Keresés

Részletes keresés

khirke Creative Commons License 2016.05.23 0 0 4119

Te nem a magyar óriáskecske kitenyésztésén ügyködsz ? :))

Vagy a magyar hosszúszőrű óriáskecske a cél? :))

Előzmény: lyuko (4117)
1ics Creative Commons License 2016.05.22 0 0 4118

Esetleg még az segíthet ha az esti fejést 16.30-kor csinálod.

Előzmény: borzavári (4115)
lyuko Creative Commons License 2016.05.22 0 0 4117

Nagyon szépek!

 

Én ilyen tincses bakot szeretnék... Fehér, de méginkább tetszik ha van egy ki szürke benne. :)

Előzmény: khirke (4108)
1ics Creative Commons License 2016.05.21 0 0 4116

Igen valószínű ,hogy a csipa

Előzmény: borzavári (4115)
borzavári Creative Commons License 2016.05.21 0 0 4115

Sziasztok!

 

Van valakinek olyan tapasztalat hogy a kecske nem szeretik annyira  a korai hajnali fejést?

6kor kezdek melóhelyen, így 4:30kor fejek nagyjából reggel. Hétvégén később fejek és úgy tapasztalom hogy

akkor reggel jóval több jön le. Gondolom addig is termel tejet, meg még nekik is csipás a szemük.

booerang Creative Commons License 2016.05.19 0 0 4114

Most már szinte biztos,hogy a Guszti törte el a Barack lábát!

Ma este mentem behajtani őket,megint a két szarva közé volt ugyanaz a lába szorulva,szerencsére időben érkeztem,és sikerült kiszabadítanom!

Pedig már régóta egy legelőn vannak,eddig nem piszkálták egymást,nem tudom,mi történhetett.

Viszont így nem akarom őket egy helyre kiengedni,nem hiszem,hogy ilyen szerencsésen megúszná a következő alkalommal!

Feladták a leckét!

tilták3 Creative Commons License 2016.05.18 0 0 4113

Üdv mindenkinek! Ha esetleg közületek vagy ismerősök közül valakit érdekel Somogyban eladó egy 6éves bak kecske és egy 7év körüli parlagi anyakecske baráti áron az anya napi 1,5-2l tejet ad. A bak jól fedez és nagyon szelíd érd:06303536275-ös telefonszámon.

 

  

 

 

fecske+ Creative Commons License 2016.05.18 0 0 4112

Pártatlan drukker vagyok, ezért is hívtam el az ebet. Bár Kököjszi trónfosztása rosszul esne, elismerem - na de addig még erősödni kell a fiúknak!

Előzmény: ez-Ben (4103)
fecske+ Creative Commons License 2016.05.18 0 0 4111

Mivel eteted Álmost, hogy így felébredt?? Ennyi erőfeszítés... szokatlan. :) Ja, a bakonyi betyáros levegő!

Előzmény: khirke (4108)
fecske+ Creative Commons License 2016.05.18 0 0 4110

:) Lájkot neki!!! Nyomasek Bobo-ez-Ben, virágkoszorús (vagy inkább tincseskoszorús?) költőnk! :D 

Előzmény: ez-Ben (4109)
ez-Ben Creative Commons License 2016.05.16 0 0 4109

 

 :)                               Tincses-mezei-líra 

 

                                 " A bogáncs is virág,

                                   még ha szúr is.

                                   Tüskéit csak félelemből

                                   mutatja, fél ő is.

  

                                   Tudja, hogy levágja

                                   a kaszaél,

                                   De dacol a világgal

                                   s virít, amíg él. "

                                  

                                                    ( és fúj a szél !:)

 

khirke Creative Commons License 2016.05.16 0 0 4108

Ifjoncok emitten is próbálják beállítani a rangsort :)

Álmos&Bojár:

 

És a többiek:

Kis Vili:

 

Testvérek:

 

 

Előzmény: euonymus (4106)
ez-Ben Creative Commons License 2016.05.15 0 0 4107

 

 :)) Krisztina Királynő ! ( Le a kalappal és fel a sapkával !:)

 

Előzmény: krisztina.mexico (4104)
euonymus Creative Commons License 2016.05.15 0 0 4106

Stáblista

 

A fekete lovag Borsa. 

