Keresés

Részletes keresés

Nikke Creative Commons License 2014.11.21 0 0 4367

Chilli, minden tiszteletem anyukádnak, és neked. Ezen végigmenni.....

Sokszor hajlamosak vagyunk sajnálni magunkat (én legalábbis biztosan). Ilyenkor viszont elgondolkodik az ember, hogy bármilyen nehéz is sok területen az élet, bármilyen nehéz akadályokat is görget az ember elé folyamatosan, és az idő előrehaladtával egyre jobban (még ha adott esetben nem is beszélünk róla), lényegesen nagyobb bajok is vannak, és inkább nem cserélem el sajátomat. Choppernél is ezt éreztem.

 

 

Előzmény: _chillout_ (4353)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.21 0 0 4366

Itthon nem lett volna könnyebb? Itt lejjebb teszik a lécet mint kint:)))

Előzmény: _chillout_ (4364)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.21 0 0 4365

Az volt a kommunizmus diszkrét bája, de a szüleink megtanultak addig nyújtózkodni míg a takaró ér:)

Simán csinálhattunk volna egy tiszta lapot a a rendszerváltáskor ( mint a Lengyelek) és amennyiben a teljes privatizációs vagyont nem engedik  okosban megoldani akkor ma egy egészen másik kávézó lenne.

Teljesen igazad van a felelősségteljes gondolkodást a legnehezebb megtanulni, és leszokni arról, hogy az életünkért mindig mindenki hibás (világ, kormány stb) csak mi nem:))

A befizetős alapú modellen és is többszintű biztosítási modellt értettem, bár ebben az országban a jogbiztonság hiányában ( lásd nyugdíj biztosítás) , bármi megtörténhet.

 

Akkor is fizetnek kell egy MR vizsgálatért ha ez szükséges az orvosnak, vagy csak akkor ha te gondolod úgy, hogy szeretnéd a biztonság kedvéért?

Az USA rendszerében nincs ennyire szétbontva, és teljesen jól lehet kezelni az életszakasz szerinti tőkeképzéssel. Nyilván ott is nehéz kezelni ha valaki 45 éves korában lép be az ellátó rendszerbe, de aki az egyetem után normális állással rendelkezik annak a tőkeképzése rendben lesz.

 

Miért kell kint is vizsgáznod németből?

 

 

 

Előzmény: _chillout_ (4363)
_chillout_ Creative Commons License 2014.11.21 0 0 4364

C1 nyelvvizsgám lesz :-))

Előzmény: zkovaxxx (4360)
_chillout_ Creative Commons License 2014.11.21 0 0 4363

Nagyon aranyosak vagytok, koszonom, es az egyutterzest is.

 

Hogy szuleink miert nem eltek rosszul? Mert az akkori kormany (is) az "utanam az ozonviz" jeligere cselekedett. Pontosan azert elnenk mi mindenkepp rosszabbul, mert az akkor elherdalt penzt nekunk kellett volna eloteremtenunk es visszafizetnunk. A hiany viszont - hala a szavazopolgaroknak, vagyis nekunk - azota nem csokkent, igy boven lesz tennivaloja a kovetkezo generacionak is...

 

A befizetes-alapu egeszsegbiztositasi modell mukodeskeptelen, Amerikaban is haldoklik. A betegbiztositas mindig szolidaris alapu kell, hogy maradjon, de a tobbszintu biztositas es a tobbiztositos modell nagyonis mukodokepes lenne. Ehhez viszont az is hozzatartozik, hogy nem all meg ott a dolog, hogy havonta befizetek x osszeget; van egy eves onresz keret, aminek az erejeig minden eu ellatast sajat zsebbol kell fizetni. A mi esetunkben ez igy nez ki: a legalacsonyabb havi befizetest valasztottuk, cserebe az eves onreszunk a legmagasabb. A havi TB-m a fizetesemnek kb 2%-a, az eves onresz keretem pedig a havi fizetesem kb 25%-a. Efolott szinten fizetnem kell, de "csak" a kezelesek koltsegenek 10%-at. Ez is be tud telni ugy, hogy semmit ne kelljen fizetni, de ahhoz nagyon betegnek kell lenni. Mindenert fizetek: a telefonos tanacsadasert, azert, ha letelefonalok, hogy irjanak fel gyogyszert, azert, ha nem kerek idopontot, csak megjelenek (100 Frank surgossegi dij), azert, ha a megbeszelt idopontban nem jelenek meg (80 Frank buntetes). A mento kihivasa az egyik legdragabb moka, 800 Frank. Egy nativ MR 1000 Frank. Mindezek a kotelezo havi biztositasi dijon felul.

