Keresés

Részletes keresés

gyongyhaju lany Creative Commons License 2007.11.08 0 0 93

Úgy látom, mégsem írtam. Taligamajom leírása egyébként teljesen helytálló.

 

Beszkenneltem anno a Mátra atlaszból az idevágó részt, bekarikáztam a szurdokhoz induló út alsó végét:

 

gyongyhaju lany Creative Commons License 2007.11.08 0 0 92

Mi voltunk ott tavasszal. Valahol írtam róla a fórumon, majd megkeresem.

A szurdok alsó bejárata Domoszló és Markaz közt van félúton. Jelezve nincs, de a turistatérkép alapján könnyen megtalálható. A patakvölgy vége az erdészháznál van, egy erdei műút alatt. 

 

Egy rázósabb rész van, ahol egy sziklaoldalon (mellette vízesés), kell fel- ill. átjutni. Nekünk mázlink volt, mert otthagytak egy kötelet, ami segített nekünk a mászásban. Egyébként szerintem a túratársak segítségével, valahogy át lehet evickélni.

 

Amúgy nem nehéz út, de gyönyörű. Azért nagy vízállásnál nem árt váltócipő, mert az út a patakmederben vezet.

Előzmény: Műhód (85)
Cilikécske Creative Commons License 2007.11.07 0 0 91

Szia!

Szerintem Szenna mellett lehetett. Én is voltam egy gyönyörű szurdokvölgyben még vándortáborozni itt úttörő koromban de fogalmam sincs a nevéről.

Üdv: Cili

Előzmény: Műhód (83)
László67 Creative Commons License 2007.11.07 0 0 90

Hódos-ér völgye, Bakony (a képek múlt szombaton készültek).

- Vinye és Porva települések közt található.

Keleti oldalában 4000 éves földvár sáncok...

 

 

 

 

 

 

Műhód Creative Commons License 2007.11.07 0 0 89

Sokkal egyszerűbb szigorúan védett természetvédelmi területté nyílvánítani egy kanyont és kitiltani mindenkit, mint járhatóvá tenni és karbantartani.

A Szlovák Paradicsom is szigorúan védett, mégis járható.

Előzmény: László67 (87)
László67 Creative Commons License 2007.11.07 0 0 88

"nem árt tudni, hogy viszonylag könnyű beleesni/csúszni térdig-afölé érő vizekbe"

A barátom bele is esett, pont a láncos rész előtt, lubickolt egyet a patakban...

Fotót is készítettem erről az "eseményről". :-)

Még szerencse, hogy viszonylag meleg volt, mert nem volt mit átvennie, rajta száradt meg a ruha... :)

Előzmény: taligamajom (86)
László67 Creative Commons License 2007.11.07 0 0 87

Már nincs meg a lánc?

Két éve még láncos biztosítás volt a kritikus szakaszon.

Az OKT-ról, a Hármashatár erdészház felől is megközelíthető.

Amúgy "szigorúan védett természeti terület", vagyis elvileg csak engedéllyel látogatható!

Előzmény: taligamajom (86)
taligamajom Creative Commons License 2007.11.06 0 0 86

szia!

 

Gyöngyösről vettük a jegyet egy olyan buszra, ami onnan Abasár-..-Verpelét-..-Eger irányba haladt. erről Domoszlón szálltunk le, de Markazon is lehet. a két település között (Markaz-Domoszló) az aszfaltról le kell térni egy dózerútra, ami -ki nem találnád:)- nem az alföld, hanem a nagy hegy felé vezet. 10 perc dózerút után elfogy a dózerút, és a sziklák közt a vízben találod magad. itt fölfelé haladva a patakban végigjuthatsz a szurdokon. jelzés nem vezet rajta, de ha van előtted egy Mátra térkép, akkor ez alapján gyerekjáték megtalálni. az ott folyó pataknak is Tarjánka a neve.

