Keresés

Részletes keresés

medve0417 Creative Commons License 2012.09.27 0 0 1566

nekem a domború hátlap tetszik, nagyon jól mutat :)

külföldi oldalakon a kamu parancsnokikban fényképeznek ilyen szerkezeteket, ahol a korona bőven kisebb, mint ahogy az kellene, pölö:

http://sekondtime.files.wordpress.com/2010/05/vostok-komandirskie-tank-fake.jpg?w=700&h=

 

 

Előzmény: otika70 (1565)
otika70 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 1565

Sziasztok!

 

Megmutathatom?

 

Fantasztikus órát találtam! Nem orosz, de azért csak megmutatom. Román óráknak nem nyitott még senki topikot:-)

Lehet, hogy nem olyan ritkaság ez, de én beleszerettem. Legyen már egy ilyen is, ha van Prim meg Ruhla az oroszok mellett.

Itt köszönöm meg az eladónak is, hogy nem dobta ki, amiért nem működött.

 

KEDVES SÁNDOR, ÜZENEM: BEINDULT!!!  (egy napot járt - méghozzá pontosan, azóta megállt, leszaladt a rugója:-( , még nem volt időm belenézni, de félek ez már meghaladja a képességeimet)

 

Nagyon jó állapotban van a tok is, a hátlap is egy érdekes dombornyomott megoldás. Plexit cseréltem rajta, sajnos a számlapon van egy kis sötét csík, egyébként szinte hibátlan.

 

Ja és a szerkezet...eredeti kínai, 17 züanos:-)))

 

 

 

Utánanéztem ezeknek és egy részüket kínai, másikat slava werkkel gyártották.

Arra nem találtam semmit, hogy pl. ez a példány mikori gyártású lehet. vajon még szocializmusbeli?

 

Horology Creative Commons License 2012.09.24 0 0 1564

Sziasztok!

 

A fehérvári eseményt illetően ki kell emelni, hogy az Óramúzeum, nagyon ízléses, nagyon érdekes. Magánygyűjtemény, tehát nem annyira nagy, ugyamanakkor minden darab egy kiváló órás kezemunkáját dícsérí, így nagyon szépen felújított. Nagyon nagy tisztelet a létrehozónak!

 

Üdv.

Előzmény: otika70 (1563)
otika70 Creative Commons License 2012.09.24 0 0 1563

Sziasztok!

 

Véget ért az első Fehérvári Órabörze is.  Nagyszerű idő volt, nagyon szép történelmi környezetben, kellemes családias hangulatban zajlott. Így elsőre egy kicsit kevés volt az árus és az érdeklődés sem a legnagyobb, de úgy gondolom, hogy nem szabad feladniuk a rendezőknek és újra meg kell majd rendezni, hagyományt teremteni belőle. Voltak szovjet órák is. Pl. megtaláltam a 2. Jantár karórát élőben. Az ára nem érdekes, mert csak utána kérdeztem meg, miután felvilágosítottam az eladót, hogy milyen ritka:-( De volt preci 15-ért, 3133-as 38-ért.. nem éppen lomispiaci árak, na jó de órás árulta. leszervízelve.

 

Sajnálom, hogy nem tudott mindenki eljönni, aki tervezte, de majd legközelebb.

Tupamaro1961 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 1562

Szia Zsolti!

 

Nekem is van egy ilyen majakom,majd felteszem.

 

Üdv.Tup

Előzmény: szovjetóra (1559)
otika70 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 1561

Szia!

 

Gratulálok, ritka érdekes darabok. De számomra a Majak is kuriózum, mert én abból is még csak petrodvorecit láttam, ez meg szintén 1.MÓGY.-i.  Legalábbis a szerkezete alapján mindenképpen, de a számlapja sem a szokványos. Szerintem ez is különleges darab. Az állapotáról már nem is beszélek:-)

 

Remélem szombatig kiesi magát az eső!

Előzmény: szovjetóra (1559)
szovjetóra Creative Commons License 2012.09.19 0 0 1560

Leningrád werk.

 

szovjetóra Creative Commons License 2012.09.19 0 0 1559

Sziasztok!

Hétvégén voltam a sógoroknál piacozni.

Már régóta nem találkoztam náluk régi szovjet órákkal, de most kettő is ,,szembe jött" velem. Mindkettő csodaszép, a fekete Majak gyakorlatilag vadonatúj,

csak hajszálkarcok vannak rajta.

A másik, az meg egyenesen kuriózumnak számít. Egy Leningrád.

Acéltokos,be van reszelve az egyik fül alatt a tok.

Ami lényeges még hogy nem a Petrodvoreci Óragyárból való, hanem az I.Moszkvaiból.

