Keresés

Részletes keresés

V.P. Creative Commons License 2017.11.11 -1 1 5813

A Danum Valley és Sungai Kinabatangan miatt inkább a maláj részre. De teljesen igazad van, ennyi idő már Szumátrára is elég lenne. Mona-lisa beszámolója is felkeltette a kíváncsiságomat, s ha van állat és korallzátony, szerintem a családnak sem lenne kifogása ellene (a hosszútávú tervek között úgyis ott van). Jó ötlet, köszönöm!

Előzmény: W.L. (5808)
W.L. Creative Commons License 2017.11.11 0 0 5812

Ha Morotai eszaki reszere is kivancsiak vagytok, akkor erdekes lehet hajoval menni Tobelobol Sopiba, igy latnatok a sziget legvadabb ENY-i partvideket is, ami ottjartamkor az utolso meg uttalan szakasz volt.

Sopi maga csak szorfosoknek erdekes, es szallas is csak hazaknal van (de ez a szorfosok miatt bevett gyakorlat ott) es a hajok sem naponta jarnak, ezert inkabb ott kezdve javasolnam, hiszen Tobeloban ugyis toltenetek par napot, lehetne nezegetni, mikor megy epp hajo. Ja, es ezek szuper egyszeru kis hajok, nem igazi utasszallitok!

Sopibol aztan mar kocsival lehet Bereberebe utazni, majd onnan Darubaba, ahonnan ugye naponta tobbszor van gyorshajo vissza Tobeloba. Ez igy egy erdekesebb kor lehetne mint ugyanazon az uton menni Darubabol fel eszakra es vissza.

wanbo Creative Commons License 2017.11.11 0 0 5811

Én is januárban leszek a környéken kb. 3 hetet és egyébként kb. egy hete írtam én is arról a lehetőségről, hogy mondjuk Doi (vagy W.L. ajánlására Dagasuli) szigetéről bérelnék valami hajót Kohatola-ra, majd onnan valahogy vissza Sofifibe, vagy valahová a környékre. Én idén februárban Nusalut-on találkoztam egy némettel, akinek felesége indonéz és néhány éve két hetet töltött Kohatola-n és nagyon dícsérte, főleg a víz alatt. Sok praktikus infóval nem tudott szolgálni, mert évekkel ezelőtt járt arra, de nekem mozgatja a fantáziámat. Egy szép kör lenne Tobelo - Morotai - Loloda után a nyugati oldalon visszamenni Ternate-ba. 

Előzmény: zati. (5809)
W.L. Creative Commons License 2017.11.11 0 0 5810

Nocsak, nocsak!

Hirtelen megnott az erdeklodes Eszak-Maluku irant!!!

Orulok neki, nagy kedvencem.

Egy het alatt Tobeloban es Galelaban kb "mindent" megnezhettek es megcsinalhattok, ha csak az idojaras kozbe nem tesz. En ajanlanam, hogy mondjuk 2 ejszakat toltsetek Galelaban a toparti szalloban, ha nem kell luxus.

A Daruba koruli szigetekre szerintem eleg 1, max 2 nap. Plane mivel itt a csonakberles is viszonylag draga.

Ami a fennmarado idot illeti, az elso variaciot kilonem. Subaim javai transzmigrans terulet, Buli meg banyaszvidek.

Eszak- Morotai erdekes, de 5 nap talan sok ra, es fugg a hullamzastol is. Viszont Berebere nekem szimpibb Darubanal, es jo, olcso szallas is volt.

Loloda gyonyoru, de turisztikai infrastruktura nulla. Akkor jatszik, ha beszeltek valamit indonezul es hajlandoak vagytok falusi hazakban megszallni. Amugy siman kitolthetne 5 napot.

Előzmény: zati. (5809)
zati. Creative Commons License 2017.11.11 -1 1 5809

Látom, hogy itt a fórumról többeknek is van halmaherai tapasztalatuk, ezért bedobnék egy elnagyolt útitervet. Kíváncsi vagyok, hogy mi fér bele ennyi időbe.

Már két éve is terveztük Halmaherát, akkor sikerült eljutnunk Ternatéig, de sajnos betegség miatt inkább úgy döntöttünk, hogy visszatérünk Manadóba lábadozni. Azóta is szomorkodok emiatt, de most eljött a mi időnk, január-februárban visszatérünk ~3 hétre.

Az első 3 napra a terv barangolás Ternatén és Tidorén.

Ezután irány Tobelo. Az odaúton esetleg kicsit időzni Kao környékén.

Tobelóban 7 napot töltenénk, és hát nem tudom, hogy ennyi időbe mi fér bele úgy, hogy azért legyen lehetőség egy kis lustálkodásra is. Szeretnénk kirándulni a közeli kis szigetekre, megnéznénk a tavakat (Galela, Telaga Paca), és jó lenne megmászni a Dukono vulkánt is. Szerintetek mennyire lenne sűrű ez a program? Beleférhet egyáltalán az időbe?

Tobelo után Morotai déli részére szánnánk kb. 3 napot. Itt elsősorban island hopping lenne a program. Lehet, hogy erre sok is a 3 nap.

Ezután még van 5 napunk, mielőtt visszatérnénk Ternatére (ahonnan Jakartán keresztül hazarepülünk). Erre az 5 napra több lehetőséget is látok:

1. Subaim és Buli környéke: nagyon szép rizsföldekről találtam képeket Subaimból -- a sok tengerpart után egy kis változatosság lehetne. Illetve egy kis madarászatot is beiktatnánk. Aztán a végén pár nap láblógatás a közeli Pulau Plunon, ahol elvileg szálláshely is van. Itt járt már valaki? Nagy előnye Bulinak, hogy van repülő Ternatéba, amivel fél napot meg lehet spórolni. Persze lehet, hogy egy autós út meg tartogatna érdekességeket.

