Keresés

Részletes keresés

V.P. Creative Commons License 2017.04.01 0 0 5396

Köszönöm, ez remek hír! A választ elküldtem emailben.

Előzmény: W.L. (5392)
mona-lisa Creative Commons License 2017.03.31 0 4 5395

Sziasztok,

Raja Ampat kp-s fizetés témához.

Nekünk sem volt elég a pénz pedig készültünk de nem váltottuk be az összes valutánkat IDR-re, de ha már ott voltunk szerettünk volna annyit merülni amennyi az időbe belefér.

Enzo boldogan elfogadott EUR-t és USD-t is kiegészítésnek az IDR mellé, mi kiszámoltuk becsülettel mennyi jár, még csak át sem ellenőrizte.

Nyilván azért ebben benne volt hogy sokat merültünk nem csak 1-2-t, de mondta hogy érezzük jól magunkat az a lényeg. :)

Asszem még paypal-lal is megoldhattuk volna otthoni segítségel.

A paradicsomban minden egyszerű, csak fel kell venni a ritmust :)

Ez a homestayekre nem vonatkozik nyilván, de ha valaki merülni akar akkor remélem hasznos infó, főleg hogy ez jelentős költség és abszolút megértem ha valaki nem szivesen sétál sok kp-vel a zsebében.

Raja Ampat tényleg fantasztikus hely akármilyen bonyi is az odajutás minden ráköltött pénzt és utazott órát és megtanult indonéz szót megért.

A legszebb  (tengerpartos) hely ahol valaha voltam és a legjobb merüléseim.

Előzmény: TGaborZ (5373)
TGaborZ Creative Commons License 2017.03.31 0 1 5394

Időjárásálló felszerelést vigyél, köd, pára, eső gyakori lehet. Bár kifelé mennek az esős évszakból lassan. Bromónál porviharra számíts! Madakaripurára fokozottan vízálló kell, a vízesésnél non-stop vízpermet van, és jól jön az ultranagylátó. :)

Én cipeltem állványt, megbántam. Ijen kráterben kellett volna igazán, de ott köd volt, nem vettem hasznát. Persze ha nagylátó nélkül panorámafotókat akarsz, akkor kelleni fog.

Makrofotóra, bogarászni, szitakötőkre (százával repkednek Balin és Jáván is) vadászni a lehetőségek szinte végtelenek, ha időd van rá.

Én hat napnál rövidebbre nem tervezném. Sok az utazás, rengeteg a látnivaló. De én nem szeretek rohanni, sem kocsiban aludni. :)

Előzmény: tomassos (5387)
W.L. Creative Commons License 2017.03.31 0 0 5393

Eh, nem automata hanem autopalyadijak.

Az idiota prediktiv program atirta. :-)

Előzmény: W.L. (5392)
W.L. Creative Commons License 2017.03.31 0 0 5392

Napi 600ezer vagyis 5 napra 3 milio a kocsi, ebben minden benne, kiveve az automata es parkolodijakat. Azert 1-1 kajara megvendegelhetitek a sofort.

Amugy en Meru Betiri helyett inkabb Balurant vagy Alas Purwot ajanlanam. Tobb allatot latni, es a berelt kocsi is be tudna vinni.

Előzmény: V.P. (5389)
W.L. Creative Commons License 2017.03.31 0 0 5391

Eh, az alabbi neked szolt.

Előzmény: V.P. (5389)
W.L. Creative Commons License 2017.03.31 0 0 5390

Majd ma megprobalom elerni.

Előzmény: W.L. (5388)
V.P. Creative Commons License 2017.03.30 -2 0 5389

Kedves W.L.,

irtam egy mailt a honlapodon levö email cimre, rá tudnál esetleg nézni, hogy megérkezett-e, vagy valamit nagyon elbaltáztam.

Elöre is köszönöm!

Előzmény: W.L. (5171)
W.L. Creative Commons License 2017.03.29 0 0 5388

Nagyon rohanosan 4 nap is eleg lehetne ra, de en inkabb hozzarennek.meg legalabb 2 napot es megnezem Malangot es kornyeket, illetve a Baluran Nemzeti Parkot is.

Balirol Javara kompok jarnak amik atvisznek kocsikat is, de a kolcsonzocegnel erdeklodd meg, ok engedik-e, hogy atvidd Javara az autot.

