Keresés

Részletes keresés

andzsin Creative Commons License 2011.12.13 0 0 326

kevés a laptop tápja, az esetek többségében nem ismeri fel laptop a külső vinyót, kell hozzá venni egy külön kütyüt:( nem tudom hogy híjják, majd valaki megmondja:)

Előzmény: marley6915 (325)
marley6915 Creative Commons License 2011.12.13 0 0 325

sziasztok!
szert tettem egy König külső HDD-re. az a problémám, hogy a laptopom nem ismeri fel.
2m-es usb kábellel van összekötve, a kis led világít, de semmi. win7-em van, másik win7-es gépen is próbáltam de ott is semmi.
szar a vinyó vagy valami egyéb probléma lehet? 
nem nagyon vagyok otthon ebben a témában, ezért is fordúltam hozzátok. 

ka_TARZI_s Creative Commons License 2011.12.11 0 0 324

Thy. Asszem akkor lassan időszerű lesz feltolni a 64bites 7-est.

Előzmény: mr_ricsi (323)
mr_ricsi Creative Commons License 2011.12.11 0 0 323

"XP-s rendszerrel 3TB-s külső merevlemezt hogy lehet hasznáélni?"

Ha USB-s, akkor a ház gyártójánál keress infot, mert csak ők tudják, hogy mit valósítottak meg az USB átalakító firmwareében.

 

Ha külső SATA, akkor másodlagos meghajtóként célszerű használni, és 2,1TB-nál kisebb darabokra particionálni.

A gyártói progis bűvészkedés veszélyes, mert úgyis mindenki belefut olyan progiba, ami nem kompatibilis valamivel, és széttúrja a particiót, amitől elvesznek az adatok.

Előzmény: ka_TARZI_s (322)
ka_TARZI_s Creative Commons License 2011.12.11 0 0 322

Sziasztok!

 

XP-s rendszerrel 3TB-s külső merevlemezt hogy lehet hasznáélni?

 

Úgy hallottam kell hozzá valami cucc, de nem tudom pontosan mi lenne az. Google-al keresgélve azt találtam, hogy a gyártók készítettek ilyen célú drivereket, de azoknál particionálni kell a vinyót.

kisbetu Creative Commons License 2011.12.04 0 0 321

Egyszer kell lehajolnod: egy USB-hosszabbítót dugsz a gép hátuljába, a végét meg elhelyezed az asztalon, oda dugdosod a továbbiakban a vinyót.

Előzmény: S.T.A.L.K.E.R (320)
S.T.A.L.K.E.R Creative Commons License 2011.12.04 0 0 320

ez szomorú, de azért THX

Előzmény: mr_ricsi (319)
mr_ricsi Creative Commons License 2011.12.03 0 0 319

Túl hosszú vagy vékony a kábel, nem kap elég áramot a HDD.

Előzmény: S.T.A.L.K.E.R (318)
S.T.A.L.K.E.R Creative Commons License 2011.12.03 0 0 318

Sziasztok!

Mint korábban említettem, ilyen külső vinyóm van: http://www.pqi.com.tw/product2.asp?oid=208&cate1=208&proid=412

..És ilyen monitorom: http://www.reviewcentre.com/reviews1145.html

 

A külső HDD USB-vel kapcsolódott a géphez. Minden OK így, töltögetek rá és játékok is futnak róla. Azonban a philips monitor oldalán szintén vagy USB csatlakozás (amit hátul összekötve a géppel lesz aktív). Hogy ne kelljen hajlongani, arra gondoltam, hogy az asztalon a monitor USB oldalához dugom be a külső HDD-t és ott kedvemre (kényelmesen) tudom azt cserélgetni pendrivera, kártyaolvasóra, stb.

Azonban a külső HDD-t NEM ISMERI FEL! Bedugom és világít a zöld fény (tehát áramot kap) de nem tölt be és a gép nem ismeri fel!

 

Mi lehet a baj?

mr_ricsi Creative Commons License 2011.11.23 0 0 317

A Samsung mint HDD sosem volt jó.

A WD.

Előzmény: quetzalcoaatl (316)
quetzalcoaatl Creative Commons License 2011.11.23 0 0 316

régebben pont az ment, hogy a Samu milyen jó. Most akkor melyik a megbízható márka?

Előzmény: mr_ricsi (303)
mr_ricsi Creative Commons License 2011.11.22 0 0 315

"Sajnos másik gépen se megy."

Akkor Linux Live CD-vel próbáld meg.

 

"azt is csak olyan eszköz, amin nincs op.rendszer."

A WD-n van oprendszer, méghozzá Linux.

 

pedig ezek olyan megbízhatóak...

Nem azok! A kódolás egy potenciális hibaforrás, mert ha a WD-d USB-s kezelőelektronikája bedöglik, a HDD-n lévő adatok végleg elvesznek, hiába nincs a HDD-nek semmi baja. Ebből a szempontból egy kis noname doboz sokkal megbízhatóbb.