2. Morotai északi részét is megnézni. Ez egy logikus folytatás lenne, és elég kalandosnak is tűnik.

3. Lolodán és nyugati oldalon keresztül vissza Ternátéba. Ez is nagyon izgalmas lehet, nagyon szép képeket láttam erről a részről. Kicsit ugyanakkor tartok attól, hogy errefelé nincs szálláslehetőség. Illetve ez nem biztos, hogy kitölt 5 napot.

W.L. Creative Commons License 2017.11.11 0 0 5808

Borneo alatt az indonez vagy malaj reszre gondoltok?

Egyebkent szerintem ennyi idovel megfontolhatjatok Szumatrat is. KL-hez meg kozelebb is van, ugyanugy van dzsungel, korallos szigetek es orangutanok, viszont vannak vulkanok, kratertaval, erdekes hagyomanyos falvak, es joval olcsobb is.

Előzmény: V.P. (5803)
W.L. Creative Commons License 2017.11.11 0 0 5807

Kösz!

Sajnos tobb oldal egyaltalan nincs meg rajta, de persze ez is sokkal tobb a semminel.

Előzmény: zati. (5804)
W.L. Creative Commons License 2017.11.11 0 0 5806

Ha a hullamzas nem teljesen remenytelenul vad, akkor erdemes minel korabban megcelozni az ilyen uticelokat, mert reggel altalaban nyugisabb a tenger.

Egy teljes het talan nem kell Morotaira, bar ha merulgetsz is...

Előzmény: wanbo (5805)
wanbo Creative Commons License 2017.11.11 0 0 5805

Igen, egyébként Pawole-val is az volt a gond idén februárban, hogy a nagy hullámok miatt nem tudtunk volna kikötni, de legalább közelről meg tudtuk nézni, tényleg a legszebb sziget Tobelo körül. Remélem, ha lassabb tempóban utazunk, akkor azért ki tudunk majd fogni csendesebb időszakokat is, a honlapod és ajánlásaid alapján szívesen szánnék kb. egy hetet Morotai-ra. 

Előzmény: W.L. (5802)
zati. Creative Commons License 2017.11.11 -1 0 5804

Ne csüggedjetek, a halmaherautara.com-ról szerencsére van mentés. Bár elég sok kép hiányzik, a szövegek legalább olvashatóak.

V.P. Creative Commons License 2017.11.11 -1 1 5803

Indonézia mindhármunknak nagyon bejött, biztosan eljutunk egyszer Soloba is. Jövö nyáron sajnos nem tudok hosszabb szabira menni, ezért marad a tavaszi szünet. Terveink szerint március 16 és április 3 között utazunk, csak még nem tudjuk pontosan hová. Borneo körvonalazódik, arra elég is lenne ez az idő, de a repjegy még 2100 Eur körül lenne hármunknak KL-be. Azonban lassan jönnek az akciók... Szerintem a hónap végéig sikerül megvennünk a jegyeket, s aztán biztosan lesz pár kérdésem ;)

Előzmény: W.L. (5797)
W.L. Creative Commons License 2017.11.11 0 0 5802

En is ujra raneztem az 5 legjobb ismeretlen strandrol szolo cikkedre, es ugy saccolom, hogy ha a most tervezett utvonalat vegig tudod vinni, akkor a jelenlegi 5-bol 4 siman lekerulhet a listarol... ;-)

Apropon, Tobelonal most probaljatok Pawolen is tolteni 1-2 orar. Strandja is, korallja is nagyon jo.

Előzmény: wanbo (5800)
W.L. Creative Commons License 2017.11.11 0 0 5801

Gorango valoban gyonyoru, mikent a Berebere elotti sziget is, csak azt remelem, hogy a teli szorfos szezon miatt nem lesz tul hullamos a, tenger. Ez a Loloda-szigeteknel is bejatszhat, allitolag akkor tobb strand ami kelet es eszak fele nez gyakorlatilag megkozelithetetlen. De asszem az inkabb dec-jan.

Keire elvileg februar a legrosszabb honap. DE amikor Ambonon vagytok, ti is racsoroghetnetek Bobra az aktualis idojarasrol kerdezni, es ha pont jo, akkor irany a repter.

Apropo a blogod... micsoda idiotak/taplok vannak. A nocinek aki nyavalygott, hogy 200ezer alatt nem talal jegyet Colomboba konkret legitarsasagokat es utvonalat irtam 130 korul, es meg egy 

"Kösz"-t sem boffentett ra, sot... na egyeseknek tenyleg csak az irodas utazas valo!

Ambont megirva akkor a blogodon Malukubol tenyleg mar csak Kei maradt, bar arrol is irtal mar joparszor, ha nem is kulon cikkben. De szerintem Bali es Gili tobbeket erdekelne.

Előzmény: wanbo (5800)
wanbo Creative Commons License 2017.11.11 0 1 5800

Most is úgy fogjuk majd megoldani, mint idén télen, repülő- és hajójegyeket helyben megvéve, a hajók indulásához igazítva a tervet, úgyhogy napra lebontott tervvel egyenlőre nem készülök. Talán a legelső jegyet vennénk majd meg, Makassarból Ternate-ra. A kínai vízumom miatt egyelőre még várok a jegy megvételével, még pontosan nem tudom, melyik nap tudunk majd indulni (elvileg olyan január 13-14 körül, s egészen február legvégéig ráérünk), de ez lassan realizálódni fog és akkor megvesszük a jegyeket. 

Észak-Sulawesi egy következő útra marad (Tana Toraja egyébként is jobban érdekelne, másrészt búvárkodásra sem szeretnék sokat költeni, és hát nyilván Bunakenen azért mennék; így, hogy kimarad, inkább megyek majd Raja Ampat-on többet.. legalábbis ez a terv, majd meglátjuk mennyi fér bele. Na meg Morotai-on is lenéznék a víz alá, Jus -tobeloi dive master - szerint nem rossz ...) Pont a napokban néztem rá malukui ajánlásaidra a blogom posztja alatt, amit a legjobb strandokról írtam. 

