Keresés

Részletes keresés

majamaja Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14446

ezt irta a dr. C6/7 területen jobb oldalon foraminalis helyzetü discus hernia talalhato. Ami az Mr en van nem tudom neked leforditani, de megprobalom.a jobb foramen  mersekelten szükült. Ha jol ertem kb 3mmrel. Rosszul vagyok, nem birok aludni, felebredtem, nem birok enni. Nagyon ideges vagyok.

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14445

Nálad más a helyzet, esetedben csontos képletek is nyomják az ideget nemcsak a porckorong. Arra vannak tapasztalatok, hogy a porckorongot le lehet húzni a kilépő gyökről.

De nem egy egyszerű történet.

Előzmény: Adrienm79 (14439)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14444

Hát elég nehéz kibogozni amit leírtál, ha leírnád mi áll a leleten biztos jobban megérteném.

Valószínüleg a a gerinccsatornába boltosul és szűkületet okoz, ha jól értem.

De miféle hegesedés?

 

Előzmény: majamaja (14437)
armisz72 Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14443

Szia Pipike, voltal terapian a David gerincklinikan? Milyen volt? Ki a gyogytornaszod? 

Előzmény: Pipike77 (14390)
majamaja Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14442

az a kerdesem, hogy mit mond az orvos, mütet utan milyen korlatozottsagok fognak lenni, hosszutavon. mit nem szabad csinalni, esetleg mit nem birsz csinalni. jo ez gondolom függ a mütet fajtajatol is.

majamaja Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14441

Szoval most uj tornagyakorlatokkal fogok probalkozni. Sajnos a kidomborodas rossz helyen van, nem tudom vissza leht e nyomni. adok eselyt ennek a tornanak, aztan majd meglatom. Ahogy irtatok mütet utan jöhet ujabb mocsok lehet, hogy ott, lehet, hogy masik helyen. Fuzio meg hasonlo pedig nagyon remisztö. Meg ha lehetne valami lezeres mütet vagy endoszkopikus, de ha csavarnak meg mit nem tudom csinalnak.  Vagy nem aztan meg az lesz a baj. szoval...Ez nekem olyan mint a 22 csapdaja. igy sem jo ugy ki tudja jo e lessz. Idegileg ki vagyok teljesen.

majamaja Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14440

Bocs, en irtam rosszul, vagyis nem is tudom, hogy fogalmazzam meg. Az idegnek nincs eleg helye kb 3mmrel szükebb az a csatorna, ahol fut, mert ott a porckorong kiboltosulas. Mar igy is jol elcsesztek a gyogytornakkal, de az en hibam is, mert meg gondoltam is, hogy tornazni nem megyek be  a korhazba, majd csak az elektromos kezelesekre. nagy fajdalmakban nyomtam a melyizom erösitö gyakorlatokat, hozzateszem akkor meg azt se tudtak mi a bajom, nem volt MR csak MNG.

Aztan kb. 1 honapja csinalom rendesen amelyizom gyakorlatok, de most az egesz gerinre, mert ahogy irtatok egy szegmens (porckorong)elmegy jön utanna a következö.

Adrienm79 Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14439

Szegedtől 80 km-re lakom.  Saját tapasztalatom ha ideget nyom akkor gyógytorna nem javít, nekem sokat rontott. Keress gerincsebészt!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: majamaja (14438)
majamaja Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14438

Adrien te Szeged környeki vagy?

majamaja Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14437

voltam orvosnal. A kiboltosulas lehet, hogy serv, nem lehet latni. a jobb oldali ideget erinti. Pont ott van kidomborodva, ahol a az ideg fut, ott szükiti a cssatornat. Lehet probalkozni gyogytornaval, habar allitolag ezt meg a gyogytornaszoknak is nehez, mert rossz helyen talalhato. Neem ajanlott mütetet. A masik szinteken törtenö servesedes miatt, a hegesedes miatt...Beszelhetek idegsebesszel is, ha akarok, de neki ez volt a velemenye. Javasolt egy erösebb fajdalomcsillapitot. Nem sok pozitivum, elegge el voltam kenjödve, mostmar teljesen.

Mi a velemenyetek? Gyogytornaszni persze fogok, csinaltam eddig is, de...

Adrienm79 Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14436

Szia Brigi!

 

Na erről tudnék mesélni. Mit érez az ember és a vizsgálatok mit mutatnak!

