Keresés

Részletes keresés

mcc Creative Commons License 2009.03.11 0 0 340
A mi nagyságrendünkben az összeg nem érdekes. Az az érdekes, hogy senki se tud semmit. A könyvelő végképp nem. Én meg pláne.

Aztán úgy járok ezzel is, mint a TEÁOR-ral, csak én erőltetem, mindenki más vállat von, és nekik van igazuk.
Előzmény: Törölt nick (338)
mcc Creative Commons License 2009.03.11 0 0 339
Tuti nem kereskedelmi csomagolás, kozmetikumnál nincs olyan. A műanyagom nem szatyor, hanem flasek, abban van a sampon. Ettől úgyis kihullik a hajam...
Előzmény: Törölt nick (338)
mcc Creative Commons License 2009.03.11 0 0 335
Köce a rendeletet. Megint nem értek semmit.

- Dőltteljes termékdíjfizetés esetén: díjtételenként „a ......................... környezetvédelmi termékdíj összege a bruttó árból ...............: ..................... Ft” szöveget,

Mi a bánat a díjtétel? Kódonként soroljam fel?

(4) Termékdíjköteles termék értékesítésekor a termékdíjat közvetlenül az általános forgalmi adó felszámítását megelőzően kell a termék nettó árába beszámítani oly módon, hogy a termékdíj ne képezze az általános forgalmi adón kívül másnak az alapját.

Itten alább pont az ellenkezője hangzott el. Így már tudja a számlázóprogi kezelni, sőt a listát le is tudom kérdezni.

(5) A feltüntetett termékdíj, a hasznosítási díj, valamint a termékdíj-kedvezmény és termékdíjmentesség összegét nyilvántartással kell alátámasztani, amely tartalmazza a vevők nevét, adószámát és címét, valamint a számla sorszámát és kiállításának dátumát.

mcc Creative Commons License 2009.03.11 0 0 334
Hitelesítve? A számlát se kell már aláírni.

Ugye az a gond, hogy a számlázóprogi listázza a tételeket, de a tételekhez tartoznak termékdíjak, amiket kellene szorozgatni a mennyiségekkel stb.

Én még csak olyan számlát kaptam, hogy a termékdíj befizetve, semmi részletezés. Ha mindenki ezt csinálja, előbb-utóbb elfogadják? A TEÁOR.t is megcsináltattam, én marha, aztán visszavonták szépen.
Előzmény: Törölt nick (333)
mcc Creative Commons License 2009.03.10 0 0 332
Ha adott bevallási időszakban

és mi a bevallási időszak? alapból negyedév?
Előzmény: Törölt nick (330)
mcc Creative Commons License 2009.03.10 0 0 331
Ha igen, tehát x anyagot ti töltetitek bele az üvegbe, a flasekbe, majd csomagoltatjátok a papírdobozba, sőt a gyűjtőkartonba,

A flasekokba a bérgyártó tölti bele, aztán mi tesszük a dobozba, a dobozokat a gyűjtóbe.

OKs, akkor minden a miénk. És mit írok a számlára? És melyik számlázóprogi tudja ezt?

Előzmény: Törölt nick (330)
nylonbrando Creative Commons License 2009.03.10 0 0 329
TT!

Köszi az infót.
mcc Creative Commons License 2009.03.09 0 0 328
Sziasztok,

mindent értek, csak az egészet nem. De főleg, hogy mi az a külön jogszabály, amelyik megmondja, mi a csomagolás.

Kozmetikai terméket gyártatunk, mi vagyunk az első forgalmazó, ez idág helyes. A termék papírdobozban van, ez is világos. A papírdobozban van 1 üveg, és két műanyag flasek. Azokkal mi van?

A számlán fel kell tüntetnem egyenként, hogy üveg 1 Ft, műanyag 2 Ft, papír 40 fillér, összesen 3,40 Ft?

Plusz ha nagykerbe megy gyűjtődobozban, akkor az külön tétel? Vagy csak a papír nem 40 fillér, hanem 80?