Az eredeti tervhez en Banyuwangiban, Lumajangban es Cemoro Lawangban szallnek meg.

Előzmény: tomassos (5387)
tomassos Creative Commons License 2017.03.29 -1 0 5387

Sziasztok,

Augusztusban Balin leszek egy kisebb csapattal, és tervezek egy kis kirándulást Kelet-Jávára.

Ijen-Bromo-Coban Sewu-Madakaripura megtekintése lenne a cél.

Arra gondoltam, hogy bérelnék egy terepjárót Balin, és azzal mennék át. Egyáltalán át lehet menni?

Mennyi időt tervezzek erre az útra? 

Aki esetleg fotózott itt, milyen fotóscuccot javasol vinni? Cipelek egy drónt is, nem akarok vinni full felszerelést.

Hol foglaljak szállást?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv,

víztorony Creative Commons License 2017.03.24 0 0 5386

Aha, akkor jól éreztem.

Sok minden érdekel a kajakozáson kívül, de ez most kajaktúra lesz, de az NAGYON!

A többit majd máskor, máshol :)

Előzmény: W.L. (5385)
W.L. Creative Commons License 2017.03.24 0 0 5385

Kajakturara nem jo Seram, dzsungelre igen.

Ha a kajakozason kivul mas nem erdekel, akkor  tenyleg jobb Raja Ampaton maradni.

Malukut nem annyira maga Seram, mint inkabb Saparua es Ambon miatt erne meg hozzavenni, es azok is inkabb a szarazfoldon nyujthatnanak pluszt.

Előzmény: víztorony (5384)
víztorony Creative Commons License 2017.03.23 0 0 5384

elsősorban kajaktúra lesz a miénk, ezért ideális Raja Ampat, a sok kis szigettel, homokpaddal, mangrove-lagúnával, fjorddal stb. 
ilyen szemmel nézve van érdekes rész az általad említett Seram-on?
persze szívesen megyünk kisebb dzsungeltúrára is.

Előzmény: W.L. (5382)
víztorony Creative Commons License 2017.03.21 0 0 5383

köszi a tippet, ennek utánanézek!

Előzmény: W.L. (5382)
W.L. Creative Commons License 2017.03.21 0 0 5382

Eszakra sima ugy visszamenni, mert ugye oda naponta megy hajo Sorongbol. De igy, hogy tobben mentek, befizethettek par dragabb hajokirandulasra is a szebb reszekre. Bar tajkepileg Misool alighanem mindent ver eszakon, talan Wayag kivetelevel. 

Misoolra csak ketszer megy hetente hajo, az gondosabb tervezest igenyel. Hetente egyszer pedig megy tovabb onnan Seramra, azt nagyon ajanlanam a Sorongba visszahajokazas helyett, mert ugy kaphatnatok egy izelitot Malukubol is, es Ambonbol olcsobban repulhetnetek utana vissza nyugat fele. 

Előzmény: víztorony (5381)
víztorony Creative Commons License 2017.03.21 -2 0 5381

A naptáram mutatja, hogy a különböző fontos dátumokig, mennyit kell aludni :)

Misool abszolut tervben van!

De szeretném megmutatni az útitársaknak, azt is, ahol tavaly voltam. 

Előzmény: W.L. (5380)
W.L. Creative Commons License 2017.03.21 0 0 5380

Naprol-napra szamolod, mennyi ido meg? :-)

Iden hova?

Ha ujra Raja Ampar, akkor most legyen Misool, mas es nagyon szep!

Előzmény: víztorony (5378)
TGaborZ Creative Commons License 2017.03.20 -2 0 5379

Vittem független telefont, azt használtam helyi netre. Az romlott el, ami miatt kellett vennem másikat. Ahogy alább írtam, ott úszott el egy halom kápém. Viszont Baliem-völgyben amúgy is sok a feketelyuk, hol van térerő és szolgáltatás, de leginkább hol nincs. Ott nem lehet vígan netezni... :))))

Célszerű egyébként világmárka telefonnal menni, mint samsung, asus, oppo, stb. mert ezekhez lehet inkább akkut, vagy bármilyen alkatrészt kapni.