Pl. Morotai most nagyon tetszik (A Gorengo nevű strand iszonyat jól néz ki képeken, erről korábban nem is hallottam), és akkor már a Berebere előtti szigetet is megnéznénk, ha elmegyünk odáig, Dodola-ról és a közelebbi szigetekről nem is beszélve, na meg Luari Tobelo-ban.... Szóval szerintem jól fog majd jönni az az egy plusz hét. :) 

Kei-en készült képeimet nézegetve oda is nagyon visszahúz a szívem, de barátnőmmel megbeszéltük, hogy oda most nem megyünk vissza, inkább majd, ha statisztikailag több napsütésre lehet majd számítani. (pl. lehet, hogy nyáron, vagy nyár után). 

Előzmény: W.L. (5799)
W.L. Creative Commons License 2017.11.11 0 0 5799

A ti utitervetek mar veglegesitve?

Nem vonz esetleg 1 het Eszak-Sulawesi hozzaadasanak gondolata Ternate elott?

Hogy legyen benne valami klasszikusan konnyu, turistas is. Konnyen lathato kulonleges allatok, rovid lepcsozessel megmaszhato vulkan, es jol bejaratott merulesek Bunakan es Lembeh korul.

Vagy ezt hagyod inkabb a kulon Sulawesi utra?

Előzmény: wanbo (5798)
wanbo Creative Commons License 2017.11.11 0 0 5798

Időközben teljesen ki is ment a fejemből az a honlap, pedig anno a víz alatti vulkános merülést még ott találtam, úgyhogy nagyon sajnálom. 

Előzmény: W.L. (5795)
W.L. Creative Commons License 2017.11.11 0 0 5797

Nagyon jo beszamolo, jobb keson mint soha!

Remelem a most meg tervezgetok sem feledkeznek majd meg a beszamolojukrol.

Eleg frappansan ment az ut. Tenyleg kar, hogy Solo es a kornyezo templomok kimaradtak, csak 1 hosszu nap kellett volna ra pluszban. Esetleg majd legkozelebb? ;-)

Anno ugyis irtad, hogy keszultok meg Szumatrara, Borneora, Komodora, Floresre, Malukuba es Papuaba is, ami meg legalabb 2-4 utnak hangzik.

Előzmény: V.P. (5796)
V.P. Creative Commons License 2017.11.11 -1 3 5796

Sziasztok,

régen nem jártam a fórumon, pedig még tartozok az élménybeszámolóval. Legelőször is nagyon köszönöm a sok hasznos információt és segítséget, amit az út megtervezéséhez kaptam.

Idén nyáron, június 21 és július 16 között utaztuk 12 éves lányunkkal Sulawesi – Bali – Jáva szigeteire. Az útiterv elsőre lehet, hogy rohanósnak tűnt, de végigcsinálva egyáltalán nem éreztük annak, s mindhárman nagyon élveztük. A költségekkel kapcsolatban: számunkra sokszor a hatékonyság fontosabb volt, mint az ár, úgyhogy nem mindig a legolcsóbb megoldásokat választottuk. Feljegyeztem pár árat, amik olykor 3 főre vonatkoznak, de ezek tényleg csak tájékoztató jellegűek. Általános tapasztalatunk, hogy egy gyerekkel utazó, 40-es pár kicsit másabb alku pozícióban van, mint pl. egy egyetemista. Ráadásul, amikor egyből korrekt (nekünk ennyiért megéri) árat mondtak, nem is kezdtünk hosszas alkudozásba.

0.nap 21:50-kor szálltunk le Jakartában, de nem akartunk túl sok időt ott tölteni, ezért nem foglaltunk szállást. A reptéri shuttle busszal kényelmesen átmentünk a másik terminálra, ahonnan a 4:05-kor induló Citilink járattal továbbrepültünk Sulawesire.

1.nap 8:25-kor érkeztünk meg Manadoba. Rögtön a megérkezési oldalon van pár pult, ahol rengeteg túrát és továbbutazási lehetőséget (busz, autó sofőrrel) kínálnak. Mire megkaptuk a csomagokat, a hölgy szerzett is egy sofőrt (Jufry-t), aki elvitt minket a Tangkoko Nemzeti Parkba, majd másnap értünk jött, s visszavitt a manadoi kikötőbe (mindez 700e Rp). Délben már a park bejárata melletti szállásunkon voltunk, a Tangkoko Ranger Homestayben. (A háromágyas szobát előre foglaltuk, 250e Rp/éj, reggelivel.) A szállás éttermében megebédeltünk, lebeszéltünk egy délutáni túrát (guide: 600e Rp, belépő: 150e Rp/fő), majd aludtunk kicsit. 14 órakor indultunk útnak, a guide jól beszélt angolul és érdekeseket mesélt a park élővilágáról. Rögtön az elején összetalálkoztunk egy fekete makákó csoporttal, akik tőlünk 1-2 méterre telepedtek le a kidőlt fák ágai között, s miután jól megbámultak minket (no ez kölcsönös volt) nyugodtan élték tovább mindennapi életüket. Nagy élmény volt kéznyújtásnyira látni, ahogyan esznek, bogarásznak, miközben a kicsik csintalankodnak. Otthagytuk őket, majd megkerestünk egy hatalmasra nőtt fikuszt, ahol koboldmakik (tarsius) laknak. Láttunk is néhányat a fa göcsörtjei között kuksolva. Ezután felkerestünk egy fát, amiben hornbill-ek fészkelnek. Kis várakozást követően nagy suhogással megérkezett egy hím, aki aztán megetette a befalazott asszonyt. Útközben többek között láttunk repülő gyíkot, magasan, a fák tetején kuszkuszt a kölykével, ezernyi bogarat, pókot. A szálláshoz visszafelé menet, a tengerparti erdősáv alacsony fáin, hozzánk egészen közel araszolt egy kis kuszkusz csoport. Teljesen besötétedett, amikor visszajöttünk a túráról, úgyhogy a vacsora után hamar elnyomott minket az álom.

