Keresés

Részletes keresés

liszi702 Creative Commons License 2016.08.16 0 0 37658

Persze, tudom, hogy a hirdetésből idéztél. :) Ha hibamentes volt, akkor baromi jó vétel...... lett volna, ha valós lett volna az eladási szándék ennyiért. :) Furcsa, hogy egy másik hirdetési felületen 160-ért van feltéve ugyanez a tévé. Az avx-en elírta volna az árat? Vagy rájött, hogy nagyon alulárazta? Ki tudja.........

Előzmény: svedmalac (37657)
svedmalac Creative Commons License 2016.08.16 -1 0 37657

Csak átvettem az eladó leírását...

A fene se követi ennyire pontosan, hogy mi mikor jött ki :-)

Előzmény: liszi702 (37655)
cs!rke Creative Commons License 2016.08.15 0 0 37656

Hát igen. Az én G30-am még garis az 5 éves garral.

Előzmény: liszi702 (37655)
liszi702 Creative Commons License 2016.08.15 0 0 37655

"...P50ST50 5 évesen..."

 

Nem lehet 5 éves, mert 2012-ben kezdték forgalmazni az 50-es szériát.

Előzmény: svedmalac (37653)
Celtis Creative Commons License 2016.08.14 0 0 37654

Biztosan javítható, csak kérdés, hogy megéri-e.

Inkább annak nézz utána, hogy a szerződésben a TV értékét (közel 0) vagy egy új TV beszerzési árát térítik-e ilyen esetben.

Előzmény: MovieAddict (37650)
svedmalac Creative Commons License 2016.08.10 0 0 37653

Amíg a tévé vagy én élek, addig nem eladó :-)

Az avx-en van most egy P50ST50 5 évesen 125-ért!

 

http://www.avx.hu/forum/index.php?/topic/92554-panasonic-50-st50-plazma-tv/

Előzmény: cs!rke (37649)
kgaboroo Creative Commons License 2016.08.09 0 0 37652

Az ilyet nagyon be lehet szopni.:-)) 

A sógorom felesége letörölgette a Samsung lcd-t és onnét kezdve nem működött a tévé. Már mérték a konektorban lévő áramot is. Annyira el volt dugva a hálózati fizikai kapcsoló, hogy a könyve kellett hozzá, hogy megtalálják.:-)

 

De az is biztos, hogy a konyhánkban lévő 24 colos Samsung led tévén nincs hálózati kapcsoló. Már 4. éve nem találom. :-)

Előzmény: Doky586 (37651)
Doky586 Creative Commons License 2016.08.09 0 0 37651

Szerintem a szerelő amikor kijön, akkor megmutatja neked hol van a nem létező kikapcsoló gomb (amit a gyerek véletlenül megnyomott), kifizeted a kiszállási költséget és mindenki boldog lesz..  :D

Előzmény: MovieAddict (37650)
MovieAddict Creative Commons License 2016.08.09 0 0 37650

Sziasztok! Lenne egy elég fontos kérdésem, talán van itt olyan szakértő, akit tud valamit érdemlegesen válaszolni (én teljesen laikus vagyok hozzá)...

Pár napja a 106 cm-es fullHD-s (3D-s, de nem SMART) LG LED TV-met nem tudom bekapcsolni, és a StandBy lámpa sem világít azóta... Azt a lámpát kikapcsolni nem lehet ezen a TV-n (nincs kikapcsoló gomb), eddig amíg be volt dugva a hálózatba, MINDIG világított... Eléggé valószínű, hogy a legutóbbi villámlás hatására romlott el a TV (az alatta levő set top boxot sem tudom bekapcsolni egyébként, de legalább annak világít a standby lámpája), mivel hallottam egy nagy durranást is akkor éjjel, és azóta nem jó... A kérdésem az lenne, hogy így látatlanba meg lehet e mondani, hogy az egész készüléket ki kell e majd cserélni (vagyis újat kell venni), vagy még megjavítható valahogyan? Elvileg a biztosító fizet majd kártérítést, de még nem jött ki a kárfelmérő szakember, én viszont egyre türelmetlenebb vagyok... A legjobb az lenne, ha újat kellene venni, mert az gondolom rövidebb ideig tartana, mint megjavítani, no meg az új lenne, ezért kíváncsi lennék, hogy erre mennyi esély van...

