Keresés

Részletes keresés

Deborah75 Creative Commons License 2011.12.24 0 0 1665

Itt van a rendelet : 5/2003. (II. 19.) ESzCsM. rendelet

 

 

J pont / Krónikus betegségek illetve fejlődési rendellenességek:

 

Végleges vagy esetleg műtéti megoldásig ami egy éven belül nem várható javulás, illetve ha A GYERMEK GONDOZÁSA KÜLÖNÖS TERHET OKOZ !!!!

 

Mi ez alapján kaptuk meg neurológus szakorvostól.

 

Egy évig endokrinológus, 2-3 évig kardiológus adta meg.

 

Mikor pici volt az endokrinológus professzor adta évekig! De a gyerekem már 11 éves és mindig változik sajnos minden - nem éppen jó irányba ...

 

Meg kell sajnos találni az orvost és HIVATKOZNI ERRE a RENDELETRE !!!

 

 

Vagy SNI-s gyerekeknek is jár !!!  (Sajáos Nevelési Igényű) Valószínű itt is a gondozás különös terhe miatt !!!

 

 

Még egyszer Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

Előzmény: turnertunder (1653)
Deborah75 Creative Commons License 2011.12.24 0 0 1664

Van egy rendelet, hogy fejlődési rendellenességeek esetén megadható, ha a gyermek nevelése nehezített vagy hogyis írjam. A pontos szövegre nem emlékszem.  Láttam a listát csak súlyos betegségek esetén adhatják.

 

A kapaszkodó ez a fejlődési rendellenesség + ha még társul hozzá valami, mint például tanulási zavar.

 

Tanulási zavar esetén ha pl. Sajátos nevlési igényűnek nyílvánitják (SNI) akkor jár vagy adható. Pl. Diszgráf, diszlexia, diszkalkulia. Remélem ez még így van. Az enyém alapitványi iskolába jár és ott nagyon sok gyerek megkapja ezt a magasabb családi pótlékot.

 

Úgy tudom  Turner szindrómásoknál is lehet tanulsi zavar. Ha van ez lehet egy kapaszkodó és utána kell járni.

Előzmény: turnertunder (1653)
Deborah75 Creative Commons License 2011.12.24 0 0 1663

Azt hiszem darabokban fogom írni. Elég bonyolult, nekünk is mindig más orvos adta meg. Most legutoljára neurológustól kaptuk meg. Egy évig megkaptuk endokrinológustól is. Volt kardiológus is, hogy megadhatta, de már nem mert egyre szűkitik a kört és nem szed rendszeresen szívgyógyszert, ezért kardiológus nem adhatja meg. 10 évvel ezelőtt még megadhatta.

 

 

Előzmény: turnertunder (1653)
Deborah75 Creative Commons License 2011.12.24 0 0 1662

Szia!

 

 

A rendeletet megpróbálom megkeresni,  írtam egy hosszút, de elszállt.

Valószínű meghaladta a 40 percet és akkor törlődik ... Nem egyszerű megkapni az orvosi papirt, holnap újraírom!

 

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

Előzmény: turnertunder (1653)
dijut Creative Commons License 2011.12.23 0 0 1661

Áldott karácsonyt és boldog új évet kívánok mindenkinek itt a fórumon is!

 

dijut

desesz Creative Commons License 2011.12.23 0 0 1660

Hű, a 8000 Ft nagyon sok! Nekünk 2 dobozdíjba kerül a 3 havi adag, úgy írja fel a doktornő, hogy 2x5, vagyis egy nagy dobozban van 5 patron, ti egyesével kapjátok? Amúgy mi sem kapunk emelt családit.

 

Matanna! Abban egyetértek, hogy a lelki oldalt nem nézik sajnos, valahogy úgy van ma is ahogy te írtad, pedig ez is nagyon sok nehézséget jelenthet.

 

Boldog Karácsonyt és Sikerekben Gazdag Új Évet kívánok Mindenkienk!

Előzmény: csilolo (1659)
csilolo Creative Commons License 2011.12.22 0 0 1659

Sziasztok!

Mi arra való indokkal kaptuk meg az emelt családi pótlékot, hogy hiába ingyenes a növekedési hormon, de a dobozdíj miatt a 3 havi adagmajd 8000Ft.Mesélte a dr.nő, hogy viták vannak ezzel kapcsolatban, de szerencsére sikerült keresztülvinnie erre való indokkal, egyébként tényleg nem jár automatikusan.Boldog, békés karácsonyt kívánok mindenkinek!!csilolo

Előzmény: Törölt nick (1658)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.21 0 0 1658

Pepita Zebra, kedves, hogy írsz!