2-5.nap Reggeli után sofőrünk visszavitt minket Manadoba. A komp elvileg 14 órakor indul Bunakenre, de ez nincs kőbe vésve, 15:30-kor el is indultunk (komp 50e Rp/fő). A Jonaths Cottage-ban szálltunk meg. A házaik kétágyasak, ezért két bungalót kellett foglalnunk (tengerre néző bungalo 2 főre 800e Rp/éj, kerti bungalo 1 főre 300e Rp/éj, teljes ellátással). A házak szép tiszták, ágy szúnyoghálóval, az ételek változatosak és nagyon finomak voltak. A szállás előtt húzódó keskeny mangrove erdőn túl gyönyörű korallzátony, a drop-off a partról beúszva is könnyen elérhető. Bunakenen töltött napjainkat sznorkellezéssel töltöttük. A szálláson leginkább csak a szálló vezetője beszél angolul. Megpróbáltunk rajta keresztül egy sznorkellezős túrát leszervezni, de úgy éreztük, nem igazán volt felkészülve az ilyentérű igényekre… De segítőkészen felhívott valakit, aki 750e Rp-ért elvitt volna másnap minket. Azért ezt kicsit sokalltuk (ő is).

Besétáltunk a faluba kicsit körbenézni és a hőségben beültünk Novitához egy hideg üdítőre. Novitának kis étterme mellett van pár kiadó szobája is (Novita Homestay), s ami a legfontosabb egy papája. A Papa kis csónakjával vállalta, hogy elvisz minket másnap sznorkellezni (450e Rp), Novita csomagolt nekünk ebédet is. A Papa nem igen beszél angolul, de megértettük egymást. Reggel értünk jött a szállásunk partjához, majd elvitt minket 3-4 helyre és Siladen szigetére. A kristálytiszta vízben gyönyörű korallkerteket, néhány teknőst, egy ráját és rengeteg-rengeteg színes halat láttunk.

6. nap Novita megszervezte a reptéri transzferünket is: Papa átvitt minket a csónakján (200e Rp), a parton pedig egy taxi várt ránk (150e Rp a reptérre).

A 11:10-kor induló Lion járattal átrepültünk Makassarba. Az volt a tervünk, hogy az éjszakai busszal továbbmegyünk Rantepaoba. A reptéri tourist info-nál megpróbáltunk jegyet foglalni az esti buszok egyikére, de már nem volt szabad hely sem oda, sem pár nap múlvára vissza- az Idul Fitri-nek köszönhetően mindenki úton volt. Hívott viszont nekünk egy autót, aki elvisz minket a buszpályaudvarra, hogy hátha valakivel összeállva találunk egy kisbuszt / autót, vagy valami. A vége az lett, hogy a buszállomásra menet - angolul nem túl jól beszélő - taxisunkkal megegyeztünk, hogy még aznap elvisz minket Rantepaoba, ottmarad velünk további három napig, s visszahoz minket Makassarba (3.500e Rp). Szerettünk volna egy guide-ot, a forumon ajánlott Damita sajnos nem válaszolt korábbi SMS-eimre, de taxisunknak természetesen ott is voltak kapcsolatai.

7-9.nap A középkorú Elvis reggel kilenckor ott is volt a szállodánknál, nagyon szépen beszélt angolul, s napi 500e Rp-t kért. Az iskolai szünetnek köszönhetően sok család ilyenkorra (június végén járunk) szervezi a temetéseket, láttunk is jópár menetet. Elvis családjában is volt éppen egy (1 hétig tartó) temetés, ahová délelőtt elvitt minket a családja „tagjaként”. Részletesen elmesélte a temetési szertartást, mi ajándékot vittünk (cigit), ők vendégül láttak minket, nagyon kedves embereket ismertünk meg. Aznap volt a temetési körmenet a falu körül, katolikus mise, mindenféle ének és táncelőadás, majd két bivaly áldozatul esett a 26-ból… A délután már kicsit vidámabban telt, akkor megnéztünk pár temetkezési helyet és toraja falut. A következő napon északon túráztunk a rizsföldek között, láttunk egy állatpiacot (főleg bivalyok és malacok), további szép kis falvakat, s mivel beszélgetéseinkből kiderült számára, hogy kicsit jobban érdekelnek a tradicionális házak, elvitt minket pár építkezésre is. A Makassarba visszavezető út gyönyörű volt, megálltunk pár helyen, jó, hogy most nappal utaztunk.

10.nap A Makassarból 10:30-kor induló géppel, egy órás késéssel érkeztünk meg Surabaya-ba. A reptéren már aggódva várt minket előre leszervezett sofőrünk, Ajib (mégegyszer hálás köszönet WL a segítségedért!). A következő 5 napon ő furikázott minket Jáva keleti részén. Jó fej, ráadásul sokat segített nekünk az ügyintézésekben és a helyiekkel való kommunikációban.

