Keresés

Részletes keresés

Karnaval Creative Commons License 2010.08.10 0 0 3148
(Hehe, megvan a készítő:)
Előzmény: Sceurpien (3036)
Karnaval Creative Commons License 2010.08.10 0 0 3147
(Ahogy itt is - láttátok már? Nem rossz próbálkozás:)
Karnaval Creative Commons License 2010.08.10 0 0 3146

..az én Giin-em:)

Liam Neeson.

 

Előzmény: Awiwa (3130)
Karnaval Creative Commons License 2010.08.10 0 0 3145

Sziasztok!

 

Én későn éjjel végeztem ki az utolsó kötetet. Megható a vége, de egy részletet nem értek (Lemul niesi költözése mellett). Tudom, hogy lelőtte volna előre a poént, de semmi utalás nem volt a korábbi kötetekben, hogy Yaan egy csecsemővel foglalkozik a Mwakanén. Vagy csak elkerülte a figyelmemet? (Megesik, sosem voltam jó történelemből.)

 

Egyébként nagyon jó regény, csak hiányérzetet kelt, hogy a külsős érzelműként lézengő Emilie Raanává válásáról nem olvashattunk. Mert végül elfogatda kaveni életét, mint szerző, is jelzi... a bevezetőt mondjuk nem olvastam újra azóta.

 

A Zöld csillagból bizonyára ez is kiderül:)

Enahma Creative Commons License 2010.07.28 0 0 3144
Felvásároltuk az Animustól a még náluk lévő készleteket, és akciósan kiárusítjuk őket. Egy kötet (bármelyik) 1980 Ft, a négy kötet együtt 6390 Ft, a postaköltség 500 Ft, de van lehetőség személyes átvételre is. Részleteket itt tudhattok meg.
Enahma Creative Commons License 2010.07.18 0 0 3143
*elsápad*
Jól vigyázz, Laci, mert nem adlak össze, ha itt szívózol! :-P
Előzmény: karbalán (3141)
hodográf Creative Commons License 2010.07.18 0 0 3142
Neked viszont van egy üzenetem :) Anyukám most olvassa a könyvet, és régen volt olyan olvasmánya, amit képtelen volt letenni :) Nagyon tetszik neki, és azt kérte, mindenképpen mondjam meg, várja a következőket is :)
Előzmény: Enahma (3140)
karbalán Creative Commons License 2010.07.18 0 0 3141
"A 2006-os verzió meg megvan valahol CD-n biztonsági mentésben, de majd jól megsemmisítem, nehogy a fiam a halálom után lejárasson vele. :-D"

Akkor majd elkéri tőlem. :-D
Előzmény: Enahma (3140)
Enahma Creative Commons License 2010.07.18 0 0 3140
Nem, az nem került leírásra, már a vázlatban meg kellett változtatnom.
Valakinek mondtam/írtam, hogy abból egyértelműen kiderült volna: ez a könyv eredetileg Yaan története, igazából még Judy és Giin is csak mellékszereplők. :-) Szerintem ez sok helyen érződik is rajta.
A 2006-os verzió meg megvan valahol CD-n biztonsági mentésben, de majd jól megsemmisítem, nehogy a fiam a halálom után lejárasson vele. :-D
Előzmény: gyalogbagoly (3138)
Enahma Creative Commons License 2010.07.18 0 0 3139
Az a baj, hogy a 3-4-ből nem kiszerkesztettem részeket, hanem átírtam.
És Andran halála volt az, amiért, azt hittem, többen a fejemet veszik majd.
Előzmény: hétszínvirág (3135)
gyalogbagoly Creative Commons License 2010.07.17 0 0 3138
Igazából arra gondoltam, hogy leírtad-e az eredeti változatot (amiben csak Yaan marad életben), mert ha igen, akkor elolvasnám.:)
Előzmény: Enahma (3134)
hétszínvirág Creative Commons License 2010.07.17 0 0 3137
Hmm, az évszámokat sose néztem... Remélem, csak véletlen, és még abból a verzióból maradt így, ami szerint meghaltak volna. De ha már életben maradtak, legyen hosszú, boldog életük!
Végül is Yaan Laakluine-lányt vett feleségül, Emilie/Raana/Norin meg sokáig azt hitte, hogy Yaan az apja, gondolom, a nagycsaládon belül is közelebb álltak kicsit egymáshoz. De majd meglátjuk a Zöld csillagokból. :)
Előzmény: Totyizselé (3136)
Totyizselé Creative Commons License 2010.07.17 0 0 3136

én komolyan arra számítottam, hogy mindhárman meghalnak a végére. azért gondoltam, mert az első kötet elején a bevezetőben Raana/Emily azt írta, hogy kár, hogy ők már nem érhették meg a könyv kiadását. Annál is inkább, mert az első kiadás 3960-ban jelent meg, amikor Giin 85 éves, Yaan csak 57 éves, Judy meg még fiatalabb. Szóval így is korán halnak meg.

még az elhalálozási sorrend is megvolt: Judy - Giin - Yaan

 

A másik amit nem értek, hogy miért a Laakluine-ok adták ki a könyvet? Hogy keveredett hozzájuk Emily? Vagy nekik volt könyvkiadó cégük?

