Keresés

Részletes keresés

KILGORE TROUT Creative Commons License 2004.05.07 0 0 298
Tényleg érdekelne, hogy miért szeretitek a hatalmas szemű paradicsomokat? Mi az, amiért jobb?
GURIGA Creative Commons License 2004.05.06 0 0 297

Corten!
Majd szedek magot, ha érdekel.
Csak adj egy jó tippet, hogy nehogy összemicsurinozzák nekem a négyféle paradicsomvirágot a nyehenyöcék !!!!!!!!

Valamikor csak a "sweet 100" volt a kertemben.
Szerettük az édes ízét, de kb. 6-7 év után kezdett elkutyulni.(Mindig saját magról vetettem).
Aztán próbáltam néhány sárgát, a picik nem túlságosan érdekeltek. Egy nagy fajta viszont nagyon finom.
Valami egész különlkeges érzés szeletelni is.
Aztán ez a magyar, amiröl itt áradoztam korábban.
Végül az idén vetettem magot egy sötétlila szibériai fajtának is. Az volt ráiírtva, hogy
"Purple Prince". A palánták elég nyamvadtak, de már megtanultam türelmesen várni.

Előzmény: CORTEN (295)
branyiszko Creative Commons License 2004.05.06 0 0 296
A clemens@freemail.hu-ra írj címet v. telszámot, jelentkezem ha beérett a termés. Ha "paradicsomos" vagy, adhatsz pár magot az extra nagyok, vagy a sárgák érdekelnek.
Tényleg essék szó a paradicsomról is ha már itt vagyunk: április végén hőgutát kapott az összes palántám, zöldségek, virágok kb.250db. A paradicsomot gyorsan utánvetettem, talán 3hét késéssel lesz belőle valami, ha aug-ban jó idő lesz még remélem beérik.

A csicsókát én nyersen eszem, tápértéke szerintem nulla, az íze érdekes, hihetetlen "gázfejlesztő" képessége van. Kiirtani sem tudom.

Előzmény: CORTEN (295)
CORTEN Creative Commons License 2004.05.06 0 0 295
Egy könyvben láttam kívül-belül padlizsánlila burgonyát, egy másikban meg ilyenformán vörös változatot. A te általad termelt egy közbenső változat, szeretnék előjegyzést tenni 2-3 gumóra!

Csicsókám már van, csuda egy növény az is. Bár inkább dísznek van. A színes krumpli viszont akár a tányée éke is lehet, hiszen sokkal jobban megy a lilahagyma-főtt tokaszalonna duóhoz :)

branyiszko Creative Commons License 2004.05.06 0 0 294
Jó kérdés!
Szét nem vágtam, amikor a "nyúlvány gumókat" (vagy hogy nevezzem?)letördeltem, egy egyforintos nagyságú törésfelületet láttam, ez leginkább fehér volt de halvány lila erezet látszott. (ha jól idézem fel a jelenetet) Nem hittem volna hogy ezt egyszer érdekel valakit.
Előzmény: CORTEN (293)
CORTEN Creative Commons License 2004.05.06 0 0 293
Tuttam,tuttam :)))))

A belseje is lila? Vagy csak a felülete?
Kívánhatsz hármat!

Előzmény: branyiszko (292)
branyiszko Creative Commons License 2004.05.06 0 0 292
Én kaptam lila krumplit (hülye alakja van, leginkább csicsókára hasonlít), 3 bokornyit vetettem, már kibújt.
Kíváncsi vagyok ezt is zabálják-e a bogarak?
Ha nem eszik meg a dögök, ősszel kaphatsz belőle.
Előzmény: CORTEN (291)
CORTEN Creative Commons License 2004.05.06 0 0 291
Boccccs... GURIGA, azt hiszem félreértettelek. Valamiért arra következtettem, hogy te egy Kanadából Mo.-ra (az EU-ba :) telepedett , és az ország déli részén élő kertbarát vagy. (volt egy ismerősöm, ő Milwaukeből jött hozzánk, tanítani, és végül Gyulán telepedett le. Sajnos ő nem termel paradicsomot :), viszont szenvedélyes horgász!
Akkor sajna csak a magcsere marad, ha a mailcímed él, akkor pontosíthatnánk privben.