Előzmény: víztorony (5378)
víztorony Creative Commons License 2017.03.20 -2 1 5378

Mi Sorongban vettünk helyi SIM-et, nem volt drága és aztán egy hétig vígan neteztem Kri-n és környékén. Ehhez nyilván független telefont kell vinni.

Sorongba eljutni és onnan visszafordulni, hát... bár ott lennék, már ülnék is fel a nagy hajóra, két óra alatt átér, onnan meg már nagyon közel a paradicsom!

Novemberben újra megyek, már csak 235 nap :)

Előzmény: TGaborZ (5374)
W.L. Creative Commons License 2017.03.20 0 0 5377

Az egyebkent sznorkelezesre es strandokra pompas Kri szigeten sajnos mar sokan panaszkodnak patkanyokra a szallasokon. Mashol jobb a helyzet, pl az itt mar ajanlott, korabban Mankintus de ma mar Raja Ampat Diva Homestay neven futo bungalok Gam szigeten nagyon tisztak sajat furdoszobaval es nagyon kedves tulajokkal. Ide szerintem baratnot is vihetnel. A szallas itt a Kordirisnel sokkal jobb!

En nem a rovid sznoris kirandulasokat gondoltam draganak, hanem a kulonbozo festoi sziklaszigetes teruletekre menoket. Wayag, Penemu, Kabui-obol. Pedig olyan tajakat Kri korul ugye nem latni.

Misoolon azonban rovidebb hajokirandulassal.is lathatsz hasonlokat. Ott immar fel tucat szalas is van, lb 400-500ezer korul kezdodve fejenkent kajaval.

Errol tobb info itt:

https://www.lonelyplanet.com/thorntree/forums/asia-south-east-asia-islands-peninsula/indonesia/yalapale-homestay-in-misool-raja-ampat

Előzmény: g4bro (5375)
W.L. Creative Commons License 2017.03.20 0 0 5376

En soha semmi ilyet nem tapasztaltam es masoktol sem hallottam. Mindenhova siman atmennek az SMSek.

Előzmény: TGaborZ (5374)
g4bro Creative Commons License 2017.03.19 0 0 5375

En egy eve a tanacsodra csatlakoztam a szallasokrol indulo csoportokhoz, volt h buvarokat vittek merulni, engem kitettek sznorizni a parthoz kozel, vagy megoldottak h nekem is jusson latnivalo, amig a merulok pihennek. Volt egy amerikai forma, honapok ota ott volt a Yenkoranuban, (remelem jol irom) az utolso nap megkerdezte, h elegedett vagyok e, mire mondtam h nem jutottam el Wayagra es nem lattam rajakat. mondta h varjak. Fel ora mulva visszajott 4 emberrel es mondta h mindjart jon egy csonak, elvisznek bennunket a manta ponthoz, igaz o meg nem latott rajakat ott, de megprobaljuk. Nagyon olcson elvittek oda bennunket, es nem tudom h ezek az allatok csaladban elnek e, de volt ott 4. Leszakadtam a tobbiekol, es az egyik raja jott velem szemben ahogy lebegtem a viz tetejen, hatalmas volt, nagy tatott szajjal kozelitett, kicsit meg is ijedtem, de elment mellettem mint ha ott sem lennek. :))

Merulni en egyebkent nem merulok. Most nem egyedul mennek, meglatjuk hogy hogy dontunk kozosen, Raja Ampat azert eleg nomad, a Yankoranus ejszakakrol nem is meselek :)) Van egy telefonszamom egy evrol ezelottrol valakihez, aki gyorshajoval szervez utakat Wayagra, lehet h ezt megerne megcsinalni, illetve Misool on nem tudom, hogy lehet e megszalni az Eco Resorton kivul, ennek utana nezek.

A lenyeg, h szerintem minden megoldodik, vagy nagyreszt megoldodik, meg az en szegenyes angolommal is eleg jol lehetett fogni a penzt azzal, hogy masokhoz csatlakoztam. Mondjuk ebben az is benne lehet, h a Kordiris Homestayben lattak, h egyedul vagyok es ha mentek valahova akkor hivtak h csatlakozzak be. Azt a helyet ajanlom mindenkinek, a masik sziegeten a Yankoranut nagyon nem. Mellette vegig vannak homestayek a parton, olcsobban es tisztabban, kevesebb kajamaradekot szethagyva lehet megszallni.

