Keresés

Részletes keresés

lotht Creative Commons License 2011.11.21 0 0 1812

Nincs tapasztalatom a Trendnettel.

A leírás alapján jó is lehet, ha megelégszel a max. 54 Mbit sebességgel.

Előzmény: Z1z0u (1811)
Z1z0u Creative Commons License 2011.11.21 0 0 1811
Előzmény: lotht (1810)
lotht Creative Commons License 2011.11.21 0 0 1810

Az AP erre való.

De egy olcsó WiFi router is megteszi, csak ez esetben gondoskodnod kell arról, hogy ne vesszenek össze.

Se dróton, se levegőben. Tehát a rádiós csatornákat is kellő megfontolással válaszd ki.

A fő routeren maradhat DHCP, azonban az AP-ként működő routeren ezt kapcsold ki, valamint az AP-n a WAN interface irányába fix IP-t állíts be, ami illeszkedik a fő router IP címtartományába.

Előzmény: Z1z0u (1809)
Z1z0u Creative Commons License 2011.11.20 0 0 1809
...esetleg pont erre valo az access point?
Előzmény: Z1z0u (1808)
Z1z0u Creative Commons License 2011.11.20 0 0 1808
Aha,ertem,koszii! Tehat akkor vegyek egy olcso wifi-routert es kossen be a lenti lanba? Nem fog osszeveszni a ket eszkoz? Pl dhcp meg ilyesmi?
Előzmény: lotht (1807)
lotht Creative Commons License 2011.11.20 0 0 1807

A többantennás routereken az antennák helye kötött. Vannak köztük adó-vevő és csak vevő antennák is. Egyet elvinni közülük nem tanácsos. (Lásd még diversity.)

Előzmény: Z1z0u (1806)
Z1z0u Creative Commons License 2011.11.20 0 0 1806
Sziastok!
Help me! Adva vagyon foldszint plusz emelet. Ez utobbin indul az internet, aholis egy regi Zyxel (egyantennas) router osztja az eszt. Namarmost a foldszinten jo gyenge a wifi jel. Nanarmost pont van a falban nehany kihasznalatlan koax, ami osszekoti a ket szintet. Erdemes lenne kidobnom a zyxelt es venni egy 2-3 antennas routert,aminek az egyik antennajat lehozom a foldszintre es igy lesz lent is egy antennam?
Vagy vegyek meg egy wifiroutert es kossem be a halozatba lent (ugyanis madzagos LAN van lent, powerline powa :) es akkor az nyomna lent a wifit?
Koszi elore is!
-z
Roger Preed Creative Commons License 2011.11.07 0 0 1805

Hello!

 

EGy 1043-as TP-Link router próbálgatok és a WLAN to WLAN másolási sebességgel nem vagyok teljesen megelégedve. Csak 600 kb/sec sebességet produkál, miközben más routerrel ugyanazok a számítógépek háromszor annyit teljesítettek.

Az egyik gépben egy Intel 3945abg, a másikban egy DW1530bgn kártya dolgozik.

 

A dolog pikantériája, hogy mind a két gép lényegesen jobb WAN to LAN sebességet produkált.

 

Amúgy milyen gyakorlati sebességet lehet elvárni egy 54 illetve egy 300 MBit/s WLAN-tól?

Vgyuri Creative Commons License 2011.10.25 0 0 1804

Na most még érdekesebbet láttam, ahogy tesztelgetem.

 

Hosszú ideig nem kértem semmit a netről. Le is szakadt. (A LAN-on volt)

Bedugtam a WLAN adaptert, feljelentkezett

Kihúztam a wifi adaptert, ezután már LAN is működött

Előzmény: Vgyuri (1803)
Vgyuri Creative Commons License 2011.10.25 0 0 1803

Erről már beszéltünk korábban.

 

Megdőlt az a teória, hogy a WiFi routerem azért dob le az internetről, mert egy ideig nem forgalmaztam. Tegnapelőtt folyó Skype-os beszélgetés közben többször is 1-2 perc után ledobott. Ilyenkor gyorsan kihúztam a wifi-vevőt az USB-ből, visszadugtam, és újra felépítette a kapcsolatot. (Ha ez belefért abba az időbe, amíg a Skype maga próbálkozott a kapcsolat helyreállításával, akkor nyertem :-)

 

Ezek után feleségem nagy örömére körbedrótoztam a lakást egy Eternet kábellel, és lemondtam a wifiről. De valami specifikus dolognak lenni kell, mert az ugyanazon szobában levő Asus EEE notebookon ezt a ledobást nem tapasztaltam, a PDAtelefonon is csak átmeneti vételi zavarok (3 falon keresztül) miatt kell időnként megismételni a kérést, de előbb utóbb teljesül.

