Keresés

Részletes keresés

laszlzol Creative Commons License 2019.12.26 0 0 7679

Sziasztok! Vásároltam a napokban egy Samsung Q60R 4K tv-t. Nem tudom kapcsolni hozzá a JBL hangszórót. Lehet egyáltalán ezt együtt használni?

nicko Creative Commons License 2019.12.19 0 0 7678

a rapoo mukodott samsunggal amig nem valtottak tizen rendszerre

Előzmény: norbi33 (7676)
GPS Creative Commons License 2019.12.19 0 0 7677

 

Nem akarom leszólni... de ez a Rapoo azért mégiscsak a kínálat legalja.
Ami tuti-biztos 100%-ban megy a Samsungal, az ez:

 

https://www.arukereso.hu/billentyuzet-c3111/logitech/wireless-touch-k400-plus-920-0071-p295160983/#

 

Nem filléres cucc, de ennek legalább működik minden funkciója (a tapasztalat Tizen-es TV-vel használva)

.

Előzmény: norbi33 (7676)
norbi33 Creative Commons License 2019.12.19 0 0 7676

Sziasztok.

Samsung Smart tv-hez tegnap vettem egy 

Rapoo k2600 billentyüzet +egèr kombot.

Minden okès az egérrel müködik rendesen 

De a billentyüzet az nem. 

Kiprobaltam laptoppal ott rendesen müködik

mind a kettő.

Tudna ebben nekem segiteni valaki 

Hogy a TV-n is müködjön. 

Köszönöm

Törölt nick Creative Commons License 2019.12.19 -1 0 7675

Ez az egyszerűbb módja. Nyilván azért, mert elegük lett a sok szarból (márminthogy a saját szarjuk nem működik más szarjával)  és így tesznek pontot az elejére. Persze, ha mindenki tisztességesen, szabványosan gyártana ilyen nem lenne.

Előzmény: GPS (7673)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.19 -1 0 7674

Lehúzásra megy ki a játék, ahogy azt GPS is megírta. Fogod a TV-t meg azt a másik szappantartót és elviszed a szervizbe, mondván, nem jó valamelyik, de nem tudod, hogy melyik. Vagy mindkettő.

Előzmény: sxr85 (7672)
GPS Creative Commons License 2019.12.19 0 0 7673

 

Lehet, hogy valami nyakatekert megmarketingelt szemét szóhasználattal fűszerezetten van benne amiből rohadtul nem lehetett megérteni, hogy ez volt a lényege.

 

Na itt álljunk meg egy szóra - mert ebben én is (mint fordító) kicsit érdekelt vagyok.

Egy kínai ügynökségnek fordítok, többek közt sok háztartási (consummer) elektronikát.

 

Ez úgy működik, hogy a kész fordítás átmegy egy másik ember (lektor) kezén is - akinek joga van javításokat és módosításokat végezni a kész szövegben - amit aztán visszaküldenek nekem, elfogadásra.

 

No kérlek, számtalanszor előfordult, hogy a tartozékok kapcsán az eredeti szövegben az áll, hogy:

 

"The use of XY branded accessories is strongly recommended" (Erősen javasolt az XY márkájú kiegészítők használata ).

 

Tudod mire javítja ezt ki (rendszeresen) a magyar lektor?

 

"Az XY márkától eltérő gyártmányú kiegészítő használata TILOS."

 

És ez kerül be a magyar használati utasításba. Na ennyit erről.

.

Előzmény: Törölt nick (7671)
sxr85 Creative Commons License 2019.12.19 0 0 7672

Igen, ha valós amit mondanak, akkor az lenne a korrekt ha a vásárló figyelmét felhívnák arra, hogy ez bizony semmi mással nem működik csak Samsunggal és csak úgy vegye meg ha ez elfogadható. Ez az egész egyébként szerintem hülyeség és egy Samsung audio eszközzel ugyanígy nem működne. Most azt kérte tőlem az ügyfélszolgálat, hogy próbáljam meg egy Samsung eszközzel és ha azzal sem működik akkor kijelenthető, hogy a TV a hibás. Most azon vagyok, hogy szerezzek valahonnan, de nem egyszerű. Egyébként a Samsung ha nagy házimozi erősítő gyártó lenne akkor mondhatná, hogy használjam a TV-vel a cuccukat, de hát nincsen nekik csak hangprojektor.

 

A HDMI esetén még megérteném hellyel közzel, hogy válogat a TV, de az optikánál is? Lehetséges ez?

