Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Ohgee Creative Commons License 2022.03.30 0 0 18549

Igen, darabja ennyi. Szalonban is 8-9k körül adják.

 

Cserelgetni nem tudod, a felni belső felén fel van ragasztva.

 

Ha beruhazol, kalkulalj tanítási, programozási költséggel is. Kb 10 ezertől amennyit van arcuk elkérni egy ilyen mutatvanyert.

Ezt követően csak teljes kerék szettet cserelsz, nem kell mindig tanítani.

Előzmény: flufi (18548)
flufi Creative Commons License 2022.03.30 0 0 18548

Köszike, két hülye kérdés, ez darabja 7900? Illetve ha ez a felnin van, lehet cserélgetni kerékcserénél? Úgy értem, mikor a lemezfelnit leveszem a téli gumival, akkor át lehet tenni a nyári felnire ezeket a TPMS szelepeket?

Előzmény: Ohgee (18547)
Ohgee Creative Commons License 2022.03.30 0 0 18547

Helló

 

Csak egy megoldás van, a nyári felni szettet is felszereled TPMS szeleppel, ami nem a gumiban, hanem a felnire rögzítve van.

Én most rendeltem, ugyan még működik, de ha már új gumit kap a felni, 6 évesen cserelem a szelepeket is.

https://renaultstore.hu/fluence/3467-renault-407000435r.html

 

Egyik márkaszerviz azt mondta, hogy gyári előírás szerint minden kerekcserenel kellene TPMS szelepet is cserélni, persze ők sem csinálják. 😀

 

Üdv, Gábor

Előzmény: flufi (18545)
pali923 Creative Commons License 2022.03.30 0 0 18546

Ja kérem, nekem egy garnitúra felnim van, és szerintem a szelep is abban van az összes cepüllékkel együtt. Minden gumicserénél szerelés van, és ez a probléma ezért nem merül fel nálam.

Előzmény: flufi (18545)
flufi Creative Commons License 2022.03.30 0 0 18545

Én úgy tudom, hogy igen. Ha jól tudom a szelepben van valami mérőeszköz. Konkrétan, ha leveszem a téli szettet, akkor egyből kapom is a hibaüzenetet, hogy check tyre pressure és nem is méri a keréknyomást. Igazából pár éve így használom, csak jó lenne valami megoldás, hogy nyáron is mérje.

Előzmény: pali923 (18544)
pali923 Creative Commons License 2022.03.30 0 0 18544

Én nem értek ehhez, de az biztos, hogy már több garnitúrát cseréltem az autóimon, és a nyomásérzékelő mindig működött. Biztos, hogy az a gumiban van? Én meglepődnék ezen.

Előzmény: flufi (18543)
flufi Creative Commons License 2022.03.30 0 0 18543

Hát nem tudom, már a google 2.9-es értékelés is felvet némi bizalmatlanságot. De azért remélhetőleg sikerül visszakapnod a pénzt.

 

Apropó gumik. Nekem a téligumiban vannak a guminyomásérzékelő szenzorok. Jól tudom, hogy azt nem lehet csak úgy kiszedni a gumiból? Ha szeretnék a nyári szettbe is, akkor mi a legegyszerűbb, legolcsóbb módja?

Előzmény: Ohgee (18542)
Ohgee Creative Commons License 2022.03.30 -1 0 18542

Sziasztok!

 

Megosztom történetem, hogy mások ne járjanak így.

 

Nyári gumi csere előtt sokat nézelődtem, melyik lenne a legjobb, mi fér bele, és az Automax webáruházban adtam le rendelést 4 db új gumira.

 

Az alábbi képeken látható állapotú gumikat kaptam, köztük volt 2019-s és három 2020-s.

Javaslom nagy ívben kerüljétek ezt a társaságot.

A korrektség megkívánja, elvileg cserélik, de ez a kiszolgálás elfogadhatatlan.

Univadis Creative Commons License 2022.03.24 0 0 18541

Sziasztok! Tanacsot szeretnek kerni Carminat AUX ugyben. Megorokoltem /sajnos/ egy Fluence-t, aminek az audio rendszereben van AUX opcio, es ki is van egy kis lahajthato ajto ala vezetve ket RCA csatlakozo. A problemam az, hogy ha erre audio jelet kapcsolok, akkor ugy szol, mintha vmi hatter-hang lenne, pl az enek el van nyomva, de mondjuk a gitar szol. Igy hasznalhatatlan -- mit kellene tennem, hogy normalisan mukodjon? Ami furcsa, hogy a rakapcsolt RCA/Jack kabel jack reszet megfogva semmi gerjest nem hallok, mint pl egy erosito eseteben, es ez a "hatter" zene is csak akkor szol, ha mindket RCA csatlakoztatva van.  Elore is koszonok minden segitseget!!!

vino-et-veritas Creative Commons License 2022.03.17 0 0 18540

Nekem is, csak éppen az anyósomék udvarában.

Délelőtt megérkeztünk, délután induláskor kuka...

