Keresés

Részletes keresés

cicómicó Creative Commons License 2010.03.22 0 0 12429
Köszönöm.Máris felviditottatok.Imádom a humoros megjegyzéseket.A szálloda nem is rossz ötlet de kizárólag makka nélkül.
Nyafkamacska Creative Commons License 2010.03.22 0 0 12428
Addig nem tudnátok szállodába költözni? :-)
Előzmény: cicómicó (12426)
kingA Creative Commons License 2010.03.22 0 0 12427
Hajrá! Addig már csak négyet kell aludni... ööö... Bocs! :-))
Előzmény: cicómicó (12426)
cicómicó Creative Commons License 2010.03.22 0 0 12426
Sziasztok.Én kivételesen nem tanácsot hanem egy kis lelki támogatást kérek egy szerelmes macskalány elviseléséhez.Hát tényleg nagy türelem kell, péntekre vagyunk előjegyezve mütétre,már csak addig kell kitartani.Hát nem semmi. 
viharboszorka Creative Commons License 2010.03.22 0 0 12425

Azóta biztos megoldódott így vagy úgy a probléma, de kívánok sok türelmet a szerelmes macskalány elviseléséhez. Egyszer régen volt egy cicám, aki napokat áriázott és minden hímneműnek felkínálta magát, aki csak betette a lábát a lakásba.

Már nekem égett a pofám miatta, mert a macskalány az általad is leírt "fenék az arcba" stílusban kínálkozott fel a fiúknak :) Mindegy volt neki, hogy 4 vagy 2 lábú :))

Emlékszem, hogy nagyon nagy türelem és kötél idegek kellettek az elviseléséhez és a cicának sem volt kellemes valószínűleg a helyzet.

Szóval kitartás, egyszer vége lesz!!!!

Előzmény: lolka_bolka (12412)
viharboszorka Creative Commons License 2010.03.22 0 0 12424

Aranyos vagy, hogy leírtad nekem :) De igazából nem aggódtam eddig sem a cicámért a műtét után. Tudtam, hogy csak kisebb műtéte volt, mivel szerencsére nem kellett teljesen kipakolni. De előtte az orvos elmondta, hogy ha szükséges, meg fogja tenni. Szerencsére ő is azon a véleményen van, amin Te is, ha nem ilyen orvos lenne, nem is vinném hozzá a cirmimet.

 

Igazából semmi tünete nem maradt, csak azt látom, hogy ücsörögnek a kandúrok a környéken és figyelik a macskuszt. Szerencsére ő nem hangoskodik és nincsenek látványos tünetei sem,ha rajta vannak a szerelmes napok, tehát biztos, hogy csökkent a hormonok hatása.

Előzmény: Wet RinR (12411)
ágika1 Creative Commons License 2010.03.21 0 0 12423

Nem mozgott.

Na, legközelebb jobban megvizsgálom. 3 féle füvünk van a lakásban + a vizipálma és tegnap kint is volt egy órát és legelt is egy kicsit.

Van már a macskának külön lázmérője, keresek egy jó nagyítót is.

Előzmény: Antisystem (12422)
Antisystem Creative Commons License 2010.03.21 0 0 12422

Szia!

 

A galandféreg az spec zömmel lapos, igazándiból nem az különbözteti meg a férget a nem féregtől, hogy lapos, vagy hengeres... ugye az egy biztos jel, ha a friss székletben mozog (akkor nyilván féreg), ha mozdulatlan, akkor meg kell nézni egy nagyítóval. A növényi részek szálirányban rostosak általában (hosszában csíkos:)) a laposféreg meg ízekből áll (keresztben csíkos:))

 

