Keresés

Részletes keresés

horst_fuchs Creative Commons License 2006.09.06 0 0 33062

Ön erre válaszol: .art_t { overflow: hidden; width: 590px; } Mathy válasz | vissza a topikba 2006.09.05 18:55:43 (33034)

"Hargreaves kábé életében 5-ször játszott szélsőhátvédet..."

 

Ne fárassz!

Előzmény: horst_fuchs (33025)
te nem láttál még bayern meccset akkor... NEM SZÉGYEN, de akkor nem ondj róla hülyeségeket...
Előzmény: Törölt nick (33034)
horst_fuchs Creative Commons License 2006.09.06 0 0 33061
ja a kép... a grúz meccs előtt anno piros volt neki, nem?
Előzmény: whitehartlane (33042)
horst_fuchs Creative Commons License 2006.09.06 0 0 33060

olyan van egyáltalán? nem csak 17es meg 20-as van?

amúgy kerestem selejtező infókat, de az U20-as VBről nem találtam. Nem tudja valaki véletlenül, hogy miként lehet Európából kvilifikálni a Vbre?(U20)

Előzmény: szponzor (33052)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.06 0 0 33059

Nekem Brazília és Hollandia a kedvencem. Ja, és Magyarország.

A 98-as VB kellemes emlék, mert a két kedvencem a négy közé jutott. A 94-es brazil-holland álomnegyeddöntő is fantasztikus élmény volt.

Előzmény: Vagdalthús (33054)
Frajti Creative Commons License 2006.09.06 0 0 33058
Milyen világ az, ahol egy Professzor urat kimoderálnak? : )
Vagdalthús Creative Commons License 2006.09.06 0 0 33057
Az igazi szurkoló ilyen.
Előzmény: elefantkillah (33056)
elefantkillah Creative Commons License 2006.09.06 0 0 33056
elhiheted, napokig nem tudtam enni es zokogtam vegig hogy kiestek a brazilok.
Előzmény: Vagdalthús (33054)
Vagdalthús Creative Commons License 2006.09.06 0 0 33054

Számomra elképesztő nagy boldogság volt, hogy nem az agyonmajmolt, és a vb-n semmit sem mutató brazilok nyerték a tornát. Itthon a csapból, a bulvársajtóból és a közvetítési jogokat birtokló csatornából is csak az jött le, hogy focivb=Brazília.

 

Mindemellett tiszteletben tartom, hogy nekik szurkolsz, nyilván rosszul érintett, hogy nem ők lettek a világbajnokok, és azt is megértem elvben, miért őket támogatod.

 

Olyan, hogy legjobb csapat, csak egy van: az aktuális világbajnok. Nekem Németország és Argentína a két kedvencem, mint csapat, számomra Németország nyújtotta a legtöbbet - csak épp kettővel több gólt kaptak a kelleténél az elődöntőben, aminek nyilván az volt az okat, hogy az ellenfél a későbbi világbajnok Olaszország volt, amely jobbnak bizonyult.

Előzmény: elefantkillah (33047)
szponzor Creative Commons License 2006.09.06 0 0 33053
Egyetértek, Nesta. Sokkal inkább ezek az okok, valamint az öreg, fáradt sztárokhoz való értelmetlen ragaszkodás volt Brazília előre borítékolható kudarcának az oka, mint a két zseniális irányító együtt játszatása.
Előzmény: Alessandro Nesta (33048)
szponzor Creative Commons License 2006.09.06 0 0 33052

Az U19-es VB sem semmi! Azt én is mindig nézem.;-)

Előzmény: Törölt nick (33049)
zeuszka Creative Commons License 2006.09.06 0 0 33050

Így van. Ezzel az erővel Gary Neville helyett Lennonnak kellett volna kezdenie, hiszen sokkal technikásabb és gyorsabb.

Eriksson nem CSAK amiatt bukott, mert nem merte kitenni Beckhamet vagy Lampardot a kezdőből, de ez nagyon sokat számított.

A Chelsea pedig azért rossz példa, mert ott nem támadó középpályások játszottak egymás hegyén hátán, hanem egy erős védelem, előttük pedig egy Makelele szűrt, ilyesmi az angoloknál nem volt, illetve most már végre úgy tűnik, Hargreaves meg tudja oldani, ehhez viszont be kellett áldozni Beckst.

Előzmény: verkri (33045)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.06 0 0 33049

Abban a csapatban Samuel és Cufré játszott középső védőt.

 

Heintze pedig egy már visszavonult dán balhátvéd.