cs!rke Creative Commons License 2016.08.07 0 0 37649

Nem adod el? Esetleg egy garis P42G30E-re csere? :D

Előzmény: svedmalac (37648)
svedmalac Creative Commons License 2016.08.07 0 0 37648

Én meg letojom az összes blútúszt :-)

Csak élvezem a tévét (P50GT50) és ennyi... 

cs!rke Creative Commons License 2016.08.07 0 0 37647

Még mindig nem megy az értő olvasás. Talán többet kéne rápihenned, mert ez a pár nap nem volt elég. Nekünk is jobb lenne.

Előzmény: Törölt nick (37645)
Saughassy Creative Commons License 2016.08.06 0 0 37646

Szóval, bár mi mind hülyék vagyunk mégis te vettel egy olyan tévét, aminek saját bevallasod szerint is szar a képe és nem tudja azt, amire szükséged lenne.

 Ha nem te vagy az élet császára, akkor senki. ;)

Előzmény: Törölt nick (37645)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.06 0 0 37645

Talán olvass vissza egy kicsit! Részemről ott indult a dolog, hogy a vadonatúj 40"-s Panasonic-on nem tudtam letiltani a Bluetooth-t, meg úgy általában a rádiós szarokat. Ezt követte egy Samsung, ahol már a support is megerősítette, hogy az ipari hulladéknak való dobozaikon nem lehet letiltani a bt-t sem. Most van egy 32"-s pana, amiben egyáltalán nincs bt, cserébe szar a képe és a béka segge alatt vannak a tévés szolgáltatásai (értsd: a képet csak rontani lehet, az epg tudása kimerül abban, hogy megmutatja a műsort, emlékeztető már nincs, ha tévét akarok nézni, le kell engedni a redőnyt, a fekete inkább világoskék stb.)

Na mindegy. Majomkodjatok csak tovább!  :D

Előzmény: Celtis (37644)
Celtis Creative Commons License 2016.07.27 0 1 37644

"Onnan indultunk, hogy a felsőbb kategóriás tévéken letilthatatlanul aktív a Bluetooth,"

 

Ezzel szemben egészen pontosan onnan indultunk, hogy a Samsung TV-n nem lehet a wifi AP-t kikapcsolni. Majd miután ezzel beégett az illető, gyorsan átkerült a szó a Bluetooth-ra.

 

A fenti sommás kijelentéshez csak ennyit tennék hozzá:

 

Már amennyiben pl. a Sony KD 65-X8505C felsőbb kategóriás TV-nek számít.

 

Vadász, vadász, te szopni jársz ide...

 

 

 

 

ficere50 Creative Commons License 2016.07.27 0 0 37643

Ha aztán ehhez egy "összesküvéselméletesparanoia" is társul, akkor....

Előzmény: cs!rke (37642)
cs!rke Creative Commons License 2016.07.27 0 0 37642

Szerintem ennél sokkal prózaibb a dolog. Nem ért a témához, olvasott/hallott valamit, aztán jó szokás szerint fel próbálja fújni a dolgot. Egy olyan embert képzelek el, aki fiatal, tudatlanból most megy át középkori dilettánsba. Mindenbe bele kell kötni, ami van, az nem jó, kritizálni kell mindent, mert attól érzi magát valaminek, mert egyébként a kutya se venné észre, hogy egyáltalán létezik. Panel lakásban él minimálbérből, nem telik nyitott bt-os tv-re, ezért fikázni kell, hogy igazolja magának, neki nincs is szüksége erre.

 

És ezt nem rosszindulatból írom, hanem tényleg ezt tippelem. Nincs azzal gond, ha valakinek nem telik valamire, azzal sincs, ha valaki nem ért valamihez, mert nincs olyan ember, aki mindenhez ért, csak akkor csendben kell maradni, és nem azokat lehülyézni, akik még mindig többet konyítanak a témához. :)

Előzmény: Saughassy (37634)
cs!rke Creative Commons License 2016.07.27 0 0 37641

Olvasni próbáljak meg, meg értelmezni? Könyörgöm, mit kéne értelmeznem?!? Nem írtál semmit, csak hajtogatod a hülyeségeidet!

