Keresés

Részletes keresés

mtb Creative Commons License 2016.10.10 0 0 52248

Ebben is van valami, de ettől egyszerűbb volt a recept: a 2014-es track szerint mentem, csak kihagytam belőle a két eltévedést...:)

Előzmény: CSERMANEK (52247)
CSERMANEK Creative Commons License 2016.10.10 0 0 52247

Gratulálok!

A csajok tudják a tutit:-)

Cs.

Előzmény: mtb (52246)
mtb Creative Commons License 2016.10.09 0 0 52246

Gratulálok, még a sok elkavarás ellenére is jót mentél! 2 éve én is majdnem 68-at mentem két eltévedéssel, ennek ellenére az mégis jobban sikerült, mint a mostani. Most jóformán végig együtt mentünk az első lányokkal, így 7:32-vel értünk be. Viszont egy valaminek mégis örülök: ez volt az első Less Nándor, amin egyáltalán nem tévedtem el...:)

https://connect.garmin.com/modern/activity/1396501989

Előzmény: CSERMANEK (52245)
CSERMANEK Creative Commons License 2016.10.09 0 3 52245

Less Nándor 66

3 éve voltam, csak az maradt meg, hogy gyönyörű az őszi Bükk, meg hogy a végére elcsoffadtam. Kíváncsi voltam, hogy mennyivel vagyok most beljebb, mint az akkori 8 órás menetidő.

Útitársak felmarása után gyors menetben érkeztünk meg Cserépfalura. A hidegben lassan ment a tollászkodás, de gyorsan ment az idő, így aztán majdnem lekéstük a rajtot. Túl sokáig lamentáltam a rövid, vagy háromnegyedes, vagy hosszú nadrág és a rövid, vagy hosszú póló, esetleg karmelegítő, vagy mindezek kombinációja örök kérdésén. A választék átka.

Életemben először maradtam az első sorral a rajt után, de csak 5-600 méterig tartott az akció, mivel elértem az utazótempómat és nem akartam kicsinálni magam a 2. percben. Gondoltam van még hátra legalább 418. Egyedül maradtam hamar felvettem a szemlélődő sisakomat és utaztam a csodaszép őszi erdőben (bár kicsit izgi volt, hogy mindezt a 3. helyen tehettem meg). Most először próbálkoztam a kizárólag folyadék alapú frissítéssel, ami pár dolgot leszámítva nagyon bejött. Egyrészt 43 percenként álltam meg pisilni, másrészt meg komoly mutatvány volt minden egyes ponton belebűvészkedni a szűkszájú kulacsomba a port, meg a vizet. Az első ponton kb. négyen mentek el mellettem, amíg tankoltam.

Ódorvárig szépen visszahoztam mindenkit, a lejtőn pedig újra leszakadtam a követőktől. Annyira élveztem a futkározást, hogy egy szuper makadám-úton nem vettem észre egy jobbos letérést, és csak 1-1,5 km után tűnt fel a dolog. Mivel a tracket jobbra mutatta nem messze az órám jó ötletnek tűnt felmászni egy meredek hegyoldalon a tetejére, ahonnan lenézve nem tűnt jó ötletnek a másik oldalon leereszkedni. Így aztán vissza a rossz útra, és vissza az utolsó szalagig. Aminek örültem, az az, hogy nem vitt le földre az elkavarás, úgy voltam vele, hogy 10-15 perc ledolgozható hátrány, mostantól majd üldözőset is játszom a mendegélés mellett.

Egy frankó csalános völgyben megint elkavartam vagy 5 percre, épp az első lányok jöttek szembe velem, es mutatták az utat. Lélekben előre felkészítettem magam a jelentősebb emelkedőkre (Ódorvár, Tar-kő), aminek köszönhetően sokkal könnyebbnek tűntek a vártnál. Jól haladtam, sorra előztem a srácokat. Tar-kő után a hegy oldalában fantasztikus volt az útvonal. talán vihar miatt, de egészséges szép zöld levelek borították az ösvényt, szőnyegszerűen. Ilyet sem láttam még. 40 körül nem jött ki jól a frissítés, a kelleténél többet kellett mennem újratöltés nélkül, éreztem, hogy gyengülök kicsit – próbáltam eggyel óvatosabbra venni. Jól haladtam azért, vonzott a lejtő, ment még 4:40-5:00 körül lefelé is síkon is. A második Ódorvár sem volt vészes, a nyomó hegy jobban megviselt a cél előtt.  