Útban a Bromóhoz megálltunk a Madakaripura vízesésnél. Ajib gyorsan szerzett nekünk egy vezetőt, s ojekeket. A lányunk először ült motoron, ígyhát már a vízeséshez vezető út is különös élmény volt neki. A vezető nagyon ügyesen segített a csúszós köveken való átjutásban, bevitt minket teljesen a vízesés lábához, fantasztikus élmény volt. Nem vittünk esőkabátot, így teljesen elázva tértünk vissza az autóhoz, még szerencse, hogy a csomagtartóban voltak a száraz ruhákkal teli hátizsákok. A parkoló melletti mandiban átöltöztünk, majd Cemoro Lawangba mentünk. Az előre lefoglalt Homestay borzalmasan nézett ki, szóval gyorsan kellett egy B terv. Ajib javaslatára a Yoshi’s Hotelbe mentünk, szerencsénkre még volt szabad szobájuk. Tiszta, hangulatos, mindenkinek ajánlom. Helyben leszerveztük a másnap hajnali túrát (jeep 500e Rp, a belépő vasárnap lévén: 320e Rp/fő), majd a szálloda éttermében megvacsoráztunk. Éppen a helyi reggae zenekar ünnepelte a Ramadan végét, igazi örömzene volt. Nagyon barátságosan meginvitáltak minket maguk közé, úgyhogy az éjszaka nagy részét sörözéssel (mármint mi) és zenéléssel (ezek inkább ők) töltöttük.

11.nap Ez a hajnal most valahogy különösen korán jött, még félálomban ültünk be a jeepbe. A korom sötétben csak a hegyre araszoló autók lámpafüzérét láttuk, majd a kilátóponton az első sorból nézhettük a napkeltét, az előtérben füstölgő vulkánnal. Nagyon klassz volt! Viszont nagyon hideg is, úgyhogy jól jött az idáig cipelt pehelykabát és sapka. Szerencsére volt nálunk egy könnyű kis pléd is, így a várakozás alatt nem kellett közvetlenül a hideg földön ücsörögnünk. Az autóhoz visszatérve az továbbvitt minket a Bromo lábához. A finom homokkal borított Tengger Caldera misztikus képet mutatott a kora reggeli ködben. Anna fellovagolt, mi felkutyagoltunk a füstölgő kráterhez. No, ekkor már nem fáztam…

A szállásra visszaérve megreggeliztünk, majd tovább indultunk a Coban Sewu vízeséshez. A lejáró le volt zárva, ezért át kellett mennünk a másik oldalon lévő kilátóponthoz. Igazából nem sajnáltam, mert a bambuszlétrán a gyerekkel… hát a kilátóponthoz vezető kibetonozott járda mindenképp biztonságosabb volt. A vízesés pedig lenyűgöző.

Ajibbal megbeszéltük, hogy ma még elmegyünk Jemberig, s ott kideríti (ott van a Meru Betiri NP központja is), hogyan lehet legegyszerűbben eljutni következő uticélunkig, Sarunganig.

12.nap Elég rossz minőségű utakon, útközben pár helyen megállva (pl egy pálmacukor készítőnél) megérkeztünk Sarunganba. A Raflesia Homestayben a hölgy szerzett nekünk egy jeepet, s szállást a Ranger House-ban (összesen 2.000e Rp). 1-1,5 órát kellett várnunk, de aztán kakaó és gumifa ültetvények között, majd a dzsungelen keresztül, vízmosásokkal szabdalt utakon, folyómedreken át megérkeztünk Sukamadeba. Vacsora után a rangerekkel kimentünk a tengerpartra és a millió csillaggal megszórt eget tanulmányozva vártuk, hogy történjen valami. Szerencsénkre pár teknős kedvet kapott, hogy ezen a partszakaszon rakja le a tojásait. Az egyiket mi is végignézhettük, a ranger 113 tojást gyűjtött össze a fészekből. Jól beszéltek angolul, sokat megtudhattunk a teknősökről.

13.nap A napot a kis teknősök visszaengedésével kezdtük, mindenki kapott néhányat egy vödörben, aztán hajrá.

Reggeli után visszaindultunk Saronganba. Útközben megálltunk pár ültetvénynél, valamint egy gumifeldolgozó gyárnál (a fákból összegyűjtött folyadékot dolgozzák itt fel nyers gumivá). Sukamadeban el lehetett volna még egy napot tölteni, s kicsit kirándulni a környező erdőkben.

Immáron Ajibbal továbbutaztunk Banyuwangiba, este a szállásunkon leszerveztük a másnapi Ijen túrát (850e Rp, belépőkkel, mindennel).

14.nap Éjjel indultunk, az autózást végigaludtuk, de aztán a kráterhez vezető gyaloglás a sötétben felébresztett minket. Egy hajdani bányász volt a vezetőnk, egész jól beszélt angolul és tőle megkaptuk a szükséges gázmaszkokat is. Borzasztóan hideg volt, úgyhogy a meleg kabát, sapka ismét hasznosnak bizonyult. A kék lángok már a kráter pereméről jól látszottak a sötét éjszakában. A kráter aljába egy sziklás, meredek ösvény vezet le. A libasorban botladozó turisták mellett találkoztunk a vállukon bambuszkosárban hatalmas kénköveket cipelő bányászokkal is. A kráterből visszajőve megcsodáltuk a napkeltét és a mélyben láthatóvá vált a savas krátertó.

Banyuwangiba 9 körül értünk vissza, megreggeliztünk, majd Ajib elvitt minket a kompkikötőbe, ott elbúcsúztunk tőle. Áthajóztunk Gilimanukba, onnan pedig taxival Banyuwedangba. Az út szélén majomcsapatok portyáztak. Nagyon klassz szállásunk volt a Toke Menjanganban (hangulatos, kényelmes bungalo, 350e Rp). A tulaj búvár és sznorkell túrákat is vezet, gyorsan meg is egyeztünk a másnapi programban.

15.nap Reggeli után elautóztunk a kikötőbe, majd a soron következő csónakkal áthajóztunk Menjangan partjaihoz. A fickó fantasztikus korallkerteket mutatott és bármerre úsztunk, színes halak vettek minket körül. A víz kicsit jobban hullámzott, mint Bunaken környékén, de a látási viszonyok végig kitűnőek voltak. A hullámok miatt a gyerek hamarabb elfáradt, néha pihent kicsit a csónakban, majd visszajött a vízbe. Délután visszahajóztunk a szállásra, addigra meghozták a bérelt autót, amit aztán pár nap múlva Kután adtunk vissza.