Írtam, hogy csak akkor szólj hozzá, ha valami konkrétat is tudsz mondani, nem rébuszokba beszélsz, meg célozgatsz, homályosan emlegetsz nem létező dolgokat, de fogalmad sincs, miről beszélsz!!

Lövésed sincs arról, hogy bt-n keresztül mit lehet megtenni akár egy linux alapú géppel! Az meg, hogy simán egyenlővé tenni a tv rendszerét egy linux-szal már eleve blőd gondolat!

Egyszerűsítem a dolgodat: írd le, hogy bt-n keresztül (ami szinte egyenlő a billentyű+egér-rel?!?) hogyan 'támadod meg' a lan-t?

Biztonsági kockázat? Persze! Csak az a kérdés, hogy valós, vagy még csak elméleti sem. :D

Előzmény: Törölt nick (37632)
kgaboroo Creative Commons License 2016.07.26 0 0 37640

Na végre.:-))

Egyébként sokkal fontosabb funkció hiányzik a legtöbb Samsungból mint a blut. De neked ez biztos nem új dolog.

Minden jót!

Előzmény: Törölt nick (37638)
Doky586 Creative Commons License 2016.07.26 0 0 37639

egy 1 hetes tag 1 kézen megszámolható hozzászólással ne kezdjen senkit kioktatni..

a szavahihetőséged se több ennél, sőt az hogy nem vállalod fel önmagad is sokat mondó...

Előzmény: Törölt nick (37638)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.26 0 0 37638

Onnan indultunk, hogy a felsőbb kategóriás tévéken letilthatatlanul aktív a Bluetooth, ami szerintem (is) biztonsági kockázat, ha a tévé nemcsak önmagában áll, hanem LAN-ra is be van engedve.

Erre jöttetek néhányan, funkcionális és teljes analfabéták (gúgli fel is tud olvasni asszem ;) ) és engem baszogattok, ahelyett, hogy legalább kicsit utánanéznétek a témának.

Na, további kellemes fröcsögést, nekem van jobb dolgom is annál, hogy tudatlan idiótákat pátyolgassak. :D

Előzmény: Saughassy (37637)
Saughassy Creative Commons License 2016.07.26 0 0 37637

ÉÉÉS akkor hamarosan megtudjuk, mi a fene koze van ennek a tévék BT-ahoz, vagy meg vegigolvashatunk harom oldal tiradat a sotet, buta, tudatlan kommentelokrol es a dilettans gyartokrol? Mert ugye innen indultunk, mielott elfelednénk.

Előzmény: Törölt nick (37633)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.26 0 0 37636

Bocs, hogy nem másolom be az összes találatot, amit az említett keresés hozott. És ez csak olyan, ami könnyen elérhető infó... nem gray/blackhat egyének által, ki tudja, hol, milyen fórumokon terjedő anyag.

Előzmény: Saughassy (37634)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.26 0 0 37635

Az említett keresést egyébként neked is javasolnám... csak ahhoz olvasni, értelmezni kellene... (megsúgom, a tévék egy részének a belseje linux alapú - ha még lesz gyomrom közétek jönni, hozok pár konkrét, linket apple, windows, linux bt sérülékenységről, amik az egyik megkérdezett ismerősömtől származnak)

Nem arról van szó, hogy közvetlenül a Bt-n keresztül, bár ha azt nézem, hogy bt billentyű+egér... hanem a bt stack esetleges hibáin át a tévét működtető gépbe jutva mit lehet.

(hogy jár ide IT mérnök is... ha valaki ilyen azt képzeli, hogy a bluetooth nem jelenthet biztonsági kockázatot, az inkább menjen hentesnek)

 

Előzmény: cs!rke (37631)
Saughassy Creative Commons License 2016.07.26 0 0 37634

Mostanaban nagy a pangas, igy igazabol egeszen szorakoztato. Konkretumot en is hiaba kertem tole, eddig csak lehulyezni tudott, pedig en aztan sosem artottam neki es olyan szivesen tanulnek. Talan a meleg teszi vele ezt, de nem irigylem, nehez elete lehet.