Egy nagyon szép napon, tökéletes időben, jóleső futást sikerült abszolválnom. 4. helyen jöttem be, az egyik srácot már nem sikerült visszaelőznöm. De nem baj, ennek is nagyon örülök, a lényeg, hogy végeredményben több, mint egy órát javítottam a korábbi időmhöz képest.

A szervezés nagyon klassz volt. Olcsó nevezés, szuper öltözési lehetőségek, csomagmegőrzés, expo, rengeteg frissítőpont futós kajákkal, kedves személyzet, langyos zuhany, bablé és menzatea, és 6. helyig díjazás. Népes túra, sok emberek az útvonalon, de mindenki nagyon kedves és előzékeny a futókkal.

Nagy kedvenc ez a verseny, még ha kicsit sok is a dózer. Jövőre is eljövök ha tehetem. Gyertek ti is minél többen…

7:12 lett és vagy 68 km. Ezzel és az élménnyel nagyon boldog vagyok.

Amúgy három éve Kiss Mikit vittem kocsival, idén meg Gyurkó Petit. Ha valaki jövőre szeretne nyerni, majd jelentkezzen nálam...

Cs.

rrroka Creative Commons License 2016.10.08 0 0 52244

szívesen, hajrá! :)
mivel ez a  téma nem szorosan terepfutós, a "FUTO bolondok" topicot ajánlom, mint minden futós tudás tárházát 1999 óta. :)

Előzmény: Gedat (52243)
Gedat Creative Commons License 2016.10.08 0 0 52243

Vegig olvastam azokat a cikkeket,amiket Csempa linkelt ott is errol volt szo.Illetve beszerzem azt a konyvet is,amit Te ajanlottal es megprobalom majd kimerni magamnak.Aztan valami edzesterv szeruseget osszehozni magamnak.
Koszi megegyszer,mindenkinek!

Előzmény: rrroka (52242)
rrroka Creative Commons License 2016.10.07 0 0 52242

nagyon nagy eltérések vannak, nekem van két 45 éves, normál testalkatú, néhány éve futó csapattársam, az egyik 130-as pulzuson, a másik 170-en fut azonos erőfeszítésnél (nem ugyanannál a tempónál). Amíg ki nem méred vhogy, addig nem tudod meg, de egyébként valószínűbb, hogy ennél alacsonyabb az optimális, mert a futók általában a "kicsit már erős, érzem, hogy futok rendesen" tempót gondolják átlagosnak, ideálisnak, de edzésekre ez pont nem a legjobb.

Előzmény: Gedat (52240)
XICapitan Creative Commons License 2016.10.07 0 0 52241

A pulzus abszolút egyéni dolog. Van egy ilyen elv: max. pulzus 220 mínusz életkor. 45 éves vagyok, e szerint a max. lenne 185. Ehelyett még tudok 200 feletti maxot produkálni, és 175 a laktát küszöböm. Persze az asztma gyógyszer más kérdés, ilyen tapasztalatom nincs.

Gedat Creative Commons License 2016.10.07 0 0 52240

Koszi!
A pulzusos reszre nem veletlen tertem ki.Ahogy latom a beszamolokbol az nem normalis,h nekem az atlagos 165-190 koze esik.Bar nem tudom,h mennyire lehet ra befolyassal az allergias-asztmam...

Előzmény: rrroka (52239)
rrroka Creative Commons License 2016.10.07 0 0 52239

A "Futók kézikönyve" c könyvben (Futók kézikönyve - Kezdőknek és haladóknak, Sally Edwards - Dr. Carl Foster - Roy M. Wallack) szerintem nagyon jól leírják a pulzuskontrollt, és azt is hogyan mérd ki magadnak a zónáidat, én lassan két éve ez alapján edzek, az ott leírt beszédteszttel mértem ki hogy mit mennyin fussak, nekem nagyon bevállt, 12 percet gyorsultam sík maratonon egy év alatt, ment a piros85, 50km fölötti terepek és az egy napon belül több futás is (UB, Balaton trail).

