Keresés

Részletes keresés

zsebacsi88 Creative Commons License 2020.11.23 0 0 13223

milyen anyagrol van szo?

nekem vegyes van.

asztalos mellektermek, lancfuresz por, kereg, apritek vegyesen. lassan jon nemi szotyi/repce maradvany is

Előzmény: tiszuka69 (13215)
tiszuka69 Creative Commons License 2020.11.23 0 0 13222

Brutál jól néz ki. Mi hajtja?

Előzmény: shark9 (13220)
Tomiali Creative Commons License 2020.11.23 0 0 13221

Egy 8LE diesel motor van rajta. 220v nem igazán menne. Képet sajnos ide nem tudok fel tölteni. Adsz egy email címet küldök képet.

Előzmény: tiszuka69 (13218)
shark9 Creative Commons License 2020.11.22 0 0 13220

Valami hasonló 4 késsel, és a rosta látszik az alján.

Előzmény: tiszuka69 (13219)
tiszuka69 Creative Commons License 2020.11.22 0 0 13219

Szia! Az is olyan mint a kalapácsos vagy teljesen más?

Előzmény: shark9 (13217)
tiszuka69 Creative Commons License 2020.11.22 0 0 13218

Üdv! Kb. mekkora ez a daráló és mivel hajtod, Nekem sajna csak 220 am van vagy max a traktor.

Előzmény: Tomiali (13216)
shark9 Creative Commons License 2020.11.22 0 0 13217

Én egy rostás műanyag darálón küldöm át ami nagyobb, vagy kétes a tartalma.

Tomiali Creative Commons License 2020.11.22 0 0 13216

Nekem van egy kalapácsos darálóm. Amíg tudtam szerezni fatelepről háncsos fa darabos fűrészport azzal daráltam.

Előzmény: tiszuka69 (13215)
tiszuka69 Creative Commons License 2020.11.21 0 0 13215

Szia! Próbálom én is egyenlőre jobb híján a rostán fennmaradót hagyományosan elégetni, de nem sok sikerrel, vagy füstöl mint a barom, vagy ellobbanik. Van valami tuti módszer erre? Ha jól emlékszem Neked bálás kazánnod van nekem Termomax. Lehet legjobb lenne egy kalapácsos daráló nagylyuku rostával.

Előzmény: zsebacsi88 (13214)
zsebacsi88 Creative Commons License 2020.11.21 0 0 13214

Sziasztok

iden egyelore varat magara az egeto hasznalat.
rengeteg olyan anyagot kaptam (fureszpor, kereg, nem adagolhato apritek), amit nem tudok benne elegetni. Rostalni nincs idom/kedvem/eszkozom, igy marad a nagytuzteru kazanban elegetes.

Zsakolva/belapatolva nem tul kenyelmes, de szerencsere hozzajutottam rengeteg hulladek papirdobozhoz, amivel mar egyszeruen berakhato koszolas es lapatolas nelkul az anyag.
ha te is ilyennel kuzdesz, erdemes kilatogatni a helyi "family center"ekbe, ott orulnek is, ha elviszed. altalaban osszehajtva taroljak oket es csak utban van nekik.

 

Tomiali Creative Commons License 2020.11.06 0 1 13213

Én amit eddig láttam egyszerű csigás. A kazán belsejét kell úgy alakítani, hogy a csigába hulljon a hamu.

Előzmény: Zotya2020 (13212)
Zotya2020 Creative Commons License 2020.11.06 0 0 13212

Üdv mindenkinek!

 

Azt szeretném kérdezni,  hogy automatikus hamu kihordásra mi az ami a legegyszerübb, legjobban bevált?

Van vmi tuti megoldás?

zsebacsi88 Creative Commons License 2020.11.05 0 0 13211

tegnap kinn volt nalunk a katasztrofavedelem es a kemenyseprok. a kedves szomszedom ugyanis feljelentett, hogy szerinte engedely nelkul uzemel a kemenyem es nem szabvanyos, nincs karbantartva, stb.

 

ez termeszetesen teljes kamu, a csaladi hazba egy ceg is be van jelentve, evente jonnek kotelezoen felulvizsgalni, epp 2 honapja voltak nalunk.

a szakemberek atvizsgaltak mindent, majd roviden igy nyugtaztak: barcsak mindenhol ilyen kemenyekkel talalkoznank.

jot nevettunk egyutt, aztan elmentek :)

 

zsebacsi88 Creative Commons License 2020.11.05 0 0 13210

igy leiras alapjan a levegoellatasra gyanakodnek

Előzmény: KZoltán 78 (13207)
Zotya2020 Creative Commons License 2020.11.04 0 0 13209

Szia. 

