Keresés

Részletes keresés

PETYUS Creative Commons License 2008.11.24 0 0 297
A fúvókája is megvan?
Előzmény: Clarinet_18 (296)
Clarinet_18 Creative Commons License 2008.11.24 0 0 296




Köszönöm a jó tanácsot!
cs.ádám Creative Commons License 2008.11.24 0 0 295
Szia! Legközelebb a kép feltöltése után kattints a kép melletti beszúr feliratra, akkor majd mi is láthatjuk. Köszi!
Előzmény: Clarinet_18 (294)
Clarinet_18 Creative Commons License 2008.11.22 0 0 294
Róla lenne szó:
Clarinet_18 Creative Commons License 2008.11.22 0 0 293
SÜRGŐSEN ELADÓ R. Malerne Paris klarinétom!!!!
A hangszer tiszta fa és Bb klarinét!
Használt, de kifogástalan állapotban van!!
Új párnák és parafák!!
Új hangszer vásárlása miatt adnám el, én is nehéz szívvel válok meg tőle!
Érdeklődni és árajánlatot kapni illetve tenni a clarinet18@freemail.hu-n lehet!
Kovács.J Creative Commons License 2008.11.20 0 0 292
Kedves fórumozó klarinétos kollégák!

Eladósorba került a Buffet Prestige B klarinétom. A hangszer tíz éves, egy generál ráfér (2éve volt), ezüstözni még nem kell. A hangszerhez egy Patricola tokot tudok adni. Korrekt hangszer, én ezen diplomáztam, hangszerváltás miatt adom el.
Irányára: 500.000 Ft. Minden érdeklődőnek szívesen válaszok. A hangszer kipróbálható Budapesten.

Üdv: Kovács Jenő
cs.ádám Creative Commons License 2008.11.17 0 0 291
Szia!

Jól mondod, igen, tessék a Jeanjeant is fújni! :-)) Én jövőre felvételizem a debreceni zeneművészeti szakközépbe, érettségi utáni képzésre, ami kb 5 év. Felvételi anyag egy Jeanjean etűd is. Plusz még sok más... (egyébként 18 vagyok)

hello.
Előzmény: Byke (289)
Byke Creative Commons License 2008.11.17 0 0 290
az az (n) félreérthető, nem tudom hogy került oda :) inkább (f)-nek kéne lennie ha hangsúlyozni szerettem volna a nememet, de ez nem volt tervbe véve.
Előzmény: Byke (289)
Byke Creative Commons License 2008.11.17 0 0 289
Tiszteletem Minden kedves klarinétos vagy klarinétot kedvelő kollegának!

Gyorsan bemutatkoznék :) mert még erre a fórumra nem írtam.
22 éves bp-i főiskolás vagyok (n), 12 éve (nem zenei) klarinétozom, de világéletemben zenéltem és zenével foglalkoztam. 5 év furulyás alapozás után kötöttem ki a klarinétozásnál, :) és azóta is kitartok e gyönyörű hangszer mellett. Fúvószenekarban játszom de kamarázok is a szóló muzsikálás mellett természetesen.
Jó olvasni a hozzászólásaitokat, külön öröm, hogy mennyi hölgy klarinétozik :)
Szívesen segítek bárkinek amiben csak tudok.

Mindenkinek jó gyakorlást! :) de Jeanjean-t is! (ez rám is vonatkozik! :D)

gytam Creative Commons License 2008.11.06 0 0 288

http://www.dawkes.co.uk/instruments_bb_clarinet.asp

 

Ha ezt az árlistát összevetitek a magyar listákkal (Fontrade pl.) világosan látszik, hogy a yamaha és leblanc márka árai nálunk helyen vannak, teljesen hasonlóak Angliához. A buffet viszont szemtelenül túl van árazva nálunk (pont egy kategóriányit).

gytam Creative Commons License 2008.11.04 0 0 287

Ez is egy vélemény az online vásárlásról, illetve klarinét típusokról egy öreg klarinétostól (USA-ból). Egyébként érdemes olvasgatni sok minden szóba kerül.

http://clarinetcorner.wordpress.com/2008/10/12/buying-online-used-andor-new/

szsztücsi Creative Commons License 2008.11.03 0 0 286
Nekem, Leblanc van én szeretem bár szerintem a szép hanghoz elsősrorban sok gyakorlás és egy jó fuvóka szükséges
Macskapecér Creative Commons License 2008.11.03 0 0 285
Szerintem itthon amúgy sem érdemes semmit sem eladni. Ha arra kerül a sor, érdemesebb a német ebay-re feltenni, valószínűleg jobb áron lehet eladni, mint itthon.
Előzmény: gytam (284)
gytam Creative Commons License 2008.11.03 0 0 284

"A Yamahat tényleg nem nagyon szokták ajánlani "

 

Mint ahogy a selmert és a leblancot sem. Nálunk ma egyértelműen a buffet a trendi.

Viszont azt is elmondja neked minden szakember, hogy buffetből (még a profi szériákból is!) egy jópárat ki kell próbálni, mert nagyon különbözőek lehetnek. Ugyanakkor pl. a Leblancnál és a Yamahánál mintha jobb lenne a minőségellenőrzés.

Szerintem (környezetem klarinéttanárai szerint is) egy yamaha 650, általában  jobb az E-11-nél. Viszont az E-11-et valószínűleg könnyebb használtan eladni.