Előzmény: ezüst-omega (314)
ezüst-omega Creative Commons License 2011.11.22 0 0 314

Köszi a választ,

Sajnos másik gépen se megy. Sőt formázni se tudom, olyan mintha nem tudna írni egyáltalán, csak olvasni, azt is csak olyan eszköz, amin nincs op.rendszer. Lehet hogy hardveres a probléma, pedig ezek olyan megbízhatóak...

Előzmény: mr_ricsi (313)
mr_ricsi Creative Commons License 2011.11.22 0 0 313

Másik számítógépen meg kell próbálni, hogy működik-e. Ha működik, akkor gyorsan lementeni róla mindent.

Előzmény: ezüst-omega (312)
ezüst-omega Creative Commons License 2011.11.22 0 0 312

Sziasztok!

 

Wd Passport 500GB vinyóm van, amit nagy örömmel használtam tegnapig. Tegnap, miután  csatlakoztattam a PC-hez, azt a választ kaptam, hogy "Nem sikerült a késleltetett írás az I:$M file....." Azota a pc nem látja a vinyót, viszont ha rádugom a WD-TV lejátszóra, minden hibátlanul működik. Természetesen más filok is vannak rajta, amit használnék pc-n is. A vinyó jelszóval védett, a jelszó bekérése után viszont megáll az élet...Találkozott-e már valaki ilyennel, illetve mi lehet a megoldás? Előre is köszi a segítséget.

 

zeneguru53 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 311

Üdv Mindenkinek!

 

Kérem a segítségeteket, ha van ötlet arra, hogy most vettem egy Samsung 1Tb-s 2,5-ös külső vinyót. A gépem XP SP3 és az alaplapi USB-be dugott vinyót felismeri, de nem lehet vele semmit csinálni. Még a gép is lefagy.  A boltban feltették egy gépre és egyből megismerte, hogy FAT32-be van formázva, és természetesen tudták használni. Ezt én szeretném NTFS-re változtatni, de nem látom a külső vinyót. Van valami ötletetek?

 

Üdv: Gyula

spillermeister84 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 310

Üdv mindenkinek!

 

Képek (jpg, raw) tárolására szeretnék winchestert venni, minimum 500GB kapacitással, SATAII csatolóval. Elsősorban biztonsági mentésként funkcionálna, ezért gondolkodom külsőben. Sebesség nem számít, sőt, talán a lassabb (5400rpm) szerencsésebb is lenne a kisebb fizikai terhelés miatt.

A kérdésem az lenne, melyik gyártónak van a fenti paraméterekkel hosszú távon megbízható vinyója?

 

ui: Nem tudom melyik a célszerűbb/van-e egyáltalán jelentős eltérés: külső vinyó vagy sima vinyó külső házban hűtéssel.

mr_ricsi Creative Commons License 2011.11.03 0 0 309

Az ESATA egy közönséges SATA csatlakozó, csak a véletlen kicsúszás ellen védett. Az így csatlakoztatott HDD olyan, mint a gép belsejében lévő.

Ha a notidon nincs ilyen csatlakozó, akkor sehogysem tudod csatlakoztatni.

Ha van, akkor csak az összekötő kábelre van szükség.

Előzmény: tabata (308)
tabata Creative Commons License 2011.11.03 0 0 308

Sziasztok, 

szeretnék venni most már egy igazán gyors külső winyót, mert amiket eddig vettem, azok 1tb, 500gb, usb2.0sok és hát órákig zümmögnek itt mellettem. Ezért szeretnék valami igazán gyorsat. eSata csatlakozósat néztem ki, de még sosem volt dolgom ilyennel. Tud valaki segíteni, hogy hogy fogom én összedugni a laptopomat eSATA kábellel, milyen kiegészítők kellenek hozzá és ha azok nem fogják visszavetni az adatátvitelt? Ha igen, akkor ki mire esküszik, gyors adatátvitel kapcsán?

üdv,

Tamás

kis59 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 307

HELP!

A 2,5-os mobil vinyók dugóján melyik a "+" és a "-"  ? A házon kopott a felírás, nem tudom azonosítani.

Mobiltöltőt szabad hozzá használni? 

Köszi szépen!

 

gaben555 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 306

Sziasztok!

Nekem egy lg DVD lejátszóm van és arra raktam rá egy samsung külső vinyót! Eddig tökéletesen működött de egy hónapja nem akar pedig gépen továbbra is hibátlanul megy tovább! Próbáltam más lejátszón is de ott sem akart működni!

Nincs valami ötletetek, hogy mit csinálhatnék?

Előre is köszi

füzike29 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 305

sziasztok. vettem egy 1 tb toshiba külső vinyót, szuperül müködött , rákötöttem a tv-re és mindent vitt avi mkv vob stb. kicseréltem egy 2 tb Captiva , ( belül wd ) . rákötöm a tv-re, és az mkv fájlokat akadozva játsza. gondoltam tul nagy a tvnek a 2 tb, ezért beletettem egy 160 gb -os segate mervlemezt, gondolva hogy azon jol fogja vinni a tv az mkv fájlokat. de nem. ugyanugy akadoznak. az avi filmeket viszi, de az mkv-t nem. mit csináljak? mi lehet a baj?

leicam4p Creative Commons License 2011.09.03 0 0 304

sziasztok,

 

külső WD 1TB vinyó, egy renszerleállás után "write protected"  hol tudom feloldani és mi is ez??

nagyon köszi!

mr_ricsi Creative Commons License 2011.09.03 0 0 303

Vehetsz külső vinyót a gépedhez.