ÜdV

Előzmény: ágika1 (12420)
Gabiiiiii Creative Commons License 2010.03.21 0 0 12421
az enyembol egesz zold fuszalak is szoktak,kuzd veluk,mert hosszu es nem jon ki,segitenem kell:)
Előzmény: ágika1 (12420)
ágika1 Creative Commons License 2010.03.21 0 0 12420
Azt tudom, ha a kakiból "cérnaszálak" lógnak ki  az féreg, de ha olyan lapos "fűszál"-szerűek, az emésztetlen növény vagy  valami élősködő dög?
greenwood Creative Commons License 2010.03.21 0 0 12419
köszönöm a választ. így már teljesen világos.
Előzmény: Wet RinR (12418)
Wet RinR Creative Commons License 2010.03.19 0 0 12418
Elvileg, ha az anya rendszeresen volt (a vemhessége alatt is!) féregtelenítve, akkor a kölykök nem férgesek. Viszont ha az anya fertőzött, akkor a kölykök is ( a tejjel is átmegy). És a kiskutyák sokkal rosszabbul tolerálják, mint a felnőttek (akár idegrendszeri tüneteket is okozhat), ezért jobb a békessék: 3 hetes kortól 2 hetente, min. az elválasztásig.
zs
Előzmény: greenwood (12417)
greenwood Creative Commons License 2010.03.19 0 0 12417
hoppá, akkor éppen időben vagyok. érdekes, a pasztán 6 hetet írnak. de mindenki kevesebbet mond.

viszont nem válaszoltál az alapkérdésre: mindegyik kölyök férges? vagy csak a biztonság kedvéért van a gyógyszerezés?
Előzmény: Wet RinR (12416)
Wet RinR Creative Commons License 2010.03.19 0 0 12416
Greenwood!
Szakértők szerint 3 hetesen kell elkezdeni és 2 hetente kell ismétekni addigm, amíg elkerül az alomból.
zs
Előzmény: greenwood (12414)
Wet RinR Creative Commons License 2010.03.19 0 0 12415
Egyrészt ugye a macskánál is ismert az SZTB (szexuális úton terjedő betegség) fogalma, vagyis van kockázata a dolognak. Másrészt ha nem sokkal az aktus után történik meg az ivartalanítás, akkor a műtét maga (és így a kockázata sem) nem változik, hiszen elég a petefészket eltávolítani, mivel a vemhesség első időszakában a petefészken lévő sárgatestek "tartják fent" a vemhességet.
zs
Előzmény: lolka_bolka (12412)
greenwood Creative Commons License 2010.03.19 0 0 12414
nekem is van egy kérdésem -- nem sürgős, csak foglalkoztat.
szóval: miért kell féregteleníteni a kutyakölyköket?
mintha valami miatt biztosra vennénk, hogy minden kutyakölyök default férges. vagy ez így is van? és ha így van, miért?
van hét "gyerekem", azért merült fel a téma.
greenwood Creative Commons License 2010.03.19 0 0 12413
nekünk sajnos volt ilyen esetünk, macskánál (nem a mienk volt) és kutyánál is, h vemhesen kellett műteni. a dokik mindkét esetben elmagyarázták, h nagyobb a kockázat, mert nagyobb a vérveszteség. szerencsére mindketten egészségesek azóta.
Előzmény: lolka_bolka (12412)
lolka_bolka Creative Commons License 2010.03.19 0 0 12412
köszönöm a válaszokat.

két kérdés merült fel ezzel kapcsolatban:

mint mondtam, a szomszéd kandúrok azelőtt is elkezdtek már idejárni kb. 1-2 héttel, mielőtt még a kislány idekerült, tehát nincs összefüggés a jelölés és e között. annak idején mint ha hallottam volna ilyenről, hogy borssal be kell szórni a helyeket, ahova jelölt, ez jó nagy baromság?

a másik, és esküszöm csak azért teszem fel a kérdést, mert az történt itt ma ami:
az nagy szemétség lenne minden szempontból, ha fognám, és kitenném lesz ami lesz, úgy is kipakolják?

ez inkább csak ilyen költői kérdés, mert tudom, hogy az, de az van, hogy azon túl, hogy egész nap az ablak előtt ül, vagy kapargatja, és folyamatosan sír, hogy ki szeretne menni, most reggel az történt, hogy az egyik herélt saját kandúrral játszott.