 

De valószínűleg ezekre a kérdésekre a zöld csillagokból választ fogok kapni, ha kapok :)

Előzmény: hétszínvirág (3135)
hétszínvirág Creative Commons License 2010.07.17 0 0 3135
Ó, pedig én azt hittem, hogy ha lesz időd, akkor kapunk még kiszerkesztett részeket... Pl azt, ahogy eldől, hogy Lemul a Niesen marad. (Mert bármennyire is mellékszereplő, azért nekem furán jött le, hogy egy apa otthagyja az egyetlen életben maradt gyermekét egy bolygón, tudva, hogy soha többet nem látja viszont. És Doron meg azért nem annyira mellékes, mégiscsak Judy férje lesz.)
Amúgy én csak most olvastam bele a kiszerkesztett részekbe, és egyből az első nagyon tetszett (amikor Giin először találkozik Rankával).
Továbbá majdnem végeztem azzal, hogy végre egyben is elolvasom a 4 kötetet, hatalmas élmény. Bár azt még mindig nem állíthatom, hogy minden teljesen összeállt a fejemben. :) Komolyan, nem is értem, írás közben hogy nem kavarodtál bele. :) Viszont - tekintettel arra,mennyien hullottak el a 4 kötet során - így másodszorra nagy megkönnyebbülés volt, hogy néhány kedves szereplőmért nem kellett már aggódnom, másoknál meg tudtam előre, hogy nincs remény.
A 4-esben a niesi rész nekem is nagy kedvencem, de érdekes módon itt szerettem meg igazán a Yaan szemszögéből írt részeket is, a fogolytábornál.
Annak pedig borzasztóan örülök, hogy a barátnőd lebeszélt arról, hogy sorban megöld a főhősöket - amúgy is túl sok szereplőt megsirattam, az nekem már sok lett volna.
Annyi érdekelne, hogy kire írtad, hogy a haláláért utálni fogunk? (A 4-esben) Leon? Mert nekem ő ahhoz kevéssé volt bevezetve, nem tudtam annyira megszeretni. Viszont Andran halálán nagyon kiakadtam - a gyerekeké annyira fájdalmas, és az, hogy Judy még egy gyerekét elveszítette (még ha az elsőt valójában nem is), egészen iszonyú volt.
Előzmény: Enahma (3134)
Enahma Creative Commons License 2010.07.17 0 0 3134
Az igazán fontos kiszerkesztett részek megvannak az oldalon - a 3-4. kötetben inkább csak stiláris változtatások lettek.
Előzmény: gyalogbagoly (3131)
gyalogbagoly Creative Commons License 2010.07.17 0 0 3133
Bocsi, ez lökött. Az előbb még nem volt ott.
gyalogbagoly Creative Commons License 2010.07.17 0 0 3132

De genya, lenyelte a hozzászólásomat! :(

Mind1, csak azt írtam, hogy a kiszerkesztett részek engem is érdekelnének, meg az eredeti verzió is (bagoly próbálkozik:)).

gyalogbagoly Creative Commons License 2010.07.17 0 0 3131
A kiszerkesztett részek engem is érdekelnének. Meg az eredeti verzió is. (bagoly próbálkozik:))
Awiwa Creative Commons License 2010.07.10 0 0 3130
Sziasztok!
Most végeztem a 4. kötettel. Köszönöm az élményt, nagyszerű történet. :)
Most még a szokásos olvasás utáni depressziómban vagyok, így érdemben nem tudok hozzászólni a társalgáshoz. Majd, ha leüllepedetett a sok információ.

