Keresés

Részletes keresés

lzleo Creative Commons License 2015.03.12 0 0 6620

Egy újabb ötletem: gömbkőris  (fraxinus ornus mecsek)

Kicsit termetesebb, mint egy gömb szivarfa. 

lzleo Creative Commons License 2015.03.12 0 0 6619

"Minden fa virágzik" - Éppen a korábban említett gömb szivarfáról írják, hogy nem virágzik, nincs termése...

Előzmény: sz_attila (6618)
sz_attila Creative Commons License 2015.03.12 0 0 6618

Ilyen nagy fát nem fogsz pár év alatt pótolni, az biztos. Ez is gondolom legalább 6-8 évig nőtt ekkorára. Minden fa virágzik, elvirágzik, akkor az ugye lehullik róla, majd ősszel a leveleit hullatja le. Amikor a nyírfa hullatja a leveleit (november-december), akkor már csak az eszkimó gyerekei homokznak. Aztán 1x virágzik tavasszal, lehullanak a termések és annyi. Ennyit szerintem szemetel bármelyik fa. Nálunk meg az egyetlen örökzöld fa a Magnolia grandiflora. Unokáknak lenne árnyék tőle a homokozó fölött. Szűrt árnyékot tud még a mandulafa is. De kicsi termetű, nem nő nagyra.

Előzmény: lzleo (6615)
sz_attila Creative Commons License 2015.03.12 0 0 6617

Ez gömbszivarfa (Catalpa bignoioides Nana). A képen lévő egyed kb. 12-15 éves lehet (ha nyíratlan az állapota). Csak ősszel koszol, a levelek hullanak le róla. Gyakran tetvesedik és a lisztharmatra is érzékeny.

Előzmény: lzleo (6616)
lzleo Creative Commons License 2015.03.12 0 0 6616

Találtam egy egész jó képet az általad említett fajtáról:

 

Ha ez tényleg szivarfa, akkor egész jó lehet kerti árnyékolásra.

Már csak arra lennék kíváncsi, hogy vajon mennyire koszol és hogy jönnek-e rá a méhek...

Előzmény: Magdi60 (6609)
lzleo Creative Commons License 2015.03.12 0 0 6615

"Szivarfa?" - Kicsi, nem? Ad az elég terebélyes árnyékot?

A képen látható fát kéne pótolni tetvek, darazsak és folyamatos levélpotyogás mentes fajtával.

Előzmény: Magdi60 (6609)
lzleo Creative Commons License 2015.03.12 0 0 6614

"Császárfa?" - Virágaira félek, hogy jönnének ezerrel a darazsak, méhek.

Előzmény: Magdi60 (6609)
lzleo Creative Commons License 2015.03.12 0 0 6613

"A nyírfa szerintem tökéletes." - Én is szeretem a nyírfát, nálunk is van a kertben 4 példány, viszont tapasztalatom szerint az év nagy részében baromira koszol. Rendszeresen potyognak le róla kisebb ágacskák, amikor hozza a barkákat, akkor tele a kert a "kukacaival", és a lombhullatási periódusa is igencsak hosszú. Homokozó fölé valami "tisztábbat" szeretnénk... 

Előzmény: sz_attila (6611)
sz_attila Creative Commons License 2015.03.08 0 0 6612

Szerintem jó, nálunk több utcában van ilyen fasor. Képek a gugliban tömegével. Idővel jó árnyékoló, egy pad alá és nyáron lesz hová leülni árnyas helyre.

Előzmény: Rozsacska21 (6610)
sz_attila Creative Commons License 2015.03.08 0 0 6611

Nekünk nyírfa van a homokozó fölött. Gyorsan nő, mert ugye ez is szempont kell, hogy legyen, nehogy érettségire takarja el a homokozót :)) A nyírfa szerintem tökéletes.

A szivarfa is tetvesedik.

Előzmény: lzleo (6608)
Rozsacska21 Creative Commons License 2015.03.08 0 0 6610

sziasztok. gömb juhar fát vásárolunk utcafrontra. van e valakinek?? vélemény?? esetleg képe rolla??

Magdi60 Creative Commons License 2015.03.08 0 0 6609

Császárfa? Szivarfa? 

Előzmény: lzleo (6608)
lzleo Creative Commons License 2015.03.07 0 0 6608

Sziasztok!

Homokozó fölé milyen fát ajánlotok?

