Keresés

Részletes keresés

haliholaci Creative Commons License 2008.10.25 0 0 478

Nagyon örülök, ha vkinek is segíthettem, hiszen erre való a fórum !

 

Oregsamm:

Igen, ügyes vagy, én is ezt az öntapadós filcet vettem,

nagyon jól ragad!

 

gubike:

Tegnap néztem, sajnos már Szhelyen nincsen egy darab sem a varrógépből,

de persze máshol még lehet!

gubike Creative Commons License 2008.10.24 0 0 477
Kipróbáltam vele a rugós talpat. Működik, de vigyázni kell, mert a tűbefűzéskor galibáz.
OreggSam Creative Commons License 2008.10.24 0 0 476
hátha most, nem adom felfilc
OreggSam Creative Commons License 2008.10.24 0 0 475
Hát nem gondoltam ,hogy ennyire bonyolult egy ki..b..tt képet feltölteni
OreggSam Creative Commons License 2008.10.24 0 0 474
Én ezt vettem a Tesco-ban
Előzmény: OreggSam (472)
OreggSam Creative Commons License 2008.10.24 0 0 473
Én ezt vettem
Előzmény: OreggSam (472)
OreggSam Creative Commons License 2008.10.24 0 0 472
Üdvözlök mindenkit, sok,sok Veritast!

Kedves haliholaci!

Örülök én is, hogy módokat csinálsz a varrógépen. Az a jó, hogy nem nekem kell kitalálni, csak lekoppintani. Ma voltam a Tesco-ban, és vettem 2db filckészletet. Ma csak addig jutottam el, hogy a nagyobbik alsó takarólemezt levettem és én úgy tapasztaltam a vaksi szememmel, hogy némi zsiradék található benne. (barna).Mivel ma nemsokára vége lesz a napnak, úgy döntöttem, hogy holnap fogom az általad leírt, lefényképezett utasítás alapján módosítani a kicsikét. Én nagyon ritkán használom, főleg javításokra.(nem vagyok foltvarró).Lementettem képekkel együtt egy szövegs állományba a módosítás menetét, és ha valaki kéri szivesen elküldöm, feltéve ha a szerző engedélyt ad rá.

Kérdezném , hogy a többi burkolatot is el kívánod-e látni hangszigetzeléssel,ill. más egyéb jobbítást is tervezel, mert addig várok a dokumentáció elkészítésével.

10telettel

ÖreggSam
Előzmény: haliholaci (457)
boszi99 Creative Commons License 2008.10.24 0 0 471
de jó!
ezt a funkcióját nem is ismertem!!
Előzmény: Törölt nick (468)
boszi99 Creative Commons License 2008.10.24 0 0 470
Kedves Haliholaci!

én is nagyon köszönöm ezt a részletes képes-ábrázolós útmutatót!!

nagyon nagy segítség, igazán rendes vagy!!
Előzmény: haliholaci (453)
csernyei Creative Commons License 2008.10.22 0 0 469
Megpróbáltam így, ahogy írtad, csak a dolog szépséghibája az, hogy egyáltalán nem áll meg a fekete kütyü benyomva. Én benyomom, ő meg vissza jön azzal a lendülettel. Valami miatt nem tud megakadni egy öltés erejéig sem, de ha egyéb hibája nem lesz, ezt még tolerálom.
Előzmény: Törölt nick (468)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.22 0 0 468

Amikor menet közben érek vastag részhez, akkor megállok, a tűt az anyagban hagyom, felemelem a talpat, bepattintom, talp vissza leenged, varrok, majd a rugó magától kipattan pár öltés után.

Nem tudom, segített-e valamit...

Előzmény: csernyei (467)
csernyei Creative Commons License 2008.10.21 0 0 467
Az univerzális talpon, ami rajta volt, van egy kis fekete rugós csavarka, a vastag anyagok varrásához, hát az nekem nem akar benyomva maradni!
Biztosan én vagyok a béna, de nem sikerült egyszer sem. Valami trükkje kell hogy legyen, ha kitapasztaltátok, hogyan működik, írjátok meg!
Kert-barát Creative Commons License 2008.10.21 0 0 466
ufff: kíváncsian
Előzmény: Kert-barát (465)
Kert-barát Creative Commons License 2008.10.21 0 0 465

Köszönöm a segítségeteket! Írtam egy mailt a lidlnek. Kíványcsian várom a válaszukat. A fejleményekről be fogok számolni.