3 hét volt, míg idáig eljutottunk. majd a nagy bunyó hevében kiscicám megadta magát, fej, mellkas le, punci fel, pucsítás, majd ugyanezt a herélt kandúrunk arcába "dugj meg" felkiáltással, az meg szegény azt sem tudta, merre van arccal, ami érthető, hiszen herélt. tehát tökéletesen felborult itt a rend, és már azt érzem kínzásnak, hogy szegényke nem mehet ki.

tehát orvosi szempontból van -e valami kockázata annak, hogy meg van -e termékenyítve, és úgy történik az operáció, vagy akár így akár úgy, bírjam ki még ezt a pár napot.

a szívem megszakad, hogy hajnali háromkor ki kell tennünk az előszobába és konyhába, ahol a kaja és az alom van, mert olyan patáriát csap, hogy nem tudunk tőle aludni.
Wet RinR Creative Commons License 2010.03.18 0 0 12411

Bár nem túl gyakori, de sajnos még a tökéletesen elvégzett ivartalanítás (é: petefészek eltávolítása) után is előfordulhat. Az oka az, hogy magában a méhtestben is lehetnek hormontermelő sejtcsoportok, amik ivarzás-szerű tüneteket (jellemző szag és a kandúr felvétele) okoznak. Mivel a petefészket tökéletesen eltávolították, így petesejt már nem képződik, ezért a cica nem is vemhesülhet. Ezt csak a méh eltávolításával lehet megoldani (megelőzni), de mivel elég ritka szövődmény, én nem szoktam alapból javasolni a gazdáknak.

Nálunk a többszáz lánymacska-ivartalanítás közül ez kétszer fordult elő eddig. Az egyiknél a tulajdonos elfogadta a helyzetet és ráadásul egyre ritkábban jelentkeztek a tünetek, míg pár év után teljesen megszűntek. A másiknál a tulaj ragaszkodott a műtéti megoldáshoz, ezt garanciában újra megműtöttem. A petefészeknek semmi nyomát nem találtam (bár ezt macskánál nem is egyszerű megtalálni), de a méhtest eltávolítása megszüntette a tüneteket, így nyilván ez okozta a bajt..

zs

Előzmény: viharboszorka (12409)
Nyafkamacska Creative Commons License 2010.03.17 0 0 12410
Akkor vidd vissza. Csinálják meg rendesen garanciában. :-)
Előzmény: viharboszorka (12409)
viharboszorka Creative Commons License 2010.03.17 0 0 12409
Nekem ivartalanított lánycicám van....közel 2 éves. És biza a kandúrka a szomszédből kerülgeti. :))
Előzmény: ágika1 (12407)
vacmarek Creative Commons License 2010.03.17 0 0 12408
Teljesen egyet értek Ágikával, bizony tüzel a cicalány. Ennyi idő korában is vemhesülhet. Próbáld bent tartani, amíg elmúlik a tüzelése, addig beszélj meg a dokival egy időpontot.
Tüzelés közben nem szívesen műtenek - csak életveszély esetén - mert sokkal nagyobb a komplikáció esélye a vérbő szövetek miatt. Ha már sikerrel járt a kandúr, akkor sincs baj, ivartalanítható a cica.
Szóval minél előbb irány a doki !
Előzmény: lolka_bolka (12406)
ágika1 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 12407

Konkrétan azt tudod csinálni, hogy

1. most rögtön keresel egy megbízható állatorvost és megbeszéled vele a műtétet, 

2. megvárod amíg abbahagyja a tüzelést ez kb. egy hét szokott lenni,

3. addig lehetőleg nem engeded ki, mert a tüzelő nőstény szagára jönnek jelölni az ivaros kandúrok

4 és ívartalaníttatod, a tüzelés befejezése után 5-6 nappal, addigra az ivarszervei nyugalmi állapotba kerülnek.. 

 

Ezt a hetet kell átvészelnietek, a műtét után  a kandúrok rá sem fognak hederíteni és ő sem fog többet nyarvogni.  

 

 

Előzmény: lolka_bolka (12406)
lolka_bolka Creative Commons License 2010.03.17 0 0 12406
Sziasztok!

A macskaklub topicban tettem fel a következő kérdéseket, de azért bemásolom ide, több szem többet lát alapon:
------------------------

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, mert elég nehéz helyzetbe kerültem.
A következő az alapállapot.

