Keresés

Részletes keresés

3x_ Creative Commons License 2019.11.01 0 0 12292

Semmiféle kódot nem kért, de lehet, hogy azért nem tudom, mert vak vagyok.

Előzmény: Doky586 (12291)
Doky586 Creative Commons License 2019.11.01 0 0 12291

"felmenni a Microsoft ’Accessibility’ oldalára és bepipálni a jelölőnégyzetet"

 

Nem kell sehova se mennie. Elég ha win10 tiszta telepítése közben hangosan tisztán mondogatja: "hülye vagyok, béna vagyok, vaksi vagyok" és sikerülni fog a telepítés. Aktiváláshoz pedig a win7 aktiváló kódját használja. (azon gépen amin a win7 is aktiválva volt) Ha a fenti mondókát mondogatja el fogja fogadni és aktivált lesz.. ;)

Előzmény: arkilaszlo (12289)
arkilaszlo Creative Commons License 2019.11.01 0 0 12290

elnézést... nem bántani és nem minősíteni akartalak, amennyiben ez így jött le, még egyszer sorry......

 

de akkor sem értem ezt a gondolatmenetet, de mindenki maga dönti el, hogy mit használ és miért

 

az hogy vannak és voltak és biztosan még lesznek is elcseszett frissítések az tény.....

 

viszont az a bizonyos túlturbózott elcseszés, hogy letörölte az adatokat, az azért messze nem volt annyire vészes, csak aki nem találta a dolgait az érthető módon túlreagálta a problémát:

                1 akinenek d-n voltak a az adatai (mint Neked is és nekem is) annál semmi gond nem jelentkezett

                2 akinek a c-n volt user fiókban az nem látta....(és jogosan felhördült) annál csak annyi volt a gond, hogy a windows.old user mappában maradt, nem másolták vissza a helyére

tehát elég nagy probléma volt ez, de nem katasztrófa

 

viszont elég sok gépet látok napi szinten ahhoz, hogy egyértelműen kijelentsem:

a 10 lényegesen több frissítést kap mint a 7 (itt már valószínüleg elkezdték csökkenteni, csak a kritikus frissítések jönnek le)

és ebből azért nem vonnám le azt a következtetést hogy a 10 sokkal szarabb mint a 7

 

egyébként nagyon sokaknál ugyanezt a fajta ellenérzést láttam akkor is amikor az xp élete véget ért és váltani kellett 7re 

és azért csak győzött akkor a 7, és ez fog most történni a 10 esetében is

 

 

tehát még egyszer elnézést, nem minősíteni akartalak, csak nem értelek

 

Előzmény: pimre (12288)
arkilaszlo Creative Commons License 2019.11.01 0 0 12289

valóban lehet, csak nem jogtiszta....

"Nyitva maradt viszont egy lehetőség. Ehhez nem kell mást tennünk, mint felmenni a Microsoft ’Accessibility’ oldalára és bepipálni a jelölőnégyzetet, miszerint használunk kisegítő lehetőségeket, melyeket alapból látás, vagy egyéb, permanens sérüléssel, hátránnyal küzdő embereknek találtak ki. De ide sorolható például a billentyűzet gombkombinációk használata, melyet azért nem kevesen használnak. Viszont hogy ez mennyire etikus, azt mindenki döntse el maga, minden esetre a Microsoft sem igyekszik nagyon tenni ellene, hiszen így még többen válthatnak ingyenesen Windows 10-re. Viszont a határidő szerint ennek is vége lesz 2017 december 31-én."

 

de ezek szerint "látás sérült " vagy

Előzmény: 3x_ (12287)
pimre Creative Commons License 2019.11.01 0 0 12288

OK, akkor nem gyermek, hanem kiskamasz betegségek. Csak néhány példa?

