Keresés

Részletes keresés

danieltakacs Creative Commons License 2016.07.28 0 0 822

Sziasztok, szeretném kérdezni, hogy akinek van dokumentációja a Skif-hez, az fel tudja-e rakni ide vagy valahova máshova nagy felbontásban, mert ami fel van eddig rakva, azt sajnos nem tudom használható méretben nyomtatni... (Vagy emailben is megköszönöm a címemre).

Köszönöm!

Dani

RetteNETes Lalyos Creative Commons License 2016.07.27 0 0 821

Jóságos Jó Estét!

Olvasgatom az urak hozzászólásait egy ideje, közben egyre jobban tetszik EZ...

Hallottak ilyenről az urak, vagy van valami tapasztalat is netán valakinek???

szépréti Creative Commons License 2016.07.27 0 0 820

Sziasztok,

varratott-e esetleg valaki új sátrat sátras utánfutóra? ha igen, megosztaná a részleteket? köszi! :)

Vándor77 Creative Commons License 2016.07.22 0 0 819

Köszönöm, ez nagyon eltér.

Pont a héten kaptam ígéretet, hopgy valamikor kaphatok kölcsönbe hegesztőt(kezelővel együtt), akkor megpróbálkozom magam.

Mégegyszer köszi!

Előzmény: kr0650 (818)
kr0650 Creative Commons License 2016.07.19 0 0 818

Leszereltem a saját konyha lábamat, ilyen, szerintem ez a legutolsó kivitel.

Rajzoljam le, vagy próbálsz szerezni egy tipus azonost?

Előzmény: Vándor77 (794)
Bogica75 Creative Commons License 2016.07.17 0 0 817

Sziasztok!

Ígértem, hogy jelentkezem a tapasztalatokkal! ☺

Nos, igen, megint kifogtuk! 😨 Nem is mi lettünk volna, ha nem nálunk csap le az utóbbi évek legnagyobb vihara, ami pont ott volt a legerősebb és végezte a legnagyobb pusztítást, ahol mi voltunk, név szerint Alsóörsön.

Viszont a mi drága kis sátrasunk ellenállt az orkán erejű szélnek, a jégnek, az egy óra alatt leeső  egy havi csapadékmennyiségnek, igaz voltak olyan pillanatok, amikor a biztonság kedvéért mindannyian tartottunk 1-1 főtartórudat.

Nem is lett volna baj, ha hanyag csúszdaépítők nem dobálják tele a Balatonba vezető esővíz nyelő csatornák kivezető nyílásait kövekkel, így a tó pillanatok alatt visszanyomta a vizet a közeli parcellákba, ahol mi is táboroztunk. 😨

Pillanatok alatt bokáig érő víz volt az elősátrunkban, semmit se tudtunk tenni, annyira gyorsan jött, de miután kitisztították a lefolyó nyílásokat nagyon gyorsan el is tűnt.

Összegezve, mivel a betörő víz kivédhetetlen volt, így azt kitöröljük az emlékeinkből, viszont nagyon büszkék vagyunk a mi kis Camptouristunkra, hogy így ellenállt a nagy viharban! 😊 Alig várjuk a következő kalandot vele! 😊 A nyaralás alatt végig azt mondogattuk, hogy már most az első alkalommal is imádjuk! 😊

Így most jól megérdemelt száradását kezdte meg a nagymamám udvarán, plussz kap egy alapos tisztogatást, mert megérdemli! 😊

PixelWarrior Creative Commons License 2016.07.14 0 0 816

Szia, engem érdekel, adjál email cimet légyszives vagy teloszámot ! 

Előzmény: monnnika (801)
sergio82 Creative Commons License 2016.07.09 0 0 815

Szia! Ez az Európa szerte található csatlakozó (köznyelven ipari csatlakozó). De a magyar kempingekben gyakran elegendő a sima hosszabbító. Jó pihenést!

Előzmény: Vándor77 (814)
Vándor77 Creative Commons License 2016.07.08 0 0 814

Sziasztok,

Mivel mi is csak tavaly ősszel vettük a sátrast, így most készülünk első kempingezős nyaralásunkra...

Ennek megfelelő amatőr kérdés:

Ha szeretnék áramot használni, megyek valamire egy rendes 220V-os hosszabítóval?

Gyanús, hogy mintha olvastam volna, hogy a lakókocsik más aljzatot használnak....

Ha így van, meg tudná mondani valaki, hogy mi az átalakító pontos neve?

Esetleg egy képet/ linket is megköszönnék.

Előre is köszi!