Üdv:

KB

borcsamama Creative Commons License 2008.10.21 0 0 464
Kert-barát,   küldtem neked mélt.
Előzmény: Kert-barát (460)
pbjudit Creative Commons License 2008.10.21 0 0 463
A rácsörgés hiába, mert senki sem tudja a telefonszámukat, és a bolt sem adja ki még
személyesen sem. Itt többeknek úgy sikerült géphez jutni, hgy írtak egy e-mailt az
info@lidl.hu címre és ha van még nekik, megküldték a hozzájuk legközelebbi Lidlbe.
Próbáld meg, de kell hozzá egy kis türelem, mert úgy olvastam kb. egy hét után vála-
szoltak.
Előzmény: Kert-barát (460)
haliholaci Creative Commons License 2008.10.21 0 0 462

Szombathelyen volt, az egyik Lidliben, de nem tudom még ott van-e, rájuk kellene

csörögni!

Előzmény: gubike (461)
gubike Creative Commons License 2008.10.20 0 0 461

Úgy rémlik, irta a napokban valaki, hogy látott valahol 5 pédányt, de hogy ki, hol és mikor, sajnos nem tudom. Lapozz vissza egy kicsit, hátha nem volt annyira régen.

Előzmény: Kert-barát (460)
Kert-barát Creative Commons License 2008.10.20 0 0 460

Kedves Hölgyeim és Ura(i)m,

 

mit tudtok, lehet-é még valahol egy elfekvő példányt találni-e csodamasinából? Hozzám a szegedi Lidl áll legközelebb.

 

Köszönöm segítségeteket!

KB

Laurendilla Creative Commons License 2008.10.20 0 0 459
Laci!

Igazán köszönöm, a többi Veritas tulajdonos hölgy-lány-asszony-nagyi nevében is ezeket a fotókat, a mellékelt leirást és a filces ötletet is... aranyba a kezedet!! Nagyon nagy segitség ám ez nekünk, nem is gondolnád. Kedves nejednek is boldog kreativ alkotást az egyengéppel, és szép napot!

Lau
Előzmény: haliholaci (457)
gubike Creative Commons License 2008.10.19 0 0 458
Az énn 25 évesem is veritas, máig megy és szeretem is használni. Egyszer hagyott cserben, akkor kiégett a motorja, kb 3 éve. Ja, meg Karcagon, amikor végképp nem fogadott szót.
Előzmény: haliholaci (457)
haliholaci Creative Commons License 2008.10.19 0 0 457

A szellőzésnek nem árt, a nyillásokat természetesen szabadon hagytam.

Az alsó lap nem sík, valószínűleg nem csak a mi kivitelünkben

gyártják, ahhoz igazitottam a filcet.

Nem tudom, mennyit ért, hiszen az olajzás miatt amúgy is halkabb lett, de pár csepp olaj nagyon kellett bele.

 

A párom első komolyabb gépe egy Naumann Veritas volt, ott a leírásában olvastam,

élettartamra kent csapágyak, nem kell olajozni.

Aztán csak szépen hangosodott, nagyon kezdett idegesíteni, beolajoztam,bezsíroztam, máig megy, megkapta a sógorom gomblyukazni.

Előzmény: gubike (455)
haliholaci Creative Commons License 2008.10.19 0 0 456

Most van kitéve mindenféle akciós barkácscucc, szerszámok,stb, 199-299-399Ft-ért,

ez a 199-Ft-os résznél volt.

A mérete valahol az A5-ös lehet, de a csomagban van még egy halom előre kivágott

bútorláb filc is.

Előzmény: pbjudit (454)
gubike Creative Commons License 2008.10.19 0 0 455

Biztos jó ötlet ez a filc? Nem kell a hely a szellőzésnek? Miért csepp formájú és miért torkollik ki az a mélyedés?

Csak kérdezem, semmi konkrétat nem tudok.

