Keresés

Részletes keresés

rozsuso Creative Commons License 2019.01.01 0 0 1370

Sziasztok!

Május elején tervezünk baráti társasággal Athénba menni. A szallasok amiket eddig nézegettünk mind az Omonia-tól északabbra vagy nyugatra található. Ezeket a helyeket akkor jól értem h nem ajánljátok? Ennél sokkal délebbre keresgessek? 

Köszönöm, Zsuzsi

 

barcaforca Creative Commons License 2018.12.29 0 0 1369
Január 2 és 6 között megyünk Athénba.Várható Idójárás 8-10 fok nappal.😒Furcsa lesz.
ZsB Creative Commons License 2018.12.25 0 0 1368

a metró-vasút állomáson, pénztár vagy automata (online nincs)

Előzmény: totti977 (1366)
ZsB Creative Commons License 2018.12.25 0 1 1367
Előzmény: erikanyu (1365)
totti977 Creative Commons License 2018.12.25 0 0 1366

Üdv, én érdeklődnék, hogy ezt a 3 napos bérletet hol lehet megvenni, mert én csak olyan athenpass kártyát találtam, de valami horror áron, esetleg a neten is előre meglehet venni? Mi május31-június 3-ig mennénk varost nézni, és ha lehet akkor fürdenénk is. Köszönettel, András.

Előzmény: FLaci (1364)
erikanyu Creative Commons License 2018.12.19 -1 0 1365

Ha a reptéri metróra is érvényes akkor már tényleg megéri. Köszönöm. 

Előzmény: FLaci (1364)
FLaci Creative Commons License 2018.12.18 0 1 1364

Reptéri metró oda-vissza 2*€10, a 3 napos jegy meg €22. Esetleg akkor nem éri meg a 3 napos ha buszoztok a reptérről (2*€6) + néha egy-egy vonaljegy €1,40-ért...

Előzmény: erikanyu (1363)
erikanyu Creative Commons License 2018.12.18 -1 0 1363

Azon gondolkodom, hogy biztos kell nekem a 3 napos utazási bérlet? Most hogy térképen megnéztem kb.10-15 perc minden fontos látnivaló a szállásunktól. (Best Western Amazon). Egyedül a bejutás, és a Licabettus hegyhez való eljutás van messzebb. Vagy elfáradunk a romok nézése közben, és a szálláshoz visszajutni kellene a bérlet? Mi a véleményetek? Tudom aki már többször járt ott ez igen buta kérdés. :) 

FLaci Creative Commons License 2018.12.13 0 1 1362

Most nézem, hogy a Google Earth-ben a régebbi (tavalyi) képeken nincs kikockázva a reptér, meg a többi hasonló rész...

Előzmény: FLaci (1358)
pandabarát Creative Commons License 2018.12.13 0 1 1361

De igen. Ott kaptunk szobát a tetőn. Nagyon élveztük. hogy mienk volt az egész tető.

Előzmény: Merchant (1360)
Merchant Creative Commons License 2018.12.13 0 0 1360

Szia,  nem véletlenül az Omiros hotel tetőteraszáról készült a kép? Pont ilyet fotóztam a múlt hétvégén onnan. :-)

Előzmény: pandabarát (1354)
erikanyu Creative Commons License 2018.12.12 0 0 1359

Köszönöm szépen, már nézegetem is. :)

Előzmény: FLaci (1358)
FLaci Creative Commons License 2018.12.12 0 1 1358

A Google műholdas képén ezt is kikockázták, de az utcaképen látszik. A hosszú fedett folyosó végén a sokszögű épület az állomás.

https://goo.gl/maps/qbMnKMVcwnu

Előzmény: FLaci (1357)
FLaci Creative Commons License 2018.12.12 0 1 1357

A reptér melletti vasút/metróállomáson tudok venni jegyet. Automatából én ott reptéri jegyet vettem, de biztos ad 3 naposat is. Korábban (pár éve) este 9 után vettem vonatjegyet, nyitva volt a pénztár.

Előzmény: erikanyu (1356)
erikanyu Creative Commons License 2018.12.12 0 0 1356

Januárban megyünk, egy hosszú hétvégére. A tengerpartot elengedem. Inkább Athén városára fókuszálunk. FLaci: délelőtt általában jobban be tudjuk fogadni a látványosságokat, délutánra már elfáradunk, ezért számunkra bevállt a hosszú délelőtti program, aztán ebéd 2-3 körül, ahogy sikeredik, kis pihenő, és utána már csak nézelődés a városban. 

 

Azt kérdezném még, hogy hol tudjuk megvenni a reptéren az utazási jegyet? 17.15-kor száll le a repülő, nem tudom nyitva lesz-e még akkor. 

