Keresés

Részletes keresés

kiscsirek Creative Commons License 2012.02.21 0 0 9765

Tenyleg elmentek?! Es mikor? ha belefer me'gelotte osszehozhatnank egy talit ha van kedved!

Csutortokon derul ki hogy felvettek e de nem hiszem mert eleg leszerepeltem a mai teszten:(

amugy business management lett volna, 6 honap intenziv aztan 4 gyakorlat. De mindegy is majd jon valami mas :))

 

 

Előzmény: MissEarnshaw (9764)
MissEarnshaw Creative Commons License 2012.02.21 0 0 9764

hú, muzsa, én is csendben gratulálok. :)

 

kiscsirek, milyen képzés, de izgi!

 

szerintem ne erőltesd, ha vmit nem szeretne... ez is el fog múlni úgyis. lindus azért nem retteg a gyerekektől, de most ilyenje van...

 

nálunk is lesz rövidke változás, úgy tűnik, nyárig elköltözünk kicsit a világ másik felére, majd jövünk vissza. ;) izgulok. főleg a repülőút miatt, de egyébként is, 3-4 hónap totál máshol, megszokni... hm... ráadásul tervezgetjük a 2.-at jövő tavaszra...

toria78 Creative Commons License 2012.02.21 0 0 9763

akkor halkan gratulálok is a friss csíkokhoz.-)

Előzmény: muzsa (9761)
kiscsirek Creative Commons License 2012.02.21 0 0 9762

huha, lehet kicsit le vagyok maradva???

Ez az jelenti hogy lehet gratulalni?? :)

Előzmény: muzsa (9761)
muzsa Creative Commons License 2012.02.21 0 0 9761

hát igen, még magamtól is kérdezem inkább semmint állítom, de a két vonal az megvan :)

Előzmény: toria78 (9760)
toria78 Creative Commons License 2012.02.21 0 0 9760

ezt TE kérded? :-) vallj színt!

 

Zsuzsának vannak már csak napjai hátra a picilány megérkezéséig:-)

Előzmény: muzsa (9759)
muzsa Creative Commons License 2012.02.21 0 0 9759

esetleg harmadik gyerek? :)

Előzmény: toria78 (9735)
toria78 Creative Commons License 2012.02.21 0 0 9758

Lányok, lesz vmelyik "babának" szülinapja mostanság? Hol is van a lista? Ciki volna lemaradni

konczeyb Creative Commons License 2012.02.20 0 0 9757

Az az érdekes, hogy pl azt mindig úgy kérdezem, hogy kérsz tejet?

Ő meg mindig azt mondja, hogy "tejem". Nem tudom, hogy ezt honnan tanulta.

Előzmény: konczeyb (9755)
konczeyb Creative Commons License 2012.02.20 0 0 9756

egy idő után gyanússá vált, hogy mindig mindenre igen-t mond, úgyhogy időnként felteszek neki ellenőrző kérdéseket is, de arra is mindig helyesel :)

Előzmény: MissEarnshaw (9749)
konczeyb Creative Commons License 2012.02.20 0 0 9755

Na akkor nagyon ügyes :)

 

Számolás nálunk is megy 10-ig, néha poénból elkezdi számolni az autóit, de körbemegy 3x mire elér a 10-ig :o) mert csak addig tudja, de 10-ig meg yugye muszáj elszámolni :)))

 

Ismer már kb 10 betűt (Apa, Róka, Baba, Nagyi, stb. Lelkesen felolvassa az összes rendszámot :)

 

A mondat összerakosgatásnál elsősorban a felszólító mód megy. Anya csüccs ide. De kezdi a kérdő mondatokat is: Cucli hó va? Hó va? és kódorog keresve a cimiját :)

 

A ragozás érdekes téma, mert eleve egy csomó szót úgy ragozva tanult meg, ahoyg tőlünk mindig hallja. A cipő pl nem cipő, hanem cipőme(t). Szóval nem tudom, hogy ha ragoz valamit, azt tudatosan teszi, vagy csak azért, mert úgy hallja, mondjuk az egyes szám első személy már haladás.