Előzmény: Törölt nick (33033)
Alessandro Nesta Creative Commons License 2006.09.06 0 0 33048

Mathynak: Mivel ő akkora szaktekintély, hogy már ifistakoruk óta követi szinte az összes nemzetközi klasszis karrierét, fogadjuk el az invenciózus ötleteit. Ugyan százszámra hallani játékosokról, hogy más poszton kezdték karrierüket (kapus csatárban pl), de nem baj, ezek az ő kezdői voltak (mondjuk ettől még le lehet írni helyesen a neveket, de kicsire nem adunk).

 

Viszont én nem értek egyet azzal a közkeletű véleménnyel, hogy Kaka és Ronaldinho nem fér el egy csapatban. Elfér, de nem így, ahogy a vb-n kellett játszaniuk. Ha van mögöttük három beton-dm, akkor simán elférnek. A brazil válogatott sokkal inkább a túlzott médiahűhó, az idejekorán kikiáltott csak-ők-nyerhetnek mentalitás, és az ehhez társuló, és lelkileg tragikus hatásokkal járó szűk taktikai repertoár miatt estek ki. Érthetőbben: Elhitették velük/magukkal, hogy szinte elég, ha a mezüket viszik fel a pályára, és mikor megfogták őket, és váltani kellett volna, baszartak, nem volt válaszuk. Ehhez jöttek persze néhány kulcsjátékos kondícióbeli problémái, amit megintcsak észre lehetett volna venni időben, ha nem szállnak úgy el maguktól. 

Előzmény: verkri (33045)
elefantkillah Creative Commons License 2006.09.06 0 0 33047
teljesen igaza van a srácnak, a VB-t a legjobb csapatnak, tehát Braziliának kellett volna megnyernie! a z ő játékosaik a legtechnikásabbak, ottjátszik Ronaldo és Ronaldinho!!! én a braziloknak drukkoltam és nagyon elvoltam keseredve, amikor kiestek, mert úgy éreztem, hogy igazságtalan a világ, de attól még büszkén hordtam a brazil mezemet amit a vébé előtt kaptam a Páromtól!

a brazilok a legtechnikásabbak, élmény nézni ahogy játszanak, a cselek szerintem többet érnek mint egy unalmas taktikai harc!!

yourownhOle! Creative Commons License 2006.09.06 0 0 33046
egyszerűen itt arról van szó, hogy ezek a játékosok annyira sértődékenyek, hogy az edzők félnek a válogatottnál, ha nem rakják be mindet a kezdőcsapatba, vmelyik lemond a válogatottságról, és akkor majd sírhat mindenki, mekkora egyéniség és tehetség hagyta őket faképnél.
Előzmény: Godric (33044)
verkri Creative Commons License 2006.09.06 0 0 33045
Is-is. Ha egy országban véd a világ öt legjobb kapusa, attól még biztos, hogy jó ötlet öt kapussal kiállni a válogatottnak. Hiába van az angoloknak négy világklasszis támadó középpályása, az egymás mellé zsúfolásuk működésképtelenné tette a csapatot. Kicsiben ugyanez volt a brazilok baja is, Parreira nem tudott (vagy nem akart) dönteni, hogy Kaká vagy Ronaldinho, a legrosszabb megoldást választotta: mindkettő.
Előzmény: Godric (33044)
Godric Creative Commons License 2006.09.06 0 0 33044

szerintem Eriksson nem az összeállítás miatt bukott, hanem mert taktikailag és motivációban nulla. Az nem lehet kérdés. hogy ha nálam vannak a világ legjobb játékosai, akkor őket kell játszatnom, nem a második ligásokat; de attól, hogy ők a legjobbak, még nem fognak tudni maguktól játszani. ehhez kell a lagjobb edző. szerintem ezt jól alátámasztja a chelsea és mourinho.

Remélem érthetően sikerült írnom...

Előzmény: zeuszka (33043)
zeuszka Creative Commons License 2006.09.06 0 0 33043
És te is rábasznál, mint Eriksson. Beckham, Gerrard és Lampard nem játszhat ugyanabban a csapatban, ez kiderült, és végre McClarennek volt bátorsága kivágni Beckhamet, miközben Hargreaves az utolsó 3 angol válogatott meccsen is kb. a csapat legjobbja volt. Oké, nem volt mind komoly meccs, de akkor is, Hargreavesnek most betonbiztos helye van a kezdőben, a te középpályássorod már sosem fog összeállni (hála az égnek).
Előzmény: Törölt nick (33039)
whitehartlane Creative Commons License 2006.09.05 0 0 33042

azért valami Rooneynak is megtiszteltetés lenne

ha pl Vili ezzel vinné a közeli fogadóirodába:

Előzmény: yourownhOle! (33038)
yourownhOle! Creative Commons License 2006.09.05 0 0 33041
nem, nem szívlelem a prolikat.
Előzmény: whitehartlane (33040)
whitehartlane Creative Commons License 2006.09.05 0 0 33040

Rooney hype-oló azért csak vagy, nem?