Előzmény: Pontikos1 (1355)
Pontikos1 Creative Commons License 2018.12.12 0 1 1355

Újra végigolvastam a tervedet, és annak tükrében, hogy először mentek Görögországba, két dolog ugrott be:
1. Csak Athénban mozogjatok, mert minden újdonság lesz, mindenre rácsodálkoztok.   vagy
2. Az egyik teljes napotokon menjetek Athénon kívülre - pl. Sounion, Korinthos, vagy valamelyik Saroni sziget (pl. Aegina) -, hogy mást is lássatok, mint egy nagyváros (nyilván attól is függ, mikor mentek, mert sokan nem kedvelik a "szezonon kívüli" tengerparti kiruccokat/hajózásokat).

+1 Van egy pompás állatkert a reptértől nem messze, ha érdekel ilyesmi, akkor  lehet utolsó napos program (onnan taxi a reptérre)

 

És az athéni reptérre kijutásra/kapu megtalálására hagyjatok időt - simán lehet dugó, sztrájk (legyen B terv), és a reptér sem a kisebbek közül való.

Előzmény: erikanyu (1339)
pandabarát Creative Commons License 2018.12.12 0 2 1354

Szerintem elég látványos

Előzmény: FLaci (1342)
Pontikos1 Creative Commons License 2018.12.12 0 1 1353

Azért kacérkodunk a tengerparttal is, hátha nyáron visszatérnénk nyaralni is. :)

Athén meg a tengerpartja mondjuk tök más, mint mondjuk bármelyik sziget meg a tengerpartja. Sőt ... nyaralni több tucat sokkal megfelelőbb hely is van (és nem csak szigetek). :) Ha csak ezért mennétek ki, hogy megnézzétek, hátha visszamentek nyaralni, fölösleges - be kell fizetni egy olcsó nyaralást, és megnézni a nyári Görögországot. ;-)

Előzmény: erikanyu (1352)
erikanyu Creative Commons License 2018.12.11 0 0 1352

Nagyon köszönöm a javaslatokat. Ez csak egy vázlat, ebből amit sikerül megnézünk. Mivel még sosem jártunk Görögországba, számunkra minden új lesz. Nem sietünk, nem a kipipálás a lényeg aki olvasott már az olasz fórumokon az tudja rólam.  Remélem meg tudom venni a repülőtéren az utazási kártyát, mert csak úgy éri meg számunkra, ha azzal megyünk be a városba is. Azért kacérkodunk a tengerparttal is, hátha nyáron visszatérnénk nyaralni is. :)

Előzmény: Pontikos1 (1351)
Pontikos1 Creative Commons License 2018.12.10 0 1 1351

Sose számolj az alapján, hogy más mennyi időt tölt ott... 
Laza programot rakj össze, mindenhol grátisz látnivalókkal, ha mégis gyorsan végeznél. Nyilván, ha csak a "kötelező fotó", akkor minden bele fog férni, de én pl. első alkalommal tóbb órát csámborogtam az Akropoliszon. Másnak meg egy óra is bőven sok.

A Likavitoszra (és ez megint tök szubjektív) szerintem tök jó egyszer nappal meg egyszer éjjel is felmenni (gyalog sem vészes a metrótól, de nem árt először nappa belőni, hol is az út... :D ).
Akropolisz körbesétálható, sötétben azért tessék óvatosnak lenni - és nagyon szép kivilágítva.
Programok tervezésénél arra is figyelj, mikor sötétedik.
Ha tenger miatt mennél Pireuszba, akkor sokkal jobb, ha felülsz a villamosra, és dél felé indulsz - de én még gondolkoznék a helyedben -távolsági busszal- Sounion megtekintésén is, bár az már hosszabb program (szintén ízlés kérdése).
Ha pedig a 72 órába belefértek, akkor nincs min agyalni, hogy milyen jegyet vegyél, a 22 eurós több mint pompás lesz.

Előzmény: erikanyu (1341)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.09 0 1 1350

Üdv!

Séta közben érdemes néhány ortodox templomba bemenni. Pl. a Szindagma térhez közeli Agia Triada-ba vagy a 11. században épült Metamorfózis-ba (térkép)

A Hadrianus kaput pedig ki sem tudod kerülni :)

Előzmény: erikanyu (1348)
FLaci Creative Commons License 2018.12.09 0 1 1349

Megoldatónak tűnik. Nekem a délelőttök túl sűrűnek, a délutánok ritkának tűnnek - ti biztos később szoktok ebédelni mint én ;-)

Előzmény: erikanyu (1348)
erikanyu Creative Commons License 2018.12.09 0 1 1348

Összeraktam a hétvégét, várom a véleményeteket:

1. nap érkezés este vacsi a Plakán, és séta

2. nap délelőtt: Hadrianusz könyvtára, Róma fórum, Agóra, Kerameikosz

ebéd, kis pihi

délután: Akropolisz múzeum, séta a Plaka negyedben (Anafiotika)

3.nap délelőtt: Zeusz temploma, őrségváltás 11-kor, Akropolis a két színházzal.

ebéd, kis pihi

délután: Licavitos hegy, csavi a városban Plaka negyed

4.nap: Panathenaic Stadion, vagy ami eddig kimaradt.