Negyedévente 0-s bevallást kell küldeni, ha nem adok el semmit? Ha meg igen, nyilván az értékkel (ami tuti 1000 Ft alatt lesz havonta).
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.09 0 0 327
Szia!

A tömeg alapú csomagolások tekintetében a koordináló szervezet 100 %-os mentességet biztosít. Ennek megfelelően csak a koordináló szervezet felé kell hasznosítási díjat fizetni, a VPOP felé nincs termékdíj-fizetési kötelezettség. Természetesen az átvállalt mennyiségről bevallást kell készíteni.

A számla szövegezése ugyanaz mint a reklám táskák/ tasakok esetében azzal a különbséggel, hogy a szövegezés végén található forinthoz nullát írunk.

Üdv!
TT

Előzmény: nylonbrando (326)
nylonbrando Creative Commons License 2009.03.09 0 0 326
Szia TT!

A 312sz. kérdésemre adott 313sz. válaszoddal kapcsolatban lenne még kérdésem,
a tömegalapú termékdíj összege hány Ft, a koordináló szervezetnek fizetendő licencdíjon felül a VPOP-nek is fizetnem kell?
A számlán való átvállalásnál milyen szövegezést kell alkalmaznom?

Eddig még nem értékesítettem így közvetlenül a gyártónak csomagoló anyagot, csak boltoknak kereskedelmi csomagolásnak számító szatyrokat ezért a naivnak tűnő kérdés. :)

Válaszodat előre is köszönöm. Nylonbrando
hano09 Creative Commons License 2009.03.05 0 0 325
Még konkrétumok nincsenek"folyik"a harc. A minisztériumból már keresték az én főnökömet is ez ügyben,hisz csak mi kapkodunk össze vissza. A minisztériumba is kell,érdemes panasz levelet írni.Ha ezt hagyuk,akkor több ezer munkanélküli lesz még,ami nem a válságnak tudható be.
Előzmény: Zadom (324)
Zadom Creative Commons License 2009.03.05 0 0 324
Helló!
Tudható, hogy az esetleges változások mik lehetnek és mikorra várhatóak??
Előzmény: hano09 (323)
hano09 Creative Commons License 2009.02.27 0 0 323

Szia!

Már azokon is túl vagyunk.Ezek a szervezetek kérték a segítségünket. Várható a törvény modósítás,de idő kell hozzá. Remélem addig senki nem megy tönkre.Bár elég nehéz a helyzet.Úgy nézz ki,hogy a lebomlót kiveszik a sorból.

Előzmény: Zadom (322)
Zadom Creative Commons License 2009.02.24 0 0 322
Helló!
Nem ezeket az "érdekvédelmi szerveket" kellene hívogatni szerintem, hanem a Környv. Minisztériumot, akik ezt az eszetlen kutyulást elvégezték.
Előzmény: hano09 (317)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.22 0 0 321
Kedves hano09!

Valóban nem lehettek átvállalók ebben az esetben.
Termékdíj-fizetési kötelezettséget átvállalni a termékdíj-fizetésre kötelezettől lehet, ebben az esetben a patikától.
Itt sajnos köztetek van a gyógyszer cég.
Az átvállalást kizárólag a gyógyszercég kezdeményezheti.

Üdv!
TT
Előzmény: hano09 (318)
hano09 Creative Commons License 2009.02.21 0 0 320

Az lehet,de valamit tenni kell különben munka nélkül maradunk,és bezárhatunk.

Itt a törvény hozó nem ért ahhoz amit csinál!

Előzmény: blueye (319)
blueye Creative Commons License 2009.02.20 0 0 319
Szélmalom harc lesz az APEH és most már a VPOP ellen.
Előzmény: hano09 (317)
hano09 Creative Commons License 2009.02.20 0 0 318

Mr Termékdíj!

SOS! Az alábbi kérdésem van: gyártók vagyunk,gyógyszer cégnek aladjuk a kis patika zacsit,ő gyógyszertárakba ingyen, reklám céljából adják nekik.