16-21.nap Lovina Beach (delfin nézés), majd Ubudból kiindulva bejártuk Balit. Az időjárás nem volt túl jó, két nap reggeltől estig zuhogott.

22.nap A kora reggeli AirAsia géppel átrepültünk Yogyakartába. A reptéren különféle túrákat, programokat ajánlanak, mi is megegyeztünk az egyik ügynökkel. Az autó a reptérről először elvitt a Prambanan templomokhoz, onnan a Borobudur templomhoz, majd végül a szállodánkhoz, Yogyakartába. A Bladok Hotelben szálltunk meg, a szálloda éttermében vacsoráztunk. (3 ágyas szoba 720e Rp/ éj)

23.nap Ismét borongós, esős napra ébredtünk, a város látnivalóit jártuk végig: Kraton, Taman Sari, madár piac (a madarak mellett kiskutya, kismacska, halacska, majomka, denevér…), virágpiac (gyönyörű orchideák), etc.

24.nap Utolsó Indonéziában töltött napunk volt, még sétáltunk kicsit, vásárolgattunk, aztán egy délutáni járattal Jakartába repültünk, ahonnan másnap reggel indultunk haza.

Nagyon sok élményben volt részünk, kedves, érdekes embereket ismertünk meg utunk során. Szerintem gyerekkel is nyugodtan bevállalható ország, persze az alapvető elővigyázatossággal (palackos víz, védőoltások, etc.) A malária megelőzésére mi Lariamot szedtünk, a gyerek Malarone Juniort kapott, egyikünk sem tapasztalt mellékhatást.

Amit kicsit sajnálok, hogy Solot már nem tudtuk megnézni. Ha Balin az időjárás kedvezőbb, Yogyakartába 1-2 nappal hamarabb átmehettünk volna és akkor talán Solo is belefér a programba.

W.L. Creative Commons License 2017.11.10 0 0 5795

Apropo most csevegtem a halmaherautara.com volt webmesterevel. Mondta, hogy mar megszunt az a honlap is. Uj vezetes ala kerult az eszak-halmaherai turistahivatal, az meg nem torodott vele. Vegul mar a meglevo lap eves dijat sem fizettek, igy egyszeruen megszunt. 

Ha volt rajta szamodra hasznos info, azt remelem lementeted rola!

Előzmény: wanbo (4788)
mona-lisa Creative Commons License 2017.11.09 -1 4 5794

Sziasztok,

Még pár praktikus infót gondoltam megosztok a szumátrai utunkról cuccok hasznos felszerelések tekintetében.

Mindenképpen ajánlom hogy kulacsot pakoljon aki erre felé utazik.

A legtöbb szálláson van ballonos víz amiből ingyen vagy fillérekért lehet palackot tölteni. Én az egész út alatt alig költöttem vízre. És még környezetbarát is egyben :)

Tavaly sajnos Raja Ampatra nem vittünk pedig ott is nagyon jól jött volna mert palackozott vizet nem lehetett venni viszont ujratöltés volt a HSnél. Így a kompon vett fél literes palackot hasznaltuk egy hétig. Nagyon  hiányzott egy kulacs.

Ketambe dzsungel túra:

hosszu vagy 3/4 es vékony gyorsan száradó túranaci kell. Nem megerőltető a túra de pár perc alatt csurom vizes/izzadsz leszel. Semmiképp se jó vastagabb anyagu vagy vászon/farmer nadrág.

Pióca zoknit adnak. Sűrű szövésű vászon anyag ami tiszta ki van mosva. A saját zoknidra veszed rá, térd alatt megkötöd.

Van pióca. Polót betürni is érdemes mert felmászik a hasadhoz. De nem vészes, nem kell tőle félni :)

Magas túra bakancs nem feltétlenül fontos de erősebb talpú sport cipő vagy túra cipó mindneképp. Keskeny ösvények, sok a fel-le mászkálás csúszos. Nagyon vadregényes az egész. Bár elég jól bejárt a terep egyes része tényleg a sűrű erdőben sétálsz nincs kiépítve.

Esti délutáni pihihez papucs. Patak átkeléshez fürdőruha esetleg vizicipő.

1 szett száraz váltás ruha aludni, másnapra.

Én vittem felfujható matracot és párnát ami picit helyet foglal és nagyon jól jött mert amugy egy vékony polifoamot adnak aludni. Lehet kérni hálózsákot. Mi nem kértünk, selyem hálózsák bélést vittünk, pont elég volt. Nem volt hideg éjjel.

A mi esetünkben minden cuccot magunknak cipeltünk. 

Víz. Én 2,25L-t vittem 2 nap 1 éj túrára és még egy fél liter jól jött volna. Ezt is magadnak cipeled. A fiúk forralnak vizet a folyóból, más víz utánpótlás nincs. Ebből tudod a palackodat újratölteni reggel és a folyóban lehűteni.

Első nap ebédkor már a táborhoz értünk itt le lehetett pakolni a cuccokat és csak vizet fényképezőt viszel a délutáni orángután keresgéléshez.

Fejlámpa és szúnygriasztó is kell esetleg naptej.

Sibayak vulkán túra:

Mi a rövidebbiket csináltunk kevesebb  mint 1 óra gyalog a kocsitól. Végig felfelé de nem túl megerőltető.

Hosszu nadrág, pulcsi széldzseki esetleg sapka kell. Ide is elég a túra cipő, nem kell magasszárú bakancs.

Fent a csúcson nagyon szeles hideg volt.

Fejlámpa kell esetleg vmi nasi a csúcsra.

Este a Sinabung kitörést néztünk naplementekor. Ide is fel kell öltözni mivel nappal is csak 25 fok van este én szét fagytam főleg 2 órát állni egy helyben.