Bogica75 Creative Commons License 2016.07.05 0 0 813

Szia! 

Örülök, hogy megtaláltál! 😀

Úgy látszik meghoztuk a kedveteket az aznapi sátorozáshoz. 😀

Igen! Ott, akkor nem nagyon volt idő komolyabb beszélgetésre.😁

Írok majd az e-mail címemről.

Szia! 

Előzmény: kaszparow112 (812)
kaszparow112 Creative Commons License 2016.07.05 0 0 812

Szia

Én voltam, aki a családjával megnézett titeket Alsóörsön telepítés közben. Azon az estén én is kint aludtam a lányaimmal a sátrasomban, ami otthon van felállítva. Beszélgettünk az elősátor szőnyegről, de akkor nem beszéltünk személyes elérhetőségről. Ha gondolod az én email címem : kaszparow@freemail.hu.

Tóth-Dänhardt Viktor

Előzmény: Bogica75 (807)
batkidavid Creative Commons License 2016.07.04 0 0 811

Alpenkreuzer Parade-ról van valakinek bármi tapasztalata?

Antesz8482 Creative Commons License 2016.07.04 0 0 810
ugyanmár :) semmi baj! majd megoldódik! rossz esetben keresek valami anyagot a vastelepen, és megpróbálom lehajtatni valakivel a hiányzó darabot. vagy...én is kókányolok oda valami fa anyagot, csak kultúráltabb kivitelben.
Előzmény: sergio82 (809)
sergio82 Creative Commons License 2016.07.03 0 0 809

....hát sosem gondoltam volna, hogy megbánom, ha kidobom a kukába. Már bánom, de ez neked kevés... bocs :(

Előzmény: Antesz8482 (808)
Antesz8482 Creative Commons License 2016.07.03 0 0 808

Köszönöm szépen a felhomályosíitást, akkor marad a CT5-3 megnevezés :) 

Más: 

Kiszedtem az elődeim által szétbarmolt "konyha részt". Az a kérdés hogy valakinek nem akadna-e bontott gyári állapotú, amitől emberi áron megválna? 

Előzmény: sergio82 (802)
Bogica75 Creative Commons License 2016.07.03 0 0 807

Sergio82, dstr köszönöm a válaszokat! ☺

Jelentem a kicsikénk stabilan állta mind a viharos szelet, mind az esőt! 😀Szuper érzés! Boldog vagyok, hogy a tulajdonosai lehetünk! 😊

Még egyszer köszönöm a válaszokat! Később még jelentkezem a tspasztalatokkal! 😊

dstr Creative Commons License 2016.07.03 0 0 806

Egy átlagos vihart kibír, ha jó a cövekelés. A miénket tavaly a horvát tengerparton egy elég intenzív és kitartó vihar összedöntötte :-( A cövekek a földben maradtak, de a rögzítő gumifüleket mind eltépte/kitépte a vászonból. Onnan egyenes út vezetett az összeomláshoz. Néhány alu rúd is meghajlott. Volt bőven időnk a fontosabb értékek kimentésére, de a teljes összecsomagolásra sajnos nem. Aznap este az autóban aludtunk, majd két napot egy panzióban - ahol sikerült némileg talpra állítani a szerkezetet - aztán folytattuk a sátrazást :o)

Gyorsan hozzáfűzném, hogy a környékünkön felállított üvegszálas rudakkal rendelkező sátrak is mind lehasaltak. Azokat nem biztos, hogy újra fel tudták állítani. Ez volt Kempturka (mi így hívtuk) búcsúfellépése. Kiszereltem az utánfutóból mindent, vettünk egy nagy Quechuát és azt tároljuk benne a kemping bútorokkal egyetemben. Ha úgy tartja kedvünk csak felakasztjuk, és ezzel megyünk kempingezni.

Előzmény: Bogica75 (803)
Bogica75 Creative Commons License 2016.07.02 0 0 805

Szia!

Köszönöm szépen!

Szerintem a hisztimmel arányos lett a cövekelés is, 😀tehát remélhetőleg tartós! 

Holnap beszámolok az első tapasztalatokról! ☺

Jó éjszakát! ☺

sergio82 Creative Commons License 2016.07.02 0 0 804

Szia!

Sík terepen alapos cövekeléssel jól bírja. De valóba érdemes az összes vasat leverni! Várjuk a tapasztalatokat 😉

Előzmény: Bogica75 (803)
Bogica75 Creative Commons License 2016.07.02 0 0 803

Üdvözlök mindenkit! 