Nyilván nem veszek mindent szó szerint belőle, de nekem nagyon jó értelmezést, alapokat adott.

Előzmény: Gedat (52236)
Mr. Long Creative Commons License 2016.10.07 0 0 52238

Haha, de van ilyen...

http://www.trailrunevents.com/ul/schedule-50k.asp

100merfoldig elmennek. Igaz az angolok is foleg iranyszamoknak javasoljak, de tobben irtak forumon, hogy ezek alapjan keszultek es sikeresen teljesitettek.

Előzmény: rrroka (52235)
CSERMANEK Creative Commons License 2016.10.07 0 0 52237

írtam.

Előzmény: krajcáróka (52227)
Gedat Creative Commons License 2016.10.07 0 0 52236

Igazabol a google eleg sok "edzestervet" kidobott a keresesre,ezert gondoltam,h megkerdezem itt a tapasztaltabbakat.Foleg,h eleg sokan megemlitik egy-egy beszamolojuknal a pulzusukat. En edig nem figyeltem ilyesmire.
Maratont edzes nelkul mentem el "futni"(Bp).Borzaszto volt. Kesobb elhataroztam,h szeretnem kiprobalni terepen is.Arra keszultem 2 honapot. Az nagyon jo volt. Utana dontottem ugy,h megprobalkozom az ultraval,akkor valasztottam a jurrassic quarter-t. Most meg van mar jo par ultra nevezesem.Gondoltam utana nezek egy kicsit jobban,h megis mire kellene figyelnem. Ezert tettem fel a kerdest a csoportban.

Előzmény: rrroka (52235)
rrroka Creative Commons License 2016.10.07 0 0 52235

ja bocs, ultra _edzéstervet_ olvastam, olyan meg nem nagyon van, mindenkinek annyira egyéni... :)

Előzmény: Gedat (52233)
Gedat Creative Commons License 2016.10.07 0 0 52234

Koszi Szepen!

Előzmény: Csempa (52229)
Gedat Creative Commons License 2016.10.07 0 0 52233

Nem,nem viccelek...:)
Magam modjan keszultem az elso ultramra.Gondoltam utana nezek par dolognak,ha mar szeretnek meg futni jo parat.
Egyebkent mindenkinek koszi! :)

Előzmény: rrroka (52232)
rrroka Creative Commons License 2016.10.07 0 0 52232

gondolom viccelsz :) 

Előzmény: Gedat (52228)
hátnemistudom.. Creative Commons License 2016.10.06 0 0 52231
Előzmény: hátnemistudom.. (52230)
hátnemistudom.. Creative Commons License 2016.10.06 0 0 52230

Sziasztok !

eladó lenne egy Salomon s-lab póló (m-es) és egy polar rs300- (10.000 és 16.00 pénzért)

babinyeczt@gmail.com

Csempa Creative Commons License 2016.10.06 0 0 52229
Előzmény: Gedat (52228)
Gedat Creative Commons License 2016.10.06 0 0 52228

Sziasztok!

Valaki tudna ajanlani konyvet vagy akarmilyen iromanyt a pulzusfutassal kapcsolatban?Esetleg ultrafutas edzessel kapcsolatban?

krajcáróka Creative Commons License 2016.10.06 0 0 52227

Szia!

Megadom az email címem, hogy meg tudjuk beszélni a részleteket.

hosko.roland@gmail.com

Előzmény: CSERMANEK (52225)
krajcáróka Creative Commons License 2016.10.05 0 0 52226

Akkor lefoglalnám a szabad helyet!