Előzmény: Törölt nick (14432)
noncsi2004 Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14435

Szia! Dr Sipos László

Előzmény: Pipike77 (14434)
Pipike77 Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14434

Szia!
Téged ki műtött az OITI-ban?

Előzmény: noncsi2004 (14422)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14433

Ritkább, meg egy kicsit gonoszabb is abból a szempontból, hogy ott a gerincvelő, ami az ágyéki szakaszon nincs, ezért rosszabb esetben mind a négy végtag érintett lehet.

Előzmény: noncsi2004 (14430)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14432

Sőt, nagy bajt is csinálhat az, amikor a gerinc elkezdi stabilizálni önmagát, mert ezek a csontos kinővések, csőrök ideget nyomhatnak, beszűkíthetik a csatornát.Szóval ez sem mindig szerencsés.

 

Előzmény: Bubuca (14429)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14431

Mostanában egyre több nyaki gerinc sérvessel találkozom. Ebben a világban ahol sokat ülünk és görnyedünk a gép előtt és nincs időnk és lehetőségünk sportolni ez sok embernél okoz problémát.

Nekem ki volt szakadva a sérvem amit januárban műtöttek. Mára mind a két karomban vannak tünetek sajnos:-(

Bubuca sajnos az orvosom a jövő héten még szabadságon van úgyhogy leghamarabb jövő héten csütörtökön hívhatnak az okg-ból hogy augusztus első hete műtét. De akkor már 4 hete fogok várni a műtétre altatóorvosi konzílium után.

Előzmény: noncsi2004 (14430)
noncsi2004 Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14430

A nyaki sėrv sokkal ritkáb mint a lumbális szakazon 3-3 mm bénulást tud okozniha ha gerincvelő felé szakad ki.

Előzmény: Bubuca (14429)
Bubuca Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14429

Az OGGYK honlapján azt irják hogy amikor a fájdalom mindkét oldalnál megvan - akkor nagy esély van arra,hogy instabilitás (mikromozgás) is van a tünetek hátterében. 

Azt mondta az OGGYKos doki az instabilitásra,hogy azzal kb 3 dolog történhet

1. Izomból megtartja az ember - ebben az esetben kb élete végéig kell hogy ezeket az izmokat erősen tartsa az ember

2. Fúzió - mütét után is kell tornázni - ha nem,valszeg nagyobb az esely egy ujabb operációra a következő szegmenssel

3. Kibirja valaki azt a sok évet amig a szervezet megcsinálja a munkát és "fibrotikus elmerevedést okoz". Ez történt abban az esetben is amit Brigi irt. DE..ez nem mindenkinel kovetkezik be...es kb az ember élete közben el is ment:-/

A protrusiokat es kis sérveket azert nem nagyon műtik mert sima sérvműtét keretében,mert igen rossz a sikerrataja. (Ami 5-6 mmnel kisebb sérv lumbaluson az kicsi) azt nem tudom,hogy nyakinal van-e ilyen parameter..de ilyenkor ugye latszik is,hogy nem látható komoly kompresszio.errol sok info van azon a harmadik linken.ezert marad az ilyenekre a fuzio..ha nagy gondot okoz.

De ez mind lényegtelen - amig az orvos nem nyilatkozik az MRt látva és a tüneteket megvizsgálva,hogy mi okozza a tüneteket szerinte. 

Majd irj,hogy mit mondott a neurologus és kitartás!

Adrienn,reméljük már nem kell sokat várnod!

Előzmény: majamaja (14418)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14428

Sajnos tapasztalatból tudom hogy az mr leletező radiológus nem azt látja mint az Idegsebész. Engem először szegeden műtöttek.  Most ogk-ban műtenek újra.  Szét kell szedni a fuzionált csigolyákat ki szedik a caget

 Nekem első műtétnél nem szüntették meg a gyöki nyomást,  a gerincvelő kompressziót sem a csatornaszűkületet. Most ezeket csinálják meg. 

Előzmény: noncsi2004 (14427)
noncsi2004 Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14427

Szia! Budapesten a Honvéd kórházban ,ja még annyit hogy az Mr szerint kivan szakadva amit bent hagyott sérv az idegsebész szerint meg nincs itt tartunk most 3 hétet kapott a Mk enzi torna.

Előzmény: Adrienm79 (14424)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 14426

Sziaaaa! 

Hogy vagy?  Téged lehet hívnak csütörtökön. Én csak jövő héttől várhatom. 