Előzmény: Zsuzsa89 (9753)
konczeyb Creative Commons License 2012.02.20 0 0 9754

Én ezzel úgy vagyok, hogy pl Ringató, meg egyéb foglalkozásokra nem kötelező mennem vele, tehát ha valamiért nem tetszik, vagy frusztrálja, illetve a "beszoktatása" nagy mértékben zavarná a többieket, akkor hagyom pár hónapra, és akkor megint meg lehet próbálni. Nálunk régen nagyon szerette pl a Ringatót, aztán elkezdte elhalászni a hangszereket a foglalkozás vezetőtől, aztán amikor megtanult járni, akkor fel-alá rohangált, egy idő után kigyalogolt, most meg már ordít, ha be akarunk menni, vagy sír, ha bemegyünk, szóval hagyom.

 

De van olyan, hogy pl rokonhoz nem akar bemenni, mert fél. olyankor megkérem a többieket, hogy menjenek be, hagyják szabadon a beutat, én meg kint maradok vele, felveszem, sőt el is távolodom az ajtótól, vagy a tömegtől, vagy ami riasztja. Elkezdek csöndesen beszélni hozzá, elterelem a figyelmét, adok valami játékot a kezébe, elkezdünk másról beszélni, aztán ha kicsit elkezdett megnyugodni, feloldódni, akkor szépen elkezdem felvezetni a témát szóban, meg elkezdek araszolni. De ez sokszor 10 percbe is beletelik, mire mondjuk bejutok vele az előszobába és még akkor is érzem, hogy ideges. Szóval le nem teszem, csak beszélek hozzá folyamatosan, elfordítom a tömegtől, stb. Néha, ha érzem, hogy túl gyorsan haladtam visszalépek, iszonyatosan lehet érezni a testén, hogy megfeszül-e vagy sem. Pont valamelyik hétvégén volt ilyen, hogy be kellett mennünk egy rokoonhoz, mert már nagyon rosszul volt, meg ritkán jutunk el hozzá. Tőle valamiért fél, de az utóbbi időben már egész jól összebarátkoztak, viszont a lakásába nem hajlandó nagyon bemenni. Na amikor leértünk Keszthelyre első este próbáltunk bemenni, éktelen visítás, nem is sikerült, amit nagyon sajnáltam, mert a nagynéni viszont olyan beteg, hogy nem tudott kijönni. Szóval kb 4 méter választott el egymástól, és nem tudtunk bemenni. Aztán másnap világosban napfényben megpróbáltam újra, és bár nem volt egyszerű, kb negyed óra araszolgatás árán szépen bejutottunk, vittük magunkkal a LEGO ajándékot, amit a nagynénitől kapott, azzal terelgettem el a figyelmét, és szépen bearaszoltunk, aztán még ott is az ölemben volt pár percig, aztán szépen feloldódott és hevesen játszani kezdett, meg szétszedte a lakást.

És mennyire jól tettük, mert a nagynéni azóta már nincs köztünk, így viszont még utoljára találkozhattak.

Előzmény: kiscsirek (9752)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2012.02.20 0 0 9753

Nagyon aranyos párbeszéd :)

Timi is sokat beszél, néha szép kerek mondatokat is, de általában szavakat csak úgy egymás után rakja, ebből lesz az értelmes mondandó (csak tudjuk megfejteni...).

Pl.

- Réka hagyd abba! (hangsúlyozva, kifejező mimikával) - biztos tőlem tanulta :))

- Anya gyeje ide mellém (séta közben)

Szinte minden szót ért, ismétli is mindig..

Számol, de a kilencet mindig kihagyja, és vagy tizet mond helyette, vagy azt, hogy nem... szerintem tudja ezt is, csak szivat minket... (számol nem úgy értendő, hogy tényleg helyesen, de egymás után mondja a számokat, vagy utánoz minket, ahogy számolunk...)

Kisebb történeteket is simán elmesél.

És sokszor már egyes szám első személyben beszél magáról (azaz jól ragoz) .... eddig mindig csak Timi így, Timi ezt csinál, stb...

 

 

kiscsirek Creative Commons License 2012.02.20 0 0 9752

Igen tenyleg, de vegulis par per alatt azert belerazodott, utanna meg nehezkesen ment volna el :) Csak ugye Lindus meg elegge bator volt ilyen szempontbol es most hitelen valtozott meg ezert csodalkozom. De lehet hogy megtetszett volna neki a szombati kerekito is csak mivel a tobbi gyerek szepen elvolt nem akartam hogy mi orditunk 10 percet, total zavartuk oket igy is, minden gyerek rank figyelt, meg oda akart jonni, ugyhogy inkabb eljottem. Meg hat ot sem akartam stresszelni.

