Keresés

Részletes keresés

Black Dragon Creative Commons License 2020.11.23 0 0 117182

Így van. Ha a linkelt oldalon levő képre nagyítasz, látszik is a retesz oldáshoz szükséges forgatás iránya.

A szöveg meg nagyjából így fordítható.

"

 VÉSZLEÁLLÍTÓ GOMBA GOMB, 40MM, VÖRÖSVÉSZLEÁLLÍTÓ gombagomb, 22 mm, kerek, műanyag, piros, 40 mm, kötelező reteszelés, a DIN EN ISO 13850 szerint, forgatható kioldó"

 

Előzmény: cosomega (117181)
cosomega Creative Commons License 2020.11.23 0 0 117181

Szerintem a vészleállítóval szemben a szabvány egyértelműen leírja, milyen elvárások vannak.

A visszaálló stopgomb egyszerűen ki-gomb.

Előzmény: oregbeatsuhanc (117175)
cosomega Creative Commons License 2020.11.23 0 0 117180

Nyomó kapcsoló, reteszelt, mint a vészkapcsoló és nem nyomógomb.

Előzmény: arenarock (117174)
cosomega Creative Commons License 2020.11.23 0 0 117179

NOT-HALT-PILZDRUCKTASTER
Valóban gombanyomógombot jelent.

 

https://de.rs-online.com/web/p/not-aus-schalter/5280992/
Ez meg vész-ki-KAPCSOLÓ-t.

Azért kiváncsi lennék, mit tudnál működtetni a pilzdrucktaster-rel a vészKAPCSOLÓ nélkül?

Egy kapu működtetéséről volt szó eredetileg, amit egy ilyen nyomógombbal (vagy csengőnyomógomb)lehet működtetni, még azt sem kell mondani, visszarugózó nyomógombot kérek.

 

https://www.google.hu/search?source=hp&ei=ku27X9eVBI2Wa_HQkegD&q=schneider+nyom%C3%B3gomb&oq=schneider+nyom%C3%B3gomb&gs_lcp=CgZwc3ktYWIQARgAMgIIADIGCAAQFhAeMgYIABAWEB4yBggAEBYQHjIGCAAQFhAeMgYIABAWEB4yBggAEBYQHjoICAAQsQMQgwE6BQgAELEDOgIILjoFCC4QsQM6BAgAEAo6BQguEJMCUPJMWKOcAmCT0gJoAnAAeACAAcEBiAH6FJIBBDEuMTmYAQCgAQGqAQdnd3Mtd2l6sAEA&sclient=psy-ab

Előzmény: C200UF (117173)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.11.23 0 0 117178

A fejlesztési javaslataim közül a felállást segítő fotelt, az elfogadta.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (117177)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.11.23 0 1 117177

Van 85+ éves ismerősöm, akinek felajánlottam a távirányítós lámpakapcsolást lehetőségét, ő azt mondta, hogy ő nem nagybeteg, csak öreg, ennyi mozgástól nem lesz semmi baja, sőt egészséges, mivel neki már ez is testedzésnek számít :)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (117176)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.11.23 -1 0 117176

"A célom az, hogy a plafonon található fényforrást tudjam mobiltelefon segítségével is fel/le kapcsolni. Megoldást szerintem nem találtam fel."

 

Ez szerintem nem a feladat leírása, csak annak egy része

- nem árultad el, hogy mekkora és milyen jellegű a helyiség (világítás ereje, fényfoforrás jellege)

- eredetileg volt szó valamiféle (mennyezeti?) ventilátorról is, amit most nem említettél

Ha nem árulod el az ÖSSZES feltételt, akkor rossz irányba fogunk segíteni.

Ha menet közben változtatod a feltételeket,k akkor senki sem fog segíteni.

 

Ha csak annyi a feltétel, hogy "a plafonon található fényforrást tudjam mobiltelefon segítségével is fel/le kapcsolni", akkor pl bluetooth lámpák széles választéka megtekinthető pl it: https://mennyezeti-lampa-csillar.arukereso.hu/?orderby=1&st=bluetooth

Előzmény: H_CS (117164)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2020.11.23 0 0 117175

Vész stop gombnál van olyan, hogy vissza álló, vagy rögzített.

