Keresés

Részletes keresés

shaish Creative Commons License 2013.09.12 0 0 17139

Hát ez kicsit nonszensz szerintem..

Előzmény: jazmine35 (17137)
shaish Creative Commons License 2013.09.12 0 0 17138

Hát, nekem valahogy nagyon nem tetszik az elgondolás, hoyg majd mások központilag szépen megmondják mit csináljon a gyerek egész nap...miért is? Szóval örülök, hogy hazavihetem, és nagyon örülök, hogy  a mi sulink ezt rugalmasan kezeli (igen, van kérvény, szóval formailag okés) és nem vesz át olyan szellemiséget hogy küzdeni kelljen azért hogy hazajöhessen....
Ha nem tudnék érte menni és máshogyan megoldani, akkor napközi, nade az eddig is volt, szóval ez a csavar nem jön be...
MEg ilyenkor is lehetne nagyobb tesóval, nagyival, mehetne akármi különórára, nehogy mindent 4 után kelljen megoldani...
Mint _lehetőség_ szerintem nem rossz, de mint _kötelező_ (kérvényezni kell hogy ne..) úgy már más..
Az egésznapos iskola, úgy mint napköziotthonos iskola egyébként nem lehet rossz, ott ahol a szülők többsége ezt igényli, vagy ahol ez már régóta rendszer, bevált, de ott a tanórák vannak elosztva, tanítókkal rendesen, nem összevont osztályok...

 

Azért tényleg durva lehet, hogy ahol ennyire sok a gyerek, mitn írod, ott mikor és hogyan oldják majd meg....mert felénk sem kevés a gyerek, de bőven nem a pesti létszámokon futnak az ovi-iskola....

 

 

 

 

 

jazmine35 Creative Commons License 2013.09.12 0 0 17137

az itteni sulikban, még az egyháziakban is, csak kérvényre engednek el gyereket, akár a saját anyjával sem. És az engedélyt CSAK az igazgató írhatja alá, pl. egy gyerek 39+ lázas lett és akkor mehetett haza, mikor az igazgató aláírta a kérvényét.

Előzmény: Fogár (17135)
jazmine35 Creative Commons License 2013.09.12 0 0 17136

A fiaméknál 50% felett van az etika; ő is arra jár, a könyv nem tudom milyen, mivel meg sem rendelték, csak füzetük van ;)

Fogár Creative Commons License 2013.09.12 0 0 17135

szerintem pedig nem kifejezetten arról...ha Cait korábbi véleményeit is ismerjük

 

alapvetően jó kezdeményezésnek tartom én az egész napos iskolát-de ilyen rövid idő alatt,ilyen szervezetlenséget-és fejetlenséget lehet csak elérni...főleg ott,azokban az iskolákban aholamúgy is irtózatosan sok a gyerek...pl felénk

 

ahol nem 1,5x-2x több a gyerek,mint amennyit az iskola be tud fogadni,szerintem ott nem lehet ilyen kaotikus,mint itt

arról pedig,hogy egyes helyeken túl sok a gyerek-hát szerintem abban vastagon benne vannak a helyi önkormányzatok is-mint pl nálunk

az eszetlenül engedélyezett lakóparktömkelegek,szántóföldek benépesítése...nem volt egyenesen arányos pl új iskola,óvoda,orvosi rendelő...stb infrastrukturális fejlesztésekkel...egyszerűen x számra berendezkedett intézményrendszer nem képes 3x mennyiséget ellátni

azt meg azért ne felejtsük el,hogy előző kormányaink (politikai irányultságoktól függetlenül) nem építettek,hanem zártak be-vontak össze...stb...stb

 

szóval ma láttam nálunk a napközis kaotikus állapotot- (megjegyzem amúgy ez nem az egész napos iskola trv miatt van...ilyen rohadt sok a gyerek,hogy túl sok a napközis)

mire rájuk kerül a sor az ebédlőben-addigra belecsúsznak a tanulási időbe2-3között...fél3kor jöttek el onnan,3kor jönnek egy adag gyerekért,maradékért 4kor-de 3-4 között sztem nincs gyerek aki képes leckét írni

 

így...én személyszerint az mondom,hogy aki kézzel lábbal tiltakozik az egész napos iskola ellen,vigye haza a gyerekét...ha megteheti. Ha nem,akkor meg nem mindegy,hogy mit ír a trv? Így is úgy is napköziben hagyná...nálunk kb semmit sem változott ez a rendszer, a felsősök ugyanúgy hazamennek,mert a szülő kérvényezheti-elengedik,mert nem tudnak vele mit csinálni,nincs rá személyzet-ja...merthogy a kötelező óraszámok után a pedagógus is széttárja a kezét...mert a nagy emelés is úgy "emelés" h konkrétan a 30éve tanító tanár fizetése most kevesebb lett,mint volt...miért akarna ő ott még foglalkozást tartani,kevesebb pénzért-hogy aztán hazaérve még másnapra dolgozatot javítson,készüljön...stb...stb...