 

(En egy nyugdijas, matekosbol atkepzett szamitastechnika tanart kepzelek el amugy, akinek egyetlen orome, hogy a 2000-es evekben is fejbol keri a DOS Edit osszes billentyukombinaciojat, mert az ennel komolyabb dolgok sajnos mar tulnottek rajta. Neha elkap szavakat, kifejezeseket, es azt hiszi, erti oket. Volt ilyen tanarom, Isten nyugosztalja.)

Előzmény: cs!rke (37631)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.26 0 0 37633

Számítógép -> ellenőrizhetetlen kapcsolat -> komoly kockázat. Elsősorban hosszú távon.

Ennyi. Ha nem érted, a te bajod. Routerre is minek más password, mint admin/admin és természetesen az admin felület nyitva a WAN felé is, mert milyen VALÓS kockázatot jelent? 

Na ennyit rólatok. :D

Előzmény: Saughassy (37630)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.26 0 0 37632

Ide ennyi funkcionális analfabéta jár? Én kérek elnézést!

Mondd, felfogtál valamit is abból amit írtam és abból, hogy mire hoztam példának az indexes cikket? Vagy csak szokás szerint beleugatsz valamibe, amihez annyit értesz, mint én az agysebészethez?

Talán olvasni, értelmezni próbálj előbb, utána ugatni!

Előzmény: cs!rke (37631)
cs!rke Creative Commons License 2016.07.26 0 0 37631

Nem vagy te IT-s, az biztos. Lehet, hogy a beosztásod az, de neked nem sok közöd van hozzá. Ha lenne, akkor nem hordtál volna össze ennyi baromságot. Az indexes cikket el sem olvastad, vagy csak nem értetted, amit ott írtak? Ráadásul semmi köze nincs az itteni témához.

Csak hogy egyszerűsítsem a dolgot (bár már páran megtették, de hátha végre megérted):

Azt meséld el, hogy a nyitott BT milyen biztonsági kockázat? Szóval milyen úton-módon 'jutnak be' a tv-be a hekkerek? BT kapcsolaton keresztül mit tudnak csinálni az adott tv-vel? Mit tudnak belőle kinyerni? Milyen kárt tudnak tenni benne?
Amíg ezekre a kérdésekre nem tudsz egzakt, lénnyegretörő, szakmai választ adni, addig szerintem ne írj többet ide! Hímezni-hámozni, mellébeszélni, érdektelen, a témához nem kapcsolódó cikkeket belinkelni, félrebeszélni, mást sértegetni meg se próbálj!

 

Korábban már írtam, hogy hamar le lehet bukni az áltudással, meg az okoskodással, ha értelmes, hozzáértő emberek között próbálod meg eladni. Ráadásul itt van mérnök, IT-s, stb. Rossz helyen próbálkozol. ;)

Előzmény: Törölt nick (37628)
Saughassy Creative Commons License 2016.07.26 0 0 37630

Csak azt tudnank mar meg, hogy TENYLEGESEN milyen kockazatot jelent. :) Mert lathatoan az indexes cikket sem ertetted meg annak ellenere, hogy laikusok szamara irodott.

 

1. Nem "nyitva voltak", hanem egy frissen felfedezett biztonsagi rest tudtak kihasznalni. Nagyon NEM ugyanaz

2. Mint a cikk is bizonyitja, a bt-s felelmeid teljesen lenyegtelenek addig, ameddig egy sima script kiddie fel tudja nyomni a routerek jelentos reszet. 

3. Lehet paranoiaskent elni, pl panikszobat epiteni, fegyvert tartani az agy alatt (onmagaban mindegyiknek van ertelme), de ugy eleg szar lesz az elet. 

 

 

Előzmény: Törölt nick (37629)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.26 0 0 37629

http://index.hu/tech/2016/07/20/most_megyunk_es_feltorjuk_az_on_wifijet/

Bocs, 44-ből 36 router volt biztosan törhető...

Akkor miért is várná el bárki, hogy egy mezei tévénéző fel tudja mérni, milyen kockázatot jelentenek az "okos" kütyük az otthonában?

Előzmény: Törölt nick (37628)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!