Remélem, segítettél a kérdezőnek.

 

Az alábbi felvetés, kritika pedig a szabályozásnak szól.

Mindenkinek, véleményekre vagyok kíváncsi:

Persze, nyilván egy szabályozás nem térhet ki minden egyéni problémára, meg pénz sem jutna mindenre, de azért elgondolkodtató, hogy az endokrin probléma, ha pl. pszichés zavarokhoz vezet, az már életminőség-e, szerintem igen. Ha egyénileg kell elbírálni, akkor ezt is értelmezni kellene, és kiskorúnál ez elég nehezen történik meg. (Bár úgy hallom, vannak jelei ezen a téren fejlődésnek). Amikor én voltam kislány, akkor kb. úgy nézett ki, hogy ha a gyerekkel baj van, (nem fizikai) akkor a szülő nevelje meg…, vagy ha „túl jó” (értsd csendes) akkor fel sincs ismerve a probléma. Pedig az. És a pszichés dolgok kezelésének is van költsége, mert az ingyenesről azt hallani, hogy nem túl hatékony.

Ez az egyéni elbírálás dolog meg a jelen magyar környezetben kicsit protekciószagú, akinek van ott ismerőse, annak egyénileg megítélik. :-(

 

Üdv,

Anna

andiano Creative Commons License 2011.12.19 0 0 1657

Nagy tisztelet jár az ilyen édesapának aki iylen fiatalon egyedül helyt áll ! Isten áldjon meg érte!

Előzmény: turnertunder (1653)
Pepita Zebra Creative Commons License 2011.12.18 0 0 1656

Attila,

a Turner-sy-ra nem jár automatikusan a megemelt családi pótlék, ezt mindig az egyedi esetben kell mérlegelni, milyen súlyos, milyen problémák társulnak még. Ha a kislányod kardiológiai gondozásba jár még, kérd meg szerintem a kardiológust, vagy ha rendszeresen jártok fülészhez, esetleg halláscsökkenése is van, akkor őt. Mert ezekben az esetekben a szívhiba illetve a fülészeti baj határozza meg az életminőséget, az endokrin probléma önmagában tényleg nem indokolja az emelt családi pótlékot.

Előzmény: turnertunder (1653)
dijut Creative Commons License 2011.12.18 0 0 1655

Szeretnék gratulálni a 25 éves, kislányát egyedül nevelő apukának! Ez óriási dolog.

 

dijut

Előzmény: turnertunder (1653)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.17 0 0 1654

Üdv!

 

Remélem kaptál segítséget mailen.

 

Én felnőtt érintett vagyok, sajnos ebben a kérdésben nem tudok segíteni, de drukkolok neked. Vannak itt szülők a tiedhez hasonló korú kislányokkal, remélem jelentkeznek.

 

Minden tiszteletem minden egyedül nevelő szülőnek, de neked különösen azért, mert ilyen fiatalon, apukaként helyt állsz! :-)

 

Üdv, és szép napot

Anna

Előzmény: turnertunder (1653)
turnertunder Creative Commons License 2011.12.15 0 0 1653

Szia!

 

Én egy 25 éves egyedülálló apuka vagyok. Van egy 7 éves lányom, akinek születésekor volt egy veleszületett szívhibája, tehát 3 hetes korában coarctatio aortae-val megműtötték. Folyamatos középfülgyulladásokkal küzködtünk. Idén áprilisban egy genetikai vizsgálat által megállapítottűák nála a Turner syndroma mozaikos formáját. Azóta Genotropin hormon injekciót kap minden este. Járunk rendszeresen a Tűzoltó utcai gyerekklinika endokrinológusához Dr. Hosszú Éva főorvosnőhöz, aki töbszörös megkérdezésre is azt válaszolta, hogy a Turner sy.-ra nem jár az emelt összegű családi pótlék, ezért nem tölttte ki az igazolás sem.

 

Kérdésem az lenne, hogy melyik endokrinológushoz jártok, aki hajlandó volt kitölteni a nyomtatványt? (Hiszen szabad orvosválasztás van.)

 

Várom mielőbbi válaszodat akár itt a fórumon, akár a suha2@freemail.hu e-mailcímre!

 

Köszönettel és Tisztelettel: Attila

Előzmény: Deborah75 (1616)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.12 0 0 1652

 

Sziasztok!

 

Megvolt a találka szombaton, jó volt.