Tarka kihívója Boroszlán.

A főnök Kököjszi.

A vörös kibic Erik.

 

Az operatőr Fecske.

Az operatőr segédje, Mara ( a nagyobb) Bogàncs a mudi. Aki főállásban a nyáj réme.

 

:)))

Előzmény: booerang (4105)
booerang Creative Commons License 2016.05.15 0 0 4105

Igazad van,de én Kököjszire gondoltam,mert amikor odament,vége lett,vele senki sem mert szembeszállni.

Előzmény: ez-Ben (4103)
krisztina.mexico Creative Commons License 2016.05.15 0 0 4104

Szerintem nem kiváltani kellene, hanem elhagyni: a "Magyar tincses" éppen elég lenne. Nem köt sem időhöz sem hasznosítási típushoz...és mégis lehetőséget a továbblépésre :))

Előzmény: khirke (4093)
ez-Ben Creative Commons License 2016.05.15 0 0 4103

 

 :)) Hja, így könnyű a feketének legénykednie...

  ... Ha egy titokzatos női hang azt suttogja: Hajrá Bogáncs ! ( döntetlen !:)

 

Előzmény: booerang (4098)
1ics Creative Commons License 2016.05.14 0 0 4102

Már a második oldal közepén vagyunk

Előzmény: khirke (4099)
1ics Creative Commons License 2016.05.14 0 0 4101

Talán próbáld Te készíteni a sajtot hátha elmúlik a hányinger.

 

Lehet érlelt sajtot is készíteni, és akkor is van sajt amikor már nem fejtek. De ezt még nem ajánlom, inkább a fiatal, friss sajtokkal gyakoroljatok.

Javaslom figyelmetekbe a sajtos fórumot onnan sokat tanulhattok.

Előzmény: borzavári (4100)
borzavári Creative Commons License 2016.05.14 0 0 4100

Köszönöm a hozzászólásokat!

 

Én is gondoltam hogy be kell neveznünk lehet egy külön kis hűtőre a tej miatt. 

Meg egyszerűbb lenne tényleg 10 literenként csinálni, de akkora fazékhoz már tényleg kell egy külön hűtő.

 

De most tényleg az a fő gond hogy a párom már teljesen megundorodott tőle, remélem múlni fog idővel.

 

Nem szándékozunk felhagyni velük, de gondolom nulla tapasztalattal másnak sem volt könnyű az első hónap,

főképpen meló mellet.

 

 

khirke Creative Commons License 2016.05.14 0 0 4099

Háát, kicsit olybá tűnik, nem lesz hosszútávú ez a kecsketartás, ha már pár hét után kiakasztja a családot...?!

Vagy mentőötlet: végy 1-2 malacot, ők nagyon szívesen hasznosítják a felesleges tejet! :)

Előzmény: borzavári (4094)
booerang Creative Commons License 2016.05.14 0 0 4098

Gyönyörűek!

Azért látszik,ki a főnök a nyájban!:-))))

Előzmény: euonymus (4096)
booerang Creative Commons License 2016.05.14 0 0 4097

Hát igen,jobb előre eltervezni,mi az a mennyiség,amit elfogyaszt a család,rokonság,és az alapján vesszük az állatot.

Viszont lehet több mindent is csinálni a tejből,nem csak sajtot.Túró,joghurt krémsajt,és máris többféleképpen kerül az asztalra. Mi szoktunk a tejből a fagyasztóba is rakni,aztán ha majd már nincs tej,elővesszük sajthoz.Igaz,mi vettünk egy külön hűtőt a tejnek,és a sajtoknak.

A sajtot érlelheted is,ha van hozzá megfelelő helyed,akkor később lesz finom érlelt sajtod is.