Bocsanat ha kaoszos lett picit :) 

Előzmény: W.L. (5372)
TGaborZ Creative Commons License 2017.03.19 -1 0 5374

Még egy valami: nem tudom, ki hogy volt vele, engem a teleonoros telefonom otthonról (igazából sehonnan, mert a Fülöp-szigetekről is próbálták) nem tudtak elérni, viszont én bárkit tudtam hívni. Amiket küldtek nekem sms-t mindent megkaptam (időnként kis szünet után többet egyszerre), de amiket én küldtem, azok örök feledésbe merültek, nem jutottak el a címzetthez. Úgy jáván, balin, mint pápuán se működött normálisan a rendszer.

Nem tudom, hogy volt-e más is, aki tapasztalt hasonlót?

TGaborZ Creative Commons License 2017.03.19 0 1 5373

Én nem hibáztatok senkit, többször elismertem a felkészületlenségemet! :)))

Raja Ampat nekem nem volt benne a tervben, akkor jött ötletként, amikor láttam, hogy a Baliem-völgyben nem érdemes tovább maradnom, így keresgéltem a hova továbbot. Nem volt jó döntés, ennyi. Pontosan azért írtam meg az én tapasztalatomat, hogy más ne essen hasonló hibába! 

Én rengeteg apróságba szaladtam bele pápuán. Olyanra nem lehet előre számítani és felkészülni, hogy telefont kellett vennem Sentaniban és a boltban kétszer is megkérdeztem, hogy elfogadják-e a MasterCardot, mire a válasz igenlő volt. Mikor fizetni kellett, kiderült, hogy egyik kártyám sem jó, mert a külföldit "nem szokta" elfogadni a rendszer. Így buktam például 1.6 milla nehezen megszerzett kápét. Ilyenkor nem látják rajtam, hogy külföldi vagyok, csak ha sokszoros áron akarnak adni valamit!? Fehér bőröm van, nemigen tudnak összekeverni se indonézzel, se pápuával... :D

Én Sorongban adtam fel a küzdelmet, ott fogyott el a türelmem.  Saját hibám, olyan dolgok miatt, amikre nem számítottam. Tök mindegy, ez az én problémám. Aki arra jár, okuljon a példámból, ha akar és készüljön fel rendesen!

Ezért írtam, hogy pápuára rengeteg kézpénzt!! És, hogy mennyi az elég? Ki tudja ezt előre megmondani? :)

A jiwikai múmiát, ha ráérsz 150.000 rúpia helyett némi töprengés után kihozzák 50.000-ért is... és a legtöbb árajánlat háromszoros szorzóval kezdődik. Sose fizess annyit, amennyit elsőre kérnek, mert átvágnak! Csak időbe és némi elvesztegett pénzbe kerül, mire ezt megtanulod.

Sentaniban egy napi autóbérlés 500.000 rúpia körül van egy teljes napra. De ha be akarsz menni Jayapurába és vissza (2x40 perc, 600.000-ről indul az ár. Menjenek a p..ba! Ott kell hagyni őket! Csaló egy népség, tisztelet kivételeknek ott is!) Sokat tudnék még ilyet mesélni.

Előzmény: W.L. (5371)
W.L. Creative Commons License 2017.03.19 0 0 5372

Amire kell a szigeteken meg szepen koltekezni, azok a kirandulasok, plane ha egyedul megy rajuk az ember. Mar pedig a szigetek legszebb reszei tavol esnek a fobb szallashelyektol, de kihagyni is vetek oket, mert pl Krin vagy Gam eszaki es keleti oldalan nem latni azokat a fantasztikus sziklaszigeteket. 

Illetve merulesre is lehet meg kolteni szepen.

Amugy szerintem 1 hetre mar erdemes odautazni, de csak ha uj helyekre mennel. Pl ha a hajo menetrendje jo, akkor Misool nagyon megerne.

Előzmény: g4bro (5369)
W.L. Creative Commons License 2017.03.19 0 0 5371

Azert te ritka felkészületlenül vagtal neki az utnak.

De persze mar ott leven Sorongban igy is nagy kar volt Raja Ampatot kihagyni.