Előzmény: CSERMANEK (52225)
CSERMANEK Creative Commons License 2016.10.04 0 0 52225

Nálam van még hely. 5:45-ös indulás és 15-16 óra körüli visszaindulás.

krajcáróka Creative Commons License 2016.10.02 0 0 52224

Less Nándor 66km-es terepfutásra keresek autós helyet szombat reggeli indulással Budapestről!

barefootBushman Creative Commons License 2016.10.01 0 0 52223

sokat gondolkoztam azon, hogy ha akkor otthagyom őt a Bovine-on, nem boldogult volna-e egyedül jobban, nem lehet-e, hogy ugyanúgy magára talált volna, mint néhány órával korábban > Biztos, hogy nem. Viszont teged angyalnak kene szerzodtetni, olyan jol jartal el. Tisztelet!

Előzmény: BTimea (52219)
allez zserzseli! Creative Commons License 2016.09.29 0 0 52222

gratula, jó kis beszámoló és klassz versenyzés!

3 sört számoltam meg a végén. ki voltál száradva na... meg egy ugye közben.. 

én is kaptam anitától a célban egyet, de nem bírtam csak a felét lenyomni..

erről nem, de egyéb érzésekről írtam itt egyet..

Előzmény: zoncsi (52215)
Pinyo Creative Commons License 2016.09.26 0 0 52221

Egyre jobban írsz, élmény volt olvasni, hajrá!

BokiLaca Creative Commons License 2016.09.26 0 0 52220

Gratulálok a teljesítéshez és az igazán remek beszámolóhoz! Élmény volt csak olvasni is, talán egyszer élőben is megtapasztalhatom majd :)

BTimea Creative Commons License 2016.09.23 0 0 52219

De jó volt újra átélni az egészet, köszönjük szépen a részletes leírást, a dicsérő szavakat és a szép képet. Igazán nagyon jól sikerült. Elnézést, hogy nekünk nem jutott eszünkbe, hogy akár rólad is készíthetnénk fotót. Ellentétben azzal, amit a kép sugall, nem voltunk ott valami jó állapotban. De még ezzel együtt is ez volt talán az utolsó olyan pont, ahol együtt voltunk és még viszonylag emberi formánk is volt.   

Nekünk a nagy célunk az, hogy egyszer együtt érjünk célba egy versenyen. Erre volt már példa, de az nem ultrafutó verseny volt. Most nem sok hiányzott a közös célbaéréshez, de ez az élmény még várat magára. 

Abban viszont teljesen igazad van, hogy nem érdemes nagyon korán befutni. Vagy nagyon jó vagy, és még előző este befutsz Chamonix-ba, vagy amatőrként kiélvezed a verseny minden percét és különösen a célbaérést. Én ez utóbbit választottam. Felejthetetlen élmény. Futsz át a városon, mindenki éljenez, megtapsol, gratulál, minden lehetséges módon kifejezi elismerését. Holott az utolsók közt vagy, épp csak hogy a szintidőn belül. És mégis. A járókelők, a kávézó teraszán üldögélők, a már rég célbaért versenyzők, a szpíker, mindenki rád figyel, neked gratulál. Hihetetlenül meg tudják ünnepelni a futókat. Ezek az utolsó percek azok, amiért érdemes előtte egy teljes napig küzdeni. 

Sokat beszélgettünk Gusztival azóta arról is, hogy kellett volna-e esetleg valamit másképp csinálni. Ahogyan azt biztos sokan tudják, ő nem lát valami jól. Régebben még azt is meggondolta, hogy sötétben kimerészkedjen-e a Margitszigetre. Aztán sokat hezitált azon, hogy elindulhat-e a Bécs-Budapesten, mert ott a második nap utolsó néhány km-ét már sötétben kell teljesíteni. Miután ez is meglett, nekivágott a Spartathlonnak. Az aszfaltos versenyen első alkalommal még kísérővel ment, utána már inkább csak csapódott ehhez-ahhoz, aki épp jött. Legutóbb már önállóan is elboldogult. Most meg már terepen is bátran belemegy a sötétbe. Persze nem a szeme javult meg időközben, a fejlámpák lettek egyre jobbak :)

