Keresés

Részletes keresés

zeugma Creative Commons License 2009.09.21 0 0 144
Tudja valaki, kb. mikor lehet majd nálunk is kapni az Olympus LS-11-est?
Nalcthoe Creative Commons License 2009.09.15 0 0 143
Szevasz!

Tökéletesen megfelel az Olympus LS 10, mert lineáris hangrögzítő. Ugyanolyan jól felveszi, mint a Tascam!

A Tascamból nem kellene egyébként mindjárt a DR-100-as, teljesen jó a DR-07-es is 60 ezer Ft-ért.

Tascam DR-07 - 60 ezer Ft.
Olympus LS-10 - 85 ezer Ft.
Zoom H2 - 50 ezer Ft.

A Tascam DR-100 amellett, hogy nagyon drága, egy féltégla! Méretre is, súlyra is! Stúdióba, zenekaroknak nagyon jó, de Egyetemre megfelel kisebb, takarékosabb és olcsóbb profi diktafon is!

A lényeg, hogy lineáris legyen, kondenzátor mikrofonos, mp3-ba vegyen bővíthető SD-kártyával és széles körű felvételi beállításokat tudjon!

Próbáld ki őket vásárlás előtt!
Előzmény: kiotoone (142)
kiotoone Creative Commons License 2009.09.13 0 0 142
Hello skacccok a segitségeteket kérném!!!!!
Egyetemre elöadás felvételére szeretnék diktafont!!!
2 közül kéne választanom::: Tascam dr 100 vagy olympus ls 10 szerintetek melyik lenne jobb??Az az igazság hogy nekem jobb lenne olympus ls 10 mert olcsobb!!!!
Szerintetek az is faszán felveszi kb 6-7 méterröl a tanár beszédét?????Vagy mindenképpen a csúúcs Tascamet vegyem????Köszi szépen!!!


Kioto
kozakz Creative Commons License 2009.09.12 0 0 141
ebay.com

vagy

http://www.sweetwater.com/store/detail/MicroTrack2/reviews/

most is 200 usd
Előzmény: Nalcthoe (132)
A.hun Creative Commons License 2009.09.10 0 0 140
Helló! Segítséget kérnék....van nekem egy SONY ICD-B5-ÖS diktafonom....a kijelzője megrepett és a "folyadék"elfolyt ezért a gép nem üzemel rendesen,vagyis a piros és zöld led egyszerre felváltva világít és teljesen süket.Nem tudom a kijelzőnek van-e valami köze ahoz,hogy a szerkezet megadta magát,de a legfontosabb a rajta levő(2db mappa)adat lementése valahogy(belső memoriás).Létezik ilyen intézmény esetleg aki ezzel foglalkozik,mert már szinte mindenkit felhívtam?!Létezik-e,hogy ha kicseréltetem a kijelzőt rendbe jön a diktafon? A diktafon kijelzője kb 4 éve repedt be és azóta nem nyultam komolyabban hozzá!Előre is köszönöm a segítséget!
ferko09 Creative Commons License 2009.09.05 0 0 139

Köszi szépen a segítségedet és, hogy ennyit foglalkoztál az üggyel!

Próbálok majd valami okosat kitalálni az instrukciókból, de addig is marad a jegyzetelés! :)

Minden jót kívánok.

Üdv.

Nalcthoe Creative Commons License 2009.09.04 0 0 138
Értelek, és átérzem a helyzetet.

Nekem is szinte fájnak ezek az árak, de ha nem profi diktafont veszel, akkor az teljes pénzkidobás.

Keresni kell, nézni kell folyamatosan az interneten, hátha rábukkanunk valami olcsóbb megoldásra.

Egy jó tipp: Keress egy hangszerboltban dolgozó ismerőst, és kérd meg, hogy rendeljen neked beszerzési áron egy általad kiválasztott profi diktafont, cserébe te is segítesz neki valamit pl.: bútorokat pakolni, vagy amire szüksége van!

Ennél jobb megoldás nincs! Drágák a profi diktafonok, mint a méreg, de olyan kell mindenképpen, mert a többi amatőr készülék, amit árulnak a boltokban semmire nem való. (Nincs bennük zajszűrő, nem kondenzátormikrofonos, halk, sistereg, érthetetlen, élvezhetetlen a felvételük.)