Ez a gomb mechanikai kialakításásától függhet.

 

 

Előzmény: cosomega (117172)
arenarock Creative Commons License 2020.11.22 0 0 117174
C200UF Creative Commons License 2020.11.22 0 0 117173
Előzmény: cosomega (117171)
cosomega Creative Commons License 2020.11.22 0 0 117172

Lehet venni  a vészleállítóhoz csak gombot.

Ezt így hívják: Vészkapcsoló nyomógomb fej.

 

Mondjuk olyant sehol nem találok, hogy "visszarugózó nyomógomb".

Előzmény: cosomega (117171)
cosomega Creative Commons License 2020.11.22 0 0 117171

A vész-leállítót kapcsolónak hívják még a katalógusokban is.

A tűzjelző is kétállapotú, ezért kapcsoló.

Előzmény: C200UF (117169)
ötfelezős Creative Commons License 2020.11.22 0 0 117170

Ez még a bogár és rovar kérdésnél is meddőbb. Például a vezénylőkben szokásos megszakító bekapcsoló "kapcsoló" is a kapcsoló kis szögű tovatekerésével csak egy impulzust ad, addig, amíg el nem engedem a tekrencet, azaz az alábbiak szerint nyomógomb. :)

Idézek Dr. Koller László nyugalmazott docens úr Kisfeszültségű kapcsolókészülékek szerkezete és üzeme című BME jegyetéből:

A kézi működtetésű nyomócsapos kapcsolókat nyomógomboknak nevezik.

Vagy a régebbi Medek Béla által szerkesztett készülékes könyv:

Nyomógombok azok a kézi működtetésű kapcsolókészülékek...

 

C200UF Creative Commons License 2020.11.22 0 0 117169

Tűzjelző nyomógomb, vészleállító nyomógomb.

Előzmény: cosomega (117168)
cosomega Creative Commons License 2020.11.22 0 0 117168

Te is megmondhatod. Óriási lehetőséged van itt a neten. Linkelj be olyan nyomógombot, amelynek nem kellene visszaállnia, hadd ismerjem meg!

Előzmény: C200UF (117166)
bcslaci Creative Commons License 2020.11.22 0 0 117167

Ami nem áll vissza az nem nyomógomb, hanem kapcsoló.

 

A nyomógombokkal rövidebb-hosszabb impulzust tudunk létrehozni, kapcsolóval pedig be- vagy kikapcsolt statikus állapotot.

Előzmény: C200UF (117166)
C200UF Creative Commons License 2020.11.22 0 0 117166

Nem minden nyomogomb all vissza. De a lenyeg, hogy megmondtad.à

Előzmény: cosomega (117159)
Jahno Creative Commons License 2020.11.22 -1 1 117165

És fényforrásnak nem jó egy E27es okos fényforrás vagy valami, amibe egyből be van építve a tudás?

Előzmény: H_CS (117164)
H_CS Creative Commons License 2020.11.22 0 0 117164

"magát a műszaki igényt árulnád el."

 

A célom az, hogy a plafonon található fényforrást tudjam mobiltelefon segítségével is fel/le kapcsolni. Megoldást szerintem nem találtam fel.

 

 

 

"ha egy terméknek nincs HIVATALOS gyártói honlapja, és azon HIVATALOS részletes műszaki leírása,"

 

Tud valaki alternatív, hasonló funkciójú terméket ajánlani? Nullvezeték nélkülit, mert a falban nincs hozzá nullavezeték.

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (117161)
ötfelezős Creative Commons License 2020.11.22 0 0 117163

Az általad idézett marketing szöveg alatt maga a WAGO is kötelezővé teszi az alumínium felület mechanikus megtisztítását

...egyféléhez. A másokhoz meg nem. :D

amire ugye nem lenne semmi szükség ha az alu paszta valóban kivonná a zokszigént a zalumínium zokszidból

De nem írja, hogy visszaalakítja, azt írja, hogy tönkreteszi - az egységes filmet. Ezt is már megbeszéltük ötször. :D

Előzmény: Mekk Elek ezermester (117160)
Törölt nick Creative Commons License 2020.11.22 0 0 117162

Ha valamire azt írják csak, hogy "speciális" anyag, akkor az mindig valami tök hétköznapi filléres cucc.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (117160)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.11.22 -1 0 117161

"Nem saját találmány, hanem létező, piacon kapható termék"

 

Nem írtam olyasmit,m hogy a kapcsolót te találtad fel. 