MIért nem vesznek fel új emert erre?-ki a fene fizeti ki?

 

Engem tényleg érdekelne,hogy van e olyan hely ahol szigorúan betartják ezt a törvényt és a szülő kérésére sem engedik ki a gyereket az iskolából.

 

 

 

Előzmény: toria78 (17132)
shaish Creative Commons License 2013.09.12 0 0 17134

Olvastam pár cikket, hogy milyen a későbbi erkölcs, meg etika tankönyv, nem mondom hogy az alapján szimpatikus lett, de hoool van az még, ötször átírják addig. az elsős sztem nem olyna gáz, bár nálunk még nem használták, mesét olvastak, beszélgettek...könyv alapján egyébként valahol a környezetismeret és az osztályfőnöki óraq között van....elő lehet ezt adni sokféleképpen, én nem érzem szükségét hogy külön erkölcsöt oktassanak óraként a gyerekemnek, főleg hogy plusz eg ytanóra, de nem is egy elvetemült dolog, normális tanerő sztem bármilyen könyvből tud jól oktatni...

 

Eddig nekem sem tűnik katasztrófálisnak a helyzet, sőt, bár tény hogy a sulink jónak számít a környéken, mármint nem versenyistállónak, hanem emberi léptékű, normális sulinak, jó vezetőkkel, tanárokkal. Úgyhogy én is így állok hozzájuk, ha már a fogadtatás ilyen volt:). Ha meg gond lesz, remélhetőleg megoldjuk.

kicsinap Creative Commons License 2013.09.12 0 0 17133

Az egész suli 35 fő, ebből mindenki hittanra jár. Vallási megoszlást nem tudom. Csak ezt tudom, hogy az évnyitón mondták, hoyg erkölcstan ebben a suliban nem kell. (Megmondom őszintén lehet, hogy jobban járnak a hittannal. )

Előzmény: ertal (17128)
toria78 Creative Commons License 2013.09.12 0 0 17132

szerintem a legutóbi politikai ámokfutásról van itt jobbára szó, hogy kötelező egész naposság, tanerő nem biztosított stbstb.

Előzmény: Fogár (17130)
--zerge-- Creative Commons License 2013.09.12 0 0 17131

Én sem látom tragikusnak, sőt, de nem tudom, hogy ez nem azért van-e, mert mi egy kicsit burokban élünk: budapesti egyházi iskola, ahova nagyobb részt értelmiségi szülők gyerekei járnak, és sok az igazán elhivatott pedagógus. A kisebbik lányom tanítói pl. fantasztikusak. Ja, és fentiekből következik, hogy itt nincs erkölcstan, csak hittan ;) Mondjuk változnak az idők itt is, mert katolikus ugyan az iskola, de az utóbbi években már többféle hittan is van.

 

Előzmény: Fogár (17130)
Fogár Creative Commons License 2013.09.12 0 0 17130

Caitlin,nem vitaindításként

miért tartod ennyire gáznak a magyar oktatást?

mitől ennyivel jobb a kinti/külföldi?

pont azt hallottam,hogy sok nyugati országban az ingyenes közoktatás egy kalap szar-persze a fizetősök menők-az itthon is biztos jobb,mint az ingyenes állami

azért mégis...innen a szar oktatásból,csak kikerül a sok mérnök,orvos-akiket aztán szippant el a nyugati piac...mert ott meg hiányszakmák-ha ilyen szuper ott az oktatás-miért nem képeznek szakembereket maguknak?-ja mert drága képzeni?-egyszerűbb megvárni,amíg máshol "elkészülnek"-de akkor mégsemlehet olyan szar,ha innen is jó a munkaerő...kissé nekem ez így abszurd

 

nem jó sok minden,biztos vagyok benne,hogy máshol sem az

de elnézést kérek...de látatlanban,úgy hogy nem próbátátok az itthoni oktatást-miért alkotsz róla véleményt?

milyen sültbaromságokról és ideologiai vonalakról beszélsz?

jelenleg itt legtöbbünknek alsós- 1-2-3.osztályos a gyereke...ahol alapból írni,olvasni,számolni tanulnak...őszíntén nem értem. Én nem látom ilyen tragikusnak. Sokan vannak...ez a legrosszab.