 

Idén május: https://support.microsoft.com/hu-hu/help/4505057/windows-10-update-kb4505057

Idén szeptember: https://computerworld.hu/tech/tobbet-art-mint-hasznal-a-legujabb-windows-10-frissites-268351.html

 

De volt komolyabb baj is tavaly októberben: https://pcforum.hu/hirek/20894/kiderult-hogy-miert-torolt-fajlokat-a-windows-10-oktoberi-frissitese (de ez az általad linkelt cikkben is le lett írva)

 

Mondjuk ez speciel engem nem érintett volna, mert soha nem tartom azonos partíción rendszert a dokumentumokkal. Ráadásul naponta mentem egy segédprogrammal pendrájvra az aznap módosult dokumentum fájljaimat.

 

Mindenesetre remélem, hogy jövőre egyre kevesebb hasonló hiba lesz.

 

Ami a minősítésedet illeti, tudomásul veszem, hogy így gondolod, bár tőled eddig nemigen tapasztaltam ilyet.

 

Az tény, hogy ilyesmiben konzervatív vagyok. Főleg, ha jónak tartom, és kedvelem az éppen használt szoftvert, ami egyébként a saját céljaimra megfelel. Az XP-t is a támogatás megszűnése előtti utolsó pillanatban cseréltem le win7-re, és mint írtam, ezt is le fogom cserélni időben, mert támogatás nélküli rendszerrel azért mégsem akarok dolgozni.

Az más kérdés, hogy amikor közösségi célra üzemeltem be egy újonnan vásárolt gépet, akkor természetesen Win10-et telepítettem rá.

Előzmény: arkilaszlo (12286)
3x_ Creative Commons License 2019.11.01 0 0 12287
Megjegyzem, még ma is ingyenesen frissíthető a 7 a 10-re, ha a 7es jogtiszta. Én simán updateltem utána aki aakr csinálhat clean w10 installt is. Nekem nem kell, mert az öreg gép csak vésztartalék.
Előzmény: arkilaszlo (12286)
arkilaszlo Creative Commons License 2019.11.01 0 1 12286

 

"nem szerettem volna saját bőrömön tapasztalni a Win 10 gyermekbetegségeit"

 

 

 

https://hu.wikipedia.org/wiki/Windows_10

 

A Windows 10 (kódnevén Threshold, „küszöb”) 2015. július 29-én jelent meg

 

azért több mint 4 éves rendszernél nem igazán helytálló szóhasználat a "gyermek"

az hogy akkor frissen vagy fél évesen nem váltasz, az még érthető, de 4 évig nem?????

                    "Nem vagyok profi, és hiába értek egy - szerintem - elfogadható szinten az informatikához"

                                 ez az eltelt 4 év nem ezt bizonyítja

 

ráadásul elkerülte valami a figyelmedet:  "A Windows 10-re az első évben a Windows 7 SP1, a Windows 8 (8.1) és a Windows Phone 8 (8.1) rendszerrel rendelkezők ingyenesen frissíthettek. Ez „nem eredeti” termékkulccsal aktivált rendszerekre is igaz volt, azonban ettől még nem lett legális a használata. A rendszer használható aktiválás nélkül is, és a korábbi verzióktól eltérően a frissítések is telepíthetőek a Windows Update segítségével."

Előzmény: pimre (12284)
oljeg12 Creative Commons License 2019.11.01 0 1 12285

Én kitartok mellette amíg csak tudok. Még tovább is mint ahogy Pimre fórumtárs.

 

Előzmény: Doky586 (12282)
pimre Creative Commons License 2019.10.31 0 1 12284

Én az utolsó pillanatig megmaradok nála. Állítólag január 14-én szűnik meg a támogatása. Ha az megtörténik, akkor majd átállok. Nem vagyok profi, és hiába értek egy - szerintem - elfogadható szinten az informatikához, nem szerettem volna saját bőrömön tapasztalni a Win 10 gyermekbetegségeit, amiről annyit olvastam korábban.