Van pl. Snowball-nak titulált paradicsomom is, szvsz kifejezetten kanadai paradicsomkertészeknek találták ki :)
off
nem kifejezetten paradicsom, de itt sok és sokat látott kertbarát gyűlt össze: batátát (édesburgonya, hájperszjúpör üzletek ben évek óta kapható, lila izé) próbált-e már valaki termeszteni? Nekem van pár eléggé kicsírázott egyed és tudakolnám, jhogy érdemes-e próbálkozni vele? illetve, ha valakinek valami különleges zöldségnövénye van, az tegye fel legyenszíves a kezét! Nagyon kersek pl. lila húsú burgonyát.
offoff

KILGORE TROUT Creative Commons License 2004.05.06 0 0 290
Frint! Sajnos ez nem az a kimondott balkonparadicsom, ha jól látom :( Kertet nem osztogat Pali barátod a paradicsom palánta mellé?
Előzmény: Frint (289)
Frint Creative Commons License 2004.05.05 0 0 289
Működik, de kisbetűkkel: frint@index.hu
A banhegyil@lab.hu többet kibír, oda nagyobb állományok is mehetnek.
Érdeklődőknek:palántám 100% hogy lesz a hétvégén, de próbálok magot is kérni, az én öreg Pali barátomtól. Úgyhogy jövőre dőzsölünk...
Előzmény: GURIGA (282)
GURIGA Creative Commons License 2004.05.05 0 0 288

Meg aztán rizsa nem terem a fákon.
Itt Kanadában mindig elcsodálkoztam, hogy a parkokban a gyönyörü rózsákat nem lopják le.
Mosmá tommé.
Tojnak ezek a virágra!
Ültess oda marihuánát, majd meglátod, hány centi lesz az életkora....
Előzmény: rferi (287)
rferi Creative Commons License 2004.05.05 0 0 287
Ezen a piroson tisztán látszik, hogy pari.
Meg aludtam is 7 órát... :-)
Kínában sok mindent nem tudnak még.
Rendszeresen magyar botanikusok, meg amerikaiak találnak ott fel ismeretlen fajokat.
Multkor olvasom, hogy egy magyar expedició valami huszon-x új fafajjal jött haza!
Fával!Nem fűvel!Hogy lehet nem látni egy fát, ezer évekig?Biztos jó nagy az az ország....
Előzmény: GURIGA (282)
GURIGA Creative Commons License 2004.05.04 0 0 286

Hogyafeneegyemeg!
Mosmá abba kéne hagyni a politikázást, mert nem lesz jó vége. Tehát: a "stillborn" én voltam.

Vissza a paradicsomhoz.
Szóval magyar, vagy nem???

Előzmény: stillborn (285)
stillborn Creative Commons License 2004.05.04 0 0 285

Nekem egy öreg nénike adta, aki Magyarországról hozta.
Érdekes. Amikor a parkban novemberben a lepotyogott (lerázott) ginkgot szedem, arra járó kínaiak érdeklödéssel fordulnak hozzám. (Canadait nem érdekel, micsinálok).
Szóval még nem láttam olyan kínait, aki tudta volna, hogy mi az. Pedig Kínában élte túl 200 milliós történelmét, minden megrázkódtatását.
(Má úgyértem: a Ginkgo Biloba)

Ezek szerint még a paradicsom se próféta a saját hazájában ?