Előzmény: Caitlin (17125)
shaish Creative Commons License 2013.09.12 0 0 17129

Ertal, én nem számoltam pontosan utána, de majd rákérdezek, nálunk ennél több az erkölcstanos, kb legalább fele, a hittant majd kiderítem hogyan oszlik meg...
Egyébként, bár mi nem vagyunk vallásosak, elgondolkodtam hogy református hittanra menje esetleg Csabi, megismerni ezt is, de mivel ezek a foglalkozások délutánra csúsztak, maradt az erkölcstan, amit egyébként az igazgatónő tart, szóval vele is megismerkednek így..(jófej).

Nekünk ninc silyen keveredés, hoyg máshova mennének, de így is sok dolga van sztem neki, de eddig nem votl panasz, tetszik neki.

ertal Creative Commons License 2013.09.12 0 0 17128

Petim nagyon élvezi egyelőre a sulit. Irtó sok mindent fejben kell tartania, és ez nehéz. Ma reggel pl. próbáltam a fejébe verni, hogy figyeljen, át kell vinnie a tornaruhát a napközibe, mert haza kell hoznunk, mert holnap torna az első órája a tornateremben, és ezért az osztálytermet, ahol alapesetben a tornazsákok lógnak, ki se nyitják. Két utcával arrébb van. És minden nap ilyenek.

 

Érdekességként: ti tudjátok, nálatok hogyan oszlanak meg a hittan/erkölcstanos gyerekek? Abszolút nem szeretnék ideológiai vitát provokálni, csak kiváncsi lennék. Petit református hittanra irattam (bár a hívők szerint én nem vagyok az), és nálunk így van 3 református, 4 erkölcstanos és 20 katolikus az osztályban. (Szerintem elképesztő! Úgy látszik, ez egy ilyen falu. Bár persze ez nem reprezentatív minta...)

shaish Creative Commons License 2013.09.11 0 0 17127

Haszna szerintem is ennyi elsőben biztosan, pár alapszó, hangzás, köszönések, nem orssz, bár lehet hogy heti egy órát nem áldoznék rá elsősnél....
Enmlékeim szerint 10-14éves kor között pikkpakk lehet nyelvet tanulni, nem biztos hogy egy alsóst kell nagyon terhelni ezzel, kivéve ha annyira érdekli..

 

Hát, enyémek elfáradnak estére, főleg ha aznap edzés és tesi is volt. 8kor mindegyikük alszik. A kedd a legdurvább mapunk, d emrá túl vagyunk rajta:D.

jazmine35 Creative Commons License 2013.09.11 0 0 17126

Azt látom, hogy igyekeznek erősen.

A fiamnak van olyan nap, hogy tesi és úszás is van, nem fárad el.

Nyelv: a hangzást szokják, tényleges tudást nyilván nem ad. Személyes véleményem, hogy inkább egy bármilyen nyelvóra, mint +1 erkölcstan ;) Mondjuk 25 fős elsős osztályban tényleg minimális haszna van...

Előzmény: Caitlin (17125)
Caitlin Creative Commons License 2013.09.11 0 0 17125

csak hangosan gondolkodom.... ha meg az angol sincs meg biztosan es jol, akkor nem fog bekavarni egy masik nyelv? Lehet heti 1-2 oraban egy nyelvet megtanulni? Nem erdemesebb inkabb rovidebb ideig, de intenzivebben? 

ez most fuggetlen attol, h mi hol elunk es meg kicsit a valosagos lehetosegektol is, inkabb amolyan altalanos kerdes. Mi is gondolkodunk, h kellene egy 3. nyelv identol.

Mondjuk elso korben 3 het mulva koltozunk (megint), en ebben a honapban tobbet vagyok uton es kulfoldon, mint itthon, tehat egyenlore oktober kozepeig meg a tervezgetesre sincs nagyon idom. 

anno mikor nemetul tanultam akkor par evig ilyen heti 1-2x tipusuan volt, es igazan akkor tanultam meg amikor 3 honapig nagyon intenziven -napi szinten- jartam nemetorara --- tehat innen ered a kerdesem, h mennyire erdemes...

