Keresés

Részletes keresés

6Boci Creative Commons License 2022.04.19 0 1 2476

Zsol. 11,4 Az Úr ott van szent templomában, az Úr, akinek trónja a mennyben van, lát a szemével, pillantása megvizsgálja az embereket.

5 Az Úr megvizsgálja az igazat és a bűnöst, szívből gyűlöli azt, aki az erőszakot szereti.

6 Hullasson a bűnösökre kénköves, tüzes parazsat, perzselő szél legyen osztályrészük!

7 Bizony, igaz az Úr, igaz tetteket szeret; a becsületes emberek meglátják arcát.

6Boci Creative Commons License 2022.04.18 0 2 2475

Fil. 4,4 Örüljetek az Úrban mindenkor! Ismét mondom: örüljetek!

5 A ti szelídségetek legyen ismert minden ember előtt! Az Úr közel!

6 Semmiért se aggódjatok, hanem imádságban és könyörgésben mindenkor hálaadással tárjátok fel kéréseiteket Isten előtt;

7 és Isten békessége, mely minden értelmet meghalad, meg fogja őrizni szíveteket és gondolataitokat Krisztus Jézusban.

6Boci Creative Commons License 2022.04.16 0 2 2474

Efe. 5,15 Jól vigyázzatok tehát, hogyan éltek; ne esztelenül, hanem bölcsen,

16 kihasználva az alkalmas időt, mert az idők gonoszak.

17 Éppen ezért ne legyetek meggondolatlanok, hanem értsétek meg, mi az Úr akarata.

6Boci Creative Commons License 2022.04.14 0 2 2473

Péld. 11,4 Nem használ a vagyon a harag napján, az igazság azonban megment a haláltól.

5 A feddhetetlenek útját igazságuk egyengeti, de a bűnös elbukik bűnössége miatt.

6 A becsületeseket megmenti igazságuk, de a hűtleneket rabul ejti saját mohóságuk.

6Boci Creative Commons License 2022.04.13 0 1 2472

1Sám. 2,2 Nincs olyan szent, mint az Úr, rajtad kívül senki sincsen, nincs olyan kőszikla, mint a mi Istenünk.

3 Ne beszéljetek oly sokat büszkén, gőgösen, ne hagyja el szátokat kérkedés! Hiszen mindentudó Isten az Úr, és ő teszi mérlegre a tetteket. 

6Boci Creative Commons License 2022.04.12 0 1 2471

Péld. 8,32 Ezért, fiaim, hallgassatok rám, mert boldogok, akik megőrzik útjaimat!

33 Hallgassatok az intésre, hogy bölcsek legyetek, és ne hanyagoljátok el azt!

34 Boldog ember az, aki hallgat rám, ajtóm előtt vigyázva mindennap, ajtófélfáimat őrizve.

35 Mert aki engem megtalál, az életet találja meg, és kegyelmet nyer az Úrtól.

36 De aki vétkezik ellenem, magának árt, gyűlölőim mind a halált szeretik.

6Boci Creative Commons License 2022.04.11 0 1 2470

Péld. 8,18 Gazdagság és megbecsülés van nálam, maradandó vagyon és igazság.

19 Gyümölcsöm drágább az aranynál, a színaranynál is, és jövedelmem a színezüstnél.

20 Az igazság ösvényén járok és a törvénynek az útjain,

21 hogy örökséget adjak az engem szeretőknek, és megtöltsem kincstárukat.

22 Az Úr útjának kezdetén alkotott engem, művei előtt réges-régen.

23 Az ősidőkben formált engem, kezdetben, mielőtt a föld létrejött.

6Boci Creative Commons License 2022.04.10 0 1 2469

Péld. 8,5 Legyetek okosak, ti, együgyűek, legyetek értelmesek, ti, ostobák!

6 Hallgassatok rám, mert fontos dolgokat mondok, ha felnyitom ajkamat, helyes, amit mondok.

7 Mert szám igazságot szól, ajkam utálja a gonoszt.

8 Számnak minden szava igaz, nincs bennük csalárdság vagy hamisság.

9 Mind világosak az értelmeseknek, és az ismeretre vágyóknak érthetők.

10 Intésemet fogadjátok el, ne az ezüstöt, inkább a tudást, mint a színaranyat!

11 Mert értékesebb a bölcsesség az igazgyöngynél, és nem fogható hozzá semmiféle drágaság.

12 Én, a bölcsesség, együtt lakom az okossággal, és nálam van a megfontolt tudás.

