Keresés

Részletes keresés

Barneeee Creative Commons License 2007.06.04 0 0 158
Amúgy attól, hogy találom X vagy Y számú fajt, aminél szintén fellelhető, azzal mi van bizonyítva?
Előzmény: mangusz (156)
Davita23 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 157
Volt ilyen elmélet a múlt század elejn, behaviorizmusnak hívták, de viszonylag hamar megbukott. Ha ugyanis így működne a dolog, akkor fele-fele arányban kellene megoszlania a homoszexuálisoknak és a heteroszexuálisoknak, hiszen mindenki kipróbálja mindkettőt, aztán eldönti, hogy melyik a jobb neki.
Előzmény: Törölt nick (155)
mangusz Creative Commons License 2007.06.04 0 0 156
kifejezetten ritka (gyakorlatilag a fajok 99%-ánál ismeretlen)

Több, mint 1500 fajnál jegyeztek fel homoszexualitást az állatvilágban, és ez nem azt jelenti, hogy a többi fajnál nem fordul elő.

Más: hogyan viszonyulnak az állatok a homoszexualitáshoz? (mindenkihez szól)
link
Előzmény: Törölt nick (139)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.04 0 0 153
Erre van is bizonyítékod? Anélkül vaktöltényed van csak...
Előzmény: Barneeee (152)
Barneeee Creative Commons License 2007.06.04 0 0 152
Nyilván való hogy benne van valami a génekben, de én úgy gondolom, hogy sokkal inkább biszex lenne minimum a társadalom, ha mindenféle prekoncepció nélkül nőne fel az egyed.
Előzmény: Törölt nick (151)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.04 0 0 151
Ezt így nem lehet kijelenteni. A szexualitás alapvetően ösztönösen szabályozott, kémiai anyagok által vezérelt. A vonzódás szagláson is alapul például - és nem a mesterséges illatosítókra gondolok. Nem a társadalom mondja meg nekem, kihez vonzódjak. Azt, hogy mit árulok el ebből, megszabhatja a közeg, amiben felnőttem, de a vonzódást nem.
Előzmény: Barneeee (150)
Barneeee Creative Commons License 2007.06.04 0 0 150
Nem egyforma, de sokkal nagyobb különbség lehet két ember közt, mint két nem közt.
Előzmény: Törölt nick (149)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.04 0 0 149
Nem hiszem. Nem tudod elhitetni velem, hogy a férfi és a nő egyforma.
Előzmény: Barneeee (148)
Barneeee Creative Commons License 2007.06.04 0 0 148
Ezek társadalmi berögződések csupán.
Előzmény: Törölt nick (145)
Barneeee Creative Commons License 2007.06.03 0 0 147
Mármint a nől és a férfiak? A heterok és a homoszexuálisok? Vagy én meg te?
Előzmény: Törölt nick (146)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.03 0 0 146
Szerintem meg genetikailag különbözünk.
Előzmény: Barneeee (144)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.03 0 0 145
Mert a nő számára ez könnyű dolog, míg egy férfi nemigen vonzódik heteroszexuális létére egy másik férfihoz. Csak úgy tud "trendi" lenni, ha nem hányják el magukat a nagy divatban. A barátnő sokkal bensőségesebb, mint általában a férfiaknál a haver, barát, a testi kapcsolat is közelebbi. Egy nő számára a másik nő érdekes, a férfi számára egy másik férfi vetélytárs, ösztönösen tart egy távolságot.
Előzmény: Törölt nick (142)
Barneeee Creative Commons License 2007.06.03 0 0 144
Ez szerintem hülyeség, legalább olyan nagy az arány a férfiak körében is, csak pontosan a korábban már említett előítéletek különbözősége miatt a leszbikusság jobban látszik.
Előzmény: Törölt nick (141)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.03 0 0 142

Ez igaz, de nem minden nő (lány) biszexuális, aki csókolózik a "barinőjével" a dizsiben. Ez a trendileszbiség számlájára írható. 

Még az sem feltétlenül bi, aki egy 2l1f aktus aktív résztvevője. Való igaz, a többség azért az, de nem egyedi eset, hogy valaki ezt is csupán divatból, ill. megfelelési kényszertől vezérelten vállalja be. Szvsz.  

Előzmény: Törölt nick (141)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.03 0 0 141
Szerintem a nők sokkal nagyobb arányban biszexuálisak.
Előzmény: Törölt nick (140)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.03 0 0 140
Gondolom, férfi vagy. Férfiak esetében jóval erősebb az az össznépi vélekedés, hogy két férfi együtt gusztustalan és férfiatlan. A nők biszexualitása pedig egyenesen elvárt dologgá vált az utóbbi években. Emiatt egy nő, pláne, ha befolyásolható kamasz, jóval könnyebben mond igent puszta divatból, a trendnek ill. a férfiaknak való megfelelés vágyától vezérelten, "végülis, mi van abban?" felkiáltással. Még csak konkrét fizikai vágy sem kell hozzá, sőt.
Előzmény: Törölt nick (93)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.03 0 0 139