 Mit szóltok hozzá? Kivitelezhető? 

Előzmény: llaci10 (1347)
llaci10 Creative Commons License 2018.12.09 0 1 1347

Még egy-két ötlet. Ha már a Plakán laktok, javaslom az Akropolis bemenethez az ezen az oldalon lévő alig ismert bejáratot a Theorias - Panos sarkánál. Itt szinte senki sincs, míg a főbejáratnál állítólag tömeg. (Nem tudom, mert én itt mentem be.) A nemzeti park szerintem nem nagy durranás. De ha nem tudjátok a vasárnapi őrségváltást megnézni, szintem érdemes a parkon átmenni a túloldalán lévő Irodou Attikou utcára, ahol az elnöki "lak", és a gárda laktanyája előtt adják a "pompomos" cipőjű katonák az őrséget. Itt testközelből megnézhetők. Időnként a díszlépésekkel megmozgathatják tagjaikat. A Likavitoszra szerintem csak felfelé mennék a siklóval, mert a retúr gazdaságtalan, és időben is kötöttség. Pireuszt nem erőltetném.

 

(Érdekes, jelenleg "elnöki lak" környékét satelit nézetben "titkosították", az utcanézet viszont működik.)

Előzmény: erikanyu (1339)
erikanyu Creative Commons License 2018.12.09 0 0 1346

Köszönöm fiúk a segítséget. Mindent rápakoltam a google térképre, kezd összeállni a dolog. Próbálom blokkokba szedni a látnivalókat.  FLaci beleférek a 3x24 órás jegybe, mert pénteken este érkezünk és hétfőn délután hagyjuk el a várost.  Geodo írását lementettem, meg a többiekéből is jegyzeteltem. Itt van mellettem 12 oldal kinyomtatva :) Ha bármi jő ötletetek van még ne fogjátok vissza magatokat, köszi :)

Előzmény: FLaci (1345)
FLaci Creative Commons License 2018.12.09 0 1 1345

ATH.ENA az magának a kártyának a neve, mint Londonban az Oyster. Minden közlekedési jegy/bérlet ilyen kártyán jön.
Ha a 3 napos (3*24 óra) jegybe belefértek a reptértől-reptérig, akkor szerintem az a legjobb (€22). Ha nem, akkor reptéri jegyek + az 5 napos.

Ja, az Acroplis múzeumot az előbb kihagytam - nekünk kicsit több mint másfél óra volt.

Előzmény: erikanyu (1343)
llaci10 Creative Commons License 2018.12.09 0 2 1344

Részemről figyelmedbe ajánlom a szerintem kihagyhatatlan Anafiotikát. Tulajdonképen a Plaka szélén van, tehát nem nagy kirándulás, csak meg kell találni. 

Anafiotika - https://goo.gl/maps/S1z9wvppntA2

Merem ajánlani geodo1 blogját, amiben én is először hallottam róla.

Előzmény: erikanyu (1339)
erikanyu Creative Commons License 2018.12.09 0 0 1343

Köszönöm, ez így szuper. Most a közlekedés jegyeken agyalok. 4 napra mi éri meg? Ez a ath.ena kártya amiben minden benne van, vagy elég az 5 napos jegy, de akkor még kell külön jegy a reptérről, ki-be jutásra is ? Köszönöm az eddigi segítségedet is. 

Előzmény: FLaci (1342)
FLaci Creative Commons License 2018.12.09 0 1 1342

Nálunk kb. ennyi volt:
Acropolis: másfél-két óra; ennek a fizetős területén van a két színház. A Herodes Atticus egy része kívűlről is látható, de bentről látszik a lényeg. Az Acropolis nem fizetős részen is körbejárható, bár az északi oldal eléggé be van építve. Google utcanézet FTW. Nem emlékszem hogy látványosan ki lett volna  világítva este - de a nyugati oldalt (ahol a bejárat van) csak napközben láttam.
Kerameikos: egy-másfél óra.
Agóra: egy-másfél óra.
Római fórum + Hadrianus könyvtára: egy óra.
Licavitos: másfél óra, az Evangelismos metró-állomástól/-ig számolva, gyalog + siklóval, szerencsés csatlakozással. (Sikló félóránként járt.)
Nemzeti kert: fél-egy óra.
Pireusz-t én kihagynám. Anélkül is kicsit sűrűnek tűnik a program...

Előzmény: erikanyu (1339)
erikanyu Creative Commons License 2018.12.09 0 0 1341

Igenis értettem :) Lenyomjuk. Csak nem vagyok tisztában a méretekkel, időkkel. Pl. azt tudom, hogy  Rómában a Colosseumra, Fórumra kb mennyi idő kell. Itt erről semmi infóm nincs. 

Előzmény: Jahno (1340)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!