Előzmény: jukinyu (14425)
jukinyu Creative Commons License 2016.07.20 0 0 14425

Sziasztok!

Nekem 3 sérvem van a nyakamon+stabilázálás .Műtétre várok.Az OGGYk műtenek.

Adrienm79 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 14424

Szia Noncsi!

 

Némi hasonlóságot fedeztem fel a te "történetedben" az én esetemmel kapcsolatosan. Hol műtenek másodjára téged?

Előzmény: noncsi2004 (14423)
noncsi2004 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 14423

Szia ajánlanék egy idegsebészt nekem a másik sérvemet már ő csinálja beutaló minden nélkül fogad ha felhívod és elmondod mi bajod van nekem is csak egyet csináltak meg vl-vll est cage v-vl eloboltusoltat ami nyomja gyököt ott hagyta kellet magamnak idegsebészt keresni dr csókay andrás honvéd kórház ja mütét előtt mk enzi tornát javasolt ha nem szünnek a panaszok megmüti ne hagyd el magad ja az első műtét az oitiben volt műtét előtt semmi baja nem volt a jobb kezemnek most avval kinlódok én is amit bent hagyot ja van egy merevitős gallér miami j neurologus ki tudja irni

 

 

Előzmény: Adrienm79 (14417)
noncsi2004 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 14422

Szia új vagyok itt a fórumban megkérdezhetem hol van a sérved? Nekem kettő van a nyakamon plusz egy protézis van benne ,most 6 hete műtőtek.

Előzmény: Adrienm79 (14119)
majamaja Creative Commons License 2016.07.20 0 0 14421

igen, csontkinöves az megint mas. Nem tudom, majd meglatom mit mond s doki. Mondom itt megmondtak a fizikoterapeutak portusioval nem mütenek. Majd meglatom, hogy hogyan alakulok, de mind irtam sokaig nem tudom ezt tovabb csinalni. Ez lesz a 4dik honap munka, fizetes nelkül. es betegallomanyban sem vagyok. Ha javulas nem lesz, akkor majd gondolkodok tovabb. Az pedig biztos, hogy a dokit jol meg kell valsztani, föleg aztt, aki müt.

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.20 0 0 14420

Ő is "nyakas" volt.

Előzmény: majamaja (14418)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.20 0 0 14419

Igen, itt a fórumon volt egy nő, bár őt műtötték.

A csontkinővését csigolyaívvel együtt eltávolították.Megbomlott a gerinc statikája, lett egy rakat sérve.A dokija sürgette a műtétet, de ő nagyon nem akarta.Végül belement, kitűzték az időpontot a műtétre.

A dokinak el kellett utaznia, ezért a műtétet elhalasztották.Mire visszajött elmúlt a fájdalma, lemondta a műtétet. Egy rtg erejéig kiváncsi volt, hogy mi történhetet, összecsontododott

az  instabil szegmens.

Kiszámoltam, kb.hat évig szenvedett.

Előzmény: majamaja (14418)
majamaja Creative Commons License 2016.07.20 0 0 14418

Sajnos ugy alakult, hogy most egyre inkabb a kezeim fajnak. A nyak, majd a lapocka vall (jobb oldalibol) lett jobb es bal kez fajdalmak, meg persze lapocka vall, nyak fajdalmak. Neha itt neha ott. plusz itthon nem merek semmit csinalni, mert aztan felek, hogy jobban faj.Szoval... A masik pedig igen az, hogy ha az ideget piszkalja, akkor aztan lehet, hogy maradando lesz a karosodas. Egyik ismerösömnek leesett a labfeje. A fürdöbe rendbe hoztak, de a talpa felet azota sem erzi. a doki mondta neki, ha megegyszer leesik a laba, akkor mütet.Az ilyen esetek azok is.:(

Azert irom, mert nem tudom, hogy a kezekbe lehuzodo fadalom mennyire jo, de nekem inkabb rosszabodasra utal.

majd meglatom mit mond a neurologus.

Hallottatok mar olyan embert, aki teljesen helyrejött ebbböl a nyavalyabol mütet nelkül es 100 % os eletet el???

Adrienm79 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 14417

Én pont a másik oldalt képviselem már ha vannak oldalak. Nem vagyok jóban a konzervatív kezelésekkel. Szerintem csak időhúzás, átmeneti javulás. Én túl sok időt vártam és túl sok konzervatív kezelést csináltam. Mára sajnos maradandó C5 C6 gyök idegi károsodásom lett.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!