 

Mintha talán ritkulnának a panaszok az utóbbi időben, ezért remélem, hogy jövőre áttérve a Win10-re nem fognak olyan meglepetések érni a frissítésekkel, mint amit többen panaszoltak korábban.

Előzmény: fidelio-Pyrandus (12281)
3x_ Creative Commons License 2019.10.31 0 0 12283

Mindenesetre a 2011-es Fujitsumra (nem -Siemens) simán felment a W10 1903 latest.

Előzmény: Doky586 (12282)
Doky586 Creative Commons License 2019.10.31 0 0 12282
Előzmény: fidelio-Pyrandus (12281)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2019.10.31 0 0 12281

A topik címe: Win7.

Sokan használják még?

Doky586 Creative Commons License 2019.10.31 0 0 12280

Nem mondta senki hogy nem jó.

 

De még valamiért nem találta meg a kérdező.  Biztos túl sok mindenre lehet ott rákattintani és remeg a keze..  :D

Előzmény: arkilaszlo (12278)
James 42 Creative Commons License 2019.10.31 0 0 12279

Igen, vagy csak simán nyomsz egy Windows gombot, aztán elkezded beírni, hogy Hibaelhárítás, vagy hogy alaphelyzetbe...

Előzmény: Doky586 (12276)
arkilaszlo Creative Commons License 2019.10.31 0 0 12278

és ez miért is nem jó?

 

"12263"

Előzmény: Doky586 (12276)
arkilaszlo Creative Commons License 2019.10.31 0 0 12277

és ez miért is nem jó?

 

"12263"

 

Előzmény: XNC (12271)
Doky586 Creative Commons License 2019.10.31 0 0 12276

Az F8 még win7 idején volt.

 

Win10-en a Shift gombot kell nyomni miközben az újraindítás menüpontot választod és előjön a menü: 

Előzmény: XNC (12271)
James 42 Creative Commons License 2019.10.31 0 0 12275

Ilyesmiben biztos nem. Talán beletehetnek még pár plusz (gép specifikus) dolgot az OEM rendszerbe, de alapvetően ugyanúgy kell működnie, mint a dobozosnak. Legfeljebb a különböző kiadások (Home, Professional, stb.) között lehetnek kisebb eltérések.

Előzmény: XNC (12274)
XNC Creative Commons License 2019.10.31 0 0 12274

Én meg azért nem tudom biztosan, mert nekem csak laptopon van OEM-es W10;

és nem tudom, hogy az eltér-e a dobozos verziótól.....

Előzmény: James 42 (12272)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.31 0 0 12273

Teszteltem a kérdést, és van igazságod. Az SSD-men végrehajtottam két keresést törölt fájlok után. A Recuva talált egy csomó bejegyzést olyan törölt fájlokról, amelyek a valóságban soha nem léteztek, ellenben nem találta meg azokat, amelyeket az imént töröltem ki. Az EaseUS adatmentő funkciója ellenben megtalált és vissza is tudott állítani néhány frissen kitörölt fájlt. Ezek alapján azt tudom mondani, hogy SSD esetében is van értelme a "wipe free space" műveletnek, de az egység kímélése érdekében (lásd wear level paraméter a S.M.A.R.T-ban) egyszeri felülírás elegendő, ahogy Doky javasolta.

Előzmény: XNC (12268)
James 42 Creative Commons License 2019.10.31 0 0 12272

Szerintem a W10-nél hiába nyomsz F8-at induláskor, arra nem reagál. Viszont a Hibaelhárítás alatt van egy "Gép alaphelyzetbe állítása" opció, amelyet kiválasztva újra lehet választani, hogy a fájlok megtartásával szeretnénk ezt elvégezni, vagy pedig minden személyes fájl, beállítás és alkalmazás törlésével.