Mi viszonylag új Camptourist ct62w tulajdonosok vagyunk, áprilisban vettük a kicsikét. Eddig kétszer állítottuk fel itthon, először, hogy ismerkedjünk vele, majd egy alapos takarítás miatt. ☺ Ma harmadszor, pedig már Alsóörsön.

A kérdésem annyi lenne, hogy kinek mi mi a tapasztalta vele, mennyire bírja a szelet, mert a szüleim és a kislányom maradtak ott vele, de rémisztgetnek, hogy jön a vihar éjszaka, én pedig kicsit .... aggódom!  A férjemet jól ki is akasztottam vele! 😁

Jó alaposan kifeszkéztük, remélem a vihar sem lesz annyira vészes és a kicsike is bírni fogja a strapát! 

Mindenkinek előre is köszönöm a választ! ☺

sergio82 Creative Commons License 2016.07.02 0 0 802

Szia!

A tiéd is CT5/3! (Nekem is ilyen volt. A CT 5 fék nélküli, vagy hidraulikus fékes öregebb járgány! A futóművet a nyolcvanas évek végén modernizálták az 5/3 és a 6/2 esetében is. Ettől a típus nem változott. Az árulkodó jel pl a mechanikus tolatóautómatás fék! 

Sergio

Előzmény: Antesz8482 (796)
monnnika Creative Commons License 2016.07.01 0 0 801

Eladó IFA CAMPTOURIST  CT-5.3  Sátras utánfutó műszakival (2017 május 13-ig) biztosítással (2016 július 29-ig) korának megfelelő állapotban (1987-ben gyártott). Tűzhely, gázpalack, mosogató, matracok, függönyök, tároló a tányéroknak. irányár: 100.000 Ft. Szükség esetén képeket is tudok feltenni.

Antesz8482 Creative Commons License 2016.07.01 0 0 800

Azért kell oda vinnem, mert sajnos "fals" adatok vannak megadva a forgalimban, és a törzskönyvben egyaránt.

Ezeket most rendbe teszik, ezért nem csinálhatta a helyi vizsgaállomás.

Az állapota elég jó szerencsére, bár van rajta mit javítani. Fedél zsanér szorul, el van kicsit nyomorodva. Konyha szét van gányolva, és mosogtó sincs, és az emelők/támaszok meg lettek gondolom eröltetve, mert eltörtek...Összességében azért még jó.

Papirosból mi csak van, és nyomtatható :D 

Előzmény: fox888 (799)
fox888 Creative Commons License 2016.07.01 0 0 799

Miért kell hatósági vizsgára vinned?

Milyen dokumentáció szükséges hozzá?

Szép állapotúnak tűnik a képeken!

Előzmény: Antesz8482 (798)
Antesz8482 Creative Commons License 2016.06.30 0 0 798

Persze :) 

teszek be egy linket a glériáról, de ha nem tudod megnézni szólj!

http://rcpilot.hu/gall/egyeb/3384/20160630210403/camptourist.html

Előzmény: fox888 (797)
fox888 Creative Commons License 2016.06.30 0 0 797

Egy fényképet fel tudnál tenni a futóról?

A könnyebb beazonosítás miatt.

Előzmény: Antesz8482 (796)
Antesz8482 Creative Commons License 2016.06.30 0 0 796

Sziasztok! 

Megvan nekünk is az Camptourist. Sajnos a forgalmi  ugy ahogy van el van cseszve emiatt hatósági vizsgára kell vinnem a kicsikét.

Abban kérnék segítséget, hogy ha valakinek van hozzá háttéranyaga (lehetőleg magyar nyelvű) azt nagyon megköszönném, ha elküldené. A tipus ugy vélem CT5 lehet, mert ez középen laprugós csillapítású. 

A CT5-3 leírás megvan, de az spirálrugós emiatt jobb szeretném a konkrétan ehez szólót magammal vinni. 

Köszönettel: Anti

kr0650 Creative Commons License 2016.06.29 0 0 795

igen. lerajzolom és feltöltöm, az új típus van, amit oldalról be lehet tenni.

Előzmény: Vándor77 (794)
Vándor77 Creative Commons License 2016.06.27 0 0 794

Az nagyon klassz lenne, köszönöm szépen!

Kell méregessek, vagy van Neked is ilyened?

Előzmény: kr0650 (793)
kr0650 Creative Commons License 2016.06.27 0 0 793

Szívesen készítek műszaki rajzot a konyhalábról és tartóról, nem lehet nagy feladat egy ügyes lakatosnak.

Előzmény: Vándor77 (785)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!