 

Főleg a szerveződésről és a weblapról beszéltünk.

 

Judit, jó volt a séta a városban:-)

 

Csilolo, tényleg nagyon gratulálok Eszternek.

Jó dolog, hogy ilyesmi is van a tanrendjükben.

Én meg kb. egy éve hastáncot tanulok. Nem szándékozok szerepelni, mert az ízületeim miatt profi úgysem leszek, de úgy vagyok vele, ha már szerepelni, akkor valami olyasmit ahol nem beszélni kell… Van valami javaslatod a találkozásra Pécsett?

 

Üdv, szép napot mindenkinek,

 

Anna

 

Előzmény: csilolo (1651)
csilolo Creative Commons License 2011.12.09 0 0 1651

Sz iasztok!

Számomra  nagy meglepetés volt, hogy fuvolázáskor nem izgul, pedig nehezen nyit az emberek felé. A tánc legalább olyan meglepetés volt számomra.9.-esként tánc-és dráma órájuk van, ennek keretében tanultak mindenféle táncot, és Eszter mát tanulás közben nagyon élvezte, ráadásul egy néptáncos srác választotta őt partnernek, így nagyobb élvezet is volt számára.Ráadásul sikerült neki tegnap ruhát venni, amiben ma az előadáskor nagyon csinos volt (szülők, tanárok, évfolyamtársak láthatták).Sajnos mostmár biztos, hogy nem tudunk felmenni a találkára.Matanna, köszönöm a lehetőséget, még nem tudom Eszter szerepléseit(kórus, fuvola), sajnos az év vége mindig sűrű. de nagyon szeretnék találkozni veled.Üdv, Andrea

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.08 0 0 1650

Üdv Mindenkinek!

Már csak másfél nap a találkáig..

Monte, a vendéglátó elküldte, mit kellene megbeszélni, ezek a következők:



Csoport neve

Küldetés

Célok

Weboldal neve, domain

weboldal tartalma

Ritka nap

Karácsonyozás kis enni és innivalóval

szabad beszélgetés

Jövőbeli tervek, talákozók

További cikkek fordításra



Sziasztok, jó éjt

Anna



Agenda
Group Name
mission
goals
Website Name and domain
website details
Rare Disease Day
Christmas celebration with snacks and drinks
Discussion time
Free time to talk
Discuss future agenda, future meeting
future articles to translate

Monte Baker
monteaprilhavehope@gmail.com

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.07 0 0 1649

Üdv!

 

Eszter szerepel? Nagy gratulációm!! :-)

Mit, hol? Nagy dolog ez, biztos jót tesz az önbizalmának! Őszinte csodálatom, mert én pl. nagyon lámpalázas típus vagyok, és ezt több sorstársnál is láttam.

 

Ha a pesti talira esetleg mégsem jöttök, talán a téli szünetben már nem lesztek olyan rohanásban? Én amúgy dolgozom, még nem tudom biztosan, melyik napokat tudom majd kivenni szabadságnak, de kora este bármikor jó lehet.

 

Üdv mindenkinek,

Anna

Előzmény: csilolo (1648)
csilolo Creative Commons License 2011.12.06 0 0 1648

Bocsánat, hogy nem jelentkeztem, de nagyon sűrüek a napjaink, és ez még egy darabig így lesz.Mivel iskolában dolgozom, karácsonyig mindig sok a munka. Épp ezért  lehet, hogy mégsem jön össze a pesti találkozó nekünk, de remélem a következőre már tudunk menni.Matanna, talán veled a találka összejöhetne, ha Eszternek is a szereplései mellett marad ideje.Üdv mindenkinek

Andrea

dijut Creative Commons License 2011.12.06 0 0 1647

Szia, Csill,

Végül (iszonyú tortúra, májbiopszia, leletelvesztés a klinikán, sajnálkozásuk emiatt, minden lehetőség bevetve, a klinika dirije is válaszolt, stb.)  nem derült ki, mi (volt) a baja a májamnak!

Anna, a pécsi konferencia (ha ugyanaz, mint amit Pogányné most említett) pénteken lesz. írj a Beának, hogy hol.

 

dijut

Előzmény: csilolo (1645)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.05 0 0 1646

Szia Csilolo!

 

Üdvözöllek és is a fórumon!

Örömmel olvasom, hogy pécsiek vagytok, és érdekel a pesti találka is.

Sok erőt, és drukkolok, hogy Eszternek rendbejöjjön a mája.

 

Én felnőtt érintett vagyok, 35 éves, és nekem is 17 évesen derült ki, mint Juditnak és Andreának.