 

Nalunk tegnap kiderult (veletlenul persze, fiam nem szolt), h minden szerdan uszni mennek. Ennek most orulok. Kar, h szerda delutan van ju-jitsu is. Azert ez egy napra tul suru lesz....majd meglatjuk.

 

az a legnagyobb bajom a magyar oktatasuggyel, h irto elmebeteg. De tok jo latni/olvasni, h azert helyi szinten kepesek elvonatkoztatni a sultbaromsagoktol es ideologiai vonalaktol valamelyest. Azert orulok, h kijottunk, mert amilyen az en formam mi biztos kifogtunk volna vmi elkepesztoen hulye tanart es iskolat ahol kemenyvonalas, hithu parttagok oktatnak es valszeg mostanra mar vagy 3x osszevesztem volna az ofovel :)

Előzmény: kicsinap (17122)
shaish Creative Commons License 2013.09.10 0 0 17124

A különbségeknek én is örülök, meg annak, hogy a mi sulink is igyekszik emberi maradni, nem erőltetni, szóval ez csak hozzáállás kérdése..

 

Egyébként a kis elsősöm eddig totál felelősségteljesen írja a leckéket, megcsinálja a szorgalmikat, elmegy edzésre is, pedig utána olyan fáradt mint még szerintem soha, hát mondjuk alszik is már:).
A lányok is jól nyomják, találtunk egy szuper (lovas)tornaedzőt, ma is meglestem őket, valami csúcs amit csinálnak.
Szervezésileg vannak még olykor nehézségek, de majd én is hozzájuk edződöm:D.
Levi meg igyekszik alkalmazkodni a megnövekedett napi kilométerhez:D. Azért fárasztó ez a szeptember:).

ertal Creative Commons License 2013.09.10 0 0 17123

Igen, köszi a kérdést, egyelőre jól, alakulunk. Még beletelik egy kis időbe, míg minden különóra meglesz. 81 éves anyukámat is bevetjük.

 

Aminek nagyon örülök a saját életemben: 1. én is úszhatom, mikor a gyerekek, 2. fixnek tűnik az állásom.

 

Egyébként én örülök, hogy a nagy egységesítésben igenis vannak különbségek. Legalább nem érzem magam egy K K nagy falanszterben.

Előzmény: shaish (17118)
kicsinap Creative Commons License 2013.09.09 0 0 17122

Igen, elsőtől tanultak angolt, de igazából most lett komolyabb, meg eddig csak heti egy órájuk volt, most kettő, jövőre meg három lesz. Teljesen rá van kattanva amúgy, minden szorgalmit megcsinált.

 

Áronkámnak ma volt az első órája, és teljesen meghatódtam, mert úgy jött haza, hogy mindenre emlékezett!

 

Az álló egyenesekre meg kapott piros pontot.:-) MOndtam én, hogy szépek lettek.:-)

Előzmény: Caitlin (17121)
Caitlin Creative Commons License 2013.09.09 0 0 17121

Ajna tanul vmilyen nyelvet suliban (az angol remlik, de nem vagyok benne biztos)?

 

Előzmény: kicsinap (17113)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2013.09.09 0 0 17120

Szakácstanfolyamra én is küldeném Rékát, ha lenne :))) 

 

Nálunk suli jól indult - az elvárásoknak megfelelően :) A napközis tanárnő változott, de ez is jó.

R fél 5-ig van. Kedd-csütörtök napközi után jazz balett, péntek este fél óra lovaglás (tavasztól 1 óra), szombat délelőtt 1 óra úszás. 

Itthon érdekli a sakk, mostanában mindig hozza, hogy játsszunk :) Okos nagyon. Már régóta akartam küldeni sakk-ra, de nincs egy normális képzés itt Csepelen...  Tavaly járt jobbagyféltekés rajzra, annak lenne folytatása most, de rossz időben van :( 

Ja, és elkezdi a zenesulit, szolfézs és fuvola (de ez napközi időben van, úgyhogy nem kell cipelni sehova). 

 

Amit tervezek még neki, az felsőben színjátszó/báb/festő-alkotó vagy valami hasonló... Meg egy második nyelv. 

Aztán meg ha még szembejön valami jó kis lehetőség :)))

Ilyen rövidebb kurzusok híve lennék, csak nehéz találni. Pl. fotószakkör, gépírás, jel-nyelv, mandala...

