Keresés

Részletes keresés

Jozsef Creative Commons License 2006.12.16 0 0 11

cottage cheese :-)

Egyébként a cheese cake és az általam ismert käsetorte krémsajttal készül.

Előzmény: Danchy bácsi (10)
Danchy bácsi Creative Commons License 2006.12.16 0 0 10
Hát, fene tudja...németül a túró az a Quark. Az angolok tényleg nem ismerik a túrót, asszem a francia elnevezését használják. De az nemtom mi...
Előzmény: ZsuR (9)
ZsuR Creative Commons License 2006.12.16 0 0 9
Azt hiszem, az a turotorta. De hat a foditas. . .valoszinuleg onnan jott a forditas, hogy "cream cheese" - ami kremsajt, roviden sajt. Mert hat nem turo, az igaz :)).
Az angolban a turo mint a Mo-i, ismeretlen.
Viszont. . .a turo, ami a legkozelebb all hozza, az "ricotta cheese", vagy "cottage cheese". A sajt szo mind a kettoben ott van.

Szoval sajtbol turotorta.
Előzmény: Danchy bácsi (8)
Danchy bácsi Creative Commons License 2006.12.16 0 0 8

Na üdw.!

 

Nekem most újat modtatok, nem tudtam, hogy van olyan hogy sajttorta. Ugyanis a németeknél a "Kasetorte" - ami ugye szó szerinti fordításban sajttortát jelent, az az általunk is ismert túrótorta.

 

Vagy rosszul tudom?...

Törölt nick Creative Commons License 2006.12.16 0 0 7

a sima tejszínes krémsajt is jó, nem baj, ha kicsit sós. vagy volt régen a bukkko natúr.

 

Előzmény: zsuzsa (5)
ZsuR Creative Commons License 2006.12.16 0 0 6
A kremsajt amivel ezek keszulnek "Philadelphia" markajuak - vagy azzal egyenerteku sima, fuszerezetlen kremsajt.
A mascarpone nem hiszem hogy jo lenne.
Előzmény: zsuzsa (5)
zsuzsa Creative Commons License 2006.12.16 0 0 5
Milyen krémsajtot lehet ehhez a torttához találni nálunk? Láttam már máshol is receptet, de nem tudom, melyik krémsajtot vegyem. Lehet, hogy mascarponet kéne ? A krémsajtok nálunk kicis dbozban vannak és általában füszerezettek, sósak.
Vagy piacon nézzem meg, tejárusnál?
ZsuR Creative Commons License 2006.12.16 0 0 4
Szeretem a NY-it, es nem is akarok ilyent sutni, mert keszen sokkal jobb, bar nem nagyon nehez megcsinalni.
A kicsifiam kedvence, tavaly a szulinapjara ezt kert - finom lett, bar nem a NY-i.

Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.16 0 0 3

pardon, kicsit fura lett.

 

és a cs = csésze

Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.16 0 0 2

ő a cheese cakere gondol.

 

íme a klasszik recipe, ny-i bnőmtől:

Lliza klasszikus New York cheesecake-je 

 

Liza klasszikus New York cheesecake-je 

 

 krém:

 1200 g krémsajt, én mondjuk 1 kg-t szoktam

 1/4 tk vanília

 1 tk reszelt citromhéj

 1 és 3/4 cs cukor

 3 evőkanál liszt

 5 tojás

 2 tojás sárgája

 1 negyed cs tejszín

 

 tészta:

 1 cs liszt

 1/4 tk cukor

 1 tk reszelt citromhéj

 114 g vaj

 1 tojássárgája kikeverve

 1/2 tk vanília

 

 sütő bekapcs nagyon forróra (240). összekeverni a lisztet,   cukrot, citromhéjat, bele a vajat, tojássárgáját, vaniliát, jól összegyúrni. egyharmadát/felét az aljába, a többit körbe a karimára. 6-7 perc süt, világosbarnára.

(amúgy a tészta lehet kekszmorzsa + olvasztott vaj összegyúrva is)

mixerbe a krém hozzávalóit, a tojásokat egyenként, a végén a tejszínt. jól kikeverni, nem megijedni, folyós lesz.

be a formába, 8-10 percig ilyen forrón sütni, aztán le alacsonyra és úgy sütni 1,5 órát. ha már nem rezgős, akkor jó, de a rezgős is megszilárdul, merthogy a vége: legalább 12 órára hűtőbe tenni! 

 

trükkök: lehet fóliázni, ha meg akar égni a teteje, és a végén lassan kell kihűteni, 30 percig lekapcsolt sütőben, aztán résnyi ajtóval.

 

Előzmény: ZsuR (1)
ZsuR Creative Commons License 2006.12.16 0 0 1
Akkor van recepted is - mert meg nem hallottam sajt tortarol, csak turo tortarol.
Van ugyan egy kivalo "cream cheese pie" receptem - remelem megtalalom - es sok-sok turo torta receptem is, mind "cream cheese"-zel keszul.

A sajt tortanak mi az alapja?
Előzmény: glad (-)
szysssz Creative Commons License 2006.12.16 0 0 0
Az igazság a túl0ldal0n van.
Előzmény: glad (-)
glad Creative Commons License 2006.12.16 0 0 topiknyitó
Anno amikor USA-ban töltöttem hosszabb időt, szerettem meg e fura, de jó ízű édességet.
Késöbb amikor hazajöttem azt kellett tapasztalnom, hogy egyrészt komoly tortúra a sajttorta beszerzés itthon másrészt nagyon sokan keverik esetleges angol félrefordításnak/értésnek köszönhetöen a túrótortával, pedig a kettő közel nem ugyanaz (utálom is a túró tortát).
Ez aztán nem csak itthon tapasztaltam, hanem más országokban is, amelyeknél gyengébb az USA hatás.
Nos a topicnak kettős célja van:
1, Igazságot tegyünk sajttorta téren. :)
2, Igazi sajtorta lelőhelyek összegyüjtése és osztályozása.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!