13 Aki féli az Urat, gyűlöli a rosszat. A kevélyt és a kevélységet, a helytelen utat meg az álnok beszédet gyűlölöm.

14 Enyém a tanács és a jutalom, én vagyok az értelem, enyém a hatalom.

15 Általam uralkodnak a királyok, és rendelkeznek igazságosan a fejedelmek.

16 Általam vezetnek a vezérek, és ítélkeznek igazságosan az elöljárók.

17 Szeretem azokat, akik engem szeretnek, megtalálnak engem, akik keresnek.

6Boci Creative Commons License 2022.04.09 0 1 2468

1Thess. 5,1 Ennek idejéről és órájáról pedig nem szükséges írnom nektek, testvéreim,

2 mert ti magatok is jól tudjátok, hogy az Úr napja úgy jön el, mint éjjel a tolvaj.

3 Amikor azt mondják: Békesség és biztonság, akkor tör rájuk hirtelen a végső romlás, mint a fájdalom a várandós asszonyra, és nem fognak megmenekülni.

4 Ti azonban, testvéreim, nem vagytok sötétségben, hogy az a nap tolvajként lephetne meg titeket.

5 Hiszen valamennyien a világosság és a nappal fiai vagytok, nem vagyunk az éjszakáé, sem a sötétségé. 

6Boci Creative Commons License 2022.04.06 0 1 2467

Kol. 2,8 Vigyázzatok, hogy rabul ne ejtsen valaki titeket olyan bölcselkedéssel és üres megtévesztéssel, amely az emberek hagyományához, a világ elemeihez, és nem Krisztushoz igazodik.

9 Mert benne lakik az istenség egész teljessége testileg,

10 és benne jutottatok el ti is ehhez a teljességhez, mert ő a feje minden fejedelemségnek és hatalmasságnak.

11 Benne vagytok körülmetélve is, de nem kézzel végzett körülmetéléssel, hanem a Krisztus szerinti körülmetéléssel, a halandó test levetése által.

12 A keresztségben vele együtt voltatok eltemetve, és vele együtt fel is támadtatok az Isten erejébe vetett hit által, aki feltámasztotta őt a halottak közül.

13 Titeket is, akik halottak voltatok vétkeitekben és testetek körülmetéletlenségében, ővele együtt életre keltett, megbocsátva nekünk minden vétkünket.

14 Eltörölte a követeléseivel minket terhelő adóslevelet, amely minket vádolt, és eltávolította azt az útból, odaszegezve a keresztfára.

6Boci Creative Commons License 2022.04.05 0 1 2466

Józsué 1,9 Megparancsoltam neked, hogy légy erős és bátor. Ne félj, és ne rettegj, mert veled van Istened, az Úr mindenütt, amerre csak jársz.

6Boci Creative Commons License 2022.04.03 0 1 2465

Számok 24,5 Mily szépek a sátraid, Jákób, a hajlékaid, ó, Izráel!

6 Mint hosszan elnyúló völgyek, mint folyó mentén a kertek, mint az Úr ültette aloék, mint víz mentén a cédrusok.

7 Kicsordul a víz kútjai vödréből, vetése vízben bővelkedik. Királya hatalmasabb Agágnál, és királyi hatalma fölemelkedik. 

8 Isten hozta ki Egyiptomból, olyan az ereje, mint a bivaly szarva. Megemészti az ellenséges népeket, szétmorzsolja csontjaikat, összetöri nyilaikat.

9 Hever, fekszik, mint a hím oroszlán és mint a nőstény oroszlán; ugyan, ki merné fölkelteni? Áldott, aki téged áld, átkozott, aki téged átkoz!

polária Creative Commons License 2022.03.31 0 0 2464
fhrfl Creative Commons License 2022.03.31 0 1 2463

    20. Akkor az ÚR ezt mondta: Megbocsátok a te beszéded szerint.    21. De életemre mondom és az ÚR dicsőségére, amely betölti az egész földet,    22. hogy azok közül az emberek közül, akik látták dicsőségemet és a jeleket, amelyeket Egyiptomban és a pusztában tettem, mégis megkísértettek engem tízszer is, és nem hallgattak szavamra,    23. senki sem fogja meglátni azt a földet, amelyet esküvel ígértem atyáiknak. Senki sem látja meg azt azok közül, akik engem megutáltak. (4Móz 14: 20-23)

6Boci Creative Commons License 2022.03.31 0 1 2462

1Kor. 15,1 Eszetekbe juttatom, testvéreim, az evangéliumot, amelyet hirdettem nektek, amelyet be is fogadtatok, amelyben meg is maradtatok.