Előzmény: enginer (283)
enginer Creative Commons License 2004.05.04 0 0 284
Igy már más.
Előzmény: GURIGA (282)
enginer Creative Commons License 2004.05.04 0 0 283
Ez valami nagyon ritka paradicsom lehet. :))
Az boztos, hogy mifelénk ilyen nem terem, csak ámerikában. :)
Előzmény: rferi (273)
GURIGA Creative Commons License 2004.05.04 0 0 282

Frint!
Müködik az email az "adatok"-nál?

rferi!
A második képet mingyá beteszem mégeccer.
Ha nem sikerül, képzeld el a zelsöt pirosan!

CORTEN!
Az az üreges fajta más. Itt "Roma" néven termelik a zolaszok. A zenyém zamatos, és ami utólérhetetlen, hogy a héja olyan zsenge, hogy nem érzed. Még szeptember végén is...
Cserebere Canadából? Magot cserélek szívesen, majd ha lesz. Egyenlöre mindet begyömöszöltem a földbe.


kiwancsi Creative Commons License 2004.05.04 0 0 281

Hát döcögök a röhögéstől, csak azért szólalok meg, mert nem illik itt heteken át hallgatódzni!
Még éppen nem vagyok anyós. :->

Tudom már hogy mit kérek az öcsémtől ajándékba amerikából! Nem kerülhet sokba, de ajándéknak fogja érezni, ha sikerül beszereznie ezt a paradicsommagot. :->

Hanem ami a lényeg! Ezt az oldalhajtás ötletet nagyon köszönöm. A muskátliknál már rájöttem hogy a legjobb szaporításimód, de a parira nem gondoltam.

sziasztok
kiw...

Előzmény: CORTEN (276)
rferi Creative Commons License 2004.05.04 0 0 280
Köszi.
Előzmény: Frint (278)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2004.05.04 0 0 279
CORTEN! Oldalhajtásról szó sem lehet, mert a talaj felett 1 mm-el döntötte ki a fonom mozgásu anyuka a szerncsétlen növényt. Lehet hogy anyuka nem EU komform :) De jó lenne!

Azt nem tudom, hogy a EU palántákat mivel kell locsolni, de a kertészt, bánatában deresre hűtött, sziklaszáraz Tokaji furminttal locsoltam. (Bőségesen)

Előzmény: CORTEN (276)
Frint Creative Commons License 2004.05.04 0 0 278
Látom, hogy keveset aludtál... :) Konstans fajta, átörökít, nem változik, stabil. Próbálok magot szerezni.
Előzmény: rferi (275)
Frint Creative Commons License 2004.05.04 0 0 277
Hát ilyen nincs, nekem is egy Pál nevű ember adott először, első évben PALI volt az azonosítója a vetéstérképen. :)
Előzmény: CORTEN (276)
CORTEN Creative Commons License 2004.05.04 0 0 276
A pontos fajtát megállapítani nem tudom, nekem az amish paste és a pantano romanesco hozott hasonló termést, bár az utóbbi inkább lapítottabb.Aztán még van egy fajtám, azt név nélkül szereztem egy Pál nevű embertől :). Az is valami hasonló formájút terem, csak a levele más. A paprikához annyiban hasonlítanak, hogy a termésfal elválik a magoktól, üreget képez. Ezek a paradicsomok kevésbé levesesek mint a kereskedelmi forgalomban kaphatóak, viszont kiváló szószokat lehet készíteni belőlük.
Meg is ragadnám az alkalmat, és megkérdeném GURIGÁT, hogy lehet-e szó csereberéről? Mert bár már május van, még semmi sincs elkésve és szívesen gyarapítanám a választékomat. Palántát is tudnék küldeni, csak a postát ismerve valószínűleg sűrített paradicsomként érne oda.

Kilgore! Ne búsulj, Anyuka csak jót akart :) A paradicsomok meg igen szívós növénykék, az oldalhajtásokról minden gond nélkül szaporíthatók, és hosszú még a nyár! Mostmár úgyis eukonform az időjárás, tehát bőséges termés várható! Jó lenne tudni, hogy az eu milyen szabályokat ír elő paradicsomkertészeknek. Kell e valami játéklehetőséget biztosítania palántáknak, vagy zenehallgatással kell-e oldani a röghözkötöttség okozta stresszt, esetleg csak iso9000 szerint minősített palackozó üzemből származó szénsavmentes gleccservízzel szabad-e öntözni ?