Előzmény: Pityu... (18539)
Pityu... Creative Commons License 2022.03.16 0 0 18539

Aksi döglésben egy dolog ami rémisztő volt nekem,hogy nem otthon adta meg magát hanem másik városban egy parkolóban.

d3rr7ck Creative Commons License 2022.03.16 0 0 18538

Nekem 2 hónapja írta ki nem sokkal az elindulás után: Battery need charge

 

Mivel a tél kellős közepén voltam, másnap már meg is kapta az új akksit: Banner Power Bull 12V 62Ah 550A

 

Egyeztetve a szakival aki kicserélte, ezt a márkát ajánlotta, ami egy picit erősebb is, mint a 7 éve benne lévő gyári volt. Bosch-t egyáltalán nem ajánlotta, illetve utánaolvastam azért a csere előtt és meglepően sok a negatív tapasztalat a Bosch akksikkal kapcsolatban.

 

Valamint lett volna még Baren, de az indokolatlanul drágább lett volna.

vino-et-veritas Creative Commons License 2022.03.14 0 0 18537

Nekem sem írt ki semmit, amikor kiment.

Hasonló módon (K4M) az indítómotort megforgatta, de a gyújtást és a benzint már "letiltotta" a rendszer.

 

Persze ilyenkor az ember beijed és nem az akkura gondol, mint hibaforrás.

Különben ekkor már a töltő sem segített, teljesen kimúlt...

 

Azért is furcsa ez a működés, mert az álló kocsiban sokáig működő fogyasztó (pl. rádió, belső világítás) használata utána többször is jött az üzenet, hogy tölteni kell.

Előzmény: Papi45 (18536)
Papi45 Creative Commons License 2022.03.14 0 1 18536

Az enyém majd hét évig bírta. 2015 május 27-én vettem át, K4M motoros. A múlt héten minden előzmény nélkül megadta magát, az indítógomb megnyomásakor a fények felvillantak, de a bendix nem is kattant... Azért elvártam volna tőle, hogy ha a kártyaelemre kiírja, hogy "low battery", akkor szóljon itt is!

Előzmény: vino-et-veritas (18535)
vino-et-veritas Creative Commons License 2022.03.14 0 0 18535

A "gyári" szinte pontosan 6 évig bírta, de különösebb előjelek nélkül halt meg.

 

A csere is "gyári", mert adtak rá kedvezményt, így árban kedvező volt, raktárról adták.

Nem volt értelme másik után mászkálni / rendelni, várni a szállítással.

 

 

Az még bírja, de már kezd elhasználódni, a rendszer már néhányszor jelezte, hogy tölteni kell (motor, töltő).

Most télen, havonta kb. 1x hálózati töltőre teszem.

Előzmény: Ohgee (18533)
pity68 Creative Commons License 2022.03.13 0 0 18534

Szia !

Én varta-t raktam bele már lassan 6 éve,  1,6 b K4M , eddig meg vagyok vele elégedve, csillag garázs 1 hét állás után érezni az inditásnál de utána nincs gond, gyári 4,5 év után adta meg magát.

Előzmény: Ohgee (18533)
Ohgee Creative Commons License 2022.03.13 0 0 18533

Sziasztok!

 

Akkumulátor téma, 1.6 B H4M:

aki már lecserélte a gyári akksit, milyet tett helyette és mennyire vált be, mennyi ideig bírta.

Vannak kiszemeltek, de kíváncsi vagyok mások véleményére is.

A gyári Renault akksi ára nem kevés, ellenben 3 év garancia van rá.

 

Mostanában úgy érzem gyengélkedik, legalábbis remélem akksi, mintsem más miatt nezebb az indítás.

7. éves, nem szeretném hogy egyszer csak megadja magát a legrosszabb helyzetben.

 

Nyári gumi: Hankook ventus Prime 3 kapcsolatban tapasztalata van valakinek? (tudom hogy vezetési stílus függő a választás, én sem vagyok Hamilton, és két gyerekülés van hátul, szeretek mindig célba érni. 😀)

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

D 20 Creative Commons License 2022.03.11 0 1 18532

Nem tudom, mennyire tipushiba, de faszán elengedi a ragasztás a szélvédőnél.

Azért van a szélzsinnyegés, de már a víz is beszivárog...

 

Új korában néztem is, hogy miért nincs kívülről se kéder, se kinyomva valami fekete cuccal a rés körben...

 

Berágok, azt' kinyomom szilóval, max felkúrja a fényezést, s úgy fogja elengedni, alatta meg korrodálni...

 

Black11 Creative Commons License 2022.03.11 0 0 18531

Annyi jutott még eszembe a hangszóróbeépítéssel, ha még nem kezdtél hozzá, hogy a hátsó ajtóban ( nekem legalább is ) külön van kábel egy alapból nem beépített csipogónak, magassugárzónak.

Így, ha akarod, lehet tenni az eredeti hangszóró helyére egy egyutas mélysugárzót ( ha találsz 13 cm-esben ) és külön egy magassugárzót.

Ha ezt előre tudtam volna, lehet így csináltam volna én is.