Előzmény: hangover2016 (5367)
W.L. Creative Commons License 2017.03.19 0 0 5370

Raja Ampat az Raja Ampat.

Szerintem nincs mas, hozza foghato hely, bar vannak nagyon jo helyek mas stilussal. Es valoban nem olcso oda eljutni, ha csak nem mondjuk Pelni hajoval mesz Javarol vagy Makassarbol. Jo messze van, Papua mar Oceania tulkepp, azzal vesd ossze, ne a thai szigetekkel!

g4bro Creative Commons License 2017.03.19 0 1 5369

Nekem masmilyen tapasztalataim voltak, hogy arnyaljam a kepet leirom en is. Szerintem ha valaki elindul olyan messzire, akkor erdemes tajekozodni, de mindegy is :)) ha ez megtortent, akkor biztos nem er meglepeteskent, hogy kell valtani egy parkba belepot, ami ha elolvasod, akkor nem megy olyan rossz helyre. Sorongban a repulorol leszallva azonnal talaltam egy taxist, vagy valami hasonlo szerzetet, aki egybol ertette, hogy hova kell hogy vigyen. Az irodaban nalam azonnal beszeltek angolul, utana elmondtak, hogy maradhatok a MISOL szallashely helyi kirendeltsegen, Budapestrol egybol oda utaztam, kb 40 oran keresztul, Budapest-Dubai-Kul-Jakarta-Makassar-Sorong vonalon. Megnegedtek h letusoljak, sok ido volt meg a komp indulasaig, eleg jot pihentem naluk :))

En a szallasommal lebeszeltem emailben, h hol fognak felvenni, minden ugy tortent, ahogy megbeszeltuk. Thaifoldon pl sokkal nagyobb kaosz volt. Az h mennyire draga odajutni relativ, de ha ugy nezed, h en most talaltam 80 e korul Kul-Sorong vissza Baliig/Lombokig jegyet ugy, hogy Balira atjutni KUL bol es vissza kb 40 e, szoval nem tudom szerintem megeri. Ha tovabb gondolkodsz, ott nem nagyon fogsz tudni ettermezni, a szallasban benne van a napi 3x i etkezes, mar nem kell azzal szamolnod, h durvan kikoltekezel. Ez csak az en velemenyem, szerintem mindenkepp megeri Raja Ampatra menni. Most azon gondolkodok, h van 2,5 hetunk es megeri e 6-7 ejszakaert visszamenni, a sok utazasra elpazarolni kb 3 napot ... de erosen huz vissza minden erv.

Előzmény: TGaborZ (5368)
TGaborZ Creative Commons License 2017.03.19 0 0 5368

Drága eljutni? Ott kezdődik csak igazán a drágaság!.. :)))) Én a szigetre tartó hajóról szálltam le, amikor ráeszméltem, hogy nincs elég készpénzem és még a szállást se tudnám kifizetni. A szigeteken se pénzváltás, se ATM. Sorongban nem nagyon váltanak Eurót (ha mégis, akkor rendesen nyomott árfolyamon) és az ATM is limitált összeget ad csak. Aki pápua közelébe megy, rengeteg kézpénzt vigyen magával és készüljön fel információval alaposan. Ne a kompon kérjen tanácsot W.L.-től, mert úgy jár, mint én! :)

Lonely Planet indonéz szótár oda kötelező, mert Sorongban van fuvaros, aki az airport szót sem érti és a kikötőben a jegyirodában angolul nem tudod megértetni a személyzettel, hogy te nem az express, hanem a lassú hajóval mennél - márha meg próbálod úszni az 1 milla rúpia belépőt a szigetekre... Ezért nem kapsz még semmit, csak ott lehetsz. :(

Ha találsz szállást, felhívod őket, akkor lehet, hogy valami angolul tudós fog várni téged a kikötőben, hogy segítsen. Ez a legszerencsésebb eset!

hangover2016 Creative Commons License 2017.03.19 0 0 5367

OMG Raja Ampat.  Ez nagyon komoly!

Van még ilyesmi hely ahová kevesebb pénzből is el lehet jutni?

Úgy néztem hogy ez KUL-ból 1 átszállással kb 100e.

Előzmény: W.L. (5362)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!