Amúgy nem erről írtam. Persze, hogy két játékos közül el lehet dönteni, hogy melyik a jobb, az esetek  többségében, de ha szembe állítász két, a világ élvonalába tartozó válogatott 11-11 (vagy 23-23) játékosát, akkor nem lehet megmondani, hogy ennek vagy annak jobb a játékosállománya, ezt Mathynak írtam amikor be akarta bizonyítani, hogy a brazilok meg az argentinok mennyivel faszábbak, mint az összes többi, nem is értem, miért írom már a 3. hozzászólást erről a kérdésről, mikor annyira egyértelmű, hogy egyet sem érdemelne

Előzmény: yourownhOle! (33038)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.05 0 0 33039
Ahány ember, annyiféle szövetségi kapitány lenne. Én így állítanám össze az angol csapatot. (33022-es):
Előzmény: zeuszka (33037)
yourownhOle! Creative Commons License 2006.09.05 0 0 33038
hát én nem tudom, öregem, nem vagyok egy Gera hype-oló, de őt jobb esetben is 2 osztály választaná el Sebők Vilitől. de ott van Neville és Rooney esete, az elsőnek lehet megtiszteltetés, hogy az utóbbival pályára engedik.
Előzmény: whitehartlane (33031)
zeuszka Creative Commons License 2006.09.05 0 0 33037
"Hargreaves a válogatott középpályályára - ha mindenki más egészséges - egyszerúen nem fér be."

Te a Marson élsz?
Előzmény: Törölt nick (33036)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.05 0 0 33036

Írtam egy korábbi hzsz-ban, hogy az igazi világklasszisok esetében nincsen igazán kötött poszt. Hargreaves rengeteget fut, harcos, jól szerel, két tüdeje van, technikás is, a jobb lábát jól használja. Az angol válogatott a jobbhátvéd poszton sem gyengült vele. Sőt. Nem biztos, hogy Gary Neville-lel (vagy mással) jobban jártak volna.

Hargreaves a válogatott középpályályára - ha mindenki más egészséges - egyszerúen nem fér be.

Előzmény: zeuszka (33035)
zeuszka Creative Commons License 2006.09.05 0 0 33035
Márpedig tényleg nem ez az igazi posztja, a vb-n kényszerből játszott ott kétszer, mert Gary Neville és Luke Young is sérült volt.
Előzmény: Törölt nick (33034)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.05 0 0 33034

"Hargreaves kábé életében 5-ször játszott szélsőhátvédet..."

 

Ne fárassz!

Előzmény: horst_fuchs (33025)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.05 0 0 33033

"Cambiasso védőben??"

 

Nekem nem kell bemutatni Cambiassot. Azóta figyelemmel kísérem a pályafutását, amióta a Reál Madrid 15 évesen leigazolta az ifibe. Láttam azt a U19 ifivb-ét, ahol Cambiasso középhátvédet játszott végig, és Riqelmével, Scallonival, Serrizuelával, Quintanaval stb. megnyerték az ifi világbajnokságot. Ha jól emlékszem, 1997-ben volt ez.

A modern labdarúgásban nincsenek kötött posztok. Egy világklasszis védekező-középpályás  világszínvonalon tud középső védőt is játszani. Cambiasso ilyen játékos!

Előzmény: Alessandro Nesta (33026)
horst_fuchs Creative Commons License 2006.09.05 0 0 33032

végső soron igaz...

 

nem ide tartozik, de francia-togo... gyakorlatilag francia 1.liga-francia2. liga... aztán mégis 2 góllal voltak jobbak. ilyen szinten a mopdern fociban nincs nagy különbség. Az aranycsapat technikai tudása anno szinte egyedülálló volt, de ma azokat a "trükköket" az nb3-as ifi is megcsinálja(no, persze én nem...)

Előzmény: whitehartlane (33031)
whitehartlane Creative Commons License 2006.09.05 0 0 33031

mi?

én összeségében gondoltam, valahol jobb a balhátvéd, a másik csapatban meg a védekező középpályás, de nincsenek számottevő különbségek az ilyen szintű csapatok játékosainak a technikai, fizikai, taktikai felkészültsége között, a mentális képességekközött már lehet, de ha megnézünk két csapatot, nagyjából ez is kiegyenlítődik, mi nem igaz ebben?

Előzmény: yourownhOle! (33030)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!