Előzmény: Törölt nick (7671)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.19 -1 0 7671

"az abban az esetben nem garanciás hiba ha Samsungtól eltérő márkájú erősítővel használom"

 

Mutassa meg a TV eredeti leírásában ezt a mondatot. Ha szar akkor szar, vidd szervizbe. Nem, nincs olyan, hogy csak és kizárólag samussal, ha nem volt benne a könyvében sehol, ahol ezt a tudomásodra hozták "vásárlás előtt" valami olvashatatlanul apróbetűs részben. Lehet, hogy valami nyakatekert megmarketingelt szemét szóhasználattal fűszerezetten van benne amiből rohadtul nem lehetett megérteni, hogy ez volt a lényege.

Előzmény: sxr85 (7670)
sxr85 Creative Commons License 2019.12.19 0 0 7670

Sziasztok! Nemrégiben vásároltam egy Samsung 65RU7102 típusú készüléket, jórészt meg vagyok vele elégedve, azonban az erősítő felé a hangtovábbítással meggyűlt a bajom. A TV-t és a ez erősítőt (Denon-X2100W) 2.0-s HDMI kábellel kötöttem össze, mindkét készüléken a HDMI ARC portot használva. A probléma az, hogy egész egyszerűen az erősítőn nem jön ki a hang, csak az esetek elhanyagolható százalékában. A TV többféle módon produkálja a hibát, a leggyakoribb jelenség az, hogy mikor az erősítőt bekapcsolom nem látja egyáltalán azt a TV, azaz nem tudom kiválasztani a hangkimenetnél a házimozi/HDMI-t. A következő fokozat, amikor ki tudom választani és a hangerő +/- gombokra is azt jelzi a tévé, hogy a HDMI-t szabályzom, ugyanakkor az erősítőn ismét nem jön ki a hang. E mellett olyan is szokott lenni, hogy mikor bekapcsolom az erősítőt, bejön annak a képe mint egy HDMI-ről érkezett jel, de a hang szintén nem szólal meg az erősítőn. Olykor felismeri a tévé és kiírja az eszközöknél, hogy Denon-X2100W, olykor csak azt, hogy Hometheater, olykor pedig azt, hogy ismeretlen Atmos kompatibilis készülék. Mindeközben hardweresen semmi nem változik, azaz a kábel ugyanoda van dugva a TV-ben ahol előtte (HDMI 3 - ARC), és persze az erősítőben is. Nagy ritkán az is előfordul, hogy bekapcsolom az erősítőt és egyszer csak működik, úgy, hogy semmihez nem nyúltam, azonban sajnos ez 100-ból 2-3 esetben van így. Természetesen a kábellel sincs baj, HMDI 2.0, más tv-vel működik, ugyanígy az erősítő is. A tévén egyébként a HDMI ARC be van kapcsolva a külső eszközöknél. Legutolsó kétségbe esettségemben vettem egy optikai kábelt, természetesen semmi nem változott, ugyanúgy nem szól az erősítő (a kábel világít). A tévén (és az erősítőn) egyébként az elérhető legújabb szoftver van fent. A legfurcsább nekem az egészben az, hogy nagy néha működik a dolog, ráadásul akkor szép a hang, mintha minden tökéletes lenne, aztán egyszer csak elillan ez az egész mintha sosem működött volna. 

A tegnapi napon a Samsung munkatársa megpróbálkozott a távgyógyítással, sikertelenül, semmi nem változott. Ami viszont még ettől is nagyobb baj, hogy a kezelő mondott egy érdekes dolgot a beszélgetés során. Elmondása szerint az, hogy a tévéről nem megy ki a hang az erősítőre az abban az esetben nem garanciás hiba ha Samsungtól eltérő márkájú erősítővel használom, s mivel Denon az AVR-em ezért esetemben ez fennáll. Kérdem én, létezik, hogy igaz amit mondott a kezelő? Nehogy már csak Samsung erősítőt használhassak, ez egész egyszerűen nevetséges. Reménykedem benne, hogy a kezelő nem jól tudta...

 

Létezik, hogy valamit rosszul csinálok, vagy esetleg van más megoldás amivel az erősítő és a TV között meg tudnám teremteni a kapcsolatot?

 

Előre is köszönöm a segítséget!

XNC Creative Commons License 2019.12.18 0 0 7669

Ez a /u kapcsoló használata valami régi beidegződés lehet, mert ez a mai rendszereken nem működik.

Még az MS-dos 6 rendszereken formázás előtt alapértelmezetten elmentette a visszaállításhoz szükséges információkat, és a /u kapcsolóval ezt a funkciót lehetett kikapcsolni.