Az lenne a lényeg, hogy minél több dolgot megismerjen - és el tudja dönteni, mi tetszik neki, mit szeretne komolyabban csinálni...

 

Caitlin Creative Commons License 2013.09.09 0 0 17119

nekem az a resze tetszett, h mindig hazahozta amit aznap csinaltak. Egyedul a fishcake nevu csodanal voltam nagyon-nagy bajban :) (uuuutalom a halat....)

Előzmény: shaish (17118)
shaish Creative Commons License 2013.09.09 0 0 17118

sokat vannak az udvaron:D (2815)

 

Hát, a kertészklubot én tartom nekik, hihi, na jó, főzni is szoktunk, de ez olyan klassz ötlet, legalábbis nekem tetszik.

 

Caitlin Creative Commons License 2013.09.09 0 0 17117

Cooking Club nalunk is volt tavaly :) Meg Gardening Club. 

nalunk heti 1 tesiora van hivatalosan. de minden nap 2815 percre kotelezoen le vannak kuldve. Es az after school club-ban (ami lenyegeben a napkozi 3.30tol-6ig) amikor nem zuhog akkor is kint vannak. teniszeznek, fociznak, mindefele rohangaszos kvazi tesiora van. amikor bent vannak akkor meg kezmuves v lego

Előzmény: shaish (17115)
shaish Creative Commons License 2013.09.09 0 0 17116

Az ebéd nálunk is be van osztva, de van hogy kicsit még várni is kell az órák után hogy sorra kerüljenek, bár azért figyelnek h ne a kicsiknek kelljen sokat várniuk...de nekünk azt hiszem egyszerűbb itthon, amíg minden napra főzök úgyis..
Tízórait is úgy viszi.

 

shaish Creative Commons License 2013.09.09 0 0 17115

Szakácstanfolyam?:) gyerekeknek, gondolom, jó ötlet!:)

 

Ertal, többieknek is jól kezdődött a suli?

 

 

 

toria78 Creative Commons License 2013.09.09 0 0 17114

A tesióra nálunk úgy van megoldva, hogy van 2 az órarendben (reggel azzal indul a nap, egyben a 2 óra). Amíg jó idő van, kint vannak, játszanak, tehát szerintem nem az a magyar-hagyományos-tesi h torna és zsámoly és kötélmászás és mittudoménmi. Majd ha hideg lesz, a teremben lesz.
Emellett a napköziben először házifeladatozás van, utána pedig minden nap 3-4 között van tesi, kint vagy bent. A bentin van kötött foglalkozás, a kintin szerintem nincs, csak legyenek kint és játszanak, hintázzanak, labdázzanak, másszanak sziklára stb.
Az ebédre sem kell várni utolsó óráig, minden osztálynak megvan h mikor mennek, 1040 és 1215 között van 45 percük. 14-kor már uzsonna van. Van egy külön foglalkozás (floorball), de az iskolában van kora délután, illetve egy napközi után (szakácstanf), de az is sétatávra.

kicsinap Creative Commons License 2013.09.09 0 0 17113

MOndjuk Ajna eddig sem volt napközis, csak heti egyszer maradt bent, amikor kézműves szakkörre járt 3-tól. De most egy napközis maradt itt is, az meg pont olyan, aki képtelen a gyerekekkel bánni, rendet tartani, szóval még kevésbé fog ott maradni, ráadásul az ügyeskedő is megszűnt, mert semmilyen pénzt nem lehet beszedni, arra meg fizetni kellett valamennyit (amiből vették a cuccokat, amikből alkottak). Semmilyen szakkör nincs tehát. Áronnal szépen haza jöttek a múlt héten is, első nap apjuk értük ment, második-harmadik nap én, utána egyedül jöttek már.

 

ÁRon amennyit nyafogott a színezős házi miatt, a pénteki álló egyeneseket olyan ügyesen, gyorsan és számora nagyon meglepően szépen megcsinálta. Szóval remélem ebben is fejlődik. Ő semmire sem fog járni idén, ha csak nem sikerül az úszást megszervezni, hogy 3-an együtt járhassanak, de az csak heti egyszer lenne.

Ajna már harmadikos, őt szeretném még egy nyelvre járatni, de csak akkor ha a közelben találunk tanárt.