Hirdetett itt valaki egy Sony diktafont, ami állítólag a boltban 60 ezer Ft, ő 30-ért adta, de nem jó, mert nem profi, hiába kerül ennyibe, csak a márkanevet kell megfizetni. Ráadásul nem is Mp3-ban rögzít, hanem még konvertálgatni kell.

Nem egy embert ismerek, aki kidobott már 20-30 ezret diktafonra és semmire nem való "szemeteket" vett, hogy hátha ez majd jó lesz.

A profi diktafon felveszi a suttogást is 5 méterről tisztán, hangosan, fehérzaj nélkül.

"Felveszi a csigák lihegését is" szokták mondani, és ez a valódi minőség. Ezért érdemes pénzt kiadni, mert örömödet fogod lelni benne.

Ha nincs hangszerboltos ismerősöd, keress egyet gyorsan fórumon, vagy bárhol!

A rokker, gitáros srácok biztos tudnak valami havert, aki ilyen helyen dolgozik.

A másik megoldás, hogy külföldről kell rendelni, hátha olcsóbb, de ahhoz jól kell tudni a nyelvet, nehogy átverjenek.

Előzmény: ferko09 (137)
ferko09 Creative Commons License 2009.09.04 0 0 137

Köszi a gyors választ!

 

Még jó, hogy nem vettem valami olcsóbbat és magam jövök rá! :)

Viszont ezek elég drágák sajnos!

Esetleg nem tudsz valami olcsóbb és használható megoldást?

Igazából levelezőre járok és nincs nagy távolság(max3-4m) az oktatótól és a terem sem nagy, mert nem vagyunk sokan.

Tárhelynek viszont 10-12óra jó minőségű felévétel elég lenne, mert aztán tudnám menteni PC-re az anyagot.

 

Talán így már pontosabb infót tudtam adni.

Ha tudsz valami megoldást mindenképpen érdekelne!

 

Köszi előre is!

 

Üdv.

Előzmény: Nalcthoe (136)
Nalcthoe Creative Commons License 2009.09.04 0 0 136
Csak professzionális diktafon jöhet szóba.

Olyat válasz, ami SDHC memóriakártyát is tud kezelni, abból veszel egy 4GB-osat és van elég tárhelyed, amíg átmásolod a számítógépre.

Mp3 ban a 320kbps-os minőségben ajánlom a felvételt!

Profi diktafonok:

Olympus LS-10 85.000,- Ft

Samson Zoom H4n 92.500,- Ft

Tascam DR-07 65.000,- Ft

M-audio 200 usd 65.000,- Ft

Samson Zoom H2 49.000,- Ft.


Van még néhány fajta, az a lényeg hogy profi legyen, különben használhatatlan a felvétel.
Előzmény: ferko09 (135)
ferko09 Creative Commons License 2009.09.03 0 0 135

Sziasztok!

 

Egyetemi jegyzetelésre szeretnék egy diktafont amivel könnyebben tudnám az órákat rögzíteni.

Segítségeteket kérném, hogy milyet ajánlatok.

Fontos, hogy távolról is érthető felvétel készüljön és legyen elég tárhely!

 

Köszönöm szépen előre is segítségeteket!

 

Üdv.

Nalcthoe Creative Commons License 2009.09.03 0 0 134
Az előlapot és az alaplapot összekötő kábel megtört valahogy (pedig nem is volt szétszedve sosem) és nem működtek az előlapi gombok.

Sajnos garanciaidőn túl történt így nem cserélik ki, hanem javítják (pénzért), de 3 hónapja ül rajta a szervíz, mert alkatrészre várnak, és bizonytalan, hogy mikor jön.

Ezen kívül semmi gondom nem volt vele, nagyon szuper felvételeket készít!

Leejtettem párszor sajnos, de nem hiszem, hogy attól történt volna.

Én még 50 ezerért vettem másfél éve, 1 év garanciával.

Azt mondták a szervízben, hogy hozzák vissza más problémával is ezt a típust.

Ha úrja ilyet vennék, akkor sokkal jobban vigyáznék rá, és próbálnám 2 év garanciával venni!