Ne bajlódj, szerezz egy ilyet, garantáltan nem bánod meg. 

Én megemeltem 50cm-el, így lett egy hatalmas hamutér és a fejet az első róst alá tudtam rakni. 

Nagyon jó lett. (Lásd előző hsz képek)

A füst kb 3m-t bolyong mielőtt kilép.

Ez egy jó gyári megoldás, nem éri meg barkácsolni. 

Hatalmas tisztító ajtókkal.

 

Előzmény: susanadam89 (13115)
Tomiali Creative Commons License 2020.10.31 0 0 13208

Úgy néz ki meg oldódik a probléma. 

A felső ajtó volt meg fúrva és ott ment be a  füst hőmérő

a két tálca közé 10cm hósszú volt a hőmérő. Szereztem 70 centiset ugyan ott megy be csak annyi hogy teljesen be ér hátra le is lógattam a tálca mögé. Így rögtön a feljövö füstöt méri.

Teljesen meg változott az egész. Gyorsabban reagál a ventillátor.

Szerintem nagyon lassú a füst áramlás a kazánban ezért lassan reagált eddig. Eddig 2-3 percig égett egy adag most 8-10 percig.

Előzmény: zsebacsi88 (13205)
KZoltán 78 Creative Commons License 2020.10.31 0 0 13207

Először is köszi hogy próbálsz segíteni!!! Próbáltam keverni már napraforgó maggal meg búzával de úgy sem akarja az igazságot.Bár ha tényleg a keményítő miatt nehéz elégetni akkor gondolom a búza nem a legjobb választás lehet. Az az érdekes ha kiveszem az adagolót a kazánból akkor ég mint a hülye de bent csak pislákol. Próbáltam locsolni is gázolajjal még azt tart addig ég utána kidöglik.

Előzmény: zsebacsi88 (13206)
zsebacsi88 Creative Commons License 2020.10.30 0 1 13206

ocsuval meg nem futottem, lehaval igen.

a kukoricat nehez elegetni a benne levo kemenyito miatt, ugy tudom

 

erre a celra pl a Calor 2000 KFt fejlesztett direkt egy kukoricas kazant.

https://www.calor2000.eu/kepgal/?content%2FKukorica%2FKukorica001.jpg

 

valoszinuleg nagyobb aranyban kellene keverned bele egyeb szemes dolgokat.

a leha sem volt egyszeru, nagyon poros volt, mas anyaggal kellett begyujtanom, majd brutal levegofolosleggel tudtam csak elegetni.

mondjuk akkor egett durvan :D

https://www.youtube.com/watch?v=IMVLKoh2yFo

 

esetleg probald meg meglocsolni valami folyekony tuzelo olajjal, hatha segit neki.

 

Előzmény: KZoltán 78 (13199)
zsebacsi88 Creative Commons License 2020.10.30 0 0 13205

jo lenne latni, hogy eg - ezt te latod.

nekem az valt be, hogy alul (kb az anyag teteje alatt 4centire) fujja be a primer levegot es a langba is fuj levegot, igy tokeletesebb az eges, nem fustol (annyira)

 

a fustoles okat kellene latni

 

Előzmény: Tomiali (13198)
Zotya 20 Creative Commons License 2020.10.29 0 0 13204

Szia Zotya 20 20

 

 

Zotya2020 Creative Commons License 2020.10.29 0 0 13203

Üdvözlök mindenkit.

Tartozom egy bemutatkozással.

Körülbelül egy éve olvasgatom a fórumot és rögtön láttam, hogy ezt nekem is ki kell próbálnom. Egy év alkatrész beszerzés, után a múlt héten elérkezett az idő, megvolt az első próba fűtés, Bár a rendszer még most sem százszázalékosan kész, de már működőképes. Egy gyári lengyel fejet és vezérlést sikerült szereznem illetve egy komplett beadagolót, amiről hiányzik a napi tárolótartály A kazán beszerzése már problémásabb volt ugyanis a kazánházam ajtaja meglehetősen kicsi és ez határozta meg hogy milyen kazánt tudunk beépíteni.De Szerencsém volt mert a szükségből előny lett, eszembe se jutott volna ilyen nagy méretű Duka kazánt nézni. Viszont ennek az a hatalmas előnye számomra, hogy ketté lehet bontani középen szétszedhető.Készítettem alá egy 50 cm magas hamuzó ládát és már a fejet is ebbe építettem be, hogy a vizes rostélyt a tűz már alulról melegíthesse.