Addig is: az én Siaxenem: Robert Downey Jr. (leg. engem el tudott volna csábítani)

Szunya Creative Commons License 2010.07.08 0 0 3129
csatlakozom
Előzmény: mzsperx (3128)
mzsperx Creative Commons License 2010.07.08 0 0 3128
jó, ez a brendon, tetszik :)
Előzmény: +Majmunka+ (3112)
Enahma Creative Commons License 2010.07.08 0 0 3127
Sőt, most úgy néz ki, sikerült bébiszittert is találni hosszabb távra. Szóval még akár új könyv is lehet belőle. :-D
Előzmény: karbalán (3126)
karbalán Creative Commons License 2010.07.08 0 0 3126
Eta valamelyik interjújában mondta, hogy a Zöld csillagok két kötetesnek néz ki. Eta egyébként jelenleg templomot újít fel, nem tud írással foglalkozni. Akinek van kedve, lemehet Pálfára segíteni, így gyorsabban lehet kész a munka, előbb lehet új könyv. :)
Előzmény: Jamina11 (3124)
Totyizselé Creative Commons License 2010.07.07 0 0 3125
én épp láttam az eltűnést, és nagyon nem értettem a dolgot, de már előkerült :)
Előzmény: Enahma (3121)
Jamina11 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 3124
ó és kíváncsian várom a Zöld csillagokat :) végig tetszettek a "legendák" Nagy Andreasról, Shine Meronról, Niesről, hosszú életűekről :)
a Zöld csillagok egy részes lesz vagy több?
ez fog előbb elkészülni vagy a Csodaidők angolra fordítása (amennyiben lesz ilyen is)
(tudom, aki kíváncsi hamar megöregszik :P )
Jamina11 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 3123
igen érthető, én magam részéről végig szerettem Yaant, és nagyon örültem annak, ahogy a végén a visszafogadását kérte a családba
viszont (talán épp arról a szóról, hogy deportálás) kicsit emlékeztetett a kaveniekkel és a kiszakadtakkal való bánásmód a 2.világháborús, zsidókkal való bánásmódra, nyilván nem ugyan az a két történet, de akaratlanul az Auschwitz-per című könyv jutott eszembe (nem ajánlom az olvasását senkinek :S ) és ott az egész tárgyalás menetét leírja, a katonától, a börtönorvosig, a titkárnőig mindenkit kihallgattak, túlélőket vonultattak fel... nyilván nem lehetett a végtelenségig húzni a befejezést :) és sejtem, hogy Yaanra várnak még nehézségek, csak tényleg kicsit a hivatalos meghurcolást hiányoltam, valahogy a hoppá sokáig voltam vak, de már tisztán látok és véget vetettem mindennek nem biztos, hogy ilyen könnyen elfeledteti a korábbi bűnöket, pláne ha azt vesszük, hogy mennyi az esélye annak, hogy a bírák közül egynek sem sérült meg a családja a háborúban
Jamina11 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 3122
:) tetszik ez a képzeletbeli szereplőválogatás a leendő filmhez :P bár én szívesen látnék magyar arcokat is a szereplők között ;)
például Ullmann Mónika is csinos barna rövid hajjal :)

olvastam valahol, hogy az angol fordítás is tervben van véve, ez tényleg így van? :) nagyon örülnék neki, ha világsikert érne el a könyv :)
Enahma Creative Commons License 2010.07.07 0 0 3121
Jogos, hogy Yaan magas rangú katona volt - de tulajdonképpen miatta lett vége a háborúnak. Ő állt győzelemre, mégis megölte az elnököt, és megadta magát - pedig a birodalom (még akár Yaan nélkül is) még simán meg tudta volna nyerni a háborút.
Előzmény: Jamina11 (3119)
Enahma Creative Commons License 2010.07.07 0 0 3120
Vicces. 19.29-kor hozzászóltam, erre most nincs meg a hozzászólásom... O_O
Jamina11 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 3119
Üdv minden kedves fórumozónak :)
Az első kötetet még régebben olvastam, már akkor is megtetszett, de most így megszerezve időközben a 2. és 3. részt, végül a 4.-et, majd egyben végigolvasva előröl, mindenképp egyik kedvencemmé nőtte ki magát a történet :)

Nekem a 4. és a 2. kötetek tetszettek a legjobban. A 2. azért, mert ott lendül bele a cselekmény, a 4. meg azt hiszem Nies és főleg Shine Meron miatt... Számomra "meseszerűvé" tette a történetet, és feloldotta kicsit a sok háborús kegyetlenséget :)

Amit hiányoltam a végéből, egy hosszadalmasabb tárgyalás, a háborús bűnösök komolyabb számonkérése... persze érthető, hogy mentális képességekkel rendelkezők könnyebben megítélik ki milyen ember, és hogy Paul igenis végig jóember maradt, a család melléállt ami Kavenben sokat jelent, és az is, hogy a későbbiekben valószínűleg nem marad el a meghurcolás... érthető az is, hogy a katonát, aki parancsot teljesít, megítélni és elítélni nehéz, ám Paulnak olyan rangja volt a háborúban, ami felett kicsit túl hamar elsiklott a bíróság

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!