Szempontok:

- jó árnyék

- igénytelenség

- viszonylag rövid szemetelős időszak

- darazsakat, méheket ne vonzza

Egy szép nagy selyemakácot kellett kivágnunk, mert nem sikerült megnyernünk a háborút a tetvek ellen.

Egész évben potyogtak folyton a ragacsos levelek, meg csipkedték a gyerekeket a darazsak.

Mennie kellett.

Pótlására ötletek?

kavicsos64 Creative Commons License 2015.02.28 0 0 6607

Helló mindenkinek ! A norman fenyőt hogyan lehet szaporitani ? Dugvánnyal ?

disjointedjoe Creative Commons License 2014.12.11 0 0 6606

Igen, fel is vettem velük a kapcsolatot, de nincs készleten. Sztm import cucc volt, ezért is próbálkozok itt, hátha valaki vett belőle. Azért is szeretném ezt fajtát, mert balzsamnyár hibrid, a tavaszi kihajtáskor édes, balzsamos illatúak a levelek, hajtások, ráadásul olyan, mintha virágba lenne borulva a rózsaszín és krém-fehér fiatal levelek miatt. 

Előzmény: robida (6604)
disjointedjoe Creative Commons License 2014.12.11 0 0 6605

A képen sövénynek nyírt tarka levelű nyárfák láthatóak. Amúgy nyíratlanul nagyra megnövő fa. 

Előzmény: móniszilvi (6603)
robida Creative Commons License 2014.12.11 0 0 6604

Jól beleválasztottál, annyi szent! Egy helyen van, de ott csak nagykereskedőket szolgálnak ki, viszont kérdezz rá a Borhy kertre, mert náluk volt már. Vagy bevállalsz egy külföldi online rendelést:)

Előzmény: disjointedjoe (6601)
móniszilvi Creative Commons License 2014.12.11 0 0 6603

Nagyon szép !

Egyébként milyen növény ez ?

Előzmény: disjointedjoe (6602)
disjointedjoe Creative Commons License 2014.12.11 0 0 6602

disjointedjoe Creative Commons License 2014.12.11 0 0 6601

Üdv! Van valakinek Aurora fajtájú nyárfája (populus candicans 'aurora')? Vagy tudtok valakit akinek igen? Forgalmazták már itthon, de csak 1-2 helyen. Megköszönném ha segítenétek, mert nagyon szeretnék belőle szerezni. :)

robida Creative Commons License 2014.11.11 0 0 6600

Bocs, figyelmetlen voltam, ha félárnyékos-árnyékos a helyed, akkor a Sentinel boróka ki is esett, nem viseli el az árnyékot.

 

 

Előzmény: tekkys (6598)
robida Creative Commons License 2014.11.11 0 0 6599

Szia!

 

Azért nem találtál eddig, mert olyan nincs, ami gyorsan 4-5 méterre nől meg, örökzöld és nyírni sem kell.

 

Ami gyorsan nől, az magasabb lesz, tehát a nyírás biztos.

 

Na mindegy: lényeges kérdés, hogy mennyi helyed van szélességre a kerítésed mellett?

 

Javaslatok: Smaragd thuja, nem is írok róla semmit, nagyon elterjedt. Holmstrup, ez jóval alacsonyabb marad, viszont nagyon lassan nől.

 

Oszlopos tiszafa, mivel ez is lassan nől, érdemes belőle nagyobb példányt venni, ennek van sárga változata is.

Sentinel boróka, ez a létező legkarcsúbb örökzöld, de ez is lassú növekedésű, nem tudom, beszerezhető-e belőle nagyobb példány.

 

Viszont nem ártana megtudni, miért is betegedtek meg a szomszéd fái, mert annak oka volt, gyanítom, hogy a boróka szú támadta meg őket, ez azért elgondolkodtató.

 

Olyant is csinálhatsz, hogy a szomszéd kerítése elé (hogy ne az övére fusson) teszel dróthálót, vagy valami kerítésfélét, és arra futtatsz borostyánt, loncot, ilyesmit.

 

Remélem, tudtam segíteni

Előzmény: tekkys (6598)
tekkys Creative Commons License 2014.11.11 0 0 6598

Sziasztok !

 

Nagyon  érdekel a kertészkedés és imádom is .28 éve csinálom, de most tanácstalan vagyok.