 

Tenyleg, ilyenkor mi a jo megoldas? hagyjam az egeszet es jojjunk el, ha nem akar ott lenni eloszor, vagy probaljam meg ott tartani es majd elmulik az elso "sokk" es bekapcsolodik a dolgokba?? (persze nem eroltetni akarom)

vagy most akkor x honapig ne is vigyem sehova a jatszoteren kivul?

 

(kicsit felek, mert holnap dol el hogy felvettek e egy kepzesre, es ha igen akkor hetfon kezdodik a dolog, ami eleg gaz, mert meg kell oldanom par nap alatt hogy mi legyen vele, de ha ilyen tomeg fobiaja lett akkor meg gazosabb lesz a dolog :(  )

 

Előzmény: MissEarnshaw (9744)
kiscsirek Creative Commons License 2012.02.20 0 0 9751

Probalgattam most a hetvegen tobbszor is de mident ert, csinalja amit kerek ugy hogy nem lat szoval a halasaval nincs gond szerintem. Tenyleg lehet hogy csak ido kerdese,  nekem kell turelmesebbnek lennem..

Az jo hogy ebben  korban ez jellemzo lehet mert eddig nagyon szeretett minden ilyen jatszohazat ahol sok gyerek van.

Előzmény: franciacsibe (9743)
kiscsirek Creative Commons License 2012.02.20 0 0 9750

Edes lehet nagyon!!! :)))

Előzmény: konczeyb (9747)
MissEarnshaw Creative Commons License 2012.02.20 0 0 9749

ellenőrző kérdés... :D :D

Előzmény: konczeyb (9747)
konczeyb Creative Commons License 2012.02.20 0 0 9748

Reggel öltözködés közben focit nézett. Mire közölte több félmondatban: Foci néni. Futcsá báácsi. (Focit néz. Futás bácsi).

konczeyb Creative Commons License 2012.02.20 0 0 9747

:))

Már nagyon jól lehet vele beszélhetni, én kérdezek, ő Igen-Nem-el válaszol, de általában lekamuzza a csillagot az égről. A következő fajta párbeszédek szoktak lezajlani hazafele a kocsiban.

- Jó volt a bölcsiben?

- A-haaaa

- Játszottatok?

- Iggem.

- Mit ettetek ebédre?

- Tiszta. (szerinte minden nap tésztát esznek…)

- És uzsonnára?

- Tojta.

- Tortát? Miért valakinek szülinapja volt?

- Iggem.

- Kinek? Gergőnek? Huninak?

- Áági. (Ági a bölcsisnéni. Persze megkérdeztem a bölcsisnénit, és nem volt senkinek szülinapja éppen )

- Megyünk játszóházba, jó?

- Jó vam.

- Mentsünk bálnát Alaszkában? (Ez az ellenőrző kérdésem :)

- A-haaa.

Előzmény: MissEarnshaw (9746)
MissEarnshaw Creative Commons License 2012.02.18 0 0 9746

Ja és én tök könnyen felismertem a csigabiga gyere ki-t. :))))

MissEarnshaw Creative Commons License 2012.02.18 0 0 9745

Nati tényleg nagyon aranyosan lányoska... :))))

 

Lindus meg anyáááááám... Pepi innen 50x leesne... :D

MissEarnshaw Creative Commons License 2012.02.18 0 0 9744

emlékszel, mikor nálatok nem akart levetkőzni sem, nem hogy bemenni? :))) 

no ez azóta sem változott, utál BEMENNI valahová. feszít, sír stb.

 

illetve ami fura, hogyha rászólok, eltakarja a szemét vagy sírni kezd. ilyen kis mimóza. :) ez valakinél?

 

ja és új szó: hajó (haó) :D meg mondta a hurray-t is párszor ma, felemelt kezekkel.

Előzmény: kiscsirek (9739)
franciacsibe Creative Commons License 2012.02.18 0 0 9743

Az jutott eszembe hogy ha aggodsz, probald ki hogy a hata mogott nagy zajt csapsz, megfordul-e meg mondasz neki valami utasitast de ugy hogy ne lathassa a szadat es erti-e. Ha edz megvan, szerintem nincs aggodnivalo.

A nem bemenes meg hirtelen felelem a sok gyerektol egyszerre meg kortunet.