Előzmény: rferi (273)
rferi Creative Commons License 2004.05.04 0 0 275
Hát, megkóstolnám....
És ez átörökíti a termésében magát?Úgy értem hibrid-e vagy nem-e :--)
Előzmény: Frint (274)
Frint Creative Commons License 2004.05.04 0 0 274
Ez AZ, és tudod milyen finom? Próbáljak magot szerezni ???
Előzmény: rferi (273)
rferi Creative Commons License 2004.05.04 0 0 273
Gyerekek ez most tényleg paradicsom?
Én isten bizony egy paprikát látok!
Vagy megártott hogy csak három órát aludtam!
Tuti pari ez itt alant, az első képen (a második nem jön be sehogy)
Előzmény: GURIGA (271)
Frint Creative Commons License 2004.05.04 0 0 272
Szia :) Mizújs felétek? Rég találkoztunk... Ismerem a növényt, házikertekből ismerős konstans fajta, ízében a Kanadai óriáshoz hasonlít. Sajnos nem tudom a becsületes nevét, Corten biztos ismeri. Rendkívül bőtermő, burgonya levelű fajta. Becsüld meg, remek kis növényke. Frint ( Mo. délkeleti sarkából - viharsarkából)
Előzmény: GURIGA (271)
GURIGA Creative Commons License 2004.05.03 0 0 271

Szóval ez az.
Az idén megint vetettem, és ugyanolyan gyatrán indul. Tavaly már majdnem kidobtan, úgy látszik, ez a szokása. Nem volt rajta rengeteg, de ha a zember beleharap, mindent megbocsát neki.
Mi a neve?



Előzmény: GURIGA (270)
GURIGA Creative Commons License 2004.05.03 0 0 270

Szevasztok, paradicsom-haverok!

Csak a néhány legutóbbi beszólást olvastam eddig, de azt már látom, hogy jó gárda jött itt össze.
Na, meg azt, hogy hihetetlenül széles körüek az ismereteitek. Pedig nem hiszem, hogy mindenki mögött Paradicsom-kutató doktorátus lapulna!

Szóval, hogy rövidre fogjam...canadai amatör kertrajongó vagyok az ország legdélibb csücskéböl.
Eddig itteni paradicsomokkal vacakoltam a kertemben, de két éve kaptam egy (állítólag ) otthoni paradicsomot. Meg se kóstoltam, csak a napon hagytam magnak.
Nem bántam meg. Olyan zsenge a héja, amilyet még nem láttam. Majd mindjárt keresek egy tavalyi képet, hátha meg tudom mutatni.

KILGORE TROUT Creative Commons License 2004.05.03 0 0 269
CORTEN! Sok variációs lehetőség nincsen, mert csak tőled kapott Tiny Tim -eket ültettem. A legnagyobb termésem már legalább 1 cm-es! Amióta kiviszem őket a levegőre, had sétáljanak szegények egy kicsit az erkélyen, annyira elgémberedhettek bent a párkányon, megkapta őket az EU levegője és össszeszedték magukat. Elhatározták, hogy megmutatják, milyen a tökös magyar pari! Sétálni nem sétálnak (legalább is amikor odanézek) de azért jókat napoznak és serényen kötögetnek. Este amikor kilegelészték magukat behozom a lakásba.

Csak azt a paradicsom bokrot sajnálom, amelyik szegény kedves drága anyósom csapásvonalába esett. Azóta mankók tartják. (Nem az anyósomat:( Mi a frásznak kell az erkélyre kolbászolnia, amikor az a növényeké és az enyém. Ült volna a ... akkor esetleg a széket sajnálnám csak. Vajon más mért nem rugja fel a növényeimat csak pont szegény anyuka ? Hogy rogyna ...

Előzmény: CORTEN (268)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!