Neked van valamilyen műszaki igényed, amit nem árultál el nekünk, erre a műszaki igényre feltaláltál egy megoldást, ezt a találmányodat próbálod reszeltetni velünk, ahelyett, hogy magát a műszaki igényt árulnád el.

 

Ettől független dolog: ha egy terméknek nincs HIVATALOS gyártói honlapja, és azon HIVATALOS részletes műszaki leírása, akkor azt a terméket nem biztos, hogy okos dolog megvásárolni, akármilyen szépeket is ír róla ezernyi kereskedő, akik pénzt akarnak keresni vele. A szakembereknek más a vásárlási feltételrendszerük, mint az egyszerű laikus vásárlóknak. Sok gyártó bukott már nagyot azért, mert leszarta a szerelők kéréseit, igényeit és sok gyártó került az élvonalba azzal, hogy a igyekezett a szakemberek kedvébe járni.

Előzmény: H_CS (117152)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.11.22 0 0 117160

Az, hogy a WAGO-ba benyomott z alu paszta megelőz és megvéd a későbbi oxidációtól, azt én is mondtam.

Azt viszont nem hiszem el még még a wago-nak sem, hogy a zselébe (ami gondolom egyszerű szilikon zsír) bele van keverve valami csodaszer, ami a vezetéken már kialakult alumínium oxidot valahogyan visszaalakítja színtiszta lumíniummá ("automatically destroys the oxide film") tehát valahogy kivonja belőle a zokszigént. Ezt hívják marketinges parasztvakításnak, akkor is, ha a nagy WAGO követi el.

 

Az általad idézett marketing szöveg alatt maga a WAGO is kötelezővé teszi az alumínium felület mechanikus megtisztítását, amire ugye nem lenne semmi szükség ha az alu paszta valóban kivonná a zokszigént a zalumínium zokszidból:

 

"Using terminal blocks with CAGE CLAMP® Spring Pressure Connection Technology, aluminum conductors must first be cleaned with a blade and then immediately be inserted into the clamping units filled with “Alu-Plus” Contact Paste.

For spring clamp connections with PUSH WIRE® connection technology, WAGO recommends that the aluminum conductor first be cleaned and then immediately inserted into the clamping unit filled with “Alu-Plus” contact paste.

It is also possible to apply WAGO “Alu-Plus” additionally on the whole surface of the aluminum conductor before termination."

 

https://www.wago.com/hu/tartoz%C3%A9kok/fecskend%C5%91/p/249-130

Előzmény: ötfelezős (117157)
cosomega Creative Commons License 2020.11.22 0 0 117159

Csak nem azt akarod mondani Emesécske, hogy "visszarugózó nyomógombnak" hívják szaknyelven a nyomógombot?

Előzmény: C200UF (117158)
C200UF Creative Commons License 2020.11.21 0 1 117158

Nyomógomb az van. Az mindig visszaáll alaphelyzetbe 

 

Köszönjük, Emese.

Előzmény: cosomega (117153)
ötfelezős Creative Commons License 2020.11.21 0 0 117157

A paszta az elektromos érintkezés szempontjából nem csinál semmit.

Már kb tízszer megbeszéltük, hogy de:

WAGO “Alu-Plus”

automatically destroys the oxide film during clamping

Prevents fresh oxidation at the clamping point.prevents electrolytic corrosion between aluminum and copper conductors (in the same terminal block),

Provides long-term protection against corrosion.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (117141)
manta66 Creative Commons License 2020.11.21 0 0 117156

Mindegy is, hogy mitől van menetzárlat, ha egyszer az van.

Köszönöm a segítségeteket!