2 Általa üdvözültök is, ha megtartjátok úgy, ahogy én hirdettem is nektek, hacsak nem hiába lettetek hívőkké.

3 Mert én elsősorban azt adtam át nektek, amit én magam is kaptam: hogy Krisztus meghalt a mi bűneinkért az Írások szerint,

4 eltemették, és feltámadt a harmadik napon az Írások szerint,

5 és megjelent Kéfásnak, majd a tizenkettőnek.

6 Azután megjelent több mint ötszáz testvérnek egyszerre, akik közül a legtöbben még mindig élnek, néhányan azonban elhunytak.

7 Azután megjelent Jakabnak, majd valamennyi apostolnak.

8 Legutoljára pedig, mint egy torzszülöttnek, megjelent nekem is.

9 Mert én a legkisebb vagyok az apostolok között, aki arra sem vagyok méltó, hogy apostolnak nevezzenek, mert üldöztem Isten egyházát.

6Boci Creative Commons License 2022.03.29 0 1 2461

Exo. 23,8 Vesztegetésre szánt ajándékot ne fogadj el, mert az ilyen ajándék vakká teszi a világosan látókat, és vesztét okozza az igaznak. 

polária Creative Commons License 2022.03.28 0 1 2460

"A feleség nem ura a maga testének, hanem a férje, hasonlóképen a férj sem ura a maga testének, hanem a felesége. Ne fosszátok meg egymást, hanemha egyenlő akaratból bizonyos ideig, hogy ráérjetek a bőjtölésre és az imádkozásra, azután ismét együvé térjetek, hogy a Sátán meg ne kísértsen titeket, mivelhogy magatokat meg nem tartóztathatjátok."
(I.Kor. 7:4)

6Boci Creative Commons License 2022.03.28 0 1 2459

Fil. 2,1 Ha tehát van vigasztalás Krisztusban, ha van szeretetből fakadó figyelmeztetés, ha van közösség a Lélekben, ha van irgalom és könyörület,

2 akkor tegyétek teljessé örömömet azzal, hogy ugyanazt akarjátok: ugyanaz a szeretet legyen bennetek, egyet akarva ugyanarra törekedjetek.

3 Semmit ne tegyetek önzésből, se hiú dicsőségvágyból, hanem alázattal különbnek tartsátok egymást magatoknál;

4 és senki se a maga hasznát nézze, hanem mindenki a másokét is.

5 Az az indulat legyen bennetek, amely Krisztus Jézusban is megvolt:

6 aki Isten formájában lévén nem tekintette zsákmánynak, hogy egyenlő Istennel,

7 hanem megüresítette önmagát, szolgai formát vett fel, emberekhez hasonlóvá lett, és emberként élt;

8 megalázta magát, és engedelmes volt mindhalálig, mégpedig a kereszthalálig. 

6Boci Creative Commons License 2022.03.25 0 1 2458

1Kor. 2,1 Én is, amikor megérkeztem hozzátok, testvéreim, nem úgy érkeztem, mint aki ékesszólás vagy bölcsesség fölényével hirdeti nektek az Isten bizonyságtételét.

2 Mert úgy határoztam, hogy nem tudok közöttetek másról, csak Jézus Krisztusról, róla is mint a megfeszítettről.

3 És én erőtlenség, félelem és nagy rettegés között jelentem meg nálatok.

4 Beszédem és igehirdetésem sem az emberi bölcsesség megejtő szavaival hangzott hozzátok, hanem a Lélek bizonyító erejével,

5 hogy hitetek ne emberek bölcsességén, hanem Isten erején nyugodjék.

6Boci Creative Commons License 2022.03.24 0 1 2457

Tit. 3,3 Mert valamikor mi is esztelenek, engedetlenek, tévelygők voltunk, különféle kívánságok és élvezetek rabjai, gonoszságban és irigységben élők, egymástól gyűlöltek és egymást gyűlölők.

4 De amikor megjelent a mi üdvözítő Istenünk jósága és emberszeretete,

5 nem az általunk véghezvitt igaz cselekedetekért, hanem az ő irgalmából üdvözített minket újjászülő és megújító fürdője a Szentlélek által,

6 akit kitöltött ránk gazdagon Jézus Krisztus, a mi Üdvözítőnk által,

7 hogy az ő kegyelméből megigazulva reménységünk szerint részesei legyünk az örök életnek.