De nem tetszik, hogy megemelték az árát, ill. egy helyen egy webáruházban lehet 49 ezerért venni még most is.
Előzmény: Kinőtt univerzum (133)
Kinőtt univerzum Creative Commons License 2009.09.03 0 0 133
Én épp egy Zoom H2 megvételén gondolkodom. Elárulod, miért ment tönkre egy év után? Valami elektronikai baja lett, vagy mechanikai jellegű?
Előzmény: Nalcthoe (128)
Nalcthoe Creative Commons License 2009.08.31 0 0 132
Megtaláltam, tudom melyikről van szó!

Hol láttad nagyságrendekkel olcsóbban? Én 65 ezerért találtam Magyarországon, de voltam már egy hangszerboltban régebben, ahol ugyanezt a típust 90 ezer körül mutatták nekem.

Hol lehet olcsóbban kapni?

Köszi!
Előzmény: kozakz (130)
Nalcthoe Creative Commons License 2009.08.31 0 0 131
Köszönöm a tippet, szeretnék gyorsan utánanézni, de nem találok róla semmit a neten.

Magyarországon hol lehet ilyet kapni? Van róla valami infó magyar nyelven? Mennyibe kerül?

Mi a pontos típusa, mert így ahogy leírtad nem találja a net?

Köszönöm!
Előzmény: kozakz (130)
kozakz Creative Commons License 2009.08.29 0 0 130
m-audio microtrack 200 usd ami nagyságrendekkel olcsobb mint az általad talált árak. még áfa fizetéssel is jobban jössz ki. adnak hozzá egy kis mikit amivel előadásokat fel tudsz venni. kb olyan minőségben mint az összes felsorolt felvevő.

Előzmény: Nalcthoe (128)
kika28 Creative Commons License 2009.08.26 0 0 129
Én nyertem egy SONY ICD-SX78 diktafont (értéke 60.000), nekem nincs rá szükségem, fel sincs bontva, garanciás. Annak adnám, aki többet ígér érte. Kikiáltási ár: 30.000 Ft. Tel: 30/374-6465 email: csikue@citromail.hu
Előzmény: Nalcthoe (128)
Nalcthoe Creative Commons License 2009.08.25 0 0 128
Sziasztok!

Professzionális minőségű diktafonra lenne szükségem egyetemi előadások Mp3-ban történő rögzítésére!

Olyan készülék kellene, ami messzebbről is zajmentes, tiszta hangos felvételt tud készíteni.

Eddig egy Samson Zoom H2-vel dolgoztam, de 1 év alatt tönkrement. Minőségre egyébként jó volt.

Most a következőkben gondolkodom:

Olympus LS-10 94.000,- Ft.

Yamaha Pockettrack CX 110.000,- Ft.

Samson Zoom H4n 92.000,- Ft.

Yamaha Pockettrack 2G 69.000,- Ft.

Tascam DR - 07 65.000,- Ft.


Melyiket válasszam, vagy melyiket ne válasszam és miért?

Minden tapasztalatot, hozzászólást szívesen veszek!

Köszönöm!

Csaba
joci1973 Creative Commons License 2008.09.16 0 0 127

Sziasztok !

 

Szeretném megkérdezni Tőletek, hogy az alábbi problémám megoldására mit tudnátok javasolni :

 

Szeretnék egy olyan eszközt vásárolni (diktafonra gondolok első körben) , amivel megvalósítható lenne a következő feladvány:

 

Egy sporteseményt kell végigfotóznom, majd az elkészített képek fájl nevét át kell neveznem a versenyző nevére. Annyi segítségem van, hogy a sportesemény alatt a műsorközlő folyamatosan beszél, és a versenyző nevét bemondja amikor kezdi a versenyszámát. Egyszerre csak egy versenyző van a színen.

 

Arra gondoltam, hogy ezt úgy oldanám meg, hogy beállítom a fényképezőgép óráját és egy diktafon óráját a pontos időre, majd elindítom a diktafont hogy folyamatosan vegyen, közben pedig fotózok. Majd az esemény végén kikapcsolom a diktafont.

 

Majd otthon az időpontok alapján elvégzem az átnevezést.

 

Csak azt nem tudom, hogy létezik-e olyan diktafon, amelynél a visszajátszáskor az adott pillanatnál megtekinthető-e a felvételkészítéskori pontos idő.

Továbbá hogy milyen hosszú felvétel megengedett egyben , nehogy nekem leálljon menet közben.