A múlt hétvégén végre kipróbálhattam a próba fűtés várakozáson felüli eredményeket hozott egy fél vödör pellettel (agripellet elég rossz minőség) körülbelül két órahosszát üzemelt miközben a rendszer teljesen át melegedett és a kilépő füstmérséklet körülbelül megegyezett az előremenő vízhőmérsékletével ami 60 fok volt.

A felfűtés elején sem lehetett semmilyen füstöt látni a kémény tetején szóval nagyon meg vagyok elégedve megpróbálok pár képet mellékelni. 

Zotya2020 Creative Commons License 2020.10.27 0 0 13202

Szia. 

Nagyon érdekel amit írtál, mi lett a sorsa?

Mellesleg vettem tőle én is és milyen véletlen, Miskolc mellett vagyok...

:-)

 

Előzmény: Boki0022 (13114)
KZoltán 78 Creative Commons License 2020.10.26 0 0 13201

Hát egy kicsit mintha nedves lenne úgy érzem rajta. De nem áll össze ne penészes!Próbálta keverni napraforgóval meg búzával de egyszerűen nem gyullad meg. Megfeketedik a teteje és kialszik a tűz!!

 

Előzmény: Tomiali (13200)
Tomiali Creative Commons License 2020.10.25 0 0 13200

Nem nedves?

Előzmény: KZoltán 78 (13199)
KZoltán 78 Creative Commons License 2020.10.25 0 0 13199

Sziasztok. Valaki fűtött már közületek kukorica ocsuval? Van egy gyári adagolóm de sehogy nem boldogulok vele. Egyszerűen nem ég!!!

Tomiali Creative Commons License 2020.10.25 0 0 13198

Sziasztok. Egy kis segítséget kérnék. Pár napja be üzemeltem az új kazánt. Totya 42kw. A kémény is kapott 200-as béléscsövet.

Tutin ment az égető de a kazán csatlakozásánál farsot szívott. Ma le szigeteltem a csatlakozási pontot. Na most jött a fekete leves. Az istennek nem akar fel menni a füsthő beadagolás után. Akár mennyi levegőt fújok be akár mennyit adagolok. Be füstöl mint állat.

Ha adok a kazán ajtón egy kis fars levegőt akkor jól megy. Mit kezdjek vele?

Köszönöm.

 

A fej Totya3 féle hexa fej eddig jól ment a régi kazánba igaz az sem volt tökéletesen tömítve.

zsebacsi88 Creative Commons License 2020.10.17 0 0 13197

Bréking nyúz.. majdnem sikerult tuzet okozzak a kazanhazban.

Hogy ti ne kovessetek el a hibamat, leirom, milyen sorozatos ballepesek vezettek idaig:)

 

Szoval elozo posztomban mar irtam, hogy valamiert tultolt a felso csiga ,foleg ezzel a konnyu, szellos anyaggal.

Sajnos a felso csiga idokitoltesi tenyezo modositasa programbol ugy tunik nem volt teljesen sikeres, igy az anyag egy resze kijott a felso csovon..

valamennyi forgacs osszegyult a gep es a kazan kozott.. sebaj, majd osszeszedem

(1. hiba - egheto anyagot nem hagyunk a kazan elott
2. hiba - ha nem jo a gep, nem hasznaljuk amig meg nem javitjuk)

Reggel volt egy kis lukas idom es nekilattam kijavitani a programot. Odaultem a notival a kazan melle, de pont nem lattam ra. A programok feltoltesekor ugye mindig le-leallt a beadagolas.

Mivel a lezaro kupak nem volt fenn a felso csigan, igy kapott levegot az izzo forgacs es szepen elkezdett vissza

Ezen leallasok alatt a kis szemfules forgacs szepen elkezdett visszaegni az also csoben

(3. hiba, a lezaro kupakot mindig rakd vissza, ne kapjon falsot az anyag hatulrol)

Gondoltam nincs ezzel nagy gond, majd neha elinditom es bekotorja maganak.

Csak sajnos belefeledkeztem a programozasba es elrepult 4-5 perc, ennyi eleg is volt neki, hogy teljesen vegigerjen.

A cso tetejen is volt nemi anyag, amit elert, igy az is begyulladt.

(4. hiba: a gepet is mindig takaritsd le teljesen, ne legyen rajta tuzelo maradvany)

Innentol mar csak 1 ugras a sugar, leesett, bele a friss forgacsba es mar be is gyulladt.

Szerencsere keznel volt a porolto, igy egyszeruen eloltottam, de a baj nagyjabol ilyen gyorsan megvan, foleg ha forgacsrol van szo.