Pulau Weh merülés: Monster Divers

Semmi különleges tudnivaló nincs. Picit hiányoltunk a Mabulon / Raja Ampaton megszokott kiszolgálást ahol mindent megcsináltak helyettünk.

Itt minden cuccot magadak szerelsz mosol pakolsz cipelsz ki be a hajóra, amivel nincs gond csak elszoktunk tőle :)

Jó csapat. A felszerelés picit lehetne újabb a BCDk kell volt némi probléma de ha nem vagy teljesen kezdő nem gáz, illetve minden nap új szettet kaptunk, nem az a rendszer ahol kiválasztod első nap a cuccot majd az van nálad amig ott vagy. 

Kárpótlásul viszont ingyenes a transzfer ha napi 2x merülsz és szuper jó briefingeket tartanak.

Péntek délelőtt tilos a vízbe menni, illetve akkor is ha meghal valaki addig amig el nem temetik.

Lehet fürdőruhában lenni.

W.L. Creative Commons License 2017.11.09 0 0 5793

Az ket teljesen mas opcio!

Flores ugye viszonylag kis sziget jol kiepitve turistak szamara.

Kalimantan oriasi, minimalis turizmussal - ne kepzeld Szumatrahoz hasonlonak!

Persze jol felkeszulve mindketto lehet jo uticel, es mindketton megvannak a kulturais es termeszeti latnivalok es nagyon jo buvarkodasi lehetosegek is.

Előzmény: mona-lisa (5792)
mona-lisa Creative Commons License 2017.11.09 -1 0 5792

Jogos a kérdés :)

Most lesz egy kis karibi kirucc még a télen de jövö tavasszal/ősszel biztos hogy visszatérünk Indonéziába.

Kalimatan vagy Komodo-Flores jöttek szóba.

Tavasszal ha barátnőm nem ér rá én lehet kiugrom vhova csak egy hétre-10 napra merülni.

Előzmény: W.L. (5790)
W.L. Creative Commons License 2017.11.08 -1 0 5791

Apropo, most jelent meg vegre wanbo osszefoglaloja Ambonrol:

http://utazovagyoknemturista.blog.hu/2017/10/22/kozep-maluku_elfeledett_gyongyszemei_saparua_es_molana

Kovetve a hasonlot Saparuarol:

http://utazovagyoknemturista.blog.hu/2017/11/07/kozep-maluku_elfeledett_gyongyszemei_2_resz_ambon_es_a_tiga-szigetek

Es Nusalautrol:

http://utazovagyoknemturista.blog.hu/2017/04/10/a_capak_birodalma

Szerintem mindharom nagyon jo.

Es most pont jol johetnek a Malukuba keszuloknek.

W.L. Creative Commons License 2017.11.08 0 0 5790

Jo kis osszefoglalo.

A kovetkezo ut hova lesz?

Előzmény: mona-lisa (5786)
wanbo Creative Commons License 2017.11.08 0 1 5789

Elnezest, de csak ekezetek nelkul tudok most irni. Februarban en a masodik telefonszamon tudtam elerni. Illetve emlekeim szerint 100 ezer rupiat fizettem a motorert a teljes napra, Julian beszelte le a Penginapan Duurstede tulajaval, az o motorjat kolcsonoztem ki. Julian is 100 ezer rupiat kert egyebkent azert, hogz korbekalauzoljon a szigeten, nagyon korrekt, persze meghivtuk ezen felul meg ebedelni meg vacsorazni is, egyutt voltunk egesz nap. El tud egyebkent intezni mindent a szigeten, es nagyon jol beszel angolul is, erdemes felkeresni. 

Előzmény: W.L. (5788)
W.L. Creative Commons License 2017.11.07 0 0 5788

Jo a terv, bar amit Ambonra es Leasera osszeirtal, az szerintem is tobb 1 hetnel.

Mindenesetre latom, alaposan utana olvastal mar.

Laino/Kalifornia tudtommal mar vegleg meghalt, de Julian errol tobbet tudna. Amugy iszonyu elszigetelt, pl onnan Mahura menni merulni nem lenne praktikus. A Molana arai evrol evre emelkednek, feladtam a frissitest. Raadasul ha ott az oreg tulaj, o iszonyu penzsovar, es siman felsrofolja az elozetesen megallapodott arat is tavozas elott. De ha belefer, 1-2 nap ott idilli lehetne. Ugye innen a forumrol rajtam kivul gadospek szalltak meg ott, nagy megelegedessel.

Motorberles nem lesz olyan olcso mint Javan, de Julian ebben is segithetne.

Szamai:

+6282399102002

+6282238122163

WhatsAppon is elerheto.

Utso figyelmeztetes: Ambonrol vigyel eleg rupiat, ne szamits ra, hogy Saparuan kartyat hasznalhatsz.

Előzmény: peteyval (5787)
peteyval Creative Commons License 2017.11.07 -1 1 5787

Köszi W.L. és pearlbubble! Nagyon jó infókat kaptunk tőletek.

Ahogy László is írta, nekünk Kei lenne az optimális, gyönyörű part + helyben a búvár központ. Ráadásul én elég fanatikus naplemente rajongó vagyok, ebből a szempontból is a megfelelő irányba nézne Keien a srand:)

Ezért most az a terv a legvalószínűbb, hogy mielőtt december 27 körül Ambonba érünk leinfózzuk Bobtól és a búvár helyen, hogy milyen idő van arra és ha jó híreket kapunk megyünk Keire.

Amennyiben megérkezik a nyugati monszun és vele a rosszabb idő, akkor maradunk Ambonon és utána bejárjuk a Lease szigeteket. Most, hogy olvastam róluk többet nagyon megjött a kedvem hozzá, így bárhogy is alakul nagyon élvezni fogjuk.