6Boci Creative Commons License 2022.03.22 0 1 2456

Zsol. 12,2 Segíts, Uram, mert elfogytak a kegyesek, eltűntek a hívek az emberek közül.

3 Hazug módon beszélnek egymással, sima szájjal, kétszínűen beszélnek.

4 Irtson ki az Úr minden sima szájat és nagyokat mondó nyelvet!

5 Mert ezt mondják: Győzzük nyelvvel, segít rajtunk a szánk, ki lehetne úrrá rajtunk?

6 Most már fölkelek – mondja az Úr – a szegények elnyomása, az elesettek sóhajtása miatt, és szabadulást adok az arra vágyódónak.

7 Az Úr ígéretei tiszták, olyanok, mint a hétszer tisztított ezüst, melyet földbe vájt formába öntöttek.

8 Uram, te megtartod ígéreteidet, minket pedig megoltalmazol ettől a nemzedéktől mindenkor,

9 még ha bűnösök járkálnak is körülöttünk, és az alávalóságot magasztalják is az emberek.

6Boci Creative Commons License 2022.03.18 0 1 2455

Gen. 15,6 Abrám hitt az Úrnak, és ő ezt számította be neki igazságul.

6Boci Creative Commons License 2022.03.15 0 1 2454

Zsid. 10,5 Ezért, amikor eljön a világba, így szól: „Áldozatot és ajándékot nem kívánsz, de testet alkottál nekem;

6 égő- és bűnért való áldozatban nem telik kedved.

7 Akkor ezt mondtam: Íme, itt vagyok, amint a könyvtekercsben meg van írva rólam, hogy teljesítsem akaratodat, Istenem.”

Shang_Tsung Creative Commons License 2022.03.13 -1 2 2453

 Közeledtél, mikor kiáltottam hozzád, így szóltál: Ne félj!

Jeremiás siralmai 3:57

Shang_Tsung Creative Commons License 2022.03.12 -1 2 2452

„Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni; mert a ki Isten elé járul, hinnie kell, hogy ő létezik és megjutalmazza azokat, a kik őt keresik.”

‭‭Zsidók‬ ‭11:6‬

6Boci Creative Commons License 2022.03.11 0 1 2451

1Ján. 2,15 Ne szeressétek a világot, se azt, ami a világban van. Ha valaki szereti a világot, abban nincs meg az Atya szeretete.

16 Mert mindaz, ami a világban van, a test kívánsága, a szem kívánsága és a vagyonnal való kérkedés, nem az Atyától, hanem a világtól van.

17 A világ pedig elmúlik, és annak kívánsága is; de aki Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké.

fhrfl Creative Commons License 2022.03.09 0 1 2450

"Naponta egy ige jól jöhet, akár olvastuk, akár csak úgy eszünkbe jutott, akár csak úgy hallottuk. Lehet kettő, vagy több is."

Ennyi. Nem igényel ez véleményt a Bibliáról tőled, ahogy tőlem sem.

Ha eddig ment a Bibliából idézés simán, akkor ne bontsuk meg, oké?

Végeztem.

Előzmény: polária (2448)
polária Creative Commons License 2022.03.09 -1 0 2449

"Babilon leánya, te pusztulóra vált! Áldott legyen aki megfizet néked gonoszságodért, amellyel te fizettél nékünk! Áldott legyen, aki megragadja és sziklához veri kisdedeidet!"

(Zsoltárok 137,9)

 

Miféle ige ez ? persze hogy nem idézik a szentmisén és az ÉNEKEK ÉNEKE is valahogy kimarad

Na ez kritika volt ! illik megköszönni !

polária Creative Commons License 2022.03.09 -2 0 2448

nem biráltam,

az általam megismert valóságrol beszéltem. RENGETEG logikátlan összevissza van az egyébként értékes iratban. Ha igy tapasztalom nem mondhatom másként :)))

Különben is BIRÁLNI SZABAD ! nem omlik le a plafon egy kis őszinte beszédtől !

Ez egy szabad fórum ! ugy cikkezek ahogy akarok !

Előzmény: fhrfl (2447)
fhrfl Creative Commons License 2022.03.09 0 1 2447

Én nem tudok arról, hogy a Szentírásban ellentmondás van.

Ebben a topikban maradjunk meg annál, hogy idézünk a Szentírásból, s nem bíráljuk azt!

Előzmény: polária (2446)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!