At lehet terni egy ilyen rendszerre, de nem egyik naprol a masikra. A vizitdij csufos bukasa gyonyoruen megmutatta, hol tartanak fejben az emberek (tobbsege): keptelenek az onallo, felelossegteljes gondolkodasra, kell valaki, aki dont helyettuk, a honuk ala nyul, mentesiti oket az idiota donteseik kovetkezmenyei alol (lasd "devizaados-mentes"). Az emberek (tobbsege) egyszeruen nem keszek meg a demokraciara, arra, hogy a sajat labukra alljanak. Sajnos ez van.

zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.21 0 0 4362

Tényleg fölösleges, mert reggelig beszélhetnénk róla.

A 300ft pont jó kórképe volt az egész történetnek., de a másik oldalnak is lenne bőven elszámolni valója, mert amíg a kórházak nagy részét nem pénzügyi szakemberek irányítják hanem szakorvosok addig nehéz lesz.

Nyilván az sem segít a rendszernek a kórházakat 5 évente átalakítjuk az ellátása szempont szerint és a felesleges műszereket meg lehet pár forintért privatizálni:))) Majd megint egy átalakítás, nem gond veszünk újat:))

89-ben azt mondtam fel kell nőni két generációnak, hogy igazi szemlélet változás legyen, a baj, hogy elment 25 év és most is ezt kell mondanom:)))

 

 

 

Előzmény: Arzeen03 (4361)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.21 0 0 4361

Ok

Ezzel csak reszben ertek egyet, de ezt itt ne fejtegessuk jobban, legalabbis en nem fogom :-) 

Egy a lenyeg ez igy nincs jol, ahogy most van.

A 300 forint maradhatott volna, de az nagyon jol jott hoborogni es... Na nem lenyeg.

Előzmény: zkovaxxx (4359)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.21 0 0 4360

Minden tiszteletem Édesanyádnak, hogy ezt a küzdelmet nem adta fel, és minden tiszteletem neked is hogy végig viszed a mindennapokat.  Hatalmas respekt!!

Milyen német vizsgád lesz?

 

Előzmény: _chillout_ (4353)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.21 0 0 4359

Ne legyél demagóg mert ennek semmi köze az elszegényedéshez. Az emberek nagy részének hiányzott a pénzügyi kultúrája mert nem tanították, az iskolában. Nyilván nem véletlen, hogy a kelet-európai országokban a válság összedöntött emberi sorsokat. Sok külföldi vendégem kérdezte, nálatok tényleg ilyen jól megy a gazdaság, hogy mindenki új autóval jár és a plázában verekszenek a 3. plazma tévéért.

A hitel csodákra képes:)

Miért nem volt elszegényedés a szüleink generációjánál? nem húzták magukra hitelek tömkelegét.

A világ minden pontján vannak szegény emberek és ők is kapnak ellátást.

Nézd Arseen, engem k...ra zavar, hogy nagyon sok  pénzt fizettem be évekig, és mikor el akarok menni egy MR-re akkor közlik, hogy négy hónap mert az OEP X vizsgálatot fizet havonta, pedig kapacitásuk lenne bőven.