Előzmény: Fogár (17110)
shaish Creative Commons License 2013.09.09 0 0 17112

Nekem olyan átlagosnak tűnt a napközis tanerő, kicsit mesélt miket csinálnak majd, majdnem pályakezdő, kisgyerekes, szóval nem rossz, de mondjuk kb 35en vannak napközisben (összevonva a két első) szóval sztem jobb itthon....
Ebédre még szerettem volna ha marad, de olyna későn végeznének, és annyira közel lakunk, hogy inkább hazajövünk anélkül és eszi amit főztem..

shaish Creative Commons License 2013.09.09 0 0 17111

Én is hazahozom délben Csabit. Hétfőn van 6órájuk, sztem ez rengeteg, felsőben is soknak találtam, emlékszem...nemhogy egy elsősnek..nekünk elsőben 4óránk volt, nekik a többi napon 5 van. az még so-so....
Ezt a hétfői utsó tesit (6.óra) lehet kiváltani ha egyesületben sportol heti 2szer legalább:D. Csabi msot kipróbálta a karatét, tetszett neki (pedig elég kemény volt) szóval ha a héten is azt mondja oké, akkor beirtaom, és akkor ezt a hatodik órát felejthetjük...
Amúgy ők is néha kinti programmal oldájk meg, két tesi tuti terem, egyik tesi igazából néptánc, 1-2meg udvar, séta, játszótér:).
Eddig nagyon bekjön neki, bár azért fáradtabb estére:).

Különprogramra itt sok lehetőség van helyben, de egyelőre sztem még az is sok amit szeretne. Heti 2karate, egy úszás. jövőre lehet választ hangszert (citera tetszett neki) hát meglátjuk. Jövőre Bogi is elsős lesz, ő rajzra tuti megy, az nagyon klassz itt, ő ,meg elég ügyes. D emár msot van neki is heti 2edzés (lovastorna, heti 1lovon, 1 tornatermi) meglátjuk....

Fogár Creative Commons License 2013.09.09 0 0 17110

"vicces" ez a nagy országos egységesítés...

Jankáéknál pl 2-3 között van a tanulányi időszak (azaz napközis leckeírás) 3-4 között is van még napközi,akkor fogalmam sincs mit csinálnak

viszont az 5. órának 12:40re vége-onnantól ebéd és ki tudja mivel tötik az időt 2ig

kb az udvaron rohangálás-ami ellen semmi kifogásom nem lenne,ha az udvar nem egy homokbányához hasonlítana,és sorra mennének tönkre a cipők,mocskolódnának a ruhák...tavaly volt,hogy sarat dobáltak rájuk a fiúk-télen...gondolhatjátok a kordkabátja milyen volt...

 

emiatt örülök,hogy végülis úgy döntöttünk-tem,hogy ennek vége, órák után hazajön...

egyrészt ez az elsősökkel összevont 30-36fős napközis csoport sem nyerte el a szimpátiám és sajnos az új napközis tantónéni sem tett jó benyomást rám elsőre...aztán anyut (pedig kollegák) 2alkalom után sem ismerte meg mikor ment Jankáért-csodálom,hogy a gyerekeket megismeri...

 

a másik napközis csoportba meg betettek egy könyvtáros végzettségű nőt-aki ott volt könyvtáros ahová én jártam gimibe...namost én 14 éve érettségiztem ( :-O ) és 8 évet jártam oda gimibe (8osztályos) végig ott volt...azaz 22éve fix,hogy kisgyerekek között nem volt-nem tanított...

 

ennyit az egész napos iskoláról...nemhogy értelmes elfoglaltság nincs a gyerekeknek délutánra,de elég személyzet sincs-nemhogy az még képzett is legyen :(

pedig őszíntén szólva én szívesen adtam volna sulis kereteken belül sportra...

ami a mi sulinkban "sport" : foci,tömegsport,kézilabda...na ebből válasszunk egy 2. osztályosnak :(

se egy valamilyen torna, vagy vm lányosabb labdás torna...

 

fűzöm Jankát próbáljunk ki vm sportot...másik sulikban hátha indul vm,max elhordom...heti 2x úgyis cipelem rajzra,viszont a mozgás kellene-nagyon-nem duci,de olyan jó alkata van-szép,formás...izmos,formásodjon csak :)

indul pl kosárlabda-na én kosárlabdáztam,szívem szerint adnám arra,jó kis fair play sport...de ha lenne röplabda...v vmi ami csapatjáték,de nem egymás lökdösődéséről szól...már jó is lenne

 

aztán itt helyben van vhol vívás is...szép sport...már csak Jankát kéne meggyőzni :)

 

 

Előzmény: ertal (17109)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!