Abból, hogy - tfh - szükség van Istenre, még nem következik, hogy létezik. Úgy tűnik, az emberi elme (legalábbis a többség elméje) igényli a hitet; csakhogy ennek a hitnek a tárgya gyakorlatilag lényegtelen, csupán a "hívés" ténye  a fontos. A hit a Rózsaszín Repülő Elefántban - amennyiben vallás épül rá, mely kellő mértékben választ ad a léttel, az élet értelmével, a halállal és effélékkel kapcsolatos emberi kérdésekre -, ha létezne ilyen, ugyanazt a funkciót töltené be, mint a hit Istenben, Jehovában, Allahban etc. Ez a funkció pedig: a válaszadás, és az ebből fakadó biztonságérzet és elégtétel (hogy szar az élet, de biztosan okkal ilyen szar, és ha jó leszek, Isten/Jehova/Allah megígéri nekem, hogy kárpótol majd, satöbbi). Hogy ezek a válaszok érvényesek és igazak-e, gyakran másodlagos kérdés. Sokak agyában van egyfajta "Vigyázat! Veszélyes zóna!" jelzés, amely pirosan villog, ha az illető netán ezeknek a válaszoknak az igazságtartalmáról kezdene gondolkodni. Ez a jelzés az illető saját elméjének a terméke, és a funkciója az, hogy kordában tartsa a kételyeket, melyek az illető (a megnyugató válaszokból adódó) biztonságérzetét veszélyeztetnék.

Itt a fórumon kb. ezen a ponton szokott átmenni a vita bibliai sorok idézgetésébe...

 

De hogy valami ON is legyen.

 

A homoszexualitás nem kizárólagos emberi jelenség, tehát tévednek azok, akik abból kiindulva tekintik abnormálisnak, hogy ez az állatvilágban nem létezik.

Létezik.

Annak oka, hogy kifejezetten ritka (gyakorlatilag a fajok 99%-ánál ismeretlen), az, hogy az esetek többségében az állati szexualitásnak egyetlen funkciója van, mégpedig a reprodukció.

Azon fajok esetében, melyeknél az elsődlegesen kívül több funkciója is van a szexualitásnak, megjelenhet és meg is jelenik a homo- illetve biszexualitás. Hogy melyek ezek a funkciók? Stresszoldás, kötelékek erősítése, örömszerzés, ilyesmik. Pl. a bonobók szexualitása többfunkciójú; ezek a majmok gyakorlatilag mindig szexelnek; amikor örülnek, amikor idegesek, unatkoznak stb. Megfigyelték, hogy a hímek és a nőstények egyaránt végeznek önkielégítést, illetve részt vesznek homoszexuális aktusokban. Sőt, a kettőnél több szereplős erotikus játszadozás sem ritka.  

 

(Sorry, ha már írta valaki.)

Előzmény: Törölt nick (112)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.03 0 0 138
Ahogy a "természetet" is. Bár eléggé érdekes hogy ezt a témát egy homoszexualitás topicban tárgyaljuk...
Előzmény: mmonitor (136)
Paleokrites Creative Commons License 2007.06.03 0 0 137
Ezt megbeszélted vele is?..... ?
Előzmény: Törölt nick (135)
mmonitor Creative Commons License 2007.06.03 0 0 136
A teremtést kitalálták.:)
Előzmény: Törölt nick (135)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.03 0 0 135
Nos, ezt azért nem állítanám semmilyen tudományos vizsgálat után sem. A "természet" mint fogalom maga is eléggé problémásnak tűnik.
Előzmény: Paleokrites (132)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.03 0 0 134
Nem feltétlen, ez csak az egyik teremtés magyarázat, hiszen ha Isten létező a teremtéskor, akkor magából teremt - lásd Logosz.
Előzmény: nazuna (133)
nazuna Creative Commons License 2007.06.03 0 0 133
(zárójelben jegyzem meg, hogy a teremtés esetén is a semmiből jön létre - a vallásos hipotézis abban van, hogy az isten egy olyasmi akinek (aminek?) van technológiája semmiből valamit csinálni, míg ez - a hipotézis szerint - isten nélkül nem lehetséges .... mások meg azt mondják, hogy "de igen" )
Előzmény: Törölt nick (131)
Paleokrites Creative Commons License 2007.06.03 0 0 132
Tök mindegy, hogy ki mit is mod, a lényeg abban ál, hogy TEREMTŐDÖTT!!!!
Mivel nincs olyan magasabbrendű értelem, aki megtervezhette volna a semmiből a valamit, főleg 6 nap alatt...., így ez a verzió kitörőlve egyenlőre...., tehát maradt a természet nem véletlenszerű összerendeződése....
Előzmény: Törölt nick (131)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.03 0 0 131
Behúztad magad a csőbe :)))
Azt NEM tudjuk, a világot teremtették-e, erre egyetlen elfogadott tudományos elmélet sem létezik. Vannak emberkék, akik szerint a semmiből jött létre, de ez még rosszabb :)
Előzmény: Paleokrites (128)
Barneeee Creative Commons License 2007.06.03 0 0 130
a személyekből áll össze a közvélemény, szóval nem elhanyagolható senki.
Előzmény: nazuna (129)
nazuna Creative Commons License 2007.06.03 0 0 129
Nem annak szántam, hanem ténynek ami mérhető. Ha éppen egy konkrét személy érdekel, és az éppen én vagyok: akkor nekem nem baj.
Előzmény: Barneeee (126)
Paleokrites Creative Commons License 2007.06.03 0 0 128
TEREMTŐDÖTT! :))
Előzmény: Törölt nick (127)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.03 0 0 127
Ma már tudjuk, hogy nem teremtették a világot.....

...hanem?
Előzmény: Paleokrites (111)
Barneeee Creative Commons License 2007.06.03 0 0 126
Diplomatikus :)
Előzmény: nazuna (125)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!