Nekem azt mondták,hogy mi ezért nem válalhatjuk át a termékdíjat a gyógyszergyártól!!!!! A gyárnak azt mondták,hogy mi nyilatkozunk. Na most mit tegyünk? Légyszíves válaszolj!Köszönöm!!

hano09 Creative Commons License 2009.02.19 0 0 317

Figyelem! Elinditottuk a lavinát!

Kérek mindenkit aki termékdíj ellen van,hívogassa az OKSZ-t és a CSAOSz-t,MMSZ-t!Ők melletünk vannak és segíteni akarnak.

Ha ez nem változik pl.az én cégem is bezárhat ami 80 családot jelent!

aamen Creative Commons License 2009.02.17 0 0 316
"Marmint a vizfeje ezt kihagytad"

gondoltam arra a nehanyezer vamosra, termekdijtanacsadora- es szakertore, szakkonyvirora, oktatora es a mindezeket kiszolgalo kapcsolodo munkaerokre, es lassan kezdodik a termekdijugyintezokepzes, azokat is ki kell kepezni valakinek, akik vegeznek azoknak is fog adodni munkahely, de az o munkajukat is le kell valakinek ellenorizni akiket ki kell kepezni, oktatni, tanfolyamok, eloadasok...
kva sok munkahely fog itten kepzodni, na.
Előzmény: Peter atyuska (315)
Peter atyuska Creative Commons License 2009.02.17 0 0 315
Marmint a vizfeje ezt kihagytad :-)
Előzmény: aamen (309)
nylonbrando Creative Commons License 2009.02.15 0 0 314
Szia TT!

Kösz az infót.

Üdv. nylonbrando
Előzmény: Törölt nick (313)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.14 0 0 313
Szia!

Ebben az esetben a GYÁR tömeg alapú termékdíjat fizet ezekre a csomagolásokra, tehát az átvállalónak is tömeg alapú termékdíjat kell átvállalnia.

Üdv!
TT
Előzmény: nylonbrando (312)
nylonbrando Creative Commons License 2009.02.14 0 0 312
Szia TT!

Azt szeretném megtudni, hogy a ( GYÁRBAN) előre csomagolt szeletelt kenyerek és különböző sütő ipari termékek tasakjaira milyen díjtételek vonatkoznak, mivel nem a vásárlás helyén csomagolják be a terméket ?
Nekem mint forgalmazónak, hogy kell kalkulálnom a számla kiállításánál?

Üdv. nylonbrando
nylonbrando Creative Commons License 2009.02.14 0 0 311
Helló Timberland!

Szerinted itt nem "felsőbb érdekekről" lehet szó?
Bárhová fordulhatunk szerintem nem tudunk érdemi eredményt elérni.
Sajnos szopó ágra kerültünk.

Üdv.nylonbrando
Előzmény: Timberland (308)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.13 0 0 310
Szia!

Termékdíj-köteles tömeg alapon: a behozott termék csomagolása (üveg, papír) és a saját karton papír is.
Amennyiben éves szinten a papír csomagolás kibocsátása 500 kg alatt, az üveg csomagolás 800 kg alatt van, termékdíj-fizetés alóli mentességi kérelmet lehet beadni. A mentességi kérelem illetékköteles és csak a fizetés alól mentesít az adminisztráció alól nem, sőt a dokumentáció mennyisége megnövekszik. A mentességi kérelmet tárgyévet megelőző év szeptember 30-ig lehet beadni meghatározott adattartalommal.

Nem biztos hogy megéri mentességet kérni!

Az alapterületi megkötés alapján járó mentességi feltételeket a tömeg alapú csomagolásoknál nem lehet alkalmazni!

Tehát a válasz az, hogy itt bizony termékdíjjal kapcsolatos feladatokat kell végezni.

Üdv!
TT
Előzmény: mihalyitibi (307)
aamen Creative Commons License 2009.02.13 0 0 309
"Nem tudom felfogni, hogy ezzel az idióta, átláthatatlan és értelmezhetetlen szabályozással mi volt a céljuk"

munkahelyteremtes ill. megtartas volt a celjuk.
Előzmény: Timberland (308)
Timberland Creative Commons License 2009.02.13 0 0 308
Tisztelt Nylonbrando.