Mikor minden orvoshoz magán úton megyek akkor kérdezem, miért is fizessek baromi nagy pénzt? Azért nem, hogy a mindenre vállalkozók minimum bér után befizetésük utáni ellátásukat én fizessem:)

 

 

 

 

Előzmény: Arzeen03 (4354)
Chopper63 Creative Commons License 2014.11.21 0 0 4358

Szia Chilli!!!

 

Ó JAJ!!!Erre mondja azt az ember gondolatban..Erre képtelenség megszólalni is..

Én is igy érzek.Bocsánat ha elsiklottam reggeli bejegyzésed felett.

 

Valóban,amit leirtál az az katasztrófa..Fogadd mélységes részvétem Édesapáddal kapcsolatban.Kivánok millió erőt,hitetet,kitartást,Édesanyáddal kapcsolatban!!

 

A lehetőségekhez képest,teljes gyógyulást neki!

Neked szintén kivánom,a minél előbbi teljes talpra állást!!Nagyon nagy szükség van RÁD!!!!!

 

Arzzeen03 által ajánlott nick-névre kattintással én semmit nem találtam..Ezért maradtam tudatlan.Elnézést kérek!!

 

Szoritok,drukkolok Neked nagyon!!

 

 

Előzmény: _chillout_ (4353)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.21 0 0 4357

Ezzel egyet értünk, de persze az is megér egy misét mikor szembesülök az OEP-hez beáramló pénzzel. Meggyőződésem, hogy abból már rég európai ellátási szintnek kellene lenni az elmúlt 25 év alatt.

Ezért szoktam mondani, itt módszerváltás volt nem rendszerváltás:)

Előzmény: Nikke (4352)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.21 0 0 4356

Ja, abbol milyen balhet csinaltak, most meg mi van

Persze ertheto, mar nincs min aggodniuk, mar nyugodtan hatradolhetnek, barmi tortenik...

 

Előzmény: Nikke (4352)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.21 0 0 4355

Milyen eros vagy chilli.. Nekem a szivem megszakadna.

 

Bocs, hogy ehhez kapcsolom, de egy jovedelem nelkuli beteg ember eseten zkov elkepzelese alapjan tudjatok ez mit jelentene.

 

Előzmény: _chillout_ (4353)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.21 0 0 4354

Ezt pont most nem lenne celszeru bevezetni az emberek elszegenyedese miatt.

Akinek van penze ugyis a maganrendelest valasztja jelen esetben is.

Előzmény: zkovaxxx (4351)
_chillout_ Creative Commons License 2014.11.21 0 0 4353

Drága vagy, dehát írtam reggel, h megvolt a kontroll :-) A németem holnap lesz és kb ilyenkorra leszek pont túl rajta, jajistenem, annyira izgulok...

 

A többiről, nagyon dióhéjban, mert többen kérdeztétek: tavaly februárban diagnosztizáltak szájüregi rákot anyukámnál. Elmondhatatlan műtét (gyakorlatilag kettéfűrészelték az arcát), rengeteg kisebb és 4 hatalmas rekonstrukció (lábközépcsont-, combizom és -bőrgraft, lábujj amputáció), fogimplantátum után már csak az új fogsor előtti kis plasztika lett volna hátra, de biopszia lesz belőle, feltételezett kiújulás miatt. (Közben januárban kiderült, hogy apukámnak negyedik stádiumú tüdőrákja van, ő februárban, anyukám harmadik nagy rekonstrukciós műtétje előtt két nappal meghalt.)

Előzmény: Chopper63 (4344)
Nikke Creative Commons License 2014.11.21 0 0 4352

Még a 300 Ft-ért is keverték a balhét, pedig azt legalább saját maguk az intézmények használhatták fel, nekünk lett volna jobb --- akkor még. Ha nagykalapba megy, sose látjuk. :-(

 

Előzmény: zkovaxxx (4351)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.21 0 0 4351

Ezzel nem leszek népszerű, de már rég be kellett volna vezetni a befizetés alapú ellátást. Az egyenlősdi a kommunizmus sajátja az pedig már itt is elmúlt. ( szerencsére)

 

Akkor az " szépen fizetem a tb-t után, pont olyan szép ellátást is kapnál:)

Itthon ez nagyon nem működik. Itt két módi megy, van aki alig fizet be valamit és reklamál, hogy milyen sz..r az ellátás van aki sokat fizet és joggal dühöng, mikor szembesül a valódi helyzettel és elmegy magán úton amitől még dühösebb lesz jelzem joggal mert minek fizet sokat azért, hogy utána még fizessen a magánútért is.