Mindegy, hogy 2,5 vagy 3.5. Az előbbi zsebben elfér, nem kell neki külön táp, de azonos kapacitás mellett drágább.

A belső HDD nyilvánvalóan gyorsabb, mint az USB-s, de a filmek lejátszásánál ez nem számít, a Titanic mindegyiknél ugyanakkor süllyed el.

Samsungot meg ne vegyél.

 

Előzmény: Törölt nick (302)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.02 0 0 302

A kérdésem hasonló lenne mint :

CycleRideR 2011.07.29 02:30:24 © (291)

 

Csak én GB-ba mérem a dolgot. A két nagyobb (ATA) winchesterem haldoklik, de van egy 60 GB-os a fiokban, ami még nagyon kitűnő. Arra gondoltam, hogy erre tenném az XP-t, és néhány játékot. A kb. 100-120 GB-nyi filmet-videót pl. egy 250-300GB-os USB-s kűlsűre tenném, (lementeném)

Viszont nemtudom melyik lenne jó egy régi, (egyébbként még tökéletes) ABIT SA7 alaplap, és 2.20GHz-es processzorhoz, a 2.5, vagy 3.5-es ? Elnézegettem egy belső HDD 5400 rpm, külső meg van 7200 rpm, ez nemtudom mennyiben befolyásolja, pl. egy film sebességét ? Vagy mit is jelent ? Szóval ami egy belsőn elmegy, nem e akadozik egy kűlsőn ? Vagy egyáltalán gondolkodhatok e kűlső HDD-n ? Azért kérdezem, mert a jövőben, ha új gépet veszek, ezt arra is rátudnám tenni, nem kéne venni még egy felesleges belső ATA HDD-t, ami egy új gépben nem használható, mert az alaplapokon már nincs IDE csatlakozó, (és már így is tele van a gép kábelekkel) és nemvesznének el a filmjeim...

Mivel én nem vagyok egy kocka, előre megköszönném a szakértők segítségét !

Egyébbként legvadabb álmaimban erre gondoltam :

http://www.gepbolt.hu/termekek/58743037/Samsung_2_5_HDD_USB_2_0_500GB_5400rpm_8MB_Cache_Feher.html

Mayaharcos Creative Commons License 2011.08.19 0 0 301

Koszonom szepen a valaszod. Azt hiszem akkor marad hogy mikor hasznalni szeretnem mindeg bedugom miutan elindult a gep.Nem gondoltam hogy ilyen problemam lesz vele.

Megegyszer nagyon koszonom.

 

Udv.

mr_ricsi Creative Commons License 2011.08.19 0 0 300

Ha az új vinyódat lehet jumperelni SATA1-re, akkor úgy működhet, másképp esélytelen. Illetve vehetsz a gépedbe egy PCI-os SATA vezérlőkártyát, de az a PCI miatt kicsit lassú lesz. Vagy beleteszed egy USB-s dobozba, és használod külső vinyóként, de úgy is lassú lesz. Vagy veszel egy SATA-PATA átalakítót, és ráteszed a PATA csatira, de úgy is lassú lesz.

Előzmény: Mayaharcos (299)
Mayaharcos Creative Commons License 2011.08.18 0 0 299

Sziasztok.

Vasaroltam egy 1.5T wd elements kulso merevlemezt es ugyanaz a problemam mint sir spanginak ugyanis ha csatlakoztatom a gephez nekem sem indul el a gep a bootolasnal elakad es lefagy nem tudok vele mit csinalni. A kulonbseg az hogy nekem egy Asrock k7vt4a pro alaplapom van.Mar mindent neztem a biosban de semmi siker.A sajat belso merevlemezem is WD es be van allitva masternek a jumpernel is masteren van es mar nem tudom mi lehet a problema.

Kerem ha valaki tud valami megoldast vagy hasonlo problemaja volt az irjon.

Elore is koszonom a segitsegeteket.

 

Udv.

mr_ricsi Creative Commons License 2011.08.14 0 0 298

Nem áll le 8mp-enként!

Az írás vagy olvasás befejezése után, tehát amikor semmi dolga, a fejet kiküldi parkoló pozícióba.

 

Az asztali DVR-ben többórányi folyamatos írás vagy olvasás a természetes üzemállapot, ami alatt egyáltalán nem fog leparkolni.

 

Nekem van Linuxos NAS-ben olyan Green vinyóm, amin tesztelem ezt a dolgot, és 2 év használat után úgy áll, hogy kb. 12 éves korában fog tönkremenni. Az meg telejes esélytelen, hogy akkor még használatban legyen.

Előzmény: dog07 (296)
dog07 Creative Commons License 2011.08.14 0 0 297

És a plusz tanácsokat is!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!