 

Gondolom egy diktafon is egy fájlt hoz létre a tárolóján, érdekelne hogy a fájl keletkezési időponthoz mit ír ki, a rögzítés indítási vagy leállítási időpontját?

 

Bocsi a bugyuta kérdésekért, de sosem volt még diktafonom:(

 

Segítségeteket, tanácsaitokat előre is köszönve, üdvözlettel:

Joci

 

 

spacc Creative Commons License 2008.09.01 0 0 126
Viszont ebben 100%-osan egyetértünk.
Előzmény: gabocza1 (125)
gabocza1 Creative Commons License 2008.09.01 0 0 125
No komám akkor ennyiben maradunk, a további szócséplés teljesen felesleges, ebben a dologban a nézeteink fényévnyi távolságra vannak...
Előzmény: spacc (124)
spacc Creative Commons License 2008.09.01 0 0 124

1.  A bó nem tuggya, feketén fehéren le van írva, hogy a szervíz aggya.

2. Teljesen normálisnak tartom

3. Teljesen logikus intézkedés.

 

Gondold el, monjuk Hon-Kongból megveszem a cucct, és megyek a hazai forgalmazóhoz venni hozzá ezt-azt.  Elaggya, és amikor az jön hozzá, aki nála vásárolta, annak széttárja a kezét, hogy elfogyott? Vagy megrendeli, és a nyakán marad?  Ehh.

Előzmény: gabocza1 (123)
gabocza1 Creative Commons License 2008.09.01 0 0 123
Szerintem konzultálj Bendivel, vagy a Dokival, mert ez már orvosi eset...:)
Szerinted hányszor, és milyen formátumban - betűméretben írjam már le neked, és más ügyeletes szőrszálhasogatónak?
Az a bót, még térítés ellenében sem hajlandó kiadni a magyar fordítást /amit biztos, hogy nem a szervíz csináltatott!/ csak ha igazolod, hogy náluk vásároltad a kütyüt!!!

Ezen logika mentén, még azt is rendben találnád, hogy egyébb tartozékát se lehessen megvásárolni, csak akkor ha náluk vetted a cuccot????
Előzmény: spacc (122)
spacc Creative Commons License 2008.09.01 0 0 122

Nemmondok ellent.  Gondold el. Hajde más 200 darabos megrendelés esetén +10 példányt nyomatni, mint 15000 darabos esetén 750-et..... mindkét esetben 5%-os többletről van szó.  Mindegy, a talira lejün a Wilpert Gabi, - ő nyomdász - és majd meginterjuvoljuk a kőcségek felöl....

 

Másrészt:   az ominózus esetben - ami a gumicsont kovásza volt - ugye a szervíznél lehet hozzájutni a másolathoz. Ez egyben azt is jelenti, hogy az a szervíz kölcsége, és nem a forgalmazóé vagy díleré...... na most akkor agyalhatunk ám tovább. Gondolom a szervíz lefénymásolja, és elkéri érte azt a párszáz Ft kőcséget és slussz.

 

Az ürgepásztor ha sajnálja rá a pízt, akkor letölti, és ne monnya nekem senki, hogy nincs a közelében olyan, aki lefordíccsa neki (hamá még oroszul se tud, pennig azt tanították). Nu.

 

 

Előzmény: gabocza1 (121)
gabocza1 Creative Commons License 2008.09.01 0 0 121
Most rendesen ellentmondasz a logikádnak! Pontosan a relative kis példányszámú termék leírásának a fordítása kerül -egy darabra kivatítve- többe... Azonkívül, ami már elkészült /fordítás/ az nem jár plusz költséggel! (Az olympus nem is titkolja a saját leírásait, csak a magyar forgalmazó)
Előzmény: spacc (119)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.01 0 0 120
Kovács Lacit ismered?
Előzmény: gabocza1 (118)
spacc Creative Commons License 2008.09.01 0 0 119

Tündérkém!  De ez a forgalmazó évi pár száz darabot forgalmaz, monnyuk van a választékában 3 fajta vezérlőegység. És ez így teljesen normális. Ezt nem is tagadta senki.  Csak ne tévesszük össze egy mondjuk 100x akkora tételben és monnyuk 2-300 fajta cikket forgalmazóval. Én csak ezen rágódom.  Az utóbbinál már jelentős költség az, ami az előbbinél elegáns gesztus.