 

Azt gondolom, a jelenlegi befizetési morál mellett szembe állítva az ellátás valós költségeivel sok ember boldog lehet, hogy nem változik a rendszer.

 

Egy normál finanszírozási modellben egy ideig nettó befizető vagy ( fiatalon viszonylag kevés a költéség utánad) majd az életkor előre haladtával kiegyenlítődik, később értelemszerűen átfordul.

 

Nem tudom, hogy használják- e még, de volt egy időszak mikor ráírták a papírra a kezelés vagy a műtét árát.

Hasznos volt bár sokan bele sem gondoltak, hogy annyit sem fizettek be mint egy műtét ára és akkor még nem is beszéltem arról, hogy majd a nyugdíjért is veri az asztalt.

 

A megoldásként írtam, az optimalizálást:))

Előzmény: Nikke (4350)
Nikke Creative Commons License 2014.11.21 0 0 4350

"Engem egy érdekel, lehetőleg gyorsan lássanak el, és ne legyen olyan vizsgálat (MR) amit azért kell megfinanszíroznom mert a kvóta miatt négy hónapot kell várni. Az, hogy mit vezetnek fel a rendszerbe egészen addig nem érdekel, míg nem vezetik be a befizetés kontra ellátás szerinti ellátást."

 

Én is így vagyok (lennék) vele, amíg nem okoz számomra problémát, de okoz! Pl. kénytelen voltam maszek orvoshoz menni, mert 3 hónappal később lett volna időpont tb-re, addigra már a műtéten is túl voltam.

Csak így minden egyes kontrollnál (és bőven volt rá szükség a visszarendelélek miatt) perkálnom kellett. Tehát amellett, hogy szépen fizetem a tb-t szinte mindig kénytelen vagyok magánúton menni, ha emberi bánásmódot, normális körülményeket, és emberhez szabott időpontot akarok. A tb-s bejelentkezés számos esetben csak annyit jelent, hogy talán aznap sorra kerülsz, pont lesz.rják, hogy 8.00 órára hívtak és 12'30-kor még nem tudod mi lesz veled!

 

Előzmény: zkovaxxx (4348)
L0riana Creative Commons License 2014.11.21 0 0 4349

Ez az egész történet... :(

Utánaolvastam, és a házhoz kijáró gyógytornász elvileg nem kötelező eleme az ingyenes TB ellátásnak. Vannak olyan szerencsés helyeken lakók, ahol van a TB-vel szerződött szolgáltató (pl. IMS), de ahol nincs, a betegnek kell megoldania a kórházban tornázást heti 2-3x vagy térítés ellenében gyógytornászt fogadni.

Szerintem szólj az operáló dokidnak minél előbb.

Amit én lehetőségként látok:

Gondolom pár hétig nem tornázhatsz úgy sem, vagy csak a minimálisa, amit már rutinból tudsz :).

A továbbiakban pedig kérheted, hogy rehab osztályra vegyenek fel, és ott helyben tudnád csinálni. Persze, ahogy korábban kifejtetted, sajnos ez nem egy leányálom. De lehet kérni pl. Hévízre is talán, nem muszáj elfekvő rehabra... ez annyit jelent, hogy talán csak nyugalmat kereső, artózisos szépkorúakat kell elviselni a problémás betegek helyett.

A lényeg, hogy minél hamarabb tudasd az orvosoddal.