 

Ez a gép, amin ezt tapasztalom kiváló wifi jelszint mellett, az egy frissen telepített XP közepesen gyors Asus alaplapos asztali gépen, ami bőven veri az EEE-t.

 

tütyüke Creative Commons License 2011.10.24 0 0 1802

Előfordul...

Előzmény: Batti89 (1801)
Batti89 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 1801

De a HP550 Notebookomba sokkal erősebb volt a Wifi szerintem mint ez az adapter!

Előzmény: tütyüke (1800)
tütyüke Creative Commons License 2011.10.24 0 0 1800

Persze, hogy lehetséges sőt akkor lepődnék meg ha nem lenne gyengébb.

 

Előzmény: Batti89 (1798)
Batti89 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 1799

Batti89 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 1798

Sziasztok. Vettem egy usb-s wifi adaptert. Az lehetséges hogy 2 szobával odébb valamivel gyengébb az internet sávszélessége?

Vgyuri Creative Commons License 2011.10.21 0 0 1797
Előzmény: Vgyuri (1796)
Vgyuri Creative Commons License 2011.10.21 0 0 1796

Nincs azon a videotelefonon USB bemenet? Mert a WLAN vevők általában oda csatlakoznak.

Előzmény: Vgyuri (1795)
Vgyuri Creative Commons License 2011.10.21 0 0 1795

Amig az igazi szakértők megmondják a frankót, kisúttörő szinten annyit mondok, hogy ahhoz, hogy a telefonodat WLAN-ként használd, WLAN kliens bemenetének kell lenni. Ha nincs, akkor nem tudom, van-e WLAN->LAN átalakító. A "fali csatlakozó" oldalon nincs gond, mert a legtöbb WLAN router (ami az adó) LAN kapcsolatból indul.

Előzmény: NARKA (1794)
NARKA Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1794

Sziasztok,

 

 

Ez a W-LAN dolog olyan távol áll tőlem, mint Egertől New-York.

 

Van arra valami megoldás, hogy egy LAN-ra csatlakoztatható eszközt W-LAN-on használjak?

Van pl egy videotelefonom, amin van egy LAN cstlakozó, de szeretném, ha mobilis lenne a lakásban a készülék. Vagy esetleg nem csak a lakásban, hanem az volna az igazi, ha bárhol használhatnám, ahol van W-LAN, de nincs 230V.

 

Létezik erre megoldás?

Előre is köszönöm a segtségeteket.

FLaci Creative Commons License 2011.10.17 0 0 1793

Amikor a router jelét wireless akarod átvinni az access pointra, akkor az (mármint az access point) repeater módban van?

Előzmény: vosi (1791)
balhaeksoncrowa Creative Commons License 2011.10.17 0 0 1792

Nem nagyon értek a hálózatokhoz, de nem lehet az a gond, hogy mindkét eszköznek ugyanaz az alapértelmezett ip címe?

Előzmény: vosi (1791)
vosi Creative Commons License 2011.10.17 0 0 1791

Sziasztok!

 

Egy fogós ravasz kérdést szeretnék hozzátok intézni:

Tp Link GD340 routerről szertnék jelet átvinni egy szintén Tp link WA801ND Access pointra wifin keresztül.

Kábellel próbálkoztam úgy van kapcsolat de ha kíhúzom onnantól kezdve csak a routeren van.

Ha esetleg valaki talalkozott hasonló jelenséggel, vagy tudna rá valami megoldást  az kérem jelezze.

köszönettel:Vösi

Vgyuri Creative Commons License 2011.09.30 0 0 1790

Felturbóztam a "gyerekszobai" asztali gépemet, így elkezdtem vele wifin keresztül netezni.