Előzmény: Törölt nick (270)
Petyula Creative Commons License 2008.11.01 0 0 283

Hát karácsony még egy kicsit odébb van, de én karácsonyra kapok majd egy kota könyvet,és abban bent lesz. Ha ki tudod várni, akkor majd szívesen elküldöm. Egyébként itt vásároljuk : http://www.dux-verlag.de/rubrik.asp?id=12324&mode=0

Clarinet Plus Vol.2 (!)   Üdv. : Péter

 

Előzmény: szhelgu (280)
PETYUS Creative Commons License 2008.10.31 0 0 282
Igen. Vagy inkább Klarinetten-Muckl.
Előzmény: Petyula (281)
Petyula Creative Commons License 2008.10.31 0 0 281
A Klarinét-polka megegyezik a Klarinetmuckl-című számmal?   Üdv : Péter
Előzmény: szhelgu (280)
szhelgu Creative Commons License 2008.10.31 0 0 280
Sziasztok! Megvan valakinek a klarinét-polka kottája? Ha igen, légyszi jelezze nekem a helgu04@freemail.hu-ra. Már nagyon régóta szeretném megtanulni, de sehol nem tudom megszerezni a kottáját. Előre is köszönöm!
Petyula Creative Commons License 2008.10.30 0 0 279

OK !! :-)

Köszi a választ.

Előzmény: risingtrot (278)
risingtrot Creative Commons License 2008.10.30 0 0 278
Bőven elég, arról nem beszélve, hogy minél gyakorlottabb leszel, annál ügyesebben fogsz szép hangokat kicsalni a hangszerből. Egy jó zenész gyengébb hangszeren is szebben-jobban tud játszani, mint egy kezdő egy profi hangszeren. Ez az én szubjektív véleményen.
A hangszergyárak is folyamatosan fejlesztenek, a tanárnőm azt mondta, bármikor szivesen elcserélné az ő Buffet Evette-jét az én kis tanuló E11-emre. Ergonomikusabb a billentyűzet, ezen már állítható az ujjtámasz, 4 dekával könnyebb is - lemértük digitális mérlegen :)
Előzmény: Petyula (277)
Petyula Creative Commons License 2008.10.29 0 0 277
Köszönöm a választ! Ezek szerint, ha "csak" hobbi szinten akarom fújni, tehát nem akarok ezzel pénzt keresni, főleg nem ebből akarok megélni, akkor szerintetek elég lesz nekem a Buffet E11 ugye?!?!
Előzmény: risingtrot (276)
risingtrot Creative Commons License 2008.10.29 0 0 276
Valószínűleg jobb a fa minősége, a homogén struktúra, erezet szebb hangszínt ad, alaposabb megmunkálás, pl az E11 belül lehetne finomabban csiszolva, esetleg lehet valami spéci felületi kezelés, vastagabb ezüstréteg a mechanikán stb.
Előzmény: Petyula (274)
Morthy Creative Commons License 2008.10.28 0 0 275
Hát én a múlt héten megfújtam a Buffet-et is és a Yamahát is és nekem a yamaha sokkal de sokkal jobban szólt, így nem is kellett több, meg is vettem. Ráadásul nagyon nagyon szépen szól. Lehet, hogy ez egyéntől változik.
Petyula Creative Commons License 2008.10.28 0 0 274
Az én tanárnőm is inkább a Buffet klarinétot ajánlotta. Szeretném meg kérdezni akkor már, hogy a Buffet E11, és a Buffet E13 között mi a különbség? Mert árban Kb. 50 - 70 ezer forint...! Köszönettel : Péter
risingtrot Creative Commons License 2008.10.16 0 0 273
A Buffet E11 teljesen fából van, az E10-nek van műanyag tölcsérje, ez egyértelműen kiderül a Buffet honlapjáról is.
Egy népi klarinétos ismerősöm Yamahán játszik, megfújta az én E11-emet és azt mondta, hogy szerinte jobb, mint az ő Yamahája.
Arról nem is beszélve, hogy később egy Buffet-t sokkal könnyebben és jobb áron tudsz eladni.
Előzmény: Morthy (271)
Macskapecér Creative Commons License 2008.10.16 0 0 272
A múltkor csak annyit akartam írni, hogy azt vedd meg, amelyik teljesen fából van. De úgy látom, nem írtam volna nagy hülyeséget. :-D Sok sikert!
Előzmény: Morthy (271)
Morthy Creative Commons License 2008.10.16 0 0 271
Köszönöm a segítséget. Sikerült találnom egy tanárt, aki megosztotta velem a véleményét, mi a következő volt: Yamaha-nak nagyon erős jó billentyűzete van és ez profi modell, az E11 az tanuló modell és ha jól emlékszem akkor a tölcsére műanyag. Szóval azt hiszem ezzel meg van oldva a probléma, és Yamaha lesz a nyerő. De azért tényleg nagyon köszi!
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.16 0 0 270

Én mindenképpen a Buffet E11-et választanám, sőt fogom is :) A Yamahat tényleg nem nagyon szokták ajánlani a klarinéttanárok, de még nem próbáltam, úgyhogy csak erre hagyatkozom.

Morthy Creative Commons License 2008.10.15 0 0 269
A Yamaha 210ezer körül lenne (YCL-650 ami szintén fa), és annyiért egy Buffet E11-et tudnék venni. Szóval most akkor szerinted mit tegyek??Persze mindegyik új lenne. Segítséget előre is köszönöm.
Előzmény: risingtrot (268)
risingtrot Creative Commons License 2008.10.15 0 0 268
Morthy!

Mennyiért tudnád megvenni a Yamahát? Nézz körül, mert amennyiért Yamahát vehettem volna, vettem egy új, fa Buffet-t.
Nekem a helyi szaktekintély nagyon nem ajánlotta a Yamahát.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!