Előzmény: XNC (12271)
XNC Creative Commons License 2019.10.31 0 0 12271

Nekem úgy rémlik, hogy van olyan a W10-ben (ha ezt a megoldást választod) hogy F8-at nyomsz induláskor, és akkor van olyan opció, hogy úgy tegye alaphelyzetbe magát a gép; hogy az üres területeket is gyalulja.

Előzmény: oljeg12 (12270)
oljeg12 Creative Commons License 2019.10.31 0 0 12270

Köszönöm szépen a válaszokat a kérdésemre. Tehát akkor uninstallálom a böngészőket és Skypeot. Majd alaphelyzetbe állítom a gépet, és utána ráengedek egy törlő programot, amivel az üres területeket törlöm.

Doky586 Creative Commons License 2019.10.30 0 0 12269

Ha oprendszer nélkül akarjátok eladni akkor usb-ről bootolva egy full (lasú) formázás; ha oprendszerrel akkor egy alaphelyzetbe állítás az adatok megtartása nélkül (ahogy azt már megírták) illetve pluszban egy üres hely 1x törlése..

Előzmény: oljeg12 (12259)
XNC Creative Commons License 2019.10.30 0 0 12268

Ugyanaz a weboldal 1 másik részén meg adat-helyreállítót reklámoz SSD-re.

Akkor most melyik az igaz??  :)

Előzmény: Törölt nick (12267)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.30 0 1 12267

"When you delete a file on your SSD, a TRIM command is issued to the drive by the operating system. This results in permanent erasure of the file contents from the SSD. Hence, a simple delete operation will clean data off your SSD. You do not require wiping the SSD using disk wipe utilities."

 

forrás: https://www.stellarinfo.com/blog/myths-about-disk-wiping-and-solid-state-drives/

 

Előzmény: XNC (12266)
XNC Creative Commons License 2019.10.30 0 0 12266

"Ha SSD van a gépben, ott egyrészt fölösleges, mert amúgy sem marad benne az adat a normál törlés után"

 

Ez nincs így, az oprendszer csak logikai törlést végez, az adatok továbbra is ott maradnak.

File-helyreállító programokkal még elő lehet csalogatni.

Előzmény: Törölt nick (12264)
arkilaszlo Creative Commons License 2019.10.30 0 0 12265

jogos.........

bár egy átlagfelhasználónál erre nulla az esély, de az ördög nem alszik

és teljesen jó erre ez is:

 

 

Előzmény: Törölt nick (12264)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.30 0 1 12264

Ha a gépben HDD (vagyis forgó merevlemezes háttértár) van, akkor jó tudni, hogy arról a normál módon letörölt fájlok jó eséllyel visszanyerhetők. Ezért ha teljesen biztos akarsz lenni a dolgodban, akkor a profil törlése (lásd arkilaszlo javaslata) után érdemes a lemez szabad területét is lesúrolni egy célszerszámmal (természetesen szoftveresen értem). Itt van pár ötlet ingyenes alkalmazásokra, amelyek ezt a feladatot elvégzik:

https://www.raymond.cc/blog/make-your-recoverable-datas-unrecoverable/

Ezek az alkalmazások általában úgy működnek, hogy valamilyen e célra kifejlesztett algoritmussal többször felülírják a lemezt, ami után a törölt fájlokat egy hozzáértő sem tudja semmi módon visszahozni. Így tehát a nővéred adatai (részvétem amúgy) biztonságban lesznek.

Ismétlem, ez csak HDD esetén alkalmazandó. Ha SSD van a gépben, ott egyrészt fölösleges, mert amúgy sem marad benne az adat a normál törlés után, másrészt árt az élettartamának a többszöri felülírás.

Előzmény: oljeg12 (12259)
arkilaszlo Creative Commons License 2019.10.30 0 1 12263

ez egy nagy baromság.............

 

a másik lehetőség:

 

Gépház

         Frissítés és biztonság

                                     Helyreállítás

                                                       Gép alaphelyzetbe állítása

 

Előzmény: XNC (12261)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!