Mi 10 liter tejből csinálunk sajtot,de ahhoz elég egy fazék is.A joghurthoz használunk egy kisebbet,mert azt csak 1-2 literből csinálunk.Viszont még soha nem égett le. Mi is gázon csináljuk,de másfél óra alatt megvan a pasztőrözés,kultúrázás és az oltás is.

Mi sem csinálunk minden nap,2-3 naponta,de ha már csinálsz,10 literrel ugyan annyi a munka,mint 5-tel,vagy legalábbis csak kicsivel több.

Ha viszont elapasztod,akkor miért tartod?

Viszont az sem megoldás,hogy egyiket eladod,mert eddig együtt voltak,biztos megviselné őket,aztán akkor lehet,semmi tejed nem lenne.

Jól gondold meg mit csinálsz,nehogy később megbánd!

(Ha viszont nem bírsz velük,én szívesen átveszem őket.):-))))

 

 

 

Előzmény: borzavári (4094)
euonymus Creative Commons License 2016.05.14 0 0 4096
ez-Ben Creative Commons License 2016.05.14 0 0 4095

 

 :) Kérlek szépen...hátha van az ismerőseid között, olyan, aki felesben vállalná a sajtkészítést.

   Akkor, aztán a Nejednek nem kéne foglalkozni vele. Ha a rokonok hiányolnák a sajtot, nekik is felajánlhatod a lehetőséget. Ez az A megoldás. ( A = a legjobb !:)

 

Előzmény: borzavári (4094)
borzavári Creative Commons License 2016.05.14 0 0 4094

Sziasztok!

 

Egy kis tanácsot szeretnék kérni!

 

Az érdekelne hogy aki kicsiben csinálja a sajtot otthon az hogy oldja meg.

 

Nekünk ugye van két kecskénk, napi 4-5 liter tejet adnak. Ha nem csinál minden nap sajtot a Feleségem akkor alig férünk el a hűtőben a sok tejtől.

Vett csak a fejéshez, sajtkészítéshez még 3 fazekat, de sokszor így is edény hiány van. Nem beszélve arról hogy a gázon az 5 liter tej sokszor 1,5 óra alatt forr fel, kavargatja végig, de így is leég, mosogatás utána , stb...

Úgy érzem hosszú távon ez sok a Feleségemnek. Nem beszélve hogy úgy nézz ki várandós és hányingere van a tej meg a sajt látványától szegénykémnek, meg egyébként sem nagyon eszi, issza. 

 

Azt azért már látom hogy két kecske munka mellet (nekünk) csak kedvtelésből kicsit sok ha ennyi tejet adnak.

Erősen gondolkodok rajta hogy a rosszabbul  tejelőt elapasztom. Akkor pont lenne annyi tej lenne hogy ne kelljen venni a boltban, aztán heti kétszer csinálna

belőle sajtot. Igaz akkor nem tudnánk mindig rokonoknak, kollégáknak adni belőle, de így egy picit aránytalan hogy minden estéje elvan szúrva vele.

 

Előre is köszönöm a jó tanácsokat!

khirke Creative Commons License 2016.05.13 0 0 4093

Hogy ez eddig nem jutott eszembe! Mit agyaltunk már, hogy mivel lehetne kiváltani a "parlagi" nevet, mert így a köztudatban egybemossák a fajtajelleg nélküli mix kecskepopulációval. És erre! Tessék! Itt a megoldás! Polgári kecske! :))))

http://www.jofogas.hu/szabolcs_szatmar_bereg/Magyar_polgari_kecske_elado_49211927.htm?first=1

Abauji Creative Commons License 2016.05.11 0 0 4092

Légy üdvözölve euonymus.Írtam egy freemailt,olvasd el légyszíves.További szép napot,estét,reggelt.

 

tilták3 Creative Commons License 2016.05.11 0 0 4091
Abauji Creative Commons License 2016.05.10 0 0 4090

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!