 

én vittem kötelet, de nem használtuk, mert egy rázósabb rész van, de ott amúgy is volt kötél mások által otthagyva, meg egyébként is ott pont jó helyen vannak masszív gyökerek, így azokba kapaszkodva meg lehet oldani. kicsiknek azért lehet, h nem árt az otthagyott / vitt kötél. nem árt tudni, hogy viszonylag könnyű beleesni/csúszni térdig-afölé érő vizekbe, pótzokni a barátod :)

 

ja, ezt mi most fölfelé másodszor csináltuk, simaügy. lefelé egyszer próbáltam, de úgy eggyel szarabb (akkor megfutamodtunk, de psszt:)

 

Előzmény: Műhód (84)
Műhód Creative Commons License 2007.11.06 0 0 85
Elírtam: a Tarjánka szurdok felől érdelődöm.
Előzmény: Műhód (84)
Műhód Creative Commons License 2007.11.06 0 0 84

Tetszik ez a Tarajka szurdok.

Merre van a Mátrában?

Jelzett út?

Kötél is kell a bejárásához?

-Tényleg nem annyira rosszak a képek.:))) 

Előzmény: taligamajom (82)
Műhód Creative Commons License 2007.11.06 0 0 83

Egyszer tinédzserkoromban jártam egy szép szurdokvölgyben a Zselicben.

Egy túristaház közelében volt.

Visszafelé három nagytestű elvadult németjuhász kutya felzavart bennünket egy fára. Amikor néha lázas beteg vagyok, álmodom is ezzel.

Nincs Zselic térképem.

Esetleg tudja valaki, merre járhattunk?

taligamajom Creative Commons License 2007.11.06 0 0 82

szia mindenki

 

 

a hosszú hétvége egyik még jóidős napján megtekintettük a Tarjánka-szurdokot.

 

néha azt hiszem, hogy nem annyira rossz képek születtek. ha vkit érdekelnek: http://mezeikrisz.fw.hu/20071103tarjanka/index.html

atompyka Creative Commons License 2007.10.24 0 0 81

Köszi!

 

Olyan szép idő volt, hogy inkább Ausztriába mentünk csavarogni.

:-)

Előzmény: _db (80)
_db Creative Commons License 2007.10.21 0 0 80
50km-nél ugyan kicsit távolabb, de nem sokkal: a nagybakónaki szurdok.
http://geocaching.hu/caches.geo?id=754
Előzmény: atompyka (79)
atompyka Creative Commons License 2007.10.20 0 0 79
Kaposvár 50 km-es körzetében valami jó kis hely?
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.20 0 0 78
Salabasina (magyarul:Basa szállása) árok, Holdvilág-árok, szentkereszti árok.

Salabasinán tényleg elég nehéz végig menni. Én a hegyoldalban mentem utoljára (1-2 hónapja), nekem a meder enyhén szólva is járhatatlannak tűnt. Szerintem hetente ha egy ember megy arra.
gyongyhaju lany Creative Commons License 2007.10.16 0 0 77
Máriaremete, Remete szurdok, az elmúlt hétvégén. Az Ördög-árok teljesen kiszáradt :( még ki is zöldült a medre. 2006 elején télen vagy kora tavasszal még akkora volt benne a vízállás, hogy száraz lábbal nem tudtunk átkelni a patakon. (Odébb Nagykovácsi felé van egy híd, ott lehet átkerülni a túlpartra.)

atompyka Creative Commons License 2007.10.12 0 0 76

Nem is alu. Már nem lenne ott.

:-)

Előzmény: Műhód (73)
gyongyhaju lany Creative Commons License 2007.10.11 0 0 75
Asszem mostmár tényleg kell vennem egy Mecsek térképet :)
Előzmény: (budai-)H.G. (67)
Műhód Creative Commons License 2007.10.11 0 0 74
Jók a képek.
Előzmény: László67 (68)
Műhód Creative Commons License 2007.10.11 0 0 73

Egyébként nem aluminiumnak néz ki.

Inkább rozsdamenetes ötvözetnek.

Előzmény: (budai-)H.G. (69)
Műhód Creative Commons License 2007.10.11 0 0 72

Fogjátok fel műalkotásként.

(Sajnálnám, ha megrongálnák.)

 

Legyen a neve RÁM-ART.