A TB része meg: ügyfélkapun meg tudod nézni te is, amihez regisztráció kell. Ehhez személyesen kell regisztrálni sztem... talán a gyermeked meghatalmazással el tudja intézni. Onnantól az ügyfélkapun lehet észrevétellel élni az elszámolt tételekkel kapcsolatban. Egyébként sztem ez a helyzet úgy állhatott elő, hogy a gyógytornászod beregisztrálta a 14 alkalmat, de a TB még nem utalta a pénzt - és ennek átfutási ideje akár 2 hónap is lehet... 

Előzmény: Chopper63 (4343)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.21 0 0 4348

Én már megtettem pont pár hónapja hallottam a lehetőségről:)

 

Biztos sok ilyen is van, hogy elszámolnak kezeléseket, de sok olyan is, hogy a beteg maga sem tudja, hogy volt ilyen kezelése egyrészt mert tíz éves távlatból nem emlékezhet az ember mindenre, másrészt vannak olyan összetett kezelések ami a beteg és a kezelést kategorizáló számára nem azt ugyanazt jelenti.

 

Ez is a magyar finanszírozás állatorvosi lova, mert a kezelések ideje fixen rögzített ezért hosszabb időt nem lehet ráírni mert az OEP csak annyit térít ami nála szerepel. Ez két dolgot jelenthet az egyik, hogy nem végzik el a kezelést akkor a betegellátási szabályt szegik meg, másik, hogy írnak indifferens vizsgálatokat ( nem elvégzett de jellegében nem fontos) és azzal balanszozzák a forrást.

 

A beteg oldalon te azt szűröd le, hogy van a nyilvántartásodban nem elvégzett vizsgálat:)

Ennél ez tényleg sokkal komplikáltabb. A finanszírozó előír sokszor teljesíthetetlen támogatási idő intervallumokat a másik oldalon a felettes szerv ír elő betegellátási kötelezettséget.

 

Engem egy érdekel, lehetőleg gyorsan lássanak el, és ne legyen olyan vizsgálat (MR) amit azért kell megfinanszíroznom mert a kvóta miatt négy hónapot kell várni. Az, hogy mit vezetnek fel a rendszerbe egészen addig nem érdekel, míg nem vezetik be a befizetés kontra ellátás szerinti ellátást.

 

Egyet ne felejtsünk, nálunk a befizetés független ellátó rendszerben pont úgy látják el a havi pár ezer forintot befizető beteget mint azt aki tíz akár százszorosát fizette be.

Ez sem Európa másik felén sem a tengeren túl nem így megy.

 

Nyilván ez messzire vezet mert egy itt szocializálódott ember mikor sokat fizet és mikor az ellátásra kerül a sor pont azt kapja mint keveset  akkor hoz egy ésszerű döntést és a befizetéseit minimalizálja majd a különbséget félre teszi amiből mikor szükséges megfizeti az pl az MR díját vagy az elvárt hálát:)

 

 

 

Előzmény: Nikke (4345)
Nikke Creative Commons License 2014.11.21 0 0 4347

Szia! :-)

 

Ha van ügyfélkapu-regisztrációd, akkor a TAJ-számoddal lekérhető, hogy milyen tételeket számoltak el rád. Már régen néztem ugyan, de biztos nem változott ez a lehetőség. Lehet, hogy majd én is lellenőrzöm a magamét. :-)

 

Előzmény: Chopper63 (4346)
Chopper63 Creative Commons License 2014.11.21 0 0 4346

Szia Nikke!!

 

ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ!!!!

Előzmény: Nikke (4345)
Nikke Creative Commons License 2014.11.21 0 0 4345

Eseti szakértőként :-) az tudom hozzátenni, hogy minden lehetséges!

Néhány éve lekértem édesapám betegútját az ügyfélkapun, háááát voltak olyan elszámolások, mely kezelésekről még hírből sem hallott, nemhogy részt vett volna benne.

Simán el tudom képzelni, hogy Chopira is elszámoltak egy csomó olyant, amiről nem is tud. Aki  teheti, érdemes leellenőriznie, lehet csodát lát...