Pécsett lakom a belvárosban.

Ha gondoljátok, írjatok privátban is, a mailem matanna@index.hu. Egyeztethetünk találkozást, vagy akár csak levelezhetünk, cserélhetünk telefonszámot stb.

Én biztos megyek szombaton Pestre, lehet, hogy a párommal együtt.

 

Szia, szép napot,

 

Anna

Előzmény: csilolo (1645)
csilolo Creative Commons License 2011.12.04 0 0 1645

Köszönöm a vigasztaló szavakat. Mi 1,5 hete abbahagytuk az ösztrogént (Estrimax-ot szed) a hepatológus javaslatára, lesz székletleoltása, majd MR vizsgálat az epeutakra, januárra kiderül a vérvételből, van-e immunológiai háttere.Ettől félek, bár a dr.nő azt mondta, kezelhető.Megkérdezhetném tőled dijut, neked mitől volt gond a májaddal?Az is probléma nekünk, hogy a calciumot milyen formában adjuk, mert sok fajtáját nem tudja enni(hasmenése lesz), nem tudjuk miért. Most elkezdett Legalont szedni, januárban megyünk kontrollra, ha minden negatív, májbiopszia lesz.Egyébként mi Pécsen lakunk , olvastam, hogy Montana is pécsi, megkérdeztem Esztert, és azt mondta, szívesen találkozna Ő is vele.Azt is olvastam, dec.10.-én lenne találkátok.Megkérdeztem Esztert, és benne lenne egy találkába Ő is.Jó lenne megismerkedni veletek!Üdv, csilolo

Előzmény: dijut (1644)
dijut Creative Commons License 2011.12.04 0 0 1644

Szia,

Én felnőtt Turneres vagyok. Nekem sajnos 17 évesen derült ki. Én is hívő vagyok (és természetesen Anyu is hívő), és érzem, hogy a hitemnek kell erősebbnek lennie, én is kétségbe estem, amikor a képembe mondták akkor az igazságot. Nehéz perceim (éveim) voltak. Mindennek oka van és mindennek jó oldala (is) van, ha hiszel, tudod. Nagyon el voltam keseredve, eltántorított egy ideig a hittől. Volt májproblémám, és igazából (most is félévente figyelik, a határon van a GGT, de volt úgy, hogy étkezés után csak feküdtem és nyögtem, sajnáltattam magam, fájdalmaim voltak) mindig tudtam, hogy megoldódik, de a lelki probléma nem biztos. A többi csak megfelelő egészségügyi ellátás kérdése. Egy jó orvos (gasztroenterológus) felír májregenerálót. (Feketeretek, articsóka?, máriatövis-kivonat, jegesmedve epesavkivonat, én ezeket kaptam, nem kell recept sem mindegyikhez, csak a jegesmedve epesav-kivonatához, én disznóságnak tartom, hogy úgy elbánnak szegény jegesmedvével.) Azt tanácsolom, nagyon óvatosan kezdjen hormont szedni! Amikor én a (majdnem kipurcant májammal) voltam így, azonnal és sürgőssen leállították az ösztrogént a klinikán. egyébként kényszeres evő is vagyok, imádok csokit enni.

Szóval mindig tudtam, hogy eleve rossz a májam, és nem a gyógyszertől, de ez most ki is derült egyértelműen, ugyanis nem szedtem ösztrogént egy darabig, utána újra, én nem változott a májfunkció! Növesztőt nem kaptam, 158 cm vagyok.

Lelkileg padlón vagyok, de remélek. Egyébként sok tejterméket kell enni, mert a csontfejlődés rosszabb, kell a calcium. Inkább arra kell figyelni, hogy legyenek barátai.

Sok sikert! Van előnye is, ha valaki Turneres: talán jobbak az életkilátások minden szempontból.

dijut

Előzmény: csilolo (1642)
andiano Creative Commons License 2011.12.04 0 0 1643

Szeretettel köszöntelek a fórumon! Vidáné Hegyi Andrea vagyok, 36 éves . Jó hogy ránk találtál! Örülök, hogy a kislányod betegségét  helyesen kezeled, és nem estél kétségbe mert hívő vagy. Én is hívő vagyok.Én  nálam későn diagnosztizálták a Turnert sajnos.