Van itt a lakásban, kertben, saját két herélt fekete kandúrcica, a kedveseméi, évek óta megvannak neki, ők a történet szempontjából lényegtelenek, csak a teljes kép kedvéért.

Hazahoztam vidékről egy pici cicát, de ő kisálny. Hely, kert, kaja, minden van, jó dolguk van. Még ő nagyon pici, meg nem mondom, hány hónapos, de én olyan 5-6 hónaposra teszem. Eddig semmi gond.

De, tegnap kint volt egész nap, már két hete itt lakik, tudja, hogy itt van itthon, azonban van itt a környéken két kandúr, de ők nem a mieink, egy két házzal odébb lakhatnak. Az egyik nagy kandúr néha átjön ide, és jól megjelölte az ajtónkat, mostanában folyamatosan csinálja, de még akkor kezdte, amikor a pici lány cica még nem volt itt.

Szóval, tegnap a kiscica egész nap kint volt, a kedvesem hozta be, bent ült egy bokor alatt, két nagy kandúr meg sakkban tartotta. Azóta az én kislány cicám, nevezzük pötyinek, folyamatosan ki akar menni, emeli a seggét, és furcsa hangokat ad ki, szerintem tüzel, én még nem láttam ilyet. Most kiementem, elkelrgettem a kandúrt, de miközben elbattyogott végig hívó hangokat (szerintem) adott ki, szóval szinte biztosra veszem, hogy dolgozik mindenkiben a tavasz.

Mivel nem tudnék most mit kezdeni sok pici macskával, nem merem kiengedni.

Tehát, két három kérdésem van:
- mit lehet tenni, hogy ne jelöljenek többé ide?

- történhet -e gond, ha ilyen idős korában meghágják a kismacskámat, értek ezalatt fizikai sérülést, vagy fogamzást?

- meg tudom -e nyugtatni valahogy a kiscicám? konkrétan folyamatosan az ablakban ül és néz ki, ki akar menni.

- hogyan tudnám elkergetni a kandúrokat úgy, hogy nem bántom őket, de egy életre tanulják meg, ez a mi területünk?

- ki lehet -e pakoltatni tüzelés közben a kiscicát? Tudom tudom, de nem látok más lehetőséget.

illetve egyéb jó tanácsokat is fogadok.

Köszönöm:
Lolka_bolka
J.Zsuzsa Creative Commons License 2010.03.10 0 0 12405
Nagyon szívesen
Stonghold spot-ont viszont tehetsz rá
Előzmény: greenwood (12404)
greenwood Creative Commons License 2010.03.10 0 0 12404
nagyon szépen köszönöm. akkor inkább nem használom egyelőre. pedig bolhás szegény mamakutya. de talán már hozzászokott, utcáról fogadtuk be. most két hetesek a kicsik.
Előzmény: J.Zsuzsa (12403)
J.Zsuzsa Creative Commons License 2010.03.10 0 0 12403
Szia!
Most néztem utána és azt irják hogy ártalmatlan-e vemhes illetve szoptatós kutyának erről nincs biztos vizsgálati eredmény így használata megfontolandó!
Előzmény: greenwood (12402)
greenwood Creative Commons License 2010.03.08 0 0 12402
sziasztok,

szoptatós kutyának lehet adni advocate-et?
Sunlight2005 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 12401
Jaj, ne is mond. Egy pár napja megölték a legszebb kinti cicámat. :(( Még mindig sírok utána. És nagyon sok hiányzik már pár hete. Egyre fogy a remény, hogy újra látom őket. :(
Előzmény: J.Zsuzsa (12400)
J.Zsuzsa Creative Commons License 2010.02.22 0 0 12400
Nagyon szép dolog hogy gondolsz a kinti cicákra is
Régebben én is etettem őket De nagyon sok cicát megöltek amiatt hogy enni adtunk nekik és elszoktak a környékröl mert inkább nem vittem nekik ki és más se vitt mert féltettük öket a barbároktól
Előzmény: Sunlight2005 (12397)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!