A CCC-n azért megbeszéltük, hogy a sötétben futok majd előtte, fényvisszaverő csíkokat is szereltünk a bokámra. La Fouly-ba még együtt értünk be, de az utána következő hullámos, egyébként egész jól futható szakaszon nem tudott jól haladni. Hányingere volt, enni nem bírt, elfogyott az ereje. Csúsztunk ki a szintidőből. Talán Issertnél voltunk, amikor azt mondta, hogy búcsúzzunk el, nekem még van esélyem célba érni, kér lenne azt kockáztatni. Rendkívül nehezemre esett otthagyni őt. De úgy gondoltam, hogy ott végül is egy falu van, aszfaltút, nem messze (Champex-ban) várnak a gyerekeink, biztos szól majd nekik és érte jönnek. Így hát én elkocogtam, ő még ott maradt a kútnál mosakodni. Amilyen frissen, jó állapotban vágtam neki a verseny hátra levő részének, olyan végtelen lepusztult állapotban estem be néhány km-el arrébb Champex-ba. Alig bírtam felküzdeni magam odáig. Hányingerem volt, egyszerre izzadtam és fáztam, éhes voltam, de nem bírtam enni, biztos voltam benne, hogy itt nekem is végem lett. Kértem a gyerekektől egy lázcsillapítót, de úgy ki volt száradva a szájam, hogy nem bírtam lenyelni. Megakadt a torkomon és azzal a lendülettel, minden előzetes értesítés nélkül kijött belőlem minden, ami nem odavaló volt. Két dolog történt hirtelen, varázsütésre: először is elég sok hely lett körülöttünk az amúgy igencsak zsúfolt sátorban és teljesen rendbe jöttem. Csak a nagyfiam, Árpi méltatlankodott kicsit, hogy lehánytam őt. Hiába, nem könnyű a kísérők élete :)

Viszont, teljesen váratlanul, alig néhány perccel utánam, megjelent Guszti a sátorban. Jókedvűen mesélte, hogy milyen könnyen, gyorsan feljött, milyen hamar eltelt az a néhány km. Nem győztem csodálkozni. Összeszedelőzködtünk és együtt vágtunk neki a Bovine-nak. Biztos voltam benne, hogy ezt a versenyt már nem veszi el tőlünk semmi. Ő azért óvatosságra intett és sajnos igaza lett. A hegy lábáig még egész jól haladtunk, de a mászás megkezdése után nem sokkal ismét kezdődött nála a hányás, elerőtlenedés, küzdelem. Bíztam benne, hogy csak fel kell valahogy érni a tetejére, lefelé majdcsak jobban lesz. Nem így történt. Lefelé is nagyon lassan, meg-megállva haladtunk, csapatostul mentek el mellettünk a futók, biztos voltam benne, hogy most már végképp kicsúsztunk a szintidőből (nem volt nálam óra). Mi tagadás, türelmetlen is voltam már akkor. Guszti javasolta, hogy hagyjam őt ott, learaszolgat majd egyedül. Ezt én nem mertem megtenni. Mégiscsak magashegység, éjszaka, bár tudtommal nincsenek szakadékok, azért nem hiányzik, hogy elájuljon valahol, vagy egyszerűen csak leguruljon a hegyoldalon. Végül nagy nehezen leértünk Col de Forclaz-hoz (ez egy aszfaltút), ahol ő leült a földre és egy tapodtat sem volt hajlandó tovább megtenni. Azt mondta, hogy szól a kísérőinknek, hogy jöjjenek érte. Rendkívül csalódottan mentem tovább. Annyira biztos voltam már benne, hogy meglesz, együtt fogunk célba érni, és most mégsem. Azóta is sokat gondolkoztam azon, hogy ha akkor otthagyom őt a Bovine-on, nem boldogult volna-e egyedül jobban, nem lehet-e, hogy ugyanúgy magára talált volna, mint néhány órával korábban. 

Én végül szépen végigbandukoltam a hátralevő részt, még pont belefértem a szintidőbe, bár sok tartalék nem maradt. Sietni nem volt már hova. A célbaérés azért sokat kárpótolt. A közös befutás meg megmarad még egy újabb kihívásnak a jövőben. 

Előzmény: zoncsi (52216)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!