 

Előzmény: Arzeen03 (4331)
Chopper63 Creative Commons License 2014.11.21 0 0 4344

Chilli!!!Szia!

 

Jelentkezz,mi ujság,mi történt ma???Koszi előre is!!!

Chopper63 Creative Commons License 2014.11.21 0 0 4343

Igen,igy van!

 

Én sem értettem,én mit tehetek az ügyben!Majd megoldják ők,vélem!

A házi dokim jó fej!Remélem most sem fog cserben hagyni!!

 

Köszönet Nektek mindenért!!

Előzmény: zkovaxxx (4341)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.21 0 0 4342

Ezt elfogadom mert lássuk be a te esetedben a gyógytornász számára van némi kockázat, mert ő csak azt látja, hogy mennyi minden történt veled és fogalma sincs arról, hogy akár jogi útra tereled az ügyet és abban senki sem szívesen vesz részt, míg pont annyi energiával lazán kezel egy másik beteget kockázat mentesen.

Lássuk be ehhez a szakmához is elhívatottság kell, és ebben is vannak profik és megélhetésiek:)

Előzmény: Chopper63 (4340)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.21 0 0 4341

Amennyiben mint írtad a gyógytornásznak van főnöke,( munkáltatója) megbízója mint vállalkozó akkor végképp nem értem miért neked mondja, hogy nem kapta meg a pénzét. Ehhez neked semmi közöd.

 

Az Arseen által írtakat ( macerás neki ) azt el tudom képzelni.

Ettől függetlenül a házi doki meg kell hogy oldja.

Előzmény: Chopper63 (4340)
Chopper63 Creative Commons License 2014.11.21 0 0 4340

Hm..

 

A mellékelt ábra is azt mutatja,beteg,főleg komplikált ügymenetű,nem kell senkinek..Nem való semmire.

Hát ez kérem,szar ügy..

 

Csúcs vagy Arzeen03!Elfujtad minden bosszúságomat humoroddal!Hálás köszönet érte!!!

Előzmény: Arzeen03 (4339)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.21 0 0 4339

Chopper

szerintem gyógytornásznak ezt tudnia kell lerendezni

te egy olyan szál vagy, aki tanusitja, hogy megkaptad a kezelést x személytől, vagyis a gyógytornászodtól, ha erről papir is rendelkezésre áll, még jobb

hogy hova lett utalva a te kezelésedről a pénzkifizetés és kinek, ki által, mi alapján, az is megállapitható és szerintem nem is nehezen

az már egy másik dolog, hogy ezt visszaforditani hogy lehet

egyáltalán tényleg van a gyógytornászodnak főnöke? 

szerintem csak macerás a kijárkálás és a kifizetés, ezért inkább nem szivesen vacakolnak vele, nekem az az érzésem, főleg igy hogy már rálátásuk van a dolgokra mi a helyzet

Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.21 0 0 4338

hát ja! akció lefújva! a nem létező akció, ami csak vicc volt, de most tolnak be egy kis tükröt az ajtóm alatt.. vagy mi ez? száloptika! 

zkovaxxx, ön milyen előrelátó! de miből gondolja, hogy a smiley felmentő körülmény lenne egy hasonlóan komoly ügyben? :)

igen igen.. hát ja. remélem köztudott, hogy ez csak vicc volt. de azért az előkészületet sem meriti ki :) és a szándék nem bűncselekmény elkövetése, hanem humor előidézése volt!

de képzeljünk el ez ügyben egy birósági tárgyalást, ahol ezt felolvassák, ahová a TÉK elővezeti Choppert, engem, gurablit, a megrémült gyógytornászt, az orvost, mindenkinek fáj a térde, engem pl a műtőben lenne a legcélszerűbb elfogni altatásban, minimális a kockázata az akciónak!

nem semmi lenne, na abból lehetne aztán egy vigjátékot forgatni, ajánlom Rudolf Péternek megrendezni :)

Előzmény: zkovaxxx (4333)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!