Nagyon ritka, erről árulkodik a különleges betűmintájú felirat is.

Vannak még érdekességeim, majd azokat is befotózom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

szovjetóra Creative Commons License 2012.09.18 0 0 1558

Igen, jó. Semmiképpen nem ajánlatos sötét színű szíjjal - sötérbarnával,vagy feketével.

Mert ilyenkor egy fekete számlapos óra ,,beleolvad" a környezetébe.Nem emelődik ki.

Még tán a világosbarna nálam számítésba jöhetne.

Előzmény: otika70 (1557)
otika70 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 1557

Szia!

Köszi! Vártam, hogy valaki ezt mondja, mert ha jól gondolom, akkor az alumínium felpolírozva egy idő után beszürkül az oxidációtól. Ez meg min. 2 éve ugyanilyen fényes.

 

Ugye, hogy jó ezzel a szíjjal? Egy kicsit extrém az összkép, de hát nem kell mindig komolynak, komornak lenni:-))))

 

Üdv!

Előzmény: szovjetóra (1556)
szovjetóra Creative Commons License 2012.09.18 0 0 1556

Szia!

Csináltak krómozottat is. Nekem is van ilyen. Ezt arról lehet megkülönböztetni- mármint azt hogy polírozott, vagy krómozott a tok - hogy fényesebb, és a sarkokban a polírozottnál látszik az alsó, eredeti réteg. Ez eredeti, krómozottnak tűnik, nekem legalábbis.

Nem rossz e pilótaszíjjal az összkép.

Üdv!

Előzmény: otika70 (1554)
Horology Creative Commons License 2012.09.18 0 0 1555

Szia!

 

Úgy emlékeszem neken is van ilyen tok. Szerintem ez eredeti. Üdv.

Előzmény: otika70 (1554)
otika70 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 1554

A hétvégi pilótaszíjhoz keresgettem órát és ezt az Uralt választottam. Amúgy is meg akartam mutatni, mert nemrég volt róluk szó, hogy ritka a jó állapotú darab.

 

Ez milyennek számít?  Főleg a tok érdekelne, mert van, aki azt mondja, hogy ilyen krómszínűt nem gyártottak.Pedig láttam már többet is. Akkor ezek le vannak csiszolva és megpolírozva vagy le vannak krómozva? Vagy mégiscsak van ilyen?

Sajnos a számlapból semmi nem látszik a képeken, de a valóságban sem nagyon, pedig nincs lekopva.

 

 

   

 

 

Hátha valamelyiken látszik egy pici a számlapból is.

otika70 Creative Commons License 2012.09.14 0 0 1553

Ha valakinek lenne véletlenül elfekvő "acéltok" feliratos 2209-es hátlapja, hát arra vevő lennék. Tudom, kicsi az esélyem, de hátha...

Előzmény: otika70 (1552)
otika70 Creative Commons License 2012.09.14 0 0 1552

Nem akarok indulatokat gerjeszteni:-), de lehet, hogy acéltokos Wostokot találtam. Elkezdtem a piacon letépni róla a szíjat, hogy vajon mi van a hátlapra írva, de sajnos nem a saját hátlapja van rajta. Belül egy 2209 van, a hátlapon meg 2605. A werk működik, a számlap olyan amilyen, de nem "mertem" otthagyni.

 

 

i1wmup Creative Commons License 2012.09.14 0 0 1551

Kedves Zsolt és Otika70,

 

köszönöm az infót! Igyekszem délelőtt odaérni:)

Előzmény: szovjetóra (1550)
szovjetóra Creative Commons License 2012.09.13 0 0 1550

Szia!

 

A börze a ,,Fehérvári vigasságok-Lecsó  Fesztivál" alatt-közben kerül megrendezésre.

Ami köztudottan sok látogatót vonz. Tehát már érdemes a délelőtti órákban is meglátogatni a rendezvényt. A kiállítóknak-eladóknak meg már 8-9 körül ajánlatos kipakolni.

 

Van még szabad hely - most beszélt velem Kovács Jenő órásmester.

 

Érdeklődni nála lehet:

 

Tel.:22 312 235

       30/9593 151"

Előzmény: i1wmup (1546)
Horology Creative Commons License 2012.09.13 0 0 1549

Szia!

 

Igen nagyon nehéz ezeket beállítani, de nagyon jó kis órák. Azt javaslom, hogy mindenek előtt alaposan olvasd át  a Clement gátszerkezet beállítását és működését. Ez benne van a Vályi Úr könyvében. Jó alaposan nézd meg, hogy minden úgy van-e ahogy le van írva. Valószínűleg a centrális távolság nem jó! A szakirodalom leírja, hogy a külső és belső eeének mekkorának kell lennie. Persze más hiba is lehet (túl szűk, vagy túl bő horgony), de ha nem kopott ez nem valószínű. Az esések vizsgálata után tudod meg, hogy jó-e a távolság. Kényesebb szerkezetnél minden javítás előtt átolvasom a szakirodalmat, mert az a biztos és ezt javaslom mindenkinek.