 

1-2 óra alatt 2-3x is megcsinálta, hogy megszakadt az internet kapcsolat. A Firefox ajánlotta, hogy majd megpróbálja helyreállítani, de nem sikerült neki - eközben a jelszint végig jó volt. (Illetve lehet, hogy rövid időkre "Nagyon gyenge" is volt, mert azt néha láttam.) Egy pillanatnyi megingás teljesen kilőheti a net-kapcsolatot annyira, hogy csak a gép teljes újraindításával áll helyre?

zsiga78 Creative Commons License 2011.09.30 0 0 1789

Sziasztok :D

 

Van egy ASUS Eee Pc 1001PXD netbookom. Újra lett rakva. Sajnos gyári állapotban nem ellenőriztem a  wifi adaptert. Szóval újra rakás után (Win7Ultimate) a wifi adapter csak a full térerős jelet veszi! A windows update automatikusan AR9285 ös wifi adapter drivert töltött le. A gép akksija alatt találtam egy kis matricát amin AW-NE 785H van írva adapterazonosítóként. Szóval ezt is leszedtem és felraktam. A saját driverével a  is próbálkoztam a support.asus.comról win 7 32 bites verzióval, de semmi. Csak a teljes erejű wifi jeleket látja! segítsetek légyszi mi lehet a baj! Köszi előre is!!!

 

Zsiga78 ;)

laputa Creative Commons License 2011.09.28 0 0 1788

Segíteni valaki? 

WiFi router, új, TP1043, WPA-2, kültéri antenna a házfalon, irányba állítva....

Házon belül minden ok. Sebesség, térerő, nem dob le, egyszerre többen is használhatjuk, stb.

Kb. 50 métert kellene áthidanom. Tiszta a rálátás, nincs köztük semmi, ideálisnak tűnő helyzet.

Távolodva némileg csökken a térerő, jelentősen csökken a sebesség (UPC sebességmérő), de a vételi helyszínen még mindig akkora a térerő, hogy berúgja a házfalat, miközben nem tudok felcsatlakozni a hálózatra. Minden újraindítva, minden hiába: a router jele nagy, csatlakozás nem jön létre.

Segítséget kérek!

Köszönöm!!

Sancho_ Creative Commons License 2011.09.11 0 0 1787

Köszi, ez a megoldás. (Így utólag nyilvánvalónak is tűnik.... hehe)

 

Előzmény: balhaeksoncrowa (1785)
cozma1989 Creative Commons License 2011.09.03 0 0 1786

Olyan valaki segítségét keresném Budapesten, aki ért a WPA2-höz és a Back Track programhoz.

Az informatika biztonság technikájában jártas és szívesen segítene ezzel kapcsolatos biztonság technikai kérdésemben.  : )

Egy kérdésem volna, és egy segítség kellene,aki ért hozzá annak 10-20 perc az egész gondolom.

Természetesen nem lennék hálatlan. : ) :) (1ó=10e)

Érd: zoltan30x@gmail.com

balhaeksoncrowa Creative Commons License 2011.09.02 0 0 1785

Nekem más AP-m van, mint Neked de az enyém se egyszerű. Ha direktbe kötve konfigurálom, akkor meg kell adnom a hálókártyának egy adott ip-t, alhálózati m-et és átjárót is. és csak utána tudom elérni a böngészőn keresztül.

Előzmény: Sancho_ (1783)
Sancho_ Creative Commons License 2011.09.01 0 0 1784

Az Istennek sem akar ez helyreállni!

Help!

 

Szóval: egy Tplink wifi kártyát használok... de továbbra is újraindul a gép, ha valami nagyobb dolog letöltésére kényszerül.

 

Vagy lehet, hogy vakvágány az egész, és RAM probléma van a háttérben?

Előzmény: Sancho_ (1783)
Sancho_ Creative Commons License 2011.08.29 0 0 1783

Hát, megoldódott a beállítás. De vajon miért nem működik ez úgy, hogy a szerkezetet egy UTP kábellel rácsatlakoztatom a laptopomra? A kézikönyve szerint úgy is lehetne.... Én szúrok el valamit?

 

Van azért más bajom (egyet megoldok, egy keletkezik - a problémák mennyisége nem változik)

 

Működik szépen a rendszer. Az asztali gép (eléggé retro szerkezet) wifi kártyája Planet ie802.11b+ "márkájú". Drivert alig találtam hozzá, végül lett, de amióta működik, a gép hálózati kommunikáció közben időről időre lefagy, és/vagy újraindul.

Úgyhogy továbbra sem oldódott meg a feladat, hogy az egy szál lan-kapcsolatomat tudjam használni telefonhoz, laptophoz és az desktop géphez is.

 

Ami sajnálatos, hogy a meglévő hardverekből kell(ene) megoldanom.

 

Valaki tudna megoldást az újrabootolásra?

 

Előzmény: Sancho_ (1782)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!