Előzmény: Törölt nick (7663)
Regoske Creative Commons License 2019.12.17 0 0 7668

Kiderült mi volt a baj!

 

Tönkrement a hdd. 

Addig jó volt a TV ben, de bevittem boltba, bevizsgálták és mondták, hogy elromlott. 

Hyperst Creative Commons License 2019.12.12 0 0 7667
Üdv
Kérdésem az lenne hohy egy samsung ue55ru7172 - hez csak a gyári táv jo vagy esetleg müköde e egy
tm1950a-val esetleg?
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.05 -1 0 7666

Start menün egy jobb gombot nyomj és a felugró listában a lemezkezelőt válaszd.

NE az intézőben, fájlkezelőben, wincommanderben keresd!

Előzmény: Törölt nick (7665)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.05 -1 0 7665

Win10 alatt a lemezkezelőjében nem látsz semmit?

Előzmény: Regoske (7664)
Regoske Creative Commons License 2019.12.05 0 0 7664

De nem engedi.

Külső progival is próbáltam! Sehogy nem tudom formázni, sőt a partíció sem látszik (vszínű nincs is) 

Előzmény: Törölt nick (7663)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.05 -1 0 7663

format c: /u

 

Ha egyáltalán látja azt a partíciót. Jobb ha teljesen letörli lemezkezelőben és újat alkot.

Előzmény: GPS (7662)
GPS Creative Commons License 2019.12.05 0 0 7662

 

format c:/u

.

Előzmény: Regoske (7661)
Regoske Creative Commons License 2019.12.05 0 0 7661

Sziasztok!

A Samsung TV-n használt HDDt hogyan tudom újra PC használatra visszaformázni?

TripleB1976 Creative Commons License 2019.11.24 0 0 7660

Nagyon köszönöm a válaszokat!
Édesanyám örökölte meg a régi tévémet, nagyobb méretű nem is fér el nála. 

dos48 Creative Commons License 2019.11.24 0 0 7659

https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/samsung/le32b650-p35659899/

 

Hét évesnél idősebb, én semmiképpen nem adnám szervízbe.  Ha az (esetleges) távjavítás nem sikerül, éjszakára kihúznám a konnektorból, menjen így amíg tud. Közben készülnék egy új vásárlására. Ha nem lenne szerencsém még évekig húzná bosszúból, miközben én már egy új után ácsingóznék...

Előzmény: TripleB1976 (7654)
pimre Creative Commons License 2019.11.24 0 0 7658

Szerintem meg előbb keresd meg a Samsungot: https://eu.community.samsung.com/t5/TV/Automatikus-bekapcsol%C3%A1s/td-p/537766. Van akinek interneten távolból rendbe tudták hozni a tévéjét.

Előzmény: TripleB1976 (7656)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.24 -1 0 7657

Ha szívedhez nőtt, nézesd meg. Ha jobbat-nagyobbat szeretnél, cseréld le.

A tápos javításokat csak gariidőben csinálják, senki nem fog kondikat és smd ellenállásokat cserélgetni. Otthon passzióból vannak akik belenéznek, van akinek sikerül, van akinek nem.

Előzmény: TripleB1976 (7656)
TripleB1976 Creative Commons License 2019.11.24 0 0 7656

 

Üdv!

 

Mennyire rentábilis a javítása? Vegyek inkább helyette egy másikat esetleg, vagy adjam be szerelőhöz?

Előzmény: Törölt nick (7655)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.23 -1 0 7655

Tápos.

Előzmény: TripleB1976 (7654)
TripleB1976 Creative Commons License 2019.11.23 0 0 7654

Üdv!

 

Samsung LE32B650 tévénk újabban önnálló életre kelt. 

Felkapcsolódik ! az éjszaka folyamán véletlenszerű módon. 

Mi lehet az oka vajon?

Tiba153 Creative Commons License 2019.09.25 0 0 7653

köszi

Előzmény: Törölt nick (7652)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.24 -1 0 7652

Szerviz. Ammeg nem fogja megérni. Nézegesd az új tv-ket.

Előzmény: Tiba153 (7651)
Tiba153 Creative Commons License 2019.09.24 0 0 7651

Szia Aekis!

Egyszer felvillant arra a smart jel , de azóta semmi és persze a konnektor ki é sáramtalanításon is túl vagyok már. Köszönöm

Előzmény: Törölt nick (7638)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.24 0 0 7638

Ha a tvhátuljám levő gombot lököd meg akkor se kapcsol be? Konnektor kihúz-bedug megvolt?

Előzmény: Tiba153 (7637)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!