Előzmény: (budai-)H.G. (71)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2007.10.10 0 0 71
Télen, jeges időben meg különösen.
Előzmény: László67 (70)
László67 Creative Commons License 2007.10.10 0 0 70
A korlát ugyebár csúszik, főleg, ha nedves...  :-(
Előzmény: (budai-)H.G. (69)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2007.10.10 0 0 69
Na itt a 2. képen a 2. és a 3. túrázó között van az a hely, ahol elég nehéz a felmászás, mert nincs jó fogás a sziklán, és az alumíniumkorláton se. A láncba sokkal jobban bele lehetett kapaszkodni annak idején (illetve a belógása miatt az alacsonyabb termetűek is jobban el tudták érni - míg most a korlátnak csak a függőleges része érhető el lentről, amibe egyáltalán nem lehet jól megkapaszkodni).
Előzmény: László67 (68)
László67 Creative Commons License 2007.10.10 0 0 68

A "korlátolt" és létrákkal ellátott Rám-szakadék.

Ezt a szurdokot talán nem kell részletesebben bemutatni... :-)

 

 

 

 

 

 

(budai-)H.G. Creative Commons License 2007.10.07 0 0 67

A Mecsekben is van még pár szép szurdokvölgy: pl. a

- Zsidó-völgy: a Mecseki Zöld jelzés visz keresztül rajta, megközelíthető a Dóczymalom felől (66-os főút, Mánfa közelében, illetve a Remete-rét - Lapis irányból,

- Nagy-Mély-völgy, melyen a Dél-Dunántúli Piros jelzés vezet, szintén a Dóczymalomtól, vagy a Dömörkapu - Rábay-fa útvonalon érhető el,

- Meleg-mányi-völgy, ez nem annyira szurdokvölgy, viszont a mésztufalépcsős vízesések igen látványosak (P+ jelzés vezet benne a Mánfai templom felől a Rábay-fa felé).

Ez a három völgy egymás szomszédságában található, és a Kőlyuknál találkoznak össze.

 

A Kőlyuktól nyugatra, Vágotpusztán túl, a Lóri kulcsosháztól északi irányba induló sárga négyzet jelzésű völgy is említésre méltó. A Nagy-kő-oldal érintésével vezet Orfű-Mecsekrákosig. Orfű felett látványos a Sárkány-szakadék. Északi irányban indulva a S+ és Z hsz jelzésen, majd a ZO jelzésen jobbra letérve érhető el. A szakadék felső részén igen meredek és veszélyes hegyoldalon fel lehet mászni a Pécs - Orfű műútra.

 

 

A Keleti-Mecsekben a Csepegő-árkot érdemes felkeresni, Vékény községtől délkeletre, a zöld kereszt jelzés mentén. Itt amikor a jelzés a pataktól balra eltávolodik, érdemes a patakmederben továbbhaladni, különben a völgy legszebb része kimarad. Van egy kegyhely és egy vízesés is, ahol a vízeséstől balra lehet a sziklákon felmászni. Igen vadregényes hely. A Z+ jelzés a Vörösfenyő kulcsosház felé folytatódik.

Előzmény: gyongyhaju lany (63)
László67 Creative Commons License 2007.10.06 0 0 66

Zobákpusztára és Mecseknádasdra (Óbányai elágazásig) Pécsről közvetlen VOLÁN-buszjáratok vannak, aránylag sűrűn. Óbányára viszont csak tán két busz megy be naponta. Mecseknádasd a 6-os főút mentén van, Pécs előtt, kb. 30 km-rel.

Zobákpusztára a 6-os főútról Hosszúhetény irányába kell letérni, majd továbbhaladni Komló felé. Zobákpuszta egyébként Komlóhoz tartozik...

Előzmény: gyongyhaju lany (63)
zsesszi Creative Commons License 2007.10.06 0 0 65
köszi szépen, így már oké:)
Előzmény: László67 (61)
zsesszi Creative Commons License 2007.10.06 0 0 64
kicsit rámijesztettél, hogy nagyon eltévedtem:)))
Előzmény: László67 (60)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!