Tökéletesen egyetértek Veled, mi PE csomagolóanyagot gyártunk forgalmazunk több mint 30 éve és pont a Te számításod miatt már hónapok óta húzzuk a vészharangot.
Sőt ha továbbmegyek, hogy a vevőnk nem regisztrált az Öko-Pannonál a 0,80 FT-os HDPE tasakból vagy szatyorból 15.30 sőt nagyobb ürtartalomnál 35.30 is lehet.
Ezzel a szabályozással a műanyaggyártók és kererskedők fele lehúzhatja a rolót mert a multik és az emberek nem fognak a 7 Ft.-os zsemlére még ugyanennyit ráfiztni a zacskóra. Minket azonban nem csak ez érint, elektronikai cégek, akik műanyag tasakba csomagolják a távirányítót, használati utasítást stb. nem fognak még + forintokat fizetni hasznosítási és egyéb díj címén egyszerűen külföldön becsomagoltatja és kész.
A visszagyűjtés pedig nonszensz szerinted ha eladsz 100 db zacskót ki fogja azt visszahozni hogy 85%-al mentesülj egyáltalán hogyan kényszeríted rá?!

A lebomlót is megfojtották, mert 25%-al kitörölhetjük a valagunkat ennyiért az sem éri meg gyártani.

Beesik egy vevő hozzánk 10db zacskoért akkor azt nekünk kell adminisztrálni, bevallani. Arról nem is beszélve, hogy az 1000-sével tömbösített zacsakókat + azt raklapra téve zsugorsapkával letakarva pántszalaggal lekötözve. Adminisztrálni kell a 123000 db zacskó 123 csomagolóanyagát a zsugorsapkát + a pántszalagot ja és a kapcsot óráról órára. Hát hol élünk mi könyörgöm....???

Nem tudom felfogni, hogy ezzel az idióta, átláthatatlan és értelmezhetetlen szabályozással mi volt a céljuk, de az amúgy is visszaeséssel küzdő vegyipari cégeket nemhogy a válságtól de saját országuktól is kaptak egy akkora pofont ami, totál padlóra küldi őket. 800-1500%-os adót kivetni most már tasakra, zsákra a bevásárlótáskán túl "környezetvédelem" címén, olyan mintha holnaptól 1500-2000 Ft. lenne 1 l benzin.
Ezzel további 1000-ek munkahelye kerül veszélybe !

Minden fórumon tiltakoztunk tűzzel vassal ezzel a szabályozással szemben (Miniszterelnöki Hivatal, Környezetvédelmi M, Országgyűlési Képviselők, Öko-Pannon, Vpop stb.) de süket fülekre találtunk.

Sajnálom, hogy a műanyagipari szervezetek, szövetségek, gyártók nem képesek összefogni . Az italkereskedők is el fogják érni, hogy visszamondják a standolást biztos vagyok benne és arra kérek minden érintettet, hogy ha más nem terjessze az igét mert csak így érhetünk el valamit!
Előzmény: Törölt nick (300)
mihalyitibi Creative Commons License 2009.02.12 0 0 307

A termék üvegcsomagolású élelmiszer: befőttek, ételízesítők.
Előzmény: Törölt nick (302)
mihalyitibi Creative Commons License 2009.02.12 0 0 306
Köszönöm a választ, azt hiszem, a nem hivatalosan javasolt eljárást fogom követni.



>Bejelentési kötelezettséged viszont van. Ez pedig hozza magával a GLN és a VPID számok beszerzését és az adminisztrációt.

Ez viszont nagy találmány: húsz deka papír → 60 Ft köztartozás → 4000 Ft regisztációs díj → admin napestig, és mindez a környezetvédelem nevében. Mintha a környezetet csak a papírzacskó terhelné, az ember és az informatika értelmetlen felhasználása nem.

(Persze, ezt nem neked címeztem.)
Előzmény: Törölt nick (301)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!