 

ps.:  gondolom, nem azzal kezdted nála a fostorgást, hogy te a konkurencija termékét favorizálod.... :DDDD 

Előzmény: gabocza1 (118)
gabocza1 Creative Commons License 2008.09.01 0 0 118
Hogy fűzzük tovább a dolgot, nemrég beleszaladtam egy bizonyos neves kapunyitókat gyártó cég, egy már nem fogalmazott termékébe, át kellett vonla programmozni, de a tulajnak már nem volt meg az eredeti brossúrája, a honlapon meg már nem volt fent. Hívtuk a magyarországi fő forgalmazót, aki azonnal utánanézet, és elküldte a leírást! Azt hozzá kell tennem, hogy én nem tőlük szoktam vásárolni, hanem a konkurens cég motorjait szoktam használni...
Előzmény: Jolida (116)
spacc Creative Commons License 2008.09.01 0 0 117

Mint montam, letölthető ángliusul, németül, francijául, + spanyolul.  tele bexédes ábrával......  :))))  Ingyé, hugyé.....

 

 

Előzmény: Jolida (116)
Jolida Creative Commons License 2008.09.01 0 0 116
Gyermekem, Te kis álmodozó... :-ppp

Amelyik gyártó a saját bantu (magyar) nyelvű közösségén kívül bárhova el akar adni valamit, készít/tet/ egy angol (rosszabb esetben pidgin english) nyelvű tájékoztatót, és ezt (is) mellékeli a bantu mellé, de többnyire a telepítő/tájékoztató CD-n. A CD is belekerül vagy 25 centbe, de az benne van a termék árában.

Az elkészítés egyszeri költség, a nyomtatás nem!!

Ha akkora cég, hogy telik neki egy website-ra, akkor elemi érdeke, hogy a terméktájékoztatót oda kirakja. Ha már az kint van, miért ne rakná ki a kezelési utasítást is? Az már ingyé' van.

Töltse le a trehány felhasználó, aki elvesztette a használatit!

Elvből nem veszek pénzért használatit, mert amelyik cég nem supportálja (elektronikusan) ilyen módon a saját termékét, azzal nem is érdemes foglalkozni.



Saját (jó) tapasztalat:

Évekkel ezelőtt eladtunk egy rendszert, benne egy kb. 500 eurós célhardvert, amihez járt a speciális fejlesztő rendszer CD-n (aminek szólóban egyébként kb. 200 az ára). Mélyen tisztelt felhasználó a telepített számítógépet hazavágta (HDD failure), az évekkel ezelőtt átadott CD csomagot elvesztette, az újratelepítés során nem lehetett installálni a cuccot, mert a gyártó honlapján már évek óta csak az új termékek supportáltak.

Email a cégnek, hivatkozással a hat évvel ezelőtti megrendelőszámra, kérés.

20 perc múlva (!!!!! Figyelem, tisztelt magyar cégek!!!!) válasz mail, sajnos ez a termék már nincs a honlapon, de megadunk egy ftp site-ot és egy azonosítót, ahonnan le lehet tölteni!

Letöltés, telepítés, mail a gyártónak köszönettel. Válasz mailben remélik, hogy eddig is, ezután is sikerrel használtuk a termékeiket, és a jövőben is partnerek maradunk. Ámen.
Előzmény: spacc (115)
spacc Creative Commons License 2008.09.01 0 0 115

...I Have a Dream.....  (bár nem wok Martin Luther King Jr. )  Szal neves gyártónk ( monnyuk legyen Poseidon willás ..:D )  eladott ugandai megrendelésre egy príma terméket....

fél év mulva jelentkezik Ugandából egy fazon, hogy az első megrendelőtől átwette, mindenestűl, papírostúl de nem tuggya kezelni, mert a kezelési utasítás hutu nyelven íródott, de ő tuszi, és nem tud hutuul.... szal ott könyörög egy tusziul írt kezelési utasításét....  A mi talpig úriember és elvhű gyártónk nosza, fogja a 6 oldalas paksamétát és lefordítatja oldalanként 6.500 + fa rénusi forintokért és elküldi nekije......   mert mijaz nekije.......

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!