Előzmény: csilolo (1642)
csilolo Creative Commons License 2011.12.03 0 0 1642

Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok, fórumozókhoz.Még soha nem fórumoztam, csak hallottam milyen jó.Most viszont aktuálissá vált a dolog, mert kb. fél éve derült ki a lányomról, hogy Turneres.Most 15 és fél éves.Nehéz volt feldolgozni, de hívők vagyunk, így az Úr kezébe raktuk le az Ő betegségét.Az egész úgy derült ki, hogy emésztési problémái miatt gastroenterologiára befeküdt, azt hittük, tejcukorérzékeny, mert tejnél, joghurtnál, tejszínnél, tejfölnél általában hasmenése lesz.Én kértem, hogy akkor nézze már meg endokrinológus, mert alacsony (147 cm volt akkor), és még nem jött meg a menzesze.Így derült ki, hogy Turneres.Ami nagyobb baj, a májfunkciójával valami gond van, már akkor magasabb volt a GGT-je, amikor még nem is kapott ösztrogént és növekedési hormont.Voltunk hepatológusnál, folyamatban van a kivizsgálás, lehet hogy immunológiai alapja van.Ha hallottatok ilyen esetről, kérlek, adjatok tanácsot.Köszönöm, Andrea

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.01 0 0 1641

Szia Csilla,

 

Én úgy tudom, fitoösztrogének vannak benne. Van kimondtottan szója alapú klimax tünetekre való kapszula is.

 

Én egy időben sok szóját ettem, és így (persze a tablettával) nagyon szabályos és teljesen görcsmentes volt a ciklusom. Most már jóval kevesebbet eszem belőle, és a ciklus görcsösebb és kicsit tolódik pl. De persze nem biztos, hogy csak a szója miatt volt, mert egybeesett a kezelés megkezdésével, lehet az is, hogy csak az „új seprű jól seper” effektus volt…  

Viszon nőiesebb külsőm nem lett tőle. De arra neked nincs is szükséged hiszen már így is nagyon jól nézel ki :-))) 

 

Ha dec. 10-én nem tudsz jönni, esetleg lenne kedved egyszer ellátogatni Pécsre?

 

 

Üdv

  

Anna

Előzmény: csillaadri (1640)
csillaadri Creative Commons License 2011.11.30 0 0 1640

Sziasztok.

 

Kutakodtam a neten az ösztrogénekről és szeretném kérdezni,hogy mit hallotatok a szójárol mint természetes ösztrogénről? Esetleg van valaki aki már probálta? Kérlek benneteket írjatok ezzel kapcsolatban bármilyen tapasztalatotok van. Köszönöm.

SWzép estét mindenkinek.

Előzmény: Törölt nick (1639)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.30 0 0 1639

Sziasztok!

 

Kérek mindenkit, jelezzetek vissza, hogy a december 10-i találkozóra ki jön!

 

Csillaadri, de jó, hogy újra itt vagy! Örülök, hogy zajlik az életed.

Bocsi, látom, itt visszajeleztél, de a mailt már neked is elküldtem…

Azért ha mégis szabaddá válik aza szombat, szívesen látunk… :-)

 

 

Üdv, szép napot

Anna

csillaadri Creative Commons License 2011.11.30 0 0 1638

Sziasztok

 

Bocsánat,hogy így eltüntem,de felénk is zajlik az élet.Örülök,hogy vannak új tagok.Akik nem ismernek én egy felnötrt turneres vagyok.Baján élek és dolgozok.Van egy 10 éves örökbefogadott kislányom.Én szerencsésnek mondhatom magam mert engem ez miatt nem ért semmilyen hátrány.Én is kaptam növekvő hormont és ösztrogént is.Nem kell félni semmi melékhatása nem volt. Én 155 cm magas lettem.

A december 10-e nekünk már megint nem lessz jó mert Adrinak mikuláskupa versenye lessz.

Szép napot mindenkinek.

Előzmény: petya 41 (1637)
petya 41 Creative Commons License 2011.11.29 0 0 1637

                                                     Szép napot mindenkinek !!!                                                    Midenkinek köszönöm a segitő szándékot . Ez az oldal nagyon megkönnyiti a feldolgozást nekünk . Élve a jó tanácsokkal remélem a pici is könnyebben fogadja majd . Még késnek az eredmények így még nemtudjuk mikor kap hormont . Mégegyszer nagyon köszönöm mindenkinek . 

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.28 0 0 1636

 

Üdv Mindenkinek!

 

Jó írás, bár más téma alatt jelent meg, de bármilyen veszteségre érvényes.

Főleg kamasz, felnőtt érintetteknek és esetleg szülőknek lehet érdekes:

http://www.noititkok.com/fajdalom.html

 

Üdv, szép napot

 

Anna.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!