Előzmény: kiscsirek (9739)
kiscsirek Creative Commons License 2012.02.18 0 0 9742

Maszik :)

kiscsirek Creative Commons License 2012.02.18 0 0 9741

Hat nem csodalom hogy kicsit nehezen megy igy neki,3 nyelven!! biztos kell ido amig elraktarozza hogy mi mit jelent a kulombozo nyelveken, de ez kesobb nagy elony lesz!! :))

Előzmény: franciacsibe (9730)
kiscsirek Creative Commons License 2012.02.18 0 0 9740

Edesen babazik :)))

Nalunk van egy pluss malaca, a peppa:) azt hurcoljuk mindenhova, be kell kotni az autoban, beleteszi a hintaba, eteti, behozza a furdobe amikor furdetjuk, alszik vele, szoval mindenhova hozza.

Olyan edes kis dolgaik vannak ilyenkor! :))

Előzmény: toria78 (9736)
kiscsirek Creative Commons License 2012.02.18 0 0 9739

Koszi a nyugtatast, megprobalok meg turelmes lenni es nem aggodni.. :) Tenyleg csak az a bajom hogy se szotagot se semmit nem mond, de remelem csak ilyen keson ero beszed szempontjabol. :))

 

Amugy nalunk is az van, hogy kb 1 honapja ugral ket labban, enni o is nagyon reg ota egyedul eszik es nagyon szepen a kezdetektol fogva. Lepcsozni is egyedul szokott es ugy mit a nagyok, szaguld felfele.

Brutalisan jol maszokazik, csak a fejemet fogom neha hogy miket csinal, persze ott vagyok, de mindig sikerul neki felmaszni a kulonbozo jatekokra. ugyesen ontoget uvegbol uvegbe alig meg felre. Szoval  ha igy nezem akkor  nem all rosszul, csak a beszed.

ja es nagyon akartos es onfeju lett. pl ha maszokazik akkor oda megyek es ala teszem a kezem hogy ha esik akkor tartsam, na kb 2 hete nem engedi lokne el hogy hagyjam beken. :)

Es hitazik a nagy hintan ugyesen. szepen kapaszkodik ha kicsit lengetem.

 

Plusz eleg erdekesen viselkedik, voltam vele jatszohazban a heten es semmi fogalkozasban sem volt hajnaldo resztvenni, csak rohangalni. Ami ilyen korban okes is, de vegig es ha csak a kozelebe mentem hogy odavigyem a kozelbe visitott. a levegen allt be amikor a labdakat dobaltak.

Plusz ma is, elvittem a magyar jatszohazba, olyan eneklos mondokazos kis gyerekeknek. kb 6 honapos koratol viszem oda mindig elvezte nagyon. Ma be sem akart menni. orditott mint akit nyuznak, ugyhogy kijottunk vartunk kicsit kint majd proba vissza. bent enekelnek, tapsol nekik orul stb, de ha elindultam vele be, akkor orditas, kapaszkosott az ajtoba nem lehetett bevinni :)) az egy dolog hogy nem tetszik neki de hogy be se akarjon menni? ugyohgy eljottem, nem akartam eroiltetni plusz megbontani a foglalkozast az orditassal.  mindig imadta az ilyeneket erre tessek..teljesen le vagyok dobbenve..

 

 

Zsuzsa89 Creative Commons License 2012.02.17 0 0 9738

Timi is most kezdte ezt :) mármint a lépcsőn lefelé páros lábbal ugrálást...

Előzmény: franciacsibe (9737)
franciacsibe Creative Commons License 2012.02.17 0 0 9737

A lepcson paros labbal ugral lefele eszerint jo jel? :-DDDD (Lili mostanban ezzel hozza ram a fraszt)

Előzmény: toria78 (9736)
toria78 Creative Commons License 2012.02.17 0 0 9736

Ezt meg kell mutatnom, annyira Natis... most az új ágyába begyűjt vagy 3-4 babát, és úgy alszik. Gondozza is őket.

A fejlődésről: Beszédben nem várok én sem csodákat, ráadásul meg is fogjuk zavarni pár hónap múlva másik egy v két nyelvvel. A fiam is olyan 2,5 körül kezdett el mondatokban beszélni.
De sok minden másban jóval előrébb jár, mint a "mit kell tudni" táblázat. Pl páros lábon ugrál, lépcsőn fel-le megy egyedül! nagyon rég, egyedül eszik kb 18 hós kora óta. Úgyhogy kiegyenlített a dolog.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!