 

Jó lenne ha valaki tudna tanácsot adni.  Szeretem a japán kerteket az enyémbe is van japános beütés. A szomszéd kerítése  és  a mi házunk között kb  max.60-80cm széles hely van csak -mellette el kell férni a falnál - ahova lehet ültetni, nekem ott gyönyörű kamélia , bambusz ( gyökérgátba) és rhododendron van. Ezek magassága nem éri  el a kerítés tetejét- 220 cm-.

 

A problémám: A szomszédnál- a mi kerítésünkkel határos  - telekrészen van 4 db 28 éves tuja kb. 6 m magas, amelyikből a két középső kiszáradt.Nagyon szépen takartak az ablakokból pont ezekre láttam rá. Tegnap a szomszéd nekiesett és mind a 4 db -ot  elkezdte kivágni. A két szép élőt is. Valószínű, hogy nem ültet helyettük semmit, viszont így teljesen belátni a kertjébe, ahol mindenféle van- hinta, sütő, szárító és a teraszukra is totálisan belátni.- nem szép a látvány- Én nem szeretném ezeket látni, már a gondolatba is belebetegedtem. 4 ablakunk nyílik arra az oldalra.

 

Van-e valakinek ötlete,hogy mit ültethetnék a kerítésem mellé, ami  gyorsan 4-5 méteresre nől meg ,  örökzöld , oszlopos és a legfontosabb, hogy ne kelljen  nyírni. A terület inkább félárnyékos, árnyékos.

Leylandit nem akarunk, mert van egy leylandi ciprus sövényünk 6 m magas , 12 db , ami a tűzfalukat takarja, de már nem bírjuk a nyírását fizetni.-nem olcsó mulatság-. 

Két napja az oszlopos örökzöldeket  keresem az interneten, de nemigazán sikerült olyant találni , ami ilyen keskeny helyre jó és szép lehetne és sűrűn takarna.

móniszilvi Creative Commons License 2014.10.30 0 0 6597

Közben küldtem képet a faiskolának is a kőrisről. Nagyon valószínűnek tartják, hogy véletlenül nem Raywood kőrist adtak...

De ígéretem már van, hogy kicserélik a fát, remélem sikerül megoldani....

Előzmény: Banna5 (6596)
Banna5 Creative Commons License 2014.10.29 0 0 6596

Szia, tavaly én is így jártam.  A frissen ültetett kőrisem ősszel nem színesedet, de idén csodaszép!

Tapasztalatom alapján: sok fa az ültetés évében nem színesedik ősszel úgy ahogy elvárnánk tőle. Nincs semmi baj, fog színesedni! Egyébként is ezen az őszön nálunk minden később ölt színpompás díszruhát. 

Nagyon szép a fád.

Előzmény: móniszilvi (6595)
móniszilvi Creative Commons License 2014.10.24 0 0 6595

Sziasztok !

 

Idén tavasszal (még kihajtás előtt) vettem egy Raywood kőrist. 

A leírások alapján választottam azért, hogy ősszel pirosas-lilás lombja legyen.

A fáról mai képeket teszek ide, szerintetek mikor fog színesedni ? Mi a gond vele, hogy továbbra is zöld levelei vannak október végén ?

Köszönöm

Magdi60 Creative Commons License 2014.07.04 0 0 6594

Kezeld le sebgyógyítóval és reménykedj.

Előzmény: Hibásjelszó (6593)
Hibásjelszó Creative Commons License 2014.07.04 0 0 6593

Sziasztok!

 

Idén áprilisban kaptam ajándékba egy kis selyemakácot. Az ültetéstől eddig kb 50 cm-t nőtt, tehát szereti a helyét. A napokban a kölyök kutya megsértette a küldő háncsréteget. Szerintetek túl éli ezt a kis fa?

robida Creative Commons License 2014.07.03 0 0 6592

borhykert, növényshop és kedvenckert. E két utóbbi online áruház.

Előzmény: Syssy01 (6589)
comad2 Creative Commons License 2014.07.03 0 0 6591

Anno sok szó esett róla. A kivitelező elmagyarázta, hogy az nem beton, hanem ún. stabilizált murva, ami egyrészt átengedi a vizet, másrészt tud tőle nőni a fa. Állítólag használják a kertépítészetben. Mindenesetre a kivitelező megígérte, hogy ki fogja cserélni. Ocsmány látvány, az biztos.

Előzmény: ReeDonLee (6590)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!