak olaszul hajlandóak (mi próbálkoztunk angolul, németül és franciául, de még a szállodában sem sikerült ezeken a nyelveken kommunikálnunk). A legfurább az egyik hajókirándulásra jegyet áruló leányzó volt, aki még olaszul sem volt hajlandó kommunikálni velünk, még meg sem próbálta :(
Na jó, nem panaszkodom tovább, azért fantasztikus volt az a hét, de mégis: az olasz tengerpartok közül továbbra is a Capri-Sorrento-Amalfi vidék marad a nagy kedvenc.......

Most gondolom, sokan felhábrodtak fenti írásomon, de sebaj, vállalom, lássuk az ellenvéleményeket is! :)))))

gyzozo Creative Commons License 2008.07.10 0 0 219
Találtam egy akciós ajánlatot , ha esetleg érdekel valakit!Vieste
Libácska Creative Commons License 2008.06.30 0 0 218

Köszönjük szépen!

 

Azért egy kicsit irigyellek amiatt a 4 éjszaka miatt, de majd csak eltelik valahogy az a 16 is. :)))

Előzmény: zembra (217)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!