Előzmény: szakmókus (117155)
szakmókus Creative Commons License 2020.11.21 0 0 117155

"Nem lehet olyan, hogy az állórész felső részén lévő tekercs laza, és állás után beesik a légrésbe?

Amikor elindul visszaüti a forgórész a helyére, és egy darabig nyugton van, aztán szépen megint leesik."

 

De! Nyáron mikor felbokszolja a melegben fent marad. Hidegben zsugorodik és kiesik a helyéről.

 

Hogyan ütné már vissza? Egy forgórész nem excentrikus,nincs kiálló rész ami bokszolna. Az áram járta huzalt erőhatás éri ami miatt elmozdulhatna,de ezért rögzítik, ékelik,lakkozzák,illetve kötik le a tekercs fejet. 

 

"Az számíthat esetleg, hogy fix csillagba van kötve?"

 

Nem számít! Ekkora motorok rendszerint így vannak bekötve.Nem azért mert  jobban kíméli a motort.

Előzmény: manta66 (117149)
Törölt nick Creative Commons License 2020.11.21 0 0 117154

Sziasztok,

 

Lenne 1 témám:

- a családi házban ahol lakom, 3x16A-m van. Nézegetem ezt a támogatásos dolgot jan 01-től, nem tudom, hogy új bekötésre fel lehet-e használni (tételezzük fel, hogy igen).

A házban jelenleg van egy 1000 éves Beretta (vagy FÉG) kazánom és mellette egy gázos vízmelegítőm.

Mivel a vízmelegítő kb 3-4x annyiba került pár éve, mint a sima elektromos, arra gondoltam, hogy ha majd ez megpukkan, akkor jó lenne átállni más megoldásra, pl villanybojlerre.

És akkor felmerül a következő:

01, az ELMÜ Budapest területén mindenhol tud és képes olcsóbb tarifájú áramot biztosítani? (nem tudom mi a neve pontosan, éjszakai áram?)

02, hogy működik ez a gyakorlatban? meg kell valahol ezt igényelnem és ők válaszolnak, vagy keressek egy gyakorlottabb villanyszerelő kivitelezőt és próbáljam rajta keresztül intézni az egészet?

03, az utcafronton a ház sarkától 2 méterrel bentebb van a ház falán a villanyóra (amit sk körbedobozoltam, amikor hőszigetelés került fel a falra)

A ház sarkától a telekhatár kb 50 cm, illetve az utcai front kb 4-5 m-re van a járdától. A járda túloldalán a telehatáron van az oszlop, innen jön be légkábellel a 3 fázis az óra fölé 3-4 m-re.

Azon gondolkozom, hogy ha nem egy horrorra jönne ki az olcsóbb áram, érdemes lenne-e a most bejövő vezetékeket is a levegőben megszüntetni, és benyomni a föld alá a telekhatár mellé azt is földkábellel?

Látok most az utcában 3-4 felújítást, építkezést, ott is hasonló módon viszik már be az áramot (3-4 magas kpe cső, az oszlop lábához rögzítve, abban meg a kábel),

(nehezítő körülmény lenne, hogy ha az mérőhely nem maradhatna a helyén a falon mert akkor hagynám csudába az egészet)

 

Köszönöm..

 

(ui: kipróbáltam itthon a legrandos fí-t, mindkét fajta bekötéssel - jobb oldalon is, bal oldalon is volt a fázis - 1 körrel mindkét fajta bekötéssel működött.

Fázist 0-t zárva levágta az utcai és benti kismegszakítót is. lehet, amikor a lakásban szereltem, akkor is volt valahol (?) egy zárlat, teszek majd ezzel is egy második kísérletet)

cosomega Creative Commons License 2020.11.21 0 0 117153

"Visszarugózó nyomógombom van"

 

Most sem tudtad meg a "hivatalos szaknyelvét". Ha a boltban ilyent kérsz kiröhögnek. Ekkora baromságot csak a napra kikötött kecske mekeg.

Nyomógomb az van. Az mindig visszaáll alaphelyzetbe Ilyen pl. a csengőnyomógomb is.

Szivacs mosogatáshoz van.

Előzmény: szotyika77 (117104)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!