 

De hogy pozitivat is mondjak:

sikerult atirnom a programom, megtalaltam hol szamoltam el magam a logikaban, millisec pontossaggal mer mostantol es szepen precizen adagol vegre.

plusz csinaltam kis sablonokat magamnak, hogy ne kelljen mindig emlekezzek melyik anyagnal melyik beallitas volt az idealis.

igy most egy gombnyomassal at tudom allitani forgacsrol szotyira pl.

persze mukodne automatikusan is egy "atlagos" beallitassal, de ha mar lehet finomhangolni, akkor megteszem.

 

zsebacsi88 Creative Commons License 2020.10.14 0 0 13196

tavalyi evem masodik fele eleg jol kimaradt az egetovel :(

ennek tobb oka is volt. az elso es legfontosabb az idohiany, egyszeruen nem jutott idom a munka mellett hetkoznap takaritani a kazant/behozni a tuzelot/kivinni a sok hamut, amit a szotyi adott.

masreszrol raboritottak nemi apritekot a szotyira, igy azt is rostalni kellett volna, kulonben el-el akadt, osszetorte magat a gep a megakadasok miatt.

ugy nez ki, jobban jarok ha azt zsakosan egetem el vagy le kellene daralni meg egyszer.

maradt a gaz, ami egyebkent meglepoen kevesre jott ki, szerencsere minden alacsony hofokkal megy (padlo/fal is 30-35C eloremenovel), a kondenzacios kazan jol szuperalt. az arat meg megsporolta mar az apritek egeto az elmult evekben.

 

iden viszont kaptam ugy 40-50 zsak asztalosipari fureszport/forgacsot, ezzel mar konnyuszerrel tudok futeni egy ideig.

par eve meg penzt kertek erte, de rajottek, ohgy senki nem viszi el toluk penzert, igy iden mar ki akartak onteni, mikor szoltak, hogy inkabb vigyem el ingyen, nem kinlodnak vele. ezuton is koszonom nekik! szaraz, hibatlan, rostalt aru.

 

masreszrol a gepemet picit tuningoltam - nem feltetlenul mindenben jo iranyba.

a tavalyi elakadasok es spiral osszenyomasok miatt megprobalkoztam a spiral mindket veget lefixalni a tengelyhez. Ennek az lett a vege, hogy neha "feltorlodik" az anyag a csoben. tovabba a felso csigamat picit sikerult valoszinuleg tulnyujtanom, igy bar eredetileg lassabban forgott a felso, most megis tobbet visz be, es megtelitodik az ejtocsovem.

jobb otletem nem leven az elektronikaban kompenzaltam, hogy csak 40%-os idokitoltessel dolgozik a felso csiga.

az egyetlen gond a kezi feltoltesnel van (ott mindketto megy egyszerre), ilyenkor hajlamos tultolteni. majd a kov. generalkor csinalok ezzel is valamit.

 

azt hiszem ez lesz a 8. eve, ugy az 5. amiota ebben a formaban, jelentos atalakitas nelkul uzemel nagyobb hiba nelkul.

 

 

zsebacsi88 Creative Commons License 2020.10.14 0 0 13195

szuper! innen mar csak akkor lennel jobb, ha ingyen kapnad:)

erdemes korbenezni, nalunk tavasszal meg nyar elejen altalaban ingyenesse valnak az ilyen agro szemetek, ha addig nem birtak ertekesiteni. ugy latom jo nagy tarolod van, el tudod tarolni tobb evre elore. grat!

a hamuval sajnos en is szivok, a szaggal is :D az egyik szomszedom nem kultivalja - mondjuk mast sem, szal nem tudok vele mit kezdeni.

 

en vegyesen kaptam par eve, gazmaggal, mindennel omlesztve. szepen dolgozott, de a hamu miatt eleg macera.

Előzmény: tomésjerry (13194)
tomésjerry Creative Commons License 2020.09.21 0 0 13194

Nah...nálam megjött a napraforgó ocsú. A kedvező időjárásnak köszönhetően csontszáraz, a szárítóban nem is kellett szárítani, csak rostálni. 5 Ft/kg. 4,5 tonna ami a képen van. Van még maradék repce, azzal összekeverve a (várható) legvadabb telet is kifűtöm ennyivel. Minden évben majdnem elcsábulok a faapríték felé, de a környéken a legolcsóbb is 35Ft+ÁFA/kg áron volt. Ez azért töredék ár. "Cserébe" szopok a hamuval és a nem túl kellemes szaggal, ami a kéményem távozik.

12

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!