Előzmény: Black11 (18527)
Black11 Creative Commons License 2022.02.11 0 0 18530

Nekem ez a rózsaszín bütykös feszítőelem nem volt, nem is szedtem ki az ablakmozgató panelt.

Vagy csak nem vettem észre... :-D

Előzmény: Ohgee (18529)
Ohgee Creative Commons License 2022.02.10 0 0 18529

Én is köszönöm az infókat.

 

Közben találtam egy szerelési útmutatót is:

https://meganeklub.hu/index.php%3FMIII-ajtokarpit-leszerelese

 

Előzmény: Black11 (18525)
Panda1969 Creative Commons License 2022.02.10 0 0 18528

Köszönöm szépen, haszos infók! :)

Nekem is 1,6 Limited van.

Előzmény: Black11 (18527)
Black11 Creative Commons License 2022.02.09 0 0 18527

Igen kell oda is és 13-as az is.

Plusz annyi infó, hogy az enyém Limited felszereltség, itt az első ajtó könyöklőben van az "ajtóbehúzó" mélyedés, a magasabb felszereltségűekben más volt az ajtóborítás, ott egy ívelt ferde "fogantyú" szolgált erre a célra, ott nem tudom milyen a hangszóró helye és mérete.

Ohm-ra szerintem mindegy, csak egyezzenek. :-)

Én kétutas Focal-t tettem bele, plusz vatellin és "tojásszivacs".

Nem mondom, hogy döbbenetes a különbség, de azért jól hallható.

Ahhoz még a fejet is cserélni kellene, de az meg macerásabb...

A magyar rádiósugárzás minősége meg az mp3 korlátja miatt úgysem lesz egy csoda, a CD-vel egészen jól szól.

De már kinek van kedve cserélgetni a CD-t? :-)

Akkor meg már flac-et lejátszó fejegység kell(ene)...

Előzmény: Panda1969 (18526)
Panda1969 Creative Commons License 2022.02.09 0 0 18526

Ugyanaz a 13 cm-es szett a hátsó ajtókba is jó? Oda is kell beépítőkeret?

3 vagy 4 ohm-os kell, vagy mindegy?

Te milyen márkát választottál a hangszóróból?

 

Röviden ennyi a kérdés(ek). :))))

Előzmény: Black11 (18525)
Black11 Creative Commons License 2022.02.08 0 0 18525
Előzmény: Ohgee (18524)
Ohgee Creative Commons License 2022.02.07 0 0 18524

Helló,

Köszönöm a felajánlást, de ha már szetszedem akkor valami tartósabb darabot tennék vissza. 😀

Abban tudsz segíteni milyen bolha kell hozzá, illetve mekkora átmérőjű hangszóró kell?

 

Előzmény: Black11 (18521)
pali923 Creative Commons License 2022.02.07 0 0 18523

Ezt nem értem.

Annak idején azért vettünk Megane-t, mert a 194 centis, 120 kilós kisfiam befért a hátsó ülésre. Jó ideje úgy vettünk autót, hogy őt beültettük a hátulra, ha befért, akkor jó. Egészen nagy autók nem tudták ezt produkálni, de ma is rendszeresen ül a Fluence-ben is hátul, minden gond nélkül. Mindkét változat megvolt (van), nincs méretkülönbség.

Előzmény: augur87 (18522)
augur87 Creative Commons License 2022.02.07 0 0 18522

Sziasztok!

 

Nagyon csalódott vagyok, több mint fél éve nézegetem a fluenceket, nagyon szép autó. Most eljutottam odáig, hogy szerettem volna venni egy benzines faceliftes (2014- )modellt. Most a hétvégén volt szerencsém beülni egy 2010-es darabba, és nagyon csalódott voltam, ugyanis hátul a párom feje beleért a tetőkárpitba, én is hátra ültem és nem tudtam teljesen kihúzni magam nekem teljesen beleért a fejem a tetőkárpitba, pedig nem is vagyok nagyon magas 185cm. Az lenne a kérdésem, (de igazából sejtem a választ) hogy a faceliftes modellekénél is gondolom centire pontosan ugyanez a helyzet, ott sincs nagyobb hely? Az autó méretei a frissítés után nem változtak, csak az eleje és műszerfal lett más gondolom? Nagyon csalódott vagyok pedig már annyira bele éltem magam, de így hosszú utakon nagyon kényelmetlen lenne hátul utazni. 

Black11 Creative Commons License 2022.02.07 0 0 18521

Csak egyben jön le az egész ajtópanel.

Patenttel készülj egy két darabbal, mert esélyes, hogy eltörik.

Ha kell van gyári első hangszóróm, igaz csak párban adnám... :-)

Előzmény: Ohgee (18518)
D 20 Creative Commons License 2022.02.07 0 0 18520

A jobb oldali vízlefolyó nyílás öblében egy későn lehulló feketedió hogy volt képes ilyen zajkeltésre, fel nem foghatom.

Falevélre, vagy más fapotyadékra egyébként nem gondoltam, hisz' rég' lehullottak már a lombok, termések.

S mégis...

Előzmény: Panda1969 (18519)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!