Ambonon valószínű, hogy nem lesz merülés, muck-diving annyira nem vonz. Itt leginkább Liangon a tengerparton tervezünk megszállni, mert két hét csatangolás után már nagyon vágyni fogunk egy szép partra. Előtte szétnézünk a városban. 2-3 éjszakát maradnánk Ambonon, ezalatt át lehetne ugrani a kisebb szigetre Pombora vagy Harukura.

Innen Saparua felé vennénk az irányt. Szállásunk Laino beachen, vagy a Peningan Durstede lenne. Laino beachen az oldaladon említed a Kalifornia Bungalow-t. Ehhez tudsz kontaktot? Nem találtam semmilyen infót a neten.

Lentebb írtátok a Julian nevű illető, aki segített a szigeten mászkálni, hozzá is megköszönnék egy elérhetőséget.

Molana is jó lenne ha beleférne, akár 1-2 éjszakát a szigeten tölteni. Az oldalukon viszont sokkal magasabb árak vannak, mint amit a te oldaladon olvastam. 1.000.000 IDR/éjszaka/bungalo elég húzós két embernek is. Erről tudsz te is?

A búvárkodás nem tudom hogyan lesz megoldva Saparuaról. Beszélni kell majd a Mahu búvárokkal. Ebből a szempontból a Peningan Durstede jobb választásnak tűnik szállás tekintetében. Merülésként ami igazán érdekesnek tűnik az Nusalaut. Ahogy írtad is, utolsó merülést ide lehetne kérni és az egyben tranfszer is lenne és akkor ezen a szigeten is maradnánk 1-2 éjszakát.

Robogó bérlés mennyire fog egyszerűen menni ezeken a szigeteken?

27-én ha megérkezünk Ambonba, akkor 11 napunk lenne a fentiekre. Január 7-én éjjel indul vissza a gépünk Jakartából.

Ehhez a verzióhoz képest Kei egy helyben lazulás lenne, szóval most van egy akció dúsabb és egy pihenősebb forgatókönyv. Ott fog kiderülni végül melyik valósul meg. Mindenesetre elég jól kezd összeállni a program. Valamikor összerakom napok szerint és megosztom.

Köszi szépen!

mona-lisa Creative Commons License 2017.11.07 -2 3 5786

Sziasztok,

Megjöttünk Szumatráról.

Szuper jó volt minden. Messze a legolcsóbb ázsiai utazásunk :) Ha valaki még hezitál merre induljon nagyon tudom ajánlani.

Az időjárás elég esős volt végig de nem volt zavaró.

Végig privát transzferekkel közlekedtünk idő sporolás miatt.

Útvonalunk:

Medan-Toba tó-Berastagi-Ketmabe-Medan-Pulau Weh-Banda Aceh

A Tóba tó nekem olyan semmi küli volt,  szép, nyugi van de nem sok a látnivaló és ami van az sem nagy szám. Hot spring felejtős. Messze van, nem éri meg az utat. Hosszú út után pihenni viszont nagyon jó. A szállásunkál lehetett fürdeni és napozni fürdőruhában.

Az út Parapatból Berastagi felé nagyon szép a sok kávéval és kakaóval útközben. Sipisopiso vizesés gyönyörű.

Sibayak vulkán túra nagyon nagy élmény. Érdekes a magashegyi trópusi növényzet. Sajnos a napfelkeltét köd miatt nem láttuk, de szállás tetőteraszáról láttunk Sinabung kitörést. És tényeg hűvös van a hegy tetején szét fagytam. Jól esik utána a hot springben pancsi héttérben gibbon kiabálással.

Ketambe is szuper volt, gyönyörű az erdő és láttunk 3 orángutánt és sok sok Thomas Leaf makit.

Óriási élmény. Annyira édesek. Beszélgettem is egy him orángutánnal. Cuppogsz neki és válaszol :)

A folyóban fürdés, hot spring is nagyon jó. A guideok nagyon kedvesek és egyáltalán nem volt para a dzsungelben alvás.

Maga a túra nem olyan megeröltető. A nézelődésen van a hangsúly nem a gyalogláson.

Pulau Weh is szuper jó hely!! Merülni, pihizni, jógázni. A látótávolság nem minden merülésen volt jó de láttunk sas ráját, ördög ráját, cápát, tekit és millió halat. Sok a halott korall de a halak kárpótolnak. A víz alatti vulkán is érdekes. 

Szállások:

Medan - Batang Kuis Home stay Thomas-nál

Toba to - Gokhon GH

Berastagi - Nachelle HS

Ketambe - Friendship GH

Pulau Weh - Casa Nemo

Banda Aceh - My Home 

Mindegyik szállás nagyon jo volt kivéve Thomast akit itt ajánlott vki. Sajnos meghalt a felesége egy hónapja és valószinuleg emiatt kevésbé volt rendben a szoba/fürdő, de a helyzet miatt nem reklamáltunk.

Weh-en minden nap oda vissza utaztunk bő fél órát Gapang-ra merülni a Casa Nemo-tól de megérte. A szomszédos Freddies ben voltunk kajalni 2x irtó cuki a tulaj érdemes legalább 1 x kipróbálni és a kaja is nagyon jó volt. 

A Casa Nemo Spa-ja kötelező!! Töredéke az itthoni áraknak.

Szívesen válaszolok további részletekkel, kérdezzetek.

W.L. Creative Commons License 2017.11.07 0 0 5785

Sikerult visszakeresnem pearbubble leirasat Malukurol, benne a PLI-ban toltott napjaikrol:

http://forum.index.hu/Search/showArticleResult?topic_id=9196473&aq_ext=1&aq_text=Saparua

A forumrol mas meg nem lakott ott.

Előzmény: peteyval (5780)
W.L. Creative Commons License 2017.11.07 0 0 5784

Reg ota nem jartal erre - mi van veletek?

Terveztek meg ujabb in d onez utat?

Ugy remlik, Raja Ampatot meg akartatok meg nezni ti is.

Előzmény: pearlbubble (5783)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!