 

Sok sikert kívánok, ne add fel!

Előzmény: otika70 (1548)
otika70 Creative Commons License 2012.09.13 0 0 1548

Sziasztok!

 

Mit csináljak a Jantárommal? Inga nélkül működik, ingával pár perc után megáll.

 

Egyelőre inga nélkül is csak úgy működik, hogy ki van véve a házból, felbakolva a szerkezet.

Ennyire nehéz ezeket beszintezni vagy valami más gond is lehet a szerkezettel?

 

Egy idős gyűjtő, javítgató bácsi, aki már állítólag sok ilyennel találkozott, azt mondja, hogy  nincs szétkopva, sőt nagyon is jó állapotban van ... de neki sem sikerült a tokjában beállítania.

 

 

otika70 Creative Commons License 2012.09.11 0 0 1547

Kedves órabarát!

 

Mint minden börzén itt is igaz lehet többféle verzió.

Van, aki az elején ott akar lenni, már a kipakoláskor, hogy nehogy mások kiválogassák a "cuccot". A másik típusú vevő a végén akar ott lenni, hátha olcsóbban odaadják, ami nem kelt el. Bár ez nem vágottvirág, hogy elhervadjon a következő piacig:-)

 

Az lenne a legjobb, ha észre sem venné az ember és eltelne fölötte az egész nap, mert az azt jelentené, hogy sok árus eljött és jó a hangulat. így legyen:-)

 

Üdvözlettel!

Előzmény: i1wmup (1546)
i1wmup Creative Commons License 2012.09.11 0 0 1546

Tisztelt Zsolt, Tisztelt Urak,

 

engem is érdekelne, mikor érdemes kilátogatni az órabörzére. Igaz, én csak a számat tátanám, de mivel ezúttal relatíve közel lesz, szívesen mennék... Délelőtti vagy délutáni kirándulást érdemesebb tervezni?

Előzmény: szovjetóra (1545)
szovjetóra Creative Commons License 2012.09.11 0 0 1545

Szia! Tök jó hogy jössz.Majd mindent megbeszélünk telóba.

Üdv!

Előzmény: Horology (1543)
Tupamaro1961 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 1544

Szia Zsolt!

 

Örülök,hogy örülsz neki.

 

Üdv:Tup

Előzmény: szovjetóra (1537)
Horology Creative Commons License 2012.09.10 0 0 1543

Szia Zsolt!

 

Én is megyek. Hány óra körül lesztek ott? Vagy mettől meddig? Jó lenne találkozni! Üdv!

 

 

Előzmény: szovjetóra (1536)
otika70 Creative Commons License 2012.09.09 0 0 1542

Nincs ezzel semmi bajom, sőt minden tiszteletem az ilyen embereké. Inkább csak elgondolkoztam rajta, hogy mennyire ritkaság az ilyen manapság.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1540)
M-TONI Creative Commons License 2012.09.09 0 0 1541

Valóban szép darab!

Előzmény: szovjetóra (1537)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.09 0 0 1540

Lehet, hogy furcsállod, de sokszor jobb adni, mint kapni. ;-)

Előzmény: otika70 (1538)
szovjetóra Creative Commons License 2012.09.09 0 0 1539

Egyszerűen csak azért mert Barátok vagyunk, és nagyon jóban vagyunk egymással.

Én is szoktam ilyet csinálni, szerintem nincs ebben semmi különös.

 

Előzmény: otika70 (1538)
otika70 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 1538
Valoban ritka valtozat. De hogyan fogalmazzak, hogy senkit meg ne bansak? Nem ertem, hogy egy ilyen ritkasagot miert ajandekoz el egy oragyujto. Bar ketsegtelen,hogy jo helyre kerult es orulok, hogy megmutattad.
Előzmény: szovjetóra (1537)
szovjetóra Creative Commons License 2012.09.08 0 0 1537

Sziasztok!

 

Van nekem itt egy nagyon jó Barátom,  Tupamaro1961 néven van itt jelen.

Ő úgy gondolta meg lep engem egy órával, egy ajándékkal.

Kimondhatatlanul örültem neki, az egyik legszebb POBEDA óra boldog tulajdonosa lettem, amit valaha is láttam. Leszervizeltem. Nagyon pazar. Abszolút újszerű(új)állapot.

Itt is szeretném megköszönni neki.

KÖSZÖNÖM kedves Jenci!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!