Előzmény: haliholaci (453)
pbjudit Creative Commons License 2008.10.19 0 0 454
Kedves Ezermester! Ezt az öntapadós filclapot az említett áruház melyik osztályán ke-
ressem? Eddig még sohasem botlottam bele. A mérete mekkora?
Előzmény: haliholaci (453)
haliholaci Creative Commons License 2008.10.19 0 0 453

Akkor jöjjön a filcezés!

 

 

Papírból kivágtam a műanyaglap kontúrját, külön a középső bemélyedést, a szellőzőz nyillásokat, a lábak helyét.

 

 

A tecsóban kapható öbtapadós filclapra (200 Ft/ csomag, sok más méret is van benne, egy géphez egy elég) átrajzoltam, kivágtam, felpróbáltam.

 

 

Miután sehol nem ért hozzá semmihez, felragaztotam a műanyag lapra.

 

 

A kisebbik lapnál is ugyan ezt végigcsináltam, aztán mehet is vissza.

 

A párom szerint, főleg mivel az olajzást, és a filcezést egyszerre hajtottam végre,

sokkal szebb lett a hangja.

A következő lépés, a varrógép pedál lesz, mivel tisztán elektronikus (értsd:üres)

nincsen semmi súlya, ahhoz képest, hogy csak pár volt rohangál benne, egy merev,

tekeredős kábelt kapott, vhogy pozícióba kellene tartani.

Talán egy vákony,de súlyos lap az aljára, vagy esetleg egy mini keret alá megoldaná a dolgot.

 

Ui: semmi elbizonytalanodás, ez a gép  nagyon jó vétel,

csupán a gyártó-forgalmazó azt szeretné, ha mindenki igazán magáévá érezné

a masinát, és tevékenyen részt venne a megalkotásában is!

 

Szép hétvégét!

Laci

haliholaci Creative Commons License 2008.10.18 0 0 452
 

Szétszedtem,fényképeztem!

 

Itt van négy csavar,és az állítható lábról is le kell szedni a gumit!

 

 

Ez a műa.fogasív,kicsi zsírt kapott, és pár csepp olajat minden, ami mozog, és fém!

 

 

Ez a kisebbik fedél,csak két csavar, de figyelni kell az anyagtovábbító karjára levételkor,és persze visszarkáskor!

 

 

Itt a ferde fogazásra kell figyelni, ha sok kosz kerül közé, ledarálja a fogakat,

csak kevés zsír kell rá!

 

 

És végül egy csepp olaj a hurokfogóra is, mindjárt szebb lesz a hangja!

 

Már felragasztottam a filcet is, arról is van kép, holnap felrakom azt is!

Laci

haliholaci Creative Commons License 2008.10.18 0 0 451

Szétszedtem,fényképeztem!

Itt van négy csavar,és az állítható lábról is le kell szedni a gumit!

 

Ez a műa.fogasív,kicsi zsírt kapott, és pár csepp olajat minden, ami mozog, és fém!

Ez a kisebbik fedél,csak két csavar, de figyelni kell az anyagtovábbító karjára levételkor,és persze visszarkáskor!

Itt a ferde fogazásra kell figyelni, ha sok kosz kerül közé, ledarálja a fogakat,

csak kevés zsír kell rá!

És végül egy csepp olaj a hurokfogóra is, mindjárt szebb lesz a hangja!

Már felragasztottam a filcet is, arról is van kép, holnap felrakom azt is!

Laci

haliholaci Creative Commons License 2008.10.18 0 0 450
A képek melletti felirat eggyel lejjebb tartozik, még van mit tanulni!
haliholaci Creative Commons License 2008.10.18 0 0 449

Szétszedtem,fényképeztem!

Itt van négy csavar,és az állítható lábról is le kell szedni a gumit!

 

 

Ez a műa.fogasív,kicsi zsírt kapott, és pár csepp olajat minden, ami mozog, és fém!

 

Ez a kisebbik fedél,csak két csavar, de figyelni kell az anyagtovábbító karjára levételkor,és persze visszarkáskor!

 

Itt a ferde fogazásra kell figyelni, ha sok kosz kerül közé, ledarálja a fogakat,

csak kevés zsír kell rá!

 

És végül egy csepp olaj a hurokfogóra is, mindjárt szebb lesz a hangja!

 

Már felragasztottam a filcet is, arról is van kép, holnap felrakom azt is!

Laci

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!